Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : AC Milán - 29. dubna 2023   18:00

AS Řím
90+3' Abraham (Çelik)
1:1
(0:0)
AC Milán
90+7' Saelemaekers  (Leão)
AS Řím
Patrício – Mancini, Ibañez, Kumbulla (15. Bove, 89. Camara) – Çelik, Cristante, Matić, Spinazzola – Lo. Pellegrini (C) – Belotti (46. El Shaarawy), Abraham (90+8. Solbakken).
Boer, Svilar – Zalewski, Volpato, Tahirović, Dybala.
D. Orsato – G. Baccini, A. Berti
Stadio Olimpico, Řím
64 191 diváků
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Kjaer (73. Kalulu), Tomori (46. Thiaw), Hernández – Krunić, Tonali – Díaz (56. Saelemaekers), Binnásir (73. De Ketelaere), Leão – Giroud (88. Origi).
Tătăruşanu, Mirante – Ballo-Touré, Gabbia, Adli, Bakayoko, Vranckx, Rebić, Messias.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 4:7. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:6.
Po základní hrací době byl stav na časomíře bezbrankový a ani v následném nastavení to nevypadalo, že by se diváci dnes měli dočkat branek, ovšem opak byl pravdou. Domácí nejprve prolomili střelecké trápení a ujali se vedení, to jim ale dlouho nevydrželo a hosté vzápětí vyrovnali. Nutno říct, že remíza je v konečném zúčtování zřejmě spravedlivá.
90+10'
90+9'
Milán se málem dostal do další šance, ovšem jeho hráči si špatně přihráli.
90+8'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Ola Solbakken.
90+7'
AC Milán právě vstřelil branku!
To je závěr, hostujícímu celku se povedla bleskurychlá odpověď. Leão odcentroval na vzdálenější tyč, k tomu se na hranici malého vápna dostal nepokrytý ALEXIS SAELEMAEKERS, jenž propálil Patrícia trochu se štěstím mezi nohama.
90+6'
Hosté se snaží odpovědět, je jasné, že k nastavení se ještě něco přidá.
90+3'
AS Řím právě vstřelil branku!
Přeci jen se diváci gólu dočkali a to v samém závěru zápasu. TAMMY ABRAHAM si zpracoval přihrávku v pokutovém území na pravačku a poté zamířil do vzdálenějšího dolního rohu brány, kde Mike Maignan nemohl být včas.
90+3'
Mike Maignan dostal malou domů a pomáhá spoluhráčům zklidnit situaci.
90+1'
Mady Camara se mohl stát hrdinou svého celku, po přihrávce z pravé strany však před odkrytou částí soupeřovy brány netrefil míč dobře a odehrál jej mimo.
89'
ze hřiště odchází Edoardo Bove, přichází Mady Camara.
88'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Divock Origi.
87'
Olivier Giroud zkoušel přímou ránu, zblokovaný míč končí mimo a následuje roh.
86'
Zcela jasný faul domácího mužstva, jehož hráči se rozčilují zbytečně. Následuje přímý kop z hodně dobré pozice.
84'
Alexis Saelemaekers hlavičkoval ve vápně pouze nad břevno.
83'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Bryan Cristante).
83'
Domácí vyrazili do otevřené obrany AC, jejich nepřesná kombinace však šanci nepřináší. Vzápětí se navíc provinili faulem a bude se zase žlutit.
81'
Rui Patrício nic nevymýšlel a volný balón levačkou odehrál daleko od své svatyně.
79'
Znovu je útočná akce Říma přerušena, v tomto případě skončil míč v autu.
78'
Tammy Abraham se hodně rozčiloval poté, co mu byl odpískán faul. Nebylo mu to však nic platné.
77'
Mike Maignan sice s obtížemi, ale přeci jen dokázal u své brány sebrat letící míč do náruče a zabránit nebezpečí.
75'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Rade Krunić).
73'
ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Pierre Kalulu.
73'
ze hřiště odchází Ismáíl Binnásir, přichází Charles De Ketelaere.
71'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Roger Ibañez). Domácí hráč hodně tvrdě skluzem počastoval Alexise Saelemaekerse.
71'
Leonardo Spinazzola si udělal v pokutovém území prostor pro středu, ovšem tu nakonec odehrál jen do protihráče, který stačil nastavit míči svou pravačku.
68'
Alexis Saelemaekers nasadil ke střele z pořádné dálky, kterou adresoval hodně vysoko nad soupeřovu svatyni.
67'
Dlouhý míč doputoval z pravé strany do rukou připraveného domácího brankáře, který tak má po delší době nějakou práci.
65'
Kombinace AS v pokutovém území přinesla střelu, která však až k Maignannovi nedoputovala.
62'
Rafael Leão se snažil odcentrovat z levé strany, míč byl zblokován na rohový kop.
60'
Dobrá šance AC, Alexis Saelemaekers však skluzem trefil míč špatně a odehrál jej do zámezí.
58'
Stephan El Shaarawy se málem dostal do šance, Mike Maignan byl ale přeci jen rychlejší, sklouzl se po trávníku a balón v poslední chvíli sebral do náruče.
56'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Alexis Saelemaekers.
