Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monza : AC Milán - 18. února 2023   18:00

0:1
(0:1)
AC Milán
31' Messias
Monza
Di Gregorio – Marlon (70. Gytkjaer), Marí, Izzo – Birindelli (59. A. Carboni), Rovella (70. Sensi), Pessina (C), Ciurria – Mota (84. Valoti), Caprari – Petagna (59. Machín).
Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Caldirola, Colpani, D'Alessandro, Donati, F. Ranocchia.
Rapuano – Di Iorio, Scatragli.
Brianteo, Monza
AC Milán
Tătăruşanu (C) – Kalulu, Tomori, Thiaw – Messias (64. Saelemaekers), Krunić (83. Bakayoko), Tonali, Hernández – Díaz (64. De Ketelaere), Leão (79. Rebić) – Origi (64. Giroud).
D. Vásquez, Mirante – Ballo-Touré, Adli, Dest, Ibrahimović, Gabbia, Kjaer, Vranckx, Pobega.

Obhájce titulu se Monza nezalekla a začala nebojácně. Už po dvou minutách musel Tătăruşanu řešit dvě nepříjemnosti, které mu nezávisle na sobě připravili Ciurria a Petagna. AC Milán se rozehrál až postupem času. Leão obalovačkou zaťukal na pravou tyč a potom už úřadoval Di Gregorio, který vychytal zblízka dorážejícího Díaze i z úhlu zakončujícího Tomoriho. Osudnou se domácímu brankáři stala až 31. minuta, kdy ho levačkou prostřelil Messias.

Ve druhé půle Monza přečkala dvě šance, první z nich měl díky brejku po ubráněném rohu Hernández a tu druhou Leão. Domácí hrozili až s blížím se koncem, kdy měli i kopec smůly. Ciurria střelou z hranice pokutového území překonal Tătăruşana, rumunského brankáře ale zachránila tyčka. A to hned dvakrát, protože odražený balon se od jeho nohy odrazil zpátky do tyče. Ale i při domácích fotbalistech stáli všichni svatí, to když po Giroudově střele dorážel De Ketelaere do opuštěné branky, jejího strážce ale zastoupil na brankové čáře obránce. V nastaveném čase ještě Monza vyslala střely poslední naděje, Izzo i Ciurria však pálili slepými.
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:5.
Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:18.
90+5'
90+4'
Monza měla zřejmě poslední možnost vyrovnat. Ve střední vzdálenosti od branky měl prostor Patrick Ciurria, ale stejně jako před ním Izzo pálil slepými.
90+3'
Armando Izzo se drží za hlavu poté, co z ideální pozice přestřelil branku AC Milán.
90+2'
Olivier Giroud nedoskočil dlouhý nákop, takže za ním stojící Pablo Marí měl jednoduchou práci.
88'
Centrovaný balon mířil rovnou do šestnáctky, kde nejvýše vyskočil stoper Tomori.
87'
Na druhé straně Caprariho centr ze strany srazil obránce na roh. Monza má šanci vyrovnat.
86'
Charles De Ketelaere neprošel jeden na jednoho.
85'
Fotbalisté AC Milán po sobě nechápavě hledí, co že neproměnili! Michele Di Gregorio nejprve vychytal Girouda, ale po zákroku na zemi byl odkázán na pomoc svých spoluhráčů. Charles De Ketelaere totiž dorážel do opuštěné branky, jenže vlastního gólmana na brankové čáře zastoupil jeden z obránců. Monza tak přečkala klinickou smrt a díky tomu stále hraje o body.
84'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Mattia Valoti.
83'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Tiemoué Bakayoko.

