Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Sampdoria - 16. dubna 2023   12:30

Ukončeno
Lecce
31' Ceesay (Strefezza)
1:1
(1:0)
Sampdoria
75' J. Rodríguez  (Gabbiadini)
Lecce
Sestavy:
Falcone – Gendrey (90. S. Romagnoli), Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin (81. Gonzàlez), Hjulmand (C), Oudin (73. Maleh) – Strefezza (90. Banda), Ceesay (81. Lo. Colombo), Di Francesco.
Náhradníci:
Bleve, Brancolini – Askildsen, Cassandro, Ceccaroni, Helgason, Lemmens, Pezzella, Tuia, Persson.
Rozhodčí
Mariani – Bindoni, Lo Cicero
Stadio Via del mare, Lecce
Sampdoria
Sestavy:
N. Ravaglia – Zanoli (46. Cuisance), Nuytinck (46. Murillo), Amione – Léris, Winks, Rincón, Augello – Djuričić (46. Sábírí), Lammers (46. J. Rodríguez) – Gabbiadini (C) (76. Quagliarella).
Náhradníci:
Türk, Zorzi – Günter, İlkhan, Murru, Oikonomou, Paoletti.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 11:1. Rohy: 11:8. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:12.
Utkání dvou trápících se týmů vítěze nepoznalo, souboj mezi Lecce a janovskou Sampdorií skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Důležitý první gól utkání vstřelil ve 31. minutě tvrdou ránou levou nohou domácí útočník Assan Ceesay. Hosté ve druhém poločase výrazně zlepšili hru a odměna se dostavila, v 75. minutě skóroval střídající Jesé Rodríguez po ukázkové narážečce s Gabbiadinim. Domácí v závěrečné desetiminutovce vstřelili ještě jeden gól, ten však neplatil pro ofsajd.

Svěřenci kouče Baroniho po šesti utkáních zapsali alespoň bod a sestupovému pásmu se vzdálili na rozdíl pěti bodů. Sampdoria zůstává poslední s mankem deseti bodů na sedmnáctou Spezii.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
V závěrečné minutě nastaveného času Lecce rozehrávalo rohový kop, centr na přední tyčku odvrátil mimo bezprostřední nebezpečí Bruno Amione.
90+3'
Vysoký míč si Abdalhamíd Sábírí stáhl pro sebe. Posléze si marocký reprezentant věřil na Antonina Galla, avšak klička mu nevyšla.
90+2'
Rohový kop Lamecka Bandy směřoval na přední tyčku, Abdalhamíd Sábírí na dlouhou nohu odpálil balón těsně před Joanem Gonzàlezem.
90+1'
Lorenzo Colombo prodlužoval dlouhý nákop za sebe do prostoru, kde neměl žádného spoluhráče, takže hostující defenziva neměla moc práce.
90'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Lameck Banda.
90'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Valentin Gendrey, přichází Simone Romagnoli.
89'
Centr od rohového praporku posílal Mehdi Léris přímo do brány, Wladimiro Falcone vyrážel kulatý nesmysl na roh z opačné strany.
88'
Z pravé strany šestnáctky centroval Mehdi Léris. Pas naslepo mu nevyšel, Federico Baschirotto udržel na zádech Abdalhamída Sábírího.
87'
Domácí podnikli rychlý útok pravou stranou. Nakonec Gabriel Strefezza vyslal střílenou nahrávku Lorenzu Colombovi, pokus z první na přední tyč Nicola Ravaglia vyrazil na roh.
86'
Tahle žlutá karta nemohla být jasnější. Tommaso Augello totiž držel Joana Gonzàleze tak dlouho, dokud mu neutrhl kus dresu, obhajoba by tedy byla zbytečná.
85'
Po faulu Augella u pravé lajny kopalo Lecce volný přímý kop. Vysoký balón Federica Di Francesca doletěl do Ravagliových rukavic.
84'
Ofenzivní choutky měl Valentin Gendrey. Proběhl mezi dvěma protihráči a věřil si i na třetího, při kličce Rincónovi ovšem bez cizího přičinění podklouzl.
83'
Fotbalisté Lecce se z vedoucí trefy radovali jen chvilku. Přízemní zakončení k pravé tyči Nicola Ravaglia vyrazil před sebe, úspěšná dorážka přišla z ofsajdu.
82'
Fabio Quagliarella se hodně divil, že mu arbitr Mariani odpískal útočný faul, ale je pravdou, že ve vzdušném souboji skutečně atakoval Baschirotta loktem.
