Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Verona - 4. ledna 2023   14:30

Torino
64' Mirančuk (Schuurs)
1:1
(0:1)
Verona
45' Djurić  (Lazović)
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji, Schuurs, R. Rodríguez (C) – Lazaro, Ricci (89. Linetty), Lukić, Vojvoda – Mirančuk, Radonjić (65. Sanabria) – Vlašić.
Beriša, Gemello – Bayeye, Adopo, Karamoh, Seck, Zima, Gineitis, Dembele.
Dionisi – Imperiale, Pagnotta.
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Verona
Montipò – Ceccherini, Hien, Dawidowicz – Depaoli (86. Hrustic), Lazović (C) (81. F. Terracciano), Sulemana (72. Verdi), Doig – Tameze, Kallon (72. Ilić) – Djurić.
A. Berardi, Perilli – Cabal, Coppola, Günter, Henry, Magnani, Piccoli, Veloso, Rihai.

Turínští fotbalisté v prvním poločase své protivníky přehrávali, na jeho konci se však pořádně otužili. Studenou sprchou je po Lazovičově rohu pokropil hlavou zakončující Milan Djurić. Domácí tým tak musel proti poslednímu celku Serie A překvapivě dotahovat. To se podařilo po hodině hry Mirančukovi, jehož krásná střela levou nohou zapadla do šibenice. Vrátit Hellas rychle do vedení mohl Darko Lazović, jenže svou hlavičku umístil jen vedle tyče. Domácí pak zahrozili až na konci nastavení, kdy měl na hlavě vítězný gól Lukić. Brankář Montipò ho po pozdním výběhu nechal střílet do úplně prázdné branky, ale překvapený Lukić ji ve výskoku minul. Verona tak v Turíně uhrála cennou remízu a ukončila čtyřměsíční čekání na jakýkoliv bod.
Držení míče: 66% : 34%.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:6.
Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:17.
90+6'
90+6'
No teda, Saša Lukić odmítl nabídku stát se hrdinou zápasu! Hellas nejprve ubránil roh, jenže nebezpečí trvalo. A bylo obrovské! Na centr ze strany si před malým vápnem naskočil právě Lukić, Lorenzo Montipò situaci neodhadl dobře a pozdním výběhem nechal soupeře hlavičkovat do úplně prázdné branky. Měl ale štěstí, že ji překvapený Lukić ve výskoku minul. Verona tak v Turíně uhraje cennou remízu a ukončí čtyřměsíční čekání na jakýkoliv bod.
90+5'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Paweł Dawidowicz).

Nejen na skóre, ale už i na karty je srovnáno. Stalo se tak poté, co krajní bek Dawidowicz za rozběhnutým Linettym zatáhl za ruční brzdu.
90+4'
Turín se dál snaží vyhrát. Dobrý přehled ve hře prokázal Karol Linetty, když lobem za obranu hledal Vlašiće. Ani ten se ale k míči nedostal.
90+2'
Po něm Nikola Vlašić odcentroval křížem na Lazara, před nímž Federico Ceccherini tělem přihrál brankáři.
90+1'
Mërgim Vojvoda výborně zabojoval u postranní čáry a získal pro svůj celek aut.
89'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Karol Linetty.
89'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Perr Schuurs).

