1. FUTSAL liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Helas Brno - 1. listopadu 2019   20:00

Slavia
Slavia
4' Radovanovič  • 6' Jošt  • 12' Brychta  • 17' Radovanovič  • 24' Brychta  • 30' Radovanovič  • 34' Brychta
7:6
(4:2)
Helas Brno
Helas Brno
5' Šarközy   • 16' Špička   • 22' Mužík   • 29' Špička   • 35' Lidmila   • 40' Šarközy
Slavia
Žežulka (Vondráček) – Brychta, Směřička, Radovanovič, Záruba – Jošt, Sláma, Homola (C) , Hájek, Křemen, Pytlíček, Plíšek, Trajhan
Šmíd – Laštovička
SH Eden
165 diváků
Helas Brno
Konečný (Daněk) – Cupák (C), Matyska, Prokeš, Mužík – Šarközy, Špička, Lukšija, Lidmila

Z Edenu je to pro dnešek vše, přeji vám hezký víkend a u futsalu někdy příště na počtenou.
Slávisté ale dokázali závěrečný tlak už ubránit a radují se ze zisku tří bodů. Hosté byli dnes velice nepříjemní, ale do Brna se vracejí bez bodu. Viděli jsme dva hattricky, o které se postarali Radovanovič a Brychta.
40'
Helas Brno právě vstřelil branku!
Hostům to vyšlo a necelých dvacet sekund před koncem snižují na rozdíl jediné branky. IVAN ŠARKÖZY dostal míč za Žežulku – 7:6. Asistence: Lukáš Matyska.
40'
Čtvrtý akumulovaný faul pro hosty.
39'
Cupákova nabídka před branku nebyla přesná, slávisté ale nedokázali rychle rozehrát, Cupák zůstává v brance.
38'
Helas rozjel dobrou kombinaci a zároveň také dobrou rotaci na polovině domácích, ke střele se ale hosté nedostali, naopak mohl zakončovat do prázdné branky Směřička, avšak nemířil přesně.
38'
Hosté zkouší power-play! V brankářském dresu v poli David Cupák.
Oddechový čas pro hosty.
37'
Cupák vyslal do zakončení Matysku, jeho zakončení dokázal Žežulka vyrazit do bezpečí.
36'
Jošt se snažil na pivotu přebrat Homolovu přihrávku, Šarközy ho ale dokázal dobře dostoupit a nenechal ho míč zpracovat.
35'
Sledujeme utkání bohaté na góly. Už to vypadalo, že je Hájek u míče, na poslední chvíli ho ale zpět vybojoval Špička, jeho nástřel poté za Žežulku tečoval PATRIK LIDMILA – 7:5. Asistence: Zbyněk Špička.
34'
Slavia právě vstřelila branku!
A máme tu druhý hattrick! Směřička svou dnešní čtvrtou přihrávkou vybídl na zadní tyči k zakončení MARTINA BRYCHTU, který se nemýlil a vstřelil sedmou branku domácích – 7:4. Asistence: Martin Směřička.
33'
Lukšija dokázal zblokovat Zárubovu střelu na rohový kop, po něm se dostal k dalšímu ohrožení Konečného branky Radovanovič, jehož střelu dokázali hráči Helasu zblokovat.
32'
Zbyněk Špička (HEL) dohrál Zárubu, rozhodčí ohodnotil jeho počínání žlutou kartou. Hosté navíc zapisují třetí akumulovaný faul.
31'
Nejprve na jedné straně orazítkoval tyč Směřička, na druhé straně mohl ale znovu snížit Helas, po chybě Záruby zakončoval Špička, slávisté ale zahustili prostor před brankou a udrželi aktuální stav.
30'
MARKO RADOVANOVIČ bere situaci do svých rukou. Na polovině hřiště si vybojoval míč a následně pod Konečným procedil balón až do sítě a kompletuje tak hattrick – 6:4. Bez asistence.
29'
Matyska mířil do dalšího brejku, jeho střela skončila ale vysoko nad.
29'
Boj o míč na polovině Slavie nakonec prohrál Křemen tak nešťastně, že se balón odrazil přesně ke ZBYŇKU ŠPIČKOVI, který dokázal střelou na přední tyč překonat Žežulku – 5:4. Bez asistence.
29'
Druhý akumulovaný faul pro Helas, standardní situace pro Slavii ze zajímavé pozice.
28'
Hosté začínají zlobit více a více. Nyní se do zakončení prokousal Lukšija, jeho skrytá střela skončila až na tyči Žežulkovy branky!
27'
Zasahovat Žežulka musel až o chvíli později po střele Matysky, jeho pokus dokázal mladý brankář Slavie vyrazit do bezpečí.
26'
O slovo se po dlouhé době přihlásili také hosté, Šarközy se dostal na levé straně hrací plochy ke střele, jeho křižná střela skončila ale daleko od Žežulky, který zasahovat nemusel.
25'
Slavia také zachybovala v rozehrávce, domácí se ale brzy dostali zpět na balón a drží pevně otěže dnešního zápasu.
24'
Domácí si znovu berou zpět dvoubrankové vedení. Záruba procedil před hostující svatyni míč na MARTINA BRYCHTU, který v souboji před brankou dokázal míč dotlačit za brankovou čáru – 5:3. Asistence: Radim Záruba.
24'
Radovanovič se jako lasička protáhl po levé straně a snažil se předkládat míč před branku, Brychta však u něho byl o kousek pozdě a poslal ho hodně mimo.
23'
Marek Konečný se pokusil o dlouhý míč za obranu Slavie, Radovanovič se dokázal pohotově vrátit zpět a poslal míč hlavou do zámezí.
23'
Hostující celek si připsal první akumulovaný faul ve druhém poločase.
22'
Rohový kop rozehrál Cupák přesně na naběhnutého JIŘÍHO MUŽÍKA, který z první dokázal překonat Žežulku – 4:3. Asistence: David Cupák.
21'
Hájek ztratil na polovině hrací plochy, situaci musel zákrokem řešit gólman Žežulka.
21'
Na hrací ploše také Zdeněk Sláma, který se snažil na ose hřiště překonat Konečného, ten si připsal další dobrý zákrok.
21'
Máme za sebou první polovinu zápasu, který zatím vychází lépe domácí Slavii. Pražané vedou o dvě branky, ale hosté také předvádí kvalitní futsal. Slovenský legionář v barvách Slavie Martin Směřička si připsal v dnešním střetnutí již tři asistence, uvidíme, jestli dokáže přidat i další. Druhý poločas začne přibližně ve 20:58.
