Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : AS Řím - 29. ledna 2024   20:45

Salernitana
70' Kastanos (Tchaouna)
1:2
(0:0)
AS Řím
51' Dybala   • 66' Lo. Pellegrini  (Karsdorp)
Salernitana
Ochoa – Pierozzi (79. Zanoli), Gyömbér (73. Lovato), Daniliuc – Sambia (62. Martegani), Bašić (62. Kastanos), Maggiore, Bradarić – Candreva (C), Tchaouna – Simy (73. Ikwuemesi).
Costil, Fiorillo – Stewart, Łęgowski, Botheim, Sfait, Brún.
Di Bello – Dei Giudici, Rossi
Stadio Arechi, Salerno
AS Řím
Patrício – Karsdorp, G. Mancini, Llorente, R. Kristensen – Lo. Pellegrini (C) (88. Huijsen), Cristante, Bove – Dybala (71. Aouar), Lukaku, El Shaarawy (78. Zalewski).
Boer, Svilar – Pisilli, Oliveras, Costa, Pagano, Belotti, Çelik.

Utkání je u konce a hosté se mohou radovat z výhry a tří bodů. Ve druhé půli jsme sledovali rozhodně akčnější fotbal, přibylo vzruchu před oběma brankami a dočkali jsme se hned tří branek. Skóre otevřel v 51. minutě Paulo Dybala svou proměněnou penaltou a druhý úspěch AS pak v 66. minutě přidal Lorenzo Pellegrini. Až tyto údery stály za probráním Salernitany, ta se pustila do útočení a v 70. minutě snížil umístěnou hlavičkou Grigoris Kastanos. Tlak domácích vzrůstal, Rui Patrício se v brance římského klubu určitě nenudil, ale už za svá záda další míč nepustil. Zápas tak skončil výsledkem 1:2 a Saleernitana je po této prohře na posledním místě s pouhými osmi body. AS Řím je na pátém místě s 35 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:12.
90+6'
90+5'
Celý zápas byl Lukaku prakticky neviditelný a nezměnil to ani v závěru, kdy se hrnul do brejku. Neměl potřebnou rychlost, byl dohnán a dokonce s podklouzl.
90+4'
A zase obranná hlavička hostující obrany...
90+3'
Další centry před branku AS Řím, hosté zatím zvládají vše odkopávat, či odvracet hlavičkami.
90+2'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Ikwuemesiho, mířil k tyči, tam ale doskočil mrštný Patrício.
90+2'
Domácí přitlačili soupeře k vápnu, teď je to fotbal na jednu branku.
90+1'
Ve vápně upadl domácí Ikwuemesi, žádal si penaltu, sudí ale hned nesouhlasně rozpažil!
90'
Hned dva centry do vápna, první odvrátil Lukaku, druhý čerstvý Huijsen.
90'
Roh pro Salernitanu.
89'
Žlutí se nám, žlutí... Za zdržování si kartonek této barvy prohlédl hostující gólman Rui Patrício.
88'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Dean Huijsen.
88'
Žlutou kartu si prohlédl i domácí trenér Filippo Inzaghi.
88'
Domácí samozřejmě protestovali, jediné, čeho však dosáhli, byla žlutá karta právě pro Antonia Candrevu.
86'
Zákrok ve vápně hostujícího celku, k zemi padl Candreva, sudí ale Llorenteho zákrok na penaltu neviděl.
86'
Poměrné ostrý zákrok na domácího Maggioreho, tohle na kartu dle sudího nebylo.
84'
Hosté se snaží tempo závěru alespoň trochu rozkouskovat, tato taktika se domácímu publiku samozřejmě nelíbí.
83'
Salernitana pokračuje v kombinacích okolo pokutového území, obrana hostů urputně brání.
82'
Na lavičce AS Řím byl sudím potrestán žlutou kartou vystřídaný Paulo Dybala.
81'
Odkop hostů směrem k půlce, sudí až po chvilce přerušil hru a běžel zkontrolovat Pellegriniho. A také dal najevo, že promarněný čas nastaví.
80'
Na trávníku zůstává Pellegrini a drží se za kotník. Pokračuje se ale bez přerušení.
79'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Niccolò Pierozzi, přichází Alessandro Zanoli.
78'
ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Nicola Zalewski.
78'
Tentokrát se Candreva změnil v nahrávače, hledal Ikwuemesiho, jenže tomu byl odpískán útočný faul u malého vápna.
76'
Zprava zaútočil Candreva, vystřelil a Patrício nebyl při svém zákroku zrovna jistý. S pomocí obrany ale nakonec vše vyřešil.
75'
AS Řím je teď dost v útlumu, přenechává iniciativu domácímu celku.
73'
ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Matteo Lovato.
