Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Atalanta - 4. února 2023   20:45

Sassuolo
55' Lauriente (Marchizza)
1:0
(0:0)
Sassuolo
Consigli – Zortea, Erlić, Ruan, Rogério (46. Marchizza) – Frattesi, Obiang (87. Harroui), Henrique (67. Bajrami) – D. Berardi (C), Defrel (77. Álvarez), Lauriente (87. Thorstvedt).
Pegolo, Russo – L. D'Andrea, Ceïde, G. Ferrari.
Marcenaro – Meli, Peretti
Mapei Stadium – Città del Tricolore, Reggio Emilia
Atalanta
Musso – Tolói (C), Djimsiti, Scalvini – Hateboer (66. Pašalić), de Roon, Éderson (32. Ruggeri, 80. Muriel), Maehle – Koopmeiners – Lookman (46. Boga), Höjlund (66. Zapata).
Sportiello, Rossi – Okoli, Demiral, Soppy.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:13.
Fotbalisté Sassuola dokázali potvrdit senzační vítězství ze hřiště AC Milán. Na domácím stadionu dnes zdolali 1:0 Atalantu. Utkání hodně ovlivnila červená karta Maehleho. Hosté tak hráli od 30. minuty o deseti, dostali se pod velký tlak a v 55. minutě inkasovali po hezké střele Armanda Laurienteho. S blížícím se koncem oslabený celek z Bergama zvyšoval aktivitu, hrál vabank, ale k vyrovnání to nevedlo. V samotném závěru naopak ještě viděl další červenou kartu Luis Muriel. Ten byl potrestán za protesty.
90+6'
90+6'
Luis Muriel si zřejmě neodpustil nějaká peprná slova vůči rozhodčímu Marcenarovi. Ten totiž z ničeho nic vytasil červenou kartu! Druhé vyloučení na straně Atalanty v tomto utkání.
90+5'
Luis Muriel povalil Marchizza, který se před ním snažil pustit míč do autu. Pískán faul hostujícího hráče. Zdá se, že je rozhodnuto.
90+5'
Centr Luise Muriela se snesl až za bránu domácích. Consigli raději kontroloval situaci s rukama za břevnem.
90+3'
Giorgio Scalvini byl z bezprostřední blízkosti zasažen míčem do obličeje a zůstal ležet na zemi. To se hostům nehodí, musejí pospíchat. Scalvini se také rychle oklepal.
90+3'
Vysoký míč z kopačky Koopmeinerse si stáhl ze vzduchu brankář Sassuola Consigli.
90+1'
Duván Zapata se snažil poslat míč do šestnáctky na Muriela. Consigli však vyběhl včas a byl u meruny dříve.
90'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Kristian Thorstvedt).
90'
Domácí se už nikam neženou a především brání své vedení.
89'
Hned dva rohy hosté. Po tom druhém hlavičkoval vysoko nad Zapata.
88'
Marten de Roon předal míč Luisovi Muriuelovi, který se zleva tlačil do zakončení. Střelu směřující na bližší tyč vyrazil Consigli v pádu na roh!
87'
Střídání Pedra Obianga bylo vynucené. Domácí záložník se zranil a zamířil rovnou do kabin.
87'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Abdou Harroui,
ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Kristian Thorstvedt.
85'
Standardní situaci rozehrával právě Boga. Na jeho centr si naskočil Duván Zapata, který hlavičkoval o kousek nad!
84'
Nadir Zortea si pomohl rukama v souboji s Jeremiem Bogou. Dostal za to žlutou kartu.
82'
Lauriente sklepl míč do běhu Nedima Bajramiho, který postupoval sám proti Mussovi. Hostující brankář dobře vyběhl a zasáhl nohou! Další akci domácích pak zakončoval Domenico Berardi, jenž střílel z pravé strany šestnáctky vedle bližší tyče.
81'
Ten zahrával Boga. Míč pak skončil v zámezí od hlavy Scalviniho.
80'
Akce Duvána Zapaty na levém křídle přinesla hostům rohový kop. Zasahoval stoper Erlić.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Matteo Ruggeri, přichází Luis Muriel.
