1. FUTSAL liga -  ONLINE PŘENOS -  Rapid Ústí n/L : Svarog Teplice - 13. ledna 2021   19:00

Rapid Ústí n/L
12:32' Jelínek  • 30:05' Jiří Zápotocký  • 31:50' Ostrák  • 34:14' Jelínek  • 39:52' Ostrák
5:6
(1:6)
Svarog Teplice
02:05' Tato   • 06:29' Jezin   • 08:17' Cesar   • 10:39' Cesar   • 12:04' Baran   • 14:35' Salla
Chládek, Vlašič; delegát: Henych
Sportovní hala Chemik, U Stadionu 1022, Lovosice
hráno bez diváků diváků
Hůla (21. Marek) – Deco, Joäo Salla, Jezin, Tato – Claudio, Adriano – Keko, Cesar – připraven Gansukh, připraven Žolcer, připraven Šebek, připraven Baran. Trenéři: Eloy Alonso Fraile, Tomáš Künzl, Antonín Žižka.

Rapid po přestávce zabral a druhé dějství ovládl poměrem 4:0. Ze severočeského derby přesto berou tři body Teplice, kterým pětigólový náskok z první dvacetiminutovky postačil k zisku tří bodů. Nováček z Ústí nad Labem se za předvedený výkon stydět nemusí, navíc trefil tři tyčky, zaměřit by se ale někteří hráči měli více na hru, neboť k vidění bylo i spousta zbytečných žlutých karet.

Stav akumulovaných faulů ve druhém poločase: 3:5.

Z Lovosic je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
"Nevydařil se nám první poločas, který jsme zaslouženě prohráli 1:6. Svarog byl velmi nebezpečný, nedařilo se nám bránit náběhy soupeře a dopustili jsme se mnoha faulů. Soupeř nás ztrestal ze standardních situací i ze hry. Ve druhé půli jsme zapracovali na obraně a se zvýšenou aktivitou směrem dopředu jsme chtěli zkorigovat výsledek. Obojí se nám povedlo a je nutné, abychom na to navázali v nedělním zápase s Českou Lípou. Chtěl bych pogratulovat k ligovému debutu a výkonu našich odchovanců Jaroslava a Jiřího Zápotockého. Gratulace soupeři k výhře."

