Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Verona - 28. října 2023   20:45

Juventus
90+7' Cambiaso
1:0
(0:0)
Juventus
Szczęsny – Gatti, Bremer, Rugani (87. Yildiz) – Weah (46. Miretti), McKennie, Locatelli, Rabiot (C), Kostić (62. Cambiaso) – Vlahović (81. Milik), Kean (62. F. Chiesa).
Perin, Pinsoglio – Caviglia, Huijsen, Iling, Nonge.
Feliciani – Carbone, Giallatini
Allianz Stadium, Turín
Verona
Montipò – F. Terracciano (90+5. Coppola), Magnani, Dawidowicz – Faraoni (C) (73. Tchatchoua), Hongla, Folorunsho, Doig (73. Lazović) – Duda – Bonazzoli (84. Serdar), Djurić.
A. Berardi, Perilli – Ngonge, Joselito, Charlys, Amione, Suslov, Saponara, Mboula, Cruz.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 17:6. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:8.
Juventus nakonec poráží Hellas po infarktovém závěru 1:0 a minimálně do zítřka se posouvá do čela tabulky Serie A!

Domácí dlouho marně bušili do obrany soupeře a brankáře Montipa. Měli spoustu šancí a Moisemu Keanovi byly dokonce po zásahu VARu neuznány dva góly. Když už to vypadalo, že to tam Staré dámě nespadne, přišel na začátku 7. minuty nastavení centr Gattiho, po němž hlavičkoval střídající Milik do tyče a další Allegriho žolík Andrea Cambiaso už balón dorazil do sítě. V Turíně se tedy přeci jen slaví tříbodová noc.
90+9'
90+8'
Domácí trenér Massimiliano Allegri vidí zřejmě za nějaké řeči červenou kartu! To znamená, že příště nebude moci na střídačku svého týmu.
90+8'
Andrea Cambiaso svlékl při gólové oslavě dres a prohlédl si žlutou kartu.
90+7'
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí rozhodují v posledním možném okamžiku! Miretti otočil hru doprava na Federica Gattiho. Ten nalezl centrem Arkadiusze Milika, který hlavičkoval do tyče, Montipò pak odražený balón vyškraboval z brankové čáry, ovšem ANDREA CAMBIASO přeci jen uklidil kulatý nesmysl do sítě.
90+6'
Tápající Hellas je velmi blízko k cennému bodu ze hřiště Juventusu. Do konce zřejmě scházejí už jen desítky sekund.
90+5'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Filippo Terracciano, přichází Diego Coppola.
90+3'
Nyní to chtěl vzít na sebe Fabio Miretti. Ten ale zpoza šestnáctky netrefil bránu.
90+2'
Hrdinou se mohl stát mladý Turek Kenan Yildiz! Arkadiusz Milik k němu hlavou prodloužil dlouhý nákop a Yildiz byl sám před Montipem. Brankáře sice přehodil, ale balón poslal také nad břevno!
90+1'
Chiesovi byl odpískán špatně vhozený aut. Domácí fotbalista se tomu hodně diví, ale nic už na tom nezmění.
90'
Domácí zahrávali roh. K hlavičce se dostal Adrien Rabiot, ovšem balón srazil na další roh bránící hráč!
89'
Hezké sólo Tomáše Suslova, který se zbavil ve středu hřiště Mirettiho, poté i Gattiho a následně se snažil odcentrovat na vzdálenější tyč, kam směřoval Tchatchoua. Balón ale končí v rukavicích Szczęsného.
87'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Daniele Rugani, přichází Kenan Yildiz.
87'
Změnit to mohl Federico Chiesa. Ten si našel prostor na levé straně šestnáctky a vystřelil mezi nohama bránícího Tchatchouay. Míč prošel těsně vedle vzdálenější tyče!
86'
Utkání se rychle blíží ke svému konci. Domácím se tak krátí čas na to, aby naplnili roli favorita.
85'
Střely na bránu – 5:1
84'
ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Suat Serdar.
83'
Federico Chiesa neustál souboj s Folorunshem v pokutovém území. Rozhodčí ukazuje, že se oba vzájemně drželi a nic tak pískat nebude.
82'
Darko Lazović převzal míč na levé straně a zkusil to z dálky. Nebylo to špatné, balón ale proletěl vedle bližší tyče brány turínského celku.
81'
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Arkadiusz Milik.
81'
Postupný útok domácích skončil špatnou přihrávkou Mirettiho. Ten v podstatě odevzdal míč Slovákovi Suslovovi.
79'
Hostující Tomáš Suslov centroval z levé strany. Příliš to ale přetáhl a Juventus tak nečelil žádné šanci soupeře.
