Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Empoli - 16. prosince 2023   20:45

Torino
25' Zapata (Bellanova)
1:0
(1:0)
Torino
Milinković-Savić – Tameze (65. Djidji), Buongiorno, Rodríguez (C) – Bellanova (85. Soppy), Ilić, Linetty, Vlašić, Vojvoda (65. Lazaro) – Sanabria, Zapata (90+6. Pellegri).
Gemello, Popa – Zima, Gineitis, Karamoh, Radonjić, Ricci, Sazonov, Seck.
Marinelli – Bercigli, Cavallina
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Empoli
E. Beriša – Ebuehi, Ismajli, Luperto (C), Cacace – Marin (61. Cancellieri), Grassi (76. Ranocchia), Fazzini, Máleh (76. Baldanzi) – Cambiaghi (85. Gyasi), Špendi (61. Destro).
Caprile, Perisan – S. Bastoni, Maldini, Walukiewicz.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:10.
Sobota v Serii A přála domácím týmům. Po Lecce a Neapoli se z výhry o jeden gól raduje také Turín, který ve 25. minutě rozhodl hlavičkou Duvána Zapaty. Empoli kvůli ofsajdům přišlo o oba vyrovnávající zásahy a po změně stran si už nevytvořilo žádný náznak šance. Turín bezpečně udržel stav 1:0 až do konce a v rozehraném 16. kole se v tabulce posouvá na deváté místo. Hosté zůstávají na sestupové 18. příčce.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Pietro Pellegri.
90+4'
Vanja Milinković-Savić si vychutnal lapení Destrova neadresného nákopu. Toho času je u střídačky Turína přichystána poslední změna.
90+3'
Liberato Cacace se rozhodl zjednodušit marné dobývání domácí obrany střelou z dálky. Slabší pravou nohou Milinkoviće-Saviće nevyleka ani trochu nevylekal. Míč letěl hodně vedle brány.
90+2'
Alessandro Buongiorno neměl sebemenší problém s odvrácením nízkého centru. Odkopnutý míč přistál skoro na půlce u Fazziniho.
90+1'
Místo nákopu dopředu vrátil Ilić balon Djidjimu. Obránce Turína pro změnu překopl u lajny stojícího Soppyho a dal hostům výhodu vhazování.
89'
Srážka mezi Fazzinim a Ilićem byla posouzena jako faul chorvatského středopolaře. Přechod dlouhým nákopem hostům nevyšel. Prodloužení z hlavy Cancellieriho směřovalo do autu.
88'
Zase se žlutí. V tomto případě se to týká hostujícího kapitána Luperta, byť Sanabria údajný úder do zátylku trochu přihrál.
87'
Gyasi se krátce po svém příchodu angažoval faulem na vyskakujícího Linettyho. Polský záložník se nezvedá a šetří čas.
85'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Emmanuel Gyasi.
85'
ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Brandon Soppy.
85'
Fazzinimu prošel riskantní skluz zezadu. Nikola Vlašić viděl tento zákrok na svou osobu trochu jinak a za protesty vyfasoval od hlavního sudího žlutou kartu.
83'
Svěřenci Ivana Juriće opět reklamovali Ranocchiovu ruku ve vápně. Marinelli si počkal na vyjádření videorozhodčích a ani v tomto případě se na monitor podívat nešel.
82'
Ilićův střílený centr se odrazil příhodně pro bránící hráče Empoli. Míč byl odklizen do středu hřiště k Bellanovovi.
81'
Cacace zastavil neúnavného Iliće prostřednictvím faulu za žlutou kartu. Turín navíc dostává k dispozici standardku z pravého křídla.
81'
Destro prodloužil dlouhý míč jenom na Djidjiho. Empoli v posledních minutách tahá za kratší konec a není se schopno dostat do souvislého tlaku.
80'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Alessandro Buongiorno).
79'
K podobné situaci došlo i na opačném konci hřiště. Přihrávku určenou pro Iliće ukradl v hostující prospěch Ismajli.
78'
Valentino Lazaro přečetl Ebuehiho kolmici k pokutovému území a odrazil hostující akci zpátky k půlící čáře.
77'
Sanabria se na základě Zapatova centru opět šrouboval do vzduchu. Cacace odvedl dobrou práci a nenechal jihoamerického útočníka hlavičkovat.
76'
ze hřiště odchází Júsuf Máleh, přichází Tommaso Baldanzi.
76'
ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Filippo Ranocchia.
75'
V hlavičkovém souboji se Sanabriou spadl Lupertovi balon na ruku. Ta byla viditelně od těla a Livio Marinelli se pravděpodobně bude radit s kolegy u videa.
74'
Sanabria roztáhl hru k Lazarovi. Nebezpečný centr z předbrankového prostoru následně zlikvidovala hlava Liberata Cacaceho.
72'
Jacopo Fazzini z nachystaného přímého kopu branku Turína vysoko přestřelil. Její srbský strážce teď nebude spěchat s odkopem.
71'
Rodríguezovy zbytečné chyby hodlal využít Cancellieri. Bellanova jej zezadu podkopl a vzhledem k udělené žluté kartě se ho příští kolo týkat nebude.
69'
