Silvestrovské derby -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Sparta - 31. prosince 2022   10:00

Slavia
Slavia
13' Ulich  • 29' Kozel  • 35' Ulich  • 36' Kozel
4:4
(1:1)
Sparta
Sparta
14' Koller   • 26' Koller   • 37' Stracený   • 38' Jarošík
Slavia
J. Zvonič – K. Hrubeš, K. Mencl
UMT Eden, Praha
Sparta
Blažek – Denk, Frýdek, Hartig, Horňák, Jarošík, Kincl, Koller, Lokvenc, Novotný, Stracený, Vrabec

Tímto vám děkuji za pozornost, ale nekončíme, protože už za deset minut nás čeká souboj internacionálu nad 35 let.
Nejlepšími hráči byli zvoleni dvougóloví střelci Luboš Kozel a Jan Koller. V obou případech naprosto zaslouženě.
Oba týmy berou jubilejní desátou remízu! V závěrečných pěti minutách se roztrhl pytel s góly, když slávisté i díky dvougólovému Luboši Kozlovi vedli 4:2, ale vzápětí Luděk Stracený a Jiří Jarošík vyrovnali. Sparta ještě v závěru sahala po čtvrté výhře, ale nakonec se musí spokojit s remízou.
40+2'
40+1'
Ulichův vysoký centr hledal na zadní tyči Kuku, pro kterého byl pas příliš vysoký.
40+1'
Sparta v závěru tlačí, ale Slavia se úspěšně brání a Klinka navíc může vyvézt kotouč až na útočnou polovinu.
40'
Sparta si ze standardky vytvořila tlak, který nedokázala zužitkovat ve vítězný gól či roh.
40'
Slavík vyráží prudkou střelu Kincla, načež vzápětí Řehák dohrál Jarošíka.
39'
Slavia si mohla vzít vedení zpět, ale Klinkova střela ze zajímavé pozice letí jen těsně vedle pravé tyče.
38'
Sparta právě vstřelila branku!
Vyrovnáno! JIŘÍ JAROŠÍK krásným lobem přes obránce pobídl Kincla, který mu vrátil míč a prudká střela trenéra Teplic míří k zadní tyči.
38'
Kinclova střela letí jen do Slavíkovy náruče, vzápětí je na útočné polovině faulován Novotný. Spartě čas letí.
37'
S góly se nám roztrhl pytel, jelikož přízemní centr z levé strany našel ve vápně LUĎKA STRACENÉHO, který ho zlehka usměrnil do protipohybu Slavíka.
36'
A mohlo být vyrovnáno, když se na hranici vápna dostal k míči volný Koller a svou obrovskou šanci zakončil střelou nad!
36'
Slavia právě vstřelila branku!
A pozor na to! Sparta otevřela defenzivu, při čemž LUBOŠ KOZEL zůstal osamocený na levé tyči a usměrnil Kukův centr.
35'
K exekuci pokutového kopu se postavil IVO ULICH, jenž střelou na druhou stranu k tyči nedal Blažkovi šanci.
35'
Letenští na útočné polovině nedokázali zakončit, museli se naopak vracet a rána z pravé strany přináší třetí roh – PENALTA!
34'
Sparta přidává na tempu, snaží se Slavii zatlačit, ale sešívaní úspěšně odolávají.
33'
Nepřesnou kombinaci zachytil Hartig, jenž okamžitě pelášil dopředu a nakonec zvolil střelu, kterou Slavík bezpečně kryje.
32'
Navíc se dostala do zakončení, jelikož prudká střela končí v náručí sparťanského brankáře.
32'
Letenští napadají rozehrávku Slavie, která si však s nepříjemným soupeřem dokázala poradit.
31'
Sparta trpělivě kombinovala na pravé straně, načež přiletěl centr na Kollera, ale před ním odvrátil míč bránící hráč.
30'
Na prudký centr zleva si nabíhalo několik sparťanů, ale nejpohotovější byl brankář Slavík, jenž sebral míč ze vzduchu.
29'
Krásná fotbalová kombinace a máme vyrovnáno! Řehák se na pravé straně vápna neunáhlil, předložil míč doleva LUBOŠI KOZLOVI, jehož utažená placírka překonala Blažka podruhé.
28'
Sparta zasypala vápno Slavie třemi centry v krátkém sledu, ale ani jeden k zakončení nevedl. Zaútočit může Slavia.
27'
Kdybyste srovnali obě sestavy z aktivní kariéry a dneška, tak přibyla nějaká bříška, ale fotbalový um neodešel! Oba týmy předvádí pěknou podívanou.
26'
Fotbalová paráda v podání Sparty končí obratem! Novotný místo střely zvolil nadýchaný centr k levé tyči, kde stál JAN KOLLER a propálil Slavíka.
25'
Brejk Sparty vedl podél pravé postranní lajny Kincl, jenž hledal Kollera, ale jeho centr srazil bránící hráč.
25'
Útok Sparty úspěchem neskončil, na tahu jsou tentokrát slávisté, kteří kombinují na útočné polovině.
24'
Brejk Slavie vedl po pravé straně Veselý, který poslal centr do vápna a jeho míč se svezl po břevně sparťanské branky.
23'
