Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Spezia - 3. května 2023   18:00

Atalanta
32' de Roon  • 48' Zappacosta  • 54' Muriel (Djimsiti)
3:2
(1:1)
Spezia
18' Gyasi  (S. Bastoni) • 64' Bourabia  (Šomurodov)
Atalanta
Musso – Tolói (C), Djimsiti, Scalvini (67. Palomino, 83. Demiral) – Mæhle (90+2. Soppy), de Roon, Koopmeiners, Zappacosta – Pašalić (67. Éderson) – Muriel (67. Boga), Zapata.
T. Bertini, Rossi – Bernasconi, Mendicino, Höjlund, Okoli.
Marineli – Passeri, Costanzo
Gewiss Stadium, Bergamo
Spezia
Drągowski – Amian (66. Ferrer), Wiśniewski, Nikolaou, Reca – Bourabia (83. Verde), Ampadu (57. Ekdal), S. Bastoni (57. Esposito) – Agudelo (83. Krollis), Šomurodov, Gyasi (C).
Marchetti, Zoet – Caldara, Cipot, Kovalenko, Sala.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:10.
Atalanta v rozehraném 34. kole dočasně poskočila před AS Řím a oba milánské velkokluby na čtvrté místo. Zato Spezia už pošesté za sebou nevyhrála a zůstává jen těsně nad hranou sestupu.
Spezia od začátku hlavně bránila, ale to Gyasimu nezabránilo v osmnácté minutě z ojedinělé ofenzivní akce překonat brankáře Mussa. Atalanta zůstala trpělivá a mezi 32. a 54. minutou rozhodla třemi góly z rohových kopů. Na trefy de Roona, Zappacosty a Muriela znenadání zareagoval Bouarabia a Bergamo se v závěru o výhru ještě strachovalo. Nejblíže vyrovnání byl Verde, který poslal prudkou ránu do břevna.
90+5'
90+4'
Koopmeiners bez velkého míření nakopl míč směrem k brance Bartłomieje Dragowského, jenž musel jít do osobního souboje se Zapatou.
90+3'
Esposito v konfrontaci s Tolóiem poslal míč za pomezní čáru. Spezia se alespoň pokusí nalézt na autové vhazování Zappacosty.
90+2'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Joakim Mæhle, přichází Brandon Soppy.
90+2'
Eldor Šomurodov si těsně před okrajem šestnáctky narovnal míč na levé noze. S přesností zakončení si ale nepotykal a Musso bude znovu vykopávat.
90+1'
Duván Zapata z posledních sil presoval Nikolaoua a donutil ho zahrát malou domů na Dragowského. Žádný velký nápor Spezie se zatím nekoná.
89'
Boga dostal od Mæhleho míč od k lajně. Vynutil si faul dotěrného Ferrera a Bergamo bude ukrajovat další desítky sekund.
88'
Salva Ferrer byl zastaven napravo od pokutového území. Míč se vykutálel mimo hřiště a Juan Musso nebude moc spěchat s odkopem.
87'
Vedení Atalanty se otřáslo v základech stejně jako horní tyč Mussovy branky, na které ztroskotala povedená Verdeho dělovka.
86'
Berat Djimsiti poněkud nervózně odvrátil Verdeho centr na roh.
85'
Zappacostovi nevyšel krok, když se k němu snesl centr Bogy. Zůstalo jen u pokusu o zakončení bez přípravy.
83'
ze hřiště odchází José Luis Palomino, přichází Merih Demiral.
83'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Raimonds Krollis.
83'
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Daniele Verde.
82'
V péči doktorů je José Luis Palomino, který nastoupil teprve před čtvrthodinou. Gasperini jej asi bude muset stáhnout.
81'
De Roon měl vpravo dostupného Zappacostu. Ten se pokoušel o střílenou přízemní přihrávku, ale Zapatovi se nepovedla zalepit na kopačkách.
80'
Diagonálu Esposita vyhlavičkoval Palomino. Nákop Bourabii Šomurodov sklepával ke Gyassimu, jehož zradilo zpracování.
79'
Koopmeiners se podle názoru rozhodčího Marinelliho dotkl míče rukou. Vesměs zadarmo se Spezia dostala ke standardní situaci.
78'
Po sérii změn v obou sestavách šlo tempo hry strmě dolů. Míč v poslední době často střídá majitele ve středu hřiště.
76'
Atalanta dává hostům klid na souhru v bezpečné vzdálenosti od Mussa. S presinkem to nyní Gasperiniho družina rozhodně nepřehání.
