Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Lecce - 31. srpna 2022   20:45

Neapol
27' Elmas (Politano)
1:1
(1:1)
Lecce
31' Colombo  (Hjulmand)
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Östigard, Kim Min-jae, Oliveira – Ndombèlé (46. Lobotka), Anguissa (85. Simeone) – Politano (71. Lozano), Elmas (56. Kvaratšelija), Raspadori (46. Zieliński) – Osimhen.
Sirigu, Marfella – Rrahmani, Rui, Zerbin, Jesus, Zanoli, Gaetano.
Marcenaro – Lo Cicero, Palermo
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Lecce
Falcone – Gendrey, Pezzella, Baschirotto, Tuia – Helgason (46. Gonzàlez), Hjulmand, Askildsen (62. Blin) – Di Francesco (62. Strefezza), Colombo (70. Ceesay), Banda (75. Listkowski).
Jasper Samooja, Bleve – Frabotta, Umtiti, Bistrović, Gallo, P. Rodríguez.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 4:3.
Utkání je u konce a vítěze jsme nepoznali. Druhá půle se nesla v duchu velké převahy domácí Neapole a úporné obrany hostů. Do dvou opravdu slibných šancí se dostal Osimhen, těsně vedle mířil i Politano, gólu se ale stadion nedočkal. Pro domácí je výsledek 1:1 nečekanou ztrátou a s osmi body je na třetím místě. Pro Lecce je bod výhrou, má už celkem dva a je na 15. místě.
90+7'
90+7'
Žlutou kartou za faul byl potrestán i jeho spoluhráč Valentin Gendrey.
90+7'
Ještě jedna standardka pro Neapol, před Falconem je živo. Žlutou kartu dostal Joan Gonzàlez.
90+5'
Nákopy domácích jsou na náhodu, tohle si hosté v poklidu hlídají.
90+4'
Ze strany Neapole je to už docela křeč a z hlediště se nese celkem nespokojený pískot.
90+3'
Rozhodnout mohl Osimhen, tentokrát si naběhl v pořádku, jenže následná hlavička zblízka byla ze záklonu a míč skončil velký kus nad břevnem.
90+2'
Hosté cítí, že bod je blízko a tak se už v závěru nikam neženou. Falcone s rozehrou od vlastní branky nepospíchá.
90+1'
Kvaratšelija neprošel levou stranou, nevybojoval ani rohový kop.
90'
Östigard hledal prudkým centrem Osimhena, tohle nevypadalo zle, jenže nahoru letěl praporek pomezního a mával se ofsajd.
89'
Lozano chtěl narazit Lobotkovi, našel však pouze kopačku jednoho z hostů.
89'
A další rázný odkop Lecce od vlastního vápna.
88'
Kvaratšelija dostal míč na malé vápno, Baschirotto zase odvrátil.
87'
Domácím nevyšel ani přímý kop z pravé strany, centr skončil v chumlu hráčů v pokutovém území, kde zaúřadovali pozorní hráči Lecce.
86'
Simeone hned přijímal pas od Kvaratšeliji, Neapol stupňuje tlak a hosté pouze odkopávají.
85'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Giovanni Simeone.
85'
Kombinace Kvaratšeliji s Oliveirou skončila u druhého jmenovaného, ten už nenašel prostor pro střelu, případně přihrávku na další spoluhráče.
84'
Po dlouhé době se ke střele dostali i hosté, Hjulmand mířil z dálky přesně do míst, kde byl nachystaný Meret.
83'
Výborný Falcone, který vyběhl ven z vápna a dokázal zastavit Osimhena!
82'
A zase tlak domácích. Na centr si naskakoval Di Lorenzo, ten ovšem ve vzdušném souboji fauloval Falconeho.
81'
Hraje se teď prakticky na jedinou branku, Neapol má velkou převahu v držení míče, nicméně koncovka je dosti slabá...
80'
Zablokován byl i Kvaratšelija, následnou dorážku Di Lorenza vyrazil pohotový Falcone.
80'
Kombinace u vápna skončila zablokovanou střelou, neprosadil se Anguissa.
79'
Lozano sice svým centrem po zemi nasadil soupeři jesličky, ale zároveň tím překvapil i Osimhena, který nestačil zpracovat.
77'
Strefezzu fauloval Kvaratšelija a zase se chviličku nehrálo.
76'
Listkowski hned zakombinoval s Gonzàlezem, ten už ale do střelecké pozice nebyl schopen přejít.
75'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Marcin Listkowski.
74'
A teď už dokonce sedí na trávníku a drží se za pravou holeň.
73'
Vypadá to, že hostující Banda má zdravotní problémy, pohyb mu začíná dělat potíže a kulhá.
71'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
71'
Další šance domácích na vedoucí branku. Politano si zpracoval na pravé straně, úhybem se zbavil hned dvou obránců a najednou měl prostor pro zakončení. Křížná střela šla jen decimetry vedle branky!
