Play-off VARTA futsal ligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Česká Lípa - 12. dubna 2019   20:00

Sparta
Sparta
03:23' Cupák  • 08:43' Wilde  • 09:32' Seidler  • 13:47' Hrdina  • 15:10' Wilde  • 19:57' Seidler  • 25:29' Seidler  • 28:52' Grbeša  • 39:23' Drahovský
Sparta
Gerčák (20. Plecitý) – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Cupák, Hora, Wilde, Angellott, Křivánek, Amrani, Hrdina
Tomáš Vaněk, Tomáš Markovský, Jiří Lasch
Arena Sparta, Praha
Česká Lípa
Kirov (C) (33. Sochůrek) – Hrubý, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Rott, Semerád

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. Třeba u pondělního duelu mezi Brnem a Teplicemi, který začíná klasicky v 20:00!
Sparta nakonec sérii ukončuje již po třech zápasech a postupuje do semifinále, kde by podle všeho měla narazit na chrudimský celek.

Sparťanskou gólovou hitparádu odšpuntoval už ve 4. minutě po rohu David Cupák, na něj pak navázal rovněž po rohu v 9. minutě Wilde. S nechtěnou pomocí hostující gólmana se o minutu prosadil i domácí kapitán Seidler. Sparta vedla už 3:0. V 11. minutě se po brejku 2 na 0 prosadil Fichtner. Ve 14. minutě to byli ale opět sparťané, kdo se radovali ze vstřelené branky. Krásnou trefou se prosadil Hrdina a o necelé dvě minutky později z dalšího rohu Wilde. 20. minuta byla přímo gólová, prosadil se jak hostující Rott, tak i parádní trefou Seidler. První poločas tak skončil 6:2 pro domácí.

