Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Lecce - 12. listopadu 2022   18:00

0:2
(0:1)
Lecce
45+1' Colombo   • 83' Banda  (Colombo)
Sampdoria
Audero – Murillo (82. Quagliarella), A. Ferrari, Amione – Bereszyński (C) (46. Augello), Rincón, Villar (46. Yepes), Djuričić (56. Verre), Léris – Gabbiadini, Montevago (56. Caputo).
Contini – Murru, Vieira, Malagrida, Trimboli.
D. Doveri – D. Rocca, A. Cavallina
Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova).
Lecce
Falcone – Baschirotto, Pongračić (72. Gendrey), Umtiti, Gallo – Blin (71. Askildsen), Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza (71. Banda), Colombo (84. Ceesay), Di Francesco (77. Oudin).
Bleve, Brancolini – Çetin, Tuia, Bistrović, Helgason, Listkowski, Persson.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 6:5. Fauly: 14:19.
Tak i druhá, nepříliš pohledná, spíše nudná půle přinesla jednu branku. Domácí se snažili o vyrovnání, ale s přibývajícím časem museli více útočit a riskovat, toho využil soupeře a jeden z brejků proměnil ve druhý gól v síti Sampdorie. Dvoubrankový náskok si poté pohlídal až do závěrečného hvizdu.
90+5'
90+3'
Domácí se faulu v pokutovém území nedovolali, hosté vyváží míč do bezpečí.
90'
Fabio Quagliarella tvrdou ranou z pravé strany nechal vyniknout jen brankáře hostů, jenž rukavicemi míč vyrazil do zámezí.
88'
Lameck Banda byl nedovoleně atakován u postranní čáry, jeho tým tak získává cenný čas.
87'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Kristoffer Askildsen).
85'
Valentin Gendrey zůstává na travnaté ploše, je jasné, že hosté budou hru natahovat, jak jen to půjde.
84'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Assan Ceesay.
83'
Lecce právě vstřelilo branku!
Hosté dělají důležitý krok v cestě za vítězstvím. Využili otevřené obrany soupeře, Colombo přihrál velice hezky patičkou do šance spoluhráči, tím byl LAMECK BANDA, jenž se vydal sám na brankáře a padajícího strážce domácí svatyně překonal střelou na bližší tyč.
82'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Jeison Murillo, přichází Fabio Quagliarella.
80'
Kristoffer Askildsen střílel z dálky po zemi nepříliš prudce, Emil Audero tak celkem snadno zasáhl a míč schoval do náruče.
79'
Domácí kombinují na své straně, dál se dostat nemohou.
77'
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Rémi Oudin.
76'
Málem se hostům povedlo dostat do přečíslení dva na nikoho, Federico Baschirotto si ale míč ukopl od kopačky.
74'
Jeison Murillo byl faulován při snaze o útok, dlouho na trávníku nepobyl, neboť jeho tým nemá času nazbyt.
73'
Sampdoria rozehrála šestý rohový kop, k vyrovnání však nevedl.
72'
ze hřiště odchází Marin Pongračić, přichází Valentin Gendrey.
71'
ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Kristoffer Askildsen.
71'
ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Lameck Banda.
69'
Po faulu bude domácí tým zahrávat volný kop na soupeřově straně, čas se mu krátí, ale stále je ho dost.
66'
Míč se vzduchem snesl do rukavic připraveného gólmana hostů, jenž snadno zasahuje a pozdržuje rozehrávku.
64'
Wladimiro Falcone nerozehrál úplně nejlíp, míč poslal za postranní lajnu.
62'
Nepříjemný centr domácích hosté odvrací do bezpečí, je tu znovu taková hluchá pasáž hry, ve které se nic neděje.
59'
Jasný ofsajd zastavuje domácí tým, Francesco Caputo byl tím, kdo se chytil.
57'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Joan Gonzàlez).
56'
ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Valerio Verre.
56'
ze hřiště odchází Daniele Montevago, přichází Francesco Caputo.
54'
Daniele Montevago neměl šanci se k míči v pokutovém území dostat včas, Wladimiro Falcone byl rychlejší.
52'
Na hřišti se dál nic neděje, hra se odehrává daleko od obou branek.
49'
Federico Di Francesco pěknou střelou po zemi trefil přesně prostor u vzdálenější tyče domácí brány, radost jeho týmu ale nevydržela dlouho, neboť byl máván ofsajd.
46'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Gerard Yepes.
46'
ze hřiště odchází Bartosz Bereszyński, přichází Tommaso Augello.
46'
Tak nakonec přeci jen jeden gól v první půli padl, po marném dobývání na obou stranách se prosadili hosté, když v samém závěru využili soupeřovy chyby a Colombo poslal svůj tým do vedení. Sampdoria neměla šanci na tento zásah odpovědět, ale před sebou má celou druhou půli, podaří se jí vyrovnat?
45+2'
45+1'
Domácí v úplném závěru první půle propadli v obraně, po přihrávce jednoho z nich vyrazil s míčem směrem k bráně LORENZO COLOMBO, měl před sebou dost odkrytého prostoru a tak levačkou zamířil přesně k bližší tyči, kde bylo místo a kam gólman Sampdorie nedosáhl.
45+1'
Jeden z domácích hráčů se pokusil střihnout v pokutovém území nůžky, záměr se mu ale nevydařil.
44'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Samuel Umtiti). Hostující hráč počastoval skluzem Manola Gabbiadiniho.
43'
Alex Ferrari dostal zřejmě křeč do pravé nohy, zpět na nohy mu pomáhá hlavní arbitr.
43'
Federico Baschirotto poslal z pravého křídla do velkého vápna nebezpečný centr, žádný z jeho spoluhráčů se ovšem do zakončení nedostal.
40'
Emil Audero dobře přečetl situaci, vyběhl z brány a hlavou odehrál míč do bezpečí, čímž zmařil šanci hostů.
38'
Daniele Montevago zcela jasně fauloval Baschirotta, následně se mu za faul omluvil.
36'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Filip Djuričić).
35'
Gabriel Strefezza vyslal na bližší tyč velmi slušný střelecký pokus, jen těsně minul bližší tyč. Původně se zdálo, že by to mohl být gól, nakonec se tak nestalo.
35'
Hosté rozehrají přímý kop z velmi nadějné pozice.
33'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Bruno Amione).
33'
Bruno Amione se hodně divil poté, co po jeho kontaktu zůstal na trávníku Federico Baschirotto, navíc vidí žlutou kartu.
32'
Ofsajd a v něm tým Leccu.
32'
Po krátké pauze se může pokračovat, u míče hostující tým.
29'
Dva hráči nyní zůstávají ležet na trávníku, hra je přerušena.
28'
Federico Di Francesco střílel po zemi na bližší tyč, rozvlnil sice síť, ale pouze tu bližší boční.
27'
Mehdi Léris nedokázal míč udržet na hrací ploše, bylo to hodně těsné, ale následuje aut.
25'
Rohový kop si zkusí domácí mužstvo.
23'
Nepřesný centr končí pouze v zámezí, z tohoto mráčku jistě nezaprší.
22'
Volný kop bude rozehrávat hostující tým na soupeřově straně.
20'
Nepřesný centr končí v rukou gólmana hostů, který s rozehrávkou nepospíchá.
17'
Na hřišti se nic mimořádného neděje, hra se přesouvá ze strany na stranu, ale bez šancí.
15'
Míč končí u domácího gólmana, který rozehrává od své svatyně.
14'
Sampdorii zastavuje ofsajd.
13'
Manolo Gabbiadini mohl otevřít skóre tohoto utkání, jeho nebezpečnou přízemní střelu však se štěstím vyrazil brankář hostů vedle své levé tyče.
11'
Sražený míč končí v zámezí, domácí tým bude vhazovat.
9'
Antonino Gallo dobře zapracoval v obraně a hlavou poslal míč do náruče brankáře, což bylo pro jeho tým štěstí. Dva hráči Sampdorie se drali do zakončení.
6'
Hra se dlouho odbývala u středové lajny, domácí se provinili faulem a rozehrává hostující tým.
3'
Domácí po útočném výpadu vybojovali první rohový kop.
1'

