Play-off VARTA futsal ligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Chrudim - 26. dubna 2019   20:15

Ukončeno
Sparta
Sparta
11:31' Wilde  • 23:52' Drahovský  • 32:36' Wilde 
3:0
(1:0)
Stav série: (1:0)
Chrudim
Chrudim
Sparta
Sestavy:
Vahala (Gerčák) – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Wilde, Angellott, Křivánek, Hora, Amrani, Hrdina
Rozhodčí
Karel Henych, Vladimír Melničuk, Miroslav Chládek
Arena Sparta, Praha
Chrudim
Sestavy:
Litviněnko (Žďánský) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Sparťané nakonec po velmi dobrém výkonu zaslouženě získávají první bod v semifinále sérii s Chrudimí! Ve sparťanském dresu se blýskl Drahovský a Wilde. Chrudim držel nad vodou vynikajícími zákroky Litviněnko.

První branku vstřelil ve 12. minutě Wilde. Stalo se tak po zbytečné chybě v chrudimské obraně. Gólovou nahrávku si připsal Angellott. Sparta na závěr prvního poločasu navíc díky šesti chrudimským faulům kopala penaltu, Grbeša ji ale neproměnil.

Ve druhém poločase padli branky rovnou dvě. Ve 24. minutě perfektní akci na jeden dotek z voleje zakončil Drahovský, o devět minut později na něj navázal po další parádní akci Wilde.
Konec zápasu.
39:20'
Sparťané s přehledem kombinují na vlastní polovině a vypadá to, že dnešní utkání dohrají za hlasitého aplausu početného publika.
39:00'
Právě probíhá poslední minuta druhého poločasu.
38:33'
Oddechový čas pro domácí.
38:07'
Novak se pokusil Litviněnka obejít kličkou do stranu. Chrudimský gólman ale opět velmi dobře zasáhl.
37:34'
Za postrčení před sparťanskou brankou si hostující futsalisté připisují svůj třetí akumulovaný faul ve druhém poločase.
37:15'
Max z velmi nepříjemné situace, když se na něj seběhl Seidler i Angellott vyvázl poměrně elegantně driblinkem.
36:40'
Hostující Felipe to zkusil z dálky a donutil Ondřeje Vahalu k pohlednému zákroku robinzonádou. Tahle trefa k pravé tyči mohla být gólová.
36:31'
Wilde v zajímavé střelecké pozici přestřelil chrudimskou brankou.
35:20'
David Drozd nevěděl co s míčem, a tak vystřelil. Jeho prudká dělovka ale letěla nad sparťanskou branku.
35:08'
Nepřesná chrudimská kombinace končí v zámezí.
34:35'
Drahovský zatáhl za záchranou brzdu, když na polovině hřiště stáhl chrudimského soupeře k zemi. Tohle je čtvrtý akumulovaný faul pro Spartu.
34:30'
Novakově střele přes celé hřiště do prázdné branky chyběl kousek, aby skončila v brance.
34:02'
Drahovský mazaně otestoval pohotovost Litviněnka střelou přes celé hřiště. Ukrajinský gólman se nenachytal.
33:53'
Everton perfektním pasem našel volného Matěje Slováčka. Ten na zadní tyči sparťanské branky nakonec střelou ze skluzu přestřelil.
33:25'
Chrudim i přes početní výhodu na hřišti má problémy s kombinací.
32:36'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak tohle se jen tak nevidí! Vnuk z pravé strany našel na středu hřiště Tomáše Drahovského, který z první parádní přihrávkou našel na levé straně WILDEHO, který nasadil Litviněnkovi jesle! Sparta vede o tři góly a vypadá to, že si za nějakých osm minut připíše první bod v sérii s Chrudimí! Asistence: Tomáš Drahovský.
32:24'
Evertonovu střelu z dálky vykryl Vahala. Dalekonosná trefa jednoho ze sparťanů pak zamířila mimo tři tyče.
31:54'
Chrudim hraje bez brankáře!
31:54'
Oddechový čas pro hosty.
31:34'
Nadějná sparťanská akce končí bez zakončení. Zejména díky perfektní Angellottově zasekávačce, kdy svého obránce takzvaně poslal na párek, je to velká škoda.
31:05'
Evertonuv pokus srazil Angellott na roh.
30:36'
Everton se teatrálně skácel k zemi, za což ho rozhodčí odměnil žlutou kartou.
30:24'
Bagatini u lajny zfauloval Angellotta. Tohle bude pro Chrudim druhý akumulovaný faul.
30:06'