Druhý poločas byl už gólově chudší. Otevřel ho ve 26. minutě parádní trefou kapitán Michal Seidler, navázal na něj pak v 29. minutě gólem z voleje Kristijan Grbeša. Ve 34. minutě dal poslední českolipský gól v letošní sezóně Martin Švec. Těsně před koncem se prosadil domácí Drahovský.
39:23'
Sparta právě vstřelila branku!
Angellott nakonec parádní průnikovou přihrávkou našel volného TOMÁŠE DRAHOVSKÉHO, který už jen jednoduše míč zavěsil pod víko českolipské branky! Asistence: Angellott.
39:00'
Právě probíhá poslední minuta druhého poločasu.
38:21'
Pavel Plecitý teď měl z pekla štěstí. Po českolipském rohu totiž Kubelka špičkou poslal nepříliš razantní střelu, která nakonec proletěla celým vápnem jako nůž máslem a skončila orazítkovaná na pravé tyči.
38:11'
Po zákroku na Havrdu si sparťané připisují první akumulovaný faul ve druhém poločase.
37:43'
Agellottovu dělovku z levého křídla se štěstím vyrazil Sochůrek. I když letěla doprostřed branky, tak nadělala českolipskému gólmanovi potíží více než dost.
37:03'
Angellott v nadějné pozici málem přeloboval Sochůrka, ten na poslední chvíli míč vyrazil do zámezí.
36:33'
Vnuk to zkusil z dálky, mířil ale přímo do náruče připraveného Sochůrka.
35:46'
Angellott si v útoku vyměnil míč s Wildem, jeho zakončení ale na poslední chvíli srazil jeden z obránců.
35:20'
Vysoký Sochůrkův pas na Semeráda vyboxoval do zámezí Pavel Plecitý.
34:20'
Poměrně nevšední situace teď nastala na hrací ploše. I přes přiznání Wildeho totiž jeden z rozhodčích stále přisuzoval míč domácím hráčům. Vše nakonec vyřešil Vnuk fair-play odkopem míče do zámezí.
34:01'
Po nevybíravém zákroku na Drahovského je tu třetí akumulovaný faul pro hostující Českou Lípu.
33:22'
Démoni právě vstřelili branku!
Kubera šikovně obral Seidlera o míč a v nadějném brejku našel volného MARTINA ŠVECE, který navíc přízemní střelou nasadil talentovanému Plecitému jesle. Asistence: Matouš Kubera.
32:57'
Střídání v týmu FC Démoni Česká Lípa: ze hřiště odchází Kirov, přichází Sochůrek.
32:18'
Křivánek dobrým rohem vypíchl míč Fichtnerovi na roh.
31:44'
Sparťané kombinují před hostující branku, do žádné větší šance se ale zatím nedostali.
30:34'
Do nadějné střelecké pozice se i díky odváženému vyběhnutí Kirova dostal Semerád, nakonec ale nedokázal zakončit přes dobře postaveného Plecitého!
29:55'
Wilde se nakonec rozhodl najít Novaka, který ale z první nedokázal překonat val z lidských těl před brankou České Lípy.
29:49'
Hrubý tak dlouho tahal Novaka za ruku, až chorvatský útočník pro Spartu vybojoval druhý akumulovaný faul a další zajímavý přímý kop.
28:52'
Napodruhé to už KRISTIJANOVI GRBEŠOVI vyšlo, po perfektním centru od Novaka přímo na nohu sparťanského střele poslal z první nechytatelnou dělovku k levé tyči. Asistence: Tihomir Novak.
28:43'
Grbešova střela z dálky orazítkovala pravou tyč českolipské branky!
27:49'
Nepřesná sparťanská kombinace končí v zámezí.
27:15'
Wilde to zkusil z dálky. Jeho přízemní střela ale nakonec letěla těsně vedle levé tyče.
26:56'
Oddechový čas pro hosty.
26:30'
Angellott prodloužil přízemní centr na Davida Cupáka, který se do toho opřel a rozezněl spojnici českolipské branky! Jestli Sparta v úvodu druhého poločasu nebyla tak aktivní, ke své parádní hře se právě vrátila.
25:29'
A je tu další branka! MICHAL SEIDLER s vražednou lehkostí posílá míč pod břevno českolipské branky! Asistence: Angellott.
24:58'
David Cupák nakonec svůj střelecký pokus namířil pouze do zdi od které se míč odrazil do zámezí.
24:54'
Rott stáhl na zem unikajícího Drahovského, první akumulovaný faul Českou Lípu a navíc velmi zajímavá standardní situace pro Spartu.
24:20'
Angellott se po jednoduché kličce do strany napřáhl k zajímavé střele, které ale chyběla potřebná přesnost.
24:05'
Cupák ťukl míč na Seidlera, jehož sražená střela končí v zámezí za českolipskou brankou.
23:18'
Novak z nepříjemné pozice u lajny v obklíčení dvou hostujících obránců skvěle vybruslil jednoduchou žabičkou na Tomáše Vnuka, jehož střelu dobrým reflexním zákrokem opět vykryl Kirov.
22:48'
Dva pasy za hostující obranu, dvakrát si míč pohlídal hostující gólman Kirov.
22:09'
Nepřesná sparťanská kombinace končí v zámezí, úroveň druhého poločasu se zatím není tak vysoká jako u prvního poločasu.
21:31'
Kirov si sebevědomě vyběhl pro míč za obranu. Nakonec pro jistotu zvolil odkop až někam do zámezí na druhé polovině hřiště.
21:19'
Fichtner se dostal k nadějné střele, technickou střelou k levé tyči nakonec těsně minul.
20:04'
Úvodní výkop druhého poločasu mají na starost domácí sparťané, ty ihned po krátké kombinaci a dlouhém pasu na levé křídlo ztrácejí míč.
20:01'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Gerčák, přichází Plecitý.
20:01'
První poločas je za námi. Po něm Sparta zaslouženě vede 6:2, kdy předvedla o třídu lepší výkon než hráči z České Lípy, kteří do Prahy přijeli už zřejmě s vědomým, že se jedná o jejich poslední zápas v letošní sezóně.