78'
Zhruba čtvrthodina do konce. Hellas stále drží bezgólový stav, který by jeho hráči brali všema deseti.
77'
Jackson Tchatchoua centroval z pravé strany. V pokutovém území ale nikdo z hostů nebyl a míč navíc směřoval přímo do náruče Szczęsného.
76'
Hosté teď nějakou dobu podrželi míč na kopačkách a mohli si v obraně trochu vydechnout.
74'
Gattiho centr přelétl McKennieho. Hostující gólman Montipò neměl v úmyslu rozehrát rychle a sudí ho varoval. Příště by asi vytáhl žlutou kartu.
73'
ze hřiště odchází Josh Doig, přichází Darko Lazović,
ze hřiště odchází Davide Faraoni, přichází Jackson Tchatchoua.
72'
Federico Gatti tvrdě napřáhl za pokutovým územím a jeho rána prolétla kolem vzdálenější tyče. Domácí tlačí, ale nepadá to tam.
71'
Federico Bonazzoli byl ošetřován a opustil hřiště v doprovodu zdravotníka. U hostující střídačky se už chytali náhradníci, ovšem zdá se, že Bonazzoli to ještě půjde zkusit.
69'
Ani z toho nedali domácí gól! Weston McKennie ještě doběhl míč před brankovou čárou a vracel ho pod sebe. Před bránou netrefil Vlahović a balón se dostal k Federicovi Chiesovi. Brankář Montipò už byl mimo hru, ovšem střelu domácího hráče vykopl Faraoni!
69'
Domácí obehrávají šestnáctku soupeře. Centroval Chiesa. Hosté odvrátili, ale balón se dostává zpět k Juventusu.
68'
Na to, že jsme gól zatím neviděli, je to rozhodně rušný zápas. Událo se toho už poměrně dost.
66'
Nyní to zkoušel ze střední vzdálenosti Dušan Vlahović, jehož projektil prosvištěl nad hostující bránou.
65'
Milan Djurić dobře připravil míč Federicovi Bonazzolimu, který střílel z první zpoza šestnáctky. Bránu ale netrefil.
64'
Federico Chiesa poprvé v akci. Míč si navedl z levé strany na pravačku a vystřelil zpoza šestnáctky. Mířil pod břevno, ale Lorenzo Montipò balón vyškrábl na roh!
63'
Moise Kean odcházel z trávníku hodně naštvaný. Byl aktivní, měl spoustu šancí. Navíc dal dva góly, které mu nebyly uznány. Stále tak čeká – a bude čekat – na první trefu v tomto ročníku.
62'
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Federico Chiesa,
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Andrea Cambiaso.
61'
Fabio Miretti si navedl míč na střelu zpoza pokutového území. Jeden z hostujících obránců ale tento pokus zablokoval a brankář Montipò navíc rychlou reakcí zabránil rohovému kopu.
60'
Z levé strany centroval Filip Kostić. Balón prošel až ke Gattimu, který ho vracel zpátky do ohně. Verona nadále odolává.
58'
Pro domácí to je psychicky těžký zápas. Dali dva góly, ale ani jeden nebyl uznán po zásahu VAR.
56'
Moise Kean nyní dostal žlutou kartu za vzteklé zakopnutí míče.
55'
Ani druhý dnešní gól Moiseho Keana není uznán! Domácí útočník totiž před gólovou akcí zasáhl rukou do tváře Faraoniho a rozhodčí usoudil, že se jednalo o nedovolený zákrok.
54'
Moise Kean rozjásal ochozy Allianz Stadium. Rozhodčí se ale půjde podívat na monitor na zákrok právě Keana na Faraoniho, který situaci předcházel!
53'
Ochozy Allianz Stadium rozjásal Moise Kean. Ten si naskočil na centr McKennieho z pravé strany a hlavou poslal míč do sítě... I tuhle trefu ale ještě bude řešit VAR!
52'
Hosté zahrávali rohový kop. Na centr Dudy si nabíhal Giangiacomo Magnani, který si vyčítá, že balón na malém vápně nezasáhl.
50'
Adrien Rabiot se zbavil bránícího Folorunsha a ranou na zadní tyč protáhl Montipa. Z mého pohledu hostující brankář balón konečky prstů jednoznačně tečoval. Nařízen je ale odkop od brány.
48'
Vzápětí přišel už úspěšný centr Kostiće a k hlavičce se dostal Moise Kean, který se odpoutal od bránících hráčů. Mířil ale nad!
48'
Filip Kostić dostal míč na levé křídlo. Jeho centr ale zablokoval kapitán Hellasu Davide Faraoni.
47'
Hostující Doig přetáhl centr z levé strany. Bonazzoli nestihl míč na hřišti.
