Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Monza - 4. ledna 2023   18:30

Fiorentina
20' Cabral (Lu. Martínez)
1:1
(1:0)
Monza
62' Augusto  (Ciurria)
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor, Biraghi – Bianco (65. Kouamé), Duncan (88. Castrovilli) – Ikoné, Barák (80. Bonaventura), Saponara (65. Amrábat) – Cabral (88. Jović).
Cerofolini – Distefano, Milenković, Ranieri, Terzić, Venuti.
Monza
Di Gregorio – Marlon, Caldirola (68. Marí), Izzo – Ciurria (85. S. Vignato), F. Ranocchia (64. Machín), Pessina, Augusto – Colpani (46. Petagna), Caprari (46. Birindelli) – Mota.
Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Bondo, A. Carboni, D'Alessandro, Gytkjaer, Valoti.

Je konec! Monza nakonec na půdě Fiorentiny uhrála cennou remízu 1:1. První možnost měli domácí po patnácti minutách, kdy se centr z pravé strany snesl do tyče. O pět minut později ale z rychlé akce udeřil Arthur Cabral. Ve zbytku poločasu se hra kouskovala fauly. Hosté se dostali zpět do zápasu v 62. minutě zásahem Augusta. Ve zbytku duelu byla Monza lehce aktivnější, ale další šance už jsme neviděli.
90+4'
90+3'
Fiorentina zahrávala přímý kop. Exekuce se ujal Kouamé, jehož technický projektil skončil vysoko nad břevnem.
90+2'
Dodô náběhem po pravé straně podpořil ofenzivu Fiorentiny, jenže jeho pokus o odcentrování skončil blokem prvního rivala.
90'
Dodô dostal prostor na pravé straně, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. Ani jeho pobídka ale nikoho ve fialovém dresu nenašla.
89'
Žlutá karta pro tým AC Monza (José Machín).
88'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović,
ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Gaetano Castrovilli.
87'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Samuele Birindelli).
86'
Po pravé straně útočil Marlon, který si troufl na odcentrování, jenže jeho pobídka byla nepřesná a skončila v moci brankáře.
85'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Patrick Ciurria, přichází Samuele Vignato.
84'
Do pokutového území na opačné straně vlétl střídající Machín, jenže jeho zakončení z ostrého úhlu skončil blokem domácího obránce.
83'
Arthur Cabral poslal přihrávku za obranu hostující Monzy, ale nikdo ve fialovém na jeho pobídku nedokázal zareagovat.
82'
Domácí fanoušci se také probudili a hlasitým skandováním ženou Fiorentinu vpřed. Hráči ve fialovém ale těžko dobývají obranu soupeře.
81'
Jonathan Ikoné poslal přihrávku z pravé strany do pokutového území, ale před Cabralem znovu zakročil Pablo Marí.
80'
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Giacomo Bonaventura.
79'
Vedení mohl domácímu celku vrátit Antonín Barák, který si míč navedl na pravačku a vypálil. Jeho rána ale prosvištěla kolem zadní tyče!
78'
Fiorentina kombinuje v zadních řadách a hledá si cestičku skrz defenzivu Monzy. Nikdo ve fialovém ale nehýří aktivitou.
77'
Domácí se drali vpřed nákopem za obranu Monzy, jenže nikdo ve fialovém dresu se k pobídce nedostal. Pro míč si tak dokráčel připravený gólman.
76'
Do dalšího zakončení se dostal Andrea Petagna, jenže střílel ze záklonu a jeho projektil prosvištěl vysoko nad břevnem.
75'
Kouamé trefil soupeře loktem na pravém křídle a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu. Monza může pokračovat v kombinaci.
74'
Stopeři Monzy kombinují s míčem na vlastní polovině. Hostující celek si je vědom toho, že je po změně stran lepším týmem a snaží se útočit.
73'
Arthur Cabral si pomohl nedovoleným zákrokem na Izza, kterého doslova povalil za postranní čáru.
72'
Fiorentina se po obdržení vyrovnávací branky jen těžko dostává vpřed. Obrana Monzy drží kompaktní blok a nenechává domácím prostor.