20:00'
19:57'
Tak tahle dělovka od MICHALA SEIDLERA tam už skončila! Sparťanský kapitán se po přihrávce od Drahovskému nekompromisně prosadil pod břevno českolipské branky, čímž zřejmě završuje povedený sparťanský poločas. Asistence: Tomáš Drahovský.
19:39'
Strkanice mezi Cupákem a Kubelkou končí žlutou kartou pro oba aktory menší strkanice na hřišti.
19:12'
Havrda poslal MIROSLAVA ROTTA výborným pasem za sparťanskou obranu. Na českolipského útočníka se sice při zakončení lepili domácí beci, to mu ale nezabránilo vstřelit přízemní střelou k pravé tyči druhý hostující gól. Asistence: Ondřej Havrda.
18:58'
Další krásná kombinace na ose Drahovský-Seidler. Oba sparťané hrají ale až moc profesorsky, což je i teď stojí nadějně rozjetou akci.
18:05'
Fichtner měl po Gerčákově zaváhání možnost zakončovat do odkryté branky. I díky výbornému vykrývaní prostoru od domácích obránců ale tři tyče libeňské branky nakonec minul.
17:56'
Drahovský s trochou toho fotbalového štěstíčka našel z levé strany krosovou přihrávkou volného Seidlera. I tentokrát si s jeho dělovou ránou poradil Kirov.
17:26'
Finální Drahovského přihrávka za obranu skončila sražená v rukavicích Milena Kirova.
17:01'
Cupák zády k bráně vytvořil prostor Drahovskému k nadějné střele. Kirov ji poměrně smolně vykryl slabinami. Už ale vstává a vypadá to, že bude v pořádku.
16:36'
Grbeša se uvolnil do nadějné střely. Kirov ukázkovou robinzonádou zasahuje.
16:06'
Další sparťanská střela, tentokrát od Amraniho Fouada a další povedeným zákrok českolipského gólmana.
16:02'
Další roh na Wildeho, tentokrát do trajektorie přízemního centru na poslední chvíli zasáhl jeden z hostujících beků.
15:10'
A je tu další gól z rohu! Amrani Fouad našel přízemním centrem volného WILDEHO, který už ze stoprocentní pozice jen doklepl míč do českolipské branky! Asistence: Amrani Fouad.
15:09'
Další nadějný Wildův střelecký pokus. I tentokrát zasáhl Kirov perfektním zákrokem nohou!
14:55'
Nadějná hostující akce končí nepřesnou Kubelkovou přihrávkou na pravé křídlo. Míč končí v zámezí.
13:47'
Destrukce Démonů pokračuje! ANTONÍN HRDINA přízemní střelou nasadil hostujícímu gólmanovi jesle a posílá tak Spartu zpět do tříbrankového vedení! Asistence: Tomáš Vnuk.
12:57'
Křivánek si jednoduchou kličkou povodil trojici obránců a povedeným pasem našel před hostující brankou úplně volného Antonína Hrdinu, ten to zkusil zakončit patičkou. Kirova nepřekonal.
12:19'
Sražený Hrdinův pokus z pravého křídla letěl na roh se kterým si nakonec dokázala hostující defenzíva v pohodě poradit.
11:51'
Rott to zkusil po klasické koloběžce z dálky, minul.
10:48'
První gól pro českolipské! Rott si s TOMÁŠEM FICHTNEREM v brejku 2 na 0 jednoduše dvakrát vyměnil míč. Druhému jmenovanému tak už stačilo jen poslat míč za záda přemisťujícímu se Gerčákovi. Asistence: Miroslav Rott.
10:28'
Drahovský se sparťanským kapitánem Seidlerem sehrál zajímavý signál. Druhý jmenovaný se už ale z jasné střelecké pozice rozhodl přihrát zpět na svého parťáka, což domácí hráče stálo nadějnou akci.
10:20'
Seidlerův tečovaný pokus z dálky nadělal Kirovovi trochu těch fotbalových problémů, hostující gólman nakonec se štěstím míč letící k pravé tyči vyrazil na roh.
09:32'
09:32'
Tak tohle se jen tak nevidí. MICHAL SEIDLER si s Cupákem v útoku dvakrát vyměnil míč, finální Seidlerovu přihrávku sice hostující gólman Kirov zvládl vykrýt, smolně si ji ale srazil do vlastní branky! Bez asistence.
08:43'
