Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Cagliari - 27. února 2022   12:35

Torino
54' Belotti (Pjaca)
1:2
(0:1)
Cagliari
21' Bellanova  (Grassi) • 62' Deiola  (Pavoletti)
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji, Bremer, Ricardo Rodríguez – Vojvoda (69. Singo), Pobega, Lukić (85. Ricci), Ansaldi – Pjaca (85. Seck), Brekalo (69. A. Sanabria) – Belotti (C) (79. Pellegri).
Volpi – Imperiale, Rossi
Stadio Olimpico, Turín
10 231 diváků
Cagliari
Cragno – Altare, Lovato (90. Ceppitelli), Goldaniga – Dalbert, Marin, Grassi, Deiola, Bellanova – João Pedro (C), Pereiro (60. Pavoletti).

Hráči Turína sice dokázali celkem rychle po zahájení druhé půle vyrovnat Belottim na 1:1, jenže poslední slovo měl povedenou střelou Deiola, který rozhodl o tom, že velmi důležité tři body z Turína za výhru 2:1 si odveze na Sardínii o záchranu v Sérii A skvěle bojující družstvo Cagliari Calcio!

Čtenářům onlajnů přeji velmi pěkné, nedělní odpoledne.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:20.
90+6'
90+5'
Po souboji zůstal jeden z domácích hráčů ležet ve středovém kruhu, hra zatím pokračuje dále.
90+4'
Žlutou kartu dostává Dalbert (Cagliari Calcio) za zdržování hry, odkopnutí míče z místa přestupku.
90+3'
Hráči Cagliari kouskují hru jak jen to jde.
90+2'
Singo svedl u postranní čáry velmi tvrdý souboj s Dalbertem.
90+1'
Žlutou kartu dostává Wilfried Stephane Singo (Turín FC) za faul.
90'
Žlutou kartu dostává Leonardo Pavoletti (Cagliari Calcio) za nesportovní chování, když nenechal z dostatečné vzdálenosti rozehrát přímý kop brankáře Milinkoviće -Saviće.
90'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Matteo Lovato, přichází Luca Ceppitelli.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
89'
Hráči Cagliari zatím šikovně nepouští svého soupeře do závěřečného tlaku.
88'
Obránce Bremer něco poměrně v přátelském duchu, probíral s útočníkem Pavolettim.
87'
I Cagliari chystá několikanásobné střídání.
86'
Pellegri se ve snaze získat míč, se sám dopustil útočného faulu.
85'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Samuele Ricci.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Demba Seck.
83'
Singo sice stihl míč ještě na hrišti, ale vzhledem k celé situaci z toho samozřejmě nemohl vzejít kvalitní centr.
82'
Altare se dopustil faulu a hráči v rudých dresech se mohou vrhnout do útoční za kýžéné vstřelení vyrovnávací branky.
80'
Hráči Cagliari nyní drží dlouhé minuty hru na své útočné polovině což jim maximálně vyhovuje.
79'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Pietro Pellegri.
78'
Rozhodčí se nedobrovolně ocitl na hrací ploše a raději přerušil hru.
77'
Po rohovém kopu a tečované střele Joao Pedra musle ukázat své kvality i turínský brankář.
76'
Centr mířící na velmi aktivního Pavolettiho odehrál v poslední možné chvíli hlavou na rohový kop spolehlivý obránce Bremer.
74'
Žlutou kartu dostává Edoardo Goldaniga (Cagliari Calcio) za faul.
74'
Belottiho si šikovně obhodil Lovata a zezadu ho nehezky přebrousil Goldaniga a to bude za žlutou kartu.
73'
Míč v pokutovém území drží jasně ve svých rukavicích brankář Alessio Cragno.
72'
Belotti se dopustil v pokutovém území faulu na bránicím Giorgiovi Altarem.
71'
Grassiho nepřesný pas vrací míč pouze turínským hráčům.
69'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Antonio Sanabria.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází Wilfried Stephane Singo.
69'
Lovato velmi často hraje pouze nečistě a ještě se pokaždé velmi diví, když je mu odpískán faul.
68'
Nedůrazné zakončení po zemi od Belottiho rozhodně nemohlo nijak vystrašit brankáře Cragna.
66'
Hráči Turína začínají heleat pouze svého střelce zatím jediné branky Belottiho, jako by je měl spasit i podruhé.
65'
Rohový kop hráčů Turína z levé strany hřiště.
63'
Belotti byl chycen do ofsajdové pasti.
62'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Centr zleva za sebe šikovně prodloužil čerstvý hráč na hřišti Pavoletti a ALESSANDRO DEIOLA umístěnou střelou nedal žádnou šanci brankáři soupeře – 1:2! Asistence: Leonardo Pavoletti.
61'
I tento centr zleva dokázala obrana v bílých dresech odehrát mimo své pokutové území.
60'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Gastón Pereiro, přichází Leonardo Pavoletti.
60'
Z kontru se po centru dostal k zakončení Pereiro, ale jeho volej minul prostor tří brankových tyčí.
59'
Přímý kop Brekala byl dvojčlenou zdí sražen pouze do bezpečného území pro hráče Cagliari.
57'
Hráči Cagliari se snaží přerušovat akce Turína již v oblasti středového kruhu.
55'
Nicméně ani po vstřelené brance hráči Turína zatím nepolevují.
54'
FC Turín právě vstřelil branku!
A centr z přímého kopu v pokutovém území pohotově posunul zřejmě Pobega na zcela volného u druhé tyče přesně zakončujícího kanonýra ANDREA BELOTTIHO – 1:1! Asistence: Marco Pjaca.
52'
Nedovoleným prostředkem zastavil Dalbert pronikajícího Bellotiho poblíž svého pokutového území.
51'
Žlutou kartu dostává Tommaso Pobega (Turín FC) za faul.
51'
Massimo Pobega se postavil jako velmi tvrdá skála do cesty unikajícímu Grassimu.
49'
Ve středu hrací plochy se v soobním souboji provinil faulem formou šlapáku Mergim Vojvoda.
48'
Hráči Turína FC se snaží na začátku druhého poločasu jasně udávat tempo hry.
47'
Přihrávku Lukiće na Vojvodu výborně přečetla obrana Cagliari.
46'

