Play-off VARTA futsal ligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Plzeň - 17. dubna 2019   20:00

Slavia
Slavia
7' Leovski  • 24' Krasnič  • 36' Pršič  • 38' Leovski  • 40' Směřička
Plzeň
Němec (Luhový) – Rešetár (C), Kovács, Křemen, Holý – Štrajt, Havel, Sláma, Mižár – Rozboud, Künstner, Slavík, Buchta

Z Edenu Vám přeji hezký zbytek středy, pěkné Velikonoce a u dalšího futsalu zde na onlajnech někdy na počtenou!
Slavia to zvládla, poráží Interobal Plzeň přesvědčivě 3:0 na zápasy, toto vítězství se ale nerodilo snadno. Plzeň se oproti základní části zvedla a podala v celém čtvrtfinále velice dobrý a srdnatý výkon. Na dnešní výhře 5:0 se brankově podíleli Krasnič, Pršič, Směřička a dvě branky přidal Krasnič.
40'
Slavia právě vstřelila branku!
Přihrávka Marka Radovanoviče zamířila k MARTINU SMĚŘIČKOVI, který to udělal pro fanoušky zde v hale ještě hezčí, jeho bomba přes obránce zamířila přesně do šibenice – 5:0! Asistence: Marko Radovanovič.
40'
Chybu Uroše Krasniče mohl potrestat mladíček Tomáš Buchta, dostal se ale z výhodné pozice.
Oddechový čas pro domácí.
39'
Domácí pokračují ve velkém stylu, stále plzeňským futsalistům nepůjčují míč, všechno spěje ke třetímu vyřazení Interobalu Slavií.
38'
IGOR LEOVSKI se trefuje do prázdné branky, je zřejmě rozhodnuto, pro makedonského futsalistu je to druhá trefa v zápase – 4:0. Bez asistence.
37'
Nyní ale Plzeň znovu v power-play!
37'
Leovski dokázal ubránit hostujícího Slavíka, poté se domácí ujali míče a dobře kombinují po celé palubovce, hosté je jen marně nahání.
36'
MARKO PRŠIČ se po zákroku brankáře Karpiaka trefuje přes celé hřiště. Slavia je již blízko – 3:0. Asistence: Marek Karpiak.
35'
Pršič už mohl zakončovat do odkryté branky, nejlepším moment ale zřejmě prováhal, následně se proti pravidlům provinil Martin Směřička.
35'
Už to vypadalo, že se Slavia dokáže osvobodit, pětka Interobalu ale nedovolila sešívaným vydechnout, Plzeň nadále pokračuje u míče.
34'
Hosté po chvíli kombinace znovu neuspěli, proto mohl další kontr táhnout Krasnič, jeho přihrávku ale jen o krok nestihl naběhnutý Radim Záruba.
33'
Další šanci si hosté připravit nedokázali a Slavia se ujala míče, dopředu mířil Krasnič, jeho střelu vyrazil brankář Němce, který se stihl vrátit do branky namísto Rešetára.
33'
Kovácsovu střelu vyrazil Záruba před nohy Holého, jehož pokus skončil na brankové konstrukci!
33'
Interobal jde znovu do power-play, Lukáš Rešetár navlékl brankářský dres!
Dnešnímu utkání přihlíží 210 diváků.
Stav akumulovaných faulů 1:3.
Oddechový čas pro hosty.
32'
Mižárův pokus skončil na sešívaném bloku, odražený míč si poté dokázal ze vzduchu sebrat slovenský legionář Marek Karpiak.
31'
Krasničovu střelu vyrazil Němce před sebe, kam rychle doběhl Leovski, jeho zakončení ale zamířilo pouze do sítě nad brankou.
31'
Karpiak znovu musel zasahovat, hráči Interobalu ho ale zatím překvapit nedokázali.
30'
Radovanovič přiklepl míč do velké šance Homolovi, ten ale bodlem napálil míč nad!
29'
Rešétár si nyní dlouho naváděl míč, poté se snažil ještě z úhlu vystřelit, jeho pokus ale minul vzdálenější tyč.
29'
Radim Záruba nepřesně rozehrál, profitovat z toho mohl Holý, jeho ránu schytal ale právě Záruba do zadní části těla, rozehrávka pro Plzeň.
28'
Pršič se nyní neprosadil přes Mižára, ten se vydal společně s Rešetárem a Kovácsem do brejku, ten ale dokázali slávisté pokrýt.
27'
První akumulovaný faul ve druhé půli také pro sešívané.
27'
Na druhé straně zasáhl proti Křemenovi a Rešetárovi připravený Marek Karpiak.
