Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Torino - 10. února 2023   20:45

AC Milán
62' Giroud (Hernández)
1:0
(0:0)
AC Milán
Tătăruşanu – Kalulu, Kjaer (71. Gabbia), Thiaw, Hernández (C) – Krunić, Tonali (89. Pobega) – Saelemaekers (89. Calabria), Díaz (79. De Ketelaere), Leão – Giroud (89. Origi).
Mirante, D. Vásquez – Adli, Vranckx, Ibrahimović, Rebić, Ballo-Touré, Messias, Bakayoko.
Ayroldi – Lo Cicero, Scarpa
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji (80. Gravillon), Schuurs, Buongiorno (57. Vojvoda) – Singo, Adopo (69. Karamoh), Gineitis (46. Linetty), R. Rodríguez (C) – Mirančuk, Vlašić (80. Radonjić) – Sanabria.
Fiorenza, Gemello – Aina, Seck, Bayeye, Ilić, Vieira.

A to je z toho utkání vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a hezký víkend.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:20.
Druhá půle jednu branku přinesla, když se hosté krátce po hodině hry prosadili ze standardní situace, po centru hlavičkoval Olivier Giroud mimo dosah gólmana a jeho trefa se nakonec ukázala jako jediná a vítězná. Celkově by duelu možná více slušela remíza, hosté doplatili na mizernou koncovku, horším týmem ale rozhodně nebyli.
90+6'
90+5'
Milánský tým drží v závěru balón daleko od své svatyně a jde si pro cenné vítězství.
90+3'
Hosté rozehráli roh, dopředu vyrazil i jejich brankář a byl to zřejmě on, kdo se míče dotkl, leč odehrál jej mimo tři tyče.
90+2'
Hosté se nevzdávají a snaží se útočit, naráží ale na pevnou obranu AC.
89'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Divock Origi.
89'
ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tommaso Pobega.
89'
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Davide Calabria.
87'
Spíš taková hluchá část zápasu, kdy se na hřišti nic neděje. To samozřejmě vyhovuje domácím, kteří hájí těsný náskok, k dispozici mají ještě tři střídání, zatímco soupeř už má vypotřebováno.
84'
Nemanja Radonjić sice kolem obránce neprošel, udělal to ale tak šikovně, že vybojoval svým barvám rohový kop.
83'
Další nedovolený zákrok, tentokrát je pískáno ve prospěch turínského celku, jenž rozehraje ze své strany.
82'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Nemanja Radonjić). Takhle si zářez do statistik hráč hostů asi nepředstavoval, ovšem karta to byla celkem jasná.
80'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Nemanja Radonjić.
80'
ze hřiště odchází Koffi Djidji, přichází Andrew Gravillon.
79'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere.
78'
Připravuje se další střídání, podruhé se budou dít změny na straně AC.
76'
Hosté rozehráli další roh, Ciprian Tătăruşanu míč nevyboxoval moc dobře, pomohli mu ovšem obránci.
74'
Yann Karamoh se vzápětí dostal k hlavičce, ovšem balón odehrál vedle vzdálenější tyče. Možnost to byla slušná.
74'
Yann Karamoh se málem dostal do zakončení v malém vápně, v poslední chvíli mu odkopl míč jeden z domácích fotbalistů a je z toho rohový kop.
72'
Nyní si špatně přihráli hráči domácího celku, jenž tak ztrácí míč ze své moci.
71'
ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Matteo Gabbia.
69'
ze hřiště odchází Michel Ndary Adopo, přichází Yann Karamoh.
68'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Perr Schuurs). Hostující fotbalista při útočné akci zajel skluzem do bránícího protivníka.
68'
Hlavní arbitr přerušuje útočnou akci Turína a navíc bude udělovat další žlutý trest.
65'
Dlouhý nakopnutý míč končí u brankáře Turína, který už nemůže tak vyčkávat s rozehrávkou, jak tomu bylo ještě před deseti minutami.
62'
AC Milán právě vstřelil branku!
Ta sice šanci nepřinesla, ovšem akce domácích pokračovala, následoval křižný centr z levé strany do pokutového území, kde si na balón vyskočil nepokrytý OLIVIER GIROUD a zamířil do vzdálenějšího dolního rohu hostující svatyně.
62'
Domácí rozehrají standardku v blízkosti vápna Turína.
60'
Mërgim Vojvoda se přihlásil o přihrávku, kterou obdržel, poté naběhl do otevřeného prostoru před sebou, mohl přihrávat, namísto toho se rozhodl pro střelu ke vzdálenější tyči, která mu absolutně nesedla a balón putuje do zámezí.
58'
Dobrý pokus Antonia Sanabrii, jenž si zpracoval míč a střílel z otočky na bližší tyč, kterou ovšem minul.
57'
ze hřiště odchází Alessandro Buongiorno, přichází Mërgim Vojvoda.
56'
