Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Juventus - 19. února 2023   18:00

0:2
(0:1)
Juventus
32' Kean  (Kostić) • 66' Di María  (Danilo)
Spezia
Drągowski (25. Marchetti) – Amian, Ampadu, Nikolaou – Gyasi (C), Bourabia, Ekdal (79. Caldara), Agudelo (59. Nzola), Reca – Verde (79. Maldini), Šomurodov.
Zovko – Beck, Giorgeschi, Krollis, Ferrer, Wiśniewski, Kovalenko, Cipot.
La Penna – Valeriani, Zingarelli
Stadio Alberto Picco, La Spezia
Juventus
Perin – Danilo (C), Rugani, Sandro – Cuadrado (46. De Sciglio), Locatelli, Paredes (46. Fagioli), Rabiot, Kostić (81. Iling) – Vlahović (90+3. Bonucci), Kean (56. Di María).
Pinsoglio, Szczęsny – Barrenechea, Soulé, Gatti.

Juventus potvrdil roli favorita a v nepříliš pohledném zápase přehrál o záchranu bojující Spezii 2:0, když v prvním poločase skóroval Kean a ve druhém pak Di María. Přitom po přestávce byli domácí aktivnější, ale obdržená branka argentinského mistra světa je zřejmě zlomila. Kromě porážky je pro Spezii další nepříjemností ztráta zraněného gólmana Dragowského, kterého v 25. minutě nahradil čtyřicetiletý Marchetti.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:9. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:9.
90+4'
90+4'
Di María nabíhal na pravou stranu a vystřelil levačkou přes obránce vedle zadní tyče.
90+3'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Leonardo Bonucci.
90+2'
Perin zdržoval a rozehrál na pravou stranu, kde Rabiot prodlužoval hlavou mimo hrací plochu.
90'
Reca běžel po levé straně, hosté neměli s jeho centrem potíže, následoval zákrok na půli na Vlahoviće.
89'
Maldini si ukopl míč zleva na střed, Perin bude tahat čas.
88'
Domácím vůbec nevyšla přechodová fáze a Nzola vzteky odkopl míč.
86'
Centr z pravé strany prodlužoval Caldara hlavou do náruče Perina.
85'
Při pasu Šomurodova zhustili hosté prostor u vápna a z kontru přišla tvrdá střela Vlahoviće nad břevno.
84'
Také Juventus disponoval rohem zleva, u míče se sešel Fagioli se spoluhráčem, vzápětí byl pokrytý Sandro na přední tyči a Rugani zakončoval za vápnem vedle brány.
83'
Dimitris Nikolaou se odpoutal od beka a trkl do míče hlavou k levé tyči, kde zakročil Perin.
82'
Roh z pravé strany pro Spezii.
81'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Samuel Iling.
80'
Šomurodov zůstal ležet na zemi, v pokračující hře se zvedl a ani se nepřerušovalo.
79'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Mattia Caldara,
ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Daniel Maldini.
78'
Bourabia si připravil míč na střelu z levé strany, ale pozdravil diváky za brankou Perina.
76'
Spezia je trošku v útlumu po Di Maríově brance.
75'
Reca procházel po levé straně, byl mu písknutý útočný faul na De Sciglia.
74'
Obránce odrazil přihrávku jen ke Kostičovi, ten z levé strany přestřelil branku.
73'
Perin stáhl roh a ublížil si o nohu spoluhráče, drží se za hlavu.
72'
Gyasi si naběhl na pravé straně na pas pod sebe a tlačil míč z jedničky mezi levou ruku a tělo Perina, ten podržel Juventus.
71'
Spezia kombinuje na půli.
70'
Spezia chce penaltu za zákrok na Achillovku Gyasiho v době, kdy kapitán domácích přebíral nahrávku na levé straně od Ekdala.
69'
Ángel Di María si naváděl míč na levačku na pravé straně, ale minul protější šibenici a schoval hlavu do rukou.
68'
Juventus měl rychlou přechodovou fázi, ale na pravé straně byl Rabiot překřížen.
66'
Juventus právě vstřelil branku!
Střídající ÁNGEL DI MARÍA převzal křižnou nahrávku na levé straně a vypálil ze střední vzdálenosti po zemi vedle vzdálenější tyče.
64'
Spezia přestála roh z pravé strany a domácí začínají od Marchettiho.
63'
Hosté se po delším čase podívali před Marchettiho, ten se ale míče nedotkl a docela se poslední dobou nudí.
62'
Sandro odhlavičkoval balón k Verdemu na pravé straně šestnáctky a ten narval volejem Šomurodova na přední tyči.
60'
Gyasi si narazil a posléze se přidal Šomurodov na středu, byl ale zablokovaný.
59'
ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází M'bala Nzola.
59'
Rabiot tečoval střelu Ekdala ze střední vzdálenosti na roh, domácí cítí šanci, zatím jsou aktivnější ve druhém poločase.
58'
Reca si vyměnil míč, ale potom poslal dlouhou nahrávku Gyasimu od levé lajny.
57'
Agudelo pokazil akci přes pravou stranu, Perin kontroloval balón.
56'
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Ángel Di María.
55'
Reca dostává kartu za podražení rozeběhnutého Keana na pravé straně.
54'
Verdeho střela z otočky na dvaceti metrech a z druhého doteku směřovala po zemi k levé tyči, kam se přesunul Perin.
54'
Po centru z levé strany se míč odrazil skvěle k Bourabovi a ten z jedničky napálil padajícího obránce.
53'
Šomurodov nezpracoval míč na zadní tyči, Perin nemusel zasahovat.
52'
Recova střela z levé strany byla sražena na roh.
51'
Střídající Fagioli přerušil akci po levé straně držením za dres.
50'
Spezia měla roh, kopal jej Bourabia z levé strany na přední tyč, kde vystupoval Locatelli.
49'
Odmáván ofsajd Juventusu, v něm byl Kean.
48'