26'
Marko Radovanovič nyní krásnou přihrávkou vybídl ke vstřelení branky jiného Marka, Pršiče, ten si ale nedokázal s Lukášem Němcem poradit!
25'
Interobal ale nic nevzdává a snaží se o další ohrožení Karpiakovy branky, na palubovce vidíme poprvé také Dušan Künstnera.
24'
UROŠ KRASNIČ byl nyní perfektně nalezen Pršičem a dokázal následně propálit Němce. Pro domácí je to znovu veselejší – 2:0. Asistence: Marko Pršič.
24'
Marko Pršič byl faulován, třetí akumulovaný faul pro Plzeň, Pršič poté rychle rozehrál, Němce ale nedokázal překvapit.
23'
Zdeněk Sláma měl nyní úplně volnou cestu až k brance Slavie, poté rychle vystřelil, ale Karpiak si dokázal z jeho nepříjemnou střelou k tyči poradit.
22'
Žlutou kartu dostává Michal Kovács (SK Interobal Plzeň).
22'
Další zákrok pro brankáře Interobalu, Leovski přešel přes Kovácse, bodlo hráče z Makedonie ale bylo z příliš velké blízkosti a Němec dokázal zasáhnout.
22'
Dělovka Radima Záruby skončila na těle Lukáše Němce.
22'
První akumulovaný faul ve druhém poločase pro Interobal, zajímavá standartní situace pro sešívané.
21'
Lukáš Rešetár zavřel Leovského u lajny, nenechal ho tak projít k bráně Němce.
21'
Po dlouhém nákopu Interobalu se míče ihned ujala Slavia.
21'
Po vyrovnaném prvním poločase zatím může být spokojenější domácí Slavia, která zásuhou Igora Leovského vede 1:0 a kráčí tak za postupem do semifinále. Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
20'
20'
Lukáš Rešetár a jeho střela, Karpiak dokázal vytlačit míč na roh!
20'
Slavia se mohla dostat k šanci, Marko Pršič ale trefil nohy před ním stojícího obránce hostů.
20'
Prostrčení Radovanoviče na naběhlého Pršiče skončilo na těle Michala Holého, nyní se ale Slavia bude muset bránit, jelikož je Plzeň znovu v power-play!
19'
Hosté znovu s brankářem Němcem na palubovce, u míče je ale domácí Slavia.
19'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Slavík (SK Interobal Plzeň), který zabránil Slavii v dalším postupu na opuštěnou branku.
18'
Michal Holý navlékl dres pro brankáře, hosté zkouší power-play!
Stav akumulovaných faulů 4:2.
18'
Michal Kovács nyní předvedl dva tvrdé zákroky, ani jeden nebyl oceněn akumulovaným faulem.
17'
Uroš Krasnič se zjevil osamocený před Němcem, centr Záruby ale nedokázal nasměrovat do brány!
17'
Nepřesnost v rozehrávce Slavie, nerozuměli si Směřička se Zárubou, u míče Interobal.
16'
Jaroslav Slavík nyní zastavil pronikajícího Leovského za cenu nedovoleného zákroku a následného akumulovaného faulu.
16'
Jan Havel dokázal v souboji jeden na jednoho uhlídat Leovského, to byl důležitý obranný zákrok plzeňského hráče!
15'
Akce Záruby se Směřičkou po levé straně skončila jen těsně mimo, slovenský futsalista dobře prodloužil míč pod vybíhajícím Němcem, avšak míč do branky nezamířil.
15'
Igor Leovski skončil po cloně jednoho z hostujících hráčů na palubovce, vypadá to ale dobře, sám dokázal vstávat a odešel na střídačku domácích po svých.
15'
Žlutou kartu dostává Radim Záruba (SK Slavia Praha), domácí mimo toho také zapisují již čtvrtý akumulovaný faul.
14'
Po nějaké době znovu zahrozili hosté, konkrétně kapitán Rešetár, jeho zakončení skončilo Marku Karpiakovi pod nohou.
14'
Martin Směřička se rychlou příhrávkou snažil vysunout Zárubu, jeho pokus skončil vedle.
13'
Kombinace Radovanoviče s Pršičem byla jak s učebnice a vyřadila hned tři hráče Interobalu, finální fáze se ale prvnímu jmenovanému nepovedla, přestřelil totiž branku.
12'
Faul Marka Pršiče znamená akumulovaný faul pro červenobílé.