Věřte tomu nebo ne, pro francouzského záložníka je to první start v probíhající sezoně.
81'
Domácí se dožadují standardky po Tonaliho zákroku v těsné blízkosti pokutového území. Co na to rozhodčí? Zůstává ledově klidným.
80'
Monza kopala dva rohy ve dvou minutách, v obou případech zasáhla zorganizovaná defenziva AC Milán.
79'
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Ante Rebić.
77'
Sandro Tonali z AC Milán se snažil najít některého ze spoluhráčů ve vápně, ale Michele Di Gregorio si křikl na spoluhráče a sebral centrovaný míč.
75'
Milánští pak ubránili dva rohové kopy a čtvrt hodiny před koncem vedou stále o jediný gól.
73'
Patrick Ciurria střelou z hranice pokutového území překonal Tătăruşana, rumunského brankáře ve službách AC Milán zachránila tyčka! A hned dvakrát, protože odražený balon se od jeho nohy odrazil opět do tyče. Neskutečná dávka štěstí.
71'
Držení míče: 53% : 47%.
70'
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Stefano Sensi.
70'
ze hřiště odchází Marlon, přichází Christian Gytkjaer.
69'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Malick Thiaw).

Levý bek při brejku zatáhl za záchrannou brzdu.
69'
Z něj už AC Milán nezahrozil.
68'
Rafael Leão na stejné vlně s vracejícím se Marlonem nejprve zpomalil, aby poté zrychlil pohyb. Tím si vytvořil čas pro zakončení k přední tyči, kterou Michele Di Gregorio pokryl jen za cenu rohového kopu.
66'
Theo Hernández padá po kontaktu se soupeřem k zemi uvnitř vápna, ale rozhodčí penaltu nepíská!
64'
ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Olivier Giroud.
64'
ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Alexis Saelemaekers.
64'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere.
63'
Žlutá karta pro tým AC Monza (José Machín).

Machínovi se stalo osudným dohrání soupeře.
62'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Nicolo Rovella).

Domácí středopolař je potrestán za držení.
61'
Po Tonaliho faulu kopala Monza standardku. Nicolo Rovella to ze střední vzdálenosti zkusil napřímo, ale Ciprian Tătăruşanu schoval balon do koše.
59'
ze hřiště odchází Samuele Birindelli, přichází Andrea Carboni.
59'
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází José Machín.
57'
Po ubráněném rohu pospíchali hosté do brejku. Rafael Leão načasoval přihrávku do běhu Hernándezovi, který šel ze strany sám na gólmana. Toho sice přeloboval, ale bránu netrefil. Jaká škoda pro AC Milán!
56'
To až Gianluca Caprari se nebojácně vrhl mezi dva soupeře a vymodlil si faul. Centr z nařízené standardky pak hosté prodloužili na roh.
54'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Samuele Birindelli).