Chrudim se snaží hrát až moc profesorsky a doplácí na to. Sparťané velmi dobře přistupují.
29:40'
Vůbec to teď špatně nemyslel David Drozd, který vybojoval v obraně míč a prošel s ním až před hostující vápno, odkud těsně minul přízemní střelou vzdálenější tyč sparťanské branky.
29:09'
Angellott našel v zajímavé střelecké pozici Vnuka. Ten ale ještě zkusil zasekávačku, čímž se vyhnal do nepříjemného střeleckého úhlu, ze kterého trefil už pouze před sebou stojícího obránce.
28:13'
Ani tahle chyba Chrudimi nebude potrestána! Vnuk se poměrně překvapivě vytáhl z obranné řady, což překvapilo chrudimské beky, kteří mu poměrně ochotně odevzdali míč. Sparťanský útočník pak dobře našel před brankou úplně volného Michala Seidlera, který ale ani tentokrát netrefil východočeskou branku.
28:02'
Vahalův pokus takřka z poloviny hřiště tentokrát neletěl vůbec špatně. V chrudimské brance ale opanuje Litviněnko, který i tuhle střelu do levé šibenice vyrazil na roh.
27:33'
Další obrovská chyba v chrudimské rozehrávce. Michal Seidler se dostal poměrně snadno do nadějné střelecké pozice. Litviněnko ale opět čaroval a vyrazil míč mířící do pravé šibenice na roh.
26:58'
Přímého kopu se ujal kapitán domácích Michal Seidler. Jeho střela namířená k pravé tyči letěla vedle.
26:54'
Max tvrdě sestřelil Drahovského, jelikož má chrudimský kapitán na svém kontu už jednu žlutou, mohlo se teď tak v klidu vylučovat. Tohle je navíc první akumulovaný faul pro Chrudim.
26:38'
Drahovský poměrně nechtěně nastavil nohu Maxovi. Třetí akumulovaný faul pro Spartu.
26:12'
Wilde dohrál na chrudimské polovině jednoho z obránců, za což od rozhodčí uviděl poměrně zaslouženou žlutou kartu.
26:06'
Drahovský se po přihrávce od Novaka otočil okolo svého obránce. Přízemní trefou ale z levé strany těsně minul vzdálenější tyč chrudimské branky.
25:52'
Angellott přejel Evertona. Podle rozhodčího to ale nebyl faul, hra tak pokračuje.
25:15'
Poměrně krkolomná střela Grbešy nakonec poměrně překvapila Litviněnka, který ji z východočeské branky vyrazil placírkou.
24:49'
Litviněnko byl u míče za obranu dřív než nabíhající Drahovský a ihned odkopl míč někam na tribunu mezi chrudimské fanoušky.
24:40'
Bagatinimu utekl míč do zámezí. Chrudimi se dnes vůbec nedaří.
23:52'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak tohle byla další parádní akce! Krosovou přihrávkou přes celou šířku hřiště se na pravé straně uvolnil kapitán Sparty Michal Seidler, který volejem ihned z první poslal míč na volného TOMÁŠE DRAHOVSKÉHO. Jeho střelu po břevno neměl Litviněnko šanci vykrýt! Asistence: Michal Seidler.
23:50'
Drahovský se sice málem prokličkoval až do zámezí. Nakonec dokázal ale míč ve hřišti udržet.
22:44'
Velmi zajímavý sparťanský brejk zakončoval slovenský mág Tomáš Drahovský. Svůj pokus zamířil k bližší tyči, tu ale výborně vykryl ukrajinský gólman chrudimské týmu. Litviněnko je dnes neskutečný!
22:05'
Sparťanský faul na polovině potrestal Everton zajímavou střelou z dálky, která nadělala Vahalovi potíže, ten jí totiž vyrazil pouze před sebe.
21:34'
Další velká sparťanská šance! Angellott perfektní přihrávkou po další chrudimské ztrátě v obraně našel úplně volného Novaka, tomu stačilo už jenom doklepnout míč do východočeské branky. Z poměrně jasné pozice se netrefil.
21:08'
Angellott perfektně vystihl chrudimskou rozehrávku. Dostal se tak do velmi zajímavého brejku 1 na 0. I tentokrát ale Litviněnko jeho střelu perfektně vykryl.
20:04'
Úvodní výkop druhého poločasu mají na starost sparťané.
20:01'
Začal druhý poločas.
První poločas je minulostí. Sparta má zatím lehce navrch, zejména díky skvěle hrajícímu Drahovskému. Chrudim nad vodou drží výbornými zákroky Litviněnko.

