Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Juventus - 5. března 2023   20:45

AS Řím
53' Mancini (Cristante)
1:0
(0:0)
AS Řím
Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Zalewski (64. Karsdorp), Cristante, Matić, Spinazzola – Wijnaldum (73. Bove), Lo. Pellegrini (C) (86. Belotti) – Dybala (73. Abraham).
Svilar, Boer – Camara, Kumbulla, Çelik, Volpato, Llorente, El Shaarawy.
Maresca – Carbone, Lo Cicero
Stadio Olimpico, Řím
Juventus
Szczęsny – Danilo (C), Bremer, Sandro (46. Bonucci) – Cuadrado (89. Kean), Fagioli (59. F. Chiesa), Locatelli (77. Paredes), Rabiot, Kostić (77. Pogba) – Di María – Vlahović.
Perin, Pinsoglio – Iling, Miretti, Soulé, Gatti, Barrenechea, Rugani.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:10.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která byla zajímavější než první část. K vidění byla jedna branka, o kterou se postaral netradiční střelec – Gianluca Mancini. Ten povedenou střelou ze střední vzdálenosti prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté si připsali také další střelu do brankové konstrukce, když z volného přímého kopu střílel Cuadrado. V samém závěru se trenér Allegri rozhodl poslat do hry žolíka, kterým měl být Moise Kean. Ten na hřišti nestrávil ani celou minutu, když po tvrdém souboji nakopl hrdinu domácích Manciniho, a mohl jít do šaten. Sledovali jsme pomerně vyrovnané utkání, ze kterého si tři body odnáší domácí hráči. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+8'
90+8'
Ještě musel zasahovat Rui Patrício, který zvládl pokrýt střelu, i když toho zřejmě příliš vidět nemohl.
90+7'
Federico Chiesa si seběhl do střelecké pozice, ale technický pokus poslal vysoko mimo.
90+6'
Hostům už mizí i poslední zbytky času a stále se jim nedaří propracovat přes obranu soupeře.
90+5'
Ovšem nepříliš povedená akce hostů znamená snadný míč pro Patrícia, který nespěchá s rozehrou.
90+4'
Hráči Juventusu mají míč na kopačkách a po faulu ve středu pole uvidíme volný přímý kop.
90+3'
Karsdorp ukořistil míč a hnal se do rychlého brejku, jenže pak nepředal míč spoluhráči na levé straně.
90+2'
Hosté mají minimum času na vyrovnání a ještě jsou po naprosté nedisciplinovanosti Keana v oslabení.
90'
Ani celou minutu nestrávil na hřišti Moise Kean! Přišel, absolvoval souboj s Mancinim, jehož následně zákeřně zezadu nakopl a pakuje se do kabin.
89'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Moise Kean.
89'
Edoardo Bove si dal na čas s rozehrávkou rohu, ale sudí signalizuje, že vše počítá a přidá patřičný počet minut.
88'
Belotti našel z pravé strany ve vápně Karsdorpa, jehož přihrávku na Abrahama zblokovala obrana Juventusu na roh.
87'
Chiesa se pěkně vyhnul Karsdorpovi, jenže pak nedoručil přesný centr do vápna.
86'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Andrea Belotti.
85'
Paulu Pogbovi se nepodařilo ve vápně prostrčit míč na spoluhráče, načež si pomohl nedovoleným zákrokem.
84'
Dalekonosný centr si snažil najít Abraham, nicméně Szczęsny byl u míče na hranici vápna jako první.
83'
Rui Patrício si stěžuje na bolest v oblasti loktu, takže zde máme další menší zdržení.
82'
Po menších zmatcích se přeci jen domácí obrana dokázala ubránit a hosté se zlobí, že nebude ani rohový kop.
81'
Rozehrávku volného přímého kopu si vzal na starost Ángel Di María, který však trefil pouze hráče ve zdi, takže uvidíme roh.
80'
Domácí se zlobí na sudího Marescu, který odpískal faul na Paula Pogbu v zajímavé střelecké pozici pro hosty.
79'
Po rohovém kopu se domácí ubránili, když v silovém souboji o míč neuspěl Federico Chiesa.
78'
Táhlá střela, kterou vypustil Ángel Di María, nadělala trochu starostí Patríciovi. Portugalec vytáhl pokus na roh.
77'
Ze hry míří Locatelli s Kostićem, které nahrazují Paredes a Pogba.
75'
Filip Kostić u laviček podkopl Ibañeze, za což si vysloužil žlutou kartu a na hřišti plály emoce.