70'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Assan Ceesay.
69'
Rázem to mohl Osimhen zlomit, když si naskočil na Politanův centr z pravé strany a zblízka hlavičkoval těsně vedle!
67'
Ofsajd domácích, v něm se nechal nachytat Victor Osimhen, kterému dnešní zápas vůbec nevychází a nemůže se dostat do hry.
65'
V běžeckém souboji dvou sedmnáctek uspěla ta domácí, Oliveira udržel na zádech Gendreyho a nepustil jej k zakončení z úhlu.
64'
No, tohle nevypadalo vůbec zle. Z obrovské dálky napřáhl domácí Leo Östigard a jeho dělovka prosvištěla jen kousek nad brankou. Falcone si musel dávat velký pozor.
63'
Máme tu krátkou pauzu, na trávníku totiž leží hostující Banda a je potřeba jeho ošetření.
62'
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Gabriel Strefezza.
62'
ze hřiště odchází Kristoffer Askildsen, přichází Alexis Blin.
61'
Po Zielińskiho centru propadl míč k Osimhenovi, ten z úhlu ale nepřekonal Hjulmanda a jeho rána byla zablokována.
61'
Kvaratšelija oživil ofenzívu Neapole, hosté s ním mají docela dost práce. Je tu další rohový kop.
60'
Neapol zase v útoku, byl z toho roh, ovšem bez jakéhokoli nebezpečí pro Falconeho branku.
59'
Domácím musel na chviličku zatrnout, když se po pádu jednoho z hráčů Lecce v pokutovém území pískalo, nejednalo se ale o penaltu, ale o ofsajd.
58'
Kviča Kvaratšelija se hned zapojil do útočení, na levé straně ale neukličkoval Gendreyho.
56'
ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Kviča Kvaratšelija.
55'
Neapol zatím ve druhé půli vládne, hostující celek se poctivě brání.
54'
Další pád, nyní před vápnem, ani zákrok na Zelińskiho se nepískal.
52'
Domácí si po těsném střetu v pokutovém území žádali penaltu, sudí však v zákroku Baschirotta nic nedovoleného neviděl a nechal pokračovat ve hře.
50'
Nakonec z toho byly rohy dva a po druhé rozehře to z dálky zkusil Zieliński. Mířil přesně doprostřed branky a Falcone si připsal jistý zákrok.
49'
A nevypadalo to zle, neboť centr na zadní tyč našel Elmase a ten z ostrého úhlu prověřil Falconeho.
48'
Politano na pravé straně nenašel prostor pro centr do vápna a musel tak přihrávat dozadu. Akce Neapole ale pokračuje.
46'
ze hřiště odchází Thórir Jóhann Helgason, přichází Joan Gonzàlez.
46'
ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Stanislav Lobotka.
46'
ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Piotr Zieliński.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
První půle je za námi a my se rozhodně nenudili. Oba celky se dokázaly dostat do střeleckých pozic, gólmani měli plno práce a my se dočkali hned dvou branek. Jako první se mohli dostat do vedení hosté, jenže Colombo neproměnil pokutový kop za faul na Di Francesca a trest přišel hned vzápětí. Ve vápně zůstal volný Eljif Elmas a zblízka uklidil míč za Falconeho. Vyrovnání ale bylo po opravdu výstavní trefě, kdy si za vápnem zpracoval Lorenzo Colombo a z kroku vyslal bombu přesně do horního rohu. Zatím je tedy stav 1:1 a my si počkejme, co si pro nás aktéři tohoto zápasu připraví po přestávce.
45+3'
45+3'
Už to vypadalo, že Banda vybojuje pro hosty ještě jeden rohový kop, ale nakonec se sám dopustil útočného faulu.
45+2'
Nakonec z toho byly rohy hned dva a po druhém centru se do vzduchu pověsil Colombo, jenže jeho hlavička šla těsně vedle pravé Meretovy tyče.
45+1'
Hezká narážečka hostů u pokutového území, do zakončení se prodral Colombo a obrana Neapole musela odvracet na rohový kop.
43'
Útočný faul hostujícího Askildsena, tím byla akce Lecce zastavena těsně před šestnáctkou.
42'
Z velké dálky to zkoušel hostující Lameck Banda, rána přes obránce letěla vysoko nad branku.
40'
Další karta pro hostující tým. Za zajetí do Östigarda byl potrestán Lorenzo Colombo.
39'
Na branku vyslal ránu až Anguissa, jeho pokus po zemi šel přesně doprostřed branky k připravenému Falconemu.
38'
Neapol přidává před koncem půle na tempu, Politano v tuto chvíli neuspěl s centrem z pravého křídla.
