Serie A - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Lazio - 10. října 2022   20:45

0:4
(0:2)
Lazio
11' Vecino  (Zaccagni) • 25' Zaccagni  (S. Milinković-Savić) • 85' Alberto  (Immobile) • 90+1' Immobile  (S. Milinković-Savić)
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor (58. Milenković), Biraghi (C) – Bonaventura (72. Maleh), Amrábat (58. Barák), Mandragora – Kouamé (72. Saponara), Jović, Ikoné (46. González).
Cerofolini, Gollini – Venuti, Duncan, Cabral, Bianco, Terzić, Ranieri, Żurkowski.
Maresca – Bindoni, Zingarelli
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Lazio
Provedel – Lazzari, Patric, Romagnoli, Marušić (72. Hysaj) – S. Milinković-Savić, Vecino, Antônio (62. Alberto) – F. Anderson (79. Pedro), Immobile (C), Zaccagni (79. Cancellieri).
Maximiano, Adamonis – Cataldi, Casale, Kamenović, Bašić, Romero, Gila, S. Radu.

Je dobojováno. Domácí se ve druhé půli snažili smazat dvoubrankovou ztrátu, jenže koncovka dnes nebyla silnou stránkou Fiorentiny a nepomohlo ani plně využité střídání. V závěru, kdy už domácí hráli vabank navíc přišly dva údery Lazia. Nejprve se tvrdou ranou trefil Luis Alberto a na začátku nastaveného času skóroval i Ciro Immobile a zaznamenal tak už svou 188. branku v Serii A, což jej posunulo na devátou příčku všech střelců této soutěže. Zápas tak skončil výsledkem 0:4, Fiorentina je po této vysoké porážce na 13. místě s devíti body, Lazio je třetí s 20 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 13:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 17:9.
90+6'
90+6'
Barák dostal pas na levou stranu, hezky si zpracoval, zasekl si na pravou stranu, ale střelu pravačkou opřel pouze o jednoho z obránců.
90+5'
Trochu prudká malá domů na Provedela, ten si musel zpracovat na prsa a poté rázně odkopnout.
90+4'
I když je to 0:4, tak domácí kotel neustává v povzbuzování a zpěvu chorálů. Spousta dalších lidí už ale stadion opustila...
90+3'
Oproti tomu Lazio se už nikam nežene...
90+2'
Na domácích je sympatické, že se i za tohoto hrubě nepříznivého stavu snaží o alespoň nějakou korekci.
90+1'
Lazio právě vstřelilo branku!
Demolice domácích je dokončená. Centr za obranu Fiorentiny si zpracoval Milinković-Savić, efektní patičkou přiťukl na CIRA IMMOBILEHO a ten střelou z první trefil prostor pod břevnem Terraccianovy branky – 0:4.
90'
González se teď dostal za obranu hostů, ale také i tak trochu z úhlu a tak mu nezbylo nic jiného, než pokus o lob. Provedela přehodil, branku ovšem netrefil.
89'
Terraccianovi teď muselo zatrnout, když se po jeho zákroku na hranici vápna ozvala píšťalka hlavního sudího, nicméně to neznamenalo jeho ruku, ale ofsajd Lazia.
88'
Fiorentina u míče, jenže kombinací u středu hrací plochy Provedela rozhodně neohrozí.
87'
Hosté nemají dost a zase to zkoušeli rychlým brejkem. V tomto případě přihrávka za obranu nevyšla, ta šla do země nikoho.
86'
Diváci už začínají opouštět svá místa, viděli už dost...
85'
A je asi definitivně rozhodnuto. Lazio podniklo rychlý přechod do útoku, zleva se míč posunoval na střed, finální příhru vymyslel Immobile a LUIS ALBERTO nekompromisní ranou prostřelil Terracciana – 0:3.
84'
Signál z přímého kopu letěl na zadní tyč, kde byl González, ten však vrátil pouze do míst, odkud se obraně Lazia povedlo odvrátit.
83'
Biraghiho centr byl zablokován, Cancellieri však míč trefil rukou. Je tu tak přímý kop pro Fiorentinu.
82'
Terracciano musel rychle mimo své vápno, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrou. I tohle zvládl na výbornou.
81'
No a za Fiorentinu zakončoval Biraghi. Rána šla vedle Provedel míč pouze kontroloval pohledem.
80'
Luis Alberto se hrnul středem do rychlého kontru a střílel po zemi. Terracciano musel bleskově zasahovat, což se mu povedlo a hra se už otáčí zase opačným směrem.
79'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Matteo Cancellieri.
79'
