Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Torino - 12. března 2023   12:30

0:2
(0:2)
Torino
20' Singo  (Mirančuk) • 23' Sanabria  (Radonjić)
Lecce
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin, Hjulmand (54. Maleh), Gonzàlez (77. Banda) – Strefezza (87. Persson), Ceesay (46. Lo. Colombo), Di Francesco (46. Oudin).
Brancolini, Bleve – Cassandro, Tuia, S. Romagnoli, Lemmens, Helgason, Askildsen.
Marco Baroni
Stadio Via del mare, Lecce
Torino
V. Milinković-Savić – Gravillon (81. Djidji), Schuurs, Buongiorno – Singo (59. Aina), Linetty (59. Ricci), Ilić, R. Rodríguez (C) (78. Vojvoda) – Mirančuk (81. Adopo) – Radonjić, Sanabria.
Fiorenza, Gemello – N'Guessan, Bayeye, Pellegri, Seck, Gineitis, Ciammaglichella.

První zápas nedělního bloku nejvyšší italské začal v horším tempu, první střelu na branku jsme viděli až ve 20. minutě. Mirančuk našel po standartce Singa a bylo to 0:1 pro Turín. Domácí byli hodně opařeni a po chvíli inkasovali znovu. Radonjič šel po levé straně a vyhnul se v běhu jednomu obránci, přes dalšího poslal míč na Antonio Sanabria, který jenom nastavil nohu a hosté se radovali podruhé, 0:2. Pak se na hřišti přitvrdilo, tempo opadlo. Lecce marně dobývalo branku Turína, ten za druhé dějství dokonce nevystřelil na branku. Jenže to mu stačilo. Lecce doma prohrálo s FC Turín 0:2. Hráče z města automobilů v příštím kole čeká Neapol, to Lecce vyráží do Fiorentiny.
90+5'
Youssef Maleh ocentroval z levé strany po zemi na přední tyčku, ale Lecce se nedostalo ke střele. Už to vypadá, že Lecce tři zápasy v řadě nevstřelí branku.
90+5'
Ola Aina odhlavičkoval míč do bezpečí po nákopu Lecce.
90+2'
Lameck Banda vyběhl za míčem z vlatní poloviny ostrým sprintem a získal pro Lecce alespoň aut.
89'
Lorenzo Colombo pronásledoval míč, který málem vypadl brankáři Turána Vanju Milinković-Savićovi.
89'
Turín získal míč na polovině hřiště a nemá důvod nikam spěchat.
88'
Turín jím ale opovrhl.
88'
Lecce bude zahrávat v závěru poločasu rohový kop.
87'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Joel Voelkerling Persson.
86'
Youssef Maleh zahrál míč do autu před vápnem Lecce.
85'
Rémi Oudin udržel míč na levé straně, uběhl s ním patnáct metrů, pak ale poslal další nepřesný centr.
84'
Nákop Turína se doplazil do autu, rozehrávat bude Falcone.
84'
Vanja Milinković-Savić na druhé straně rychle vyběhl a dostal balon do svých rukavic.
83'
První rohový kop Turína získal do svých rukavic Wladimiro Falcone.
83'
Turín ještě ve druhém poločase nevystřelil na branku.
82'
Adopo se rozeběhl po rohu Lecce a byl jen kousek od skórování. Jenže Falcone před ním dokázal zasáhnout.
82'
Samuel Umtiti dostal po rohu míč na zadní tyčku, ale byl jako školáček. Nevěděl, co má dělat s míčem.
81'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Andrew Gravillon, přichází Koffi Djidji,
ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Michel Ndary Adopo.
81'
Ola Aina dobře tahal čas, ale zavinil roh pro Lecce.
80'
Rémi Oudin centroval z levé stany, na míč se dostal Valentin Gendrey. Jenže jeho raketa ale vyletěla vysoko nad branku Turína.
79'
Tohle pro domácí nevypadá vůbec dobře, teď nebyli dvakrát schopni se dostat z vlastní poloviny.
78'
Wladimiro Falcone dostal míč do svého držení a poslal nákop na Bandu. Ten sice reklamoval na levé straně faul, ale rohodčí jeho prosby nevyslyšel.
78'
ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Mërgim Vojvoda.
77'
Samuel Umtiti hlavičkoval po rohu na zadní tyčce, ale ta nebyla přesná. Následuje po střídání odkop od branky Turína.