12'
Když si Radovanovič přikryje míč je to pro Interobal velice těžké, nyní si na pivotovi Slavie vylámal zuby Jakub Mižár.
11'
Michal Kovács vybídl k voleji Rešetára, jeho pumelice letěla nad.
11'
Nyní slovenskému brankáři v barvách Slavie pomohl Radim Záruba, který srazil zakončení kapitána hostů Rešetára na rohový kop, z něho se hráči ze západu Čech neprosadili.
10'
Následně to zkusil Křemen po sražení od Rešetára, Karpiak vytáhl další ze svých skvělých zákroků!
10'
Plzeň je zatím aktivnějším celkem, nyní další střela Rešetára, tentokrát zblokována.
10'
Směřička si nyní pomohl v souboji s Mižárem na hranici pravidel, rozhodčí však nepískali, to dosti rozlítilo lavičku Interobalu.
9'
Znovu to byl Zdeněk Sláma, který si navedl míč na střed palubovky, odtud zkoušel vyslat na Karpiaka schovanou střelu, ta nakonec branku o kousek minula.
8'
Michal Štrajt chtěl brzy po obdržené brance odpovědět, jeho střela ale skončila mimo.
7'
Tak tohle domácím vyšlo dokonale. Rozehrávka IGORA LEOVSKÉHO se Zárubou znamená první branku sešívaných v dnešním zápase – 1:0. Asistence: Radim Záruba.
7'
Zdeněk Sláma dnes dostává více příležitostí než ve druhém duelu, důvěru nyní mohl splatit, jeho bodlo ale skončilo vedle pravé tyče Karpiakovi branky.
7'
Němec pouze odevzdává přes celé hřiště Karpiakovi, hra se nyní trochu uklidnila, jinak se hraje ve vysokém tempu, oproti zápasu v základní části je zde vidět velký rozdíl v rychlosti hry.
6'
Rešetár je znovu nebezpečný, Krasnič ho nyní za cenu rohu do zakončení nepustil.
6'
Marko Radovanovič nyní v obranné fázi proti Janu Křemenovi uplatnil své rozměry a nepustil nejlepšího střelce Interobalu v sérii k balónu.
5'
Marko Pršič nahrál na osu hřiště Igoru Leovskému, jehož bombu vytáhl skvěle Lukáš Němec!
5'
Pršič skončil po faulu Kovácse na zemi, první akumulovaný faul pro Interobal Plzeň.
5'
Po chybě v obraně Interobalu se k míči dostal v nebezpečné zóně pro brankáře Němce Radovanovič, ten ale nedokázal zakončit.
4'
Pokus Štrajta ztlumil Klíma, Karpiak poté míč v klidu sebral.
4'
Klíma výborně vybojoval míč na Havlovi, jeho následný postup ale zastavili navrátivší obránci Interobalu.
3'
Z toho Slavia nezahrozila, oba týmy poprvé prostřídávají své sestavy na hrací ploše.
3'
Směřičkův nástřel odpravil brankář Interobalu s obtížemi na roh.
3'
Rychlý kontr sešívaných vedl Záruba, s míčem se ale dostal až do nevýhodné pozice a branku Němce netrefil.
3'
Následně to zkoušel volejem Křemen, jeho střela skončila znovu po zásahu Karpiaka mimo.
2'
Lukáš Rešetár se dnes poprvé přihlásil o slovo, jeho individuální akce skončila zákrokem Karpiaka.
2'
Leovski znovu v akci, tentokrát se zkoušel prosadit střelou z pravé strany, Němec zasahovat nemusel.
1'
Roh sešívaných ale k vážnějšímu ohrožení branky Interobalu nevedl.
1'
V permanenci ale musel být také Karpiak, který musel vyrazit proti míči na ose hřiště, na druhé straně se skákavou střelou neprosadil Igor Leovski, jeho pokus ale byl tečován.
1'
Domácí se ujali rozehrávky a ihned zaměstnávají obranu Interobalu, ta se osvobozuje dlouhým odkopem až od brankáře Němce.
1'
David Frič se vrací na místo, kde byl před dvěma měsíci vyhozen při druhém vzájemném zápase Slavie s Interobalem v základní části VARTA futsal ligy.
Sportovní hala zde v Edenu se pomalu plní, uvidíme, kolik nakonec diváků na třetí duel zavítá.
Obě družstva se již odebrala do kabiny, kde probíhájí poslední přípravy před zahájením třetího čtvrtfinálového střetnutí.