78'
Jeremie Boga si narazil míč se spoluhráčem a z pravé strany vběhl do domácí šestnáctky. Obstřel gólmana Consigliho mu však vůbec nevyšel! Balón směřoval vedle a ještě byl tak pomalý, že ho musel dobíhat bránící hráč, který ho pak odehrál do bezpečí.
77'
ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Agustín Álvarez.
75'
Jeremie Boga byl na pravém křídle v souboji hned se třemi domácími hráči. Přesto míč dostal do šestnáctky, kde operoval Duván Zapata. Ten balón přebíral zády k bráně a nedokázal vystřelit.
73'
Krásná narážečka Frattesiho s Berardim na pravé straně. První jmenovaný našel Laurienteho, který ještě nahrával do lepší pozice Nedimovi Bajramimu. Ten pálil z prostoru penalty, trefil však jen obránce!
72'
Odražený míč si v pokutovém území našel Domenico Berardi. Ten ale neprostřelil obranný val z Bergama.
71'
Už se nacházíme v závěrečné dvacetiminutovce řádné hrací doby. Atalanta se ještě bude snažit vydolovat alespoň bod.
70'
Grégoire Defrel sáhl rukama po unikajícím Bogovi a vysloužil si žlutou kartu.
69'
Defrelův centr hledal Nedima Bajramiho. Čerstvý hráč domácích se ale k hlavičce neprodral.
67'
ze hřiště odchází Matheus Henrique, přichází Nedim Bajrami.
66'
ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Mario Pašalić,
ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Duván Zapata.
66'
Hosté přidávají! Momentálně jsou usazeni u šestnáctky svého soupeře.
65'
Přímý kop rozehrával Marten de Roon. Jeho dobrou střelu musel vyrážet Andrea Consigli v bráně Sassuola!
63'
Další rohový kop hostí. Centr Bogy byl odvrácen. Poté ale Armand Lauriente zasáhl vysokou nohou Martena de Roona a hosté mají k dispozici zajímavou standardku. Navíc žlutá karta pro střelce zatím jediného gólu utkání.
62'
Ten byl zahrán na bližší tyč. Míč odhlavičkoval do bezpečí Martin Erlić.
62'
Matteo Ruggeri směřoval dopředu na levé straně a získal pro hosty roh...
61'
Hodina zápasu za námi. Atalanta v Sassuolu prohrává a navíc hraje jen s deseti hráči.
59'
Domácí zatím neustupují z aktivního pojetí a nadále drží míč na svých kopačkách.
57'
Atalanta teď bude muset i o deseti přidat směrem dopředu. To ale bude hodně těžké.
55'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Domácí se dočkali! Přihrávku na levé křídlo obdržel ARMAND LAURIENTE. Ten si balón navedl na pravačku a křížnou střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři Mussovi šanci zasáhnout. Krásně trefené.
54'
Z dálky to zkusil Pedro Obiang. Trefil jen bránícího Rafaela Tolóie.
53'
Obraz hry se nemění. Sassuolo drží míč, ale zatím je to takové stereotypní obehrávání.
51'
Nyní už pokračuje domácí obléhání pokutového území Bergama.
50'
Rasmus Höjlund se pokusil na levé straně uniknout domácí obraně. S míčem ale skončil až v zámezí.
49'
Nadir Zortea, který v Sassuolu hostuje právě z Atalanty, to zkusil zpoza šestnáctky. Bránu netrefil.
48'
Atalanta by za aktuální situace určitě brala remízu. Připomínám, že hosté hrají o deseti.
47'
Jeremie Boga si ve sprintérském souboji pomohl faulem. Rozehrávat budou domácí.
46'
Na pravé straně se rozběhl Davide Frattesi. Pro jeho přízemní nástřel si doskočil Juan Musso.
46'
ze hřiště odchází Rogério, přichází Riccardo Marchizza.

ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Jeremie Boga.
