Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : AS Řím - 14. srpna 2022   20:45

0:1
(0:1)
AS Řím
33' Cristante
Salernitana
Sepe – Brún, Gyömbér, Fazio – Candreva, Kastanos (54. Ribéry), L. Coulibaly, Vilhena (73. Kristoffersen), Mazzocchi (62. Sambia) – Botheim (62. Valencia), Bonazzoli.
Micai, Sorrentino – Veseli, Radovanović, Kišrída, Capezzi, Motoc, Pirola, Iervolino, Bradarić.
Simone Sozza
Stadio Arechi
AS Řím
Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Lo. Pellegrini, Cristante, Spinazzola – Dybala (88. El Shaarawy), Zaniolo (78. Wijnaldum) – Abraham (68. Matić).
Boer, Svilar – Šomurodov, Viña, Çelik, Kumbulla, Bove, Zalewski, Afena-Gyan, Tripi.

Červené karty: 0-0.
Je dobojováno. AS Řím bere první tři body v Serii A a na dva týdny přesně opět vítězí v Salernitaně, tentokrát 1:0. Rozhodující moment přišel ve 33. minutě, když zblokovanou střelu Abrahama usměrnil s pomocí teče Coulibalyho do sítě ránou zpoza vápna Bryan Cristante. Nutno podotknout, že před jeho gólem měl Zaniolo tři velké šance.

Ve druhém poločasu ukázal AS taktickou vyspělost a Salernitanu prakticky do ničeho nepustil. Navíc mohl i skórovat, ale Wijnaldumova trefa po pasu Dybaly nebyla uznána pro predešlou ofsajdovou pozici Nizozemce a poté i domávnutý ofsajd. V součtu je tak vítězství Giallorossi zasloužené.
90+5'
90+4'
Z levé strany prošel do vápna Georginio Wijnaldum. Ačkoliv se mu nepodařilo obelstít soupeře, míč je poté znovu na kopačkách AS a po další špatné rozehrávce mají balon opět v moci svěřenci José Mourinha.
90+3'
Po odkopu Ruie Patrícia hosté prohráli hlavičkový souboj. Ale následný nákop Valencii dopředu k brance nebyl přesný. Nyní už je to ze stran Salernitany pouze o nákopech a případném šťastném propadnutí míče.
90+3'
Kristoffersen si při výskoku zcela jasně pomohl rukami proti Georginio Wijnaldumovi, jenž tak získal pro svůj tým opět míč. A nastavení se pomalu chýlí ke konci.
90+2'
Spinazzola se uvolňoval na levé straně vápna, ale jeho střela si našla pouze tělo domácího stopera.
90+1'
První minuta nastavení je pryč, AS je po odkopu od branky Sepeho opět u míče.
90+1'
Ačkoliv AS Řím po kombinaci přišel o míč, domácí zastavila hodně špatná přihrávka. To je přesně to, co Salernitana nepotřebuje.
90'
Devadesát minut je minulostí, bude se hrát o čtyři minuty navíc.
88'
Paulo Dybala jde z placu a po domácí premiéře za týden se jistě bude těšit na třaskavý souboj za dva týdny na hřišti Juventusu. Nyní ho nahradí Stephan El Shaarawy.
86'
AS Řím se z druhé branky neraduje. Po hezkém vysunutí šli hosté dva sami na Luigi Sepeho a Paulo Dybala ve vápně přihrál na Wijnalduma, který pohodlně zakončil do branky. Jenže v zárodku celé akce při prvotní přihrávce si Dybala ofsajdovou pozici pohlídal, zatímco Georginio Wijnaldum nikoliv a po jeho dlouhém sprintu a střele se jeho ofsajdové postavení, po kterém získal výhodu, změnilo na ofsajd. Toť jasný výklad pravidel.
86'
A nyní navíc bez problémů kombinují před svým velkým vápnem. Domácí ani nenapadají...
85'
S defenzívní prací může být José Mourinho spokojen, v útoku určitě bude mít k zakončení některých akcí výtky. Ale jeho svěřenci zatím směřují za třemi body, což je pro něj hlavní.
85'
Spinazzola nejprve ukazoval, že vhodí dlouhý míč, čímž trošku oklamal soupeře. Aby vzápětí uvedl krátký aut hned na spoluhráče. Ale Giallorossi míč rychle ztrácí.