73'
ze hřiště odchází Simy, přichází Chukwubuikemi Ikwuemesi.
73'
Salernitana se nadechuje k dalšímu náporu, tentokrát ale skončilo vše faulem na Cristanteho.
71'
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Houssem Aouar.
70'
Salernitana právě vstřelila branku!
Je tu snižující gól! Na levé strané odčinil Tchaouna své zaváhání při druhém gólu AS, svým centrem našel ve vápně GRIGORISE KASTANOSE a ten prudkou hlavičkou překonal zkoprnělého Patrícia – 1:2.
69'
Z rohu vznikl tak akorát kontr AS Řím, jenže bez zakončení.
68'
Na opačné straně střílel Martegani, Patrício míč neudržel, Simy se ale k dorážce nedostal, neboť jeden z obránců pohotově odkopl na roh.
66'
AS Řím právě vstřelil branku!
Už je to o dvě branky a tahle akce byla opravdu výstavní. Hosté se kombinací dostali na pravou stranu, odkud nacentroval Karsdorp, na zadní tyči našel trestuhodné volného LORENZA PELLEGRINIHO a ten sklepával do odkryté branky – 0:2.
65'
Za obranu Salernitany se dostal El Shaarawy, jenže zblízka Ochou neprostřelil a navíc mu byl dodatečně odmáván ofsajd.
64'
Tohle se moc nepovedlo, Salernitana míč prakticky nedostala do pokutového území. Obrana AS zapracovala na výbornou.
64'
Faul v podání Llorenteho, domácí budou centrovat z pravé strany.
62'
ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Grigoris Kastanos.
62'
ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Agustín Martegani.
61'
Velká šance domácích na srovnání skóre! Zprava nacentroval Candreva, jeho oblouček skončil na Simyho hlavě, jenže ten z výborné pozice poslal míč jen na horní síť Patríciovy branky!
60'
Na domácí lavičce se chystá střídání, do hry půjde Grigoris Kastanis.
59'
Levou stranou se do útoku hnal domácí Candreva, přihrávku ale přijímal v těsném ofsajdu.
57'
Diego Llorente zasprintoval směrem ke své brance, aby pak zahrál poklidnou malou domů na Patrícia.
56'
Dybala na zemi a ne vlastní vinou. Nedovoleným zákrokem jej na trávník poslal Daniliuc.
55'
Tchaouna ztroskotal na Dybalovi, který přiběhl vypomoci své obrané.
53'
Před Salernitanou teď stojí těžký úkol odmazat ztrátu, domácí budou muset přidat v ofenzívě.
51'
Míč si na penaltový puntík postavil PAULO DYBALA, zachoval chladnou hlavu, gólmana Ochou poslal na opačnou stranou a svou střelou otevřel skóre zápasu – 0:1.
50'
Celá situace se ještě kontrolovala na videu, to verdikt potvrdilo. AS má velkou šanci jít do vedení.
49'
Penalta pro AS Řím! Jeden z centrů pokračoval hlavičkou, která skončila na Maggioreho ruce a rozhodčí neváhal ani okamžik!
49'
Vůbec první rohový kop AS Řím, ten bude rozehrávat Dybala.
48'
Úvod druhé půle je zase pozvolný, zatím sledujeme kombinace okolo středového kruhu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:53.
Je za námi první poločas, který přinesl spíše boj, než přehlídku fotbalovosti. Mnoho šancí nebylo a pokud se něco povedlo, tak to bylo překvapivě spíše u branky AS Řím. Patrícia se postupně pokusili ohrozit Candreva, Bradarić a opět Candreva, nic z toho ale nebylo. Hosté Ochou prakticky neohrozili a tak jsme se branky nedočkali. Do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+4'
45+4'
Domácí se hned seběhli kolem sudího a chtěli by revizi zákroku u videa, tohle totiž viděli na červenou kartu. Sudí Di Bello ale nemá chuť si nechat do práce mluvit.
45+4'
Žlutí se i na opačné straně, Lorenzo Pellegrini skluzem přejel Luuma Tchaounu.
45+1'
Přímý kop si vzal na starost Lorenzo Pellegrini, jenže se zdí překopl i Ochoovu branku.
44'
Faulovaný Cristante je stále na zemi a probíhá jeho ošetřování. Ochoa si tak může v klidu postavit obranu proti standardní situaci.
44'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul kousek od pokutového území byl potrestán domácí Niccolò Pierozzi.
42'
