FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Č. Budějovice - 21. června 2020   17:00

Ml. Boleslav
66' Ladra (Wágner) • 89' Mašek (Fulnek)
2:1
(0:1)
Č. Budějovice
14' P. Novák  (Mészáros)

Šeda – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený – Janošek (80. Túlio), Hubínek (31. Wágner) – Ladra (88. Douděra), Budínský (C), Fulnek – Jiří Klíma (46. Mašek).
Stejskal – Douděra, Túlio, Krobot, Mazuch, Mašek, Wágner.
Zbyněk Proske – Jiří Kříž, Radim Dresler
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
1230 diváků
Křížek – Čolić, Sivok (C) (46. L. Havel), Talovierov, P. Novák – Čavoš, Javorek – Mészáros (71. Ledecký), Šulc (88. Kulhánek), Mršić (62. Brandner) – Schranz.
Sušak – L. Havel, Brandner, Kopečný, Kulhánek, Táborský, Ledecký.
Křížek

SESTŘIH: Mladá Boleslav - České Budějovice 2:1. Obrat Středočechů v závěru dokonal Mašek

Seznam zápasů

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:4.
Je dobojováno a Boleslav se nakonec raduje z výhry, kterou si za předvedený výkon ve druhém poločase zasloužila. Domácí od příchodu z kabiny hráli velmi aktivně a v 66. se dočkali vyrovnání, když se po přiťuknutí Wágnera trefil Ladra. Poté to dlouho vypadalo, že duel skončí remízou, ovšem v 89. minutě rozhodl o výhře Středočechů Mašek. Do druhého utkání tak bude z lepší pozice vstupovat Weberova družina.
90+6'
90+5'
Do balonu se opřel Benjamin Čolić, jenž ale Šedovu bránu o několik decimetrů přestřelil.
90+4'
Před pokutovým územím Středočechů byl faulován Schranz a Dynamo bude mít ještě šanci vyrovnat z volného přímého kopu.
90+3'
Domácí jsou při chuti a ze svého útočného snažení nijak nepolevují.
90+2'
Žlutou kartu dostává Marco Túlio (FK Mladá Boleslav).
90+2'
Křapka si teď neporozuměl s Douděrou a po jejich neshodě bude Křížek vykopávat od své svatyně.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
89'
Fulnek našel Maška, tomu stačilo nastavit nohu, 2:1
89'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslav se před koncem utkání dostává zaslouženě do vedení! Zelený potáhl míč přes střed hřiště a poté ho posunul doleva na Fulneka, který přízemním centrem našel DOMINIKA MAŠKA a ten už pouze doklepl balon do prázdné brány.
89'
Dnešnímu utkání přihlíží 1230 diváků.
88'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází David Douděra.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Jiří Kulhánek.
87'
Šulcova střela byla zblokována mimo tři tyče a Budějovice si vyzkouší rohový kop.
86'
Obránci Dynama si svými vlastními chybami nadělaly menší problémy, které vyřešil až rezolutním odkopem Havel.
85'
Křapka chtěl vyslat dopředu Ladru, nicméně jeho pas byl příliš dlouhý a střelec zatím jediné branky domácích ho nemohl zastihnout na hrací ploše.
84'
Ladra napodruhé dostal míč do vápna, ovšem Křížek vystoupal do vzduchu a stačil jej vyboxovat před Wágnerem.
83'
Havel srazil k zemi Wágnera a Mladá Boleslav bude mít k dispozici standardní situaci.
82'
Žlutou kartou byl nyní potrestán také hostující trenér David Horejš, který nebyl spokojen s několika posledními verdikty sudího Proskeho.
81'
Fulnek udržel na zádech Talovierova a mířil jen těsně vedle
81'
Budínský si navedl balon na levačku a vypálil zpoza vápna, avšak Křížkovu svatyni přestřelil.
80'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Marco Túlio.
79'
Mezitím byl na trávníku ošetřován Jakub Klíma, který bude zápas dohrávat s obvázanou hlavou.
78'
Také ve druhém poločase dostávají hráči malou chvilku na doplnění tekutin. Oba trenéři se snaží předat svým svěřencům rady do posledních minut.