Samuele Birindelli je dobrým fotbalistou, ale špatným hercem. Aspoň podle hlavního arbitra, který domácímu hráči uděluje žlutou kartu za nafilmovaný pád.
53'
Teprve teď se Andrea Petagna dostal k míči a volného prostoru využil k zakončení doprostřed branky. Tam byl v pokleku připraven Ciprian Tătăruşanu.
52'
Samuele Birindelli chtěl poslat za obranu Petagnu, ten to ale nečekal a zůstal stát na místě.
51'
Jenže domácí nevyvezli balon nikam daleko, naštěstí pro ně se pak Junior Messias provinil útočným faulem.
50'
Theo Hernández si částečně spravil chuť, když se dostal k přihrávce. Rozhlédl se kolem sebe a odcentroval do vápna, kde byl připravený hlavičkující Birindelli.
48'
Theo Hernández si stěžuje na Birindelliho, který ho měl zatáhnout za dres. Opakované záběry mu dávají za pravdu, ale rozhodčí to přehlédl.
47'
Brahim Díaz rozeběhl akci AC Milán. Vykročil však proti němu stoper Marí a tím ho donutil zařadit zpátečku.
46'
Zápas sleduje celá řada celebrit, mimo jiné i Paolo Maldini, kterého zrovna zachytila kamera.
46'
Proti obhájci titulu začala Monza nebojácně. Už po dvou minutách musel Tătăruşanu řešit dvě nepříjemnosti, které mu nezávisle na sobě připravili Ciurria a Petagna. AC Milán se rozehrál až postupem času. Leão obalovačkou zaťukal na pravou tyč a potom už úřadoval Di Gregorio, který vychytal zblízka dorážejícího Díaze i z úhlu zakončujícího Tomoriho. Osudnou se domácímu brankáři stala až 31. minuta, kdy ho levačkou prostřelil Messias.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 0.3.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:5.
45+2'
45+1'
Divock Origi uvnitř vápna měl v obklíčení soupeřů pramálou naději na úspěch.
44'
Hosté zavítali na útočnou polovinu, kde se v kombinaci vystřídali snad všichni hráči v bílém. Palebnou pozici však ne a ne najít.
42'
Monza zpátky v útoku. Pessinovi zabránil v centru Pierre Kalulu a ještě se nechal faulovat. Až na výjimku z úvodu utkání hraje Milán vzadu velmi zodpovědně.
41'
Byl to Andrea Petagna, který to vzápětí zkusil jeden na jednoho. Fikayo Tomori však svému soupeři míč "ukradl" a v tíživé situaci získal odkop od branky.
40'
Pět minut před koncem poločasu se hraje v okolí středového kruhu. Kdo získá míč do své moci?
38'
Centr směřoval na přední tyč, kterou zavíral Malick Thiaw. Monza sice ještě chvíli zůstala i balonu, ale nic kloudného už nevymyslela.
37'
Dany Mota vzal zodpovědnost na sebe. A dobře udělal. Díky jeho odvaze má Monza k dispozici roh.
36'
Junior Messias to při napadání rozehrávky přehnal s důrazem a rozhodčí mu odpískal útočný faul.
34'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Rade Krunić).

Zatímco Pablo Marí za stažení Origiho potrestán není, Rade Krunić za stejný prohřešek ano.
31'
AC Milán právě vstřelil branku!
Bylo to jen otázkou času. JUNIOR MESSIAS se mezi penaltovým puntíkem a hranici vápna dostal k odraženému míči, levačkou si ho připravil a druhým dotekem poslal pod nohou bránícího Caprariho. Michele Di Gregorio byl na tvrdou ránu krátký, jen lehce se jí dotknul.
30'
Držení míče: 45% : 55%.
29'
Vypadá to, že Michele Di Gregorio se v bráně jen tak nezastaví. Jeho schopnosti teď tvrdou střelou z úhlu prověřil Fikayo Tomori. Do balonu se opřel v levé části vápna, ale zeď jménem Di Gregorio nezboural. Fantastický zákrok domácího brankáře.
27'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Marlon).

