Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Salernitana - 22. května 2023   18:30

AS Řím
47' El Shaarawy (Lo. Pellegrini) • 83' Matić
2:2
(0:1)
Salernitana
12' Candreva  (L. Coulibaly) • 54' Dia
AS Řím
Patrício – Ibañez (46. Llorente), Smalling, Bove – Zalewski, Wijnaldum (67. Abraham), Tahirović (46. Matić), Camara (75. Cristante), El Shaarawy – Belotti, Solbakken (46. Lo. Pellegrini).
Boer, Svilar – Missori, Mancini, Darboe, Volpato, Cherubini.
Andrea Colombo
Stadio Olimpico, Řím
Salernitana
Ochoa – Pirola (78. Troost-Ekong), Gyömbér (71. Lovato), Daniliuc – Bradarić, L. Coulibaly, Bohinen (71. Vilhena), Kastanos (59. Mazzocchi) – Dia, Candreva (78. Botheim) – Piątek.
Sepe, Fiorillo – Brún, Sambia, Maggiore, Iervolino, Črnigoj, Bonazzoli, Nicolussi.

Je konec, Salernitana bod získala, AS Řím dva body ztrácí. Tedy, alespoň tomu tak je z pohledu předzápasových prognóz, ani jeden z týmů jistě s výsledkem příliš spokojen nebude, hosté dvakrát vedli a dokázali zvláště v úvodu zápasu soupeře zatlačit. Druhá půle už byla v režii dobývání branky Ochoi a, ačkoliv se to tak po první půli nezdálo, je nerozhodný výsledek spravedlivým rezultátem.

Předzápasové pořadí v tabulce se měnit nebude, Empoli má nyní stejný počet bodů jako Salernitana, ale může kromě lepšího skóre získat na svou stranu i body, jelikož se za malou chvíli utká s Juventusem v rámci posledního zápasu 36. kola.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji všem fanouškům našich onlajnů top den!
90+8'
90+7'
Římský kapitán Pellegrini dokázal centrovat pouze do jednoho z hostujících obránců.
90+7'
Coulibaly hloupě ztratil balón, když ho ve středu pole odeslal naslepo do autu a AS má tak ještě šanci na vítězství v zápase.
90+5'
Červená karta pro tým AS Řím (člen realizačního týmu).

Červená karta pro tým US Salernitana 1919 (asistent trenéra).
90+5'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Nicola Zalewski).

Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Boulaye Dia).
90+4'
Situace na stadionu se teď vyhrotila, obě lavičky se střetly u 4. rozhodčího po faulu jednoho z hráčů. Tady budou muset létat karty, emoce teď tryskají v italské metropoli proudem.
90+3'
Nevydařená standardka, kterou hlavou zakončil Smalling, znamená pouze odkop od branky hostí.
90+2'
Již několik dlouhých minut drží míč na kopačkách výhradně domácí, po zblokovaném centru je tu roh pro domácí a velká šance na rozhodnutí zápasu.
90'
Centr Cristanteho na další tyč nedokázal dnes již tradičně zakončit Belotti.
88'
Hra je teď hodně kouskovaná, příliš jejímu tempu nepřispívá ani zpřísnění metru ze strany sudího.
87'
Za stejný delikt jako Ochoa je trestán také Flavius Daniliuc
86'
Zalewski se odhodlal k ráně z dálky, jeho pokusy jsou dnes zatím výrazně lepší v oblasti razance než přesnosti.
85'
Ochoa dostává žlutou kartu za zdržování.
85'
A Řím pokračuje, najednou se mu zachtělo všech tří bodů, útočí Smalling a Zalewski.
83'
AS Řím právě vstřelil branku! Sedm minut před koncem je srovnáno, prosazuje se NEMANJA MATIĆ a vyvolává vlny euforie na svém domácím stadionu! Už se zdálo, že Salernitana svůj náskok udrží, ale špatně bráněný roh po kterém se k dorážce Matić dostal, opět mění všechny karty.
82'
Zdravotní problémy se svalem má zdá se Diae, US teď hraje prakticky v deseti.
80'
Zalewski se ukvapil a jeho centr jde o hodně mimo. Ochoa má tak příležitost odpálit 10 minut před koncem zápasu míč co nejdále od své branky.
79'
Série hlaviček přinesla brejk Mazzocchiho, následně bude k vidění autové vhazování US. Ještě se prověřovala penaltu kvůli ruce ve vápně Říma, ani tentokráte to ale pokutový kop nebude.
78'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Erik Botheim,
ze hřiště odchází Lorenzo Pirola, přichází William Troost-Ekong.
77'
Boulaye Dia míč ale bere pro sebe a čeká nás dvojité střídání hostujícího celku, který se blíží velkému úspěchu a překvapení.
76'
Belotti dnes opravdu nemá svůj den. Po dobrém pasu Matiće se nedokázal s míčem otočit a vystřelit, je z toho pro domácí alespoň roh.
75'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Mady Camara, přichází Bryan Cristante.
74'
Andrea Belotti se pokoušel napodobit Candrevu a špičkou boty protečovat kulatý předmět za záda brankáře hostí, stejně jako ve své předchozí velké šanci ovšem těsně nedokázal na balón dosáhnout.
73'
Stále drží balón domácí tým, je ale zatlačen až do vlastního vápna.
72'
AS má ve druhé půli přeci jen převahu, v držení míče vede 53:47, je to však zatím příliš malý rozdíl na to, aby se podařilo stav zápasu zvrátit.
71'
ze hřiště odchází Emil Bohinen, přichází Tonny Vilhena,
ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Matteo Lovato.
70'
Hrubku předvedl Guillermo Ochoa! Po poměrně lehké střele mu vypadl balón rovnou ke kopačkám soupeře, sudí ho ale zachraňuje a píská faul Říma.
68'
Domagoj Bradarić má křeče a leží na trávníku, tento jev lze asi ze strany US s blížím se koncem očekávat častěji.
67'
ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Tammy Abraham.
66'
Velká chyba Belottiho! Pellegrini poslal brilantní centr na jeho hlavu, šlo o jasnou brankovou příležitost, Andrea Belotti však míč podběhl a nedokázal ho zasáhnout.
65'
Centrovaný míč Candrevy soupeř odebírá, následné dorážení hostí likviduje výborným obranným zákrokem dnes asi nejlepší domácí hráč Lorenzo Pellegrini.
64'
Pasquale Mazzocchi byl v náběhu do vápna zastaven pouze za cenu rohového kopu pro hosty.
63'
Wijnalduma ve středu pole poměrně tvrdě fauloval Piroli, karty dnes však zůstávají stále v kapsách sudího Colomba, schované jako paní Colombová.
62'
To tentokráte ale neprokázal a jeho příliš krátký míč bez potíží likvidují hostující beci.
61'
Lorenzo Pellegrini si opět staví mičudu na další zajímavou standardku, na tuto herní činnost je specialistou.
60'
Řím je zatažen na vlastní polovinu a snaží se něco vymyslet, druhá branka hostí je opět odeslala na mentální dno, dnešní zápas se zatím podle jejich plánů nevyvíjí ani náhodou.
59'
ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Pasquale Mazzocchi.
58'
Pellegrini do zápasu vlétl jako uragán, našel Wajnalduma a ten padá ve vápně, sudí ale ani tentokráte penaltu pro Řím nařizovat nechce.
57'
Pokus Zalewskiho dokázal zblokovat dnes výborně hrající Grigoris Kastanos.
56'
Boj obou celků ve středu pole končí balónem pro Nemanju Matiće.
54'
Salernitana právě vstřelila branku! To jsou dneska šoky na stadionu Olimpico! Když už se zdálo, že favorit zápasu konečně přebírá otěže, trefil svůj šestnáctý letošní gól BOULAYE DIO a vrací hostům vedení! Parádní reakce a pohotové zakončení patičkou opět obrací obraz duelu.
53'
Do střely se položil Candreva, tento jeho pokus však brankové parametry neměl ani náhodou.
52'
Výborná defenzivní práce Boveho zabraňuje trestu ze strany Salernitany.
51'
Stále pokračuje nápor Říma, jistota a klid hostujícího celku je ten tam. Tentokráte ale El Shaarawy míč ztratil.
50'
Po dalším dobývání branky hostí je tu rohový kop, ještě se prověřovala další potenciální penalta pro Řím vinou hry rukou, VAR opět Salernitanu po právu ušetřil.
49'
No a povzbuzený AS Řím mohl zahrozit znovu! Belotti hledal Wijnalduma, jeho pokus byl však zblokován.
47'
AS Řím právě vstřelil branku! Pellegrini si vybojovanou standardku také sám rozehrál a jeho prudkou ránu dokázal Ochoa pouze vyrazit výtečným zákrokem před sebe. Tam byl však připraven STEPHAN EL SHAARAWY, který do odkryté branky bez potíží zakončil a dává svou šestou branku v letošním ligovém ročníku.

