Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monza : Fiorentina - 23. dubna 2023   15:00

Monza
26' Biraghi(vl.)  • 43' Mota (Di Gregorio) • 59' Pessina
3:2
(2:2)
Fiorentina
8' Kouamé  (Biraghi) • 13' Saponara  (Kouamé)
Monza
Di Gregorio – Izzo (87. Marlon), Marí, Caldirola – Ciurria, Rovella, Pessina (C) (68. Machín), Augusto – Colpani (68. Donati), Caprari (78. Petagna) – Mota (87. Valoti).
Cragno, Al. Sorrentino – Birindelli, F. Carboni, D'Alessandro, S. Vignato, Sensi, Antov, F. Ranocchia, Gytkjær.
Sacchi – Affalato, Severino
U-Power Stadium, Monza
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô (80. Terzić), Milenković, Lu. Martínez, Biraghi (C) – Amrábat (71. Duncan), Mandragora (71. Jović) – Saponara (59. Sottil), Barák (59. Castrovilli), Kouamé – Cabral.
Cerofolini, Vannucchi – Kayode, Igor, Ikoné, González, Bianco, Ranieri.

Utkání je u konce a domácí tým se raduje z cenné výhry. I když brzo prohrával o dvě branky, tak to nezabalil a nakonec jsou z toho tři body. Po přestávce přišel rozhodující okamžik v 59. minutě, kdy se k penaltě za faul na Caprariho postavil Matteo Pessina a zkušeně poslal míč na opačnou stranu, než si vybral gólman Terraciano. Fiorentina se pak pustila do marné snahy o srovnání výsledku a prakticky největší možnost přišla až v nastaveném čase, kdy Cabralovi ne až tak úplně vyšla hlavička zblízka. Monza těsný náskok udržela a zvítězila tak 3:2. Po tomto výsledku je na 12. místě s 41 body, Fiorentina je desátá se 42 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:15.
90+7'
90+6'
Castrovilli se pokusil si vymodlit pokutový kop, jenže rozhodčí byl poblíž a hned ukázal, že tenhle pád na penaltu rozhodně nebyl!
90+5'
Di Gregorio poslal míč na útočnou polovinu, jeho spoluhráči se jej tam budou snažit udržet nejlépe až do konce utkání.
90+4'
Srovnat mohl Cabral, když k němu na malé vápno přilétl oblouček, jenže hlavička mu zrovna nesedla a Di Gregorio zakročil na brankové čáře.
90+3'
Další provinění domácích, nyní dokonce na útočné polovině. Fiorentina nezahálí a jde hned kupředu.
90+2'
Protiútok Fiorentiny zastavil Nicolo Rovella nedovoleným zákrokem a byl za něj potrestán žlutou kartou.
90+1'
Centr domácích z levého křídla pouze prolétl prostorem, dopředu už pospíchá zase Fiorentina.
90'
Centr však dolétl pouze k Donatimu, ten odhlavičkoval pryč z vápna.
90'
Po zákroku na Sottila se už ale pískalo a je tu přímý kop Fiorentiny z levé strany!
89'
Pád u pokutového území Monzy byl rozhodčím odmítnutý, rozpažením dal jasně najevo, že pískat nebude.
88'
Fiorentina chvátá, dají se čekat nakopávané centry k šestnáctce.
87'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Marlon.
87'
ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Mattia Valoti.
86'
Samotný centr hosté odhlavičkovali, pak se ale ještě ke střele dostal Izzo. Mířil ale vysoko nad.
86'
Andrea Petagna vybojoval pro domácí další rohový kop, ti s rozehrou rozhodně nikam nechvátají.
85'
Na lavičce Monzy se chystá ještě jedno dvojnásobné střídání.
84'
Po rozehrání se míč dostal na zadní tyč, kde operoval Caldirola, byl sice z úhlu, ale i tak trefil Terraccianovu tyč!
83'
Monza rozehrála přímý kop, Cabral chtěl odvrátit, ale málem si dal vlastní gól! Nakonec jeho hlavička prolétla těsně vedle branky. Roh pro domácí.
82'
Fiorentina naopak pospíchá, jenže tak jak v první půli hýřila pohybem, tak teď to je hodně v křeči.
81'
Pěkný obranný a hlavně čistý zákrok předvedl domácí Machín, Monza je u míče. A rozhodně nepospíchá.
80'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Dodô, přichází Aleksa Terzić.
79'
Brejk domácích. Příhru do běhu dostal Petagna, vzal to na sebe, ale ranou ještě před vápnem trefil vracejícího se beka.
78'
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Andrea Petagna.
76'
Cabral sice ve vápně nezpracoval neposedný míč, ale ke střele se nakonec dostal Duncan. Rána nártem z dálky prolétla kousek nad břevnem branky Monzy.
75'
Zpoza vápna vystřelil Gaetano Castrovilli, jenže tomu chybělo více razance a pro Di Gregoria to byl snadný zákrok.
73'
Monza naznačila útok levou stranou, vše skončilo ještě před případným centrem před Terracciana.