84'
Rui Patricio neměl ani ve druhém poločasu tolik práce. Nyní si v pohodě stáhl centrovaný míč.
83'
A právě Dybala se nyní ve vápně snažil roztancovat a oklamat Dylana Brúna. Neúspěšně a navíc se poté míč od útočníka AS odrazil za brankovou čáru. Není z toho pro hosty ani roh.
83'
Aut pro AS. Hosté samozřejmě nikterak nespěchají. Ani Paulo Dybala, který je až na dvě šance zatím dobře pokrytý.
81'
Wijnaldum se hned uvedl dobrým zákrokem, kdy vypíchl ve středu hřiště soupeřovu přihrávku. Ale následně přihrál spoluhráči míč na paty, čímž celou akci trošku zbrzdil.
81'
V závěrečných deseti minutách mají domácí k dobru ještě jedno střídání, hosté tři, ale pokud mne pravidla nešálí, všechny musí provést během jednoho okamžiku.
78'
Nicolò Zaniolo měl dnes čtyři šance, z toho dvě opravdu velké. Neprosadil se a díky Cristantemu to jeho celku zatím příliš vadit nemusí. Nyní místo něj přichází další nová tvář v týmu AS – Gini Wijnaldum.
78'
Jedna z větších šancí Salernitany. Centr z pravé strany si našel u malého vápna Antonio Candreva, ale mířil vedle. Signalizoval ještě rohový kop, ale asistent rozhodčího byl jiného názoru.
75'
AS si pohodlně hlídá míč na své polovině hřiště. Poslední třetina druhého poločasu přichází, k tomu připočtěme ještě asi tak tříminutové nastavení.
73'
Poměrně neviditelná posila Tonny Vilhena dohrál. Místo něj jde na plac Julian Kristoffersen, pětadvacetiletý norský forvard.
72'
A právě zde se Salernitaně nejenže podařílo získat míč, ale také vybojovat si faul. Příjemcem tvrdšího zákroku Nemanji Matiče byl Lassana Coulibaly a právě Matić si po třech minutách na placu vysloužil žlutou kartu. S tímto úkolem ho JM na plac určitě neposílal.
70'
Po autovém vhazování zůstali hosté u míče, ale kombinací se dostali zpět na polovinu hřiště.
69'
AS už nyní využívá trošku otevřenější obrany Salernitany. Po levé straně dostal výbornou přihrávku Spinazzola, který si navedl míč až k malému vápnu, ale pozorným blokem soupeře mít pod sebe na spoluhráče nedostal.
68'
Na plac se dostává druhá letní posila AS Řím. Nemanja Matić přichází posílit spíše defenzívu, tento záložník totiž střídá forvarda Tammyho Abrahama.
67'
Nicolò Zaniolo se dnes opravdu snaží. Nyní se uvolnil kličkou na pravé straně blíže středu, pět metrů před velkým vápnem vystřelil, ale opět nebyl přesný. Dva metry vedle bližší tyče.
66'
Tammyho Abrahama v dobré pozici zastavil ofsajd, z pohledné kombinační akce AS tak nic není.
66'
Držení míče, které bylo v prvním poločase 57% pro AS Řím, se již přechýlilo na stranu domácích. Což je pochopitelné, Giallorossi se soustředí více na defenzívu.
64'
Cristanteho přízemní centr z pravé strany šel na bližší tyč pro Paula Dybalu, který ale v obtížné pozici balon mezi tři tyče neusměrnil.
62'
Snaha o oživení domácího celku, který zatím marně hledá recept na důslednou defenzívu vítěze Evropské kontinentální ligy. Z placu jde Paswuale Mazzocchi a Erik Botheim, naopak zahrají si Junior Sambia a Diego Valencia.
61'
Jenže míč z kopačky Tonnyho Vilheny šel přímo do zdi a následná střela Coulibalyho končí vysoko nad brankou, kdesi na horním ochozu tribuny.
60'
Standardní situace pro domácí, nyní z pravé strany. Míč je zhruba pět metrů před vápnem, což už je dobrá pozice.
59'
Jeden z hráčů AS Řím se ve vápně pokoušel o nůžky. Neúspěšně, takže si Luigi Sepe mohl výrazně oddechnout.