Asistence: Lorenzo Pellegrini.
46'
Výborný vstup do zápasu předvedl Lorenzo Pellegrini, po skvěle doběhnutém balónu a vydařeném driblingu po postranní čáře si vynutil faul.
46'
ze hřiště odchází Roger Ibañez, přichází Diego Llorente,
ze hřiště odchází Ola Solbakken, přichází Lorenzo Pellegrini,
ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Nemanja Matić.
46'
Poločas je u konce, v rámci infarktového závěru se dvakrát štěstěna v podobě VAR přiklonila na stranu hostí a ti si tak do kabin odnášejí jednobrankový náskok. AS Řím vstup do zápasu nezvládl, prohrává již od 12. minuty a to po zásluze, v rámci poločasu byl horším týmem. V poslední zhruba čtvrthodince se mu ale přeci jen podařilo začít mači dávat papírové parametry, tedy potvrzovat svou roli favorita a vytvořit si několik šancí. Stále jsme ovšem od Římanů neznamenali jedinou střelu na branku, což je vzhledem k tomu, že rozhodně potřebují tři body, tragédie.

Druhý poločas začně přibližně v 19:40.
45+7'
45+7'
Nic, VAR rozhoduje, míč byl zpracován hrudníkem, pravidla o hře rukou porušena nebyla.
45+7'
Pozor pozor, je tu další video, tentokráte se reklamuje ruka Piroly a potenciální penalta pro Řím!
45+6'
Domácí fanoušci se dožadují faulu po zákroku Daniliuce, sudí ale drží svůj benevolentní metr.
45+5'
Ještě to centrem na Boveho zkoušel Zalewski, domácí záložník však nedokázal balón zpracovat a čekáme na závěrečný hvizd.
45+3'
Prověřuje se potenciální ruka, vše se bude konzultovat s videem.
45+2'
AS Řím právě vstřelil branku!
Autorem branky je ROGER IBAÑEZ. Gól ale neplatí! Ibañez sice dokázal hlavičkovat přesně, po zásahu videa je však rozhodnuto o hře rukou a gól je zneplatněn. Nepříjemné chvilky pro US jsou tak u konce a pokračuje trápení se domácích. Rukou hrál podle sudích Andrea Belotti.
45+1'
Ola Solbakken zahrál jesličky na Pirolu a je tu roh pro Řím.
45'
Vedoucí tým kombinuje na své polovině a snaží se hlavně si náskok udržet do druhé půle. V ní už bude čas pro Řím ubíhat zatraceně rychle.
44'
Paulo Sousa vstoupil do konfliktu s čárovým rozhodčím, vše se obejde bez napomenutí žlutým kartonkem pro tohoto stratéga.
42'
Hosté v závěru poločasu výrazně přitvrzují hru, tentokráte to poblíž středového kruhu odnesl Bove.
41'
Poprvé v zápase musel zakročit po stříleném centru Ochoa, neměl však větších potíží, nikomu z Římanů se nepodařilo míč centrovat.
40'
Po faulu na El Shaarawyho bude následovat opravdu nebezpečná standardka pro AS. Na přímou střelu to asi nebude, ale centroval z této pozice jde velmi jedovatě.
38'
Wow, tohle byla parádní střela! Nicola Zalewski přesprintoval prakticky přes celé hřiště a z nějakých 30 metrů vyslal prudkou ránu, která byla nečekaně blízko tomu, aby se stala prvním pokusem mířícím na branku.
37'
Benjamin Tahirović bolestivě dopadl na zápěstí, i on by však po krátkém polehávání měl být v pořádku.
36'
Emil Bohinen vypálil zpoza branky, konstrukci, kterou chrání třetí nejstarší Portugalec v dnešním duelu (po obou trenérech), ovšem přestřeluje.