78'
Žlutou kartu dostává David Ledecký (SK Dynamo Č. Budějovice).
77'
A protesty domácích pokračují, žlutou kartou je potrestán kouč Mladé Boleslavi Jozef Weber.
76'
Domácí se nyní hodně zlobí na pomezního rozhodčího, jenž po Ladrově autu přerušil hru kvůli tomu, že se boleslavský hráč nacházel ve hřišti.
74'
Na druhé straně hledal Mašek Wágner, kterého však k hlavičce nepustil pozorně bránící Talovierov.
73'
Šulc se zbavil Zeleného a poté načechral míč do vápna, ovšem domácí se v klidu ubránili.
72'
Dobrou práci v defenzivě odvedl Schranz, jenž donutil Ladru přihrát dozadu na Tatajeva.
71'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Karol Mészáros, přichází David Ledecký.
70'
Janošek to podruhé zkusil ze střední vzdálenosti, ovšem ani tentokrát Křížka nezaměstnal.
69'
Boleslav je nyní daleko aktivnější a defenziva Dynama má plné ruce práce. Posledních dvacet minut bude ještě hodně zajímavých.
68'
68'
Boleslav málem otočila zápas během dvou minut! Mašek poslal míč před bránu a před Wágnerem zívala prázdná brána, avšak ten nedokázal balon nasměrovat do sítě.
66'
Ladra střelou na zadní tyč překonal Křížka, 1:1
66'
Boleslav srovnává a je zpátky v zápase! Zeleného centr si pro sebe zpracoval Wágner, jenž poté posunul balon doprava na TOMÁŠE LADRU a ten přesnou střelou na zadní tyč propálil marně se natahujícího Křížka.
66'
Žlutou kartu dostává Patrik Čavoš (SK Dynamo Č. Budějovice).
65'
Po slibném úvodu druhé půle tlak Boleslavi lehce ochabl a momentálně sledujeme poněkud nudnější pasáž hry.
64'
Roh žádné vzrušení nepřinesl a o chvilku později pálil Šulc, jehož pokus však Šeda s klidem lapil.
63'
Mészáros z pravé strany nabízel míč do šestnáctky a ho musel ve skluzu odklidit před dobíhajícím Schranzem.
62'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Patrik Brandner.
61'
Křížek dlouho otálel s rozehrávkou a arbitr Proske ho gestem pobízel, aby uvedl balon do hry.
60'
Mašek si narazil s Budínským a ten už mohl pálit, jenže místo střely ještě přihrával Wágnerovi a před ním stačil míč odkopnout Havel.
59'
Janošek to nyní zkusil z velké dálky, nicméně jeho slabý pokus v pohodě zablokoval jeden z obránců Budějovic.
58'
Jihočeši se dostali až k volnému přímému kopu, ale ten jim vůbec nevyšel, na centr z pravé strany neměl nikdo šanci doskočit.
57'
Ladra obral o balon Talovierovova a poté chtěl zakombinovat s Maškem, avšak ten raději nahrál dozadu na Tatajeva.
56'
Čolić hledal dlouhým nákopem Schranze, ovšem ten s tímto řešením nepočítal a balon doskákal až k Šedovi.
55'
Budějovice se teď snaží uklidnit hru a pouze kombinují na vlastní polovině. Domácí naopak vysoko napadají.
54'
Na trávníku zůstal na chvíli ležet Tatajev, nicméně zřejmě se nejednalo o nějaký vážnější zdravotní problém a ruský obránce už je znovu připraven do hry.
53'
Budínský po přihrávce Ladry orazítkoval břevno
53'
Druhá tyč Boleslavi v tomto utkání! Ladra nadvakrát dostal míč na Lukáše Budínského, který však z ideální střelecké pozice orazítkoval pouze břevno.
52'
Jakub Klíma chtěl přenést hru doleva na Zeleného, jenže jeho pas byl hodně nepřesný a doletěl až do zámezí.
51'
Boleslav rozehrála roh na krátkou vzdálenost a nyní kombinuje u pokutového území Českých Budějovic.
50'
Mašek si zabíhal za obranu na pas Zeleného a nebýt zásahu Havla, postupoval by do slibné šance.
49'
Balon se od zdi odrazil k přední tyči, kam si ale včas seběhl Šeda a schoval balon do svých rukavic.
48'