První žlutá karta přichází až na konci zápasu. V rukou rozhodčího ji za držení Tamezeho vidí stoper Schuurs.
87'
Fauly na brankáře na jedné i druhé straně. Nejdříve to byl Milan Djurić, který si místo padajícího míče všímal právě gólmana, a po něm Antonio Sanabria, jenž se do brankáře opřel po jeho vyboxování balonu mimo rizikovou zónu.
86'
Střídání v týmu Hellas Verona FC:
ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Ajdin Hrustic.
85'
Po několika soubojích naproti střídačkám se míč dostal mimo hřiště. A to je pokyn pro střídání, na které už netrpělivě čeká Ajdin Hrustic.
84'
Série nepřesností hráčů obou mužstev.
82'
Perr Schuurs vzal zodpovědnost na sebe a s míčem u kopačky uháněl vstříc brance. Na zakončení to měl ale ještě stále daleko, a tak se rozhodl pro přihrávku nazpátek.
81'
ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Filippo Terracciano.
79'
Po soubojích naproti střídačkám se zatoulal míč do zámezí a v přerušené hře vznikla mezi dvěma hráči rozmíška. Dvojici Antonio Sanabria – Isak Hien musel od sebe pracně oddělit až rozhodčí, který kupodivu netrestá. Žlutou kartu dneska nevytáhl ještě ani jednou. Nicméně je pravda, že až do této situace se hrálo v duchu fair-play.
77'
Milan Djurić po centru zprava uvnitř vápna přehlavičkoval jak obránce, tak branku.
76'
Držení míče: 67% : 33%.
75'
V nové akci získal před šestnáctkou přihrávku Alexej Mirančuk a neváhal ji využít ke střele. Stejně jako před pár minutami Valentino Lazaro však trefil jenom protihráče. Verona je odhodlaná bránit zuby, nehty...
73'
Turínští zakombinovali na malém prostoru v pokutovém území, odkud postupně byli vytlačeni.
72'
ze hřiště odchází Yayah Kallon, přichází Ivan Ilić.
72'
ze hřiště odchází Ibrahim Sulemana, přichází Simone Verdi.
71'
Dvacet minut před koncem přišel pokus o obrat ve skóre. Na kopačce ho měl Valentino Lazaro, ale zblízka trefil pouze některého z obránců.
69'
Rozehrávka nakrátko a Antonio Sanabria centrující do míst, v nichž nenachází spoluhráče.
68'
Roh pro Turín.
66'
Vrátit svůj tým do vedení mohl Darko Lazović, když hlavičkou umístil míč jen těsně vedle tyče! Velká škoda pro Hellas, který by po zápase rád opustil suterén tabulky. K tomu ale nutně potřebuje vyhrát.
65'
ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Antonio Sanabria.
64'
Turín právě vstřelil branku!
Překrásná střela a na Stadio Olimpico Grande v Turíně je srovnáno! Perr Schuurs několik metrů před vápnem předal balon ALEXEJI MIRANČUKOVI, ten udělal pár kroků vpřed, před obráncem si kličkou na střed vylepšil pozici a svou levačku poslal nechytatelně k pravé tyči.
63'
Yayah Kallon v držení míče podklouzl a Mërgim Vojvoda se ho o míč snažil obrat. Jenže si při tom pomohl nedovoleným způsobem, který sudí Dionisi dobře viděl.
62'
Fabio Depaoli si v blízkosti brány naskočil na bezvadný centr, hlavou ale zařízení přehlavičkoval.
61'
60'
Turín i po šedesáti minutách prohrává s Veronou 0:1 a ve zbývající půl hodině bude muset zabrat.
58'
Vzhledem k předchozím varováním Verona raději uklidňuje hru přihrávkami na své polovině hřiště.
57'
Mërgim Vojvoda ještě jednou u míče a tentokrát už ho měl pod kontrolou. Mohl proto v klidu odcentrovat do vápna, kde situaci dobře viděl brankář Montipò.
55'
Mërgim Vojvoda si naběhl na super dloubák za obranu, jenže při pokusu o volej míč netrefil. Mirančuka ale musím pochválit za chytrou myšlenku i precizní provedení při její realizaci.
53'
Individuální průnik Vlašiće znamenal roh i pro Turín. Avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo.
52'
Darko Lazović tentokrát zvolil centr na zadní tyč, kam zakroutil svůj míč. Žádný z nabíhajících hráčů ho však nezasáhl, a tak je na řadě odkop.
51'
A byl to právě Djurić, kdo vystrašil brankáře střelou k tyči. Tu ještě tečoval obránce, takže uvidíme rohový kop. Po tom prvním už Verona skórovala. Jak tomu bude teď?
50'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Milan Djurić už stojí zpět na vlastních nohou.
49'
Z kolize mezi Milanem Djurićem a Samuelem Riccim si hráč Verony odnesl nějaký šrám.
47'
Nikola Vlašić rozběhl Nemanju Radonjiće. Tomu vlevo ještě nabíhal Mërgim Vojvoda, ale Radonjić se před vápnem rozhodl pro střelu kolem obránce. Lorenzo Montipò byl na brankové čáře připravený.
46'
Začátek druhé půle bez jediné změny v sestavách. Hráči tak mají od svých trenérů maximální důvěru.
46'
První poločas je za námi. Turín, který v něm svého protivníka celou dobu přehrával, si na jeho konci nedal pozor na Lazovićův roh, po kterém hlavou skóroval Milan Djurić. Verona, poslední tým Serie A, tak v Turíně překvapivě vede.
Držení míče: 68% : 32%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 1:0.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 3:9.
45+2'
45+1'
Turín sice drží míč, nicméně se nezdá, že by do přestávky vyrovnal.
