Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Cremonese - 12. února 2023   20:45

Neapol
22' Kvaracchelija  • 65' Osimhen (Kim Min-čä) • 79' Elmas (Di Lorenzo)
3:0
(1:0)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-čä, Rui (70. Oliveira) – Anguissa, Lobotka (86. Demme), Zieliński (70. Elmas) – Lozano (83. Ndombèlé), Osimhen, Kvaracchelija (83. Raspadori).
Gollini, Marfella – Bereszyński, Jesus, Zedadka, Gaetano, Østigård, Simeone, Politano, Zerbin.
Massimi – Berti, Bottegoni
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Cremonese
Carnesecchi – A. Ferrari, Chiricheş (C), J. Vásquez (68. Ghiglione) – Sernicola, Pickel (60. Castagnetti), Meïté (76. Acella), Benassi, Aiwu – Afena-Gyan, Tsadjout (60. Ciofani).
Sarr, Saro – Galdames, Valeri.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:7.
Neapol povinně porazila poslední Cremonese. To působilo v prvním poločase a od stavu 1:0 pro domácí velice sympaticky. Nicméně zlomil jej Osimhenův gól při rohu. Následně se ještě prosadil střídající Osimhen při narážečce s Di Lorenzem. Závěr už se pouze dohrával a Cremonese tak nadále čeká na své první vítězství v tomto ročníku Serie A a přibližuje se pádu o patro níž. Neapol alespoň částečně oplatila svému soupeři vyřazení z Coppa Italia.
90+6'
90+6'
Amir Rrahmani byl pohlídaný v šestnáctce.
90+5'
Aiwu padl pod nohy střílejícímu Raspadorimu a ještě bude Neapol zahrávat roh z levé strany.
90+4'
André Anguissa kombinoval u vápna, následně se zbavil Anguissa obránce, ale přetáhl centr na Osimhena.
90+3'
Meret rozehrál nakrátko s Demmem, Rrahmani nakopával na pravou stranu, kde byl Elmas s Osimhenem.
90+2'
Tím fotbalistou byl Aiwu, oba zápas dohrají.
90+1'
Při se srazili Kim a ještě jeden fotbalista z hostujícího celku.
90'
Hraje se hlavně v prostoru mimo vápno.
89'
Hosté běhají především bez balónu a už asi tlačí čas očima.
88'
Amir Rrahmani dobře pracoval tělem a navíc mohl přihrát Meretovi, ten je blízko čistému kontu.
87'
Elmas a Demme se vymanili z presinku a Neapol pak zaútočila po levé straně, načež Ndombelého zradil první dotek.
86'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Diego Demme.
85'
Tanguy Ndombèlé narazil do Ghiglioneho a jednak ublížil soupeři a zároveň sám sobě. Drží se za pravé rameno.
83'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Giacomo Raspadori,
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Tanguy Ndombèlé.
82'
Lozanův centr z pravé strany nepustila obrana k Osimhenovi.
81'
Ofsajd Neapole na levé straně.
79'
Neapol právě vstřelila branku!
ELJIF ELMAS táhl akci na pravé straně, narazil si s Di Lorenzem a ve vápně práskl do zakončení na protější tyč.
78'
Utkání už se pouze dohrává, v posledních minutách to je obrovská nuda.
77'
Castagnetti otravoval Neapol při rozehrávce bez úspěchu.
76'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Christian Acella.
75'
Leonardo Sernicola fauloval jistého gruzínského fotbalistu, tomu se na nohy moc nechce.
74'
Aiwu dostává právem žlutou kartu za faul na Achillovku Osimhena na polovině hřiště.
73'
Elmas hlavičkoval na hraně malého vápna ze záklonu, ale bránu vůbec netrefil.
72'
Lozano a Elmasem postrčili na pravou stranu Osimhenovi a ten získal proti Chirichesovi rohový kop.
71'
Neapol je v klidu, ve druhém poločase má výraznou převahu na držení míče a Cremonese se zdá být zlomené.
70'
ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Oliveira,
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.
69'
Po vzájemném souboji zůstal ležet na trávníku Aiwu i Zielinski, Aiwu nešťastně trefil kopačkou Polákův obličej v době, kdy měl Zielinski hlavu už nízko nad zemí.