Vysoký pas přelétl El Shaarawyho, u míče je už domácí Pierozzi a rozjíždí akci Salernitany.
40'
Zase se nám přitvrzuje, Manciniho fauloval nepříjemným šlapákem domácí Simy.
40'
Candrevův centr dolétl sotva na hranici vápna, odkud jej pohotově odkopl Pellegrini.
38'
Salernitana rozehrála roh nakrátko, po delší kombinaci se hra přesunula z levé strany na tu pravou a hlavičkoval Simy. Bylo to s tečí, takže další roh pro domácí.
37'
Po delší době tu byl tlak AS u pokutového území, všechno ale bylo zablokováno a Ochoa zasahovat nemusel.
35'
Na pravé straně dostal až moc prostoru Candreva, prudký pokus prosvištěl kousek nad břevnem.
33'
AS Řím si koleduje o průšvih, domácí tým vycítil, že dnes by to mohlo bodově vyjít.
32'
Další výpad domácích, tentokrát zprava střílel Tchaouni. Ráně ovšem scházela razance a Patrício si tak připsal snadný zákrok.
31'
Až teď vystřelil Bradarić a jeho křížná rána nadělala Patríciovi trochu problémy. Vše uklidnil až odkop jednoho z obránců.
30'
Salernitana se vykombinovala z vlastní poloviny a měla před sebou poměrně volný prostor. Ale ani tohle nepomohlo k tomu aby přišlo zakončení.
28'
Bojovné utkání pokračuje, akce končí převážně velký kus před pokutovým územím.
26'
Z pravé strany centroval Tchaouna, tohle ale skončilo jen u připraveného Ruie Patrícia.
24'
Domácí Candreva nasadil jesličky Bovemu a následně zkusil střelu z levé strany. Sice mířil vysoko nad, ale i tak to byl záchvěv fotbalového umu.
23'
Další narážečka AS, tentokrát Pellegrini hledal Lukakua, poslal mu to ale na dlouhou nohu.
22'
Lukaku vracel narážečku Dybalovi, teď to ale možná chtělo si míč ponechat a zkusit střelu. Takhle to zastavila obrana Salernitany.
21'
Nesledujeme teď zrovna pohledný fotbal, hra je rozkouskovaná a trpí na mnoho nepřesností.
19'
Hned dva hráči Salernitany leželi na zemi, jednalo se o Candrevu a Tchaounu. Prvně jmenovaný už je na nohou a diskutuje se sudím, ten druhý schytal zřejmě koňara na stehno, ale i on bude pokračovat.
18'
Nepovedená rozehra domácího celku, gólman Ochoa se teď hodně zlobí na své spoluhráče.
17'
Domácímu Krestensenovi utekl míč těsně za postranní čáru, AS vhazovalo, akce se dostala k Lukakuovi, jehož rána z vápna byla zablokována.
15'
Dybala se pokoušel do uličky vysunout El Shaarawyho, toho na poslední chvíli zastavil Pierozzi, který je očividné v pořádku.
13'
Candrevova střela z hranice pokutového území šla doprostřed branky do náruče Ruie Patrícia, navíc se mávalo jeho ofsajdové postavení.
13'
Domácí obránce je už mimo hrací plochu, kde pokračuje jeho ošetřování, Salernitana pokračuje v deseti lidech.
11'
Nehrajeme, neboť na hrací ploše probíhá ošetřování domácího Pierozziho, který schytal v jednom ze soubojů úder do nosu a spustila se mu krev.
10'
Stále čekáme na první střelecký pokus na jakékoliv straně. U míče jsou zase hosté, marně se tlačí k hranici pokutového území.
9'
Aut v podání Karsdorpa nebyl nebezpečný, hosté teď tahají akci středem hrací plochy.
8'
AS v útoku, centr mířil na Dybalu, dříve byl ale u míče Bradarić a odvrátil na aut.
7'
Dlouhý nákop na Tchaounu, ten nezvládl odcentrovat a navíc byl stejně v ofsajdovém postavení.
6'
V úvodu sledujeme hodně tvrdě vedené utkání, po faulu hostů tu bude nákop k vápnu Ruie Patrícia.
5'
Další pas do pokutového území římského klubu, Simy se však při svém důrazu dopustil útočného faulu.
4'
Už se zase hrálo na opačné polovině, Tchaouna centroval, trefil obránce a publikum hned hlásilo ruku. Sudí však zůstal v klidu a nechal pokračovat ve hře.
3'
AS předvedlo rychlou kombinaci až do pokutového území, míč putoval od nohy k noze, jedinou chybou bylo, že část akce proběhla v těsném ofsajdu.
2'
Hned v úvodu tu byl první rohový kop domácích, ti jej rozehráli po zemi, aby pak přilétl centr k zadní tyči na Daniliuce. Ten byl překvapen a nezvládl zpracovat.
1'