Další roh Beriša učebnicově vyboxoval a přispěl k rychlému přechodu středu hřiště. Stejně jistý byl po hostujícím centru Milinković-Savić.
68'
Ardian Ismajli spolehlivě odhlavičkoval Ilićův roh za protější pomezní čáru. Po autu Valentina Lazara domácí samovolně zacouvali k vlastnímu brankáři.
67'
Raoul Bellanova se šel schovat k pomezní čáře. Celou dobu u sebe měl Cacaceho, který centr domácího křídelníka odrazil na roh.
66'
Sanabrizova přítomnost nezabránila Berišovi sebrat příchozí centr z levého křídla. Paraguayský útočník potom teatrálně spadl ve vynuceném kontaktu s Lupertem. Sudí Marinelli nebude trestat.
65'
ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází Valentino Lazaro.
65'
ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Koffi Djidji.
64'
Beriša se nechtěl uchýlit k dlouhému nákopu. Ismajli se kvůli jeho krátké přihrávce dostal pod tlak a musel si pomoct odkopem do autu.
63'
Čerstvý Cancellieri utekl Tamezemu. V ten moment šel na zem Milinković-Savić a hostujícímu hráči balon u malého vápna rukou bravurně vypíchl.
62'
Fazziniho nákop Ismajli v těžké pozici sklepával pod sebe. Tyronne Ebuehi neměl k dispozici žádný volný prostor a domácí mu povolenku k zakončení nevystavili.
61'
ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Matteo Cancellieri.
61'
ze hřiště odchází Stiven Špendi, přichází Mattia Destro.
60'
Držení míče: 54 % – 46 %.
59'
Karol Linetty se nezalekl napadání ze strany Špendiho. Rozehrávku turínského celku uklidnil předávkou na stopera Buongiorna.
58'
Fazzini pomohl na zem Tamezemu. Realizaci standardní situace Linetty pokazil a domácí si museli hlídat hrozící brejk.
57'
Svou pasivitou si Turín začíná zahrávat. Sanabria, Vlašić a Bellanova po změně stran nepodnikli prakticky žádný výpad, kterých bylo v první půli požehnaně.
56'
Po tradiční rozehrávce na krátko se Fazziniho centr otřel o Iliće a balon zarotoval zpátky mimo hrací plochu. Další roh odvrátil Tameze.
55'
Vojvoda odklonil Cambiaghiho centr na roh. Ze dvou předchozích Empoli dalo dva góly z ofsajdu. Jak to bude nyní?
54'
Jacopo Fazzini, Grassi a mnozí další fotbalisté Empoli si počínali velmi opatrně při vědomí, že Turínští jejich rozehrávku obtěžují neustálým presinkem. Na řadu přišla i malá domů Berišovi.
52'
Nicolò Cambiaghi na předešlém tvrzení nic nezměnil. Ambiciózní střela z dálky proskákala vedle branky Milinkoviće-Saviće.
51'
Empoli se snaží být aktivnější než na startu první půle. Celkově však sledujeme velmi poklidnou část utkání.
49'
Duván Zapata si poležel s bolavou levou nohou. Nepříjemně mu ji trefill albánský stoper Ardian Ismajli.
48'
Sanabria v odvážném průniku nechal míč za sebou. Vlašić na něj o chlup nedosáhl a nemohl akci svého parťáka dokončit.
47'
Nadýchaný Malehův centr komfortně stáhl ze vzduchu Vanja Milinković-Savić.
46'
Na turínském trávníku padly v první půli rovnou čtyři góly, z nichž byly tři neuznány pro ofsajd. Sanabriovy výstavní nůžky z desáté minuty uznány nebyly, a tak Turín reálně skóroval až o čtvrthodinu později. Zapata zatloukl gólovou hlavičku a stanovil stav 1:0, na kterém nic nezměnily ani další dva ofsajdové zásahy Ebuehiho a Cacaceho.
45+4'
45+4'
Na úplném konci poločasu vytáhl Marinelli první žlutou kartu. Za špatně načasovaný skluz na Fazziniho je napomínán Karol Linetty.
45+3'
Karol Linetty vystřelil z lobované Sanabriovy přihrávky rovnou z voleje, ovšem Beriša proti originálnímu pokusu z osmnácti metrů zasahovat nemusel.
45+2'
Aktivní Raoul Bellanova nechytil nákop z vlastní poloviny. Dvojice soupeřů doprovodila balon do Berišových rukavic.
45+1'
Sanabria vracel přihrávku Linettymu mezi tři hostující dresy. Polák se na pětníku do zakončení nedostal.
44'
Stejně jako z minulého rohu dalo Empoli gól z ofsajdového postavení! V návaznosti na nákop z hloubi pole se v něm tentokrát zapomněl hlavičkující Liberato Cacace.
43'
Nicolò Cambiaghi se vpravo snažil udělat místo na centr. Tím trefil prvního hráče Turína a vybojoval pro Empoli aspoň rohový kop.
42'
Empoli vysunulo většinu hráčů do presinku. Domácí mu jednoduše utekli, ale Vojvoda pak z levé strany nedoručil k Berišovi přesný centr.
41'
Kvůli domácí ztrátě na polovině hřiště zůstal Alessandro Buongiorno mimo pozici. Těžkou hlavu si z toho nedělal a příkladně oddělil od míče Fazziniho.
40'