77'
ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Lameck Banda.
76'
Lorenzo Colombo to vzal na sebe na hranici vápna, ale jeho levačka po teči Ricciho skončila na rohu.
76'
Lecce získalo aut na polovině hostů, ale půjdou do zcela zformované obrany.
75'
Jenže Turín se vrátil z míčem na vlastní polovinu, no a po pravé straně jej odevzdal brankáři Lecce.
74'
Antonio Sanabria vysoko napadá rozehrávku Lecce. Hosté z města automobilů mají aut před vápnem domácích.
74'
Gabriel Strefezza nedostal míč z levé strany na Lorenza Colomba. Turín jde na míč.
73'
Turín po dalším faulu Lecce tahal čas. Zdravotníci ale do akce nebyli povoláni.
72'
Alessandro Buongiorno získal aut na polovině hřiště pro Turín. Tempo a kvalita hry nám ve druhém dějství hodně opadla. Turín ve druhém poločase ještě ani nevystřelil.
72'
Lecce je na míči, ale kombinuje před vlastním brankářem.
71'
Ola Aina vybojoval v krátkém čase druhý aut pro Turín.
71'
Ricci byl odrzbroje čistě Blinem, Turín má aut před vápnem.
70'
Další šlapák domácích, hra je opět přerušena.
69'
Joan Gonzàlez dal šlapák Alessandru Buongiornovi, který se válí na hřišti. Rozhodčí ale ukazuje, že toto prodlení nastaví.
68'
Maleh pro změnu reklamuje ruku Ricciho ve vápně.
67'
Domácí reklamují pokutový kop, ale hraje se dále.
67'
Alessandro Buongiorno zakročil hlavou a dostal míč mimo vápno.
66'
Valentin Gendrey (Lecce) se drží za pravé koleno po faulu Ricarda Rodrígueze. Domácí mají zkrácený rohový kop.
65'
Antonino Gallo hledal Remiho na hranici vápna. Našel ho, ale ten byl dobře dostoupen.
64'
Youssef Maleh poslal míč do ohně z levé strany, ale domácí se dopustili ofsajdu. Vanja Milinković-Savić s následnou rozehrávkou nespěchá.
63'
Po rohovém kopu se míč dostal až na brankáře Lecce.
63'
Lorenzo Colombo po rychlém kontru Lecce získal zkušeně rohový kop. Což bylo v danou chvíli maximum možného.
62'
Nemanja Radonjić se nedostal na dlouhý nákop Turína. Hosty to ale nemusí mrzet, mají totiž aut.
61'
Andrew Gravillon se drží za achilovky a jen těžce se zvedá z trávníku.
60'
Valentin Gendrey poslal míč na pravé straně jen na paty svého spoluhráče, od kterého šel míč do autu.
59'
ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Samuele Ricci,
ze hřiště odchází Wilfried Stephane Singo, přichází Ola Aina.
58'
Lecce poslalo nákop na Antonina Gallu, ten poslal míč na Gabriel Strefezza, který vypálil z hranice vápna. Jenže jeho pokusu chyběla razance i umístění.
57'
Gabriel Strefezza byl odstaven od míče, Turín jde do útoku.
57'
Rémi Oudin dostal míč na malé vápno, ale trefil jenom obránce.
56'
Alexis Blind si připsal střelu číslo dvě, jeho levačka ale šla jenom na střed branky.
56'
Falcone rozehrává na své obránce, kteří nikým neatakují v poklidu kombinují.
55'
Wilfried Stephane Singo se pokusil o českou uličku, ale jeho pokus měl příliš mnoho razance.
55'
Lecce je na balonu, ale útočí do plných.
54'
Perr Schuurs získal míč pro Turín, který nikam nebude spěchat.
54'
ze hřiště odchází Morten Hjulmand, přichází Youssef Maleh.
53'
Morten Hjulmand sedí na trávníku po hraničním zákroku. To vypadá, že dnes dohrál.
52'
Hráči Turína drží míč a nemají důvod ke spěchu.
52'
Karol Linetty dostla míč do bezpečí po centru Gabriela Strefezzy.
51'
Turín jenom odkopl míč za branku Turína, Wladimiro Falcone bude odkopávat od vlastní branky.
50'
Vanja Milinković-Savić si připsal po rohu první zákrok. Slabou střelu do středu branky lapil do svých rukavic.