71'
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Alfred Duncan.
71'
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Luka Jović.
70'
Noa střídat se bude i u hostů a také hned dvakrát.
69'
Další karetní trest, nyní u domácích, žlutý kartonek si prohlédl Armando Izzo.
68'
ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází José Machín.
68'
ze hřiště odchází Andrea Colpani, přichází Giulio Donati.
68'
Nakonec se penalta nepískala, naopak se Izzo dopustil faulu na Amrábata a musel si od sudího vyslechnout rázné varovnání.
67'
Po centru hráči Monzy reklamovali ruku, sudí ale nechal pokračovat ve hře.
66'
Hostující Biraghi fauloval na pravé straně, nabídl tak soupeři centr z přímého kopu.
66'
Ve vápně se míč odrazil k Sottilovi, ten sice nevyslal prudkou ránu, jeho pokus však byl lehce tečován a Di Gregorio zasahoval vleže svou nohou. Teď měl docela dost štěstí.
64'
Chvíli se na trávníku ošetřovalo, už se ale zase bude hrát. A na obou lavičkách to vypadá na další střídání.
62'
Ve vápně domácích se gólman Di Gregorio střetl se svým obráncem a také s hostujícím Mandragorou. Faul to ale nebyl, Monza se může uklidnit.
61'
Rázem se nám tak situace na trávníku obrátila, v roli potřebného je teď Fiorentina.
59'
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Riccardo Sottil.
59'
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Gaetano Castrovilli.
59'
Monza právě vstřelila branku!
Míč si na penaltový puntík postavil MATTEO PESSINA, počkal si na gólmanův pohyb a poté střelou po zemi zakončil od odkryté části branky. Monza vede 3:2!
58'
Sofján Amrábat navíc za svůj neohrabaný zákrok dostal žlutou kartu.
57'
Penalta pro Monzu. Caprari se prokličkoval do šestnáctky, kde se k němu přihnal Amrábat, přišlápl jej a sudí neváhal ani okamžik!
54'
Přesto se teď do šance dostala právě Fiorentina, když míč k vápnu potáhl Saponara. Koncovka už ale povedená nebyla.
53'
Pryč je pohoda hostujícího celku, Monza cítí, že body jsou dnes opravdu reálné. A tak tu máme opravdu povedené a pohledné utkání.
51'
Obrovská šance domácích na dokonání obratu. Caprari se dostal do brejku, mohl sám zakončovat, ale rozhodl se ještě přihrát na střed na Colpaniho. Tomu ale střela nesedla a oblouček skončil těsně vedle Terraccianovy branky!
49'
Obdobně dopadl i na levém křídle Saponara, jeho příhra po zemi skončila u domácích.
48'
Hosté předvedli první výpad druhé půle, Antonín Barák ale nezvládl odcentrovat a byl zablokován.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
První půle je za námi a my se rozhodně nenudili. Vstup do zápasu měli lepší hráči Fiorentiny a než se domácí rozkoukali, tak prohrávali o dvě branky. V osmé minutě otevřel skóre Christian Kouamé a o pět minut později přidal druhý gól Riccardo Saponara. Monza pak ještě chvíli bloumala po hřišti, pak ale přišla 26. minuta, po levé straně potáhl Caprari a jeho pas do vápna si na vlastní branku srazil Cristiano Biraghi. Ve 43. minutě bylo dokonce po dlouhém výkopu gólmana Di Gregoria a zakončení Danyho Moty srovnáno a v nastaveném čase dali domácí dokonce třetí gól! Pessinova radost ovšem trvala jen krátce, po ruce byla branka odvolána a do šaten se tak odešlo za stavu 2:2.
45+3'
45+2'
Domácí tým se v nastaveném čase chvíli radoval z obratu ve skóre, když se po rohu prosadil zblízka Matteo Pessina, jenže VAR odhalil hru rukou a gól tak nebyl uznán. Stav je tedy stále 2:2!
45+1'
Monza si v úplném závěru ještě střihne jeden rohový kop po Caprariho tečované střele.
43'
Je srovnáno! Gólman Di Gregorio poslal dopředu dlouhý nákop, míč si na útočné polovině až takřka u šestnáctky zpracoval DANY MOTA a i když byl tísněn obráncem, zvládl překonat vyběhnutého Terracciana – 2:2!
43'
Další žlutá karta na straně Fiorentiny, Nikola Milenković byl v souboji o míč pozdě a fauloval Caprariho.
41'
Zase tu máme trochu útlum, více nedovolených zákroků a tím pádem hru převážně ve středu hrací plochy.
39'
Přímý kop Monzy. Táhlý oblouček našel ve vápně Caprariho, ten zkusil těžký volej a nebyl daleko od toho, aby míč dobře trefil a překvapil Terracciana.
39'
