Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Empoli - 7. dubna 2023   21:00

0:0
(0:0)
AC Milán
Maignan – Calabria (C) (62. Florenzi), Thiaw, Tomori, Hernández – Binnásir (62. Díaz), Tonali – Saelemaekers (84. De Ketelaere), Pobega, Rebić (70. Leão) – Origi (70. Giroud).
Mirante, Tătăruşanu – Messias, Krunić, Kjaer, Ballo-Touré, Vranckx, Adli, Gabbia, Bakayoko.
Marcenaro – Mondin, De Meo
Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Empoli
Perisan – Ebuehi, De Winter, Luperto, Parisi – Fazzini, Marin (78. Cacace), Bandinelli (C) (64. Grassi) – Baldanzi (78. Haas) – Caputo (64. Cambiaghi), Piccoli (88. Satriano).
Stubljar, Ujkani – Stojanović, E. Vignato, Henderson, Pjaca, Walukiewicz, Degl'Innocenti, Destro.

Utkání je u konce a i když se domácí AC snažilo, tak vyhrát nedokázalo. Viděli jsme obrovskou převahu milánských, na Perisana to létalo ze všech možných pozic, ofenzivě domácích dnes ale nebylo přáno. Florenzi trefil tyč a když Giroud dostal míč konečně do sítě, tak jeho gól nebyl uznán pro hru rukou. Empoli bylo směrem kupředu zcela neškodné, jediná střela přišla až v nastaveném čase, ale pro Maignana nebezpečí neznamenala. Gólu jsme se tak nedočkali a po výsledku 0:0 tak AC nenavázalo na předchozí úspěch z Neapole. Má tak na třetím místě 52 bodů, zatímco Empoli je s 32 body na 14. místě.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 12:0. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:8.
90+9'
90+9'
Dokonce se Empoli dostalo do šance, když pravou stranou zasprintoval Cambiaghi a střelou z otočky zaznamenal vůbec první střelu hostů na branku. Byla však slabá a Maingnan neměl problém zakročit.
90+8'
Hosté budou vhazovat u půlky a to si už asi pohlídají.
90+7'
Thiawova hlavička šla nad, míč skončil na horní síti Perisanovy branky.
90+6'
Před Perisana asi ještě přiletí jeden centr z přímého kopu, staví si své obránce na vápno.
90+5'
Domácí to už zkouší ze všech možných pozic a někdy i na náhodu, tak jako nyní Florenzi. Ten branku netrefil.
90+4'
Další žlutá karta pro hosty, tentokrát si ji prohlédl Martin Satriano.
90+4'
Míč je už u Perisana, ten s rozehrou asi nebude zrovna pospíchat.
90+3'
Roh pro milánské.
90+3'
Další nápor domácích skončil obranným faulem a žlutou kartu dostal Nicolò Cambiaghi.
90+1'
AC samozřejmě pokračuje v tlaku, nyní to ale Giroud přehnal a byl mu odpískán útočný faul.
89'
Domácí se chvíli radovali z gólu, když si na vysoký míč naskakoval ve vápně Giroud, jenže video odhalilo, že jej zasáhl rukou. Gól tak nebyl uznán a stav je stále 0:0!
88'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Martin Satriano.
87'
Díaz už byl skutečně blízko, když si zpracoval narážečku do vápna a střílel po zemi, jenže Perisan byl na zemi právě včas a míč zastavil rukou.
86'
De Ketelaere se snažil proniknout z pravé strany, Luperto jej ale odstavil od míče a bude se odkopávat od Perisanovy branky.
85'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Pobega, i jeho pokus letěl nad branku...
84'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Charles De Ketelaere.
83'
Zprava se do vápna Empoli prokličkoval Saelemaekers, jeho střela byla zblokována. Míč se odrazil k Giroudovi a jeho rána letěla nad branku.
82'
Vypadá to, že i hosté se v závěru nadechnou k nějakému tlaku, divákům se tento průběh nelíbí. Z tribun se nese nespokojený pískot.
81'
Dopředu se teď dokonce cpal Piccoli, na levé straně vápna byl ale na poslední chvíli zastaven.
80'
Empoli stále drží nadějný výsledek, v obraně pracuje skutečně na výbornou.
79'
Giroud se neprocpal do zakončení z vápna, jeho pád na penaltu rozhodně nebyl.
78'
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Nicolas Haas.
78'
ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Liberato Cacace.
76'
Velká šance domácích. Centr z levé strany byl prodloužen až na tu pravou, kde se z první opřel do míče Florenzi, prudkou ranou ale trefil pouze tyč!
74'
Už se zase vše přesunulo na opačnou stranu, Florenzi vystřelil z pravé strany, nepovedlo se mu to ale zatočit na bránu...
74'
Empoli v útoku, na Maignana ale zase nic nešlo.
72'
Tlak domácích neustává, Empoli se už hodně dlouho nedostalo za půlku.
70'
ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Olivier Giroud.
70'
ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Rafael Leão.
69'
Ani tentokrát se Origi do zakončení nedostal, přitom byl ve vápně v hodně slušné pozici.
68'
Na opačné straně se v obraně blýskl Tonali, čistým skluzem zastavil Cambiaghiho.
67'
Po levé straně unikal Díaz, z levé strany se snažil najít Origiho, ten však byl dokonale ubráněn a k míči neměl šanci se dostat.
64'
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Alberto Grassi.
64'
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Nicolò Cambiaghi.
64'
Přímý kop hostů. Marin centroval z levé strany na zadní tyč, tam si ale vše pohlídal Maignan a míč si stáhl do náruče.
62'
ze hřiště odchází Ismáíl Binnásir, přichází Brahim Díaz.
62'
ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Alessandro Florenzi.
60'
Penalta je odvolaná! Hlavní sudí byl sám povolán k videu, kde si vše zkontroloval na zpomalených záběrech a poté ukázal, že se ruka nekonala.
58'
Byla nařízena penalta za Ebuehiho ruku, hosté hned začali protestovat. Ještě se bude kontrolovat video.
58'
Domácí mají i hodně smůly, neboť nyní byl na malém vápně Origi, nestačil se ale včas otočit za míčem a ten mu utekl do zámezí.