Fauly: 9:9
Cagliari Calcio vede po prvním poločase na hřišti Turína 1:0, pojďme si zrekapitulovat, jak k tomu došlo.

Již ve čtvrté minutě měl velkou šanci Grassi a zejména dorážejkící Joao Pedro, ale Milinković-Savič v tento okamžik hry pořádně zakouzlil!

V desáté minutě měl jako reakci na předchozí akci soupeře, gól na kopačce Bremer, ale Cragno ho neskutečně vychytal! Ani Belotti nedokázal o pár minut pozdjěi tohoto brankáře překonat.

Ve dvacátéprvní minutě tedy přišel trest, když autové vahzování prodloužil Grassi přesně ke skórujícímu Bellanovovi!

Po půl hodině hry začala velké převha Turína, která začala technická střela Brekala, pokračovala parádním volejem Pjacy, ale obě tyto šance vychytal brankář Cragno!

Druhý poločas začne cca ve 13:40 hodin.
45+3'
45+3'
Bremer jistě uhlídal centr na Joao Pedra a vzápětí sudí odpískal konec prvního poločasu.
45+2'
Dlouhé nákopy soupeře obránci Cagliari celkem jednoduše likvidují odkopy.
45+1'
Poskytnutou výhodu od rozhodčího hráči Turína nedokázali nijak zužitkovat.
45'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
45'
Střela Pobegy z devatenácti metrů jen prosvištěla kolem levé tyče.
44'
Lovato sice mává rukama jak na prvního máje, ale jeho faul zůstane v platnosti. Lovato byl velmi nespokojen, že jako první hráč utkání obdržel žlutou kartu.
43'
Žlutou kartu dostává Matteo Lovato (Cagliari Calcio) za faul.
43'
Útok Turína zastavuje asistent rozhodčího, jelikož se nabíhající Marko Pjaca objevil v ofsajdovém postavení za obranou Cagliari.
42'
Včasný skluz obránce pod nohy Brekala umožnil, aby se jako první k míči dostal brankář Alessio Cragno.
41'
Turínský tlak opět přituhuje, vše končí nepřesným pokusem Bremera ze střední vzdálenosti.
40'
Další centr do pokutového území si pohlídala obrana Cagliari.
38'
Po ukázkovém centru Josipa Brekala se skvěle v pokutovém území do voleje položil Marko Pjaca a jeho střelu gólových parametrů fantasticky vyrazil brankář Cragno a možná i s pomocí tyče jí chytil do ruikavic až na druhý pokus!
37'
Pereira se v útočné akci Cagliari dopustil nedovoleného zákroku.
36'
Giorgio Altaro názorně ukázal ve slibné příležitosti v pokutovém území, že jeho hlavním cílem je bránění a nikoliv střílení branek soupeřům.
35'
Belotti v tvrdém souboji přišel o míč, rozhodčí Volpi stál blízko inkriminovanému momentu a rezolutně rozpažil, aby hráči pokračovali bez přerušení nadále ve hře.
34'
Milinković-Savić byl na hranici pokutového území jako první, vše navíc jistil obránce Bremer.
33'
Centr Cagliari hledal v pokutovém území Pereiru, ale k němu se již nedostal.
31'
Po rozehrání rohového kopu následně zahrozil přízemní střílenou přihrávkou napříč pokutovým územím Lukić.
30'
Josip Brekjlo vyslal z přímého kopu povedenou střelu technického charakteru, ale Cragno i tu dokázal vyrazit na roh a nadále přívádí hráče Turína k zoufalství!
29'
Kulhající Lovato pokračuje zatím ve hře, nyní ale jeho spoluhráč Grassi fauloval pronikajícího Marko Pjacu.
27'