Domácí nyní byli velmi blízko. Vanja Milinković-Savić střelu protihráče pouze ztlumil, míč se kutálel pomalu za jeho záda, avšak strážce hostující svatyně se stihl ještě natáhnout a míč zastavit před brankovou lajnou. Nyní zaslouží pochvalu.
55'
Na druhé straně střílel Wilfried Stephane Singo, přízemní pokus z dálky však Ciprian Tătăruşanu bezpečně vyrazil.
54'
Rafael Leão se znenadání zjevil osamocen před gólmanem hostů, Vanja Milinković-Savić však protihráči dobře zmenšil střelecký úhel a balón se mu podařilo vyrazit.
52'
Nepřesná přihrávka hostů na střed hranice vápna putuje jen k protihráči.
50'
Faul domácích, byl to právě Brahim Díaz, jenž tentokrát fauloval, karta to není.
49'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Alessandro Buongiorno). Hráč hostů fauloval Brahima Díaze.
48'
Hosté mohli vyrazit do otevřené obrany Milána, ovšem pokazili přihrávku a z šance tak nebylo nic.
46'
ze hřiště odchází Gvidas Gineitis, přichází Karol Linetty.
46'
Ano, tak jak jsem předpokládal, nenastavovala se ani minuta, nebyl důvod. Hraje se poměrně vyrovnané utkání, mnoho šancí k vidění nebylo, blíž ke gólu byl zřejmě hosté, kteří v 21. minutě neproměnili velkou příležitost, domácí toho směrem dopředu příliš nepředvedli. Snad bude druhé dějství alespoň o krapet lepší.
45+1'
45'
Balón končí až u brankáře hostujícího celku, první půle se chýlí ke svému konci. Nastavovat se zřejmě mnoho minut nebude, jestli vůbec nějaká.
43'
Hostům nevyšla kombinace ve vápně, soupeř odehrál míč do bezpečí.
41'
Dlouhý nákop do vápna Turínu byl odvrácen před vápno, kde si míč zpracoval jeden z fotbalistů AC, jehož následná nepřesná střela letí vysoko nad bránu.
39'
Wilfried Stephane Singo se provinil útočným faulem, na trávník poslal v souboji o míč Thea Hernándeze.
38'
Simon Kjaer při obranné práci skončil na trávníku bez cizího zavinění, do šance se následně dostal Antonio Sanabria, ovšem zblízka nedokázal vyběhnutého gólmana překonat.
36'
Vanja Milinković-Savić chytá míč do rukou, s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
34'
Další faul, tentokrát na straně hostů, jenž se obejde bez žlutého trestu. Domácí rozehrají ze své poloviny.
32'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Simon Kjaer). Domácí hráč inkasuje žlutou za faul na Wilfrieda Stephane Singa.
31'
V posledních minutách se na hřišti nic neděje, hra se odbývá u středové lajny.
28'
Rafael Leão po pěkné kombinaci přihrával levačkou před malé vápno, míč byl zblokován a je z toho první roh pro domácí.
27'
Vanja Milinković-Savić si zpracoval míč po malé domů a pak jej pravačkou odkopl do bezpečné vzdálenosti.
26'
Koffi Djidji raději odehrál míč do autu, čímž zastavil útočnou akci Milánu.
25'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Gvidas Gineitis). Hráč hostů pyká za svůj skluz.
23'
Hosté pokračují v aktivitě, rozehrávat budou standardku na polovině soupeře.
21'
Velké šance hostů, nejprve zkoušel zakončovat Antonio Sanabria, ovšem trefil jen protihráče. Následoval o poznání nebezpečnější pokus jeho spoluhráče, který pálil na bližší tyč, ovšem to už zasáhl skvělý Ciprian Tătăruşanu, jenž balón vyrazil.
20'
Faulem u středové lajny se provinili hráči domácího mužstva, hra se tak odbývá daleko od obou branek.
18'
Antonio Sanabria potáhl míč podél hranice vápna a levačkou to zkoušel na bližší tyč, kterou o kousek minul. Nechybělo moc.
16'
Alexis Saelemaekers odhlavičkoval míč raději do zámezí a jeho tým bude čelit rohovému kopu.
15'
Hosté drží míč na své polovině, kombinují u středového kruhu.
13'
Domácí nejprve odvrátili nebezpečný centr do svého vápna, vzápětí byl faulován Brahim Díaz a Turín přichází o míč.
11'
Ricardo Rodríguez už nestačil míč doběhnout při cestě za postranní lajnu, vhazuje tak domácí celek.
10'
Alexej Mirančuk v zatím možná nejvyšší šanci utkání, jeho pokus z hranice vápna však letí pouze nad břevno. Tohle byla dobrá možnost, chtělo to lépe mířit.
8'
Odvrácený balón končí až u gólmana AC, jenž pomáhá s rozehrávkou.
7'
Míč končí za postranní lajnou, domácí budou vhazovat aut.
6'
Ani milánskému celku nevyšla kombinace u pokutového území a ani v tomto případě ke střele nedošlo.
3'
Hosté se málem z protiútoku dostali do šance, po špatné přihrávce ale o míč přišli.
2'
Theo Hernández střílel z dobré pozice levačkou, mířil ale příliš mimo a gólman hostů tak nezasahoval.
1'