Polský záložník Karol Linetty si na své polovině řekl o Cambiaghiho faul. Hostující útočník se do této chvíle s balonem pořádně nepotkal.
39'
Liberato Cacace pomohl zdvojit a odzbrojit Bellanovu. Se získaným míčem se zároveň postaral o postupnou rozehrávku.
38'
Z důvodu přetaženého rohu Ivana Iliće hlavičkoval Bellanova z nekomfortní pozice hodně vedle Berišovy branky.
37'
Linetty doručil balon na nohu Zapaty. Ten zleva posílal oblouček na zadní tyč, ale Bellanova se přes Grassiho k hlavičce nenatlačil.
35'
I přes špatně vhozený aut zůstal míč Turínu. Respektive to platilo jen pár sekund. Brzy totiž vznikla nepřesná přihrávka na Sanabriu.
33'
A ofsajd to skutečně byl, takže Tyronne Ebuehi o svůj třetí gól v Serii A přišel. Turín zůstává ve vedení 1:0!
32'
Empoli si musí na definitivní radost z vyrovnávajícího zásahu ještě počkat. Moderní technologie se teď snaží vykoumat, zda se Ebuehi náhodou nepohyboval v ofsajdu.
31'
Empoli právě vstřelilo branku!
Hosté poprvé v sezoně skórují z rohového kopu! Centr zleva byl ve dvou soubojích přesměroval do díry v malém vápně. TYRONNE EBUEHI se vyhnul ofsajdu a dorážkou z bezprostřední blízkosti vyrovnal na 1:1.
30'
Ilić ztečoval první střelecký pokus Empoli na rohový kop.
29'
Cambiaghiho centr před domácí branku postrádal přesnost. Srbský gólman Turína bude svědkem Tamezeho autového vhazování.
27'
Přihrávkou z levého křídla Vojvoda vnesl další vzruch do hostující obrany. Skluzující hráč jen přisunul balon k Ilićovi a ten ho zblízka za Berišu tentokrát nepropasíroval.
25'
Turín právě vstřelil branku!
V pětadvacáté minutě registrujeme první platný zásah! Bellanova přiběhl do vápna a v jeho pravé části se na pár sekund úplně zastavil, aby se ostatní mohli přemístit před Berišu. Centrem přes Luperta doletěl míč k DUVÁNU ZAPATOVI a ten prudkou hlavičkou zařídil Turínu vedení.
24'
Po dalším vyhraném souboji zůstal Ardian Ismajli v nefotbalové pozici. Stoper Empili nejspíše obdržel koňara do stehna.
23'
Ismajli opanoval hlavičkový souboj se Zapatou. Až na jeden závar z rohového kopu není defenzivě Empoli co vytknout.
22'
Tameze byl hostujícím presinkem donucen zahrát malou domů na Milinkoviće-Saviće. Tomu už hostující fotbalisté dali více času na práci s míčem.
21'
S výjimkou ofsajdových nůžek Sanabrii se toho v úvodních dvaceti minutách moc nestalo. Spoře zaplněné ochozy musí na další zajímavosti trpělivě čekat.
20'
Milinković-Savić nakopl míč do souboje mezi Vlašićem a Grassim. Domácí záložník fauloval a hrát může Luperto.
19'
Sanabriovi se otevřela levá strana. Místo přímočarého postupu ale zpomalil a nakonec úplně zadrbal jednoduchou přihrávku na střed.
18'
Mërgim Vojvoda neprostrčil balon do vápna Vlašićovi. Hosté ho v rozehrávce zase odevzdali a zůstávají pod tlakem.
17'
Prudký přízemní centr z nohy Sanabrii odvrátila defenziva Empoli do bezpečné vzdálenosti od Berišova pracoviště.
15'
Po propadlém rohu se ozval Marinelliho hvizd. Hlavní rozhodčí preventivně přerušil hru kvůli ležícímu Lupertovi.
14'
Ardian Ismajli si nenechal utéct Zapatu a odvážným skluzem odvezl míč na rohový kop.
12'
Bellanova nechytil Sanabriovu přihrávku do křídelní lokality. Etrit Beriša provádí rozehrávku ve spolupráci se stopery.
11'
Turínští dále kontrolují míč a tentokrát se s ním zdržují v okolí půlící čáry. Presink Empoli je neobtěžuje.
10'
Vojvoda přihrál Vlašićovi do jasného ofsajdu, jenž byl signalizován až po úžasném zakončení nůžkami v podání Sanabrii. Krásný gól neplatí...
9'
Tyronne Ebuehi nacentroval přes dva oponenty. Balon se snesl k Fazzinimu a ten nevýraznou hlavičkou zařídil první banální zákrok Milinkoviće-Saviće.
8'
Díky chybě Vlašiće si hosté poprvé zaútočili. Přímočará pouť skončila u malého trestného území bez uskutečněného zakončení.
6'
Zapata zleva našel v předbrankovém prostoru Sanabriu. Domácí útočník si nedal nejlepší první dotek a z toho druhého vystřelil do těla poblíž stojícího brankáře Beriši.
5'
Oblouček Vlašiće Sanabria sklepl jen k fotbalistům Empoli, kteří se zatím nevymanili z defenzivní ulity.
4'
Přihrávkou z pravého křídla Zapata minul nohy obou spoluhráčů, kteří zrovna číhali v pokutovém území.
3'
Alberto Grassi se zodpovědně vrátil a vypíchl Linettymu míč na roh. Z první standardky resultovaly velké zmatky ve vápně a ve finále nepřesná střela Buongiorna.
2'
Zahajovací výkop obstaral Turín, který hraje v červených dresech. Empoli nastupuje v modrém.
1'

