Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Cremonese - 14. května 2023   20:45

Juventus
55' Fagioli (F. Chiesa) • 79' Bremer
2:0
(0:0)
Juventus
Perin – Bremer, Gatti, Danilo (C) – Cuadrado (83. Barbieri), Fagioli, Paredes, Rabiot, F. Chiesa (67. Iling) – Pogba (24. Milik, 83. Kean) – Vlahović (66. Di María).
Pinsoglio, Szczęsny – Sandro, Kostić, Locatelli, Rugani, Miretti.
Chiffi – Giallatini, Cipressa
Allianz Stadium, Turín
Cremonese
Carnesecchi – A. Ferrari (67. Castagnetti), J. Vásquez, Chiricheş (C), Ločošvili (70. Sernicola), Quagliata (46. Valeri) – Galdames, Meïté, Benassi (67. Buonaiuto), Okereke – Afena-Gyan (46. Ciofani).
Saro, Sarr – Acella, Aiwu, A. Ricci, Bianchetti, Ghiglione.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 9:1. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:5.
Z rohového kopu už Juventus neudeřil a poráží Cremonese 2:0, když trvalou územní převahu zužitkoval po změně stran dvěma brankami, když na parádní projektil Fagioliho navázal Bremer.

Dva nepříliš tradiční střelci tak zajistili pro Juventus důležité body, kterými si pojistil druhé místo, Cremonese zůstává předposlední a jeho šance na udržení v nejvyšší soutěží už jsou jen v rovině pusté teorie.
90+4'
90+4'
Po centru z levé strany se neúspěšně tlačil do zakončení Moise Kean, bude z toho ale rohový kop a ještě jedna možnost pro Juventus.
90+3'
Chiriches byl u postranní čáry nedovoleně sražen Keanem, hosté rychle rozehráli na své polovině.
90+2'
Další útočná snaha hostů je brzy zastavena Valeriho ofsajdem.
90+1'
Emanuele Valeri se na levém křídle dostal k centru, přízemní pas do pokutového území se ale neujal a hosté se musí vrátit zpět do středu hřiště.
90+1'
Daniele Chiffi oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Další výrazně nepřesná střela domácích, Danilo mířil vysoko nad břevno.
90'
Už se blíží nastavený čas. Ten by neměl trvat nějak dlouho, neboť kromě střídání jsme po změně stran viděli minimum prodlev.
89'
Ángel Di María byl tvrdě sražen u postranní čáry, už se ale zvedá zpět na nohy.
87'
Moise Kean po útočné polovině přímočaře potáhl míč dopředu, pak mu ale vůbec nesedl střelecký pokus, který nabral opačnou faleš a zamířil daleko vedle branky.
85'
Barbieriho centr doputoval volnému Rabiotovi, jenž prostřelil Carnesecchiho, na brankové čáře ale hosty zachránil odkopem Vlad Chiriches!
83'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Moise Kean.
83'
ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Tommaso Barbieri.
81'
Rabiot čistým skluzem ustřelil míč od kopačky Galdamesovi, hosté budou vhazovat.
79'
Juventus právě vstřelil branku! Juventus udeřil po rohovém kopu! Centr Paredese prodlužoval před branku Milik, GLEISON BREMER se zprvu nedostal do zakončení přes Sernicolu, míč se ale odrazil do vzduchu a Bremer jej pak hlavou dopravil do sítě!
77'
Juventus rozjel rychlou akci po levé straně, ta končí střelou Rabiota do boční sítě.
77'
Okerekeho přihrávku k ose hřiště se nepovedlo zpracovat Galdamesovi.
75'
U videa se ještě řešil pád Ilinga v pokutovém území, už ale rozhodčí Chiffi dostal pokyn, že se má ve hře pokračovat.
74'
Juventus pak z pokračování akce i dopravil míč do sítě, když Milik sice prostřelil Carnesecchiho, bylo to ale z těsného ofsajdu.
73'
Po přihrávce Di Maríi si o penaltu říkal v pokutovém území Iling, ovšem neúspěšně.
71'
Žlutou kartu rozhodně měl dostat i Paredes za podražení Buonaiuata ve středu hřiště, vyvázl ale bez karty.
70'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Luka Ločošvili, přichází Leonardo Sernicola.
69'
Ilingovi na levém křídle nevyšla narážečka s Di Maríou, po zpětné přihrávce se dostal do souboje s bránícím sokem a míč se pak do zámezí odrazil od domácího mladíka.
67'
ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Cristian Buonaiuto.
67'
ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Michele Castagnetti.
67'
ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Samuel Iling.
66'
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Ángel Di María.
66'
Za taktický faul po ztrátě míče dostává také Danilo.
65'
Nepovedený centr Valeriho doletěl na horní síť, odkopu se ujme Mattia Perin.
63'
Cuadrado dostává nesmírně zbytečnou kartu, když zcela nesmyslným zákrokem zajel do odkopávajícího Valeriho.
62'
Obětavě hrající Chiriches zablokoval i Vlahovićovu střelu levačkou.
60'
Hosté se dostali k volnému kopu na útočné polovině, po přiťuknutí Galdamese Valeri potáhl míč k pokutovému území, pak propálil klubko těl před Perinem, prudkou přízemní ránu ale nasměroval vedle branky.
58'
Juventusu se povedla rychlá akce po levé straně, Chiesa pak hledal před brankou Milika, před ním ale zasáhl Chiriches, jenž pak stačil i zablokovat Chiesovi střelu.
57'
Cremonese bude muset zvýšit útočnou aktivitu, po nákopu do pokutového území se do zakončení neprotlačil David Okereke.
55'
Juventus právě vstřelil branku! Přeci jen se Juventus dokázal prosadit! Federico Chiesa se na levé straně prokličkoval do pokutového území, pak přihrál z druhé vlny dobíhajícímu NICOLU FAGIOLIMU, jenž se parádní bombou trefil pod břevno!
54'
Rabiotova prudká rána mířila přímo do středu branky, Carnesecchi ji vyrazil před sebe, Milik pak hlavičkoval vysoko nad branku.
53'
Také centr od rohového praporku Carnesecchi vyrazil do bezpečného prostoru.
52'
