Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Verona - 31. srpna 2022   18:30

Empoli
26' Baldanzi (Lammers)
1:1
(1:0)
Verona
69' Kallon  (Doig)
Empoli
Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Haas (64. Marin), Grassi (64. Henderson), Baldanzi (38. Bajrami), Bandinelli /C/ – Satriano (83. Destro), Lammers (83. Fazzini).
Perisan, Ujkani – Cacace, De Winter, Crociata, Ekong, Degl'Innocenti, Ebuehi, Guarino.
Serra – Liberti, Miele
Stadio Carlo Castellani, Empoli
11 466 diváků
Verona
Montipò – Dawidowicz, Coppola, Ceccherini (46. Hien) – Faraoni /C/ (46. Terracciano), Tameze (68. Doig), Hongla (46. Veloso), Ilić, Lazović – Henry, Lasagna (68. Kallon).
Chiesa, Perilli – Amione, Djurić, Cabal, Cortinovis, Sulemana.

Fotbalisté Empoli i Hellasu Verona si na první letošní výhru musejí počkat. Ve vzájemném souboji se zrodila zasloužená remíza, když v prvním poločase byli jasně lepší domácí, zatímco druhý poločas patřil hostům. O vyrovnání se postarali náhradníci, kteří byli v té chvíli na hřišti přibližně minutu a půl.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:22.
90+3'
90+3'
Vypadá to na plichtu, hosté si opět neodpustili po dlouhém nákopu faul.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 11 466 diváků.
90'
Lorenzo Montipò vyhání spoluhráče k území Empoli a sám rozehrává téměř od středového kruhu dlouhým nákopem.
89'
Henderson přišlápl nohu po odcentrování Velosovi.
87'
Trestný kop rozehrál hostující brankář Montipò, jenže jeho spoluhráči se v souboji o míč opět nevyhnuli faulu.
85'
Hosté se při rohových kopech stále lépe zastřelují. Veloso našel devátým rohem Iliće, který se do míče opřel z voleje a po odskoku o trávník rozvlnila prudká rána boční síť.
83'
Poslední změna v sestavě Empoli:
končí oba útočníci Satriano a Lammers, přicházejí Jacopo Fazzini a Mattia Destro.
82'
Poměr faulů je neskutečných 3:19. Hosté hrají od podlahy, ale domácí nedokáží žádnou z nabízených standardek nijak využít.
80'
Kallon se prezentoval vražením do zad Ismajliho, za což ho díky benevolenci rozhodčího nepostihla karta.
79'
Hellas Verona se ujímá vedení na rohy a teď se konečně dostala k ohrožení brány. Velosův přetažený centr vrací Kallon do ohně a Henryho trknutou hlavičku chytá u tyče pozorný Vicario.
77'
V několikametrovém ofsajdu se zapomněl Lammers, bylo až s podivem, že se pokoušel hrát.
76'
Vicario zachytává vysoký míč v souboji s vysokým Henrym, který od něj odletěl a trochu teatrálně sebou mrskl na trávník, když domácího brankáře přispěchal bránit Luperto.
75'
Z protiútoku střílel po zemi z velkého vápna těsně vedle Bandinelli a bylo to vůbec první pořádné zakončení celku Empoli po přestávce.
74'
Kallon se kličkou vyhnul protihráči a nabídl míč doleva Velosovi, jehož nákop do šestnáctky modří odvracejí.
72'
Do útoku se vydal Parisi, jeho tvrdá střela zpoza šestnáctky byla zblokovaná až za postranní čáru.
71'
Obdržený úvodní gól rozhýbal hráče Verony, jak se teď vyburcují domácí, kteří jsou po přestávce jen stínem mužtva z prvního poločasu?
69'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Tak takhle šťastnou ruku trenéra, jako teď předvedl Gabriele Cioffi, hned tak neuvidíme. Oba právě příchozí náhradníci zařídili vyrovnání. Josh Doig krásně sklepl přetažený centr a reprezentant Sierry Leone YAYAH KALLON po zpracování na hrudi ukrytou střelou zavěsil k tyči.
69'
Skoro už tradiční vyznění rohového kopu Verony. Míč proskákal pokutovým územím nikým nezasažen.
68'
Dvojnásobným střídáním vyčerpala dnešní příděl Hellas Verona:
ze hřiště odcházejí Adrien Tameze a Kevin Lasagna, které nahradili Josh Doig a Yayah Kallon.
67'
Žlutá karta pro Hellas Verona (Miguel Veloso). Oba tresty dělilo sotva 40 vteřin, sestřelení Hendersona u lajny bylo minimálně oranžové.
66'
Žlutá karta pro Hellas Verona (Paweł Dawidowicz).
65'
Miguel Veloso rozehrál šestý roh Verony, na který spoluhráči naskakovali ve větším počtu marně. Až u protější lajny ho zastavil Ilić, v souboji se však neprosadil a nechal si míč utéct za čáru.
64'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Empoli:
hřiště opouštějí Alberto Grassi a Nicolas Haas, nastupují Liam Henderson a Răzvan Marin.
62'
Vicario vyboxoval centrovaný míč, ovšem nápor hostů ještě trval, až definitivně chytá domácí brankář do rukavic Lazovićův nákop.
61'
Po rohu létaly centry do vápna Empoli z obou stran a nakonec si Hellas Verona roh zopakuje z levé strany.
60'
Ardian Ismajli ukopl míč od nohy unikajícímu Henrymu vysoko nad břevno vlastní brány.
59'
Bandinelliho centr sklepl hlavou Satriano na Lammerse, který se snažil dorazit špičkou kopačky zblízka, ovšem trefil jen brankáře Montipa, jenž byl u míče o zlomek vteřiny dříve.
57'
Rozehrávka se ovšem Bandinellimu vůbec nepovedla, míč poslal zámezím do boční sítě.
56'
První roh po změně stran pro fotbalisty Empoli.
53'
Po razantním odkopu míče si při došlapu ublížil domácí Grassi, snad to ale nebude druhé nucené střídání.