Turín FC: Milinković-Savić – Tameze, Buongiorno, Rodríguez (C) – Bellanova, Ilić, Linetty, Vlašić, Vojvoda – Sanabria, Zapata.
Náhradníci: Gemello, Popa – Zima, Djidji, Gineitis, Karamoh, Lazaro, Pellegri, Radonjić, Ricci, Sazonov, Seck, Soppy.
Trenér: Ivan Jurić

Empoli FC: E. Beriša – Ebuehi, Ismajli, Luperto (C), Cacace – Marin, Grassi, Fazzini, Máleh – Cambiaghi, Špendi.
Náhradníci: Caprile, Perisan – Baldanzi, S. Bastoni, Cancellieri, Destro, Gyasi, Maldini, Ranocchia, Walukiewicz.
Trenér: Aurelio Andreazzoli

Rozhodčí: Marinelli – Bercigli, Cavallina.
Vzájemné zápasy 2022/23

09.10.2022 Turín – Empoli 1:1
28.01.2023 Empoli – Turín 2:2.
Turín FC

Ačkoliv domácí mužstvo nedává v průměru ani jeden gól na zápas, tak si v Serii A nevede úplně špatně. S vyrovnanou bilancí 5-5-5 figuruje na jedenáctém místě a na pohárové příčky mu chybí jen zanedbatelné čtyři body. Z předešlých šesti kol Turín nebodoval jen proti Boloni. Následně doma přejel 3:0 Atalantu a naposledy sehrál bezbrankovou partii na hřišti Frosinone. Týmovou produktivitu vede čtyřgólový Duván Zapata. Na marodce jsou obránci Schuurs, Sazonov a N´Guessan.
Empoli FC

Hosté jsou po patnácti kolech jedním z hlavních adeptů na návrat do druhé nejvyšší soutěže. S bilancí tří výher, tří remíz a devíti porážek je Empoli na sestupovém osmnáctém místě, přičemž je s deseti góly nejméně produktivním týmem celé Serie A. Jediným hráčem, který dosud skóroval více než jednou, je třígólový veterán Francesco Caputo, jehož start v dnešním utkání je kvůli zranění z minulého zápasu s Lecce (1:1) ohrožen. Mezi jisté absence patří obránce Giuseppe Pezzella.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu šestnáctého kola italské Serie A. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Turínem a Empoli!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62