Na Milikův centr Carnesecchi stěží dosáhl, ale povedlo se mu vytáhnout míč za pokutové území, Cuadrado jej pak posunul k Paredesovi, jehož pohotová rána je sražena na rohový kop.
50'
Meité ve středu hřiště nejdříve srazil Milika, ten mu to pak vrátil, rozhodčí Chiffi píská až zákrok polského útočníka.
49'
Chiesa tentokrát z levého křídla odcentroval, Milik ale před brankou na míč nedosáhl a domácí musí znovu hrát ze středu hřiště.
48'
Federico Chiesa už se ocitl znovu na své obvyklé levé straně, kde si i našel palebnou pozici, ovšem vysoko přestřelil.
47'
Chiesa dostal od Cuadrada příliš dlouhou přihrávku po pravé straně pokutového území, bude se kopat od hostující branky.
46'
Zatímco hosté o přestávce vyměnili v sestavě dva hráče, tak Juventus pokračuje bez dalších změn ve své jedenáctce, tou jedinou dosavadní zůstává nahrazení zraněného Pogby Milikem.
46'
ze hřiště odchází Giacomo Quagliata, přichází Emanuele Valeri.
46'
ze hřiště odchází Felix Afena-Gyan, přichází Daniel Ciofani.
46'
Po úvodním dějství hraje Juventus s Cremonese bez branek, když domácí mají na trávníku výraznou územní převahu, zatím si ale nevypracovali vůbec žádnou pořádnou šanci.
45+2'
45+2'
Milik si naběhl na dlouhý pas do pokutového území, snažil se v rychlém běhu zpracovat míč na hruď, do zakončení se pak ale nedostal.
45+2'
I v nastaveném čase se hraje pod taktovkou Juventusu, zatím ale jen v okolí středové čáry.
45+1'
Rozhodčí Chiffi k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Chiesa se na levém křídle neprotlačil k míči přes Ferrariho, navíc mu je pískán nedovolený zákrok.
43'
Vlahović znovu dostal nepřesný pas, míč se pak dokutálel ke Carnesecchimu.
41'
Po neúspěšné souhře domácích se k míči dostalo Cremonese.
39'
K obloučku Fagioliho se v pokutovém území tlačil Chiesa, byl ale důrazně bráněn Chirichesem a míč se odrazil ke Carnesecchimu.
37'
Juventus už se zase vrátil k rohovým kopům, tento byl rozehrán po zemi na Chiesu, ten si připravil míč na pravačku, pak ale střílel vysoko nad branku.
35'
Teď už se po pravé straně posunuli i k pokutovému území, zatím je z toho jen série autových vhazování.
34'
Hosté se dostali k míči a daří se jim přihrávat v okolí středové čáry.
32'
Po rohu se znovu dostal k hlavičce Bremer, Carnesecchi míč neudržel, Bremer s Milikem se ale marně snažili protlačit k dorážce, navíc je pískán faul na hostujícího brankáře.
32'
Juventus vybojoval další rohový kop a domácí hlavičkáři znovu míří před branku Cremonese.
31'
Na opačné straně podobně střílel Okereke, jeho pomalý přízemní pokus Perin bez problémů zachytil.
30'
Milikova střela ze střední vzdálenosti mířila přímo do připraveného Carnesecchiho. I přes velkou převahu Juventusu se zatím brankář Cremonese nijak nepředřel.
28'
Chiesa si na levém křídle našel prostor k centru, ten ale postrádal přesnost.
26'
Galdamesovi nevyšel průnik okolo postranní čáry, Juventus bude vhazovat v okolí laviček.
24'
ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Arkadiusz Milik.
23'
Pogba má obličej v dlaních, těžce nese další zranění.
22'
Neštěstí pro Juventus, zraněními pronásledovaný Paul Pogba se svalil na trávník a v bolestech si vyžaduje ošetření, to bohužel bude takřka s jistotou jeho konec v dnešním zápase.
22'
Centr od praporku vytáhl Carnesecchi za pokutové území, následný nápor domácích skončil další prací pro brankáře Cremonese, jenž zachytil Pogbův centr.
21'
Chiesa centroval do pokutového území vnějším nártem, hosté odehráli míč na další rohový kop pro Juventus.
20'
Cremonese se znovu na chvíli dostalo k míči, ovšem znovu to mělo jepičí trvání, než o něj byl obrán David Okereke.
18'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Bremer, v záklonu ale mířil vysoko nad branku.
17'
Danilo potáhl míč k pokutovému území Cremonese, pak je jeho střela sražena na rohový kop.
16'
Rozhodčí Chiffi pak přerušil hru po zatažení Cuadrada, domácím se ale nelíbilo, že tím přerušil možný protiútok.
16'
Centru Pabla Galdamese se domácí bezpečně ubránili.
15'
Alex Ferrari byl nedovoleně atakován Rabiotem u postranní čáry, Cremonese se dostane k naprosto ojedinělé standardní situaci.
15'
Po Pogbově přistrčení míče do pokutového území se do zakončení neprotlačil Vlahović, volného míče se ujal Marco Carnesecchi.
14'
Ločošvili se ve středu hřiště provinil nedovoleným zákrokem na Paula Pogbu, Juventus už rozehrál míč z klidu.
12'
Chiesovi nevyšla souhra s Pogbou, hosté pak ale odehráli míč jen do zámezí, čímž jej vrací zpět Staré dámě.
10'
I nadále se hraje takřka výhradně na hostující polovině, Juventus teď ale kombinuje jen velmi pozvolna u středové čáry.
8'
Chiesovi se na levém křídle nepovedlo dostihnout příliš prudký pas, bude se znovu jen kopat od branky Cremonese.
6'
Znovu Juventus útočil po levé straně, po pádu Pogby na trávník se ale nepískalo a na chvíli se míče zmocnili hosté, trvalo to však skutečně jen krátkou chvíli.
4'
Chiesovi nevyšel průnik po levém křídle, míč mu odskočil za brankovou čáru a rozehrávky se ujme Marco Carnesecchi.
3'
Cuadrado se na pravém křídle neprokličkoval k centru, stále však jsou domácí natlačeni na třiceti metrech od branky.
2'
Juventus je od úvodu výrazně aktivnějším týmem a hned se usadil na útočné polovině.
1'
Rozehráno! Oba celky oblékly pruhované dresy, Juventus klasicky černo-bílé, hosté z Cremony šedo-červené.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Danielem Chiffim přivedla fotbalisty na trávník, start zápasu se pomalu blíží.

