1. FUTSAL liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Helas Brno : Slavia - 3. prosince 2021   19:30

Slavia

Ode mne je to z brněnské haly Vodova vše. Přeji pěkný večer.
Helas Brno po vyspělém výkonu poráží pražskou Slavii a přiblížil se k ní tak v tabulce. V prvním poločase byl sice dlouho pod tlakem, prosadil se ale jako první a od té doby už to bylo lepší. Jeho náskok se postupně navýšil na tři branky, Slavii se pak podařilo odpovědět pouze jednou a a bylo jasné, že domácí zvítězí poměrem 3:1.
39:38'
Střela Igora Leovskiho Klímek nadvakrát zkrotil a následně míč odkopl co nejdál od domácího branky.
39:14'
Oddechový čas pro domácí.
39:14'
Nepřesnou a přišlo mi, že uspěchanou střelou z velkého úhlu byla zakončena hostující kombinace.
38:43'
Zatím ale úplně úspěšné není. Až teď musel Klímek zasahovat, přízemní střelu doprostřed branky dokázal vyrazit.
38:05'
Teď už se ale Slavia dostala k balonu, bude rozehrávat a pokusí se o jeden z posledních náporů.
37:35'
Bez brankáře to po oddechovém čase samozřejmě musejí zkoušet i Pražané. Ten se ale nyní musel vrátit do své brány, protože se k ní blížil soupeř.
36:43'
Oddechový čas pro hosty.
36:35'
Klímek nyní na střídačce, místo něj hraje v poli Presl. Na místě brankáře to zezadu hlídá ten nejzkušenější – David Cupák.
36:05'
Bude to boj. To se asi dá říci o tom, jak budou vypadat poslední minuty dnešního klání.
35:27'
Nevím, jestli teď Sitova střela zleva nebyla tečovaná, protože mířila do protipohybu Klímka. Je ale jasné, že byla nebezpečná, protože se otřela o bližší tyč.
35:04'
Zdeněk Sita se efektně snažit obejít protihráče, poslední dotek už mu ale nevyšel a míč skončil až v zámezí.
34:36'
Hosté se od svého prvního gólu zatím znovu nedostali ke střele. Tohle Helas potřebuje i nadále, stále ale zbývá opravdu hodně času.
34:07'
David Cupák si během protiútoku skvěle pokryl míč a navíc si udělal prostor ke střele. Vondráček jeho pokus levačkou dokázal vyrazit.
32:42'
Slavia právě vstřelila branku!
O drama nám začíná být postaráno. DAVID JOŠT si sběhl na míč od postranní čáry a poslal jej do sítě. Náskok Helasu se tak ztenčil na dvě branky.
32:27'
Trošku nepřesvědčivý zákrok Klímka, který míč po tvrdé střele zleva jen vyrazil nad sebe. Naštěstí pro něj pak balon dopadl vedle za čáru a dorážka tak nemohla přijít.
32:02'
Osm minut je ještě bezpochyby hodně, Slavii už se ale přece jen začíná čas poměrně hodně krátit. Ztrácí tři góly, sama ale zatím nedala ani jeden.
31:27'
Teď už se ukázal v lepším světle, když před soupeřem skluzem poslal míč do zámezí.
30:52'
Filip Havrda si nyní na pravém křídle nejspíš nevypočítal správně krok, protože bez nátlaku obránce mu míč utek až za postranní čáru.
30:04'
Snad největší šanci hostů ve druhém poločase měl nyní Martin Brychta. Míč ale po pěkné kombinaci svého týmu poslal jen nad horní tyč!
29:07'
Helas nyní hraje přesně to, co si přeje a potřebuje. Svého soupeře totiž drží většinou daleko od své branky.
28:01'
Ve druhém poločase to vypadá spíš tkl, že Klímek už nepřepouští místo jinému hráči do pole, ale místo toho se sám zapojuje do kombinace.
26:51'
Naopak Slavia je oproti první minutě poločasu trošku jako opařená. Do půle nastoupila namotivovaná, jenže místo vyrovnání přišly další dva góly soupeře.
26:09'
Helas Brno právě vstřelil branku!
Z pohledu Brňanů to začíná vypadat opravdu nadějně. Po pěkné akci na jeden potek uklidil míč do branky JAKUB SZNAPKA a je to už o tři trefy.
26:00'
Nyní si hosté úplně nebí rady s tím, jak překonávat obranu soupeře. Helas je nyní do šancí úplně nepouští.
25:30'
Leovski nyní vystřelil z levé strany, trefil ovšem pouze připraveného bránícího Mužíka.
24:23'
Helas naopak pochopitelně cítí šanci a nerezignuje na ofenzivu. Sám viděl, že se dá skórovat i přes menší množství příležitostí.
23:38'
Pro hosty bude nyní samozřejmě co nejdůležitější co nejrychleji snížit, protože může být už opravdu frustrující a ubíjející, že se jim nepodařilo ani jednou skórovat.
22:56'
Chtěl jsem přitom naopak napsat, že se úvod druhého poločasu podobá tomu v první půli. Slavia totiž hned od začátku útočila.
21:57'
Máme tu druhý gól domácího týmu. JIŘÍ MUŽÍK dokázal z levé strany poslal míč po zemi vedle vyběhnutého gólmana Vondráčka a Slavia tak musí ještě více dotahovat.
21:38'
Ivan Šarközy ztratil míč a úplně to nenapravil ani svým skluzem. Jeho spoluhráč však situaci dokázal ubránit.
20:58'