Kean si našel centr zleva z nohy Sandra a mezi dvěma zakončoval hlavou vedle pravé tyče gólmana.
47'
Přetažený centr Kostiče z levé strany nezkrotil De Sciglio na hrací ploše.
46'
ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Mattia De Sciglio,
ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Nicolò Fagioli.
46'
V nepříliš záživném prvním poločase skóroval jako jediný Kean. Bohužel několik ošetřování včetně střídání brankáře Dragowského (poraněné tříslo) totálně rozbilo hru a ta ztratila plynulost. Domácí jsou zatím hostům vyrovnaným soupeřem, hrozí spíše přes pravou stranu a hlavně v závěru mohli vstřelit gól do šatny.
45+3'
45+2'
Vlahović se dobře vrátil a obral Spezii o míč.
45+1'
Reca si ukopl míč u přední tyče, navíc obránce Danilo jej o něj odrazil a vykopávat bude Perin.
45'
Verde rychle vhazoval, Spezia přenesla hru na levou stranu, ale Juventus si poradil s centrem.
44'
Verde měl dost místa na pravé straně a nacentroval na zadní tyč, kterou ve skluzu zavíral Gyasi a ocenil myšlenku a provedení svého spoluhráče.
43'
Vyskakující Šomurodov vyrobil na půli faul na Sandra.
42'
Šomurodov nedosáhl na dobrý centr Gyasiho z levé strany, míč propadl šestnáctkou.
41'
Spezia namazala Kostičovi, ten si chtěl vyměnit míč se spoluhráčem, což ale přečetl obránce.
40'
Domácí šli do otevřené obrany a odcentrovali z pravé strany, potom nescházelo mnoho, aby Gyasi tečoval zakončení hlavou těsně před Perinem.
39'
Bourabia byl zdvojený na pravé straně a nevybojoval ani roh, ačkoliv se zlobí.
38'
Vlahović už si chystal střelu z levé části šestnáctky, držel Ampada, podle všeho se ale pískala ruka.
37'
Rabiot posílal míč Kostičovi po levé straně, ale Bourabia jej odehrál ve skluzu do zámezí.
36'
Šomurodov nezvládl zpracování v levé polovině vápna, následný centr Juventus pouštěl vedle brány.
35'
Juventus teď zcela kontroluje hru.
33'
Šomurodov nabíhal na Recův centr zleva, vyhrál hlavu se Sandrem, ale mířil nad branku.
32'
Juventus roztáhl hru do levé strany a při Kostićově centru zaváhal Ampadu, MOISE KEAN zakončoval ze středu vápna k pravé tyči.
31'
Zatím je to obrovská nuda, ani jedno z mužstev snad pořádně nevystřelilo na branku.
30'
Reca fauloval Cuadrada na pravé straně po ztrátě míče.
29'
Rabiot se otáčel a přihrával zleva na střed, domácí vystihli balón a chtěli zaútočit přes osu.
28'
Míč rozhodčího patřil Gyasimu.
27'
Reca se drží za obličej a leží na zemi, takže se zase nebude hrát.
26'
Marchetti mohl zažít zajímavé přivítání, Paredes vzal roh zleva a Danilo vyskočil nad Amiana, jeho zakončení hlavou vedle pravé tyče moc nechybělo.
25'
ze hřiště odchází Bartłomiej Drągowski, přichází Federico Marchetti.
25'
Dragowski leží na trávníku a teď už o není o čem, musí střídat, do hry jde Marchetti.
24'
Jeden z obránců Spezie schytal střelu Kostiče do hlavy, Juventus ve vápně nezakopl míč a Vlahovič jej sklepl na placírku Locatelliho, jeho pokus na zadní tyč vyhlavičkoval obránce.
23'
Federico Marchetti se nadále rozběhává, Dragowski zůstává v bráně.
22'
Danilův pas přes levou stranu proskákal za bránu, balón si vezme Dragowski.
21'
Není to bůhvíjak strhující zápas a jelikož se v posledních minutách moc nehrálo...
20'
Dragowski si ublížil při výběhu proti Vlahovićovi, náhradní gólman už se rozcvičuje, ale zatím se střídat nebude.
19'
Dragowski ještě ukazuje na pravé tříslo a hlavní sudí se běží podívat, jak to s ním vypadá.
17'
Dušan Vlahović si seběhl na přihrávku na pravou stranu a přehodil brankáře na zadní tyč. Gól byl okamžitě neuznaný kvůli ofsajdu.
16'
Ampadu ležel ve vápně, hrálo se dál a Agudelo si tvrdým skluzem z pravé strany vykoledoval žlutou kartu.
15'
Což by se mohlo změnit, protože Rugani držel na levé straně Šomurodova.
14'
Ještě jsme neregistrovali jedinou střelu na branku.
13'
Danilo napravil svou chybu přetlačením Šomurodova na pravé straně a Juventus šel do kontru. Ten táhl Cuadrado, jehož centr přistál na hlavě Amiana.
12'
Spezia sevřela Juventus, Bourabia vypálil z pravé strany do před sebou stojícího Locatelliho.
11'
Juventus odvrátil nástřel z levé strany, úvod zápasu je zatím naprosto vyrovnaný.
10'
Agudelo byl zablokovaný na pravé straně, Verde trefil levačkou zhruba prostředek brány.
9'
Sandrův centr z levé strany přizvedl bek hlavou do náruče gólmana. Komunikace ale nebyla úplně ideální.
8'
Paredes poslal roh z levé strany na hlavu obránce, v obléhání šestnáctky Spezie bude pokračovat Cuadrado.
7'
Rabiot dotíral z levé strany na Ampada a donutil ho k chybě, Kostić bude vhazovat nedaleko domácí brány.
6'
Vlahovič dostal nahrávku na paty a domácí navíc mohli zapojit brankáře.
5'
Domácí byli aktivní při presinku až Bourabia vypíchl balón a na tahu je tak Spezia.
4'
Spezia nakopávala na pravou stranu na Amiana, ten byl okamžitě dostoupený, domácí ještě vhazují.
3'
Není to zatím úplně fotbal nahoru-dolů.
2'
Sudí ponechal výhodu, Juventus si v poklidu přihrává.
1'
Hlavní sudí se s tím nepáral a po osmnácti sekundách udělal Locatellimu žlutou kartu za podražení na polovině hřiště. Bývalý hráč AC Milán vynechá další zápas.
1'