Tomáš Künzl (Svarog FC Teplice): "Pro nás se jednalo o těžký zápas, některé věci jsme si chtěli vyzkoušet. K vidění bylo hodně standardních situací. První poločas byl velmi dobrý a intenzivní. Ve druhé půli jsme protočili sestavu a gólmanský debut měl Jakub Marek, kterému bych chtěl pogratulovat. Musíme se poučit ze druhé půle a vlétnout na Plzeň. Závěrem bych chtěl pochválit nasazení a bojovnost Ústí nad Labem a přeji si, aby se Rapid udržel v nejvyšší soutěži."
39:59'
Rapid se snažil nalézt na soupeře, ale čas je neúprosný.
39:52'
Rapid právě vstřelil branku!
DOMINIK OSTRÁK vykřesal naději domácím, kteří stále žijí. Asistence: Tomáš Jelínek.
39:45'
Václav Koc se zasloužil o rohový kop.
39:36'
Střelecký pokus kapitána Dominika Ostráka zblokován do autu.
38:53'
Tomáš Jelínek opět nahradil Tomáše Votavu.
38:12'
Pátý akumulovaný faul Svarogu, když musel za záchrannou brzdu zatáhnout Cesar (STP), který zastavil unikajícího Václava Koce.
37:58'
Tomáš Votava zpět mezi tyčemi.
37:16'
Domácí risknou power-play s Tomášem Jelínkem!
37:16'
Oddechový čas pro domácí.
37:09'
Emoce vzplanuly a sudí Miroslav Chládek musel zvýšit hlas! Karel Rozboud (RUL) za nesportovní chování na střídačce obdržel žlutou kartu.
37:09'
Claudio z ostrého úhlu pálil do boční sítě.
35:28'
Jakub Marek po střele Dominika Ostráka chytil míč na brankové čáře.
34:41'
Tomáš Votava zůstává ve druhém poločase neprostřelen, zblízka si na ústeckém brankáři vylámal zuby Adriano.
34:14'
Oddechový čas pro hosty.
34:14'
Rozdíl je již pouze dvougólový! Petr Výborný využil s TOMÁŠEM JELÍNKEM zaváhání hostující defenzivy a derby bude mít pravděpodobně ještě zajímavou zápletku. Asistence: Petr Výborný.
33:13'
Bude se opět žlutit, Martin Macháček (RUL) byl potrestán žlutou kartou od Miroslava Vlašiče.
33:13'
Tomáš Jelínek a Tato se do sebe málem doslova pustili, rozhodčí Miroslav Chládek včas zakročil.
31:50'
Velice pohledná kombinace domácích, kteří jsou zpět v utkání! Václav Koc zahlédl nikým nehlídaného DOMINIKA OSTRÁKA, který neměl potíže se trefit do odkryté části brány. Asistence: Václav Koc.
30:05'
Ústí nad Labem se dočkalo snížení! Petr Výborný druhou gólovou asistencí v utkání nalezl JIŘÍHO ZÁPOTOCKÉHO, který prostřelil Jakuba Marka. Asistence: Petr Výborný.
30:05'
Jiří Baran (STP) za nesportovní chování vyfasoval žlutou kartu.
29:45'
Keko (STP) uviděl od Miroslava Vlašiče žlutou kartu za nedovolený zákrok.
29:32'
Matěj Čapek (RUL) sedící na střídačce za protesty proti výrokům rozhodčích inkasoval od Miroslava Chládka žlutou kartu.
28:35'
Třetí tyč Rapidu má na svědomí Martin Gajdoš!
27:32'
Tomáš Votava na středové čáře ztratil míč, vlastního brankáře zastoupil na moment před brankovou čárou Petr Zajíček, jenž nedovolil se hostům prosadit.
26:40'
Petr Zajíček v obrovské brankové příležitosti nastřelil tyč!
25:55'
Claudio zamířil nad.
24:03'
Tomáš Jelínek (RUL) obdržel od Miroslava Vlašiče žlutou kartu. Stav akumulovaných faulů 1:1.
22:39'
Joäo Salla pálil do obranného valu domácích, do brejku se následně vydal Tomáš Jelínek. Ze samostaného úniku obránce Rapidu nezaměstnal brankáře Teplic.
22:30'
Tomáš Votava vytěsnil na roh jedovku Jiřího Barana.
21:45'
Václav Koc vystřelil vedle.
20:01'
Jiří Baran rozehrál druhou půli.
20:01'
Mezi tyčemi hostující svatyně došlo ke změně, Michala Hůlu nahradil Jakub Marek.
20:01'
Úvodní poločas vyzněl lépe pro hosty, kteří vedou 6:1. Pokud chce Rapid s výsledkem ještě něco udělat, mají na to svěřenci Martina Dlouhého celý druhý poločas.

Akumulované fauly v prvním poločase: 5:5.