AC Milán: Tătăruşanu – Kalulu, Kjaer, Thiaw, Hernández – Krunić, Tonali – Saelemaekers, Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Mirante, D. Vásquez – Origi, Adli, Vranckx, Ibrahimović, Rebić, Calabria, Ballo-Touré, Pobega, Messias, Bakayoko, De Ketelaere, Gabbia.
Trenér: Stefano Pioli

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Schuurs, Buongiorno – Singo, Adopo, Gineitis, R. Rodríguez – Mirančuk, Vlašić – Sanabria.
Náhradníci: Fiorenza, Gemello – Vojvoda, Radonjić, Aina, Seck, Linetty, Karamoh, Bayeye, Gravillon, Ilić, Vieira.

Turín – AC Milán 0:7

V lize se Turín na hřišti milánského celku vůbec nedaří, aspoň bod si z jeho půdy odvezl naposledy 9. prosince 2018 po bezbrankové remíze.
Turín

Hosté se nachází hned za svým dnešním soupeřem, ovšem zaostávají o osm bodů. Mimo svůj stadion odehráli jedenáct mačů a přivezli si patnáct bodů díky čtyřem výhrám a třem remízám, k tomu přidali čtrnáct vstřelených a šestnáct inkasovaných branek. Čtyřikrát za sebou Turín mimo svůj stadion neprohrál, jednou zvítězil a ve třech případech bral bod za remízu.
O pozici nejlepšího střelce mančaftu se se čtyřmi brankami dělí hned tři hráči, Rus Aleksej Mirančuk, Chorvat Nikola Vlašić a Antonio Sanabria z Paraguaye.
AC Milán

Domácí tým drží šestou příčku, poslední zaručující evropské poháry, na kontě mají 38 bodů. Na svém hřišti odehráli deset zápasů a vybojovali dvaadvacet bodů za sedm výher a jednu remízu, vstřelili čtyřiadvacet gólů a o osm méně inkasovali. Dnes budou jistě chtít složit reparát, v minulém domácím klání totiž nepotvrdili roli favorita a Sassuolu podlehli ostudně 2:5.
S osmi góly vede tabulku střelců mužstva Portugalec Rafael Leao.
Dobrý den, úvodní zápas 22. kola dnes nabídne svým příznivcům nejvyšší italská fotbalová liga. V něm se střetnou celky z vrchní části tabulky a navíc dva sousedé, a sice AC Milán a Turín. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62