Novotný krásným nadýchaným centrem za obranu pobídl ve vápně volného Straceného, ale tomu sebral gól pohotový Slavík!
22'
Následuje ztráta, po níž se k míči dostal Denk a po pravé straně rozjíždí další útok Sparty.
22'
Do statistik se střelecky zapisuje také Kincl, leč jeho pokus patří do kategorie nepřesných. Slavia rozehrává.
21'
Úvodní střelu druhé půle obstaral Jarošík, jehož prudká střela byla sražena bránícím hráčem na první sparťanský roh.
21'
20+1'
20+1'
V nastavené minutě nakonec přišla šance Sparty, centr z levé strany však vyboxoval Slavík a zdá se, že je to v první půli všechno.
20'
Velká šance na druhé straně k úspěchu nevedla, přesto se sparťané lacině připravují o míč. Slavia jde do nastavení s míčem na kopačkách.
19'
Straceného oblouček z pravé strany zkoušel završit Lokvenc, leč jeho nůžky mířily jen vedle pravé tyče!
19'
Klinkův centr z pravé strany míří jen do zámezí mimo sparťanskou branku.
18'
Slavia dobře zdvojuje Kollera, jenže se sama dostala pod tlak nepřesnou rozehrávkou. Střela vytáhlého kanonýra trefila jen bránícího hráče.
17'
Brejk nezakončila ani Slavia, naopak na druhé straně se ke střele z levé strany dostal Hartig, jenž pálí pouze do boční konstrukce.
17'
Sparta utekla do přečíslení, ale do zakončení se nedostala, jelikož Koller pokazil přihrávku šajtlí, kterou poslal jen k soupeři.
16'
Sudí Zvonič přerušuje hru kvůli Lokvencově útočnému faulu na hranici šestnáctky, po němž se slávisté na druhé straně zahnali do zámezí.
15'
Slavia mohla odpovědět z brejku, střela ze středu však trefila jen jednoho ze slávistů – Blažek tak může rozehrávat.
14'
Blesková reakce na druhé straně! Sparta se usadila na útočné polovině, načež z pravé strany centroval Stracený do zahuštěné šestnáctky, kde se vyšvihl nejvýše JAN KOLLER a vyrovnal.
13'
Krásný brejk sešívaných zakončil na levé straně Veselý, jehož centr našel na zadní tyči IVO ULICHA a jeho hlavička k tyči končí gólem.
12'
Rychlý brejk zakončil Janoušek, jehož prudká rána letí vedle levé tyče! Blažek jeho střelu jen kontroloval.
12'
Jarošík se zkoušel prokličkovat před vápnem, ale proti třem slávistům neměl šanci na úspěch.
11'
Diváci v Edenu se rozhodně nenudí, gólu jsme se zatím nedočkali, ale šance mají oba týmy a hraje se na obě strany.
10'
Vzápětí Novotný centroval z levé strany a nebezpečnou hlavičku zakončujícího Straceného do protějšího růžku Slavík vyškrábl.
9'
Slavia byla velmi blízko gólu, když úplně rozložila defenzivu Sparty, načež Blažek musel vytáhnout skvělý zákrok na brankové čáře!
9'
Jarošík během své aktivní kariéry několikrát ukázal, že mu střela z dálky nedělá žádný problém, ale tentokrát vypálil nad!
8'
Centr z levé strany byl znovu sražen na rohový kop, Slavia je tak blízko penaltě. Sparta útočí.
8'
Sparta je znovu na tahu, z vlastní poloviny zakládá další útok a vydává se ke Slavíkově brance – zatím neúspěšně.
7'
Lokvenc dobrým napadáním vybojoval míč, načež se zkoušel zaskočit rozhozeného Slavíka, ale jeho střele z dálky chyběla razance.
6'
Tlak Sparty k efektivnímu zakončení nevedl, naopak se ke střele dostal jeden ze slávistů, jehož rána ze střední vzdálenosti letí nad!
5'
Slavia se tentokrát ukázala povedenou akcí na jeden dotek, na jejímž konci se k míči dostal Kozel a prudkou střelou zprava prověřil Blažka! Roh na konto sešívaných – připomínám, že tři rohy jsou penalta.
4'
Dvě prudké střely v krátkém sledu míří jen do sparťanských těl na hranici vápna.
4'
Centr z levého rohu bezpečně sbírá ze vzduchu Slavík, načež se slávisté přesouvají na útočnou polovinu.
3'
Atak Sparty po levé straně nevyšel, ale slávisté jsou nadále v potížích, protože Kozlovi nevyšla rozehrávka.
2'
Hezká kombinace Sparty vedla ze středu doprava, přetažený centr na zadní tyč vrátil do vápna hlavičkující sparťan, ale k zakončení nedošlo.
1'
Centr z pravé strany hledal na zadní tyči Kuku, kterého nepustil do zakončení bránící hráč.
1'
Slavia obstarala úvodní rozehrávku, po které však chybovala, jenže Lokvenc z voleje pálí jen do obránce, kterému se vzápětí omlouvá.
1'
Utkání se hraje dvakrát po dvaceti minutách.