81'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Lorenzo Colombo.
81'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Joan Gonzàlez.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Utkání mezi Lecce a Sampdorií ukazuje vyrovnaný stav, dělba bodů by nepomohla ani jednomu z týmů.
79'
Situaci dvou proti dvěma domácí nevyužili. Gabriel Strefezza přihrával pod sebe Assanu Ceesayovi, jemuž úspěšně vypíchl balón Bruno Amione.
78'
Tomás Rincón pokusil štěstí středem hřiště. Jednoho konkurenta se zbavil, na Federica Di Francesca už ale nevyzrál.
76'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Fabio Quagliarella.
75'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Vyrovnáno! JESÉ RODRÍGUEZ nahrál na pravou stranu Gabbiadimu, od kterého dostal zpětnou nahrávku do pokutového území, odtud suverénním způsobem přeloboval vyběhnuvšího a padajícího brankáře Falconeho.
74'
Domácí vybojovali standardku v podobě rohového kopu. Centr na hranici malého pokutového území Jeison Murillo odvrátil před Federicem Baschirottem.
74'
Žlutému trestu neunikl Federico Di Francesco. Pozdě přiběhl k Tomási Rincónovi, kterého ve skluzu trefil na pravou nohu.
73'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Youssef Maleh.
72'
Za dlouhým autovým vhazováním Valentina Gendreye startoval Gabriel Strefezza, toho Bruno Amione přehlavičkoval bez větších problémů.
71'
Alexis Blin hledal dlouhou nahrávkou po levé lajně Mortena Hjulmanda, tomu zkřížil cestu Mickaël Cuisance a ve skluzu míč odvrátil do zámezí.
70'
Středem pokusil štěstí Tomás Rincón. Osobního strážce se středopolař zbavil, na Rémiho Oudina už ale nevyzrál.
69'
Z pravé strany šestnáctky centroval Antonino Gallo. Hledal Alexise Blina, jehož zradilo zpracování, takže hrají hosté.
68'
Vysoký nákop na hranici velkého vápna měl pod kontrolou Tommaso Augello. Hostující halfbek ve vzdušném souboji přehlavičkoval Gabriela Strefezzu.
67'
Naprosto zasloužená žlutá karta pro Abdalhamída Sábírího, který u pravé lajny ve skluzu podrazil rozběhnutého Federica Di Francesca, v tomto případě nebylo co řešit.
66'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Abdalhamíd Sábírí. Vyrovnání se nedočkal, do hlavy napálil ve zdi stojícího Antonina Galla.
65'
Slibná standardka pro Sampdorii. Těsně za velkým vápnem spadl Abdalhamíd Sábírí, podražením tomu hlavní měrou přispěl Samuel Umtiti.
64'
Dobrou práci odvedl na polovině hřiště Tommaso Augello. V obležení dvou soupeřů vybojoval faul na Rémim Oudinovi.
63'
Těsně za velkým vápnem Federico Di Francesco střílel z levé strany na zadní tyč, připravený brankář Nicola Ravaglia zaznamenal snadný zákrok.
62'
Zkušený italský útočník našel na středu Mickaëla Cuisance, kterému i s notnou dávkou smůly nevyšla klička do protipohybu Baschirottovi.
61'
Samuel Umtiti poměrně dlouho otálel s rozehrávkou, aby nakonec šikovně nastřelil znovu presujícího Rodrígueze, na němž vybojoval aut.
60'
Útočný faul odpískán Jesému Rodríguezovi. Sice dohnal ztrátu na Federica Baschirotta, tomu nakonec stoupl zezadu na pravý kotník.
59'
Na hranici malého vápna si zahrával Harry Winks, anglický středopolař v pádu dokázal píchnout míč ke gólmanovi.
58'
Na druhé straně nabral vysokou rychlost po pravé lajně Federico Di Francesco, pod tlakem dotírajícího Tommase Augella centroval mimo hrací plochu.
57'
Ani z rohu nepřišlo kýžené vyrovnání. Abdalhamíd Sábírí poslal centr na hranici malého vápna, kde se nejvýše vyšplhal Federico Baschirotto.
56'
Volný přímý kop obstaral Manolo Gabbiadini. Dobře postavená čtyřčlenná zeď ztečovala kulatý nesmysl na roh.
55'
Stříleným centrem do vápna Federico Di Francesco našel Rémiho Oudina, jemuž ale nevyšlo zpracování, bez servítek trestal Bruno Amione.