36'
Raspadori pronikl z levé strany do pokutového území, následná přihrávka ale byla sražena. Hráči Neapole ještě reklamovali ruku, sudí však byl ale jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.
35'
Začíná se nám zase na trávníku lehce přitvrzovat, rozhodčí se ale zápasu snaží dát volnost.
34'
Lecce se dostávalo do protiútoku, snaha ale skončila odmávaným a odpískaným ofsajdem.
33'
Žlutá karta na straně Lecce, za nedovolený zákrok byl potrestán Morten Hjulmand.
31'
Lecce právě vstřelilo branku!
No a už je dokonce srovnáno. Obrana Neapole sice dokázala odvrátit vysoký míč za vápno, tam si ale jedním dotekem zpracoval LORENZO COLOMBO a tím druhým z kroku práskl levačkou tak šikovně, že vymetl horní roh Meretovy branky – 1:1!
29'
Lecce se sympaticky ihned po obdržené brance snaží o reakci a kombinuje u vápna.
28'
Za protesty pak dostal červenou kartu jeden ze členů realizačního týmu hostujícího celku.
27'
Neapol právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš. Neapol se vydala do útoku, míč doputoval k Politanovi, ten jej přihrál na volného ELJIFA ELMASE, který dostal až mnoho volného prostoru a zblízka sklepl k tyči Falconeho branky – 1:0.
25'
Míč si připravil Lorenzo Colombo, penaltu rozehrával hned nadvakrát, neboť první pokus, který byl úspěšný, byl rozehrán ještě před hvizdem sudího. Ten druhý poslal na opačnou tyč, jenže ji nedokonale umístil a Meret ji vyrazil na roh!
24'
Ještě se kontroluje video, zda kontakt byl opravdu na penaltu, ale vypadá to, že verdikt se měnit nebude!
23'
No a pozor, je tu penalta pro Lecce! Federico Di Francesco přijímal v rohu vápna přihrávku, toho atakoval Ndombèlé a rozhodčí hned ukázal na puntík!
21'
První vážnější okamžik na straně Neapole. Politano rozehrál roh po zemi, míč se k němu vrátil a on svou ranou levačkou protáhl gólmana Falconeho.
20'
Domácí Politano dostala přihrávku na hranici vápna, Baschirotto jej ale čistě zastavil a nepustil do zakončení.
19'
První střelecký pokus hostujícího celku, střela kousíček zpoza šestnáctky skončila přesně v náruči gólmana Mereta.
17'
Neuspěl ani André Anguissa se svou příhrou středem, obrana Lecce opět včas zacvakla vrata.
15'
Prostrkávačka do pokutového území Lecce, Politano ovšem ve finální fázi pohořel a nepovedlo se mu přihrát na volného spoluhráče.
14'
I když to bylo z úhlu, tak to Federico Di Politano zkusil přímo na branku. Sympatický pokus skončil na boční síti.
13'
Levou stranou pospíchal k vápnu hostující Lameck Banda, toho zezadu zastavil Matteo Politano a byl potrestán žlutou kartou.
12'
Lecce se už očividně na trávníku rozkoukalo a je teď domácím vyrovnaným soupeřem.
10'
Neapol se po několika minutách opět vrátila do útoku akce pravým křídlem skončila ale kus před šestnáctkou.
9'
Di Francesco nyní sklepával pod sebe na Lamecka Bandu, ten ale narazil na dva soupeře a míč mu uskočil od nohou.
8'
O průnik se hned dvakrát pokoušel Pezzella, obrana Neapole jej ale u levé hranice vápna zvládla uhlídat.
7'
Lecce se snaží zpomalit tempo, jenže hosté potřebují udržet déle míč na svých kopačkách.
6'
Politano vyslal až moc prudký centr z pravého křídla, tohle přelétlo všechny a skončilo mimo hrací plochu.
5'
Neapol pokračuje v úvodním náporu, tentokrát letěl centr na Raspadoriho, u míče byl ale jako první brankář Falcone.
4'
No, tohle už vypadalo vážněji. Po akci z pravé strany přilétl centr od Politana a ve vápně se o nůžky pokusil Elmas. Ten ale míč netrefil a brankáři hostů se určitě ulevilo.
3'
První standardní situace pro Neapol, tohle ale zřejmě nebylo podle představ domácích, Falcone byl bez práce.
2'
Neapol se hned snaží o útok, zatím je to ale takové oťukávání. Di Lorenzo vhazuje u půlky.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Östigard, Kim Min-jae, Oliveira – Ndombèlé, Anguissa – Politano, Elmas, Raspadori – Osimhen.
Náhradníci: Sirigu, Marfella – Simeone, Rrahmani, Rui, Lozano, Zerbin, Jesus, Zanoli, Gaetano, Lobotka, Kvaratšelija, Zieliński.
Trenér: Luciano Spalletti