Juventus FC: Perin – Bremer, Gatti, Danilo (C) – Cuadrado, Fagioli, Paredes, Rabiot, F. Chiesa – Pogba – Vlahović.
Náhradníci: Pinsoglio, Szczęsny – Sandro, Barbieri, Di María, Iling, Kostić, Locatelli, Kean, Rugani, Milik, Miretti.
Trenér: Massimiliano Allegri

US Cremonese: Carnesecchi – A. Ferrari, J. Vásquez, Chiricheş (C), Ločošvili, Quagliata – Galdames, Meïté, Benassi, Okereke – Afena-Gyan.
Náhradníci: Saro, Sarr – Acella, Aiwu, A. Ricci, Castagnetti, Bianchetti, Buonaiuto, Ciofani, Ghiglione, Sernicola, Valeri.
Trenér: Davide Ballardini

Rozhodčí: Chiffi – Giallatini, Cipressa.
Juventus FC

Juventus vstupuje do utkání z druhého místa se ziskem 66 bodů z 34 zápasů, když se úspěšně odvolal proti patnáctibodovému odečtu, nedávno dostal těch patnáct bodů zpět, což jej zachránilo v bitvě o Ligu mistrů. Momentálně má Stará dáma náskok pěti bodů na pátý AC Milán.

Pro Juventus je tento duel mezi dvojzápasem proti Seville v semifinále Evropské ligy. Ve čtvrtek se odehrál první zápas zde v Allianz Stadium a Juventus na poslední chvíli zachraňoval remízu 1:1 díky trefě Federica Gattiho z 97. minuty, odveta se hraje ve čtvrtek v Andalusii.

V Serii A má Juventus dvě vítězství za sebou, když na domácí výhru 2:1 nad Lecce navázal nesmírně důležitým vítězstvím 2:0 v Bergamu.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání 35. kola italské Serie A, Juventus přivítá Cremonese a půjde o Ligu mistrů i o udržení v nejvyšší soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62