20'
20'
Slavia v závěru nepouští hosty k míči a kombinuje na jejich polovině, nyní nabízel míč Křemen Joštovi, ten ale nedokázal rychle zavřít zadní tyč.
19'
Dlouho připravovaný útok domácích zakončil po narážečce s Joštem Záruba, jeho tvrdou pumelici s vypětím všech sil vytěsnil Konečný.
18'
Dobře sehraný útok Helasu zakončoval po přihrávce Prokeše Cupák, jeho střelu do odkryté branky vytlačil nohou vracející se Směřička!
18'
Brychtova střela skončila mimo, následně se sešívaný hráč dopustil útočného faulu, čtvrtý akumulovaný faul pro domácí.
18'
Prokeš se společně s brankářem Konečným dopustil dvojího hraní, standardní situace pro Slavii.
17'
Červenobílí se zřejmě domlouvali na rozehrávce signálu, ten vyšel Slavii dokonale. Směřička rozehrál balón na naběhnuvšího MARKA RADOVANOVIČE, který nikým nehlídán usměrnil míč za Konečného – 4:2. Asistence: Martin Směřička.
Oddechový čas pro domácí.
16'
Hosté snižují rozdíl ve skóre na jedinou branku. ZBYNĚK ŠPIČKA utekl sešívané obraně a v úniku dokázal obstřelit vyběhnutého Žežulku – 3:2. Bez asistence.
15'
Obrana Helasu byla ve velké permanenci, Křemen motal obránce Brna a následně nabil na střelu Radovanovičovi, jeho přízemní ránu brankář Konečný vyrazil.
Stav akumulovaných faulů 3:3.
14'
David Cupák si dokáže výborně pokrýt míč, nyní se o tom přesvědčil Jošt, který rozjetého kapitána Helasu dokázal pouze za cenu faulu přibrzdit, Cupák se ale ještě prokousal ke střele, tu však dokázala obrana Slavie zblokovat.
14'
Nejprve Jošt na útočné polovině fauloval Cupáka, ten však v následné akci zastavil postupujícího Křemena, zapisujeme tedy jeden akumulovaný faul na každé straně.
13'
Křemen se hnal dopředu po ztrátě Helasu, Lidmila ho téměř neviditelným způsobem přidržel a zabrzdil ho tak v postupu, akce však dále pokračovala, Křemen se ale do zakončení nedostal, na následné protesty sešívané strany nebyl brán zřetel.
13'
Lidmila obdržel od kapitána Cupáka zajímavý křižný pas, se kterým naložil rychlou střelou z první, jeho pokus bodlem ale skončil těsně vedle Žežulkovy branky.
12'
Domácí celek využil dokonale výhodu standardní situace a dostává se do dvoubrankového vedení. Směřička poslal před branku nadýchaný míč, do kterého se hlavou opřel MARTIN BRYCHTA a svým pokusem rozvlnil síť za Konečným – 3:1. Asistence: Martin Směřička.
11'
Další pokus z futsalky Záruby dokázal zneutralizovat svým blokem Prokeš, který tak ulehčil práci brankáři Helasu, který je zatím ve velké permanenci.
10'
Radim Záruba znovu využil své obrovské zrychlení a převedl si míč z levé strany na pravou, odtud poté vyslal pro Konečného nepříjemnou ránu, ta skončila na levé tyči jeho branky!
9'
Další volej, tentokrát z dílny Marka Radovanoviče, skončil na břevně Konečného branky, všichni svatí nyní stáli při Helasu, který jen se štěstím neinkasoval.
8'
David Cupák se protáhl na ose hřiště k zakončení, jeho střela ale prolétla jen těsně vedle Žežulkovy branky.
7'
David Jošt (SLA) si snažil pokrýt míč před dotírajícím Špičkou, zasáhl ho však loktem do zátylku a také on inkasuje žlutou kartu od rozhodčího Laštovičky, první akumulovaný faul pro domácí celek.
7'
David Cupák (HEL) zastavil na polovině hrací plochy rozběhnutého Hájka, zmařil tak zajímavou šanci Slavie a dostává po zásluze žlutou kartu, druhý akumulovaný faul pro hosty.
6'
Domácí si ale berou vedení zpět. Po přihrávce Hájka se dostal ke střele DAVID JOŠT a o tyč poslal Slavii zpět do jednobrankového náskoku – 2:1. Asistence: Daniel Hájek.
5'
IVAN ŠARKOZY se dostal do zakončení a tvrdou ranou dokázal dostat míč za Žežulku – 1:1. Asistence: David Cupák.
5'
Slávisté také vystřídali a druhá čtveřice Pražanů rozjela zajímavou rotaci na polovině soupeře, nakonec z toho ale žádná šance nerezultovala.
4'
Sešívaní jdou relativně brzy do vedení! Směřičkův pokus z pravé strany dokázal Konečný vyrazit jen k nohám MARKA RADOVANOVIČE, který sice trochu neposedný míč dokázal zkrotit a poslal ho do opuštěné branky – 1:0. Asistence: Martin Směřička.
3'
V další akci se po rohovém kopu snažil prosadit pěkně trefeným volejem Záruba, brankář Konečný ale míč dokázal vytěsnit.
3'
Hosté poprvé protočili některé hráče na palubovce, ti se ale ihned museli bránit, Brychta natáhl ke střele ze zajímavé pozice na ose hřiště, Konečný musel vytáhnout dobrý zákrok.
2'
Velká šance Helasu začala nevinně na druhé straně, dva pokusy střílejícího Záruby dokázal Konečný pokrýt, po druhé střele se navíc míč odrazil výhodně k Matyskovi, který byl nikým nehlídán za obranou Slavie, z brejku se snažil Žežulku obstřelit, jeho pokus mířící k přední tyči se ale do branky nevešel.
1'
Matyska se snažil napadat rozehrávku Směřičky a Záruby, ti ač v nepříliš výhodné pozici, dokázali si s napadajícím hráčem Helasu poradit, následně však přidal Záruba nepřesnou přihrávku.
1'
Oba týmy se již v útrobách haly připravují k nástupu, v sestavě Helasu chybí brankář Kubíček, který do dnešního zápasu nezasáhne. Slavia ze zdravotních důvodů postrádá brankáře Karpiaka a do pole Leovského s Klímou.

