Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Spezia - 11. února 2023   15:00

Empoli
71' Cambiaghi  • 90+4' E. Vignato
2:2
(0:2)
Spezia
25' Verde   • 31' Verde
Empoli
Vicario – Ebuehi (60. Stojanović), Ismajli, Luperto, Parisi – Akpa-Akpro (60. Piccoli), Marin, Bandinelli (C) (85. E. Vignato) – Baldanzi (26. Cacace) – Cambiaghi, Caputo (85. Satriano).
Perisan, Ujkani – Walukiewicz, De Winter, Henderson, Fazzini, Haas, Pjaca.
A. Giua – S. Alassio, V. Colarossi
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Spezia
Drągowski – Wiśniewski, Nikolaou, Amian – Gyasi (C) (64. Holm), Bourabia, Esposito, Agudelo (79. Cipot), Reca – Verde (52. Ekdal), Šomurodov.
Marchetti, Zovko – Ferrer, Beck, Maldini, Krollis.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:13.
Ve druhé půli přišla pro změnu červená karta pro hostujícího fotbalisty, rázem byl tak hráčský stav na hřišti nerozhodný a domácí vycítili šanci, dlouho ale nemohli na obranu hostů v čele se skvělým brankářem vyzrát. Dvacet minut před koncem se jim to ale podařilo a poté to byli oni, kdo tvořil hru a byl aktivní, zaslouženě tak dočkali srovnání v nastaveném čase a duel tak končí nejspíš spravedlivou remízou.
90+6'
90+4'
Empoli právě vstřelilo branku!
Domácí se dočkali a zaslouženě srovnávají. K odraženému míči doběhl v pokutovém území EMANUEL VIGNATO a pravačkou jej odehrál do vzdálenějšího dolního rohu hostující svatyně. Bartłomiej Drągowski se po míči jen ohlédl.
90+3'
Răzvan Marin se opřel hlavou do míče na penaltovém puntíku, adresoval jej však vysoko nad břevno. Dobrá možnost, která přichází vniveč.
90+1'
Hosté vyráželi do brejku, obranný skluz jednoho z protihráčů zastavil jejich akci, avšak Spezii hraje čas do karet.
90'
Eldor Šomurodov v ojedinělé možnosti svého celku střílel levačkou z ostrého úhlu jenom do zámezí. Možná měl míč déle držet na kopačce a šetřit čas, takto získává domácí tým balón rychle na své kopačky.
88'
Nicolò Cambiaghi se opřel do míče levačkou, avšak jeho nepřesný pokus letí jenom nad břevno.
88'
Střela z dálky v podání jednoho z hráčů Empoli byla zastavena hned v jejím počátku.
86'
Guglielmo Vicario vyběhl hodně daleko z brány, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Čas se neúprosně krátí, ale nastavovat se bude jistě minimálně pět minut.
85'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Emanuel Vignato.
85'
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Martin Satriano.
84'
Arkadiusz Reca potáhl míč po levé straně, dostal se do vápna a přihrával na střed, zblokovaný míč však končí v zámezí a je z toho roh pro Spezii, která tak může šetřit čas.
82'
Petar Stojanović prováhal okamžik ke střele, místo toho přihrával křižně na levou stranu, odkud střílel slabě Roberto Piccoli, ovšem jen do náruče připraveného gólmana.
80'
Ve skrumáži ve vápně hosté vybojovali míč a odkopávají jej do bezpečné vzdálenosti.
79'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Tio Cipot.
78'
Další střelecký pokus domácích, postaral se o něj Liberato Cacace, avšak přestřelil.
77'
Střela jednoho z hráčů Empoli z pravé strany letí vysoko nad. S touto šancí šlo naložit lépe, leč domácí přichází o balón.
75'
Nyní se hráči Empoli faulu před hranicí vápna nedovolali. Kdyby jej arbitr odpískal, byl by to přímý kop z hodně nadějné pozice.
74'
Domácí pokračují u míče, nyní kombinují u středového kruhu.
71'
Nedáš – dostaneš. Hosté nejprve nevyužili velkou možnost, po které by se dostali do tříbrankového trháku, z protiútoku přišla přihrávka do vápna, kterou si zpracoval NICOLÒ CAMBIAGHI a zblízka odehrál míč do horní části brány za bezmocně natahujícího se gólmana Spezie. Rázem je tu drama.
69'
Na druhé straně zakončoval skluzem jeden z hostí, bližší tyč ovšem minul.
68'
Nyní to bylo o poznání nebezpečnější, opět to byl roh Empoli, po kterém hlavičkoval jeden z hráčů do horní části brány a Bartłomiej Drągowski se štěstím vytáhl balón nad břevno.
66'
Domácí rozehráli rohový kop, který však žádnou šanci nepřinesl, u míče hostující tým.
64'
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Emil Holm.
63'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Albin Ekdal). Hostující hráč fauloval unikajícího Satriana, který vehementně žádal pro soupeře trest.