54'
Assan Ceesay sklepával nákop na svou osobu pod sebe na Mortena Hjulmanda, tvrdá střela pravačkou proletěla vedle pravé části brankové konstrukce.
53'
Nadýchaný, přetažený centr na zadní tyč neskončil úspěchem, Bruno Amione bez větších problémů udržel na zádech Federica Baschirotta.
52'
Prví žlutou kartu střetnutí vyfasoval Mehdi Léris, který nekompromisním způsobem sestřelil k zemi po levé lajně sprintujícího Di Francesca.
51'
Po tvrdém střetu s protihráčem se ztěžka sbíral ze země Samuel Umtiti, podle všeho to vypadá, že francouzský stoper bude schopen pokračovat ve hře.
50'
Po rychlém zisku míče startoval dopředu Abdalhamíd Sábírí, po čistém souboji s Antoninem Gallem ale skončil na trávníku.
49'
Dlouhý nákop brankáře si velmi dobře zpracoval Manolo Gabbiadini, vzápětí vyslal nepřesnou nahrávku za paty Tomási Rincónovi.
48'
Morten Hjulmand si rozmyslel centr a zbytečně přihrával k pravé lajně obsazenému Alexisi Blinovi, Tommaso Augello vypíchl míč do autu.
47'
Zatímco domácí trenér o poločasové přestávce dle očekávání žádnou změnu neudělal, tak hrubě nespokojený kouč Sampdorie Stanković sáhl hned ke čtyřem změnám. Uvidíme, jestli tento odvážný, ale logický krok přinese kýžený efekt.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Alessandro Zanoli, přichází Mickaël Cuisance.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Abdalhamíd Sábírí.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Jesé Rodríguez.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Jeison Murillo.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 13:34.
Úvodní dějství zápasu mezi Lecce a Sampdorií přineslo jedinou branku, o kterou se postaralo aktivněji hrající domácí mužstvo. Stalo se tak ve 31. minutě, kdy Strefezza poslal krásný pas mezi obránce na Aslana Ceesaye, který uspěl tvrdou ránou pod pravou nohu brankáře. Náskok mohl být klidně vyšší, poslední tým soutěže nastolenému tempu soka nestíhal, a pokud chce pomýšlet na bodový zisk, bude muset ve druhém dějství předvést diametrálně odlišný výkon.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
V momentě kopu do balónu Alessandro Zanoli věděl, že mu centr nevyšel. Vysoko letící míč ze vzduchu sebral brankář Wladimiro Falcone.
45'
Domácí nejenže rohový kop ubránili, ale vyrazili do protiútoku, který volal po gólu. Assan Ceesay v přečíslení dvou na jednoho nahrával na pravou stranu Antoninu Gallovi, ten zakončoval levačkou přes nohu mimo tři tyče.
44'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Alessandro Zanoli a pro Sampdorii vybojoval rohový kop, po němž odvracel míč mimo vlastní vápno Rémi Oudin.
43'
Nejprve se Bram Nuytinck pěkně zbavil Strefezzy, jenže vzápětí vyslal až zbytečně moc komplikovanou nahrávku na dvojicí konkurentů obsazeného Lammerse.
42'
Dlouhý aut poslal do vápna soupeře Alessandro Zanoli. Odražený balón si našel Sam Lammers, avšak chumel hráčů před sebou nepropálil.
41'
Útočným faulem se prezentoval Samuel Umtiti, jenž se vysunul na útočnou polovinu, leč v souboji se Samem Lammersem byl příliš pozdě.
40'
Rémi Oudin nahrál mezi dva konkurenty na pravou lajnu Gabrielu Strefezzovi, střílený pas do šestnáctky získal Assan Ceesay a míč píchl vedle levé tyčky.
39'
Assan Ceesay poděkoval spoluhráči za nahrávku Federicu Di Francescovi. Přestože i nestihl, tak ocenil alespoň dobrý úmysl.
38'
Ostrou nahrávku Tomáse Rincóna prodlužoval Harry Winks patou za sebe, Sam Lammers jeden na jednoho neuspěl proti Brunu Amionemu.
37'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Valentin Gendrey, krátce poté, co obral Filipa Djuričiće, volil dlouhý odkop na útočnou polovinu.
36'
Tomás Rincón si v poslední chvíli rozmyslel střelu a k levé lajně ještě posunul míč na Tommasa Augella, jemuž centr vůbec nevyšel.
