Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : AC Milán - 8. listopadu 2022   20:45

0:0
(0:0)
Cremonese
Carnesecchi – Aiwu, Bianchetti, Vásquez – Ghiglione (62. Sernicola), Escalante, Castagnetti (70. Pickel), Valeri (88. Quagliata) – Afena-Gyan (62. Buonaiuto), Meïté – Ciofani (C) (62. Okereke).
Sarr, Saro – Acella, Báez, Hendry, Ločošvili, Milanese, Ndiaye, Tsadjout, Zanimacchia.
Rapuano – Valeriani, Cipressa
Stadio Giovanni Zini, Cremona
AC Milán
Tătăruşanu – Thiaw (60. Kalulu), Kjaer, Tomori – Messias, Binnásir (C), Tonali (83. Krunić), Ballo-Touré – Díaz (70. De Ketelaere) – Rebić (83. Lazetić), Origi (60. Leão).
Jungdal, Mirante – Adli, Bakayoko, Gabbia, Pobega, Vranckx.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Domácí se ubránili převaze giganta z AC Milán a slaví vydřenou remízu 0:0. Po závěrečném hvizdu ještě přišel nečekaný konflikt mezi oběma tábory, menší strkanice už ovšem nic nevyřeší. Ve druhém poločase měli milánští fotbalisté největší šanci po přetaženém centru, který mířil na bránu a Marco Carnesecchi musel vytáhnout vynikající zákrok. Jediná střela domácích přišla až v závěrečném nastavení, na výsledku nic nezměnila.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:10.
90+6'
90+6'
Poslední výpad měl na svědomí Marko Lazetić. Zdálo se, že Marco Carnesecchi se po jeho neúspěšné střele raduje, místo toho ale spílal sudímu, který stále neodpískal konec.
90+5'
Marco Carnesecchi vyhání své parťáky dopředu a posílá tam dlouhý nákop. Zbývá posledních několik vteřinek.
90+4'
Zbytečně fauloval Ismaël Binnásir a následně Fodé Ballo-Touré složil po odpískání Pickela. Sudí tentokrát zůstane u slovní domluvy.
90+4'
Po otočce ještě dokázal Cristian Buonaiuto prověřit Cipriana Tătăruşana. Brankář ve službách AC si poradil.
90+3'
Ani střídající Charles De Ketelaere dnes neunikne karetnímu trestu, a to zcela zaslouženě. Leonardo Sernicola musel snést nepříjemný šlapák.
90+2'
V šestnáctce se do kontaktu dostal Junior Messias, ale rozhodčí ani nehnul brvou. Naopak se píská útočný faul za loket, který Messias v souboji s Gonzalem Escalantem zapojil.
90'
Míč si vytáhnul na střed Junior Messias a našel Rafaela Leãoa. Jenže ten nehraje nejlepší zápas v kariéře. Znovu dopustil ztrátu, to už se blíží nastavení.
89'
Míč se odrazil před vápno, kde stepoval Pierre Kalulu. Jeho střela ovšem neměla potřebné parametry a zakotvila někde ve 20. řadě stadionu Cremonese.
88'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Emanuele Valeri, přichází Giacomo Quagliata.
87'
Za vzájemnou strkanici ve vápně si odnesli žluté karty Soualiho Meïté i hostující Marko Lazetić.
87'
Do vápna přilétl zajímavý centr. Ale k ničemu nevedl.
86'
Standardní situaci pokazil Ismaël Binnásir. Hosté nejsou v pohodě, záložník chtěl okamžitě vhazovat místo toho, aby počkal na Pierra Kalulua, který má dlouhé auty u AC na starosti.
85'
Žlutou kartu vidí tentokrát Emanuele Valeri za svůj ostrý skluz u postranní čáry. Velmi rychle to sám věděl a gestem se omluvil.
84'
Na poslední chvíli se proti míči vrhnul Fikayo Tomori, už byl značně vyčerpaný a čerstvý David Okereke ho solidně provětral. Jenže rohy nejsou silnou stránkou Cremonese, znovu ho domácí zahodili.