O další střelecký pokus se postaral Daniel. I on ovšem otřel svou střelu jen o protihráče.
20:50'
O chvíli později pak přihrávce právě Křemena na druhou tyč dokázal zabránit David Cupák, který míč tečoval na další rohový kop.
20:17'
Křemen si dobře sběhl na míč z rohu a nechybělo moc, aby jej dokázal ze vzduchu usměrnit do branky.
20:01'
První poločas je za námi. Jeho většinu byla v ofenzivě jasně aktivnější Slavia, první gól zápasu ale ve 12. minutě vstřelil domácí David Presl. Helas se od této chvíle pomalu zlepšoval a v závěru poločasu už nebyl tlak hostů ani tak drtivý. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.
20:00'
19:48'
Teď už to opravdu vypadalo na skvělou šanci Mužíka. Ten to ale až moc překombinoval a nakonec jen trefil blok protihráče.
18:52'
Cupákova přihrávka na Mužíka nyní byla příliš dlouhá. Domácí futsalista by v opačném případě byl jinak sám za obranou.
18:07'
Domácí opět hráli v pěti a také je to dovedlo do zakončení. O to se postaral Jiří Mužík, prostor mezi třemi tyčemi ovšem minul.
17:20'
Domácí gólman se ale musí ukazovat hlavně v brankářských příležitostech a to mu jde zatím velmi dobře. Připsal si další dva složitější zákroky.
16:47'
Helas po oddechovém čase obměňuje taktiku a snaží se asi ještě více rozhodit a také překvapit soupeře. Brankář Klímek se, když je to možné, vydává na střídačku a přepouští místo pátému hráči do pole.
16:27'
15:55'
Matejov se nyní snažil přihrát do dobré pozice Havrdovi, měl to ale těžké a našel tak pouze gólmana Vondráčka.
15:09'
Je však pravda, že už delší dobu se ani jeden z hostů nenacházel v tutové pozici. Nadějnější šance měla Slavia spíše v úvodu zápasu.
14:26'
Dá se to však pochopit, protože Slavia i nadále více útočí než soupeř. Stále se jí však nepodařilo vstřelit ani úvodní branku.
14:05'
Leovskiho další pokus zablokován. Zvuk, který následně vydal, by se dal popsat jako známka frustrace.
13:35'
Helas ovšem již ukázal soupeři, že dokáže být i z malého množství šancí efektivní. Nyní navíc zahrával rohový kop.
12:20'
Slavia se tak bude ještě muset víc snažit a koncentrovat. Jeho převahu totiž zatím ke kýženému výsledku nevede.
11:28'
Domácí tým jde překvapivě do vedení. Prakticky celou dobu odolává Helas tlaku soupeře, nyní ale předvedl skvělou práci Pavol Matejov, který se zbavil protihráčů a přihrál míč DAVIDU PRESLOVI. Domácí futsalista se následně z pravé strany trefil střelou mezi nohy brankáře.
11:03'
Na nedovolené zákroky je to v dosavadním průběhu prvního poločasu 2:2. Jsme přitom už za jeho polovinou.
10:15'
Igor Leovski si udělal prostor a vypálil, našel ovšem jen ruce připraveného brankáře Klímka.
09:44'
Po dalším přihrávkovém kolotoči v podání hostujícího týmu přišel pokus o pas lobem. Ten ovšem úspěch nepřinesl.
08:01'
O další poměrně slušný střelecký pokus v podání Zdeňka Slámy. Klímek si na míč lehce sáhl a ten minul levou tyč branky.
07:00'
Na druhé straně přišel blok proti střele z levé strany. Zatím je průběh prvního poločasu poměrně monotónní. Nic jiného se ale nejspíš úplně čekat nedá.
06:10'
Střelu doprostřed brány po rozehrání standardní situace Vondráček vyrazil a jeho tým se tak už opět může soustředit na útočení.
05:45'
Stále se hostujícímu týmu nepodařilo vstřelit úvodní branku, jde si zatím ale celkem hodně. Třeba Křemen svou dělovkou orazítkoval brankovou konstrukci.
04:33'
To hostující brankář Vondráček si zatím snad ze hry nemusel ani jednou sáhnout na míč.
04:05'
Obrázek hry je i nadále stejný. Slavia dobývá obrannou polovinu soupeře, zatím je to však bez gólového efektu.
02:27'
Většinu doby se na útočné polovině vyskytují hostující hráči a už jsme viděli celkem hodně střel. Úvod zápasu je tak velmi rychlý, na nic se nečekalo.
01:55'
Jan Křemen opět zakončoval z pravé strany, tentokrát však z trochu krkolomné pozice a trefil tak pouze boční síť.
01:18'
Rohový kop si teď vyzkoušeli i domácí futsalisté. Jejich domluva ale nebyla ideální a přišla z něj tak pouze nepřesná přihrávka.
00:37'
Slavia je v úvodních desítkách sekund v ofenzivě hodně aktivní. Dobrou střeleckou příležitost měla i po roh, míč ale prostor mezi třemi tyčemi minul.
00:34'
Podobná situace přišla i z druhého křídla. Gólman Klímek musel být v pozoru a vyrazit míč na rohový kop.
00:20'
Rozehrávky se ujali hráči hostujícího celku. Nedlouho po ní přišla tvrdá střela od levé postranní čáry, trefila ovšem jen boční síť branky.
00:01'