57'
Tammy Abraham se prodíral středem hřiště k vápnu a posílal míč na levou stranu pro Spinazzolu, jenž ještě servíroval balon pro Dybalu. Velká posila, kterou Římě vítaly desítky tisíc lidí, ale mezi tři tyče také nezamířil.
54'
Jen co jsem dopsal předešlý příspěvek, již je zde změna v sestavě. Domácí posílají na plac protřelého Francka Ribéryho místo Grigorise Kastanose.
53'
Ani jeden z týmů zatím nesáhl ke změně v základní jedenáctce. Zejména hosté nemají důvod střídat.
53'
Domácí se stále více osmělují a před brankou AS Řím jsou čím dále aktivnější. Obrana Giallorossi je zatím pozorná, vždyť právě defenzíva je u José Mourinha navýsost propracovaná.
52'
Tammy Abraham a Tonny Vilhena nyní předvedli souboj kotník na kotník. Sudí se ale nepáral s tím, kdo fauloval první. Míč má Rui Patricio a ten ho také odkopne od své branky.
51'
Pellegrini něco pořádně gestikuluje ke svým spoluhráčům. Kapitán je nyní patrně nespokojen s tím, jak lehce jeho družina přišla o míč.
49'
Pokus o přízemní střelu jednoho z domácích hráčů nevyšel, za zdí navíc ležel Lorenzo Pellegrini, který by míč případně zablokoval.
48'
Domácí budou zahrávat přímý volný kop ze zhruba třiceti metrů v ideální pozici na středu. Za faul je navíc Chris Smalling potrestán žlutým kartonkem.
47'
Druhý poločas začíná rohem domácího týmu, který nebyl pro Ruie Patricia nebezpečný.
46'
Žluté karty: 3-0.
První poločas je minulostí. Po slušném úvodu domácích se AS dostával do zápasu a díky Zaniolovi si vypracoval tři výborné šance. V čem ale selhal kanonýr Giallorossi, to napravil ve 33. minutě Bryan Cristante, ke kterému se odrazil míč po zblokované střele Abramaha a i za pomocí teče ho záložník AS usměrnil k pravé tyči – 0:1.
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45+1'
44'
První poločas se chýlí ke svému konci, Salernitana se ještě snaží o poslední útok, ale AS si náskok zatím pohodlně hlídá.
42'
Sudí nyní netrestal hraniční zákrok na středu hřiště, který zastavil domácí tým. Salernitana tak bude jen vhazovat aut, což se domácím tifosi nelíbí.
41'
Hosté získali rohový kop, který jde rozehrát Paulo Dybala. O exekutorovi standardních situací je zpočátku sezony v AS celkem jasno.
40'
Centr ve vápně přistál přesně na hlavě stopera Federica Fazia, jenž ještě v minulé sezoně hájil barvy právě AS Řím. V dresu Giallorossi nastoupil k 90 utkáním a vstřelil devět branek. Právě na pětatřicetiletém veteránovi by měla stát obrana Salernitany.
39'
Simone Sozza tasí ze svého repertoáru druhou žlutou kartu a zcela zaslouženou. Norbert Gyömbér podrazil Tammyho Abrahama, který jej obehrál o míč u levé postranní čáry. Za prostesty si navíc vysloužil kartičku i Grigoris Kastanos.
38'
Rui Patricio si dal s odkopem od branky trošku načas, proto hned schytal pískot domácích fanoušků na téměř vyprodaném stadionu.
34'
Inkasovaný gól samozřejmě domácí povzbudí, vždyť v minulé sezoně vyhráli na stadionu Arechi 4:0. Všechny čtyři branky ale padly až po přestávce a zasloužili se o ně dvakrát Lorenzo Pellegrini, Tammy Abraham a Jordan Veretout, jenž v AS již není.
33'
AS Řím právě vstřelil branku!
Přímý volný kop na bližší tyč odpálili domácí na aut. Míč si vzal Spinazzola, který vhodil dlouhý balon do vápna. Tam se o něj pral Abraham, který měl k dispozici ještě Zaniola. Právě Tammy Abraham zkusil vystřelit, ale jeho pokus byl zblokovaný. Naneštěstí pro domácí se balon odrazil těsně za vápno pro BRYANA CRISTANTEHO, jenž jej napálil z první. Míč se otřel o Coulibalyho a zapadl z pohledu bezmocného gólmana Sepeho přesně k jeho levé tyči.