68'
ze hřiště odchází Johan Vásquez, přichází Paolo Ghiglione.
67'
To nebyla vůbec špatná střela z levé strany mezi nohama Di Lorenza vedle protější tyče.
65'
Dobře kopnutý roh Zielinskiho prodlužoval Di Lorenzo u přední tyče do ruky Carnesecchiho, u zadní tyčky pak adresoval Kim rybičkou míč před prázdnou bránu pro VICTORA OSIMHENA a ten z čáry musel trefit síť.
64'
Anguissa kontroval míč na pravé straně směřující na rohový kop.
63'
Lozano zkazil přihrávku, přitom mu po pravé straně nabíhal spoluhráč, následoval ještě jeho faul.
62'
Neapol v poklidu drží míč.
61'
Že by to byla ve druhém poločase úplně strhující podívaná, to tedy ne.
60'
ze hřiště odchází Franck Tsadjout, přichází Daniel Ciofani,
ze hřiště odchází Chalres Pickel, přichází Michele Castagnetti.
59'
Di Lorenzův centr z pravé strany na zadní tyč přeletěl hlavu Osimhena a vykopává tak Carmesecchi.
58'
Sernicola byl podražený na levé straně Zielinskim a Rui si odpálením míče koledoval o žlutou odměnu.
57'
Neapol nemá úplně výrazně navrch, Cremonese pokračuje v sympatickém představení.
56'
Valeri se dostal na levé straně při souboji s Anguissou již mimo hrací plochu.
55'
Marco Benassi nasadil jesle a potom křížem přihrál na Valeriho, ten neuspěl proti Lozanovi, ale ještě bude Cremonese kopat roh.
54'
Chviča Kvaracchelija si v levé polovině vápna přehodil míč na pravačku a zakončil nad horní tyč..
53'
Lozano trefil Valeriho zprava do Achillovky, ale hrálo se dál a Lozano si vypracoval dobrou šanci z velkého vápna, tu vyrážel Carnesecchi rukama nad branku.
52'
Lozano se zvedl a i on by měl pokračovat v zápase stejně jako Lobotka.
51'
Vásquez si ukopl míč a nechtěně zasáhl kopačkou Lozana, ten se svíjí na zemi. Hra má zatím ve druhém poločase vyloženě plynulost.
49'
Lobotka odešel pomalu z hrací plochy a domácí byli krátce v deseti.
48'
Sernicola spadl po souboji s Ruiem přímo na Lobotku, ten zůstává ležet na trávníku a bude ošetřovaný.
47'
Zatím se nic moc vážnějšího neděje.
46'
Zatím to úplně nevypadá, že sledujeme souboj prvního s posledním. Cremonese několikráte vystrčilo růžky přes silnou pravou stranu a Meret se nenudil. Hosté můžou litovat, že ve 22. minutě chyboval Sernicola a Kavaracchelija skóroval mezi nohama na zadní tyč. Cremonese má zatím obrovský problém s aktivitou soupeře po ztrátě míče a aktivním presinkem. V tom je mezi týmy patrný rozdíl.
45+2'
45+1'
Hostující kombinaci překazil Rui a ještě se hnal dopředu Osimhen.
45'
Penalta pro domácí to nebude, Neapol ji chtěla za podražení Ferrariho v levé části vápna proti Kvaracchelijovi.
44'
Zielinski se otáčel na ose hřiště a z pětadvaceti metrů vystřelil výrazně nad břevno.
43'
Rui centroval zleva na nohu Chirichese u přední tyče, ale hosté si míče dlouho neužili.
42'
Lozano táhl útok na pravé straně, Afena-Gyan jej doběhl a čistě obral o balón, domácí takový názor nesdíleli.
41'
Sernicolův centr zprava na Tsjadouta odehrál Di Lorenzo hlavou na roh.
41'
Rui vystoupil zleva na Sernicolu a vypíchl balón ve skluzu, hosté pak drží balón na půli.
40'
Sympaticky hrající hosté se přesunuli na útočnou polovinu a Sernicola to myslel dobře centrem zprava na zadní tyč, kde byli dva hráči. Obránce odvracel hlavou a zdánlivě snadný balón málem nestáhl Meret, Afena-Gyan hned cítil šanci.
