Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Atalanta - 17. dubna 2023   20:45

Fiorentina
56' Cabral
1:1
(0:1)
Atalanta
37' Maehle  (de Roon)
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Milenković (C), Terzić (72. Biraghi) – Barák (64. Bonaventura), Mandragora, Castrovilli (90+2. Bianco) – Ikoné (46. Brekalo, 64. Sottil), Cabral, González.
Vannucchi, Cerofolini – Venuti, Kayode, Kouamé, Jović, Duncan, Saponara, Igor, Ranieri.
Guida – Mondin, Massara
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Atalanta
Sportiello – Tolói (C), Scalvini (77. Palomino), Djimsiti – Maehle, de Roon, Éderson, Zappacosta – Koopmeiners – Zapata (84. Boga), Höjlund (70. Muriel).
Musso, Rossi – Demiral, Okoli, Bernasconi, Soppy, Muhameti.

Utkání je u konce a oba celky se rozešly smírně. Ve druhé půli jsme sledovali snahu Fiorentiny o srovnání skóre, jenže stále tomu scházela přesnost. V 56. minutě se ale kopala penalta za Tolóiovu ruku ve vápně a Arthur Cabral ji bezpečně proměnil. Fiorentina mohla výsledek dokonce otočit, v 73. minutě kopal přímák Biraghi, trefil ale pouze tyč. V závěru se pak sice hrálo nahoru a dolů, jenže bez šancí a duel tak skončil výsledkem 1:1. Fiorentina je po tomto výsledku na devátém místě s 42 body, zatímco Atalanta je šestá s 49 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:20.
90+8'
90+7'
Domácí si u vlastní branky vybojovali míč a ještě zkouší jeden výpad.
90+6'
Hosté se řítili do brejku, Boga si udělal prostor na pravé straně a u vápna hledal Muriela. Jenže mu to dal na dlouhou nohu!
90+5'
Po chvílích, kdy se hrálo převážně u branky Atalanty, tu máme pasáž ve středu hrací plochy, kde to budou chtít hosté i dohrát.
90+4'
Na pravé straně měl trochu prostoru Cabral, jenže jeho zbrklé zakončení letělo vysoko nad branku.
90+3'
Fiorentina rozehrála roh, na zadní tyči hlavičkoval Sottil, jenže Sportiello byl na zemi včas a zakročil přesně na brankové čáře!
90+2'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Alessandro Bianco.
90+1'
Krátký nápor domácích u vápna, jenže bez nějakého přesného pasu před branku.
89'
Nepřesný pas do vápna před Terracciana, domácí jdou zase vpřed.
88'
Riccardo Sottil řešil s rozhodčím zákrok od Tolóie, a na konci všeho do sudího lehce strčil. Oba však měli na tvářích široké úsměvy, takže to bylo spíše takové přátelské gesto.
87'
Tak nakonec ne, rozehra šla do šířky a až po malé chvilce šel míč vzduchem na křídlo. Jenže pouze do autu.
86'
Další standardka pro Fiorentinu, dá se čekat centr do pokutového území.
85'
Djimsiti si vyšlápl na Cabrala a zezadu jej atakoval podrážkou kopačky. Fiorentina rozehrává z hloubi vlastní půle.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Jeremie Boga.
83'
Zleva se do vápna dostal Sottil a měl možná sán zakončovat. Rozhodl se ale ještě o přihrávku na střed, jenže spoluhráči jeho myšlenku nepochopili.
82'
Další přímý kop domácích, tohle ale bylo hodně nepovedené, Atalanta se snadno ubránila.
81'
Faul na Gonzáleze, ten se dostal do nepříjemného presu dvou hráčů.
80'
Hraje se teď nahoru a dolů, oba gólmani se tak rozhodně nenudí a musí si dobře dirigovat své obrany.
79'
Koopmeiners centroval z pravé strany, jeho pas byl odvrácen a další pokus v pokus o vrácení hry před Terracciana už šel zpoza hrací plochy.
77'
Z dálky vystřelil domácí Nikolás González, mířil ovšem vysoko nad branku.
77'
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází José Luis Palomino.
75'
Žlutá karta na domácí straně, za zákrok na Zappacostu ji dostal Lucas Martínez.
73'
Po dlouhých přípravách se k míči postavil právě čerstvý Biraghi, překonal zeď, ale trefil pouze vzdálenější tyč!
72'
ze hřiště odchází Aleksa Terzić, přichází Cristiano Biraghi.
72'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok navíc dostal Rafael Tolói.
71'
A teď pozor, je tu přímý kop pro Fiorentinu z nebezpečné vzdálenosti.
70'
ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Luis Muriel.
70'
Po centru z pravé strany se do vzduchu zavěsil Höjlund, hlavičkoval však vedle!
68'
Hodně se bojuje, sudí se rozhodně nenudí, nicméně se nenechává vyvést z klidu a šetří i kartami.
66'
Hosté nejprve rozehráli přímý kop, poté i rohový, ale nakonec se pískalo právě proti Atalantě, když fauloval Djimsiti.
65'
Penalta pro Atalantu se konat nebude, vše tak bylo vyhodnoceno jako povolený souboj a lehkou simulaci.
64'
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Giacomo Bonaventura.
64'
ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Riccardo Sottil.
64'
Zase se kontroluje video, neboť hostujícího Zapatu potáhl Martínez. Sudí nejprve ukázal, že se nic nestalo, ale tohle na přezkoumání bude.
62'
Vypadá to, že Brekalo má po pádu stále problémy, směrem k lavičce signalizuje, že se mu točí hlava.
61'
Zprava se k vápnu domácích blížil Zapata, jenže se s míčem dostal z úhlu a nevyšel mu ani pokus o centr na malé vápno.
60'
Žlutá karta na straně hostů, za stažení protihráče ji dostal Éderson.
58'
Po ošetřování to ale vypadá, že je Brekalo v pořádku a bude moci pokračovat.
57'