75'
Do třetice to Bogu bral na sebe. Kevin Agudelo mu vystavil stopku a příliš ani neprotestoval proti žluté kartě.
72'
Jeremie Boga obešel Ferrera a vřítil se do pokutového území. Nerovný boj s gravitací však prohrál, Bourabia s ním ani nemusel podstoupit souboj.
71'
Boga se zleva přesouval na osu. Místo k přihrávce si ale neudělal a Atalanta zůstává poměrně daleko od palebných pozic.
70'
Dvacet minut do konce. Spezia po tragickém úvodu druhého poločasu znenadání ožila a zdaleka není ze hry o body, které v boji o záchranu akutně potřebuje.
69'
Zanedlouho přišel další roh. Esposito ho kopl velmi dobře, nicméně Wiśniewského hlavička se vytočila hodně vedle levé tyče.
68'
Dobrou náladu v hledišti náhle vystřídala nervozita. Se zatajeným dechem teď domácí fanoušci přihlíželi rohovému kopu, který nenabídl žádné velké drama.
67'
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází José Luis Palomino.
67'
ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Jeremie Boga.
67'
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Éderson.
66'
ze hřiště odchází Kelvin Amian, přichází Salva Ferrer.
64'
Spezia právě vstřelila branku!
Eldor Šomurodov naboural rozehrávku Bergama. Vzal míč Zappacostovi a zleva ho adresoval do míst, odkud MEHDI BOURABIA levačkou precizně zakončil k vzdálenější tyči.
63'
Kevin Agudelo si proklestil cestu do palebné pozice. Míči však nedal dostatek razance a Mussovi vystačil banální zákrok.
61'
Mario Pašalić pomohl na zem Gyasimu. Esposito nakopl míč k šestnáctce. Zapata ho do bezpečí neodklidil, ale žádné větší starosti to obraně Atalanty nepřidělalo.
60'
Držení míče: 61 % – 49 %.
59'
Joakim Mæhle si užíval svobody na levém křídle. Zappacosta si mu na druhé straně ukázal, kam chce dostat míč, a Drągowski jeho hlavičku dlaní přizvedl do břevna!
58'
Mæhleho přízemní pas se nepotkal s náběhem Zapaty. Druhá vlna přispěchala pozdě a hostům vzadu vypomohl Gyasi.
57'
ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Salvatore Esposito.
57'
ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Albin Ekdal.
56'
Joakim Mæhle si vynutil faul Amiana. Na řadě byl dlouhý nákop na hrot, jenž si Zapata nebyl schopen zpracovat.
54'
Atalanta právě vstřelila branku!
Domácí se uklidňují třetím gólem, jenž opět padl bezprostředně po rohovém kopu! Zapatovu hlavičku zastavil Šomurodov. Djimsiti pak v nepřehledné situaci přisunul balon k noze LUISE MURIELA a ten už si ze zakončením na bližší tyč věděl rady.
52'
Spezia nezachytila nástup do druhého poločasu. Domácí podnikají jeden nebezpečný výpad za druhým. Nyní to byl průnik Zapaty, kterému chyběla lepší finální přihrávka.
51'
Na útočný výlet vyrazil Giorgio Scalvini. Pronikl až do pokutového území, kde nedokázal předat míč lépe postaveným spoluhráčům.
50'
Pár sekund po hostující rozehrávce se Zappacosta nachomýtl v další příležitosti! Střelou zprava posílal míč k přední tyči, kde tentokrát byl Drągowski připraven zasáhnout.
48'
Amian mohl pustit neadresný centr do autu. U koncové čáry však pomohl míči na roh a toho teď musí litovat, protože právě po jeho teči se projektil DAVIDEHO ZAPPACOSTY z osmnácti metrů vydal do protipohybu brankáře Dragowského.
48'
Zapatovu cestu do předbrankového průchodu zneprůchodnil Wiśniewski. Rohovým kopem Atalanta situaci v hostující obraně nedestabilizovala.
47'
Na prahu druhé půle v Bergamu vykouklo slunce. S ohledem na teplotu okolo dvaceti stupňů se hraje v naprosto ideálních podmínkách.
46'
Atalanta celou první půli udávala tempo, ale v osmnácté minutě si zápas zkomplikovala chybou v obraně, kterou z jediné šance Spezie potrestal Gyasi. Bergamo za nepříznivého stavu zachovalo klid. Ještě více vystupňovalo svůj tlak a po půlhodině ho přetavila ve vyrovnání na 1:1. Pěknou ranou z voleje připravil Dragowského o čisté konto Marten de Roon.