30'
Po rozehrávce se hosté nikam výrazněji nedostali, ale opět zkouší rozjet útočnou akci. Po levé straně táhne míč Pellegrini, jenž přihrává na kraj pro Spinazzolu. Ten byl těsně před vápnem faulován Antoniem Candrevou, který mu vystavil zcela jasný strom. A hráči AS se ještě dožadují karetního trestu.
Než Pellegrini bude v pořádku a AS uvedou míč do hry, můžeme si připomenout, že za Salernitanu nastupují z nových hráčů v základu obránci Pasquale Mazzocchi a Dylan Brún, záložník Tonny Vilhena a útočníci Grigoris Kastanos s Federicem Bonazzolim.
28'
Sudí Simone Sozza dává Lassana Coulibalymu jasně na srozuměnou, že podobné zákroky zezadu, jako nyní předvedl na Lorenza Pellegriniho, bude příště trestat již za žlutou kartu. Nicméně nakonec byl můj odhad nepřesný a rozhodčí žlutou kartu skutečně tahá.
27'
Naopak Rui Patricio se na druhé straně musí hodně "nudit". Vyloženou šanci zatím likvidovat nemusel, navíc se nyní domácí k jeho hájemství vůbec nedostávají.
25'
Hosté se zatím zastřelují a je to případ zejména Zaniola. Paulo Dybala ho nyní sklepnutím po zemi z první vyzval ke střele z vápna. Třiadvacetiletý borec, který loni nastřílel za AS celkem osm branek, kroutil míč opět k pravé tyči, ale znovu minul.
23'
K jeho rozehrávce se postavil Paulo Dybala, nová posila z Juventusu. Argentinec kroutil míč do pravé šibenice, ale mířil o dva metry nad.
23'
A nyní budou mít Luppacchiotti první zajímavou standardní situaci – přímý volný kop ze středu zhruba třicet metrů od branky.
22'
Pokud se podíváme na srovnání obou týmů, tak dle "vševědoucího" serveru Transfermarkt má US Salernitana nyní hodnotu 61,08 milionů Eur, zatímco u AS Řím svítí kolonka téměř sedmkrát vyšší – 401,85 milionů.
20'
Centr do vápna v podání Spinazzoly nebyl úspěšný, následně se navíc Ibañez provinil faulem.
18'
AS Řím má míč opět ve své moci, zadáci si vyměňují balon mezi sebou. Dopředu se ho snaží posunout Roger Ibañez.
16'
Celá akce byla ale zpožděna a poté už se I Granata, jak se domácím říká, k nebezpečné akci nedostali. Následný faul hostí je ale ponechal u míče.
15'
Nyní musí domácí fotbalisté čelit napadání hostí, které je po celé šířce jejich obranné poloviny. Ale zvládli vše na jedničku a Tonny Vilhena po levé straně pádí k velkému vápnu.
13'
Pokud se podíváme do historie, tak vzhledem k velmi dlouhé odmlce Salernitany v Serii A porazil tento tým na domácí půdě AS Řím naposledy 24. ledna 1999. Tehdy vyhrál 2:1.
11'
Prvních jedenáct minut vyšlo o něco lépe hostím, kteří se dostali do dvou velkých šancí, ale Nicolò Zaniolo si zatím první gól v nové sezoně nepřipsal.
10'
Opět Zaniolo a tentokrát byl ve výraznější šanci. Ve vápně odmítl obránce a z hranice malého čtverce se opřel do míče, ovšem Luigi Sepe parádním zákrokem zachránil domácí tým, který se bude muset nadále bránit – rohový kop pro Vlky.
9'
A rozehrávku předvede na druhé straně také Rui Patricio.
8'
Kapitán Lorenzo Pellegrini byl u sklepnutého míče o něco později než brankář Salernitany Luigi Sepe, jenž před ním sbírá balon a hned ho rozehrává.
8'
Hosté poprvé výrazněji kombinují na polovině svého soupeře a snaží se dostat k velkému vápnu.
6'
Kombinace domácího týmu končí povětšinou před velkým vápnem, Rui Patricio zatím nemusel zasahovat.