Žlutá karta na straně Fiorentiny, za nedovolený zákrok byl potrestán Antonín Barák.
38'
Monza v protiútoku, Caprari se zbavil Dodôa, jenže pak z levé strany vystřelil vysoko nad branku.
38'
Saponara postupoval levou stranou, jednomu soupeři nasadil jesličky, pak si ale dal míč daleko od nohy a přišel o něj.
37'
Velká malá domů na Terracciana, Fiorentina teď nechce moc riskovat, raději podrží míč a počká si na lepší chvíli na na útok.
35'
Na pravé straně najednou dostal prostor pro průnik hostující Cabral, zasprintoval k vápnu, ale nevystřelil vůbec přesně.
34'
Následný centr z pravé strany byl hlavičkou prodloužen do šestnáctky, tam už ale zasáhla dobře postavená obrana Monzy a bylo po případné šanci.
33'
Je tu první žlutá karta utkání, za opravdu tvrdý zákrok na Dodôa ji dostal domácí Carlos Augusto.
31'
Opět se k míči dral agilní Saponara, na něj si obrana Monzy musí dávat opravdu velký pozor.
30'
Po dlouhých přípravách přilétl do vápna táhlý centr, Di Gregorio však zasahovat nemusel, vše za něj udělala obrana.
28'
Na inkasovanou branku reaguje Fiorentina opravdu skvěle – útokem a vybojovanou standardkou.
26'
No vida, je sníženo! Na levé straně dostal přihrávku do běhu Caprari, dostal se do šestnáctky, posílal míč na malé vápno, kde se po odrazu od CRISTIANA BIRAGHIHO dostal za Terracciana. Po vlastenci Fiorentiny je tak upraveno na 1:2!
24'
Po akčních minutách tu máme menší úpadek tempa, rozehrává se od Terraccianovy branky.
23'
Domácí reklamovali pokutový kop, sudí byl ale poblíž a okamžitě ukazoval, že tohle pískat nebude. Mota svůj pád hodně přifilmoval.
23'
Ten už nebezpečný nebyl, naopak vznikl kontr a ve vápně Monzy opět operoval velice aktivní Saponara.
22'
Mohlo být sníženo! Na centr od rohového praporku si u zadní tyče naskočil Caldirola, prudce hlavičkoval, ale Terracciano zvládl vytáhnout reflexivní zákrok a vyrazil míč na další roh!
20'
Domácí možná v prvním vážnějším výpadu, zleva se Mota snažil prostrčit míč do šestnáctky, skončilo to ale u brankáře Terracciana.
19'
Pokračuje fotbal na jednu branku, na tu domácí. Monza skutečně neví, co hrát...
17'
Saponara se zase tlačil dopředu, snažil se zleva přihrát na střed, obrana domácích musela bleskově zasahovat.
16'
Dlouhý pas za obranu Monzy hledal Kouamého, ten však byl u míče pozdě, rychlejší byl gólman Di Gregorio.
15'
Ledová sprcha pro domácí hráče i publikum. Na stadionu rázem panuje mrazivé ticho.
13'
Fiorentina právě vstřelila branku!
A už je to o dvě branky. Hosté zakombinovali na pravé straně, Kouamé pěkným pasem našel nepokrytého RICCARDA SAPONARU, obrana Monzy přestala hrát v v domnění, že se bude mávat ofsajd, jenže praporek zůstal dole a hostující záložník pohotově překonal vyběhnutého gólmana – 0:2.
12'
Hosté hrají v naprosté pohodě, hravě se dostávají na útočnou polovinu a dostávají soupeře do potíží.
10'
Další šance Fiorentiny, nyní se do centru opřel z voleje Cabral, nicméně trefil pouze jednoho z bránících hráčů Monzy. Navíc se pískal Barákův útočný faul.
9'
Monza tak musí poměrně brzy změnit taktiku do dnešního zápasu, brzy inkasovaný gól zcela určitě v plánech nebyl...
8'
Hosté jdou do vedení! Fiorentina rozehrála rohový kop, Biraghiho centr od praporku našel zcela volného CHRISTIANA KOUAMÉHO, ten se položil v pádu do prudké hlavičky a míč uklidil za marně natahujícího se Di Gregoria. Domácí ještě reklamovali faul ve vápně, nicméně marně a je to 0:1!
7'
Kouamé hledal z pravé strany nabíhajícího Saponaru, chtělo to ale trochu přitlačit na razanci, i tohle skončilo u obrany Monzy.
6'
Fiorentina začíná pozvolna přebírat iniciativu na hrací ploše, hráči v červeném se pouze brání.
5'
Trochu kostrbatý útok Fiorentiny po levé straně, Saponara mohl sám zakončovat, ale rozhodl se ještě přihrát na střed a to už obrana Monzy pokryla.
4'
Monza u míče, zatím je to ale jen kombinace u vlastního vápna, do kombinace se dokonce zapojil i Di Gregorio.
3'
Centr z levé strany přilétl přesně k brankáři Di Gregoriovi, ten neměl vůbec žádné problémy zakročit.
2'
Úvod zápasu je dle očekávání oťukávají, hráči si na sluncem zalitém trávníku obezřetně přihrávají.
1'