45+3'
45+2'
Hosté si váží míče a oddávají se dlouhé mezihře ve středním pásmu. Mockrát podobný obrázek k vidění nebyl.
45+1'
Trpělivá kombinace Atalanty se z pravé strany přesunula na levou. Tam kraloval Amian a dostal míč dostatečně daleko od hostující brány.
44'
Před Murielem sebral míč Dimitris Nikolaou a malou domů na Dragowského na nějaký čas uklidnil situaci v defenzivě Spezie.
43'
Spezia opět pod tlakem. Zappacostův centr odkopl Ampadu a prostřednictvím de Roona se balon vrátil až na půlící čáru.
42'
Po souboji s Recou byl chvilku v bolestech Zapata, kterému jeden ze tří Poláků v sestavě Spezie nechtěně spadl na záda.
41'
Joakim Mæhle se nechal inspirovat gólem de Roona a ze standardky rovněž pálil z voleje. Branku Spezie protentokrát netrefil.
40'
Bastoniho skluz zezadu poslal na zem Koopmeinerse. Livio Marinelli neváhal s udělením žluté karty a nařídil přímý volný kop.
39'
Zapata opět provětral Wiśniewského. Polský stoper si věděl rady a získal rozehrávku pro svého krajana Drągowského.
38'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Ethan Ampadu).
36'
V reakci na Dragowského rozehrávku Pašalić okamžitě vypresoval míč pro Muriela. Tito dva si dali ťukes až do kuchyně, jenže kvůli ofsajdovému postavení kolumbijského útočníka se Pašalić z gólu na 2:1 dlouho neradoval.
35'
De Roon si po autovém vhazování nepohlídal ofsajd v křídelním prostoru. Z pěkné kombinace nebezpečně střílel Mario Pašalić, ale to už bylo mimo soutěž.
34'
Mæhle byl zahnán k zadní čáře. Musel si pospíšit s přihrávkou do ohně a tu mu hosté zakopli do zámezí.
33'
Vyrovnávající branka Atalanty byla naprosto zasloužená. Od gólu Gyasiho domácí ještě zintenzivnili svůj tlak a gól de Roona byl jen logickým vyústěním.
32'
Nádherný gólový moment! Koopmeinersův roh Wiśniewski vyhlavičkoval pár metrů před vápno. Do míče se tam z voleje opřel MARTEN DE ROON a krásnou střelou poslal míč mimo dosah Dragowského pravé ruky.
31'
Právě Wiśniewski na hranici pokutového území urputně bránil Zapatu. Na programu bude pátý rohový kop Bergama.
30'
S náplastí pod okem Wiśniewski odkráčel za postranní čáru a k nelibosti domácích fanoušků se okamžitě vrátil zpět na hřiště.
29'
Polský obránce Spezie se zřítil k zemi úplně sám. Patrně je to problém s hlavou, jenž mohl být způsoben v některém z předchozích soubojů.
28'
Vážně otřesen na hřišti leží Przemysław Wiśniewski a hlavní rozhodčí k němu rychle volá pomoc zdravotníků.
26'
De Roon si všiml ve vápně nehlídaného Muriela, jenže ten z lukrativní pozice vymýšlel další přihrávku, na kterou byli hosté připravení.
25'
Tísněný Zapata přenesl těžiště na volnější levý kraj, jenomže Mæhleho centr nenašel žádného z domácích hlavičkářů.
24'
Největší možnost Atalanty! Drągowski na čáře vyrazil hlavičku Rafaela Tolóie. Koopmeiners měl možnost dorážky a tu poslal vysoko nad břevno.
23'
Kelvin Amian skvěle načasoval obranný zákrok v šestnáctce. Pašalić se musí spokojit s dalším rohovým kopem.
22'
Duván Zapata si naskakoval na centr z rohového kopu a poslal míč vedle pravé tyče Drągowského brány.
20'
Gyasi z jedničky sklepával míč před Šomurodova. Uzbek prošel skrz zadní linii, ale ve finální fázi se mu nepovedlo levačkou vystřelit.
18'
Hosté dali gól z prvního pořádného útoku! Tolói strašidelně vystoupil proti Bastonimu a kompletně otevřel obranu Atalanty. Hostující záložník ideálně načasoval přihrávku na EMMANUELA GYASIHO a ten prvním dotekem přehodil Mussa, jenž se mu marně snažil zmenšit střelecký úhel.
17'
Rohy mělo Bergamo hned dva, ale ani z jednoho neohrozili polského gólmana ve službách sedmnáctého týmu Serie A.
16'
Przemysław Wiśniewski se v pokutovém území nebál jít do skluzu. Mæhlemu v něm ukopl balon na rohový kop.