45'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Studená sprcha pro domácí tým, který svého soupeře celou dobu přehrával. Nedokázal však ubránit rohový kop, při jehož exekuci Lazović odcentroval balon na malé vápno. Tam nejvýše vyskočil MILAN DJURIĆ a jeho Verona na konci poločasu ze své vůbec první střely v zápase otevírá skóre!
44'
Roh pro Hellas Verona.
42'
Po nezaviněném střetu zůstal ležet na hřišti Ibrahim Sulemana. V doprovodu týmových lékařů odkulhal ke střídačkám, aby se po krátkém ošetření mohl vrátit do hry.
41'
V pravém rohu šestnáctky zůstal nehlídaný Mërgim Vojvoda. Ten po zpracování míče hledal křížem Vlašiće, jenže chorvatský hráč v krkolomné pozici nevystřelil dobře a ke všemu byl v ofajdu.
39'
Saša Lukić se dostal k míči ve středovém kruhu a rychle hledal na levé straně Vojvodu. Centru, který by mohl znamenat brejk do otevřený obrany, výborně zamezil Adrien Tameze.
38'
Verona by měla přidat, dosud nezapsala do statistik ani jednu střelu (na bránu ani mimo ni).
36'
Rodríguezův centr na Djidjiho přizvedl jeden z obránců na roh. Jeho krátkou rozehrávku pak vystřídal centr a nakonec odraz míče za koncovou čáru. Lorenzo Montipò si chystá balon na odkop.
35'
Isak Hien "objal" na vlastní půlce Vlašiće. Standardka pro Turín z celkem zajímavé pozice.
34'
Sám na vlastní pěst se vstříc brance vydal Nemanja Radonjić. Nikam se nerozhlížel a jako beran uháněl středem hřiště. Před pokutovým územím však tvrdě narazil a nakonec míč ztratil.
33'
Darko Lazović rozehrál s Yayahem Kallonem nakrátko, aby hned poté rozhodčí přerušil hru. Důvod? Útočný faul v pokutovém území. Opakované záběry odhalily Ceccheriniho šťouchnutí do stopera Schuurse.
32'
Turín v poslední čtvrt hodině nepatrně navýšil držení míče, přesto nyní bude čelit rohovému kopu.
31'
30'
I ve 30. minutě tak zůstává stav bezbrankový.
29'
Federico Dionisi čekal na informaci od asistenta u videa, ten nakonec rozhodl, že penalta se kopat nebude.
28'
Pozor, VAR prověřuje možnou penaltu pro Turín!
27'
Tak naštěstí nešlo o nic vážného a Nikola Vlašić už stojí zpátky na nohou.
26'
Skvěle se Paweł Dawidowicz vrátil a čistým skluzem obral o míč Vlašiće. Bronzový medailista z katarského MS se nechce zvednout ze hřiště, i když mu na pomoc přišel brankář Montipò.
24'
Domácí gólman znovu v akci. Tentokrát byl u míče dřív než Darko Lazović. Turín opatrně rozehrává z vlastní poloviny.
23'
Dobré vyhodnocení situace obou brankářů. Nejprve Vanja Milinković-Savić vyběhl mimo vápno, aby před dobíhajícím útočníkem odkopl míč, a na druhé straně si pro míč došel i Lorenzo Montipò.
22'
Poněkud kostrbatě, ale přece domácí pronikli zpět na polovinu Hellasu. Série přihrávek vyústila jen v Radonjićovu zblokovanou střelu.
20'
Teď však měli možnost vidět rohový kop. Valentino Lazaro odcentroval na přední tyč, kde mohlo dojít k nebezpečné teči. Nic takového se však nestalo, protože situaci dostal pod kontrolu Federico Ceccherini.
19'
V hrobovém tichu se z tribun se ozval dělobuch. Když fanoušky (logicky) nebaví dění na hřišti, tak si obstarali jinou zábavu.
17'
Téměř dvojnásobné držení míče pro domácí Turín zatím nepřineslo větší ohrožení soupeřovi branky.
16'
15'
Dva veronské fauly v jedné minutě. Nejprve se proti pravidlům provinil Fabio Depaoli, po něm Isak Hien. Že by hosté přitvrdili?
13'
Nikola Vlašić nachytal kličkou Ibrahima Sulemanu a potom nabil Alexeju Mirančukovi. Jeho pokus před hranicí vápna směřoval doprostřed branky, kde se samozřejmě vyskytoval Lorenzo Montipò.
12'
Hra kolem středového kruhu.
11'
Přihrávku, která měla oči, ale byla příliš dlouhá, nezachytil Nikola Vlašić. Velká škoda pro Turín, který opět bude přihlížet Montipòvě odkopu.
10'
Nepřesnosti na obou stranách, kdy nejprve pokazili akci hosté a po nich se nepřesnou přihrávkou prezentoval Valentino Lazaro.
9'
Hosté postupovali ve dvou proti pěti. Akci táhl Yayah Kallon středem hřiště, kde ho zezadu nedovoleně zastavil Samuele Ricci.
8'
Mergim Vojvoda nakopl míč na Vlašiće, ale ten ho už na hřišti nedostihl. Lorenzo Montipò si tak balon znovu staví na odkop.
7'
Hra zapadla do středu hřiště.
6'
Na levou stranu hřiště dostal míč Nemanja Radonjić. Prvního protivníka obešel, toho druhého už ne a je z toho pouze odkop od branky.
5'
Postupný útok Turína pokazila špatná přihrávka. Z brejku útočil Ibrahim Sulemana, jeho individuální průnik ztroskotal na stoperovi Schuursovi.
3'
První náznak chtíče se skóre něco udělat. Yayah Kallon zleva odcentroval do vápna, ale gólman Milinković-Savić si křikl na spoluhráče a má míč v moci.
2'
Očekávaný opatrný úvod zápasu kartami nijak nemíchá. Ze všeho nejdůležitější je neudělat chybu, která by jeden či druhý tým stála brzký inkasovaný gól.
1'
Výkop pro Turín hrající v dresech barvě vína. To Hellas Verona oblékl tyrkysovou a jako první bude bránit.
1'
Hlavní protagonisté už jsou na hřišti, ještě úcta pro Pelého a můžeme začít!