A zase to tam padlo z rohu. Míč po přízemním rohu propadl až k WILDEMU, který už jednoduše zakončil do poloprázdné českolipské branky! Asistence: Amrani Fouad.
08:40'
Widelho dělovka z osy hřiště končí sražená jedním z obránců, sparťanský útočník si o chvilku později ale spravil náladu vybojováním už třetího hostujícího akumulovaného faulu a navíc zajímavé standardní situace.
07:39'
Rozhodčí zároveň signalizuje, že Česká Lípa má na svém kontě po nevybíravém zákroku Hrubého na svém kontě už druhý akumulovaný faul.
07:39'
Další perfektní zákrok od Kirova! Nejdřív si poradil s tvrdým úderem Grbeši z levé strany, aby pak ještě lepším zákrokem vykryl dorážejícího Wildeho! Nebýt bulharského gólmana, sparťané vedou už o několik branek!
06:57'
Tak to byla dělovka! Tihomir Novak se uvolnil na pozici pravého křídla do relativně nadějné pozice. Jeho dělovka orazítkovala břevno a z brankové lajny se nakonec odrazila ven z brankoviště.
06:37'
Zapletalův pas ne pravé křídlo skončil až v zámezí. Sparta má zatím jasně navrch.
06:07'
Kubelka zfauloval Křivánka. První akumulovaný faul pro hostující hráče, Kubelka si navíc od sudího poslechl nějaké to pokárání.
05:39'
Angellott si teď moc nerozuměl se svým spoluhráčem a poslal míč přímo do náruče připraveného Kirova.
05:00'
Vnuk našel výborným pasem za českolipskou obranu Křivánka, který se tak ocitl s pohodlným náskokem před severočeským gólmanem, Bulhar Kirov ani tentokrát nezklamal a vytasil další krásný zákrok!
04:00'
Další velká šance pro Spartu! V přečíslení 2 na 1 našel Hora úplně volného Davida Cupáka, který tak stál tváří v tvář osamocenému Kirovovi. Ten se nakonec vytasil s perfektním zákrokem nohou, kterým zlikvidoval nadějnou libeňskou akci.
03:23'
Tak to bylo něco! Drahovský přízemním centrem z rohu našel na zadní tyči volného DAVIDA CUPÁKA, který se štěstím protlačil míč až do branky, kde nakonec skončil i on sám! Asistence: Tomáš Drahovský.
02:37'
Hrubý se vydal po zpackaném sparťanském rohu do nadějného brejku. Domácí obránci ho sice dohnali, českolipský útočník však na poslední chvíli stačil poslat míč do vápna. Tam ho se štěstím z branky vytěsnil Gerčák, jednomu z hostujících hráčů navíc stačilo málo, aby na míč ve stoprocentní pozici dosáhl.
02:17'
Povedená kombinace na ose Drahovský-Seidler. Drahovský našel svého kapitána patičkou, Seidler neměl na zakončení už ale dostatek času a tak svůj prudký pokus poslal mimo tři tyče českolipské branky.
02:00'
I na druhé straně to jiskří. K zakončení po rohu se dostal Semerád, který z první přestřelil.
01:46'
Chorvat Tihomir Novak tak dlouho kličkoval před hostující vápnem, až se nakonec uvolnil do střely ze střední vzdálenosti, která nakonec o kousek přeletěla branku bulharského gólmana.
01:11'
Kubelka si s Fichtnerem moc nerozuměl a poslal mu z první až moc dlouhý pas, který skončil v zámezí.
00:53'
Další Grbešův pokus z dálky, tentokrát letěl jen těsně nad břevno.
00:43'
Roh Démonů končí fiaskem, Wilde se málem dostal do nadějného brejku, nakonec mu ale míč utekl do zámezí.
00:32'
Grbeša to zkusil z dálky. Nedokázal ale pořádně trefit míč, který letěl dobré dva metry od branky. Kirov tentokrát zasahovat nemusel.
00:18'
Hostující hráči nedlouho po úvodním výkopu ztrácí míč. Sparťané už opět obléhají hostující branku a naznačují, jak asi bude vypadat zbytek dnešního zápasu.
00:02'
Úvodní výkop mají na starost českolipští, konkrétně Kubelka a Fichtner.
00:01'
Hráči už nastupují na hrací plochu, sparťané nastoupí v klasických rudých dresech, hosté ze severu Čech přijeli v černo-bílé kombinaci.