46'
ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Fabio Miretti.
46'
První poločas je za námi. Juventus po něm hraje s Hellasem bez gólů. Domácí přitom začali velkým tlakem a vypadalo to, že je otázkou času, kdy se dostanou do vedení. Hodně aktivní byl zejména útočník Moise Kean, ale vrcholem jeho snažení byl nakonec neuznaný gól. Ten byl anulován pro ofsajdové postavení francouzského útočníka. Hosté se pak začali také osmělovat a největší příležitost si vypracovali již v nastavení. Bremer odvrátil Dudův centr jen k Bonazzolimu, jehož pohotovou střelu vyrazil Szczęsny.
45+3'
45+2'
Hosté dohrávají první půli aktivně! Ondřej Duda nyní odcentroval z levé strany a Bremer balón srazil pouze k Federicovi Bonazzolimu. Ten tvrdě pálil na bližší tyč, ovšem skvělý zákrok vytáhl Szczęsny!
45+1'
Po centru Dudy hlavičkoval zády k bráně Milan Djurić. Mířil však nad bránu a ještě si pomohl rukama.
44'
Hosté se dostali k míči po takové pasáži, kdy hrací předmět létal především vzduchem. Konečně ho hráči Hellasu dostali také na zem.
43'
Teď už mohl Kostić poslat míč před bránu. Hosté se ubránili.
42'
Rozhodčí si ještě umravňuje hráče v šestnáctce...
42'
Kostićova nabídla našla Dušana Vlahoviće. Ten střílel z první, ale nohou míč srazil na roh Terracciano.
41'
Josh Doig se snažil něco vymyslet na levé straně, ale nakonec byl domácími vytlačen do zámezí. Vhazuje McKennie.
40'
Nyní se žlutí naopak po nedovoleném zákroku na Djuriće. Provinil se Daniele Rugani.
38'
Nakonec bylo pískáno až poté, co naskakující Milan Djurić zasáhl loktem do hlavy domácího obránce Gattiho. Útočník Hellasu dostal žlutou kartu.
37'
Z levé strany spadl Ondřej Duda. Michael Folorunsho v pokutovém území spadl, ovšem penalta se nepíská.
36'
Dušan Vlahović se dostal do šance teď. Po centru Filipa Kostiće hlavičkoval nad bránu!
36'
Kean se na levé straně vytrhl bránícímu Magnanimu. Další protihráč ho už ale zastavil. Tady měla přijít asi nahrávka do šestnáctky pro Vlahoviće.
35'
Už se opět hraje. Hongla byl již čtvrtým rozhodčím vypuštěn zpátky na hřiště.
34'
Weston McKennie dohrál Martina Honglu, který si podvrtl levý kotník. Bude potřebovat ošetření.
33'
Držení míče – 63 % : 37 %
32'
Moise Kean se opravdu hodně snaží. Ital nasadil jesličky Terraccianovi, z pravé strany pak střílel vedle bližší tyče hostující brány.
30'
Michael Folorunsho to zkusil z větší vzdálenosti. Wojciech Szczęsny jistil míč, který směřoval vedle jeho brány.
30'
Ondřej Duda byl při vyvážení míče faulován Gattim. Hosté tak budou rozehrávat z klidu.
28'
Vypadá to, že hosté přežili úvodní nápor bíločerných a začínají se také osmělovat.
27'
Centrovaný míč si našel Milan Djurić. Hostující útočník zakončil vedle brány Juventusu.
26'
Standardní situaci zahrával Filip Kostić. Jeho centr však přelétl nabíhající hráče.
25'
Michael Folorunsho vlétl do Rabiota, kterého vystrčil ze hřiště. Pískán faul na záložníka Juventusu.
24'
Kontrola trvala o něco déle. Sudí Feliciani však nebyl ani povolán k monitoru. Penalta to nebude.
22'
Teď se Hellas dopředu vydal. Josh Doig si naběhl na centr na vzdálenější tyč a vracel balón před bránu. Trefil někam do ramene bránícího Weaha a hosté se domáhají pokutového kopu! Vše už také řeší obsluha VAR.
21'
Hosté zatím hrají opravdu hodně pasivně. Takto by asi bylo otázkou času, kdy inkasují. To se už také málem stalo.
19'
Domácí to rozehráli nakrátko. V další příležitosti se pak ocitl opět aktivní Moise Kean, jehož křížná střela z levé strany těsně minula vzdálenější tyč!
18'
Domácí útočník si ten gól dát chce. Po standardní situace se dostal k hlavičce, kterou musel Montipò přizvednout nad břevno!