Spezia Calcio: Drągowski – Amian, Ampadu, Nikolaou – Gyasi, Bourabia, Ekdal, Agudelo, Reca – Verde, Šomurodov.
Náhradníci: Zovko, Marchetti – Nzola, Beck, Giorgeschi, Krollis, Ferrer, Wiśniewski, Kovalenko, Maldini, Caldara, Cipot.

Juventus FC: Perin – Danilo, Rugani, Sandro – Cuadrado, Locatelli, Paredes, Rabiot, Kostić – Vlahović, Kean.
Náhradníci: Pinsoglio, Szczęsny – De Sciglio, Barrenechea, Fagioli, Di María, Soulé, Gatti, Bonucci, Iling.
Trenér: Allegri

Rozhodčí: La Penna – Valeriani, Zingarelli.
Vzájemné zápasy
Po návratu Spezie do Serie A zatím domácí neuhráli proti Juventusu ani bod. Naposledy v srpnu prohráli 0:2, když se prosadili Milik a Vlahović. V závěru prvního poločasu se zranil gólman Szczęsny a do brány tak musel Mattia Perin.
Spezia Calcio
Spezia hraje v Serii A třetí sezonu v řadě a stejně jako v předchozích dvou případech i letos bojuje o záchranu. Aktuálně je na první nesestupové pozici s dvoubodovým náskokem na osmnáctý Hellas Verona, který se dnes představí na hřišti AS Řím. Domácí nemají v novém kalendářním roce úplně ideální formu. Z osmi duelů vyhráli jen jednou, třikrát neskórovali. Po poslední remíze 2:2 s Empoli pak dostal trenér Gotti padáka. Mimochodem Spezia již nemůže počítat s polským stoperem Kiwiorem, který v zimě odešel do Arsenalu.
Juventus FC
Juventus zažívá velice špatnou sezonu. Vypadl v základní skupině Ligy mistrů a hlavně v Serii A mu bylo kvůli podezření z falšování účetnictví odečteno patnáct bodů. Rezignovalo tak celé vedení včetně Pavla Nedvěda. Hosté momentálně v nejvyšší italské soutěži ztrácí na účast v pohárové Evropě deset bodů. Zdá se, že cesta do evropských pohárů povede spíše přes Coppa Italia, kde je Juventus v semifinále a Evropskou ligu. Nicméně jarní fázi zahájila Stará dáma domácí remízou s francouzským Nantes a před odvetou tak rozhodně nemá na růžích ustláno.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 23. kola italské Serie A, ve kterém se střetnou Spezia Calcio a Juventus FC. Začínáme v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62