Teď se ale nehraje, neboť po vzdušném souboji tvrdě dopadl na záda domácí Brekalo a lékař musel bleskově na trávník.
56'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Míč si vzal ARTHUR CABRAL, při rozehrávce zachoval chladnou hlavu, při posledním kroku rozběhu si poskočil, poslal gólmana na opačnou stranu a hravě tak srovnal na 1:1.
55'
A je to penalta!
54'
Hledání průkazného obrázku se protahuje a dokonce se jde na video podívat i hlavní sudí!
52'
Kontroluje se teď video, zda Tolói nezahrál ve vápně rukou.
51'
Po rozehrání se míč odrazil ke Castrovillimu, jeho prudká křížná střela prosvištěla vedle.
50'
Rohový kop pro domácí.
48'
Fiorentina pokračuje ve své snaze o tlak, ale i v úvodu je to o přesnosti a razanci. A ta schází.
46'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Josip Brekalo.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první půle, do které měli lepší vstup domácí hráči a hned několikrát střelami z dálky ohrožovali gólmana Sportiella. Ten si ale vždy věděl rady a s postupem času se do akcí začala dostávat i Atalanta. A ta nakonec i udeřila! Ve 37. minutě se po akci u vápna prosmýkl mezi obránci Joakim Maehle a povedlo se mu překonat Terracciana. Byla to jediná trefa této půle, do kabin se odešlo za stavu 0:1.
45+1'
44'
Další zákrok, na trávníku se ocitl Milenković a sudímu docela trvalo, než tento zákrok odpískal.
43'
Poslední minuty se nám zase přitvrzuje, hosté toho využívají k zastavování akcí Fiorentiny.
41'
Koopmeiners se uvolnil na pravé straně, probil se k vápnu a hledal spoluhráče. Terracciano zakročil u své levé tyče.
40'
Za domácí se o odpověď na hranici šestnáctky snažil Cabral, jeho střela se ale zastavila o prvního bránícího hráče.
38'
Joakim Maehle pak ale tak trochu přehnal oslavu gólu a dostal za ni žlutou kartu.
37'
Atalanta právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení. Fiorentina ztratila u vlastního vápna míč, po několika odrazech se mezi obránci objevil JOAKIM MAEHLE a povedlo se mu překonat i povyběhnutého gólmana Terracciana – 0:1.
36'
Domácí Dodô přehnal důraz v osobním souboji a tvrdě bodyčekoval Zappacostu. Dopředu tak půjde Atalanta.
35'
Jenže chyba přišla málem od domácích. González dával malou domů na Terracciana, po míči se ale rozběhl Höjlund a málem byl u míče jako první.
34'
Obranná řada Fiorentiny drží míč, čeká na okénko v obraně soupeře, aby domácí mohli udeřit.
32'
Trochu nám pokleslo tempo hry, spíše se teď bojuje o každý metr trávníku mezi brankami.
30'
Z dálky to zkoušel i hostující Zapata, jeho prudká střela letěla nad Terraccianovu branku.
29'
Barák posunul na Gonzáleze, jeho technická střela zpoza šestnáctky ale skončila přesně v náruči gólmana Sportiella.
27'
Fiorentina pokračuje ve stupňování tlaku, stále ale platí, že dál, než k vápnu se domácí nedostanou.
25'
Rozhodčí pak ještě chvíli čekal na verdikt od videa, zda hosté nehráli ve vápně rukou, ale pak dal pokyn k rozehrání dalšího rohu. Ten už pro branku Atalanty nebezpečný nebyl.
24'
Po rohovém kopu přišla hlavička od Cabrala, následovalo hned několik tečí a Sportiello zasáhl na poslední chvíli na své brankové čáře!
23'
A stejnou taktiku musel zvolit i Mandragora. Křížný pokus ale prolétl poměrně o velký kuse vedle.
22'
Obrana Atalanty stojí na hranici vápna a soupeře nepouští dál. Domácí tak musí zakončovat z dálky.
20'
Třetí rána domácích z dálky. Levačkou se do míče opřel González a jeho rána prolétla jen kousek vedle horního rohu Sportiellovy branky!
19'
Domácí táhli akci pravým křídlem, míč skončil v zámezí a oba celky se pak u sudího hlásily o autové vhazování.
17'
Ten už pro branku Atalanty nebezpečný nebyl, hráči v bílém hravě odvraceli ven z vápna.
16'
Zpoza pokutového území napřáhl Cabral a Sportiello musel zase na zem. Tentokrát vyrážel na rohový kop.
15'
Fiorentina se snaží převzít iniciativu, vysoké míče však naráží na špatnou přesnost.
13'
Další akci Fiorentiny vzal na sebe Dodô, jeho centr z pravého křídla všechny přelétl a skončil v zámezí.
12'
Středem to k brance vzal Barák a dostal se i k pěkné střele. Sportiello musel rychle na zem a přesto měl problém se zákrokem. Míč ztlumil až na druhý pokus.
10'
A zase jsme se přesunuli před branku Fiorentiny, kde Höjlundovu příhru na Zapatu odkopával Terzić.
9'
Domáći se dostali k centru z levé strany, Giorgio Scalvini musel pohotově odhlavičkovávat.
8'
Zatím sledujeme celkem akčně vedený fotbal, stále ale čekáme na první střelu na branku.
7'
Atalanta se těmito dvěma akcemi probudila, a nyní to jsou právě hosté, kdo se snaží o tlak.
6'
S centrem neuspěl ani Maehle, jeho pas odkopával dobře postavený Mandragora.
5'
Hosté unikli levou stranou, k centru se dostal Zappacosta, hledal Höjlunda, toho ale na poslední chvíli zablokoval Milenković.
4'
Atalanta poprvé na delší dobu u míče, zatím ale hosté pouze kombinují na své polovině.
3'
Barák se sice vydal na svou polovinu, aby vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou, do hry se ale nezapojil.
2'
Domácí hned v úvodu rozehráli přímý kop po faulu na Baráka, centr z levé strany našel Martíneze, ten ale hlavičkoval těsně vedle Sportiellovy branky.
1'