US Lecce: Falcone – Gendrey, Pezzella, Baschirotto, Tuia – Helgason, Hjulmand, Askildsen – Di Francesco, Colombo, Banda.
Náhradníci: Jasper Samooja, Bleve – Strefezza, Frabotta, Ceesay, Umtiti, Bistrović, Gallo, P. Rodríguez, Gonzàlez, Blin, Listkowski.
Trenér: Marco Baroni

Rozhodčí: Marcenaro – Lo Cicero, Palermo.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Diego Armando Maradona začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Matteo Marcenaro, kterému budou na pomezí asistovat Alessandro Lo Cicero a Domenico Palermo.
US Lecce

Hosté jsou zatím na 15. místě tabulky s pouhým jediným bodem za remízu v minulém kole. V úvodních dvou zápasech Lecce nestačilo na Inter Milán a Sassuolo a podařilo se mu bodovat až v domácím duelu proti Empoli. Skóre otevřel ve 22. minutě hostující Parisi, ale ještě před přestávkou srovnal na konečných 1:1 Strefezza.

Odehrané zápasy

Lecce – Inter Milán 1:2
Sassuolo – Lecce 1:0
Lecce – Empoli 1:1
SSC Neapol

Domácí tým je po třech odehraných kolech na druhém místě se sedmi body a dnes bude bojovat o posun do čela. Neapol po dvou střelecky výrazných výhrách nastoupila ve Fiorentině a zde se naopak diváci gólu nedočkali. Dnes však bude domácí SSC obrovským favoritem a ztráta bodů by byla velkým překvapením.

Verona – Neapol 2:5
Neapol – Monza 4:0
Fiorentina – Neapol 0:0
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 4. kola mezi týmy SSC Neapol a UC Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62