51'
Do dalšího brejku se řítil Lasagna, jenže přihrál pouze na kopačky domácích.
50'
Po následném rohu zakončuje Dawidowicz poměrně vysoko nad břevno.
49'
Guglielmo Vicario vyráží nad břevno prudkou střelu Kevina Lasagni, kterému do ideální pozice nabil Darko Lazović. To byla první vyložená šance Verony.
48'
Se Slavií v létě koketující Hien zakřižoval Satriana a elegantně ho zbavil míče.
46'
S třemi změnami v sestavě nastupuje do druhé půle Hellas Verona:
na hřišti chybějí Hongla, Faraoni a Ceccherini, přicházejí Miguel Veloso,
Filippo Terracciano a Isak Hien.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 3:0, střely mimo 3:1, rohy 5:2, fauly 3:12, ofsajdy 0:1.
Duel v prosluněném Toskánsku zahájil Hellas Verona nesmírně zakřiknutě a koledoval si o gól, který také zařídil střelou z 20 metrů domácí Baldanzi. Až za stavu 1:0 se hosté předvedli také v útočné fázi, ovšem do poločasu se již skóre nezměnilo. Šťastný střelec bude pro zranění druhou půli sledovat již jen z tribuny.
45+2'
45+2'
Se žlutou kartou hrající Ceccherini se v šestnáctce dost riskantně vzájemně držel za dres se Satrianem, který skončil na zemi. Rozhodčí nechává k nelibosti ochozů hru plynout.
45+1'
Hosté se vracejí po nevyužitém rohu až na svou polovinu.
45'
Darko Lazović chytře ťukl míč šajtlí kolem dvou obránců Ceccherinimu, jehož střílený centr domácí srazili na druhý roh pro Veronu.
44'
Obětí ostrého zákroku ze strany se stal driblujcí Ceccherini.
43'
Hra se vyrovnala, závěr poločasu se odvíjí převážně uprostřed hřiště.
40'
Hostující Faraoni posouval míč skluzem v šestnáctce jen do boční sítě.
38'
Smutným hrdinou celku Empoli je Tommaso Baldanzi, který brzy po svém krásném gólu odkulhal z trávníku v doprovodu zdravotníků. Na jeho místo přichází Nedim Bajrami.
37'
Zahrozila i Verona. Lazović si nabíhal za obranu na skvělý Tamezeho dloubák, první dotek ho však zradil a vracející se Stojanović stačil bokem přiťuknout brankáři Vicariovi.
35'
Trestný kop rozehrál Stojanović na hlavu Luperta, který přeskočil hostující obránce a ohrozil prudkým koníčkem Montipa. Ten se vrhl po pravici a vyráží.
33'
Žlutá karta pro Hellas Verona (Federico Ceccherini).
33'
Domácí budou rozehrávat další standardku, ovšem se zraněným Lammersem to nevypadá dobře a na trávník rychle míří lékař a masér.
31'
Prodloužený roh zachytil až u protější lajny Lasagna a zakroutil míč neškodně do zámezí.
30'
Hellas se poprvé v zápase usadil na útočné polovině, nakonec se tečovaná střela Darka Lazoviće z úhlu, po které se Vicario natahoval marně, otřela o boční síť.
28'
Rozhodčí od sebe roztrhává Bandinelliho s Ilićem, kteří si dost vášnivě vyříkávají střet na středové čáře.
26'
Empoli právě vstřelilo branku!
Naprosto zasloužené vedení domácích. Už se zdálo, že zadrbají i pátý roh, ale dokázali se od půlící čáry vrátit dopředu, Lammersovo sklepnutí si postrčil TOMMASO BALDANZI a z 20 metrů vypálil mezi beky přesně k tyči.
25'
Ceccherini zablokoval Satrianův průnik za cenu rohu.
23'
Tommaso Baldanzi nastartoval motory a rozjel přímočarou akci, nakonec pálil do rozestoupené obrany z pokutového oblouku těsně vedle.
21'
Ani následný třetí roh Empoli nevyužilo, ovšem provinil se Lasagna a tak domácí zůstávají u míče.
21'
Chybnou rozehrávku hostů zachytil Stojanović a jeho tečovaná rána z 20 metrů přistála na horní síti.
20'
Toskánský celek dál tvrdí muziku, ale postupný útok, započatý u brankáře Vicaria, končí po odstavení útočníků u jeho protějšku Montipa.
17'
Lammers udržel míč vepředu, přiťukl ho Haasovi, který si také poradil na zemi s přesilou a nizozemský útočník se z úhlu dostal do první šance, kterou mu dobrým zákrokem vyrazil Lorenzo Montipò.
16'
Po nevyužitém rohu museli domácí fotbalisté spěchat zpět a pomoci si malou domů.
15'
Domácí dál hledají cestičky a obléhají soupeřovo území. Na centr z pravé strany naskakoval Bandinelli, dříve však byl u míče Faraoni a odhlavičkoval přes břevno na roh.
12'
Krátký roh Empoli si vzal na starost Filippo Bandinelli, ale nedopadl o nic lépe než před chvilkou slovinský kolega.
11'
Nejlepší střelec hostů Thomas Henry si v souboji o míč pomohl rukama, u balonu zůstane Empoli.
10'
Petar Stojanović nasměroval trestný kop z nadějného místa 20 metrů od brány jen do zdi.
9'
Žlutá karta pro Hellas Verona (Davide Faraoni).
8'
Hra teď nabízí poměrně hluchou pasáž, bojuje se o střed hřiště s mírnou územní převahou Empoli.
5'
V úvodních minutách Empoli téměř nepůjčuje soupeři míč, další akci přerušil Ceccherini vypíchnutím míče unikajícímu Lammersovi.
3'
Prvnímu rohu v zápase se hosté ubránili a Ivan Ilić razantně odkopává míč za postranní čáru.
2'
Domácí se po zblokované hlavičce Ismajliho hlásili o penaltu, rozhodčí však ukazuje pouze na rohový kop. Teč Tamezeho ruky sice postřehnutelná byla, končetina však byla přitisknutá u těla.
1'
Empoli hraje v modrých dresech, Hellas Verona oblékl béžové.
1'