První branku vstřelil ve 12. minutě Wilde. Stalo se tak po zbytečné chybě v chrudimské obraně. Gólovou nahrávku si připsal Angellott. Sparta na závěr prvního poločasu navíc díky šesti chrudimským faulům kopala penaltu, Grbeša ji ale neproměnil.
20:00'
První poločas skončil.
19:00'
Poslední minuta prvního poločasu právě probíhá.
18:45'
Drahovský po výborném vysokém pasu předložil míč Seidlerovi jako na zlatém podnose. Ten ale ani tentokrát nepotvrdil svou zabijáckou pověst a těsně minul chrudimskou branku.
18:12'
Po tvrdém souboji zůstal Koudelka ležet na zemi a navíc se drží za hlavu. Chrudimští fanoušci se nepředstavují zrovna v dobrém světle.
17:47'
Vnukovu střelu ze strany srazil vlastním tělem jeden z hostujících obránců.
17:02'
Litviněnko perfektně vystihl směr Grbešovi střely a podržel svůj tým! Střela k levé tyčce tak v chrudimské brance neskončila.
17:02'
Pokutového kopu se ujme Grbeša.
17:02'
Šestý faul pro Chrudim! Tohle bude penalta pro Spartu! I když bv se určitě dalo říct, že tohle bylo hodně tvrdé.
15:49'
Felipe se rozhodl poměrně sobecky a nešikovně zakončit zajímavý brejk po sparťanské ztrátě míče. Přestřelil totiž domácí branku. Rozhodčí se nakonec rozhodl odpískat výhodu. Tohle je tak už čtvrtý akumulovaný faul pro Spartu.
15:14'
Útočný faul. Tohle je už pátý faul, takže každý další chrudimský faul bude znamenat penaltový kop pro Spartu!
15:00'
Chrudimská obrana se vytáhla dopředu, nechala ale v obraně volné míto na Drahovského, kterého precizní přihrávkou ihned našel Grbeša. Ani tentokrát ale nedokázal Drahovský prostřelit dobře postaveného Litviněnka.
14:38'
Chrudim kombinuje na vlastní polovině.
14:01'
Michal Seidler byl poměrně jednoznačně na polovině hřiště zfaulován. Rozhodčí ale viděl pouze srážku dvou hráčů. Faul se tentokrát tak nepíská, rozhodčí tímto nastavují poměrně tvrdé styl futsalu v dnešním utkání.
13:24'
Míč se poměrně šťastně odrazil za sparťanskou obranu k Davidovi Drozdovi, ten ze stoprocentní příležitosti ale trefil pouze nohu Ondřeje Vahaly. O chvilku později byl stejně úspěšný i jeho bratr Pavel.
12:58'
Sparta po úvodní rozespalosti má jasně navrch a válcuje svého soupeře.
12:35'
Drahovský se perfektně otočil okolo svého obránce. Litviněnko jeho úmysl ale vystihl a dokázal mu poměrně jednoduše zmenšit střelecký úhlel na minimum.
11:59'
Max stáhl soupeře na polovině hřiště k zemi. Dostal za to žlutou kartu, Chrudim si navíc připsala čtvrtý akumulovaný faul.
11:31'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak teď se musí chrudimský obrana držet za hlavu. Angellott zatlačil na jednoho z obránců, který zbytečně ztratil míč a nastartoval tak akci, na jejímž konci stál WILDE. Ten perfektní střelou k levé tyči posílá Spartu do vedení! Asistence: Angellott.
11:04'
Ani tentokrát Ondřej Vahala neumístil svůj dalekonosnou trefu mezi tři tyče. Navíc tím vznikla poměrně zajímavá situace, ze které málem východočeši gólově těžili.
10:42'
Sparťané nakonec rozehráli signál, který se jim vůbec nepovedl. Grbeša ve vápně nenašel Wildeho, jak měl podle všeho v plánu.
10:40'
Oddechový čas pro domácí.
10:40'
Grbeša výborně získal míč před chrudimskou, navíc se zase nechal faulovat. Třetí akumulovaný faul pro Chrudim a velmi relativní pozice pro přímý kop pro Spartu.
10:32'
Nepřesná Vahalova rozehrávka končí v zámezí.
10:00'
Litviněnko poslal výborný míč přes celé hřiště přesně na hlavu Pavla Drozda. Ten sice dokázal přeskočit svého soupeře, zajímavý hlavičkový pokus ale neumístil mezi tři tyče a přestřelil.
09:34'
Bagatini se před domácí brankou dobře otočil okolo svého obránce. Ze zajímavé pozice ale střelou k pravé tyči tentokrát nepřekonal dobře chytajícího Vahalu.