38'
Chviča Kvaracchelija přenášel hru na pravou stranu a poté přišel centr na přední tyč, kde byl Zielinski v těžké pozici, vzápětí domácí sklepávali Osimhenovi na ránu z jedničky do koše.
37'
Sernicola si narazil, ale přetáhl centr zprava, ten ještě zachránil na hrací ploše Vásquez a následovala střela Benassiho ze střední vzdálenosti do rukavic Mereta.
36'
Zase nedobrá rozehrávka Cremonese v důsledku presinku Neapole a hosté se museli bránit až nahrávka patou skončila na noze Chirichese.
35'
Pickel se vrací na plac po krátkém ošetření, jinak se zatím hraje bez výraznějšího přerušení.
34'
Dva hráči hostů na sebe koukali při centru z pravé strany, Osimhen hlavičkoval vysoko nad branku.
33'
Saplletti se diví, ale to opravdu byl faul rukou na Pickela v podání Anguissy, Ferrari rozehraje nakrátko.
32'
Domácí skvěle napadají a hosté s tím mají obrovské problémy, nemají čas na rozehrávku.
31'
Cremonese zatím nepůsobí vůbec špatným dojmem, ačkoliv po obdržené brance už není směrem dopředu tak aktivní.
30'
Marco Carnesecchi sebral míč na přední tyči a vyhazoval jej na pravou stranu, kde byl Lobotka včas u Afeny-Gyana.
29'
Domácí měli velice dobrou přechodovou fázi, Anguissa posléze nahrával na levou stranu běžícímu Osimhenovi, ten patou odrazil míč o Chirichese. Tím pádem roh.
28'
Tsadjout nezkrotil míč na pravé straně, ale domácí nebyli na míči příliš dlouho, navíc Anguissa fauloval Benassiho.
27'
Osimhen se nedostal přes Chirichese ani jednou ze dvou případů. Nicméně domácí nadále obléhali vápno a Chviča Kvaracchelija zrychlil hru narážečkou, mezitím si naběhl na centr z pravé strany a jeho pokusu hlavou moc nechybělo.
26'
Marco Carnesecchi posílal nákop na pravou stranu, ten proskákal do autu a balón si vezme Rui.
25'
Hosté kombinovali až začal napadat Chviča Kvaracchelija a nohama se musel zapojit Marco Carnesecchi.
24'
Soualiho Meïté převzal míč na levé straně, otočil se a vypálil směrem na opačnou tyč, Neapol srazila balón na roh.
22'
Sernicola laxně odhlavičkoval centr, balónu se chopil CHVIČA KVARACCHELIJA, zasekl na levé straně na pravačku a mezi nohama obránce skóroval po zemi na zadní tyč.
21'
Afena-Gyan trefil z pětadvaceti metrů záda otáčejícího se Lobotky.
20'
Giovanni Di Lorenzo se odpoutal od beka na přední tyči a jeho zakončení hlavou vytahoval Carnesecchi pravou rukou pod břevnem.
19'
Osimhen obešel beka na levé straně, jeho centr se stal kořistí Aiwa. Domácí ještě disponují rohem.
18'
Pickel šel do souboje s Ruiem na pravé straně a po zásahu do kolene začal řvát bolestí, nicméně bude v pořádku.
17'
Po sklepnutí Zielinskiho proti noze zakončoval Rui placírkou z levé strany po zemi na vzdálenější tyč, kde se položil Carnesecchi.
16'
Úplně nesledujeme zápas na jednu branku, Cremonese již vystrčilo růžky.
15'
Johan Vásquez upadl při souboji s Lobotkou na zadní tyči, ale k penaltě to mělo hodně daleko.
15'
Sernicola se protáhl mezi dvěma na pravé straně a nastřeloval balón na bližší tyč, domácí si poradili.
14'
Osimhen zatleskal úmyslu spoluhráče, vykopávat bude za pískotu tribun hostující gólman.
13'
Johan Vásquez podrazil Lozana na pravé straně a další zápas Serie A se jej netýká.
12'
Cremonese přeneslo hru na levou stranu na Vásqueze, jeho centr srazil Di Lorenzo.