Druhý poločas začne přibližně v 19:58 hod.
17:31'
Rapid hrál s pěti hráči v poli, a proto Petr Výborný (RUL) inkasoval za špatné střídání od Miroslava Chládka žlutou kartu.
16:17'
I do přibližně 25 kilometrů od Ústí nad Labem vzdálených Lovosic se vydali fanoušci Teplic, kteří jsou nyní slyšet za vraty sportovní haly.
14:35'
Teplice právě vstřelily branku!
Klid hostům dodává JOÄO SALLA, jenž má na svědomí šestý gól Svarogu. Asistence: Adriano.
12:54'
Rapid byl blízko dalšího snížení! Jiří Zápotocký po přihrávce Martina Macháčka orazítkoval tyč!
12:32'
Domácí snižují! Petr Výborný si vyměnil míč s TOMÁŠEM JELÍNKEM, který z levé strany mířil do odkryté brány. Asistence: Petr Výborný.
12:04'
Hosté skórují po vlastním rohu, když Deco adresoval balón na nohu Jiřího Barana, který nalezl recept na Tomáše Votavu. Asistence: Deco.
11:23'
Petr Zajíček byl Miroslavem Vlašičem důrazně upozorněn, že sudí se nehodlají protesty proti vlastním rozhodnutím vůbec zabývat.
10:39'
Teplice těží z vytvořeného tlaku! Podruhé v řadě se do listiny střelců zapsal CESAR. Asistence: Adriano.
09:36'
Cesar se zasloužil o rohový kop.
09:23'
Pátý akumulovaný faul Svarogu.
08:17'
CESAR díky dobrému důrazu před brankovou čárou obstarává třetí gól hostů. Asistence: Tato.
08:08'
Domácí gólman se zapojil do ofenzivy, avšak podruhé zahrál na vlastní polovině. Nepřímý volný kop pro Teplice.
07:44'
Keko si na Tomáše Votavu z dálky nepřišel.
06:29'
Svarog se prosazuje z přímého volného kopu! Joäo Salla pouze přiťukl míč JEZINOVI, který prostřelil domácího hájce svatyně. Asistence: Joäo Salla.
Utkání se hraje z důvodu vládních nařízení bez účasti diváků.
04:46'
Deco byl rozhodčím Miroslavem Vlašičem upozorněn na tvrdou hru po třetím akumulovaném faulu Teplic. Karta se udělovat zatím nebude.
04:11'
Ránu Martina Macháčka vyrazil Michal Hůla.
03:34'
Václav Koc přestřelil vysněný cíl.
02:05'
Do vedení jdou hosté! Po rozehrávce Michala Hůly se balónu ujal TATO, jenž prošel podél levé postranní čáry a následně prostřelil Tomáše Votavu. Asistence: Michal Hůla.
01:27'
Martin Macháček za středovou čárou na útočné polovině faulován, druhý akumulovaný faul Teplic.
00:41'
Domácí začali nebojácně, Petr Výborný z pravé strany prověřil pozornost hostujícho brankáře.
00:01'
Zápas zahájili výkopem ze středového kruhu futsalisté Rapidu.
00:01'
Dnešní severočeské derby bude mít zvláštní náboj pro Martina Dlouhého, který v Teplicích v minulosti působil.
Rapid se představí v dresech žlutočerných, Teplice zvolily bíločervené dresy. Rozhodčí budou soudcovat v dresech zelených.

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (Džudža) – Zajíček, Rozboud, Macháček, Jelínek, připraven Jaroslav Zápotocký, připraven M. Čapek – Ostrák, Koc – P. Výborný, Gajdoš – připraven Jiří Zápotocký, připraven Mach. Trenér: Martin Dlouhý.

Svarog FC Teplice: Hůla (Marek) – Deco, Joäo Salla, Jezin, Tato – Claudio, Adriano – Keko, Cesar – připraven Gansukh, připraven Žolcer, připraven Šebek, připraven Baran. Trenéři: Eloy Alonso Fraile, Tomáš Kunzl, Antonín Žižka.

Rozhodčí: Chládek, Vlašič; delegát: Henych.
Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
 Miroslav Chládek.
Druhý rozhodčí: Miroslav Vlašič.

Delegát svazu: Karel Henych.
Podle sázkových kanceláří je jasným favoritem střetnutí celek Svarog FC Teplice.
Příjemný středeční večer z Lovosic, kde zanedlouho odstartuje zápas 6. kola 1. FUTSAL LIGY ČR. Nováček FC Rapid Ústí nad Labem vyzve tým Svarog FC Teplice.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Lovosic, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 19:00 hod.

Stadion: Sportovní hala Chemik, U Stadionu 1022, Lovosice;
kapacita: 920 diváků.