US Salernitana 1919: Ochoa – Pierozzi, Gyömbér, Daniliuc – Sambia, Bašić, Maggiore, Bradarić – Candreva (C), Tchaouna – Simy.
Náhradníci: Costil, Fiorillo – Zanoli, Lovato, Stewart, Łęgowski, Martegani, Botheim, Sfait, Kastanos, Brún, Ikwuemesi.
Trenér: Filippo Inzaghi

AS Řím: Patrício – Karsdorp, G. Mancini, Llorente, R. Kristensen – Lo. Pellegrini (C), Cristante, Bove – Dybala, Lukaku, El Shaarawy.
Náhradníci: Boer, Svilar – Zalewski, Pisilli, Oliveras, Aouar, Costa, Pagano, Belotti, Çelik, Huijsen.
Trenér: Daniele De Rossi

Rozhodčí: Di Bello – Dei Giudici, Rossi.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Arechi začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Marco Di Bello, kterému budou na pomezí asistovat Pietro Dei Giudici a Marcello Rossi.
US Salernitana 1919

Domácí tým je v tuto chvíli na posledním místě tabulky s pouhými 12 body. Klub na nesestupové příčky ztrácí šest bodů a v současné době jej trápí nevalná forma. Tým vypadl z Coppa Italia po drtivé porážce 1:6 a poté přišly tři prohry v lize. Naposledy to bylo doma proti Janovu, kde rychlá Marteganiho nestačila a domácí padli 1:2.

AS Řím

Hosté jsou na tom lépe, na osmém místě nasbírali 32 bodů. Tým prošel změnou trenéra, když Josého Mourinha nahradil Daniele De Rossi a v posledním ligovém utkání se AS mohlo radovat z výhry 2:1 proti Veroně. O góly se v tomto utkání postarali Lukaku a Pellegrini. Tým si pak dal ještě jeden přípravný duel proti Al Shababu a i tentokrát vyhrál 2:1.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 22. kola mezi týmy US Salernitana 1919 a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62