Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Venezia : Cagliari - 22. května 2022   21:00

0:0
(0:0)
Venezia
Mäenpää – Svoboda, Caldara, Ceccaroni (C) – Matějů, Črnigoj (55. Fiordilino), Ampadu, Haps – Peretz (89. Leal), Cuisance (74. Tessmann) – Johnsen (73. Mikaelsson).
Bertinato – Ullmann, Makadji, Remy, Nani, Busio, Pecile, Palsson.
F. Maresca – F. Meli, G. Peretti
Stadio Pierluigi Penzo, Benátky
Cagliari
Cragno – Altare, Ceppitelli (57. Lovato), A. Carboni – Bellanova, Nández, Grassi (80. Pereiro), Deiola (58. Marin), Lykogiannis (34. Rog) – João Pedro (C), Pavoletti (80. Baldé).
Aresti, Radunović – Goldaniga, Zappa, Walukiewicz, Baselli, Strootman.

A to bylo z nejvyšší fotbalové soutěže pro tuto sezónu vše, je znám její mistr i sestupující mužstva. Já vám děkuji za pozornost, přeji dobrou noc, úspěšný start do nového týdne a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 5:12. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 6:19.
Oba celky se budou střetávat i v příští sezóně, avšak tentokrát v Serii B. Hostům stačilo dnes vyhrát a zachránili by se, Salernitana doma utrpěla debakl s Udinese 0:4, avšak to se jim nepodařilo. Hráči Cagliari smutní, mnozí pláčou, jiní k tomu nemají daleko, ale nutno říct, že si za sestup mohou sami. Od týmu, který chce udržet účast mezi elitou, bych čekal v tak důležitém utkání proti poslednímu celku tabulky minimálně jeden vstřelený gól, ale klidně i víc. Možná by stačil i ten jediný zásah, ovšem to se už nedozvíme. Zatímco v Salernitaně se slaví, navzdory debaklu, ve Venezii smutní obě mužstva, více rozhodně to hostující.
90+7'
90+7'
Skrumáž před bránou Venezie gólem nekončí, domácí vyrazili do brejku a málem se jim povedlo skórovat. To se nestalo a zápas tak skončí bez branek.
90+5'
Hosté budou rozehrávat ze středového kruhu a dopředu se vydal i jejich brankář, jenž si to ale vzápětí rozmyslel a vyrazil zpátky.
90+4'
Nahitan Nández hodně zbytečně, až zbrkle zakončoval poté, co se dostal k odraženému balónu. Ten poslal do zámezí.
90+3'
Žlutá karta pro tým Cagliari Calcio (Giorgio Altare).
90'
Domácím se daří odehrát balón do bezpečí. Hosté musí znovu založit útok.
89'
Střídání v týmu Venezia FC:
ze hřiště odchází Dor Peretz, přichází Patrick Thomas Leal.
89'
Nahitan Nández hodně špatně zakončil, jeho střela levačkou skončila vedle bližší tyče.
88'
Střelu z dálky dokázal Niki Mäenpää vyrazit před sebe, k dorážce se dral João Pedro, ale míč odehrál pouze do zámezí.
87'
Hodně nepřesné zakončení jednoho z hostujících fotbalistů končí vedle vzdálenější tyče.
85'
Giorgio Altare pálil levačkou z levé strany pouze do hráče před sebou. Na trávníku zůstává jeden z domácích fotbalistů, hosté se jej snaží přimět k návratu na nohy, zatím bezúspěšně.
85'
Nyní budou zahrávat rohový kop.
84'
Salernitana stále prohrává o čtyři branky, musí tak spoléhat na to, že jí pomůže sestupující Venezia, ta stále hraje s Cagliari bez branek, ale hosté jsou čím dál víc nebezpečnější.
82'
João Pedro střihl ve vápně pěkné nůžky, ale balón opět adresoval do protihráče.
80'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Leonardo Pavoletti, přichází Keita Baldé.
80'
ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Gastón Pereiro.
78'
Aleš Matějů mohl poslat svůj tým do vedení, jeho šikovná střela pod břevno ale gólem neskončila, Alessio Cragno se ale natáhl a balón vyrazil.
77'
João Pedro se mohl stát hrdinou svého celku, nejlepší střelec Cagliari však v dobré pozici poslal střelu pouze do protihráče.
76'
Špatná souhra domácího celku posílá míč za postranní čáru. Hosté budou pokračovat autovým vhazováním.
74'
ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Tanner Tessmann.
73'
ze hřiště odchází Dennis Johnsen, přichází Hilmir Rafn Mikaelsson.
72'
Răzvan Marin přenesl hru na levou stranu, kde se k míči dostal Raoul Bellanova, jehož následná střela byla zblokována.
69'
Andrea Carboni se dostal před bránou k hlavičce, mířil ale mimo tři tyče. Tohle může hosty mrzet.
67'
Nepřesný hlavičkový pokus jednoho z hráčů končí v zámezí, Alessio Cragno rychle rozehrává.
67'
Roh nyní rozehraje domácí tým.
65'
Udinese vede už 4:0, Cagliari tak stačí "pouze" vyhrát a zachrání se.
64'
Přetažený centr domácích na druhé straně posílá míč jenom do zámezí.
64'
Sedmý rohový kop pro hostující tým.
62'
Hosté se následně dožadovali penalty, Matějů měl zahrát rukou, ale opakovaný záznam ukázal, že ruka to nebyla.
61'
Velká šance Cagliari. Raoul Bellanova hlavičkoval z levé strany, Niki Mäenpää však předvedl excelentní zákrok a levou rukou vyrazil míč do bezpečí.
59'
Žlutá karta pro tým Cagliari Calcio (Nahitan Nández).
58'
Giorgio Altare fauloval u postranní čáry Johnsena, hosté tak přichází o balón.
58'