75'
Centrovaný míč od rohového praporku hledal Ibañeze, ale obrana Juventusu odvrátila. Následně ještě letěl další centr, který výborně vracel na branku Smalling a Szczęsny zvládl zakročit.
74'
Spinazzola na levé straně upláchl soupeři a hledal Abrahama, před nímž Bonucci odehrál na roh.
73'
Ze hry odstupují Paulo Dybala a Georginio Wijnaldum. Místo nich míří do hry Tammy Abraham a Edoardo Bove.
71'
Hosté mají míč pod kontrolou a spěchají na soupeřovu polovinu, aby něco provedli se skóre.
70'
Nizozemský internacionál bude schopen pokračovat a už se chystá u postranní čáry zpět do hry.
69'
Přerušuje se hra, v pokutovém území AS zůstal v nefotbalové pozici Wijnaldum, načež budou rozehrávat domácí.
68'
Střelecký pokus hostů z větší vzdálenosti přizvedl Chris Smalling na další rohový kop.
67'
Federico Chiesa z levé strany neposlal zrovna povedený centr, ovšem Spinazzola byl zřejmě dezorientovaný, takže ve snadné situaci hlavou odehrál na roh.
66'
Paulo Dybala si u postranní čáry nepohlídal situaci a vystavil se ofsajdu, takže po jeho kontaktu s míčem se přerušuje hra.
65'
Chiesa zaváhal a kupředu se hnal Karsdorp, který ale o míč přišel. Následovaly zmatky v rozehrávce, jež zažehnal odkopem do autu Szczęsny.
64'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Rick Karsdorp.
63'
Dalším karetním hříšníkem je Spinazzola, který stáhl na zem Federica Chiesu.
62'
Zalewski poslal nebezpečnou zpětnou hlavičku brankáři, na kterou jen těsně nedosáhl Vlahović. Polákovi se asi pořádně zvýšil krevní tlak, když viděl celou situaci.
62'
Obrana AS si poradila s nepříjemným centrem z levé strany Juventusu, který na poslední chvíli odvrátila.
61'
Hosté kombinují s míčem u kopaček a snaží se něco udělat s nepříznivým vývojem zápasu.
60'
V celkem zajímavé střelecké pozici se k hlavičce dostal Pellegrini, ovšem míč pouze lehce lízl mimo branku.
59'
ze hřiště odchází Nicolò Fagioli, přichází Federico Chiesa.
59'
Volný přímý kop nedaleko pokutového území si vzal na starost Cuadrado a povedenou ranou orazítkoval tyč z vnější strany.
58'
Cristante stáhl k zemi unikajícího Rabiota a po zásluze vidí žlutý trest. Také to pro něj znamená, že vynechá příští utkání.
57'
Lorenzo Pellegrini poslal nepřesný centr do pokutového území, na který nikdo ze spoluhráčů neměl šanci reagovat.
56'
Domácí se pokoušeli ihned propracovat do další příležitosti, ovšem na obranu Juventusu si nepřišli.
54'
Římané měli připravené dvojité střídání, nicméně to bylo okamžitě po brance trenérem změněno.
53'
AS Řím právě vstřelil branku! Tak tohle byla úplně jiná káva. Autorem brankové střely je GIANLUCA MANCINI a šlo o skutečně povedenou střelu ze střední vzdálenosti. Cristante posunul míč na zadáka, který z pravé strany napřáhl a prudkou střelu zamířil přesně do míst, kam polský brankář nedosáhl.
52'
Gianluca Mancini se dostal k centru z pravé strany, který se mu ale vůbec nevyvedl a míč mizí mimo hrací plochu.
51'
Rohový kop hostujícího celku rozehrál Di María. Jeho centr si sice našel Vlahović, ale nedokázal nasměrovat míč kupředu.
50'
Těžiště hry se nyní přesunulo ke středu hrací plochy, i nadále mají míč na kopačkách hráči Juventusu.
49'
I nadále jsou u míče hostující fotbalisté, kteří se snaží udeřit hned v úvodu poločasu.
48'
Kostić při akci ještě loktem zasáhl soupeře, takže Zalewski posedává na trávníku a drží se za obličej.
47'
Hosté jsou v úvodu druhé půle aktivní, po levé straně se prohnal Kostić, ovšem následně nikoho ze spoluhráčů nenašel ve vápně.
46'
Do druhé půle již v hostujícím dresu nenastoupil Sandro, místo něhož vstupuje do utkání velezkušený Leonardo Bonucci.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme se žádné vstřelené branky nedočkali. Také jde o souboj velmi kvalitních obran, tudíž se asi nic jiného příliš nedalo očekávat. V největší šanci se v závěru prvního poločasu ocitl Adrien Rabiot, kterému se povedlo hlavičku nasměrovat do brankové konstrukce. Ve zbytku poločasu jsme většinou sledovali hru hlavně mimo obě pokutová území. K vidění byly pevné obrany a osobní souboje. Uvidíme, zda se nějaké branky dočkáme ve druhé půli, která by měla začít přibližně v 21:47.
