Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : AS Řím - 20. května 2022   20:45

0:3
(0:2)
AS Řím
33' Abraham  (Lo. Pellegrini) • 42' Abraham   • 78' Lo. Pellegrini
Torino
Beriša – Ricci (84. Mandragora), Zima, Rodríguez (46. Buongiorno) – Aina, Lukić, Pobega, Ansaldi (46. Seck) – Brekalo (46. Pjaca), Praet – Belotti (C) (68. Pellegri).
Gemello, V. Milinković-Savić – Djidji, Izzo, Linetty, Sanabria.
Irrati – Mondin, Mastrodonato
Olimpico, Turín
AS Řím
Patrício – Mancini, Kumbulla, Ibañez – Zalewski (58. Karsdorp), Oliveira (58. Cristante), Veretout, Spinazzola (83. Viña) – Šomurodov (76. Zaniolo) – Lo. Pellegrini (C) (83. El Shaarawy), Abraham.
Fuzato – Afena-Gyan, Bove, Diawara, Maitland-Niles, Smalling, C. Pérez.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:10.
Je konec. Řím zvítězil na půdě Turína poměrem 3:0.
V 18. minutě se ovšem dostal do velké šance Kumbulla, ale jeho hlavičku vyrazil Beriša. Ve 33. minutě udělal Zima chybu a Abraham otevřel brankový účet utkání. Ve 42. minutě navíc Řím získal penaltu, kterou si vzal na starost Abraham a přidal druhou branku. V 51. minutě mohl snížit Pobega, ale Patrício jej skvěle vychytal. V 61. minutě se Veretout dostal do šance, ale toho Beriša vychytal. V 78. minutě získali hosté druhou penaltu, kterou proměnil Lorenzo Pellegrini.
90+2'
90'
Rolando Mandragora se postaral o exekuce přímého kopu, ale jeho rána nastřelila jen připravenou zeď.
88'
Tentokrát přišel nedovolený zákrok ze strany hostů a Turín bude zahrávat přímý kop.
87'
Nicolò Zaniolo se znovu dostal do rychlého brejku, ale míč mu trochu utekl a akce skončila předčasně.
85'
Řím získal rohový kop z levé strany, ale ten se vůbec nepovedl a skončil jen v zámezí.
84'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Rolando Mandragora.
83'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Stephan El Shaarawy.
ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Matías Viña.
82'
Tammy Abraham se málem dostal ke střele, ale míč mu nakonec odkopla domácí obrana do zámezí.
81'
Hosté v pohodě kombinují na své polovině a užívají si poslední zápas sezóny.
80'
Nicolò Zaniolo se dostal do zajímavé šance, ale jeho pokus nakonec nebyl příliš razantní a skončil v moci gólmana.
78'
AS Řím právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, jelikož hosté vedou 3:0! K pokutovému kopu se postavil LORENZO PELLEGRINI, který zakončil k levé tyči, kde sice šel také brankář Beriša, ale na míč nedosáhl.
78'
Byla nařízena penalta pro Řím! Alessandro Buongiorno se provinil nedovoleným zákrokem, když stáhl k zemi Nicola Zaniolu.
77'
Marko Pjaca měl před sebou otevřený prostor, ale svou střelu nedokázal stočit ke vzdálenější pravé tyči.
76'
ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Nicolò Zaniolo.
76'
Eldor Šomurodov uviděl jako první hráč ve druhé půli kartu žluté barvy.
74'
Posléze se Řím snažil projít do rychlého brejku, ale Etrit Beriša si poradil a včas vyběhl.
73'
Po chybě hostů se Tommaso Pobega dostal do protiútoku, ovšem jeho přihrávka byla velmi špatná.
72'
Tommaso Pobega posléze sice našel spoluhráče, ale ten chtěl naslepo posunout míč soupeři, což se nepovedlo.
71'
Domácí uzamkli soupeře blízko hranice šestnáctky, ale zatím si nemohou najít místo na centr.
69'
Nyní stejně jako v první půli rozhodčí nařídil krátkou přestávku na občerstvení.
68'
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Pietro Pellegri.
66'
Tammy Abraham dostal přihrávku od Eldora Šomurodova, kterou mu následně vrátil, ale Řím z této akce nevyužil nic vážnějšího.
64'
Domácí se sice snaží, ale zatím je to málo a Řím tak zaslouženě vede o dva góly, které vstřelil Tammy Abraham.
62'
Posléze svěřenci trenéra Mourinha získali také rohový kop, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.
61'
Jordan Veretout si připravoval míč na střelu, kterou tlačil k pravé tyči, ale Etrit Beriša podržel domácí celek v naději!
60'
Hodina utkání je za námi a Řím vede na půdě Turína 2:0.
59'
Hra je nyní přerušená, protože Eldor Šomurodov potřebuje ošetření po souboji se soupeřem.
58'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Rick Karsdorp.
ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Bryan Cristante.
57'
Andrea Belotti se dostal do dobré pozice ke hlavičce, ale tu nakonec poslal jen vedle brány soupeře.
56'
Andrea Belotti se snažil dostat přes obránce uvnitř vápna, ale ten mu zblokoval přihrávku a následuje rohový kop pro Turín.
54'
Tentokrát přišel centr Turína z levé strany, ale nebylo z toho nic nebezpečného. Po chvíli dal Andrea Belotti nohu hodně vysoko a trochu možná trefil do obličeje soupeře.