71'
Domácí brankář Pietro Terracciano vyrazil na hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
70'
Jonathan Ikoné se z pravé strany prodral do pokutového území, navedl si míč na levačku, jenže ze záklonu napálil míč vysoko nad břevno.
69'
Monza je po vstřelení vyrovnávací branky pořádně nabuzená a dere se vpřed. Ani další centr z levého křídla ale Motu nenašel.
68'
ze hřiště odchází Luca Caldirola, přichází Pablo Marí.
67'
Další zajímavá možnost pro Monzu. Samuele Birindelli střílel uvnitř pokutového území nikým neatakován, ale nezamířil mezi tři tyče!
66'
Fiorentina zahrávala další roh. Na centr si naskočil aktivní Lucas Martínez, jehož hlavička prosvištěla kousek nad břevnem.
65'
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Sofján Amrábat,
ze hřiště odchází Alessandro Bianco, přichází Christian Kouamé.
64'
ze hřiště odchází Filippo Ranocchia, přichází José Machín.
62'
Monza právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Monza udeřila jako blesk z čistého nebe! Po rychlé akci přiletěl do pokutového území prudký centr z pravé strany, na který si naběhl CARLOS AUGUSTO a prudkou ránou vyrovnal!
61'
Arthur Cabral vybojoval odražený míč na polovině soupeře, přehodil si balón na pravačku a odcentroval. Jeho pobídka ale skončila mimo vápno.
60'
Je za námi hodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Po změně stran je znovu aktivnější Fiorentina, ale na velké šance čekáme marně.
59'
Antonín Barák si v hlavičkovém souboji pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Monza bude rozehrávat.
58'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Igor).
57'
Jonathan Ikoné z pravé strany posunul míč do pokutového území, kam se dostal Dodo, jenže ten z ostrého úhlu vůbec netrefil branku.
56'
Sudí dal domácímu gólmanovi jasným gestem najevo, že jeho zdržování při rozehrávce nebude dále tolerovat.
55'
Také hosté následně zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na značku pokutového kopu, kde zasáhla defenziva Fiorentina.
54'
Monza se dostala snad poprvé v utkání do blízkosti velkého vápna. Přízemní centr poslal na malé vápno Ciurria, ale nechal se předskočit Igorem.
53'
Dodô dostal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval na malé vápno, jenže tam nenašel nikoho ve fialovém dresu.
52'
Domácí zahrávali další roh. Tentokrát se do zakončení dostal Lucas Martínez, jehož hlavička skončila vedle levé tyčky.
51'
Izzo ustál souboj na levé straně, nicméně tam neměl nikoho ze spoluhráčů, se kterým by mohl pokračovat v kombinaci.
50'
Ani další pobídka od rohového praporku hostující svatyni neohrozila. Na pobídku si brousil zuby Cristiano Biraghi, ale předskočil jej obránce.
49'
Domácí celek zahrával další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale sudí nařídil roh opakovat.
48'
Jonathan Ikoné se z pravé strany dostal k odcentrování, nicméně na jeho nadýchanou pobídku nikdo ve fialovém dresu nedosáhl.
47'
Lucas Martínez se dostal k míči na pravé straně a získal jej pro domácí celek. Jeho následná pobídka za obranu ale nebyla přesná.
46'
ze hřiště odchází Andrea Colpani, přichází Andrea Petagna,
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Samuele Birindelli.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe domácí Fiorentina. První možnost měli domácí po patnácti minutách, kdy se centr z pravé strany snesl do tyče. O pět minut později ale z rychlé akce udeřil Arthur Cabral. Ve zbytku poločasu se hra kouskovala fauly.
45+2'
45'
Armando Izzo byl pozdě v souboji na levé straně a dopustil se faulu. Hra se v závěru poločasu vinou nedovolených zákroků hodně kouskuje.
44'
Antonín Barák si sice pokryl míč tělem, ale podle rozhodčího si faulem pomohl právě český záložník.
43'
Cristiano Biraghi vhazoval na levé straně. Jeho pobídka směřovala na Cabrala, který se dobře otočil a přenesl hru na pravou stranu.