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Pedro.
78'
Dnes první žlutá karta na straně Lazia, prohlédl si ji Manuel Lazzari.
76'
Následný roh už pro branku Fiorentiny nebezpečný nebyl, s bráněním vypomohl i Antonín Barák.
75'
Po delší době tu byla fotbalovější akce, hostující Lazzari zasprintoval pravou stranou, jeho centr byl ovšem sražen na roh.
73'
Barák nevybojoval u rohového praporku míč pro svůj tým a o pár okamžiků později se dokonce dopustil faulu.
72'
ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Elseid Hysaj.
72'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Youssef Maleh.
72'
ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Riccardo Saponara.
71'
Marušić je opět ošetřován, schytal další nepříjemný úder a vypadá to na střídání.
70'
A další karta pro domácí, za faul byl potrestán Dodô.
70'
Domácím nevychází vůbec nic, nyní šlo rozvinutí akce z levé strany pouze na paty.
68'
Za faul na Milinkoviće-Saviće dostal žlutou kartu domácí Rolando Mandragora.
66'
Tohle chtělo využít... Kouamé po centru vracel míč na malé vápno na Joviće, jenže tomu dnes není přáno, opět poslal míč mimo branku.
64'
Trocha uklidnění na hrací ploše, hosté drží míč daleko od své branky.
62'
ze hřiště odchází Marcos Antônio, přichází Luis Alberto.
62'
Začíná se nám na trávníku opravdu přiostřovat, rozhodčí tomu ale nechává docela volný průběh.
61'
Dobrý centr domácích z levé strany, Provedel se musel prolétnout vzduchem, aby míč vyboxoval mimo své vápno.
60'
Marušić vypadá hodně otřeseně, stále probíhá jeho ošetřování, nyní už ale za pomezní čárou.
58'
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Antonín Barák.
58'
ze hřiště odchází Igor, přichází Nikola Milenković.
58'
Na trávníku leží dva hráči, po jednom z každé strany, hlavami se střetli González a Marušić. Probíhá jejich ošetřování.
56'
Na lavičce Lazia se chystá první změna, za malou chvíli by se na trávník měl podívat Luis Alberto.
54'
Obrana Fiorentiny teď pustila za sebe Immobileho, ten se s tím nepáral a prudkou ranou trefil Terraccianovo břevno!
54'
I roh si vzal na starost Cristiano Biraghi, centr ale hosté v naprostém poklidu odvrátili a už je míč zase u půlky.
53'
Z přímého kopu se stal roh, prudkou Biraghiho střelu totiž srážel Lazzari.
52'
Zaccagni fauloval Gonzáleze, Fiorentina bude rozehrávat z pravé strany, kousek od pokutového území.
51'
Je to teď na jednu branku, na tu hostující, jenže Fiorentina se stále trápí v zakončení.
49'
Krátký závar před Provedelem, domácí se snažili ze všech sil protlačit míč na jeho branku, jenže se stejně nakonec mával a pískal ofsajd.
49'
Biraghiho centr byl krátký a odvrácen, následná střela po zemi zpoza vápna zase zablokována.
47'
Domácí jdou samozřejmě hned od úvodu do útoku, Nicolás Ginzález ale zakončoval nad branku.
46'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Nicolás González.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
Je za námi první poločas, který v úvodu přinesl nápor Fiorentiny, ale poté přišly dva údery ze strany Lazia. To využilo z minima maximum a po gólech Matíase Vecina a Mattii Zaccagniho se dostalo do dvoubrankového vedení. V závěru se zase misky vah překlápěly na domácí stranu, několik střel však skončilo vedle Provedelovy branky a v závěru měl gólman Lazia i štěstí při tečované střele a hlavičce z bezprostřední blízkosti. Další branka už ale nepadla a do kabin se odešlo za stavu 0:2.
45+1'
45'
Dvě šance domácích na snížení! Nejprve skončila tečovaná střela z levé strany na břevně, o malou chvíli později musel Provedel vyškrábnout Martínezovu hlavičku!
44'
Další centr domácích, nyní od Bonaventury, Ikoné si na míč rychle naběhl, ovšem hlavičkoval několik metrů vedle Provedelovy branky.
43'
Kouamé hledal Joviće, jenže tomu vůbec nevyšel krok a při natažení se pro něj upadl.
42'
Jonathan Ikoné neměl na pravém křídle prostor pro průnik, musel akci rozvinout na střed, už ale bylo přehuštěno.