50'
Rémi Oudin (Lecce) poslal míč do vápna, ale Joan Gonzàlez byl pokrytý. Lecce si roh zopakuje.
49'
Gabriel Strefezza získal domácím rohový kop.
49'
Gabriel Strefezza centroval zleva do ohně, ale obrana Turína míč dostala rychle do bezpečí.
48'
Wilfried Stephane Singo (Turín) byl dohrán u levé čáry, ale o faul nešlo.
47'
Antonino Gallo se těžce zvedá za polovinou hřiště, Lecce jde po faulu na míč.
47'
Morten Hjulmand se proletěl vzduchem po faulu Andrewa Gravillona. Karta ale zůstala v kapse pana rozhodčího.
46'
Lecce zachytilo míč a šlo po levé straně, ale Alexis Blin neodcentroval.
46'
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Lorenzo Colombo,
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Rémi Oudin.
46'
První dějství úvodního zápasu nedělního bloku nejvyšší italské ligy začalo v horším tempu, první střelu na branku jsme viděli až ve 20. minutě. Mirančuk našel po standartce Singa a bylo to 0:1 pro Turín. Domácí byli hodně opařeni a po chvíli inkasovali znovu. Radonjič šel po levé straně a vyhnul se v běhu jednomu obránci, přes dalšího poslal míč na Antonio Sanabria, který jenom nastavil nohu a hosté se radovali podruhé, 0:2. Pak se na hřišti přitvrdilo. Viděli jsme celkem šest žlutých karet a dvě červené pro realizační týmy obou celků. Po 45 minutách hry prohrává Lecce doma s FC Turín 0:2. Druhý poločas začne ve 13:38.
45+2'
45'
Morten Hjulmand opět fauloval a hodně se diví, že mu byl opět pískán faul.
44'
Linetty se jen těžce zvedá z trávníku.
44'
Morten Hjulmand zajel do Poláka Linettyho a viděl za svůj zákrok žlutou kartu.
43'
Turín zpomalil rychlý brejk a dobře tahá čas.
42'
Antonio Sanabria se nedostal ve vápně na míč, ten mu odkopl Samuel Umtiti.
42'
Rodriguéz odkolonil hru na pravou stranu a hosté nikam nespěchají.
41'
Morten Hjulmand dohrál Radoniće, který se těžko zvedná z pažitu.
40'
Další dva nepěkné souboje se odehrály na hrací ploše. Gabriel Strefezza zůstal ležet, ale jeho spoluhráči akci dohráli. Míč ale dostal do svých rukavic Vanja Milinković-Savić.
39'
Hráči z města automobilů získali balon a nemají důvod někam spěchat.
39'
Lecce kombinuje před vápnem Turína, domácí nemají kudy projít do vápna.
38'
Joan Gonzàlez dostal naloženo na ose hřiště, Lecce zůstává na míči.
38'
Hra Vanja Milinković-Savić při odkopu trefil nohou hráče Lecce.
37'
Ivan Ilić (Turín) byl v presu dvou hráčů Lecce, tady doslova padla kosa na kámen.
37'
Antonino Gallo posílal míč na levou stranu na rozběhnutého spoluhráče, jenže mu jej poslal jenom do špeku.
36'
Lecce rozehrálo svůj druhý rohový kop hodně mizerně. Polák Linetty jej rychle dostal do bezpečí.
35'
Ricardo Rodríguez (Turín) zahrával aut, ale jeho spoluhráči o pět vteřin později o míč přišli.
34'
Další faul Turína hra je opět přerušena.
33'
Už se opět hraje, míč mají domácí.
33'
Červená karta pro tým Turín FC (realizační tým).
33'
Červená karta pro tým US Lecce (realizační tým).
32'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Gabriel Strefezza).

Žlutá karta pro tým Turín FC (Vanja Milinković-Savić, Ivan Ilić).
31'
Emoce jsou hřišti i lavička domácích se zapojila do strkanice.
31'
Hostující fanoušci jsou spokojeni s výkonem svých miláčku a teď překřičeli domáci.
30'
Alessandro Buongiorno byl panem rozhodčím upozorňován, že to bylo podruhé a právem vidí po faulu na Gabriela Strefezzu žlutou kartu.
29'
Gabriel Strefezza byl faulován, Lecce může útočit.