Nebezpečný pas před branku vyrazil Cragno pouze před sebe, kde byl v ostrém souboji Matteo Lovato tvrdě dohrán Tommasem Pobegou.
26'
Centr Vojvody z pravé strany byl velmi dlouho předem signalizovaný a tím pádem i pro obranu Cagliari velmi lehce čitelný.
24'
V lékařské péči se ocitl dobře identifikovatelný Tommaso Pobega, jelikož hraje s bezpečnostním krytem )maskou) na obličeji.
23'
Turín tedy opět ukazuje, že vůbec není v dobrém rozpoložení, zejména defenzivní řada. Naopak Cagliari opět položili dobrý základ k tomu, aby si i z Turína odvezli nějaký bod.
21'
Po dlouhém autovém vhazování prodloužil pohotově Grassi balon na svého zcela volně nabíhajícího RAOULA BELLANOVU a první branka tohoto utkání je na světě – 0:1! Asistence: Alberto Grassi.
20'
Centr po signálu z přímého kopu končí pouze faulem v pokutovém území na brankáře Milinkoviće-Saviće.
19'
Další faul ve středu hřiště předvedl středopolař Saša Lukić.
18'
Djidji velmi nehezky okopával kotník Joao Pedra, kterého to po právu pořádně rozlítilo.
17'
Turín FC se snaží o větší aktivitu než v první čtvrthodině hry.
16'
Nenápadná střela Belottiho ze sedmnácti metrů byla daleko nebezpečnější než se původně jevila. Nicméně tento dobrý pokus k tyči pohotově vyrazil na rohový kop brankář Cragno!
15'
Joao Pedro sice prohrál hlavičkový souboj ve středu hřiště, ale jeho spoluhráči zůstávají stále v držení míče.
14'
Belotti následně nezakončil přesnou střelou útok Turína.
13'
Marin nedokázal obejít v souboji jeden na jednoho tvrdě hrajícího obránce Bremera.
12'
Brekalo pro tento moment hry nebyl úspěšný se svým útočným snažením.
11'
Marko Pjaca dobře pomohl defenzívě svého týmu, ale po odrazu od jeho spoluhráče je to rohový kop pro Cagliari Calcio.
10'
A po centru z přímého kopu na vzdálenější tyči měl vedoucí gól na kopačce zakončující Bremer, jenže brankář Cragno ho fantasticky vychytal – rohový kop!
9'
Josip Brekalo získal přímý kop pro svůj tým z velmi výhodné pozice na ohrožení branky Cagliari.
8'
Hráči Turína opatrně kombinují s míčem před svým pokutovým územím.
7'
Postup hráčů Cagliari podél pravé postranní čáry nebyl zcela zastaven obranou soupeře.
5'
Přímý kop hostí ve středu hrací plochy.
4'
Změnit to chtěli hráči Cagliari, kdy nejprve ostrou střelu Grassiho vyrazil brankář Milinković-Savić pouze před sebe a o to lépe zlikvidoval následnou dorážku Joao Pedra!
3'
Úvod utkání patří nakopávané a zatím žádný tým se rozhodně nechystá do žádné velké akce.
2'
Belotti byl ve vzdušném souboji přeskočen a hráči Cagliari odehráli pohodlně míč na polovinu soupeře.
1'
Série nepřesných přihrávak obou týmů skončila faulem na Alesandra Deiolu.
1'
Turín FC bude hrát ve svých rudých dresech, Cagliari Calcio nastoupí v bílých dresech.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Bremer, Ricardo Rodríguez – Vojvoda, Pobega, Lukić, Ansaldi – Pjaca, Brekalo – Belotti (C).
Náhradníci: Beriša – Zima, Pellegri, Ricci, Linetty, Aina, Warming, Singo, Seck, Buongiorno, Izzo, A. Sanabria.
Trenér: Ivan Jurić