56'
Rohový kop si vybojoval hostující celek, těch zatím k vidění mnoho nebylo.
54'
Domácí získali balón, ovšem pouze jej odehráli k soupeřově gólmanovi.
51'
Hosté drží míč, kombinují však na své polovině.
49'
Další centr do vápna AC, se kterým si Maignan hravě poradil.
48'
Domácí rozehráli rohový kop, Mike Maignan pravačkou míč vyboxoval.
46'
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Stephan El Shaarawy.
46'
ze hřiště odchází Fikayo Tomori, přichází Malick Thiaw.
46'
Dlouhý první poločas je u konce, moc pohledný fotbal k vidění opravdu nebyl a i šancí bylo poskrovnu. Jednu větší možnost si vypracovaly oba celky, ani v jednom případě však míč v síti neskončil.
45+7'
45+5'
V závěru mohli jít hosté do vedení, Fikayo Tomori tečoval míč ze svého pohledu vedle levé tyče domácí svatyně. Nechybělo ale moc.
45+4'
Na druhé straně střílel z dobré pozice Brahim Díaz, zblokovaná rána končí v zámezí.
45+2'
Jeden z hráčů AS Řím chtěl střílet bez přípravy z hranice vápna, míč ale špatně trefil a odehrál jen do soupeře před sebou.
45'
První slušnější střelecký pokus zápasu, Davide Calabria však pálil pravačkou vedle vzdálenější tyče. Tady chtělo lepší přesnost.
43'
Nebezpečí v pokutovém území mužstva z hlavního města, domácí však stačili míč odehrát do bezpečí.
41'
Lorenzo Pellegrini byl faulován u středové lajny, rozehrávat tedy bude jeho tým.
39'
Třebaže bylo nachystáno střídání, Fikayo Tomori se vrací zpět na hrací plochu. Trochu zmatky na straně AC Milán.
37'
A nakonec bude nutné střídání také na hostující straně. První půle se v nadsázce řečeno více nehraje než hraje.
35'
Lorenzo Pellegrini čekal volný na přihrávku, míč k němu ale nedoputoval. A následně je hra přerušena, neboť dalším, kdo leží, je Fikayo Tomori. Hráčům se dnes hrát zřejmě moc nechce.
34'
A opět další hráč leží na trávníku, je to právě zmíněný Andrea Belotti.
33'
Slušné šance na druhé straně, nejprve Lorenzo Pellegrini střílel jen do spoluhráče Abrahama, následně zkoušel střílet Andrea Belotti, ovšem pokus mu vůbec nesedl.
33'
Rafael Leão se k přízemní přihrávce nedostal, navíc se provinil faulem.
31'
Tonaliho centr z pravé strany nebyl přesný, k odvrácenému míči se však před hranicí pokutového území dostal jeden z jeho spoluhráčů a zkusil střelu pravačkou, která ale svůj cíl nenašla.
28'
K vidění je místo šancí spíše naopak spousta faulů, po dalším takovém zůstává na trávníku Theo Hernández.
26'
Hostům byla ponechána výhoda, Davide Calabria se dostal do velké šance, když se před ním na pravé straně otevřel prostor, hostující fotbalista však místo střely do vzdálenějšího rohu volil nepřesnou přihrávku.
24'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Nemanja Matić). Další karetní trest, tentokrát pro domácí tým. Nemanja Matić hodně tvrdě poslal protihráče k zemi.
23'
Nakopnutý míč doputoval k Maignanovi, který jej bez potíží ukryl do rukavic a rozehrál na levou stranu.
20'
Brahim Díaz dobře odcentroval do vápna, kde se k hlavičce dostal Rade Krunić, jenž však adresoval míč příliš mimo.
19'
Milánský tým špatně zakombinoval před vápnem AS, které tak získává balón do své moci.
15'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Fikayo Tomori). Hostující fotbalista fauloval u pravé postranní čáry Belottiho a po zásluze vidí žlutý trest.
15'
ze hřiště odchází Maraš Kumbulla, přichází Edoardo Bove.
14'
Domácí čtyřiadvacítka se sice vrátila na hrací plochu, ale po chvíli končí opět na trávníku a tady už střídání přijít musí.
12'
Stále se nehraje, hráč si nechává nohu ledovatět, střídání se ale nechystá.
11'
Maraš Kumbulla skončil po souboji o míč s bolestivou grimasou na trávníku, v tomto případě bude přerušení trvat asi déle.
9'
Rui Patrício si vyběhl pro volný míč po nepřesné kombinaci milánského celku. Na první větší možnost se stále čeká.
7'
Lorenzo Pellegrini nic nevymýšlel a po přihrávce na střed střílel bez přípravy, ovšem vysoko nad.
5'
Hosté sice dokázali udržet míč na hrací ploše, ovšem vzápětí o něj přišli a jejich útočná akce končí.
3'
Lorenzo Pellegrini se při obranném zákroku lehce zranil, po krátké anabázi na trávníku pokračuje ve hře.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini, Ibañez, Kumbulla – Çelik, Cristante, Matić, Spinazzola – Lo. Pellegrini (C) – Belotti, Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Camara, Zalewski, Bove, Volpato, Tahirović, Solbakken, Dybala, El Shaarawy.
Trenér: J. Mourinho.