ze hřiště odchází Alessandro Deiola, přichází Răzvan Marin.
57'
ze hřiště odchází Luca Ceppitelli, přichází Matteo Lovato.
56'
Mickaël Cuisance střílel pravačkou na vzdálenější tyč, kterou ale asi o dva metry minul.
55'
ze hřiště odchází Domen Črnigoj, přichází Luca Fiordilino.
54'
Luca Ceppitelli hlavičkoval v malém vápně příliš vysoko nad bránu.
53'
Nahitan Nández nabíhal volný před domácí svatyni, míč k němu ale nedoletěl.
51'
Ridgeciano Haps přihrával před bránu, kde žádného ze spoluhráčů nenašel.
50'
Alessandro Deiola střílel prudce levačkou před hranicí vápna, mířil však vysoko nad.
49'
Dennis Johnsen se snažil individuálně natlačit před brankáře, ale nejen, že se mu nepovedlo zakončit, navíc se už předtím chytil do ofsajdu.
46'
První půle branku nenabídla, domácí začali aktivněji a nebyli daleko od skórování, hosté zahrozili až v závěru, ale ani jim se nepovedlo skórovat. Výsledek zatím hraje do karet Salernitaně, pokud by takto zápas skončil i po závěrečném hvizdu, udržela by se v Serii A. Cagliari tak bude muset ve 2. poločase být více aktivní a více se hnát do útoku, čehož by Venezia mohla využít. Bude to zajímavé.
45+4'
45+3'
Nechybělo moc a stalo se tak vzápětí, obrana Venezie ale stihla míč odehrát do bezpečí.
45+3'
Hosté v závěru drží míč ve své moci, ale do šance se dostat nemohou.
45'
Hodně tvrdý faul hráče Cagliari a tady zřejmě měla být udělena žlutá karta.
44'
Marko Rog hodně tvrdou ranou vyděsil domácího brankáře, tomu se povedlo pravou rukou v poslední chvíli vyrazit balón do bezpečí. Nechybělo moc a Cagliari se v závěru prvního dějství radovalo.
43'
Jeden z hráčů hostujícího týmu střílel bez přípravy do vzdálenějšího horního rohu brány, ale ten minul.
42'
Salernitana prohrává na konci první půle s Udinese už 0:3, Calgiari má tak velkou šanci.
42'
Domácí před hranicí velkého vápna celou akci až příliš překombinovali, o balón přišli a musí se rychle vracet.
40'
Raoul Bellanova zkoušel stříleným centrem z ostrého úhlu na levé straně překvapit domácího gólmana, tomu se povedlo míč vyrazit.
39'
Hostům nevyšla kombinace na útočné straně, pokračovat budou autovým vhazováním.
37'
Žlutá karta pro tým Cagliari Calcio (Luca Ceppitelli).
37'
Mickaël Cuisance po ataku protihráče u postranní čáry zůstává ležet na trávníku, znovu je tak hra přerušena.
36'
Niki Mäenpää si vyběhl pro balón a s rozehrávkou nepospíchá.
34'
ze hřiště odchází Babis Lykogiannis, přichází Marko Rog.
34'
Na hostující straně bude nutné zřejmě střídání. Udinese v tuto chvíli vede na hřišti Salernitany už 2:0.
33'
Babis Lykogiannis a Domen Črnigoj zůstávají ležet na trávníku, na nohy se nechce ani jednomu z nich.
32'
Andrea Carboni překazil útočný výpad soupeře, když vyskočil na míč a hlavou jej odehrál do autu.
30'
Hosté rozehráli rohový kop, přetažený míč ale proletěl vzduchem přes pokutové území a doputoval za vzdálenější postranní čáru. Takto to jistě nepůjde.
27'
Možnost na druhé straně, Mattia Caldara doběhl k volnému balónu a z hranice vápna jej prudkou střelou odehrál směrem na bránu, ale mířil vysoko nad.
26'
João Pedro si dokázal vynutit faul u levého rohového praporku, domácí se tak musí mít na pozoru.
25'
Zřejmě ofsajd zastavil další útočnou snahu Venezie. Rozehrávat budou hosté.
23'
Domácí vyrazili do přečíslení, Dennis Johnsen přenechal míč na levou stranu volnému spoluhráči, tím byl Dor Peretz, jeho prudká rána letí vysoko nad bránu.
21'
Moc pohledný fotbal to zatím opravdu není, hraje se převážně u středové čáry.
19'
Další rohový kop pro Venezii, která je v posledních minutách aktivnější.
17'
Stejný fotbalista se dostal o chvíli později do zakončení, jeho prudká rána však byla zblokována do zámezí.
16'
Dennis Johnsen se dožadoval penalty, dle jeho mínění zahrál soupeř rukou, ale je to pouze rohový kop.
14'
V pokutovém území Venezie zůstává ležet Mickaël Cuisance, hra je přerušena.
13'
Michael Svoboda se snažil individuálně projít do zakončení, ale to se mu nepodařilo.
11'
Nahitan Nández se snažil dostat k hlavičce na úrovni penalty, míč ale lehce pouze štrejchl a odehrál jej mimo bránu.
10'
Alessandro Deiola střílel z dálky, míč by šel mezi tři tyče, ale zastavil jej jeden z obránců Venezie.
8'
Aleš Matějů čistě skluzem odehrál míč do bezpečí, hosté budou vhazovat.
7'
Salernitana v tuto chvíli prohrává doma s Udinese, což by měla být pro Cagliari ještě větší motivace.
5'
Hodně dlouhý nákop domácích končí u brankáře hostů.
4'
Blízko nyní byla Venezia, Dennis Johnsen se znenadání zjevil sám před brankářem, avšak špatně zakončil a míč odehrál ze svého pohledu vedle pravé tyče.
4'
Do útoku vyrazili domácí, Dor Peretz si nabíhal na přihrávku do malého vápna, ale k míči se nedostal.
2'
Hosté si špatně přihráli, soupeř odehrává míč na jejich stranu.
1'