45+1'
45+1'
V ofsajdovém postavení se nacházel Georginio Wijnaldum a poločasový hvizd se přiblížil.
44'
Následný rohový kop už žádné vážné nebezpečí pro branku Římanů neznamenal.
43'
Juventus převzal iniciativu a výsledkem je hlavička Adriena Rabiota mířící do tyče!
42'
Prudkou střelu Manuela Locatelliho dobře viděl portugalský brankář Patrício, který v pohodě zachytil míč.
41'
Až nyní se hosté dostali ke třem centrům do pokutového území soupeře, ovšem obrana AS Řím si se všemi poradila.
40'
Obraz hry se za poslední minutu vůbec nezměnil. Juventus kombinuje s míčem nedaleko středové čáry.
39'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, ovšem zatím se drží ve středu hrací plochy.
38'
Sledujeme spíše taktickou bitvu, kde jsou o něco více aktivní domácí fotbalisté.
37'
Lorenzo Pellegrini ve středu pole končí na trávníku, protože ho nedovoleně poslal k zemi jeden ze soupeřů.
36'
Nepovedená kombinace Juventusu na útočné polovině znamenala rychlý útok domácích zakončený nepřesným centrem z levé strany.
35'
Míč mizí mimo hrací plochu a vykopávat bude zkušený portugalský brankář Rui Patrício.
34'
Oba celky si poměrně dobře hlídají vlastní pokutová území, takže k vidění nejsou žádné velké gólové příležitosti.
33'
Ze země se zvedá Cuadrado a žlutou kartu si prohlíží také Nemanja Matić, který nepříjemně dohrál soupeře u postranní čáry.
33'
Roger Ibañez si na levé straně hrál se soupeři, ale nakonec se ocitl s míčem mimo hrací plochu, takže vhazují hosté.
32'
Římané začínají nové útočné snažení postupnou kombinací na vlastní obranné polovině.
31'
Manuel Locatelli je první karetním hříšníkem, když poslal k zemi Leonarda Spinazzola, jenž se kolem něj šikovně obtočil.
31'
Sandro dokázal udržet ve hře nepříliš povedený centr, který mu adresoval Ángel Di María.
29'
Fagioli v pokutovém území AS při napadání poslal k zemi nedovoleným způsobem Lorenza Pellegriniho.
28'
Na levé straně se podařilo odcentrovat Spinazzolovi přes Cuadrada, ovšem ve vápně našel jen dalšího bránícího hráče Juventusu.
27'
Nakonec musel přeci jen zasahovat Wojciech Szczęsny, který však soupeřův pokus dobře viděl a vyrazil.
27'
Leonardo Spinazzola je dalším hráčem, který nepřekonal obrannou vozbu svou střelou.
26'
Zalewski nepřešel přes soupeře, navíc ho ještě následně poslal k zemi nedovoleným zákrokem.
25'
Obléhání pokutového území „Staré dámy“ pokračuje. Hosté jsou však houževnatí a nepouští soupeře do šancí.
24'
Domácí mají míč zpět pod svou kontrolou a hledají cestičku, kudy se podívat do soupeřova pokutového území.
23'
Dušan Vlahović se pokusil najít spoluhráče ve vápně, ale před Fagiolim dobře zakročila obrana a Rabiot se k míči také nedostal.
22'
Leonardo Spinazzola se ocitl pod tlakem napadajícího soupeře, ale situaci zvládl. Následně však AS o míč přeci jen přišlo.
21'
Iniciativu převzali v posledních okamžicích hosté, ovšem ani jim se nedaří zaskočit pozornou obranu soupeře.
19'
Domácí pokračují v kombinaci s míčem u kopaček, nicméně momentálně se drží daleko od branku, kterou hájí polský internacionál ve službách Juventusu.
18'
Nyní už rozhodčí Maresca faul zapískal, když na trávníku skončil Georginio Wijnaldum.
17'
Na útočnou polovinu se vydali také hosté, nicméně Rabiota o míč připravil Bryan Cristante.
16'
Nemanja Matić se stal terčem nedovoleného zákroku hostujícího fotbalisty, takže míč zpět do hry uvedou domácí.
15'
Až k pokusu o střelu z hranice vápna si seběhl Paulo Dybala z pravé strany, aby však jeho pokus obrana Juventusu nenechala dojít na brankáře.