Rafael Leão byl podražen.
25'
Další šance AC Milán! Junior vybojoval míč ve středu hřiště a vznikl rychlý brejk, který dobře zakončoval Rafael Leão. Michele Di Gregorio míč vyrazil před sebe a dobíhající Messias Brahim Díaz dorážel z boku druhým dotekem – roh.
23'
Monza rozehrála z vlastní poloviny přes střed hřiště. Matteo Pessina pak roztáhl hru na Motu, jehož zpětnou nahrávku soupeř zachytil.
22'
Rafael Leão byl připraven znovu střílet, tentokrát mu v tom ale zabránil ofsajd.
20'
Vzhledem k předchozímu varování Monza raději uklidňuje hru.
19'
Konečně už zahrozil i AC Milán. Jmenovitě Rafael Leão, který z dálky trefil tyč! Balon si připravil před levým rohem vápna, ale vysoká obalovačka mu nevyšla podle představ. Míč jen "lízl" vnější části tyče a zamířil za branku.
17'
Ze svízelné situace se domácí vymotali, ale cesta dopředu? Ne a ne ji najít.
16'
Rychlý presink AC Milán nutí Monzu rozehrávat pod tlakem.
15'
14'
Vypadalo to, že Gianluca Caprari byl při průniku středem hřiště faulován. Rozhodčí však žádosti domácích fotbalistů nevzal na zřetel a v klidu nechal pokračovat ve hře.
12'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a levý křídelník AC Milán už se hlásí o návrat do hry.
11'
Jenže ouvej, Theo Hernández při sprintu špatně došlápl a potřebuje okamžitou pomoc.
10'
AC Milán pomalu přebírá iniciativu a rozumnou kombinací se snaží najít palebnou pozici.
8'
Úvodní nápor Monzy a stejná odpověď Milána odpadly, už se hraje o poznání opatrněji než tomu bylo na samém počátku.
7'
Po soubojích u střídaček se míč zatoulal do zámezí, zpátky se ho chystá vhodit Junior Messias.
5'
Následoval roh. Sandro Tonali zvedl ruku a hledal ve vápně spoluhráče. Nejvýše však vyskočil stoper Marí, který balon odhlavičkoval pryč.
4'
Už se zapotil i Michele Di Gregorio, který vyrazil Origiho ránu z úhlu. Ta byla ostrá a mířila pod břevno, takže pro gólmana nic jednoduchého.
3'
Ofsajd a v něm domácí Andrea Petagna.
2'
No vida, podceňovaná Monza měla už ve druhé minutě dvě šance! Nejprve křižný centr mezi beky propadl na levou stranu vápna, kde Patrick Ciurria zakončil na dlouhou nohu half-volejem. Ciprian Tătăruşanu vytáhl míč na roh a po něm měl práci se zlikvidováním hlavičky od Andrey Petagni, který stejně jako jeho předchůdce mířil k levé přední tyči.
1'
Velký fotbalový svátek v Monze začal výkopem domácího celku, který se na obhájce titulu bude chtít před svým publikem vytáhnout.
1'

AC Monza: Di Gregorio – Marlon, Marí, Izzo – Birindelli, Rovella, Pessina (C), Ciurria – Mota, Caprari – Petagna.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, A. Carboni, Caldirola, Colpani, D'Alessandro, Donati, Machín, Gytkjaer, Sensi, Valoti, F. Ranocchia.
Trenér: Raffaele Palladino.

AC Milán: Tătăruşanu (C) – Kalulu, Tomori, Thiaw – Messias, Krunić, Tonali, Hernández – Díaz, Leão – Origi.
Náhradníci: D. Vásquez, Mirante – Ballo-Touré, Bakayoko, Adli, Dest, De Ketelaere, Ibrahimović, Giroud, Gabbia, Kjaer, Vranckx, Saelemaekers, Pobega, Rebić.
Trenér: Stefano Pioli.

Rozhodčí: Rapuano – Di Iorio, Scatragli.
AC Milán poslední dobou výsledkově tápal. V minulém kole sice těsně přetlačil FC Turín a na výhru 1:0 navázal stejným výsledkem v Lize mistrů proti Tottenhamu, předtím ale prohrál hned čtyřikrát v řadě a vinou horšího skóre opustil nejlepší čtyřku soutěže. Poslední tři vzájemná utkání vyhrál AC Milán rozdílem tří tref (v lize 4:1, v přípravě 4:1 a 3:0), kdyby tomu tak bylo i tentokrát, nikdo z místních by se nezlobil.
Monza po nejtěsnější možné výhře v Boloni prodloužila svou aktuální neporazitelnost v lize na osm zápasů (4-4-0). Parádní série vynesla tým z města motorsportu k horní polovině tabulky, po bok odečtem bodů ztrestaného Juventusu. Lepší formu z posledních pěti zápasů má jen suverénní Neapol, která letos v lize nemá konkurenci. I když je na tom Monza na první pohled skvěle, tak v novém roce doma ještě nevyhrála (0-3-0). Napraví to proti obhájci titulu?
Serie A má na programu 23. kolo a s ním zápas Monza – AC Milán. Sobotní zápas na stadionu Brianteo začne v 18 hodin.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62