83'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Marko Lazetić,
ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Rade Krunić.
82'
Domácí dobře zahušťují prostor na středu hřiště. Rafael Leão se snažil něco vymyslet, ale jeho průniková přihrávka byla příliš prudká.
81'
Aktivita ve vápně nepřinesla nic zajímavého, centr od rohového praporku dokonce rotoval za brankovou čarou.
80'
Škoda pro domácí, že si Cristian Buonaiuto nevšiml centrovaného míče, Ciprian Tătăruşanu mohl mít potíže. Jenže následuje první roh pro US Cremonese v utkání.
79'
Faul vybojoval David Okereke na Rebićovi.
78'
Hostující Rafael Leão se na sudího nesportovně obořil a dostává žlutou kartu.
78'
Perfektní defenzivní práci odvedl Fikayo Tomori. Skluz mu vyšel tak skvěle, že ještě získal aut.
77'
Zdá se, že trávník není v ideálním stavu. Pierre Kalulu měl skvělou možnost odcentrovat, jenže dvakrát se bez cizího zavinění sklouznul na zem.
75'
V poslední chvíli zastavil přihrávku Matteo Bianchetti. Snažil se přes něj přihrát Sandro Tonali, nabíhal mu Ante Rebić, ale milánským fotbalistům stále něco schází.
73'
Brahim Díaz se snažil hrát ve vápně pod sebe. Pak si stěžoval na ruku ve vápně, ta ovšem byla při těle a ani VAR nemá potřebu intervenovat.
73'
Znovu aktivní Junior Messias. I když vyhrál souboj u postranní čáry, centr se mu nepovedl.
72'
Přihrávku na přední tyč nasměřoval Rafael Leão, jenže potřeboval, aby Ante Rebić vystoupil proti meruně dřív. Junior Messias pak vymyslel zajímavý centr, měl být ovšem o půl metru nižší.
71'
Jako poslední muž v obranné linii se musel činit Fikayo Tomori, ale hlavička ve složité pozici na půli hřiště mu vyšla náramně. AC Milán si pak došel pro nepovolený zákrok a pokračuje v budování kombinace.
70'
ze hřiště odchází Michele Castagnetti, přichází Chalres Pickel.

ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere.
69'
Hodně dlouho to trvalo, sudí ovšem nakonec odpískal loket ve tváři Escalanteho. Provinil se Rafael Leão.
68'
Znovu vynikající Marco Carnesecchi! Po centru ze strany vytáhnul perfektní reflexivní zákrok a dokázal zabránit pohromě.
67'
Málokdy vídaný moment. Sandro Tonali se snažil nacentrovat, ale trefil jednočlennou zeď.
67'
O žlutou kartu si zažádal skluzem Johan Vásquez. Junior Messias stihl nadskočit, takže se vyhnul zranění.
66'
Vhazování chystá Johan Vásquez. Domácí promýšlí každý krok jako při šachové partii, plichta s favoritem už není tak daleko.
65'
Slušně zahraný roh, míč odkopával Cristian Buonaiuto, ale Pierre Kalulu byl k hlavičce poměrně blízko. Ante Rebić už zpoza pokutového území nic nevymyslel.
64'
Na zem se poroučel Brahim Díaz, vybojoval však alespoň rohový kop. Hosté stále tlačí.
62'
ze hřiště odchází Daniel Ciofani, přichází David Okereke,
ze hřiště odchází Felix Afena-Gyan, přichází Cristian Buonaiuto,
ze hřiště odchází Paolo Ghiglione, přichází Leonardo Sernicola.
61'
Rohový kop si vzal na starost Sandro Tonali, jeho centr byl ovšem příliš krátký a nikterak nebezpečný. Milánští by potřebovali zlepšit finální řešení.
60'
ze hřiště odchází Malick Thiaw, přichází Pierre Kalulu,
ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Rafael Leão.
60'
Míč neprostrčil do vápna Ante Rebić. Hosté zatím stále marně dobývají pokutové území soupeře.