UC Sampdoria: Audero – Murillo, A. Ferrari, Amione – Bereszyński (C), Rincón, Villar, Djuričić, Léris – Gabbiadini, Montevago.
Náhradníci: Contini – Augello, Murru, Verre, Vieira, Malagrida, Trimboli, Caputo, Quagliarella, Yepes.
Trenér: D. Stanković.

US Lecce: Falcone – Baschirotto, Pongračić, Umtiti, Gallo – Blin, Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza, Colombo, Di Francesco.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – Çetin, Tuia, Gendrey, Askildsen, Bistrović, Helgason, Listkowski, Banda, Oudin, Persson, Ceesay.
Trenér: M. Baroni.

Rozhodčí: D. Doveri – D. Rocca, A. Cavallina.

Lecce

Hosté jsou jen o něco lepší, s dvanácti body pobývají na šestnácté příčce. Mimo svůj stadion odehráli sedm mačů a přivezli si pět bodů za výhru a dvě remízy, skórovali v pěti případech a o čtyři góly více inkasovali. V posledním venkovním střetnutí hráli nerozhodně v Udinese 1:1.
Tabulku střelců týmu vede s kvartetem zásahů Brazilec Gabriel Strefezza.
Sampdoria

Domácím se zatím vůbec nedaří, patří jim předposlední pozice s pouhými šesti body. Na svém trávníku je Sampdoria vůbec nejhorším celkem celé ligy, ze sedmi zápasů si odnesla dva body za dvě remízy, vstřelila pouhé dva góly, zato jedenáct jich inkasovala. Nyní drží nelichotivou sérii čtyř porážek za sebou, přidá dnes pátou?
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62