AC Sparta Praha: Gerčák (Plecitý) – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Cupák, Hora, Wilde, Angellott, Křivánek, Amrani, Hrdina

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (C) (Sochůrek) – Hrubý, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Rott, Semerád

Rozhodčí: Tomáš Vaněk, Tomáš Markovský, Jiří Lasch.
FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA – 7. místo, 19 bodů, skóre 61:108

Bylo to drama, ale tým z České Lípy to dokázal. I přes těžký los v závěru soutěže dokázali Démoni uhájit sedmí místo před trápícím se Libercem a Uherským Hradištěm. Teď ale čeká hráče ze severu Čech zřejmě poslední štace v sezóně, v souboji s favoritem z Prahy jsou za jasného outsidera.

Česká Lípa se dlouhodobě trápí v koncovce. Méně branek vstřelilo už jen Brno a beznadějně poslední Ostrava.

Pro brankářskou dvojici České Lípy bude mít páteční duel speciální náboj. Bulhar Milen Kirov i Ondřej Sochůrek totiž část kariéry strávili ve Zruči nad Sázavou, kde důležitou část své kariéry strávil i momentální sparťanský trenér Beni Simitči.

Nejproduktivnějším českolipským hráčem je Petr Zapletal, který strávil část své kariéry právě v pražské Spartě. Podobně je na tom i druhý nejproduktivnější hráč Démonů Matouš Kubelka, ten strávil ve Spartě dvě stránky. Veterán českolipského fotbalu Ondřej Havrda hrál jak za Spartu, tak i za odvěkého rivala z Vršovic.

Karel Kruliš (trenér): "Na náš pravděpodobný poslední zápas letošní sezony pojedeme do Prahy opět zodpovědně bránit. A pokusit se dát více gólů."

AC SPARTA PRAHA – 2. místo, 51 bodů, skóre 194:48

Sparťané nakonec po příhodné konstelaci výsledků zakončili základní část na slušném druhém místě. Díky heroickému vstupu do nového roku a jedenácti výhrám v řadě nakonec v posledním kole předběhli dominantní Chrudim. Ta poprvé od roku 2007 končí na horším než druhém místě.

Sparťané se prezentují pohledným útočným futsalem. V průměru totiž do branky soupeře dopraví takřka deset fíků.

Ve sparťanské brance se střídá dvojice reprezentačních gólmanů. Ondřeje Vahalu v brance doplňuje zkušený Libor Gerčák, který atakuje hranici 400 ligových startů.

Ofenzivní hvězdy Sparty zaslouženě okupují první příčky v gólových tabulkách. Nejlepší střelec ligy a hvězda českého národního výběru Michal Seidler je doplňován nejproduktivnějším hráčem celé ligy Slovákem Tomášem Drahovským. Rozjetou sezónu Tomáše Vnuka zbrzdilo zranění, přesto je momentálně třetím v bodové tabulce. Za zmínku stojí i chorvatský futsalista Tihomir Novak.

Beni Simitči (trenér): "Pátečního zápasu se už nemůžeme dočkat. Chceme čtvrtfinále zahájit výhrou a pokračovat tak i v dalších dvou zápasech, abychom tuto sérii ukončili co nejdříve a mohli se tak připravovat na soupeře z dvojice Chrudim – Mělník"

Fouad Amrani (hráč): "V pátek očekávám těžší zápas, protože to bude třetí zápas v sérii. Když hrajete tolik zápasů proti stejnému týmu, tak už víte, jak máte hrát. Například je rozdíl hrát proti někomu dvakrát v týdnu, nebo za sedm měsíců. Lípa je tým, který hraje zatažený futsal před vlastní brankou, ale umí velice rychle přejít do protiútoku díky rychlým hráčům. Myslím si, že to je ten důvod, proč se jim letos daří."

PREVIEW ZÁPASU

Průběh čtvrtfinálové série mezi favorizovanou Spartou a Démony z České Lípy má zatím poměrně jasný průběh. Už první utkání v Libni, kam se futsal po týdnu vrací, naznačilo, jak bude zřejmě celá série probíhat. Sparta i přes neoptimální výkon po výborném výkonu kapitána Michala Seidlera, který své narozeniny oslavil povedeným hattrickem.

I druhé utkání mělo poměrně jednoznačný průběh. V prvním poločase sice domácí dokázali udržet pražské futsalisty na přijatelném skóre 1:4, v tom druhém ale nasázeli hráči s rudým "S" na hrudi do severočeské branky pět fíků, čímž rozhodli i druhý čtvrtfinálový duel jasným vítězstvím 9:1.

Dnešní utkání bude pískat trojice rozhodčích Tomáš Vaněk, Tomáš Markovský a Jiří Lasch.

ZÁPASY V SÉRII:

Krásný večer všem futsalovým fanouškům! Vítáme Vás u on-line přenosu z třetího utkání čtvrtfinále VARTA futsal ligy mezi AC Sparta Praha a FC Démoni Česká Lípa. Utkání začíná ve 20:00 a bude Vás jím provázet Libor Kokoška.