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Milenković (C), Terzić – Barák, Mandragora, Castrovilli – Ikoné, Cabral, González.
Náhradníci: Vannucchi, Cerofolini – Venuti, Biraghi, Sottil, Kayode, Kouamé, Bianco, Jović, Duncan, Brekalo, Saponara, Bonaventura, Igor, Ranieri.
Trenér: Vincenzo Italiano

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Tolói (C), Scalvini, Djimsiti – Maehle, de Roon, Éderson, Zappacosta – Koopmeiners – Zapata, Höjlund.
Náhradníci: Musso, Rossi – Demiral, Okoli, Palomino, Bernasconi, Muriel, Soppy, Muhameti, Boga.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Guida – Mondin, Massara.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Artemio Franchi začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Marco Guida, kterému budou na pomezí asistovat Luca Mondin a Gaetano Massara.
ACF Fiorentina

Domácí tým je v tuto chvíli na devátém místě tabulky se 41 body, což znamená sedmibodovou ztrátu na dnešního soupeře. Fiorentina teď má slušnou formu, v úvodním utkání čtvrtfinále Konferenční ligy vyhrála v Poznani 4:1 a i v domácí soutěži sbírá pravidelně body. Bodovala už v sedmi duelech v řadě, naposledy to byl remízový zápas doma proti Spezii po výsledku 1:1.

Atalanta Bergamasca Calcio

Hosté jsou na tom lépe, na šestém místě mají 48 bodů a na čtvrtý AC Milán ztrácí pouhých pět bodů. Po dvou výhrách v lize však Atalanta na svém hřišti neuspěla, když podlehla Bologni po gólech Sansoneho a Orsoliniho 0:2.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 30. kola mezi týmy ACF Fiorentina a Atalanta Bergamasca Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62