SK Slavia Praha: Žežulka (Vondráček) – Brychta, Směřička, Radovanovič, Záruba, Jošt, Sláma, Homola (C) , Hájek, Křemen, Pytlíček, Plíšek, Trajhan

Helas Brno: Konečný (Daněk) – Cupák (C), Matyska, Prokeš, Lidmila, Šarközy, Špička, Lukšija, Mužík

Rozhodčí: Šmíd – Laštovička.
Slavia po reprezentační pauze půjde do utkání s Helasem s cílem na domácí půdě zvítězit, což potvrdil před zápasem kapitán domácího celku. „Věřím v sílu našeho týmu, a že potvrdíme roli favorita tohoto zápasu. Domácí zápasy musíme bezpodmínečně vyhrávat. Tři body zůstanou v Edenu!“ burcoval Jan Homola.

Pražané se nachází na pátém místě tabulky s dvanácti body. Porážky sešívaným hráčům připravili pouze Chrudim a Plzeň. Červenobílí naopak deklasovali České Budějovice a porazili i Nejzbach, FTZS Liberec a českolipské Démony.
Helas Brno má po pěti odehraných zápasech na kontě sedm bodů a okupuje sedmou příčku tabulky. Hosté dokázali v domácí hale porazit Mělník a Hodonín, v úvodním kole ještě přidali bod za remízu s Českou Lípou.

Jedním z tahounů týmu je brankář Václav Kubíček. „Slavia má skvělého trenéra a velice kvalitní kádr. Jsou jednoznačný favorit, respektujeme jejich sílu, ale určitě nejedeme na výlet a pokusíme se překvapit a získat nějaký bod,” uvedl před zápasem brankář, který má za sebou i krátké působení v červenobílém dresu.

Brněnští futsalisté už mají za sebou také měření sil s čelem tabulky. ERA-PACK a Svarog byli ale nad síly Helasu, když Jihomoravané shodně v obou duelech inkasovali čtyři branky.
Dobrý večer z pražského Edenu! V rámci sedmého kola VARTA futsal ligy se na palubovce Slavie představí Helas Brno. Ke sledování duelu prostřednictvím našeho textového přenosu jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.