Cagliari Calcio: Cragno – Altare, Lovato, Goldaniga – Dalbert, Marin, Grassi, Deiola, Bellanova – João Pedro (C), Pereiro.
Náhradníci: S. Aresti, B. Radunović – Carboni, Obert, Ceppitelli, Zappa, Gagliano, K. Baldé, Lykogiannis, Cavuoti, Pavoletti, Kourfalidis.

Cagliari Calcio

Rog, Strootman, Valencia (všichni poranění kolena)
Walukiewicz (poraněná kyčel)
Nadez (nespecifikované zranění)
Turín FC, kde působí i český obránce David Zima, sice hraje v klidném středu tabulky, ale v současné době má mizernou formu, kdy již čtyři zápasy za sebou tento tým nedokázal zvítězit a dva body za remízu se Sassuolem a Juventusem jsou skutečně málo.
Jediný zástupce ostrovní Sardínie v Sérii A Cagliari Calcio bojuje jako lev o udržení v této soutěži. Po kolísavém měsíci lednu s etento tým nadech k solidní sérii čtyř zápasů bez prohry, který by nemusela skončit ani na turínské půdě. Cagliari dokázalo dokonale zaskočit Atalantu Bergamo 2:1 a i remíza například s Neapolí 1:1 má velkou hodnotu. Největším konkurentem v boji o záchranu je Venezia, Udinese, Spezia, a janovská Sampdoria. Na kterou má Cagliari hratelnou ztrátu čtyř bodů.
Turín FC (10) se střetna na svém hřišti s týmem, který urputně bojuje o záchranu – Cagliarti Calcio (18). Rozdíl jedenácti bodů dělí oba soupeře v ligové tabulce.