16'
Moise Kean tak stále čeká na první trefu v sezóně. O tu ho dnes připravil VAR.
15'
Gól ale nakonec neplatí! Střelu Moiseho Keana ještě lehce tečoval Dušan Vlahović, který byl zřejmě v ofsajdu. Následně bylo odhaleno, že VAR přezkoumával už moment, kdy se dostal k míči právě Kean a ten se v té chvíli nacházel také těsně v postavení mimo hru. Gól je tedy anulován a pokračujeme za za stavu 0:0.
13'
Je tu první gól Juventusu! Na útočné polovině převzal míč Moise Kean. Ten ukličkoval Folorunsha, poté i Honglu a z 18 metrů zamířil po zemi k pravé tyči Montipòvy brány.
12'
Domácí nadále drží míč na svých kopačkách. Verona v deseti lidech na vlastní polovině.
10'
Kostić dával z levé strany míč pod sebe. Dušan Vlahović neprostřelil obranný val, stejně si pak vedl i Timothy Weah a dobíhající Federico Gatti tenhle tlak Juve uzavřel nepřesnou střelou.
10'
Paweł Dawidowicz zakřižoval Filipa Kostiće a odkopl před ním míč do autu. Hellas hraje zataženě a vyčkává.
8'
Weston McKennie předal míč na Dušana Vlahoviće, který na nic nečekal a zpoza šestnáctky to okamžitě zkusil. Míč ale směřoval do náruče Lorenza Montipa.
7'
Moise Kean přebral na levé straně míč od Weaha. Navedl si ho na pravačku, ovšem střílel pouze do bránícího Hongly.
5'
Stará dáma začala podle očekávání ofenzivně. Domácí chtějí tvořit hru a diktovat její tempo.
4'
nedovolený zákrok ve středu hřiště si připsal Weston McKennie. Rozehrávat budou hosté.
1'
Adrien Rabiot hned krátce po rozehrávce nakopával míč do šestnáctky, kde byli Dušan Vlahović a Moise Kean. Hosté první snahu Juventusu ubránili.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Rugani – Weah, McKennie, Locatelli, Rabiot (C), Kostić – Vlahović, Kean.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Cambiaso, Caviglia, Huijsen, Yildiz, F. Chiesa, Iling, Miretti, Milik, Nonge.
Trenér: Massimiliano Allegri

Hellas Verona: Montipò – F. Terracciano, Magnani, Dawidowicz – Faraoni (C), Hongla, Folorunsho, Doig – Duda – Bonazzoli, Djurić.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Ngonge, Joselito, Lazović, Charlys, Coppola, Amione, Suslov, Saponara, Mboula, Cruz, Tchatchoua.
Trenér: Marco Baroni

Rozhodčí: Feliciani – Carbone, Giallatini.
Juventus FC (3. místo, 6 – 2 – 1, skóre 15:6, 20 bodů)
Juventus je letos po dlouhé době bez evropských pohárů. Turínský klub doplatil na kombinaci nepřesvědčivých výkonů v minulé sezóně a také bodové tresty za machinace v účetnictví. V tomto ročníku se snaží Stará dáma začít s čistým štítem a zatím si nevede špatně. Prohrála jen jeden zápas a v tabulce se nachází na třetím místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí Inter. Z posledních dvou zápasů brali Bianconeri plný počet bodů. Naposledy dokázali vyhrát 1:0 na hřišti AC Milan, když duel rozhodl gólem v 63. minutě Manuel Locatelli.

Posledních 5 zápasů Juventusu:
Sassuolo – Juventus 4:2
Juventus – Lecce 1:0
Atalanta – Juventus 0:0
Juventus – Turín FC 2:0
AC Milan – Juventus 0:1
Hellas Verona (16. místo, 2 – 2 – 5, skóre 6:11, 8 bodů)
Celek z Verony vstoupil do sezóny dvěma výhrami, ale od té doby na další tříbodový zisk čeká. Z následných sedmi utkání uhrál Hellas už jen dva body a propadl se do nebezpečné blízkosti sestupového pásma. V minulém kole Veronští podlehli na domácím hřišti 1:3 mistrovské Neapoli. Hellas zaostává hlavně v ofenzivě, v devíti zápasech nastřílel jen šest gólů.

Posledních 5 zápasů Verony:
AC Milan – Verona 1:0
Verona – Atalanta 0:1
Turín – Verona 0:0
Frosimone – Verona 2:1
Verona – Neapol 1:3
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 10. kole italské Serie A se utkají také Juventus a Hellas Verona. Domácí jsou v tabulce třetí, Verona šestnáctá a navíc se ji v posledních kolech vůbec nedaří. Favorit utkání je tedy vcelku jasný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62