53'
Řím se dostal ke střele, ale ta nakonec byla zblokována.
51'
Tommaso Pobega nabral velkou rychlost s míčem směrem do vápna a následně zakončil, ovšem Rui Patrício jeho pokus vyrazil!
50'
Nyní domácí celek drží míč na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
48'
Turín sice udělal tři změny, ale zatím se nemůže dostat hlouběji do poloviny soupeře.
47'
Řím se sice dostal do zakončení, ovšem to zblokoval Alessandro Buongiorno.
46'
ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Marko Pjaca.
ze hřiště odchází Cristian Ansaldi, přichází Demba Seck.
ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Alessandro Buongiorno.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas utkání je za námi a Řím vede na půdě Turína 2:0. V 18. minutě se ovšem dostal do velké šance Kumbulla, ale jeho hlavičku vyrazil Beriša. Ve 33. minutě udělal Zima chybu a Abraham otevřel brankový účet utkání. Ve 42. minutě navíc Řím získal penaltu, kterou si vzal na starost Abraham a přidal druhou branku.
45+2'
44'
Turínu se nedaří vymyslet něco vážnějšího a po přestupku je u míče opět hostující hráč.
43'
Ola Aina má nyní nějaké zdravotní problémy, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.
42'
TAMMY ABRAHAM se stává nejlepším anglickým střelcem během jedné sezóny v Italské Serii A! Postavil se totiž k pokutovému kopu, který poslal doprostřed brány, zatímco gólman Beriša šel do levé strany.
41'
Byla nařízena penalta pro Řím! Etrit Beriša podrazil Tammyho Abrahama a hosté tak mohou jít do dvoubrankového vedení.
39'
Další útočná akce Turínu byla ukončena, protože se zvedl praporek pomezního rozhodčího na signalizaci ofsajdu.
38'
Lorenzo Pellegrini posunul míč Sérgiu Oliveirovi, ale jeho rána letěla mimo bránu soupeře.
36'
Nyní jsou u míče opět hráči hostujícího mužstva, které ale kombinuje v naprosté pohodě a gól mu dodal sebevědomí.
34'
Turín drží balón ve středu hrací plochy a snaží se něco vymyslet.
33'
Hosté otevírají brankový účet utkání a vedou 1:0! TAMMY ABRAHAM se otočil uvnitř vápna kolem podkluzujícího Davida Zimy a ve velké šanci zakončil přesně k pravé tyči. Asistence: Lorenzo Pellegrini.
32'
David Zima musel odkopnout balón před Tammy Abrahamem, což se mu samozřejmě povedlo.
31'
Andrea Belotti se ocitl ve své první šanci, ale jeho pokus nakonec letěl těsně nad bránu Říma.
30'
Hostující obrana si ale poradila se standardní situací soupeře a odvrátila balón do bezpečí.
29'
Turín vybojoval další rohový kop z pravé strany a může se tak postarat o úvodní branku tohoto utkání.
27'
Josip Brekalo si dělal místo uvnitř vápna na přihrávku, po které z první střílel, ale Rui Patrício byl připraven.
26'
Tammy Abraham se dostal ke svému prvnímu zakončení v dnešním zápase, ale jeho pokus zpoza vápna letěla nad bránu Beriši.
24'
Nyní hlavní rozhodčí Irrati nařídil krátkou přestávku na občerstvení.
22'
Poslední minuty se hra začala trochu hýbat, ale nyní se Ola Aina ocitl jen v ofsajdovém postavení.
21'
Cristian Ansaldi rovněž vidí žluté varování po tvrdém faulu.
20'
Roger Ibañez uviděl žlutou kartu za svůj faul uprostřed hrací plochy.
19'
Znovu se musel zapojit do hry domácí brankář Beriša a chytit míč po nákopu Říma.
18'
Maraš Kumbulla se dostal ke hlavičce po rohovém kopu, ale jeho pokus fantasticky vyrazil brankář Etrit Beriša a následuje další standardní situace hostů.
17'
Etrit Beriša už nezachránil míč na hrací ploše a následuje tak rohový kop pro Řím.
16'
Maraš Kumbulla zůstal ležet na hrací ploše po souboji s Andreu Belottim.
15'
Svěřenci Josého Mourinha se opět dostali centrem do vápna soupeře, ale míč skončil v moci brankáře.
13'
Lorenzo Pellegrini to zkusil z dálky, ovšem Etrit Beriša nemusel zasahovat, protože jeho pokus letěl vedle.
12'
Řím drží míč na své polovině, ale následný útok po pravé straně skončil u obrany soupeře.
11'
Turín zatím pokračuje v aktivní hře a snaží se vymyslet něco zajímavějšího.
9'
Dennis Praet dostal míč za obranu, ale následně si jej nezpracoval podle představ.
8'
Lorenzo Pellegrini se dostal dopředu po pravém křídle a poslal skvělý centr před bránu, ovšem obrana Turínu odvrátila balón do bezpečí.
7'
Saša Lukić se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho pokus byl zblokován obranou soupeře.
6'
Po faulu ze strany hostů následuje přímý kop pro Turín.
4'
Zatím je začátek zápasu odehráván především ve středu hrací plochy, kdy jsou u míče hráči domácího celku.
2'
Turín zkoušel projít po pravé straně kde ale Ola Aina neprošel, ovšem získal autové vhazování.
1'