60'
ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Roberto Piccoli.
60'
ze hřiště odchází Tyronne Ebuehi, přichází Petar Stojanović.
58'
Další útočná snaha Empoli zůstává nevyužita, střílený centr z levé strany skončil v rukou gólmana hostů.
55'
Velká skrumáž před brankářem hostů, jako poslední střílel Nicolò Cambiaghi, jenž ale skluzem odehrál míč vysoko nad.
54'
Volný Tyronne Ebuehi si sbíhal na přihrávku a zakončoval by do odkryté brány, míč k němu však nedorazil, obrana Spezie jej včas odehrála do bezpečí.
52'
ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Albin Ekdal. Je jasné, že hostující kouč raději posiluje zálohu a stahuje útok, jenž si odvedl své.
49'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Spezia Calcio (Salvatore Esposito). Síly na trávníku se tedy srovnají, což by mohla být pro domácí snazší při cestě za vyrovnáním.
48'
Dva hráči leží na trávníku, hra je přerušena a bude se žlutit.
46'
Úvodní dějství hodně ovlivnila červená karta, kterou inkasoval domácí Parisi a po které hosté zahrávali pokutový kop, kterým se ujali vedení. To o chvíli později ještě navýšili, sami neinkasovali a do kabin odchází jistě spokojeni. Domácí se ani v oslabení a za tohoto nepříznivého stavu nevzdávají, ovšem kontaktní gól se jim vstřelit nepovedlo. Podaří se ve druhém poločase?
45+5'
45+4'
Ardian Ismajli byl faulován při obranné činnosti, čímž získal svým barvám míč. První půle bude za chvíli minulostí.
45+3'
Stejný hráč zůstává o chvíli později ležet na trávníku a na nohy se mu moc nechce. Jedná se spíš o taktické zdržování, neboť spadl bez cizího zavinění.
45+2'
Daniele Verde se nyní proměnil v nahrávače, jeho střílená přihrávka levačkou z pravé strany našla jen protihráče.
45'
Nebylo k tomu daleko, Bartłomiej Drągowski velmi nejistým zákrokem vyrazil míč jen před sebe, ovšem naštěstí pro jeho tým byli všude kolem pouze hráči Spezie.
44'
Další faul hostů, domácí rozehrají standardku z úrovně rohového kopu, podaří se jim snížit před odchodem do kabin?
43'
Nicolò Cambiaghi byl faulován hodně prudkým skluzem Kelvina Amiana, ovšem hlavní arbitr nepíská a ani kartu udělovat nebude.
43'
Hosté drží míč více na kopačkách a dlouho si přihrávají mezi sebou.
41'
Ovšem ani oni se nevyvarovali faulu, po kterém o balón přichází.
40'
Guglielmo Vicario se nyní omlouvá svým spoluhráčům, že po malé domů špatnou přihrávkou odehrál míč za postranní čáru. Hosté tak mohou vhazovat v blízkosti vápna.
39'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Salvatore Esposito).
39'
Eldor Šomurodov na hranici vápna svedl souboj o letící míč, získat se mu jej nepovedlo.
37'
Arkadiusz Reca zahrál v obraně velmi dobře a míč poslal ke svému gólmanovi tak, že ten mohl balón uklidit do rukou.
36'
Hodně riskantní manévr v obraně Empoli, do šance se rázem málem dostal Salvatore Esposito, v poslední chvíli jeden z domácích odehrál skluzem balón do zámezí. Nechybělo moc a mohlo to být o tři góly.
34'
Nicolò Cambiaghi střílel na druhé straně jen směrem k připravenému gólmanovi hostů. Takto to jistě nepůjde.
33'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Daniele Verde). Hostující hráč pyká za svlečený dres.
31'
Spezia právě vstřelila branku!
A je to už o dva góly. DANIELE VERDE si potáhl míč kolmým směrem na levou stranu a ve vhodné chvíli jej levačkou napálil do vzdálenějšího horního rohu brány, kam se Guglielmo Vicario natahoval marně. Ani jeho výška mu nepomohla.
30'
Pěknou kombinaci předvedli hosté na pravém křídle, odkud posléze centroval Mehdi Bourabia, míč byl sražen do autu.
28'
Z dálky zkoušel střílet Francesco Caputo, jenže jeho střeleckému pokusu chyběla větší přesnost, míč letí vysoko nad.
27'
Domácí i v oslabení útočí a vyráží vpřed.
26'
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Liberato Cacace.
25'
Autorem branky z pokutového kopu je DANIELE VERDE. Hostující hráč poslal míč ze svého pohledu na levou stranu a do horní části brány, domácí gólman sice směr znovu vystihl, avšak v tomto případě na balón nedosáhl.
25'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Guglielmo Vicario).

Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Dimitris Nikolaou).

Oba kohouti dostávají žluté karty za nesportovní chování. Už teď je jasné, že bude první půle prodloužena minimálně o pět minut.
22'
Hostům se sice nepovedlo penaltu proměnit, avšak ta se bude opakovat. Neuvěřitelné.
21'
Červená karta pro tým Empoli FC (Fabiano Parisi). Je to tak, hříšníkem, který zahrál rukou zcela jasně, byl Parisi, který po zásluze inkasuje červenou a navíc bude jeho tým čelit penaltě.
19'
Guglielmo Vicario šel nebojácně do vzdušeného souboje, balón ale nezasáhl, k hlavičce se dostal Przemysław Wiśniewski, jenž zamířil do brány, na lajně míč poté zastavil jeden z domácích fotbalistů, hosté vehementně reklamovali ruku a hlavní arbitr se jde dívat na video. Nutno říct, že to ruka byla jasná a nedivil bych se, kdyby to byla červená karta.
18'
Kevin Agudelo sice z pravé strany nedokázal přihrát před bránu, získal svým barvám alespoň rohový kop.
16'
Dvakrát nyní hostujícímu mužstvu nevyšla kombinace, brankáře Empoli tak neohrozili.
14'
Hostující Salvatore Esposito sice vystihl jejich kombinaci, ovšem míč mu utekl za postranní čáru, takže pokračují stále domácí.
14'
Domácí kombinují na své polovině u středového kruhu a nikam se moc neženou.
12'
Bartłomiej Drągowski měl co dělat, aby po riskantní malé domů míč zpracoval a odehrál včas do bezpečí před dotírajícím protihráčem.
10'
Daniele Verde v situaci jeden na jednoho nepřešel u pravé postranní čáry přes Sebastiana Luperta, hosté pokračují vhazováním.
8'
Emmanuel Gyasi se na druhé straně dostával do šance, míč však stačila odehrát obrana domácího celku do bezpečí, navíc byl pískán faul.
8'
Další střela v podání domácích, tentokrát balón doputoval přímo do náruče gólmana Spezie.
7'
Tyronne Ebuehi si zpracoval míč, uviděl před sebou volný prostor a tak to zkusil střelou z dálky, ta mu ale moc nesedla a balón letí do zámezí.
6'
Eldor Šomurodov si naopak faul na útočné polovině nevymodlil, hra se otáčí.
5'
Emmanuel Gyasi byl faulován na obranné polovině svého celku, jenž bude rozehrávat.
4'
Filippo Bandinelli poslal levačkou z levého křídla centr do pokutového území, kde se k hlavičce dostal Francesco Caputo, jenž ovšem bránu soupeře přestřelil. První slušná možnost domácích.
2'
Daniele Verde inkasoval nepříjemný šlapák, po kterém skončil na trávníku, žlutit se nebude.
1'
První střelu na bránu obstarali hosté, přízemní pokus šel ovšem přímo do rukou připraveného Vicaria.
1'

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, Ismajli, Luperto, Parisi – Akpa-Akpro, Marin, Bandinelli (C) – Baldanzi – Cambiaghi, Caputo.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, Walukiewicz, De Winter, Stojanović, Henderson, Fazzini, Haas, E. Vignato, Satriano, Pjaca, Piccoli.
Trenér: P. Zanetti.

Spezia Calcio: Drągowski – Wiśniewski, Nikolaou, Amian – Gyasi (C), Bourabia, Esposito, Agudelo, Reca – Verde, Šomurodov.
Náhradníci: Marchetti, Zovko – Holm, Ferrer, Ekdal, Beck, Maldini, Cipot, Krollis.
Trenér: L. Gotti.

Rozhodčí: A. Giua – S. Alassio, V. Colarossi.
Posledních pět vzájemných zápasů

Spezia – Empoli 1:0
Empoli – Spezia 0:0
Spezia – Empoli 1:1
Empoli – Spezia 1:1

Vzájemné zápasy těchto týmů bývají velmi vyrovnané. O více než gól skončil duel naposledy 26. dubna 2014, kdy ještě v rámci Serie B porazilo Empoli Spezii 2:0.
Spezia

Hosté se drží těsně nad sestupovými příčkami, s 18 body drží sedmnáctou, čili první nesestupovou pozici. Na venkovních trávnících se jim vůbec nedaří, z deseti střetnutí přivezli pouhých šest bodů za dvě výhry, vstřelili pouze čtyři góly, zato osmnáct inkasovali, což je jeden z nejvyšších počtů v lize. V posledním utkání mimo svůj stadion podlehli Bologně 0:2.
Citelně chybí zraněný Angolan M'Bala Nzola, s devíti góly nejlepší střelce týmu a jeden z nejlepších kanonýrů celé soutěže.
Empoli

Domácí tým se nachází na dvanácté pozici s 26 body, tabulka je v této části velmi vyrovnaná. Na svém hřišti odehráli hráči Empoli deset klání a připsali si patnáct bodů za čtyři výhry a tři remízy, skórovali a inkasovali shodně deset branek. V posledním mači před svými fanoušky skončila jejich vítězná šňůra, která čítala tři zápasy, a Empoli doma pouze remizovalo 2:2 s Turínem, třebaže ještě v 82. minutě vedlo 2:0.
Nejlepším střelcem mužstva je teprve devatenáctiletý Ital Tommaso Baldanzi, na kontě má kvarteto zásahů.
Dobrý den, třemi zápasy dnes pokračuje 22. kolo nejvyšší italské fotbalové soutěže. Jako první přijde na řadu utkání týmů ze střední a spodní části tabulky, jsou to Empoli a Spezia. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62