41'
Z pravé strany to teď zkusil Jović, střela se mu ale stočila od branky. Fiorentina se zvedá, ale zakončení pokulhává.
39'
Bonaventura centroval z pravého křídla, Mandragora s Kouamém se ale nedohodli a zakončení šlo zcela mimo.
38'
Po centru od rohového praporku šla hlavička vedle, Provedel už může rozehrávat od své branky.
37'
Domácí se prokombinovali do pokutového území, Bonaventura mohl a asi i měl zakončovat sám, jenže ještě posunoval doprava a to už Marušić odkopával na roh.
35'
Chvilku jsme teď nehráli, neboť na trávníku probíhalo ošetřování Manuela Lazzariho, který schytal nepříjemný úder do nosu. Už je ale v pořádku a může se pokračovat.
33'
Luka Jović sice dobře rozvinul akci na pravou stranu na Ikoného, jenže sám byl v těsném ofsajdu.
32'
Mnoho nechybělo a bylo to o tři branky. Vecino se uvolnil u šestnáctky, měl dost prostoru na zakončení, jenže vyslal slabou ránu, navíc do míst, kde Terracciano v poklidu dosáhl.
30'
Ikoné to neúnavně zkouší, Zaccagni jej zastavil těsně od šestnáctky před centrem.
29'
Další kličkovaná domácího Ikoného, tentokrát byl zastaven ve vápně ještě před případnou střelou.
27'
Zase se nám žlutí na domácí straně, Milinkoviće-Saviće sestřelil hrubým skluzem Igor.
25'
Hosté ukazují, jak z minima vydolovat maximum. Celkem nenápadný centr Milinkoviće-Saviće prošel do vápna, kde se skvěle zorientoval MATTIA ZACCAGNI a i když nebyl v ideální pozici, tak se mu povedlo míč líznout hlavou tak šikovně, že jej poslal k tyči, mimo Terraccianův dosah – 0:2.
24'
Unikající Lzzari byl faulován a domácí Sofján Amrábat dostal za zákrok žlutou kartu.
23'
Biraghi centroval z levého křídla, pas odvracel dobře postavený Immobile, který tak vypomohl své obraně.
21'
Ofenzívu Fiorentiny táhle hlavně Ikoné, nyní předvedl individuální akci, zprava se přiblížil k vápnu a tvrdě vystřelil. Rozvlnil síť, jenže ke smůle domácích pouze tu boční.
20'
Nenápadná akce Lazia po pravé straně, Immobile prostrkával na Lazzariho, toho na poslední chvíli zastavoval Biraghi.
18'
Hosté vhazují na pravé straně, s rozehrávkou v tuto chvíli nikam zvlášť nepospíchají.
16'
Změnit to chtěl Ikoné, který se prodíral pravou stranou, jenže si u toho pomohl nedovoleným zákrokem.
15'
Lazil po vedoucí brance trpělivě buduje svůj nápor, obrana Fiorentiny má hodně práce.
13'
Rázem se hosté derou do tlaku a nyní tu byla zajímavá možnost. Zaccagni se už dostával před posledního obránce, ale nakonec mu chyběl možná krok, aby se dostal do sóla a zakončil.
11'
Hosté jdou do vedení! Lazio mělo k dispozici rohový kop z levé strany, Zaccagni poslal centr na malé vápno, kde se v chumlu hráčů nejlépe uvolnil MATÍAS VECINO a zády k brance hlavičkoval mimo Terraccianův dosah ke vzdálenější tyči – 0:1!
10'
Ne ne, tohle se moc nepovedlo, Lazzari poslal do vápna slaboučký centr a Fiorentina se už hrne do protiútoku.
9'
Hra se nám přesunula na opačnou polovinu a po faulu Amrábata na Vecina bude římský klub rozehrávat přímý kop.
8'
Fiorentina pokračuje v náporu, na branku Lazia se teď hrne jeden útok za druhým.
7'
I po rohu bylo před Provedelem živo, tentokrát to ale obrana Lazia odvrátila mimo šestnáctku.
6'
Domácí dostali výhodu a málem toho využili k otevření skóre. Míč si na levačku dal Ikoné a tlačil střelu k tyči. Provedel se natáhl a pokus vyrazil na roh!
5'
Jović se objevil hned ve dvou šancích, když mu v obou případech posunul míč Kouamé, ale poprvé zakročil na poslední chvíli gólman Provedel, druhý pokus už šel nad branku.
4'
Domácí Dodô teď trochu podcenil obranný zákrok proti aktivnímu soupeři, gólman Terracciano musel rychle na brankovou čáru, aby oblouček vyrazil.
3'
O rozehrávku přímého kopu se postaral Zaccagni, jeho krátký centr ale Milinkoviće-Saviće.
2'
První ostřejší zákrok zápasu, domácí Luka Joviće trefil ve skluzu Marcose Antônia. Je to za přímý kop.
1'