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Haas, Grassi, Bandinelli, Baldanzi – Satriano, Lammers.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, De Winter, Henderson, Bajrami, Crociata, Ekong, Marin, Degl'Innocenti, Fazzini, Destro, Ebuehi, Guarino.
Trenér: Zanetti.

Hellas Verona: Montipò – Dawidowicz, Coppola, Ceccherini – Faraoni, Tameze, Hongla, Ilić, Lazović – Henry, Lasagna.
Náhradníci: Chiesa, Perilli – Amione, Doig, Veloso, Hien, Djurić, Terracciano, Kallon, Cabal, Cortinovis, Sulemana.
Trenér: Cioffi.

Rozhodčí: Serra – Liberti, Miele.
Vzájemná bilance je naprosto vyrovnaná 4-2-4. Loni byl v lize úspěšnější Hellas Verona (2:1 a 1:1), naopak z postupu do třetího kola italského poháru se na hřišti soupeře radovalo po přestřelce 4:3 Empoli.
Hellas Verona je na tom ještě hůře. Klub, který nedávno opustil český reprezentant Antonín Barák, má po třech ligových kolech jen bod za remízu 1:1 v Bologni. Doma prohrál Hellas s Neapolí 2:5, s Bergamem 0:1 a navíc ostudně v poháru s druholigovým Bari 1:4. O góly se rozdělili po dvou Lasagna a francouzská letní posila z Benátek Henry. Mimochodem čerstvě získali hosté také obránce Isaka Hiena z Djurgårdenu, o kterého se v tomto i minulém přestupovém období ucházela také pražská Slavia.
Empoli FC se v loňské nováčkovské sezóně celkem bez potíží zachránilo, letos ale čeká v Serii A na první vítězství. Po porážce 0:1 v La Spezii remizovalo bez branek s Fiorentinou a 1:1 v Lecce, navíc se nedařilo ani v prvním kole italského poháru, v němž byl toskánský klub na penalty vyřazen druholigovým SPAL Ferrara.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62