56'
AC Milán se radoval ze vstřelené branky, radost ale rychle po přezkoumání videa vyprchala. Divock Origi, který si zpracoval sražený balon a poslal ho do sítě byl totiž v ofsajdu.
54'
Fotbalisté Cremonese se snažili udržet míč na hřišti u pokutového území soupeře, to se jim nepovedlo, a tak bude od své branky vykopávat gólman Milánu.
52'
Tonali hlavičkoval na úrovni šestnáctky, toto zakončení ale příliš nemohlo překvapit dnes v pohodě chytajícího Carnesecchiho.
50'
Afena-Gyan si pomáhal v pokutovém území soupeře rukama a o pár okamžiků později předvedl další útočný faul, vše musel uklidnit hlavní rozhodčí.
47'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Paolo Ghiglione).
46'
Obraz hry v prvním poločase odpovídal papírovým předpokladům, ovšem skóre se zatím nepohnulo. Milánští si vypracovali minimálně čtyři velké příležitosti, ale všechny zahodilo, a tak Cremonese zatím drží přijatelný výsledek. AC si musí dávat pozor na rychlé brejky soupeře, který je začal aplikovat v samotném závěru. Uvidíme, co si pro nás hráči připraví po změně stran.
45'
44'
Standardní situaci rozehrál Michele Castagnetti, který nastřelil Juniora Messiase, jenž zahrál rukou. Ta byla nejspíše v přirozené pozici, a tak se pokutový kop nepíská.
43'
Cremonese se znovu přesunulo na útočnou polovinu, jenomže na hranici pokutového území prohrál souboj Daniel Ciofani. Avšak po chvíli zahrál rukou Junior Messias, a tak musí být Ciprian Tătăruşanu v pozoru.
41'
Jdeme do koncovky prvního poločasu a stále čekáme na branku. Před samotným zápasem se očekávalo, že AC soupeře přejede.
39'
Milánští kombinovali na útočné polovině, avšak Fodé Ballo-Touré zůstal stát na místě. Balonu se chopil domácí celek, který se znovu osvobodil dlouhým odkopem.
37'
Autové vhazování soupeře prodloužil před svojí branku Fikayo Tomori, jenomže Ciprian Tătăruşanu byl dobře postavený a výhozem otočil hru.
36'
Na pravé straně se pohyboval Sandro Tonali, jehož centr byl sražený na rohový kop. Stejný hráč přispěchal k rohovému praporku a na jeho centr si naskočil Malick Thiaw. Ovšem Marco Carnesecchi předvedl parádní zákrok!
35'
Cremonese se znovu nacházelo na útočné polovině, jenomže Emanuele Valeri si u postranní lajny pomohl zatažením za dres.
34'
Centr od rohového praporku mířil k penaltovému puntíku, odkud vedle branky hlavičkoval Junior Messias. Po míči se ještě marně natahoval Malick Thiaw.
33'
AC zahazuje další velkou příležitost! Ve vápně se nacházel osamocený Sandro Tonali, který nechtěl vzít zodpovědnost na sebe a přihrával na zadní tyč, kde byl obsazený Divock Origi.
32'
Soualiho Meïté si dal před soupeře tělo a poté vysunul spoluhráče. Emanuele Valeri měl co dělat, aby míč udržel na hrací ploše, a tak přihrávka doputovala jen k brankáři.
31'
Další přihrávku soupeře zachytil Ismaël Binnásir, ovšem AC zaznamenalo lacinou ztrátu. A tak se hra přesunula na druhou stranu, kde centroval aktivní Felix Afena-Gyan, jenomže Emanuele Valeri nebyl na správném místě.
30'
Daniel Ciofani je na hrotu aktivní a už to vypadalo, že se dostane k míči. Jenomže těsně před ním balon tečoval Simon Kjaer.
29'
Na útočné polovině udržel míč Felix Afena-Gyan, a tak následně odcentroval Gonzalo Escalante. Po hlavičce se natahovali Emanuele Valeri a Daniel Ciofani. Ovšem prvního domácího zakončení jsme se nedočkali.