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Amrábat, Mandragora – Kouamé, Jović, Ikoné.
Náhradníci: Cerofolini, Gollini – Barák, Venuti, Duncan, Milenković, Maleh, Cabral, Saponara, Bianco, González, Terzić, Ranieri, Żurkowski.
Trenér: Vincenzo Italiano

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Patric, Romagnoli, Marušić – S. Milinković-Savić, Vecino, Antônio – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Maximiano, Adamonis – Cataldi, Hysaj, Casale, Pedro, Kamenović, Bašić, Cancellieri, Romero, Gila, S. Radu, Alberto.
Trenér: Maurizio Sarri

Rozhodčí: Maresca – Bindoni, Zingarelli.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Artemio Franchi začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Fabio Maresca, kterému budou na pomezí asistovat Daniele Bindoni a Andrea Zingarelli.
S. S. Lazio

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, na pátém místě mají 17 bodů, což znamená tříbodovou ztrátu na čtvrtý AC Milán a třetí Udinese. Lazio má v posledních týdnech v lize skvělou formu v ofenzivě i defenzivě, dalo deset branek a ani jednou neinkasovalo! Naposledy se o síle mančaftu přesvědčila Spezia, která si z Říma odvezlo po gólech Zaccagniho, Romagnoliho a dvou trefách Milinkoviće-Saviće výprask 4:0.

ACF Fiorentina

Domácí tým je v tuto chvíli na 13. místě tabulky se ziskem 9 bodů a to rozhodně není to, co by se klubovému vedení zamlouvalo. V lize to teď Fiorentině moc neklape, naposledy prohrála 0:1 na trávníku Atalanty, ale vynahradila si to v rámci Konferenční ligy, kdy vyhrála 3:0 na trávníku skotského Hearts.

Udinese – Fiorentina 1:0
Fiorentina – Juventus 1:1
Bologna – Fiorentina 2:1
Fiorentina – Verona 2:0
Atalanta – Fiorentina 1:0
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 9. kola mezi týmy ACF Fiorentina a S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62