4'
Po velice špatné rozehrávce Coulibalyho se míče ujal na středu hřiště Nicolò Zaniolo a předvedl sprint až do vápna. Z levé strany zkusil křižnou střelu na vzdálenější tyč, ale těsně minul.
3'
Na hřišti se nic vážnějšího neděje, k balonu se poprvé pořádně dostal také Rui Patricio, který nohama zkrotil malou domů.
2'
Domácí tým se snaží od začátku hýřit aktivitou, zatím nepouští soupeře k míči.
Nový ročník Serie A začal také na Stadio Arechi!
1'

US Salernitana 1919: Sepe – Brún, Gyömbér, Fazio – Candreva, Kastanos, L. Coulibaly, Vilhena, Mazzocchi – Botheim, Bonazzoli.
Náhradníci: Micai, Sorrentino – Veseli, Sambia, Ribéry, Valencia, Radovanović, Kristoffersen, Kišrída, Capezzi, Motoc, Pirola, Iervolino, Bradarić.
Trenér: Davide Nicola

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Lo. Pellegrini, Cristante, Spinazzola – Dybala, Zaniolo – Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Matić, Šomurodov, Viña, Çelik, Kumbulla, Wijnaldum, Bove, Zalewski, Afena-Gyan, Tripi, El Shaarawy.
Trenér: José Mourinho

Rozhodčí: Simone Sozza.
Vzájemné zápasy minulé sezony:
Salernitana – AS Řím 0:4
AS Řím – Salernitana 2:1
AS Řím:
Giallorossi obsadili v loňské sezoně až šesté místo a skončili i za velkým rivalem z věčného města Laziem. Ovšem všechno si svěřenci José Mourinha kompenzovali v prvním ročníku Evropské konferenční ligy, kterou vyhráli a navždy budou zapsáni v historii jako první vítěz této klubové soutěže. AS dělilo v minulém ročníku sedm bodů od čtvrtého místa, znamenající Ligu mistrů, takže "Lupi" mohutně posilovali. Z Paris SG přišel středopolař Gini Wijnaldum, Vlci získali také defenzivního záložníka Nemanju Matiće a z konkurenčního Juventusu získali opravdu velkou posilu – Paulo Dybalu. Všichni přišli jako volní hráči, majitelé AS zaplatili až za Zeki Celika z Lille. V klubu z věčného města naopak nebude působit Cengiz Ünder, Pau López a hlavně Jordan Veretout, kteří se připojili k Marseille.

AS by se svým týmem jistě měl okupovat přední příčky tabulky, vždyť se jmény jako Tammy Abraham, Lorenzo Pellegrini, Paulo Dybala, Nicolo Zaniolo nebo Gianluca Mancini do nich zcela jistě patří.
US Salernitana 1919:
Domácí tým byl v uplynulém ročníku po dlouhé době nováčkem v Serii A, cíl tak měl jasný – zachránit se. A nakonec se potřebné sedmnácté místo podařilo o bod uhájit. Je tak jasné, že pro trošku klidnější sezonu musí Salernitana posílit a na trhu sehnala některé zajímavé hráče. Přišel třeba nadějný stoper Matteo Lovato z Bergama, útočník Federico Bonazzoli ze Sampdorie nebo levý křídelník Domagoj Bradarić, jenž loni hrál v Lille. Velkou posilou je i stoper Federico Fazio, na kterém by měla stát obrana Salernitany. Do týmu přišel po pěti letech strávených právě v AS. Tým naopak opustil velký objev Éderson. Dvaadvacetiletý brazilský středopolař bude mít v Bergamu jistě výraznější ambice.

Salernitana by i tak měla opět hrát o záchranu a jejím jasným cílem bude dostat pod sebe tři celky. K tomu bude potřebovat zejména sbírat body doma.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u nového ročníku italské Serie A. Po řadě evropských soutěží se konečně rozjíždí i nejlepší italská soutěž a v prvním kole se US Salernitana 1919 pokusí o překvapení proti vítězi Konferenční ligy AS Řím. Favoritem jsou jednoznačně hosté, kteří během mezisezonního období výrazně posílili a určitě letos budou atakovat čelní pozice. Zápas startuje od 20:45 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62