11'
Kim Min-čä strhl rukama soupeře z levé strany, hosté s rozehrávkou neotálí a chtějí tím rozbít hru.
10'
Domácí se ubránili na přední tyči a donutili hosty hrát s brankářem.
9'
Centr zprava z nohy Sernicoly propadl do levé poloviny vápna, kde podcenil Vásquez situaci a prováhal moment na zakončení, Lozano mu odkopl balón před očima.
9'
Neapol je hodně aktivní po ztrátě míče a okamžitě presuje.
7'
Chviča Kvaracchelija nezpracoval míč na levé straně, ale poté Kim Min-čä odvedl dobrou práci.
7'
Bývalý stoper Neapole Chiriches odhlavičkoval centr, ale domácí pokračovali v tlaku a následný pokus Di Lorenza z hranice šestnáctky vyrážel Marco Carnesecchi k Lozanovi.
6'
Úvod utkání je zatím dosti opatrný.
3'
Domácí si přihrávali tak dlouho až na levé straně nezafungovala narážečka Ruie se spoluhráčem.
2'
Vedoucí celek Serie A vystihl křižný pas na pravou stranu a může v poklidu zahájit svůj postupný útok.
1'
Domácí nakopávali přes levou stranu a s prodlevou je až alibisticky odmávaný ofsajd.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-čä, Rui – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Lozano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Gollini, Marfella – Bereszyński, Ndombèlé, Jesus, Zedadka, Gaetano, Elmas, Østigård, Simeone, Demme, Politano, Raspadori, Oliveira, Zerbin.
Trenér: Spalletti

US Cremonese: Carnesecchi – A. Ferrari, Chiricheş, J. Vásquez – Sernicola, Pickel, Meïté, Benassi, Aiwu – Afena-Gyan, Tsadjout.
Náhradníci: Sarr, Saro – Ciofani, Galdames, Valeri, Acella, Ghiglione, Castagnetti.
Trenér: Ballardini

Rozhodčí: Massimi – Berti, Bottegoni.
Delegace
Hlavním rozhodčím tohoto duelu bude Luca Massimi, jeho asistenty Alessio Berti a Matteo Bottegoni.
Vzájemné zápasy
Oba celky se střetnou již potřetí v letošní sezoně. Neapol zvítězila v devátém kole Serie A 4:1, když rozhodla až v závěrečné čtvrthodině. Nicméně následně senzačně vypadla v osmifinále Coppa Italia na penalty. Jako jediný neproměnil v rozstřelu Stanislav Lobotka.
US Cremonese
Cremonese skončilo v loňském ročníku Serie B druhé o dva body za Lecce. Společně s ním a Monzou je tak jedním ze tří nováčků Serie A a sedmnáct kol před koncem soutěže to má nahnuté. Je totiž s pouhými osmi body na samotném chvostu tabulky. V jednadvaceti duelech navíc Cremonese ani jednou nezvítězilo a se sedmatřiceti obdrženými góly mu patří pozice nejhorší obrany v celé Serii A. Jestli alespoň něco může těšit Cremonese v letošní sezoně, tak je to jízda Coppa Italia. Tam po skalpu svého dnešního soupeře totiž ve čtvrtfinále porazilo i AS Řím a v semifinále si to rozdá s Fiorentinou.
SSC Neapol
Neapol zažívá sezonu snů. Serii A vede o třináct bodů a zřejmě získá první titul od roku 1990. V nejvyšší italské soutěži prohrála jen s Interem Milán. V Lize mistrů pouze s Liverpoolem. Fanoušky Neapoli uhranul především Gruzínec Chviča Kvaracchelija. Ten přišel do města pod Vezuvem z Kazaně, když se rozhodl v kádru někdejšího účastníka základní skupiny Ligy mistrů skončit na základě ruské invaze na Ukrajině. Kvaracchelijovi se dostalo přezdívky Kvaradona po jisté argentinské legendě. I díky němu mají domácí při skóre 51:15 jasně nejlepší ofenzivu i defenzivu v Serii A.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 22. kola italské Serie A, ve kterém se střetnou SSC Neapol a US Cremonese. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62