42'
Alfred Duncan vybojoval pro domácí celek rohový kop. Jeho exekuce se ujal Cristiano Biraghi, nicméně jeho pobídka nikoho ve fialovém nenašla.
41'
Alessandro Bianco se centrem z pravé strany snažil najít spoluhráče na malém vápně, ale tam kraloval hostující stoper Caldirola.
40'
Arthur Cabral napadal rozehrávku Monzy na její polovině. Domácí hráč si však pomohl zatažením za dres soupeře, za což mu sudí odpískal faul.
39'
Marlon si dal pozor na napadajícího soupeře a bez problémů rozehrál nákopem po pravé straně.
38'
Patrick Ciurria se dostal do zakončení z hranice velkého vápna, ale asistent rozhodčího i v tomto případě odmával ofsajd.
37'
Igor napadal rozehrávku Monzy na polovině soupeře, nicméně nikdo ve fialovém dresu jej nepodpořil. Monza tak bude rozehrávat od branky.
36'
Monza se dostala vpřed akcí po pravé straně, jenže asistent rozhodčího si všiml ofsajdového postavení jednoho z hostů.
35'
Riccardo Saponara se dostal k volnému míči na polovině hřiště a pomohl si rozehrávkou do křídla. Fiorentina bez problémů kontroluje vedení.
34'
Monza se dostala vpřed po levé straně, ale z pohledu domácích akci zastavil taktickým faulem Dodô. Hosté budou pokračovat v kombinaci.
33'
Gianluca Caprari uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a posunul míč za sebe. Ve volném prostoru si však balón našel hráč ve fialovém.
32'
Fiorentina znovu přešla do útoku ve vysokém počtu hráčů. Do zakončení se dostal Jonathan Ikoné, jehož rána ale postrádala přesnost.
31'
Z levé strany poslal míč do pokutového území Riccardo Saponara, jenže míč se mu svezl po vnějším nártu a skončil na boční síti.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Fiorentina je ale nebezpečnější a zaslouženě vede.
29'
Monza se rychlým protiútokem dostala po pravém křídle do blízkosti velkého vápna. Přízemní centr před branku odkopl do bezpečí Dodô.
28'
Antonín Barák uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hostujícího celku, jenže hlavou prodloužil míč jen do míst, kde byli soupeři.
27'
Hra je znovu přerušena! Jeden z hráčů Monzy zůstává po souboji s Biancem ležet na trávníku a drží se za pravou nohu.
26'
Hostující brankář si dal pozor na skákavý centr z pravé strany a jednoduše schoval míč do rukavic. Jeho následná rozehrávka byla ale hodně zdlouhavá.
25'
Dodô dostal přihrávku na pravou stranu, nicméně nikdo ve fialovém dresu se mu nenabídl do volného prostoru.
24'
Riccardo Saponara dostal přihrávku na levou stranu, navedl si míč do vápna, ale už neměl dostatek prostoru na zakončení.
23'
Dany Mota vhazoval na pravé straně. Na jeho pobídku si naběhl Michele Di Gregorio, ale ten si pomohl faulem v souboji se Saponarou.
22'
Monza zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Centr se ale hostům po nepovedeném signálu nepovedlo vyprodukovat.
20'
Fiorentina právě vstřelila branku! Domácí celek se dostává do vedení! Po rychlém přechodu do útoku svedl sprinterský souboj ARTHUR CABRAL, který se do míče opřel z hranice velkého vápna a napálil míč pod břevno!
19'
Po dalším sporném souboji v pokutovém území upadl Antonín Barák, ale ani v tomto případě se penalta nepíská.
18'
Cabral v pokutovém území reklamoval ruku jednoho z obránců Monzy, ale podle rozhodčího mu k tomu Cabral pomohl faulem.
17'
Andrea Colpani se v souboji na polovině Fiorentiny dopustil faulu zatažením za dres jednoho z domácích obránců.
16'
Cristiano Biraghi se na levé straně obhozením zbavil obránce a levačkou procedil míč na malé vápno. K jeho pobídce se nikdo ve fialovém nedostal.