Zelený zahrál u postranní čáry rukou a Dynamo bude zahrávat standardní situaci.
47'
Fulnek prodloužil míč za sebe na Wágnera, jenže ten se nacházel v jasném ofsajdu, a proto se do hry ani nezapojoval.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Dominik Mašek.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Tomáš Sivok, přichází Lukáš Havel.
46'
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:1 z pohledu domácích. Oba celky vstoupily do utkání opatrně a soustředily se především na obranu, nicméně Dynamo se z prvního útoku dokázala prosadit, po centru z pravé strany se trefil Novák. V polovině poločasu měla Boleslav šanci vyrovnat z penalty, jenže Budínský nastřelil pouze tyč.
45'
Čavošovu parádní dělovku vytěsnil bránící Tatajev
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Šulc sklepl balon pro Čavoše, do jehož rány se obětavě vrhl Tatajev a nadzvedl balon nad bránu.
44'
Čolić byl pod tlakem Fulneka, a proto raději nahrál až dozadu na brankáře Křížka.
43'
Na trávníku zůstal na chvíli ležet Tomáš Sivok a hra byla přerušena. Zkušený stoper se však po pár desítkách sekund zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
42'
Domácí se začínají zvedat a momentálně diktují tempo hry. Dočkají se před odchodem do kabin vyrování?
41'
Křapkův centr mířil na Wágnera a nebýt lehkého přizvednutí Nováka, boleslavský útočník by zakončoval sám z malého vápna.
40'
Po rohovém kopu Boleslavi se míč několikrát poodrážel ve vápně, jenže nikdo v bílém se k zakončení nedostal.
39'
Zelený potáhl míč po levém křídle a následně přihrál Budínskému, jenž to zkusil ze střední vzdálenosti. Do jeho rány ale skočil Sivok, který tak pomohl svému brankáři.
38'
Po centru Nováka hlavičkoval Schranz nad bránu
38'
Tentokráte se Mršić dostal až k centru a na jeho nabídku si naskočil osamocený Schranz, který o kousek bránu minul.
37'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Zelený (FK Mladá Boleslav).
36'
Mészáros si všiml rozběhnutého Čoliće a hned mu adresoval svou přihrávku, jenže Šeda včas zareagoval a balon před bosenským obráncem uzmul pro sebe.
35'
Wágner se utrhl Sivokovi a poté hledal své spoluhráče v šestnáctce, avšak nikdo v bílém se k míči neprodral.
34'
Budínský posílal dlouhý balon na Jiřího Klímu, nicméně ten nemohl jeho pas zastihnout na hrací ploše.
33'
Ten rozehráli domácí na krátkou vzdálenost a momentálně se snaží kombinovat okolo pokutového území soupeře.
32'
Hlavní sudí nyní nařídil krátkou přestávku určenou k občerstvení. Po ní bude celek z města automobilů zahrávat volný přímý kop.
31'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hubínek, přichází Tomáš Wágner.
31'
Na hrací ploše zůstává ležet Michal Hubínek a zdá se, že se bude muset střídat. Do akce se totiž už chystá Tomáš Wágner.
30'
Žlutou kartu dostává Karol Mészáros (SK Dynamo Č. Budějovice).
29'
Ladra z dobré pozice netrefil zařízení
29'
Ta se jim však příliš nepovedla a pro nabídku Čoliće si celkem v pohodě došel Šeda.
28'
Po několika odrazech se míč nakonec dostal k Fulnekovi, jenž byl okamžitě pod tlakem Čoliće. Ten ho poté povalil na zem a domácí fotbalista zahrál rukou, takže z toho bude standardka pro Budějovice.
27'
Budínský zleva našel volného Ladru a ten vypálil zpoza šestnáctky. Jeho pokus nebyl vůbec špatný a balon prolétl těsně nad břevnem.
26'
Šeda váhal s rozehrávkou a nakonec se k němu stáhl Schranz. Boleslavský gólman si nakonec poradil, nicméně míč pouze zakopl autu.
25'
Ladra poslal dobrý balon za obranu, jenže nikdo z jeho spoluhráčů nebyl v náběhu, takže z toho nic nebylo.