29'
Turín ale nabídnutou standartkou opovrhl.
28'
González zbytečně fauloval při kontru Turína a pravém vidí žlutou kartu.
28'
Gabriel Strefezza se nedotal k míči na hranici vápna.
27'
Gabriel Strefezza posílal míč z levé strany na zadní tyč, jenže do svého centru dal příliš razance.
26'
Karol Linetty (Turín) fauloval na vlastní polovině, Lecce jde na míč.
25'
Vanja Milinković-Savić zahrál míč jenom do autu. Domácí jdou na míč na polovině hřiště.
24'
Lecce působí na hřišti nyní hodně zakřiknutým dojmem.
23'
Turín právě vstřelil branku! Tak to je pro domácí hodně ledová sprcha. Radonjič šel po levé straně a vyhnul se v běhu jednomu obránci, přes dalšího poslal míč na Antonio Sanabria, no a Paraguajec jej doklepl v pohodě do sítě. Asistence: Radonjić
23'
Morten Hjulmand ležel po faulu na zemi, hra je přerušena.
22'
Ricardo Rodríguez dostal míč mimo nebezpečný prostor. Poté si míč stáhl ze vzduchu Vanja Milinković-Savić.
22'
Lecce má první rohový kop zápasu.
20'
Turín právě vstřelil branku! Tak to byla pěkně zahraná standartka Turína. Míč poslal na zadní tyčku Alexej Mirančuk, kde jej v běhu trefil placírkou Wilfried Stephane Singo. Od jehož levačky šel míč do odkryté branky. Asistence: Mirančuk
19'
Turín má k dispozici nákop na branku. Uvidíme první střelu?
19'
Dva hráči Turína se začali rozcvičovat.
18'
Pokus Lecce o rychlý kontr zastavil ofsajd.
17'
Federico Di Francesco (Lecce) se pokoušel o nůžky, jenže trefil jen Wilfrieda Stephana Singa do ucha. Ten spadl k zemi a hra je přerušna.
17'
Alessandro Buongiorno odvrátil centr do vápna Turína.
16'
Perr Schuurs (Turín) dostal naloženo od Alessandra Buongiorna na polovině hřiště. Hra je přerušena.
15'
Antonio Sanabria (Turín) pěkně bojoval o míč na polovině hřiště, ten ale dostali se štěstím pod kontrolu obrana Lecce.
14'
Samuel Umtiti byl nepěkně dohrán na pravé straně, ale karta z toho opět nebude.
14'
Valentin Gendrey (Lecce) odevzdal míč jenom hráčům Turína.
13'
Samuel Umtiti dostal naloženo od Linettyho před velkým boxem a těžce se zvedá z trávníku.
12'
Jeden z domácích se drží za sval, to nevypá dobře.
12'
Assan Ceesay poslal míč na zadní tyč, kde byl Federico Di Francesco. Jenže ten nechal spadnout balon za brankovou čáru. Následuje odkop od branky Turína.
11'
Gabriel Strefezza (Lecce) poslal z pravé strany míč do ohně, ale míč si stáhl do svých rukavic Vanja Milinković-Savić.
10'
Gabriel Strefezza (Lecce) byl faulován u pravé lajny, Ricardo Rodríguez (Turín) vyvázl bez karty.
9'
Alexej Mirančuk získal míč pro Turín, který s rozehrávkou nikam nespěchá.
8'
Federico Di Francesco (Lecce) to zkoušel na sílu, ale trefil jen prvního hráče Turína před boxem.
8'
Morten Hjulmand byl faulován, Lecce má nákop na branku Turína.
7'
Trenér hostů tleskal svým ovečkám za dlouhou kombinaci po zemi.
7'
Oba týmy si v krátkém čase vyměnily míč. Ten má aktuálně Turín.
6'
Wilfried Stephane Singo zavíral po centru Nemanja Radonjiće akci hostů. Čahoun Turína se dostal na zadní tyči k hlavičce, jenže si špatně naskočil a míč šel daleko od branky.
5'
Federico Di Francesco (Lecce) se dopustil pozdního dohrání na polovině hřiště a byl rozhodčím důrazně napomínán.
5'
První faulem na polovině hřiště se provinilo Lecce.
4'
Ricardo Rodríguez (Turín) poslal centr z levé strany, ale obrana Lecce míč odvrátila na aut.