27'
Hostující trenér vyhání své defenzivní hráče na útočnou polovinu. Už to vypadalo, že Ante Rebić vystřeli zpoza vápna, ale vymýšlel přihrávku, kterou soupeř zachytil.
26'
Paolo Ghiglione dlouho vymýšlel, co s balonem udělal, a tak mu ho sebral Ante Rebić, který vyslal kolmici za obranu. Do nebezpečného prostoru si zabíhal Ante Rebić, který sice mířil na zadní tyč, avšak trefil jen brankářovu nohu!
25'
Italský gigant dál drží soupeře pod zámkem, ovšem zatím si nedokáže poradit s hlubokým blokem domácích. Nic na tom nezměnil ani Ante Rebić, který na malém vápně netrefil balon hlavou ideálně.
23'
Na pravé straně obešel soupeře Junior Messias a na první tyči se po balonu natáhl Brahim Díaz. Jeho zakončení na dlouhou nohu mířilo kousek vedle branky.
22'
Další milánský centr přišel před branku z pravé strany, jenomže ve vzduchu vládne domácí brankář. Ten chtěl hru otočit na druhou stranu, ale míč sebralo AC.
21'
O přihrávku před branku se pokoušel Sandro Tonali, avšak Divock Origi jeho myšlenku nepochopil. Do situace se tak vložil brankář Marco Carnesecchi.
19'
V levé části se otáčel čelem k brance Divock Origi, jenž následně centroval na zadní tyčku. Ovšem pro Brahima Díaze letěl balon příliš vysoko.
18'
Už to vypadalo, že Felix Afena-Gyan půjde sám na branku AC. Ovšem byl v těsném ofsajdu, což avizoval i pomezní rozhodčí.
17'
Další pokus, který zpoza vápna vyslal Ante Rebić, byl zablokovaný. Na hostujícím celku je vidět, že je dostatek času do konce zápasu.
16'
Za vápnem si míč na levou nohu přehodil Divock Origi, jehož pokus ohrozil pouze fanoušky na tribuně. Po následném výkopu od brány, došlo k faulu domácího mužstva.
15'
V patnácté minutě se do hry zapojil Divock Origi, který vybíhal z ofsajdového postavení. Praporek pomezního rozhodčího šel správně nad hlavu.
14'
Milánští se znovu usadili na útočné polovině, kde zatím marně hledají cestu před branky soupeře. Naopak přicházejí přihrávky k obráncům, kteří couvají na vlastní polovinu.
12'
Snad poprvé se domácí mužstvo nacházelo na útočné polovině. Centr z levé strany před brankou ale nezachytil Daniel Ciofani.
11'
Kombinace AC skončila po to, kdy si Junior Messias a Brahim Díaz neporozuměli. Ovšem brankářův znovu sebrali hráči v bílých dresech.
10'
Náběhem o míč si řekl Divock Origi, ovšem přihrávka na něho byla nepřesná. Cremonese se osvobodilo odkopem, a tak se znovu brání.
9'
Pas před branku byl sice odvrácený, ale odražený balon si našel Brahim Díaz. Jeho slabý pokus mířil do pravého spodního rohu branky, kde se už nacházel připravený Marco Carnesecchi.
8'
Ismaël Binnásir hledal ve středu pole spoluhráče, jenž byl faulovaný. Hostující celek bude rozehrávat přímý volný kop.
7'
Divácká podpora domácích hráčů je zatím skvělá, je vidět, že si souboj s AC velmi užívají. Centr hostující celku sice mířil do vápna, ovšem pouze k soupeři.
6'
Favorit zápasu zatím nikam nespěchá, sledujeme zatím pomalé kombinace. Ovšem následnou přihrávku do vápna pokryl brankář Marco Carnesecchi.
5'
Na nákop od spoluhráče nedoskočil Junior Messias, který se snažil vrátit k míči. Avšak v následném souboji přistrčil soupeře, a tak mu byl odpískaný faul.