15'
Nikolaou na půlce hřiště podrazil Zapatu. Atalanta může navyšovat vedení ve statistice držení míče.
13'
Zapata nenašel společnou řeč s Pašalićem. Reca domácím pomohl odkopem do autu, nicméně Murielovi po vhazování zase odskočil míč do zámezí.
12'
Nevynucená chyba Muriela připravila Atalantu o míč. Zkušenému útočníkovi totiž utekl za pomezní čáru.
11'
Daleko se nepodívala ani Spezia. Na levém kraji si Emmanuel Gyasi pomohl faulem na Tolóie.
10'
Luis Muriel měl prsty v nepovedené přechodové fázi Atalanty. Míč neplánovaně doputoval k Dragowskému.
9'
Agudelo si navedl míč na levačku. Z osy se pokusil o střelu z dálky a tou orazítkoval předním stojícího de Roona.
8'
Zapata si originálním prvním dotekem neobhodil míč kolelm Nikolaoua. Defenziva Spezie zatím funguje.
7'
Mario Pašalić byl vytlačen za pravou postranní čáru. Aut pro Spezii, jmenovitě pro Recu.
6'
Bastonimu na levém křídle pšenka nekvetla. Zappacosta jej zkušeně ubránil a zařídil rozehrávku od branky Mussa.
5'
Muriel narazil do Agudela. Rozhodčí to posoudili jako nedovolený zákrok a vrátili míč Bergamu.
4'
Zappacosta několikrát vhazoval z pravé strany. Jemu ani dalším hráčům Atalanty se však nepovedlo nacentrovat před Dragowského.
3'
Zapatův centr do hostujícího pokutového území byl ztečován na rohový kop. Míč po něm prošel skrz celou šestnáctku a vypadl mimo hřiště.
2'
Zahajovací výkop měli hosté, kteří nastupují ve žlutých dresech. Atalanta je v černomodré kombinaci.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Djimsiti, Scalvini – Mæhle, de Roon, Koopmeiners, Zappacosta – Pašalić – Muriel, Zapata.
Náhradníci: T. Bertini, Rossi – Bernasconi, Boga, Demiral, Éderson, Mendicino, Højlund, Okoli, Palomino, Soppy.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Spezia Calcio: Drągowski – Amian, Wiśniewski, Nikolaou, Reca – Bourabia, Ampadu, S. Bastoni – Agudelo, Šomurodov, Gyasi (C).
Náhradníci: Marchetti, Zoet – Caldara, Cipot, Ekdal, Esposito, Ferrer, Kovalenko, Krollis, Sala, Verde.
Trenér: Leonardo Semplici

Rozhodčí: Marineli – Passeri, Costanzo.
Vzájemné zápasy

19.01.2023 Atalanta – Spezia 5:2 (pohár)
04.01.2023 Spezia – Atalanta 2:2
08.05.2022 Spezia – Atalanta 1:3
20.11.2021 Atalanta – Spezia 5:2
12.03.2023 Atalanta – Spezia 3:1.
Spezia Calcio

Hosté od půlky ledna zaznamenali jedno jediné vítězství nad Interem Milán. Jinak posbírali jen šest remízových výsledků a vzhledem ke stoupací formě Verony začínají mít vážné sestupové starosti. Spezia je sedmnáctá a před osmnáctou Veronou se drží jen díky lepším vzájemným zápasům. Svěřenci Leonarda Sempliciho v minulých dnech nevyužili schůdného losu. S poslední Sampdorií Janov brali pouze bod za remízu 1:1 a Monze doma podlehli 0:2. U toho kvůli zranění nemohl být M'Bala Nzola, který ve vrcholící sezoně Serie A vstřelil 13 z celkových 26 branek svého týmu.
Atalanta Bergamasca Calcio

Domácí se vezou na pozitivní vlně a šest kol před koncem soutěže dotírají na pozice znamenající postup do evropských pohárů. Atalanta je sedmá a dělí ji pouhé dva body od čtvrtého Interu. Za sebe už se fotbalisté z Bergama ani dívat nemusí, neboť na osmou Atalantu mají deset bodů k dobru. Celek z Lombardie se s dubnem rozloučil dvěma tříbodovými zisky. Nejprve doma zdolal 3:1 šesté AS Řím a gólem z 88. minuty pak porazil 2:1 Turín. S třinácti góly a čtyřmi asistencemi vévodí týmové produktivitě momentálně zraněný útočník Ademola Lookman.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třiatřicátého kola italské Serie A. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Atalantou a Spezií!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62