4'
Assan Ceesay se rozeběhl po levé straně, jenže míč dostal do špeku.
3'
Vanja Milinković-Savić (Turín) bude v krátkém čase podruhé rozehrávat od vlastní branky.
2'
Assan Ceesay (Lecce) zachytil míč na polovině, jeho spoluhráči šli pak po levé straně. Jenže míš skončil v rukavicích brankáře Turína.
2'
Ricardo Rodríguez osvobodil Turín od prvního náznaku šance domácích dlouhým odkopem.
1'
Lecce má první aut před velkým čtvercem Turína.
1'
Hosté začali první dějství na míči.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin, Hjulmand, Gonzàlez – Strefezza, Ceesay, Di Francesco.
Náhradníci: Brancolini, Bleve – Cassandro, Tuia, S. Romagnoli, Lemmens, Maleh, Helgason, Askildsen, Lo. Colombo, Oudin, Persson, Banda.
Trenér: Juan Luca Sacchi

Turín FC: V. Milinković-Savić – Gravillon, Schuurs, Buongiorno – Singo, Linetty, Ilić, R. Rodríguez (C) – Mirančuk – Radonjić, Sanabria.
Náhradníci: Fiorenza, Gemello – Djidji, N'Guessan, Ciammaglichella, Vojvoda, Bayeye, Ricci, Adopo, Aina, Pellegri, Seck, Gineitis.
Trenér: Ivan Jurić

Rozhodčí: Marco Baroni.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší italská soutěž pokračuje už svým 26. kolem. V něm se po neděním obědě střetnou týmy US Lecce a FC Turín. Souboj patnáctého celku s tím devátým začíná na Stadio Comunale Via del Mare už ve 12:30.
Posledních pět vzájemných zápasů:
5. 9. 2022 | 1. italská liga FC Turín – Lecce 1:0 (1:0, 0:0)
28. 10. 2020 | Italský pohár FC Turín – Lecce 3:1 PP (1:1, 0:0)
2. 2. 2020 | 1. italská liga Lecce – FC Turín 4:0 (2:0, 2:0)
16. 9. 2019 | 1. italská liga FC Turín – Lecce 1:2 (0:1, 1:1)
18. 8. 2012 | Italský pohár FC Turín – Lecce 4:2 (2:1, 2:1)
US Lecce 25 (6 – 9 – 10), skóre 24:29, 27 bodů
Tým z jihu Itálie má toho času sedmibodový náskok na sestupové příčky a skóre má pasivní 25:29. Gólový průměr činí jedna branka za zápas. No a co se týče aktuální formy nejsou na tom domácí hráči špatně, získali v nich totiž sedm bodů. Po venkovní výhře v sestupem ohroženém Cremonese 0:2, přišla domácí remíza s AS Řím 1:1. Následovala těsná výhra v Atalantě 1:2 a po ní smolná domácí porážka se Sassuolem. V posledním utkání se venku prohrálo s Interem 0:2. Lecce v aktuálním ročníku nedokázala porazit soupeře, který se nacházel v rozmezí sedmého až čtrnáctého místa. Méně bodů, než Lecce (12) doma v této sezóně nasbíraly jen sestupem ohrožené týmy Sampdorie (4 body) a Cremonese (6 bodů).
FC Turín, 9. místo, 25z (9 – 7 – 9), skóre 27:29, 34 bodů
Tým z města automobilů je toho času osm bodů od 6. místa, které by mu zaručovalo účast v evropských pohárech. Turínští si ve 25 odehraných zápasech vyrobili naprosto vyrovnanou bilanci. Mají stejný počet výher a proher, no a k tomu přidali ještě sedm remíz. Turín na porážku v derby se Starou dámou navázal vítězstvím v poměru 1:0 nad Bolognou, díky čemuž svěřenci Ivana Juriće udrželi krok se skupinou týmů bojujících o sedmé místo.
Marodka
S otazníkem je start tří domácích hráčů a sice Marina Pongračiće, Kastriota Dermaku a Joela Voelkerlinga Perssona. V dresu FC Turín do zápasu nenastoupí David Zima, Valentino Lazaro, Nikola Vlašić a Ronaldo Vieira.
Utkání bude řídit rozhodčí Juan Luca Sacchi, který v průměru udělí 0.22 červené karty za zápas. No a u žlutých karet má průměr 4.26.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62