SK Slavia Praha: Slavík – Hunal, Janoušek, Jeslínek, Jindráček, Klinka, Kozel, Kuka, Müller, Řehák, Svoboda, Ulich, Veselý

AC Sparta Praha: Blažek – Denk, Frýdek, Hartig, Horňák, Jarošík, Kincl, Koller, Lokvenc, Novotný, Siegl, Stracený, Vrabec

Rozhodčí: J. Zvonič – K. Hrubeš, K. Mencl.
Slavia bude chtít potvrdit mírně pozitivnější bilanci, když vyhrála už šestkrát, zatímco Sparta má jen polovinu výher. Devětkrát skončilo utkání nerozhodně.
Utkání odřídí Josef Zvonič, na čarách bude mít při ruce Karla Hrubeše a Karla Mencla.
Bohatá tradice probíhá už od roku 1986, ale veteráni si proti sobě zahrají teprve podevatenácté. V posledním loňském derby se oba týmy rozešly smírně 5:5, když sparťané po první půli doháněli jednogólové manko, což se jim ve druhém poločase aspoň částečně podařilo.
Zdravím všechny fanoušky pražských "S"! Tradiční Silvestrovské derby Slavie a Sparty v Edenu dneska napíše svůj 36. díl, když program zahájí souboj veteránů nad 45 let.