35'
A další aut po ztrátě Zalewskiho, Salernitana dnes předvádí opravdu sympatický výkon.
34'
Pas Candrevy zblokoval Zalewski a je tu nadějný aut pro Salernitanu.
33'
Solbakken centroval za brankovou čáru.
32'
Stephan El Shaarawy vyslal zatím nejnadějnější střelecký pokus římských vlků, jeho prudká střela minula branku soupeře jen těsně.
30'
Ani třicet minut nestačilo Římu k první střele, držení míče je vyrovnané, hra zatím bohužel po poměrně nadějném začátku poněkud postrádá kvalitu, především vinou absence ofenzivní kreativity hostí.
28'
Až příliš opatrný je dnes AS Řím, přestože byl jasným favoritem, vystrašeně se krčí na vlastní polovině a je dnes jednoznačně slabším celkem.
27'
Rozehrávku nakrátko a následný centr Candrevy dokázal vyřešit Rui Patrício, zpoza autové čáry ale mohou hosté zapalovat další ofenzivní pochodně.
26'
Ráně Piroly z velké dálky chyběla razance, Diu ale následně získává třetí rohový kop pro hostující celek.
25'
Míč se přesouvá na půli Římanů, žádné drama zatím nesledujeme.
24'
Nicola Zalewski vyslal dělovou ránu, kterou však zasáhl pouze spoluhráče, stejně končí i několik dalších pokusů domácích. Konečně ale vidíme zvýšenou ofenzivní aktivitu, doteď působil o poznání motivovaněji tým hostí.
22'
Grigoris Kastanos dostal od El Shaarawyho nešťastnou náhodou ránu hlavou do hlavy, leží na zemi, ale neměly by z toho snad být větší zdravotní obtíže.
21'
Dobrá reakce obrany US na ztrátu míče zabránila Belottimu hledat volného spoluhráče ve vápně.
20'
Ani dvacátá minuta nepřinesla první přesný střelecký pokus domácích, Boveho pas na Belotiho končí pouze u brankáře Ochoi.
19'
Centr Candrevy dokázal úspěšně vyřešit hlavou Andrea Belotti, Salernitana se musí stáhnout na půli hřiště.
19'
Centr Kastanose končí dalším rohem.
18'
Hodně teď na hraně vlastního vápna zariskoval Lassana Coulibaly, pas ale vyšel, je vidět, že US si teď opravdu věří. Díky úspěšnému risku je tu první roh také pro hosty.
17'
Po střele Kastanose z dálky se musel do vůbec prvního zákroku v zápase položit Patrício.
16'
AS dnes chybí přesnost v kombinaci, opět je tu zbytečná ztráta a začátek zápasu nemůže velezkušeného José Mourinha rozhodně uspokojovat.
15'
Po faulu Tahiroviće může z poloviny hřiště nakopávat balón Flavius Daniliuc.
14'
Norbert Gyömbér, slovenský fotbalista v dresu US, odehrál míč do autu. Jedná se o jediného československého legionáře, který je v rámci tohoto zápasu v akci.
12'
Salernitana právě vstřelila branku! A je tu první gól, doufejme, že přispěje ke zrychlení tempa zápasu! Prosazuje se ANTONIO CANDREVA, kterému ani ve 36 letech nechybí reflexy a už vůbec ne fotbalové kvality. Stephan El Shaarawy se zapomněl v obraně, nezklapla tak zamýšlená past a Candreva dokázal dlouhý balón lehce špičkou přitečovat za záda Ruie Patrícia, golmana, kterého jsme v dresu Sportingu Lisabon mohli vidět v duelech s Viktorií Plzeň.