Venezia FC: Mäenpää – Svoboda, Caldara, Ceccaroni (C) – Matějů, Črnigoj, Ampadu, Haps – Peretz, Cuisance – Johnsen.
Náhradníci: Bertinato – Ullmann, Makadji, Remy, Tessmann, Fiordilino, Nani, Leal, Mikaelsson, Busio, Pecile, Palsson.
Trenér: A. Soncin.

Cagliari Calcio: Cragno – Altare, Ceppitelli, A. Carboni – Bellanova, Nández, Grassi, Deiola, Lykogiannis – João Pedro (C), Pavoletti.
Náhradníci: Aresti, Radunović – Goldaniga, Zappa, Walukiewicz, Lovato, Baselli, Rog, Marin, Strootman, Pereiro, Baldé.
Trenér: A. Agostini.

Rozhodčí: F. Maresca – F. Meli, G. Peretti.
Co udrží Cagliari v nejvyšší italské lize

Jak už bylo zmíněno, Cagliari musí bezpodmínečně zvítězit a zároveň doufat, že Salernitana doma maximálně remizuje s Udinese, v tom lepším případě prohraje. Vzájemné zápasy těchto mužstev jsou v této sezóně neuvěřitelně vyrovnané, oba skončily poměrem 1:1. V tomto případě by tedy mělo rozhodovat skóre a to má o trochu lepší právě Cagliari.

Cagliari Calcio

Hostům náleží osmnáctá pozice s devětadvaceti body a díky velkému štěstí ještě mohou stále pomýšlet na udržení. Na sedmnáctou Salernitanu ztrácí dva body, musí tak dnes vyhrát a zároveň doufat, že Salernitana doma zaváhá s Udinese. Chybělo však málo a nemuselo se tohle drama řešit, Salernitana totiž v minulém kole za stavu 1:1 kopala v závěru utkání penaltu, kdyby proměnila a vyhrála, měla by udržení jisté, ale nestalo se.
Cagliari si z osmnácti venkovních duelů přivezlo čtrnáct bodů díky třem vítězstvím a pěti remízám, vstřelilo čtrnáct branek a o jednadvacet více jich inkasovalo. Naposledy remizovalo 1:1 na hřišti několikrát zmíněné Salernitany.
Nejlepším střelcem je se třinácti zásahy Ital Joao Pedro.
Venezia FC

Domácí tým se dnešním zápasem rozloučí s nejvyšší italskou soutěží, minimálně pro příští sezónu, skončí buď na poslední nebo předposlední příčce. Na svém hřišti je Venezia nejhorší ze všech týmů ligy, z osmnácti duelů si odnesla jen třináct bodů za tři výhry a čtyři remízy, vstřelila jednadvacet gólů, zato osmatřicet jich dostala. Naposledy před svými fanoušky ale dokázala po přestřelce porazit Bolognu 4:3, třebaže ještě v 78. minutě prohrávala 2:3.
O její první gól v tomto střetnutí se postaral Francouz Thomas Henry, jenž je s devíti zásahy nejlepším střelcem mužstva. Povede se mu dnes zakulatit svůj gólový stav?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62