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Kjaer, Tomori, Hernández – Krunić, Tonali – Díaz, Binnásir, Leão – Giroud.
Náhradníci: Tătăruşanu, Mirante – Ballo-Touré, Kalulu, Thiaw, Gabbia, Adli, Bakayoko, Vranckx, Saelemaekers, De Ketelaere, Rebić, Origi, Messias.
Trenér: S. Pioli.

Rozhodčí: D. Orsato – G. Baccini, A. Berti.
Vzájemná utkání

První vzájemné měření sil obou soupeřů skončilo dělbou bodů po remíze 2:2.
AC Milán

Hosté z Milána jsou o jedno patro výše, ale jen o lepší skóre. Mají totiž shodně bodů, tedy šestapadesát a drží se na postupu do základní skupiny Ligy mistrů a po dnešním duelu chtějí tuto pozici minimálně udržet. Milánští po remíze 1:1 s Bolognou naposledy v lize uspěli, když doma vyzráli na Lecce, které porazili 2:0. Dnes tak jdou do dalšího těžkého boje o tři body, oba týmy mají stejné cíle a za tím si půjdou. Rozhodně nás čeká velmi atraktivní fotbalová podívaná.
AS Řím

Fotbalisté římského AS se v tabulce italské nejvyšší soutěže nacházejí na pátém místě se ziskem šestapadesáti bodů a jsou tak v pásmu postupu do pohárové Evropy, konkrétně do skupinové fáze Evropské ligy. Ovšem stále mají šanci ještě vybojovat Ligu mistrů. Vzhledem k tomu, že v pondělí ztratili všechny body v Atalantě, kde padli 1:3, budou chtít dnes tuto ztrátu napravit a prahnou po dalších důležitých bodech. Ovšem v cestě jim bude stát AC Milán, jenž má stejné úmysly.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je dvaatřicáté kolo italské Serie A a prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy AS Řím a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62