15'
Po další akci už se Fiorentina mohla radovat! Centr z pravé strany se zatočil tak nebezpečně, že jej zastavila až vzdálenější tyč!
14'
Riccardo Saponara si navedl míč do blízkosti velkého vápna a zakončil pravačkou. Jeho technická rána ale zaplachtila kousek nad břevno.
13'
Cristiano Biraghi zahrával další přímý kop Fiorentiny v blízkosti velkého vápna. Jeho zakončení levačkou skončilo vedle levé tyčky.
12'
Pro domácí se rýsovala zajímavá možnost. Za centrem z pravé strany se na malé vápno hnal Cabral, ale obánce Caldirala míč odehrál do bezpečí.
11'
Arthur Cabral si řekl o přihrávku mezi stopery hostujícího celku, jenže Riccardo Saponara jeho směrem pobídku nevyslal.
10'
Pietro Terracciano prokázal fantastické čtení hry, vyrazil ven z pokutového území a jednoduše odkopl míč do zámezí.
9'
Cristiano Biraghi to tentokrát přehnal s důrazem na levé straně a může být rád, že si za kopnutí do holeně soupeře nevysloužil žlutou kartu.
8'
Jonathan Ikoné si na levé straně vzal volný míč, navedl si jej do pokutového území a zakončil. Jeho projektil ale minul vzdálenější tyč.
7'
Fiorentina měla k dispozici přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Cristiano Biraghi, nicméně defenziva Monzy hravě zasáhla.
6'
Domácí zachytili nepovedenou rozehrávku Monzy a hnali se vpřed. Rozběhnutý Dodô si ale předkopl míč až mimo hrací plochu.
5'
Riccardo Saponara se u rohového praporku snažil prosmýknout kolem soupeře, ale Marlon se mu vrhl pod nohy a čistým skluzem odehrál míč do autu.
4'
Cristiano Biraghi poslal přihrávku na levou stranu, jenže následný přízemní centr zablokoval hned první obránce v modrém dresu Monzy.
3'
Zadáci hostujícího celku kombinují s míčem na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu se zatím nedostává na polovinu Fiorentiny.
2'
Alessandro Bianco se dostal na levé straně k odraženému míči a ihned jej poslal do vápna. Jeho pobídka ale neoslovila nikoho ve fialovém dresu.
1'
Fiorentina obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal vpřed, ale nákop si pohlídala defenziva Monzy.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Fiorentina bude hrát ve fialovém, zatímco Monza oblékne světle modré dresy.

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor, Biraghi – Bianco, Duncan – Ikoné, Barák, Saponara – Cabral.
Náhradníci: Cerofolini – Amrábat, Bonaventura, Castrovilli, Jović, Distefano, Kouamé, Milenković, Ranieri, Terzić, Venuti.

AC Monza: Di Gregorio – Marlon, Caldirola, Izzo – Ciurria, F. Ranocchia, Pessina, Augusto – Colpani, Caprari – Mota.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Birindelli, Bondo, A. Carboni, D'Alessandro, Gytkjaer, Marí, Machín, Petagna, Valoti, S. Vignato.
ACF Fiorentina

Domácí Fiorentina je na tom ještě lépe. Po patnácti duelech má na kontě devatenáct bodů a může hrát v klidném středu ligové tabulky. Fiorentinu zatím trápí slabší ofenziva, soupeřům vstřelila jen osmnáct branek. V posledním duelu před šampionátem padla 1:2 na půdě AC Milán. Během mistrovství ovládla hned šest přípravných duelů, když přehrála třeba Dortmund nebo Lugano. Jedinou remízu si připsala s Monakem.
AC Monza

Nováček mezi italskou elitou v letošním ročníku zatím odehrál patnáct zápasů a vybojoval v nich šestnáct bodů. S tímto ziskem patří Monze čtrnáctá pozice. Za sebou nechává třeba Sassuolo. V posledním duelu před světovým šampionátem přehrála Monza 3:0 Salernitatu. Během šampionátu hrála přípravné duely, ve kterých přehrála Lyon a Arconatese. Naopak ale padla s FC Turín a Luganem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62