46'
První poločas gól nenabídl. Domácí Sassuolo bylo střelecky aktivní, ale rány jeho fotbalistů většinou směřovaly do rukavic připraveného brankáře Mussa. Tlak domácích ještě narostl po vyloučení Joakima Maehleho, ke kterému došlo ve 30. minutě. Atalanta tak bude muset ještě celou druhou půli odolávat v deseti.
45+2'
45+2'
Hosté z rohového kopu neudeřili. Zůstávají ale u míče a asi tak už budou chtít poločas dohrát.
45+2'
Rasmus Höjlund si to namířil dopředu. Po souboji se Zorteou bude Atalanta zahrávat roh.
45+1'
Rogério odcentroval z levé strany jen do rukavic brankář hostí Mussa.
44'
Přímý kop zahrával Domenico Berardi. Jeho rána se zajímavě točila, ale míč přeci jen skončil vedle vzdálenější tyče hostující brány.
43'
Žlutou kartu si prohlédl hostující obránce Giorgio Scalvini, který zezadu postrčil Henriqueho.
42'
Domácí se snaží využít svou přesilovku. Rádi by skórovali ještě do přestávky. Hraje se u pokutového území Atalanty, domácím ale zatím schází možná finální přihrávka.
40'
Mezi dva domácí hráče si to namířil Rasmus Höjlund. Ocitl se ale v sevření a k ohrožení brány Sassuola se nedostal.
39'
Domácí se snažili roztáhnout hru do křídla. Berardi ale nemohl dlouhou přihrávku zpracovat.
38'
Protiútok Atalanty skončil jen ofsajdem.
37'
Domácí zahrávali standardní situaci. Po nacvičeném signálu střílel zpoza šestnáctky Nadir Zortea. Mířil pod břevno, ale také do středu brány a Juan Musso si připsal jistým zákrok. Míč dokonce zalepil v rukavicích.
36'
Davide Frattesi byl faulován Martenem de Roonem. Domácí záložník se dožadoval karetního trestu pro soupeře, tentokrát ale marně.
35'
Po centru z pravé strany se v pádu natahoval Matheus Henrique. Na míč nedosáhl.
33'
Domácí obránce Rogério sáhl po míči rukou. Za to obdržel žlutou kartu.
32'
Hosté reagují na vyloučení Maehleho. Do hry jde krajní obránce Matteo Ruggeri, který nahrazuje Édersona.
32'
Domenico Berardi se v pokutovém území dobře uvolnil. Jeho prudká střela však trefila protihráče.
30'
Tak to je pro Atalantu velká nepříjemnost! Marcenaro se vrátil od monitoru a ukázal Joakimovi Maehlemu červenou kartu! Hosté tak budou pokračovat v početní nevýhodě.
30'
Rozhodčí se jde podívat k monitoru!
29'
Joakim Maehle dostává žlutou kartu za skluz na Berardiho. Ale pozor, VAR ještě řeší potencionální vyloučení!
27'
Hra se uklidnila. Momentálně se míč pohybuje spíše ve středu hrací plochy.
25'
Dobrý míč z levé strany hledal na zadní tyč nabíhajícího Hanse Hateboera. Dobrou práci odvedla obrana Sassuola, která včas zasáhla.
24'
Dobrý presink Atalanty. Ruan nakonec pod velkým tlakem dokázal alespoň odkopnout míč do bezpečí.
22'
Střely na bránu – 4:0
21'
Berardi přiběhl až k rohovému praporku, aby vypomohl defenzivě Sassuola. Koopmeinerse odzbrojil čistým skluzem.
20'
Domácí jsou střelecky aktivnější. Juan Musso musel na zem po střele zpoza šestnáctky. Chyběla razance, takže gólman Atalanty neměl větší starosti.
18'
V bílém hrající hosté uklidňují hru. Nyní drží míč na svých kopačkách.
17'
Za námi je úvodní čtvrtina duelu. Domácí měli jednu velkou příležitost, Atalanta na tu svou zatím čeká.
16'
Domenico Berardi prověřil Mussa střelou zpoza šestnáctky. Brankář hostí neměl větší práci. Míč směřoval do jeho rukavic.
15'
Domácí zahrávali roh. Berardi centroval na bližší tyč, obrana Bergama byla připravena.