08:38'
Bagatini stáhl na polovině hřiště Drahovského na zem. Druhý akumulovaný faul pro Chrudim.
08:19'
Vahala to poměrně odvážně zkusil z dálky. Jeho pokus srazil jeden z jeho vlastních spoluhráčů.
07:53'
Tak to bylo něco. Vnuk našel na středu hřiště Drahovského, ten s trochou toho fotbalového štěstíčka poslal míč na úplně volného domácího kapitána Michala Seidlera. Ten v přímém souboji s hostujícím gólmanem Litviněnkem tentokrát prohrál, když se chrudimský gólman odhodlal k parádnímu zákroku proti střele letící k pravé tyči.
07:27'
Chrudim má se sparťanským napadáním značné problémy. Další odevzdaný míč, který končí mimo vyhrazené hřiště.
07:11'
Vnuk obětavým skluzem vybojoval pro Spartu míč. Po nepřesné rozehrávce Vahaly ale míč končí o pět v zámezí.
06:54'
Oddechový čas pro hosty.
06:54'
Angellotta nakonec pomalá zasekávačka stála míč, ten navíc skončil v zámezí s tečí domácího hráče.
06:42'
Wilde koňarem přejel svého protihráče. Třetí akumulovaný faul pro Spartu.
05:10'
Tak to možná byla osudová chyba. Litviněnkovi sice byl u míč dřív než nabíhající Angellott, míč mu ale vypadl z rukou. Stoprocentní šanci nakonec sparťanský útočník zakončil pouze do vnější tyče. Na brankové lajně nakonec míč dokázal napodruhé chytit chrudimský gólman.
04:48'
Krásná sparťanská akce! Angellott našel Drahovského, který ihned placírkou poslal míč na volného Wildeho, který z otočky pálil. Míč nakonec srazil před ním stojící obránce, i když je tady jasně vidět možná skulinka ve východočeské defenzívě.
04:34'
Litviněnko v nepříjemné situaci zvolil jako nejlepší možnou variantu odkopnutí míče někam na tribunu. Aut pro Spartu.
04:20'
Chrudimský roh končí fiaskem. Sparta se díky rychlému zisku míče vydala do brejku, který musel řešit obranným zákrokem Pavel Drozd.
04:10'
Kristijan Grbeša nakonec nízkou střelou trefil pouze zeď složenou z hostujících hráčů.
04:06'
Nejenže Vnuk zkušeně vybojoval míč na soupeřově polovině, navíc se přitom ještě nechal faulovat. První akumulovaný faul pro Chrudim a navíc zajímavá standardní situace.
04:00'
Drahovský se málem procpal až do zajímavého zakončení, na poslední chvíli mu ale míč vypíchl jeden z obránců.
03:23'
Sparťané volí agresivní tvrdou hru, Chrudim má zatím na úvod utkání přesto lehce navrch.
02:58'
Koudelka končí na zemi. Rozhodčí tentokrát napíská, což se východočeským fanouškům vůbec nelíbí. Podle všeho to byla ale tentokrát čisté.
02:30'
Drahovský ani Vnuk neprostřelili chumel lidských těl před hostující brankou. Míč končí v zámezí.
02:22'
Koudelka si nedokázal pořádně zpracovat míč, ten mu utíká do zámezí. Sparťané budou rozehrávat aut ze zajímavé vzdálenosti od branky.
01:56'
Angellott před chrudimskou brankou dohrál Koudelku. Sparťané sbírají fauly jak na běžícím páse, tohle je jejich už druhý.
01:46'
Novak sice svého soupeře šikovně obral o míč, nakonec si ho ale nechal utéct do zámezí.
01:17'
David Drozd se prosmýkl podél levé lajny a zkusil to z velkého úhlu. Jeho pokus nakonec skončil pouze ve vnější síti.
01:10'
Tihomir Grbeša vlétl do souboje se soupeřem pozdě. První akumulovaný faul pro Spartu.
00:52'
Chrudimská rozehrávka se přesouvá až k Litviněnkovi.
00:09'
Angellott si na úvod utkání tvrdě vyšlápl na rozehrávajícího Evertona. Chrudim poměrně rychle ztrácí míč.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči už jsou nastoupení na hrací plochu. Sparta oblékne klasické rudé dresy, hosté z Chrudimi se vystrojili do sněhově bílé. Výhodu úvodního kopu bude mít východočeský celek.
Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Vahala (Gerčák) – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Wilde, Angellott, Křivánek, Hora, Amrani, Hrdina