35'
Rémi Oudin vyprodukoval nepovedený nákop za obranu. Assan Ceesay vzdal snahu míč dostihnout, ten doputoval až do rukou Ravaglii.
34'
Z dvaceti metrů vyslal pomalou přízemní střelu Gabriel Strefezza. Nicola Ravaglia si připsal snadný zákrok bez komplikací.
33'
Červeno-žlutí pokračují v útočném pojetí hry. Pravou stranou nabral vysokou rychlost Federico Di Francesco, ve skluzu Tommaso Augello odvrátil míč do zámezí.
31'
Lecce právě vstřelilo branku!
Krásná, jednoduchá akce, domácí se ujímají zaslouženého vedení! Gólmanův odkop ASSAN CEESAY prodloužil k pravé lajně na Strefezzu, od nějž dostal dokonalý pas do vnitra vápna, ve finále akce tváří v tvář brankáři vypálil gambijský útočník levým nártem pod pravou nohu skákajícího brankáře.
30'
Nepovedená průniková nahrávka Filipa Djuričiće na Sama Lammerse nevyšla. Velkou rychlostí letící míč doputoval až k Falconemu.
29'
Domácí trenér Baroni dává najevo svou frustraci, protože si je vědom, že jeho svěřenci jsou lepší, ale nezvládají koncovky akcí, nyní Federico Di Francesco centroval mimo dosah Valentina Gendreye.
28'
Stříleným centrem pod sebe Federico Di Francesco našel Gabriela Strefezzu. Ne příliš povedenou střelu hlavou tečoval Assan Ceesay, Nicola Ravaglia raději jenom vyrážel na roh.
27'
Nahrávku za obranu dostával Assan Ceesay. Výborně proti útočníkovi vystartoval brankář Nicola Ravaglia a míč mu sebral z pod kopaček.
26'
Pravým křídlem utekl osobnímu strážci Alessandro Zanoli. Dle očekávání volil centr, který nasměroval mimo dosah nabíhajícího Filipa Djuričiće.
25'
Roh kopali rovněž hosté. Také domácí se ubránili bez výraznějších problémů, vzdušný prostor si podmanil Federico Baschirotto.
24'
Proti centru od praporku vystartoval Nicola Ravaglia. Hostující brankář nezaváhal, kulatý nesmysl bez problémů sebral v rukavicích.
23'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Rémi Oudin, který centroval v plném sprintu a nastřelil nohu clonícího Brama Nuytincka.
22'
Assan Ceesay znovu upadl po tvrdém střetu s Tommasem Augellem, arbitr Mariani k překvapení domácích hráčů i fanoušků nechal ve hře pokračovat.
21'
Už to vypadalo, že by Gabriel Strefezza mohl uspět proti třem konkurentům. V posledním možném okamžiku mu zezadu ukázkovým skluzem vypíchl balón Bram Nuytinck.
20'
Volný přímý kop nebyl rozehrán vůbec dobře. Federico Di Francesco dal balónu malou výšku, kulatý nesmysl narazil do dobře postavené čtyřčlenné zdi.
19'
Zajímavě vypadající standardka pro Lecce. Assan Ceesay si kousek za šestnáctkou výborně pokryl míč, zezadu ho povalil k zemi Bruno Amione.
18'
Dlouhý nákop za obranu Tommaso Augello neprovedl ideálně. Hledal nejspíše Manola Gabbiadiniho, zkušený Ital se za balónem vůbec nerozběhl.
17'
Obrovský závar před bránou Sampdorie brankou neskončil! Po stříleném centru Oudina gólman Falcone míč pouze k Alexisovi Blinovi, kterého střelu těsně pře brankovou čárou udržel Tommaso Augello, v pokračujících zmatcích Rémi Oudin v záklonu vypálil vedle pravé tyče.
16'
Útočný faul odpískán Assanu Ceesayovi. Útočník se rozhodnutí arbitra hodně divil, ale už s ním pochopitelně nic nenadělal.
15'
Svěřenci kouče Baroniho pokračují v aktivním pojetí hry. Alexis Blin centroval na hranici velkého vápna, kde si Valentin Gendrey neporadil s náročným zpracováním.
14'
Nejlepší střelec Lecce v sezóně Gabriel Strefezza prostrčil míč do vápna na Federica Di Francesca, ten levačkou z otočky vysoko přestřelil.
13'
Rémi Oudin udělal velkou chybu, že při běhu za balónem udělal velký oblouk, z tohoto důvodu hrací předmět dostih až za postranní čárou.