24'
Hubínek to zkusil individuálně středem hřiště, nicméně jeho akce neměla dlouhého trvání a znovu hrají hosté.
23'
Hosté se vydali dopředu po levé straně a Křapka měl co dělat, aby vypíchl míč rychlonohému Mršićovi.
21'
Budínský penaltu nedal, napálil jen tyč!
21'
Boleslav nyní pohrdla velkou šancí na vyrovnání! Exekuce penalty se ujal Lukáš Budínský, jehož prudká střela se otřela o pravou tyč.
20'
Fulnek nastřelil ruku Talovierova, penalta pro domácí!
20'
Žlutou kartu dostává Maxym Talovierov (SK Dynamo Č. Budějovice).
20'
Fulnekovu střelu pravačkou zblokoval jeden z bránících hráčů rukou a bude z toho pokutový kop!
19'
Boleslav propadla ve středu hřiště a vzniklý požár musel řešit Tatajev, jenž nepustil do šance dotírajícího Mršiće.
18'
Budínský nabízel míč na zadní tyč, kam si sbíhal Jiří Klíma. Tomu ale nakonec chybělo pár decimetrů k tomu, aby mohl zakončit.
17'
Trenér Weber zřejmě není spokojen s předváděnou hrou, neboť za postranní čárou už se rozcvičují tři náhradníci. Sáhne domácí lodivod k brzkému střídání?
16'
Schranz si teď v souboji s Tatajevem pomohl zcela očividným faulem a hlavní arbitr přerušil hru, bílí budou rozehrávat.
14'
Mészárošův centr našel hlavu Nováka, jenž překonal Šedu, 0:1
14'
Dynamo právě vstřelilo branku!
České Budějovice se rychle dostávají do vedení! Mészáros se na pravé straně zbavil Zeleného a poté poslal do vápna nadýchaný centr. Na ten si naběhl PAVEL NOVÁK, jenž předskočil nepozorného Křapku a zamířil přesně na vzdálenější tyč.
13'
Novák zajel do Ladry a arbitr Proske mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
12'
V úvodních minutách velmi aktivní Šulc vybojoval volný přímý kop. Ten rozehráli hosté na krátkou vzdálenost a poté pálil Mršić, ale jeho pokus Šedu neohrozil.
11'
Javorek si teď příliš neporozuměl s Mršićem a po jejich neshodě uvedou domácí fotbalisté míč do hry autovým vhazováním.
10'
Šulc zrychlil ve středu hřiště a následně chtěl vyslat do šance Schranze, nicméně před ním stačil balon odvrátit Jakub Klíma.
9'
Fulnek se na útočné polovině dopustil faulu při napadání, a Dynamo tak nyní bude mít klid na rozehrávku.
8'
Od rohového praporku rozehrávali také hosté, avšak Středočeši si poradili a celkem bez problémů se ubránili.
7'
Tatajev teď výborně zareagoval a bezchybným skluzem odzbrojil unikajícího Šulce.
6'
Domácí zahrávali první rohový kop. Janošek hledal své spoluhráče na hranici penaltového puntíku, avšak balon odhlavičkoval Šulc.
5'
Boleslav předvedla rychlou kombinaci na levé straně a Budínský následně nabízel míč pod sebe, jenže nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
4'
Talovierov zkusil nákopem najít Schranze, avšak pas ukrajinského stopera byl příliš dlouhý a balon zamířil do zámezí.
3'
Centr mířící na přední tyč prodloužil Čavoš jen k Jiřímu Klímu a ten následně míč odklidil do bezpečí.
2'
Křapka u postranní čáry zastavil Mršiće jen za cenu faulu a Dynamo bude mít hned standardní situaci.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Českých Budějovic, kteří dnes nastupují v černo-bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený – Janošek, Hubínek – Ladra, Budínský (C), Fulnek – Jiří Klíma.
Náhradníci: Stejskal – Douděra, Túlio, Krobot, Mazuch, Mašek, Wágner.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Čolić, Sivok (C), Talovierov, P. Novák – Čavoš, Javorek – Mészáros, Šulc, Mršić – Schranz.
Náhradníci: Sušak – L. Havel, Brandner, Kopečný, Kulhánek, Táborský, Ledecký.