57'
Tlak AC Milán roste, před Perisanem je opravdu živo, ten má dost práce.
55'
Po malé chvilce střílel Saelemaekers a i on reklamoval penaltu, tentokrát za Parisiho ruku. Ta však byla u těla, takže z toho byl zase jen roh...
54'
Hlavní rozhodčí si nechal zkontrolovat video, zda nebyl ve vápně faulován Hernández, ale po chvíli bylo jasno, že to bude pouze roh.
52'
Byla z toho série rohových kopů, před Perisanem to doslova hořelo, vše zakončil nepřesnou ranou Rebić. Tomu dnes skutečně není přáno.
51'
Roh už tak nebezpečný nebyl, nicméně AC i nadále pokračuje v tlaku.
50'
O něco blíže byl Pobega se svou ranou levou nohou. Ta byla tečována a prosvištěla těsně vedle!
49'
Saelemaekers přiklepl na Calabriu, jeho rána z první však mířila vedle a stejně trefila bránícího hráče.
48'
Na opačné straně posadil Calabria centr na Rebićovu hlavu, jeho zakončení však prolétlo o velký kus vedle pravé Perisanovy tyče.
47'
Na Caputa mÍřil dlouhý nákop na útočnou polovinu, vše vyřešil gólman Maignan svým včasným výběhem mimo pokutové území.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Je za námi první poločas, který sice přinesl velkou převahu domácích fotbalistů, ti ji ale nedokázali přetavit do nebezpečných šancí a střel. Za zmínku stály pouze akce Anteho Rebiće a Thea Hernándeze, kteří v krátkém časovém úseku trefili pozorného Perisana. A jelikož hosté se pouze několikrá tdostali na půlku soupeře, aniž by ohrozili Maignana, tak gól nepadl a do šaten se odešlo za stavu 0:0.
45'
45'
Příhru do běhu dostal Rebić, rána z levé strany mu ale vůbec nesedla a byl z toho pouze pozdrav na tribunu.
44'
Tonali rozehrával z levé strany rohový kop, předvedl ale jen krátký centr. Tohle zase obrana Empoli hravě odvrátila.
43'
Rebić hledal svým centrem ve vápně si nabíhajícího Origiho, ten ale míč nezasáhl podle svých představ a není z toho ani rohový kop.
41'
Po několika akčnějších minutách tu máme zase útlum a pouze dlouhou rozehrávku AC.
39'
O malou chvíli později to zleva na střed pokoušel Tonali a vytáhl technickou střelu. Perisan byl na zemi včas a míč lapil.
39'
Origimu se sice povedlo se dostat do vápna, když se prosmýkl mezi dvěma hráči, pak mu však míč odskočil od kopaček.
38'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok na Fazziniho ji dostal domácí Sandro Tonali.
37'
Následný přímý kop nebyl pro Maignanovu branku vůbec nebezpečný, zatím nemusel vůbec zasahovat.
36'
Davide Calabria fauloval unikajícího Parisiho, tomu se moc na nohy nechce. Empoli bude každopádně rozehrávat přímý kop.
34'
Saelemaekers je teď hodně aktivní, snaží se o vlastní průniky do pokutového území. Hosté si na něj musí dávat obrovský pozor.
33'
Vše vyvrcholilo střelou právě Thea Hernándeze, ten ale pouze trefil do nohou obránce Empoli.
32'
Saelenaekers pouštěl míč na levou stranu, čímž ale dokonale zmátl Hernándeze. Ten neměl místo na střelu, akce musela pokračovat pouze centrem.
31'
Akce pravou stranou nebyla ze strany AC úspěšná, i tohle skončilo velký kus před šestnáctkou.
29'
Hodně nepovedený rohový kop AC Milán, centr skončil u prvního bránícího hráče a to dokonce ještě před vápnem.
28'
Ante Rebić se dnes už poněkolikáté prodíral do vápna, obrana Empoli si jej ale hlídá.
26'
Hostující Baldanzi na zemi a ne vlastní vinou. Provinil se Origi, hosté už vyráží do protiútoku.
24'
Kdo čekal střeleckou show milánských, tak musí být zklamán, hosté soupeře prakticky nepouští do zakončení.
22'
Střela Davideho Calabrii z opravdu velké dálky, tohle však Perisanovu branku minulo o několik metrů.
21'
Faul i na opačné straně, provinil se kapitán Bandinelli. Sice s verdiktem nesouhlasí, nezbývá mu ale nic jiného, aby se vrátil do obrany.
19'
Ante Rebić přehnal svůj důraz ve snaze vybojovat míč, šlapákem fauloval Ebuehiho.
18'
Autové vhazování hostů, ti se po opravdu delší době dostali na útočnou polovinu. Všichni v bílém jsou ale obsazeni.
17'
Pokračuje obrovská územní převaha domácího celku, Empoli trpělivě brání svou polovinu.
15'
Z dálky to zkusil Saelemaekers, prudká rána však letěla vysoko nad Perisanovo břevno.
13'
O pár vteřin později střílel z levé strany Hernández, ale i on pouze trefil gólmana Empoli.
13'
Přihrávku za obranu dostal Ante Rebić, byl zcela volný, ale poté pouze trefil vyběhnutého Perisana!
12'
Baldanzi se snažil o průnik středem hrací plochy, nedovoleně jej u toho zastavil Tomori.
10'
Na pravé straně neuspěl Calabria, na levé zase Hernández. Hosté poté odkopli k půlce.
9'
Obranná řada milánských rozvinula akci na pravou stranu, vše ale pro tuto chvíli skončilo u pomezní čáry.
8'
Obrana v bílých dresech zatím pracuje na výbornou, nepouští domácí k žádné akci.
7'
Stále čekáme na opravdu vážnější okamžik, AC kombinuje na středu hrací plochy.
6'
Autové vhazování milánských na vlastní polovině, obrana domácích zvládla zastavit výpad Empoli po pravém křídle.
5'
Domácí tým se dle očekávání hned od úvodu pouští do útoku a má převahu, čeká se ale na první střelu.
4'
Empoli se poprvé dostalo na útočnou polovinu, k ohrožení Maignanovy branky se však nedostalo.
3'
Na levé straně sprintoval Theo Hernández, ale příhra na něj byla až moc prudká a prakticky nezachytitelná.
2'
AC Milán se hned pustil do útoku, Origi se hned dvakrát probil do vápna, ale poprvé byl zablokován, a podruhé, když to šlo z ostrého úhlu, mířil zcela mimo.
1'