12'
Hosté kombinovali na útočné polovině. Štěstí pokusil Bram Nuytinck, sám proti dvěma však neuspěl, obral jej Morten Hjulmand.
11'
Ne, střílený centr nebyl vůbec dobrou volbou. Zblokovala ho dobře postavená dvojčlenná zeď, jmenovitě Antonino Gallo.
10'
Standardka pro janovský celek. Na levé straně ukázal výborné krytí míče Sam Lammers, toho při kličce podrazil Rémi Oudin.
9'
Na pravém křídle si vytvořil prostor pro centr Alexis Blin, avšak neprovedl ho dobře, balón vyslal do rukavic připraveného Ravaglii.
8'
Federico Di Francesco po levé straně nastartoval Antonina Galla, centr propadl přesně mezi dvěma spoluhráči.
7'
Na polovině hřiště ukázal velmi dobré krytí balónu Valentin Gendrey, jehož zezadu nedovoleným způsobem podrazil Tommaso Augello.
6'
Za velkým vápnem si vytvořil prostor pro zakončení Rémi Oudin, křižná rána zprava prosvištěla o kus vedle pravé části brankové konstrukce.
5'
Ani rychlý protiútok Lecce nevyšel. Federico Baschirotto vyzkoušel průnikovou nahrávku na Federica Di Francesca, jemuž nevyšlo zpracování.
4'
Aktivní Samuel Umtiti vyzkoušel oblouček za obranu na Gabriela Strefezzu, Brazilec neměl šanci na příliš vysoký míč doskočit.
3'
Hned v úvodu velká příležitost domácího celku! Po centru od rohového praporku hlavičkoval Samuel Umtiti, jehož hlavička proskákala o kousek vedle levé tyčky.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních oranžovo-červených dresech, fotbalisté Sampdorie pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin, Hjulmand (C), Oudin – Strefezza, Ceesay, Di Francesco.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Askildsen, Banda, Cassandro, Ceccaroni, Lo. Colombo, Gonzàlez, Helgason, Lemmens, Maleh, Pezzella, S. Romagnoli, Tuia, Persson.
Trenér: Marco Baroni

UC Sampdoria: N. Ravaglia – Zanoli, Nuytinck, Amione – Léris, Winks, Rincón, Augello – Djuričić, Lammers – Gabbiadini (C).
Náhradníci: Türk, Zorzi – Cuisance, Günter, İlkhan, J. Rodríguez, Murillo, Murru, Oikonomou, Paoletti, Quagliarella, Sábírí.
Trenér: Dejan Stanković

Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Lo Cicero.
UC Sampdoria

Sampdoria je na tom oproti dnešnímu soupeři ještě hůře, okupuje totiž poslední dvacátou příčku s mankem jedenácti bodů na sedmnáctou Spezii, přičemž do konce sezóny zbývá posledních devět utkání. Stankovićova družina prohrála dvakrát v řadě, po římském AS nestačila ani na Cremonese, o domácí prohře 2:3 rozhodl v nastaveném čase Sernicola. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Manolo Gabbiadini s šesti trefami.
US Lecce

Fotbalisté Lecce čeká tvrdá bitva o udržení se mezi elitou. Momentálně okupují šestnáctou příčku, přičemž na osmnáctou Veronu disponují čtyřbodovým náskokem. Svěřenci trenéra Baroniho si procházejí mizerným obdobím, neboť prohráli šestkrát za sebou, naposledy výsledkem 1:2 doma s lídrem z Neapole. Nejlepším střelcem týmu je osmigólový Brazilec Gabriel Strefezza.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné nedělní odpoledne. Vítám vás při sledování 30. kola italské Serie A, u zápasu mezi Lecce a Sampdorií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
38. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62
9. Sampdoria 38 15 7 16 52:54 52
10. Verona 38 11 12 15 46:48 45
11. Janov 38 10 12 16 47:58 42
12. Bologna 38 10 11 17 51:65 41
13. Fiorentina 38 9 13 16 47:59 40
14. Udinese 38 10 10 18 42:58 40
15. Spezia 38 9 12 17 52:72 39
16. Cagliari 38 9 10 19 43:59 37
17. Torino 38 7 16 15 50:69 37
18. Benevento 38 7 12 19 40:75 33
19. Crotone 38 6 5 27 45:92 23
20. Parma 38 3 11 24 39:83 20
Články odjinud