Asistence: Lassana Coulibaly
11'
Stále sledujeme kombinaci US Salernitana na středu hřiště.
10'
Po razantním začátku domácích se teď naopak do kombinace dostává více outsider zápasu, nic kloudného z toho však zatím neplyne a tak jsme i po deseti minutách stále bez přesné střely.
9'
Obejít se nechal Edoardo Bove, tento římský rodák však nakonec Bradarićův pokus o brejk dohnal a zlikvidoval.
8'
Dlouhý nákop na Solbakkena končí pouze patičkou pro soupeře.
7'
Hraniční zákrok na Kastanos sudí pouští a útočit tak stále mohou domácí.
6'
Grigoris Kastanos, hvězda kyperského fotbalu, dokázal zastavit další pokus o průnik El Shaarawyho. Přestože teď US dobře brání, dominuje jednoznačně AS.
5'
Kros na Smallinga končí velmi nepřesnou hlavičkou a je tu výkop mexického veterána.
5'
Smalling výborně na hraně ofsajdu našel El Shaarawyho, po zákroku Bohinena je tu první roh.
4'
AS stále působí na útočné části trávníku, zatím nebyla k vidění žádná střela.
3'
Zpětný pas Belottiho na El Shaarawyho neprošel, šlo o velmi obtížnou přihrávku dozadu v přehuštěném vápně kam Belotti dostal dlouhý balón, ztrátu míče mu tedy mnoho spoluhráčů vyčítat nebude.
3'
Řím hraje o poznání rozvážněji, kombinuje na vlastní polovině.
2'
Andrea Belotti nedokázal nadějnou situaci využít a ztrácí balón.
2'
Stejně tak končí druhá akce hostí, tentokrát ovšem o poznání blíže vlastní brance.
1'
Salernitana začíná aktivně, první pokus o průnik však končí těsně za polovinou hřiště vinou nepřesné přihrávky pouze autem soupeře.
1'
Nyní proběhla symbolická minuta ticha za oběti záplav na severu Itálie.
Fanoušci na stadionu právě zpívají hymnu AS Řím.
Teď už je k vidění společné foto dvou portugalských trenérů, zápas každou chvílí vypukne.
Hráči obou celků jsou již připravení v útrobách stadionu a již brzy nastoupí na hrací plochu.
Do konce sezóny zbývají oběma celkům tři zápasy, zatímco Salernitana skončí z jistotou na nesestupové pozici ve spodní polovině Serie A, Řím čekají o poznání dramatičtější boje o jistotu evropské soutěže v příští sezóně. Aktuálně je Řím sedmý a evropské naděje pro příští sezónu tak leží především na finále EL, které se uskuteční poslední květnový den.

Pokud by však tento pokus o LM nevyšel, mohou se do Evropy Římané dostat z ligy domácí. Na Konferenční ligu, respektive Atalantu, jim schází dva body, na postup do Evropské ligy, který ztělesňuje AC Milán pak bodů pět. Oba soupeři však mají o zápas výše než AS a to se tak v případě dnešní výhry vrací na postupové pozice.