AC Monza: Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Ciurria, Rovella, Pessina (C), Augusto – Colpani, Caprari – Mota.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Birindelli, F. Carboni, Machín, D'Alessandro, S. Vignato, Valoti, Marlon, Sensi, Donati, Antov, Petagna, F. Ranocchia, Gytkjær.
Trenér: Raffaele Palladino

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Milenković, Lu. Martínez, Biraghi (C) – Amrábat, Mandragora – Saponara, Barák, Kouamé – Cabral.
Náhradníci: Cerofolini, Vannucchi – Duncan, Sottil, Kayode, Igor, Ikoné, Terzić, González, Castrovilli, Jović, Bianco, Ranieri.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Sacchi – Affalato, Severino.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na U-Power Stadium začne v 15:00, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
AC Monza

Domácí tým je v tuto chvíli na 13. místě s 38 body a hraje tak klidný střed. Po nevýrazných výkonech z posledních týdnů se Monza v minulém kole blýskla, když si odvezla všechny body z půdy Interu Milán. O osudu utkání rozhodla jediná branka, tu dal v 78. minutě Caldirola.

ACF Fiorentina

Hosté jsou na tom o něco lépe, na devátém místě mají 42 bodů. Fiorentina ještě hraje Evropskou Konferenční ligu, kde se už probojovala mezi nejlepší čtyřku! V domácí soutěži teď hrála dvakrát doma a jak proti Spezii, tak i proti Atalantě remizovala 1:1.
Dobré odpoledne u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 31. kola mezi týmy AC Monza a ACF Fiorentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62