Helas Brno: Klímek (Herko, Daněk) – Cupák, Svoboda, Šarközy, Sznapka, Presl, Poul, Havrda, Matejov, Kamenský, Gajdács, Jašek, Muzík

SK Slavia Praha: Vondráček – Jošt, Leovski, Homola (K), Daniel, Brychta, Habart, Vaktor, Ševčík, Sláma, Hrdina, Křemen, Karpiak, Sita.
SK Slavia Praha

Sérii šesti po sobě jdoucích vítězných ligových zápasů odstartovala Slavia právě výhrou 5:0 s Helasem. V posledním kole ji ovšem po boji ukončily Teplice, které Pražany doma přetlačily poměrem 3:2. V tabulce se tým z hlavního města nachází na čtvrtém místě jen o skóre za Plzní, ta ovšem odehrála o jedu utkání méně. I přesto, že nás čeká zápas tabulkových soupeřů, by měla být Slavia bezpochyby favoritem.
Helas Brno

Dlouhou dobu hrál Helas v dobré formě a stále se drží na hezkém pátém místě, jenže z posledních čtyř zápasů vydoloval pouze jediný bod. Pomohl k tomu ale i los, protože ten Brňanům určil zápasy proti třem letos nejsilnějším mužstvům ligy – Teplicím, Chrudimi a Plzni – hned po sobě. Zde se prohry daly očekávat. Ovšem Helas naposledy nedokázal porazit ani poslední tým tabulky. Od českobudějovického Dynama dostal pět gólů a odvezl si z jižních Čech pouze jeden bod za remízu.
Zdravím vás u zápasu 14. kola nejvyšší futsalové soutěže, ve kterém se spolu utkají týmy Helas Brno a SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.