Turín FC: Beriša – Ricci, Zima, Rodríguez – Aina, Lukić, Pobega, Ansaldi – Brekalo, Praet – Belotti (C).
Náhradníci: Gemello, V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, Izzo, Linetty, Mandragora, Pellegri, Pjaca, Seck, Sanabria.
Trenér: Ivan Jurić

AS Řím: Patrício – Mancini, Kumbulla, Ibañez – Zalewski, Oliveira, Veretout, Spinazzola – Šomurodov – Lo. Pellegrini (C), Abraham.
Náhradníci: Fuzato – Afena-Gyan, Bove, Cristante, Diawara, El Shaarawy, Maitland-Niles, Karsdorp, Smalling, C. Pérez, Zaniolo, Viña.
Trenér: José Mourinho

Rozhodčí: Irrati – Mondin, Mastrodonato.
AS Řím

Římané se chystají na první finále v evropských soutěžích po třiceti letech, ještě předtím ale budou muset zabojovat v Turíně o výhru, aby si v příští sezóně zahráli Evropskou ligu bez ohledu na výsledek blížícího se finále Konferenční ligy, které odehrají ve středu v Tiraně proti Feyenoordu Rotterdam.

Aktuálně jsou Vlci na šestém místě s náskokem jediného bodu na Fiorentinu a Atalantu, přičemž na oba soupeře čeká v zítřejším posledním kole domácí zápas, Fiorentina se střetne s Juventusem a Atalanta přivítá Empoli.
Turín FC

Turín dohrává sezónu v klidném středu tabulky, dnes může zabojovat o účast v horní polovině konečné tabulky letošního ročníku, neboť na desátém místě má stejný bodový zisk jako jedenácté Sassuolo.

V poslední době se turínskému celku daří výrazně lépe venku než doma, neboť z posledních pěti ligových výher hned čtyři zaznamenal na trávnících soupeřů. Na tom svém z posledních sedmi zápasů vyhrál jediný, když v dubnu porazil 2:1 Spezii.

Při poslední výhře 1:0 ve Veroně se do základní sestavy po dvou zápasech strávených na lavičce vrátil český obránce David Zima.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání závěrečného kola italské Serie A, v němž fotbalisté Turína přivítají AS Řím.

Římané jsou v boji o evropské poháry, což mimořádně zajímá vítěze českého poháru ze Slovácka, neboť v případě dnešního vítězství Římanů, kteří by si tím zajistili nejhůře šesté místo a tím účast v příštím ročníku Evropské ligy bez ohledu na blížící se finále Konferenční ligy, by se Slovácko posunulo z kvalifikace o Konferenční ligu do Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62