SK Slavia Praha: Karpiak (Žežulka) – Klíma, Malý, Směřička, Jošt, Sita Pršič, Leovski, Radovanovič, Krasnič, Homola (C), Záruba, Hájek

SK Interobal Plzeň: Němec (Luhový) – Rešetár (C), Kovács, Křemen, Holý, Künstner, Havel, Buchta, Mižár, Rozboud, Štrajt, Slavík, Sláma

Rozhodčí: Kliner, Čurda – Rygl.
Ohlasy po druhém čtvrtfinálovém zápase:

Marko Pršič (Slavia): „Byl to velice náročný zápas, při soupeřově power-play jsme měli problémy, dali z toho dvě branky, tohle musíme do dalšího zápasu zlepšit. Jinak si myslím, že jsme měli za stavu 4:3 vstřelit další branku a rozhodnout, prodloužení by se nehrálo. Rád bych pozval všechny naše fanoušky ve středu na třetí zápas, uděláme všechno pro to, abychom postoupili!"

Jakub Mižár (Plzeň): „Myslím si, že jsme dneska určitě nebyli horší než Slavia. Ta ale bohužel dala šťastné góly a naopak nás trápila produktivita. Škoda, že jsme v závěru při power play nesrovnali, šance tam byly."
Nejproduktivnějšími hráči Slavie jsou Radim Záruba (4+0) a Marko Radovanovič (2+2).
Největšími tahouny Interobalu v probíhající sérii jsou Michal Holý (2+2), Jan Křemen (3+0) a Lukáš Rešetár (2+1).
Statistiky předchozích čtvrtfinálových duelů
1. zápas: SK Slavia Praha – SK Interobal Plzeň 4:2 (2:1)
Branky: 8. Směřička (Leovski), 18. Radovanovič (Pršič), 25. Záruba (Leovski), 40. Záruba – 19. Holý, 40. Křemen (Kovács)
2. zápas: SK Interobal Plzeň – SK Slavia Praha 5:7 po prodloužení
(poločas 2:2, po základní části 4:4)
Branky: 2. Křemen, 17. Křemen (Rešetár), 21. Rešetár (Holý), 40. Holý, 46. Rešetár (Holý) – 6. Radovanovič, 11. Jošt (Krasnič), 33. Krasnič, 39. Záruba (Radovanovič), 42. Pršič (Radovanovič), 43. Záruba, 50. Směřička (Karpiak).
Oba týmy mají za sebou také dvě střetnutí v základní části VARTA futsal ligy. První utkání zvládli ve sportovní hale Lokomotiva lépe sešívaní a zvítězili po brankách Krstevského, Záruby, Pršiče a vlastním gólu kapitána domácích Rešetára 4:0. Duel druhý už byl o poznání vyrovnanější a skončil nerozhodně 3:3. Za hosty z Plzně se prosadili Slavík, Abrham a tentokrát již do správné sítě Rešetár, za domácí červenobílé poté Radovanovič, Směřička a Jošt.
Stále však není nic rozhodnuté, Plzeň se v obou duelech ukázala jako velice silným protivníkem pro sešívané, navíc ve druhém čtvrtfinále museli sešívaní i dvakrát dotahovat náskok Interobalu.
Dobrý večer z Edenu, již ve třetím zápase čtvrtfinálové série mezi Slavií a Interobalem Plzeň se může rozhodnout o postupujícím do semifinále play-off VARTA futsal ligy. Sešívaní vedou po dvou výhrách 2:0 na zápasy a mají tak ve třetím zápase k dispozici pomyslný postupový mečbol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.