14'
Snahu hostí zastavil ofsajd, v němž byl Nigérijec Ademola Lookman. Ofenzivní zbraň Atalanty, na kterou si musí dát obrana Sassuola pozor.
12'
Utkání je vyrovnané. Oba celky se střídají v držení míče. Atalantě ale zatím schází zakončení.
10'
Atalanta se po rohovém kopu soupeře dokázala ubránit.
9'
Nyní se dostal k zakončení z ostrého úhlu Matheus Henrique. Gólman hostí Musso vyráží na roh.
7'
První velká šance domácích! V pokutovém území si našel míč Rogério, který přízemní střelou řádně protáhl Juana Mussa. Ten svůj tým výrazně podržel!
5'
V péči lékařů se ocitl Domenico Berardi. Kapitán Sassuola by ale měl být schopen pokračovat.
3'
Hráči Atalanty se zatím drží na míči. Momentálně kombinují na útočné polovině.
1'
Utkání rozehrál výkopem hostující tým.
1'

US Sassuolo Calcio: Consigli – Zortea, Erlić, Ruan, Rogério – Frattesi, Obiang, Henrique – D. Berardi (C), Defrel, Lauriente.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Álvarez, L. D'Andrea, Ceïde, Marchizza, Harroui, Thorstvedt, G. Ferrari, Bajrami.
Trenér: Alessio Dionisi

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Djimsiti, Scalvini – Hateboer, de Roon, Éderson, Maehle – Koopmeiners – Lookman, Höjlund.
Náhradníci: Sportiello, Rossi – Pašalić, Boga, Zapata, Okoli, Ruggeri, Muriel, Demiral, Soppy.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Marcenaro – Meli, Peretti.
US Sassuolo Calcio (16. místo, 5 – 5 – 10, skóre 23:31, 20 bodů)
Sassuolo v minulých letech statečně čeřilo vody mezi většími kluby. V letošní sezóně se však tomuto celku vůbec nedaří a v tabulce mu tak patří až šestnácté místo. Na sestupové příčky má Calcio k dobru sedm bodů a potřebuje tak občas bodovat, aby se tento polštář nezačal ještě více zmenšovat. Poslední dva duely ale přeci jen naznačily, že svěřenci kouče Alessia Dionisiho snad nacházejí správnou cestu. Po remíze v Monze totiž dokázali naposledy senzačně vyplenit milánské San Siro, když na hřišti místního AC slavili vysoké vítězství 5:2.

Posledních 5 zápasů Sassuola:
Sassuolo – Sampdoria 1:2
Fiorentina – Sassuolo 2:1
Sassuolo – Lazio 0:2
Monza – Sassuolo 1:1
AC Milán – Sassuolo 2:5
Atalanta Bergamasca Calcio (4. místo, 11 – 5 – 4, skóre 39:23, 38 bodů)
Atalanta v této sezóně předvádí kvalitní fotbal a zvlášť po potrestání Juventusu má dokonce reálnou naději na účast v Lize mistrů. Momentálně se nachází na čtvrté pozici, která by stačila na účast v kvalifikaci o tuto soutěž. Celek z Bergama v úterý padl 0:1 ve čtvrtfinále italského poháru na půdě Interu. Před tím se mu ale dařilo. Hráči Atalanty totiž v roce 2023 sehráli v rámci Seria A pět zápasů, z nichž hned ve třech dokázali zvítězit a další dva souboje skončily remízami. Naposledy Bergamští přehráli na domácím hřišti 2:0 Sampdorii.

Posledních 5 zápasů Atalanty:
Atalanta – Salernitana 8:2
Atalanta – Spezia 5:2 (Pohár)
Juventus – Atalanta 3:3
Atalanta – Sampdoria 2:0
Inter – Atalanta 1:0 (Pohár)
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V rámci 21. kola italské Serie A přivítá šestnácté Sassuolo čtvrtou Atalantu. Papírovým favoritem tedy budou o Ligu mistrů hrající hosté z Bergama. Domácí celek má v tomto ročníku naopak záchranářské starosti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62