4'
Obraz hry je zatím podle předzápasových předpokladů. AC Milán kombinuje, naopak domácí mužstvo je v hlubokém bloku a bude čekat na případné brejky.
3'
Cremonese do dnešního zápasu nastoupilo v červenošedých proužkovaných dresech, naopak hostující celek hají barvu bílou.
2'
Fikayo Tomori vytáhl míč dopředu, ovšem přihrávka do vápna nevyšla. Následně se nedovoleného zákroku dopustil Sandro Tonali.
1'
Hlavní rozhodčí za výborné divácké kulisy zahájil dnešní střetnutí. K rozehrání se postavili hráči milánského AC, kteří začínají kombinací na vlastní polovině.
1'
Rozhodčí přivádí oba týmy na zelená paži, a tak na Stadio Giovanniho Ziniho za pár okamžiků začne další střetnutí italské nejvyšší soutěže.

US Cremonese: Carnesecchi – Aiwu, Bianchetti, Vásquez – Ghiglione, Escalante, Castagnetti, Valeri – Afena-Gyan, Meïté – Ciofani (C).
Náhradníci: Sarr, Saro – Acella, Báez, Buonaiuto, Hendry, Ločošvili, Milanese, Ndiaye, Okereke, Pickel, Quagliata, Sernicola, Tsadjout, Zanimacchia.
Trenér: Alvini.

AC Milán: Tătăruşanu – Thiaw, Kjaer, Tomori – Messias, Binnásir (C), Tonali, Ballo-Touré – Díaz – Rebić, Origi.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Adli, Bakayoko, De Ketelaere, Gabbia, Kalulu, Krunić, Lazetić, Leão, Pobega, Vranckx.
Trenér: Pioli.

Rozhodčí: Rapuano – Valeriani, Cipressa.
Vzájemné zápasy

Je to už velmi dlouho, co se tyto dva kluby naposledy utkaly, jejich poslední vzájemné zápasy se datují do sezóně 1995/96, kdy utkání na hřišti Cremony skončilo bez branek a doma pak vyhrál AC Milán 7:1. Od té doby na sebe tyto kluby nenarazily ani v italském poháru.
AC Milán

AC Milán je tradičním italským klubem, který se v minulé sezóně po dlouhé době radoval z mistrovského titulu a v tomto ročníku má jednoznačně za cíl titul obhájit. Sezónu nerozjel AC Milán špatně, kromě postupu do osmifinále Ligy mistrů může být spokojen i s pozicí v domácí soutěži, po 13 kolech se nachází s 29 body na druhém místě, lepší je jen Neapol, na kterou milánští ztrácí šest bodů. Z posledních šesti ligových utkání dokázalo AC pětkrát vyhrát, naposledy porazilo doma 2:1 Spezii. Venku odehrál AC Milán v této sezóně v lize zatím šest utkání s bilancí tří výher, dvou remíz a jedné porážky, kterou utrpělo naposledy na hřišti Turínu FC, když prohrál překvapivě 1:2.
US Cremonese

Cremonese je menším italským klubem z města Cremona, který je v této sezóně v nejvyšší soutěži nováčkem, poté co skončil na druhém místě v Serii B. Jediným cílem pro tento klub je v této sezóně nesestoupit a udržet se mezi elitou. To ale vůbec nebude mít jednoduché, po 13 utkáních má na kontě jen 6 bodů, jako jediná ještě ani jednou nezvítězila a nachází se na sestupové osmnácté pozici. Na záchranu ztrácí tři body. Z posledních čtyř utkání dokázala Cremona třikrát remizovat, naposledy 2:2 na hřišti Salernitany. Doma Cremonese zatím v této sezóně v lize odehrálo šest utkání s bilancí dvou remíz a čtyř porážek. Naposledy remizovalo bez branek s Udinese.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 14. kola Serie A mezi týmy US Cremonese a AC Milán. Zápas se odehraje na Stadio Giovanni Zini v Cremoně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62