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Thiaw, Tomori, Hernández – Binnásir, Tonali – Saelemaekers, Pobega, Rebić – Origi.
Náhradníci: Mirante, Tătăruşanu – Leão, Messias, Krunić, Kjaer, Ballo-Touré, Díaz, Vranckx, Adli, Giroud, Florenzi, De Ketelaere, Gabbia, Bakayoko.
Trenér: Stefano Pioli

Empoli FC: Perisan – Ebuehi, De Winter, Luperto, Parisi – Fazzini, Marin, Bandinelli (C) – Baldanzi – Caputo, Piccoli.
Náhradníci: Stubljar, Ujkani – Stojanović, E. Vignato, Cacace, Henderson, Satriano, Pjaca, Grassi, Haas, Walukiewicz, Degl'Innocenti, Destro, Cambiaghi.
Trenér: Paolo Zanetti

Rozhodčí: Marcenaro – Mondin, De Meo.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Giuseppe Meazza začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Matteo Marcenaro, kterému budou na pomezí asistovat Luca Mondin a Pasquale De Meo.
Empoli FC

Hosté jsou na tom o hodně hůře, na 14. místě mají 31 bodů, což vzhledem k celkové tabulce znamená klidný střed. V posledním ligovém utkání Empoli konečně konečně ukončilo osmizápasové čekání na výhru a na svém trávníku porazilo po proměněné penaltě Francesca Caputa Lecce 1:0.

AC Milán

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě tabulky se ziskem 51 bodů, což znamená ztrátu čtyř bodů na druhé Lazio, ale už dvacetibodovou na vedoucí Neapol. V posledním kole ale milánští předvedli výborný výkon právě na půdě Neapole a odvezli si všechny body za jasnou výhru 4:0! Dvakrát se v tomto duelu trefil Rafael Leão a po jedné brance přidali Brahim Díaz a Alexis Saelemaekers.

AC Milán – Atalanta 2:0
Fiorentina – AC Milán 2:1
AC Milán – Salernitana 1:1
Udinese – AC Milán 3:1
Neapol – AC Milán 0:4
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 29. kola mezi týmy AC Milán a Empoli FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62