Turín FC: V. Milinković-Savić – Djidji, Schuurs, R. Rodríguez (C) – Lazaro, Ricci, Lukić, Vojvoda – Mirančuk, Radonjić – Vlašić.
Náhradníci: Beriša, Gemello – Bayeye, Adopo, Karamoh, Seck, Sanabria, Linetty, Zima, Gineitis, Dembele.
Trenér: Ivan Jurić.

Hellas Verona FC: Montipò – Ceccherini, Hien, Dawidowicz – Depaoli, Lazović (C), Sulemana, Doig – Tameze, Kallon – Djurić.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Cabal, Coppola, Günter, Hrustic, Henry, Magnani, Piccoli, Verdi, Veloso, F. Terracciano, Rihai.
Trenér: Marco Zaffaroni.

Rozhodčí: Dionisi – Imperiale, Pagnotta.
Verona prožila svátky plné starostí, poslední tým Ligue 1 ztrácí na záchranu propastných osm bodů a od začátku října je ve velké krizi. Aby taky ne, osm proher v řadě je opravdu dost. Na kontě pět bodů, bilance 1-2-12 a mizerné skóre 12:29 na náladě nepřidá. Loni přitom Hellas pokukoval po evropských pohárech, letos bude mít co dělat, aby se v nejvyšší soutěži udržel.
Turín přezimoval ve středu tabulky s jednadvaceti body, vyrovnanou bilancí 6-3-6 a skóre 16:17. Naposledy bojoval v emotivním zápase na půdě AS Řím a v hlavním městě dlouho sahal po výhře, teprve po gólu inkasovaném ve čtvrté nastavené minutě bral za plichtu 1:1 pouze bod. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi góly bronzový medailista z katarského mistrovství světa Nikola Vlašić a zajímat nás bude také olomoucký rodák David Zima.
Serie A se po zimní pauze vrací na jeviště italského fotbalu. Ve středu 4. ledna uvidíme kompletní 16. kolo a v tomto přenosu se podíváme na zápas Turín FC – Hellas Verona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62