14'
O něco aktivnější jsou nyní domácí fotbalisté, kteří opět směřují kupředu s míčem u kopaček.
13'
Nakonec z celé situace rezultoval nepřesný centr, který se stal kořistí Juana Cuadrada.
12'
Římané získali míč, ale rozhodli se nevyužít otevřenější obrany soupeře a útok raději trochu zvolnili.
11'
Na druhé straně se hosté dostali na hranici vápna, kde však Ángel Di María nedokázal vystřelit, protože ho dobře doběhl soupeř.
10'
Po nepříjemném zákroku se Brazilec pohybuje s omezením a bude potřebovat chvilku oddechu.
9'
Roger Ibañez výborně vyvezl míč, načež byl nedovoleným způsobem seslán k zemi protivníkem.
8'
Na lavičce domácího celku je živo a do hry se rychle připravuje Diego Llorente, pokud by snad Mancini opravdu nemohl pokračovat.
7'
Na hrací ploše zůstává sedět v nefotbalové pozici Gianluca Mancini a zatím to se zadákem AS nevypadá nejlépe.
6'
Do pokutového území pronikl Paulo Dybala, ale o míč zase velice rychle přišel.
5'
Také na druhé straně letěl centr do pokutového území, se kterým si obrana Juventusu poradila v pohodě.
4'
Centrovaný míč prodlužoval Dušan Vlahović, ovšem nebyla to nijak zásadní změna směru, aby Patríciovi nadělala starosti.
4'
Cristante si počínal nedovoleně v souboji s Fagiolim, takže uvidíme volný přímý kop.
3'
Hráči Juventusu mají míč na svých kopačkách, ovšem zatím kombinují daleko od soupeřovy branky.
2'
Aléx Sandro upadl v souboji se soupeřem, nicméně sudí Maresca nechává hru plynout.
1'
Šlágr kola odstartoval, tribuny jsou velice dobře obsazené, snad budeme svědky pěkného fotbalu.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Zalewski, Cristante, Matić, Spinazzola – Wijnaldum, Lo. Pellegrini (C) – Dybala.
Náhradníci: Svilar, Boer – Camara, Belotti, Karsdorp, Kumbulla, Çelik, Volpato, Abraham, Llorente, Bove, El Shaarawy.
Trenér: José Mourinho

Juventus FC: Szczęsny – Danilo (C), Bremer, Sandro – Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostić – Di María – Vlahović.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Iling, Miretti, Pogba, Soulé, Bonucci, Gatti, Barrenechea, Paredes, F. Chiesa, Kean, Rugani.
Trenér: Massimiliano Allegri

Rozhodčí: Maresca – Carbone, Lo Cicero.
Juventus FC

Turínský celek se rozjížděl pozvolna, ale poté vcelku nabral slušnou formu. Na kontě má 35 bodů, zde však hraje roli patnáctibodový odpočet, jinak by byl Juventus na padesáti a okupoval by druhou pozici za letos fenomenální Neapolí. Juventus má na kontě 15 výher, 5 remíz a 4 porážky při skóre 40:19. Jak již bylo zmíněno, v počtu inkasovaných branek patří k ligovému topu, méně gólů dostala jen Neapol (15). Také Juventus má ve svém středu jednoho osmibrankového střelce, kterým je Dušan Vlahović. Srb na své konto přidal také dvě asistence, přesto zůstává za očekáváním.
AS Řím

Fotbalisté z hlavního města se nachází na zmíněné páté pozici se ziskem 44 bodů za 13 výher, 5 remíz a 6 porážek při skóre 31:21. Celek Josého Mourinha sází na poměrně kvalitní obranu, když méně branek obdržela pouze vedoucí Neapol, městský rival Lazio a právě Juventus. Poslední únorový den přišla nečekaná porážka na půdě tehdy posledního Cremonese 1:2, kdy byl vyloučen trenér Mourinho, takže se dá očekávat, že Portugalec na lavičce nebude přítomen kvůli trestu. Nejlepším střelcem týmu je bývalý hráč Juventusu Paulo Dybala, který k osmi brankám přidal také šest asistencí, přičemž část sezóny neodehrál kvůli zranění.
V rámci 25. kola italské nejvyšší fotbalové soutěže se utkají celky AS Řím a Juventus FC. Ačkoliv se jedná o souboj slavných týmů, najdeme lepší z nich momentálně až na páté příčce, což je však v případě Juventusu zapříčiněno patnáctibodovým odpočtem. Favorita dopředu velmi těžko odhadovat, a proto můžeme být zvědaví, co nám oba celky nabídnou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62