Rozhodčí: Zbyněk Proske – Jiří Kříž, Radim Dresler.
Poslední vzájemné ligové utkání

14.2. 2020 – SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 3:0

Branky: 15. Čavoš (Javorek), 20. Havelka (Brandner), 38. Schranz

SK Dynamo České Budějovice: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (68. Mészáros), Javorek (76. Šulc) – Mršić (86. Ledecký), Schranz.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra (46. Zelený), Pudil, Jakub Klíma, Křapka – Ladra (46. Jiří Klíma), Budínský, Hubínek (C), Janošek, Fulnek (83. Hönig) – Wágner.
SK Dynamo České Budějovice

To Dynamo může být s touto sezonou nadmíru spokojeno. Jakožto nováček se totiž drželo v horní polovině tabulky a své fanoušky bavilo pohledným fotbalem. Nakonec si po zásluze dokráčelo k sedmému místu a nyní může zabojovat o účast v předkole Evropské Ligy. Hodně velkou pomoc v těchto duelech budou znamenat zkušenosti bývalého reprezentačního obránce Tomáše Sivoka, jenž má ve svých šestatřiceti letech stále co nabídnout. Další dva ostřílené matadory ale bude trenér Horejš proti Boleslavi postrádat. V posledním ligovém kole proti Opavě se totiž zranil Jaroslav Drobný a Jiří Kladrubský bude stát kvůli červené kartě. Po restartu soutěže si navíc České Budějovice nevedly špatně a ze šesti zápasů si připsali sedm bodů. Dobrou zprávou pro Jihočechy je, že i v posledních zápasech si drží dobrou střeleckou formu Slovák Ivan Schranz, jenž je s devíti přesnými zásahy nejlepším střelcem týmu.
FK Mladá Boleslav

Středočeši měli po vydařené podzimní části našlápnuto k tomu, aby se umístili v elitní šestce. Nakonec však kvůli bídnému jaru spadli na desátou příčku a nyní se budou muset spokojit s play-off o Evropskou ligu. S tím ale mají modro-bílí velmi dobré zkušenosti. Loni se jim totiž povedlo dokráčet až do předkola, kde se jim povedlo přejít přes kazašský Šymkent a poté potrápit FCSB. Nyní je ovšem jejich situace trochu jiná a Boleslav vstupuje do nadstavby ze zcela odlišné pozice. Svěřenci kouče Webera totiž prožívají velmi těžké období a na ligovou výhru čekají od čtyřiadvacátého kola, kdy zdolali ostravský Baník. Dále se budou muset zaměřit na zlepšení defenzivy, která je druhá nejhorší v celé lize. Po odchodu několika útočných es to ani se střílením branek není úplně ideální a v aktuálním kádru najdeme jen tři hráče, kteří mají na svém kontě více jak jednu branku. Velkým problémem je také zranění velezkušeného Marka Matějovského, jenž by týmu v těchto těžkých chvílích jistě velmi pomohl.
Hezký nedělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Základní část FORTUNA:LIGY je již minulostí a nyní se týmy v nadstavbové části poperou o účast v pohárech. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas z play-off o Evropskou ligu, ve kterém bude Mladá Boleslav hostit České Budějovice. Úvodní výkop je v Lokotrans Aréně naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.