AS Řím: Patrício – Ibañez, Smalling, Bove – Zalewski, Wijnaldum, Tahirović, Camara, El Shaarawy – Belotti, Solbakken.
Náhradníci: Boer, Svilar – Missori, Llorente, Mancini, Darboe, Matić, Volpato, Cristante, Cherubini, Lo. Pellegrini, Abraham.
Trenér: José Mourinho

US Salernitana 1919: Ochoa – Pirola, Gyömbér, Daniliuc – Bradarić, L. Coulibaly, Bohinen, Kastanos – Dia, Candreva – Piątek.
Náhradníci: Sepe, Fiorillo – Troost-Ekong, Brún, Lovato, Sambia, Maggiore, Iervolino, Črnigoj, Mazzocchi, Vilhena, Botheim, Bonazzoli, Nicolussi.
Trenér: Paulo Sousa

Rozhodčí: Andrea Colombo.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší italská soutěž dospěla už do svého 36. kola. To zakončí souboj mezi sedmým AS Řím a patnáctou Salernitanou. Pondělní utkání začíná v 18:30.
US Salernitana 1919, 15. místo, skóre 43:56, 38 bodů
Po ukončení desetizápasové série neporazitelnosti porážkou v Empoli, Salernitana reagovala skvělým způsobem a porazila 1:0 Atalantu. Oslavy propukly po pozdním gólu Antonia Candrevy, který prakticky zajistil kampánskému týmu třetí sezonu v řadě v nejvyšší soutěži. Ambiciózní trenér Paulo Sousa vyjádřil touhu vybudovat ještě konkurenceschopnější tým, který se nebude spokojovat pouze s bojem o udržení. Jenže člověk míní, ale bůh mění.

Od příchodu portugalského trenéra v polovině února získala Salernitana 17 bodů ze svých 38 (3-8-2) a před porážkou v Empoli remizovala pětkrát v řadě na venkovních hřištích. Znovu se vyvarovat podobného výsledku bude záviset na tom, kdo otevře skóre jako první. Salernitana bude usilovat o to, aby to byla právě ona, neboť v letošní sezóně se jí podařilo uniknout porážce ve všech čtyřech venkovních zápasech, ve kterých se dostala do vedení (1-3-0).

Nejlepší střelci:
Boulaye Dia 32z., 15 (G), 1 (A), průměr: 0.47
Antonio Candreva 32z., 5 (G), 0 (A) průmět: 0.16
Piątek Krzysztof 30z. 4 (G), 1 (A) , průměr: 0.13
AS Řím, 7. místo, skóre 45:33, 59 bodů
Říká se, že "The Special One" obětoval naděje Římanů na umístění v první čtyřce při hledání dalšího evropského úspěchu. Hráči z Věčného města neprohráli už pět utkání v řadě v Serii A. Poslední zápas přitom skončil bezbrankovou remízou v Bologni. V polovině týdne se však podařilo postoupit domácím do finále Evropské ligy, k tomu jim stačila bezbranková remíza proti Bayeru Leverkusen. V průběhu celého zápasu vystřelili hráči od řeky Tibery pouze jednou. Vítězstvím v Evropě by se automaticky kvalifikovali do milionářské Ligy mistrů.

Situace se zraněnými hráči v klubu se sice postupně zlepšuje, návrat klíčových opor ale pravděpodobně nestačí na zvrácení škod, které Římanům vznikly v průběhu ligové seoutěže. Před tímto kolem AS ztrácelo šest bodů na první čtyři fleky. Domácí tým se bude snažit alespoň vylepšit své poslední dva ligové výsledky proti milánským týmům na vlastním hřišti (0-1-1). S ohledem na dvě předchozí výhry 3:0 proti týmům ze spodní části tabulky by mělo být sebevědomí před střetem s nevýraznou Salernitanou vysoké.