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe

Rozhodčí: Karel Henych, Vladimír Melničuk, Miroslav Chládek.
FK ERA-PACK CHRUDIM – 3. místo, 50 bodů, skóre 116:27

Zpackaný závěr sezóny chrudimské futsalisty připravil o další mistrovský titul v základní části VARTA futsal ligy. Nejdříve doma jen remizovali se Slavií, následně pak prohráli venku na Spartě a v Teplicích. Ztráta osmi bodů je nakonec katapultovala až na třetí příčku ligové tabulky.

To jim do čtvrtfinálové souboje přisoudilo mělnický tým. Ten nepředstavoval pro zkušené východočechy žádnou velkou překážku. Výsledky 10:1, 2:11 a 11:1 nakonec znamenali rychlý postup na tři zápasy.

Chrudimskou jedničkou je Dmitrij Litviněnko, záda mu kryjí Jakub Žďánský a zkušený Radek Hlouš.

Tahounem chrudimského týmu je Kazach Éverton, který je momentálně díky šesti trefám a pěti asistencím nejproduktivnějším hráčem celého play-off. Doplňují ho bratři Drozdové nebo třeba Matěj Slováček.

3 NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI:

1. Éverton (6 + 5)
2. Matěj Slováček (4 + 4)
3. Pavel Drozd (6 + 1)

UTKÁNÍ V PLAY-OFF:

05.04.2019 Chrudim – Mělník
18.04.2019 Mělník – Chrudim 2:11
20.04.2019 Chrudim – Mělník 11:1
AC SPARTA PRAHA – 2. místo, 51 bodů, skóre 194:48

Sparťané vstoupili do soutěžního jara suverénním způsobem. Ještě ani jednou totiž nepoznali hořkost ligové porážky. Skvělé výsledky je nakonec vynesli na slušné druhé místo, díky kterému teď budou mít proti Chrudimi výhodu domácího prostředí v prvním, třetím a případně i rozhodujícím pátém utkání.

Čtvrtfinále s Českou Lípou nebylo pro sparťany velkou překážkou. Díky výsledkům 8:2, 9:1 a 9:3 nakonec hráči s rudým "S" na hrudi zaslouženě postupují mezi nejlepší čtyřku české futsalové scény.

Ve sparťanské brance se střídá dvojice reprezentačních gólmanů, veterán Libor Gerčák a Ondřej Vahala. Občas do libeňské branky nakoukne osmnáctiletý Pavel Plecitý.

Sparťanský kádr je plný hvězd. Mimo Michala Seidlera nebo nejlepšího slovenského hráče Tomáše Drahovského dres Sparty taky obléká třeba technický Brazilec Wilde, Kolumbijec Angellott nebo zkušený Chorvat Tihomir Novak.

Reprezentační útočník David Cupák byl svazem potrestán za nesportovní chováním stopkou na dvě utkání. V sérii s Chrudimí tak Spartě bude chybět minimálně do třetího utkání.

3 NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI V PLAY-OFF:

1. Tomáš Drahovský (2 + 6)
2. Michal Seidler (7 + 1)
3. Tihomir Novak (2 + 5)

UTKÁNÍ V PLAY-OFF:¨

05.04.2019 Sparta – Česká Lípa 8:2
09.04.2019 Česká Lípa – Sparta 1:9
12.04.2019 Sparta – Česká Lípa 9:3
PREVIEW ZÁPASU

Předčasné finále, i tak by se možná mohl nazvat duel mezi pražskou Spartou a suverénem z východočeské Chrudimi. Oba celky se v loňské sezóně potkali až ve finále, v něm Chrudim potvrdila roli favorita a bez ztráty jediného zápasu vyhrála play-off VARTA futsal ligy. Jejich souboj dopadl podobným výsledkem i v letošním finále poháru.

Chrudim je označovaná jako favorit celé série, i přesto, že Sparta je doma velmi silná a v prvním domácím utkání je považovaná jako mírný favorit.

Oba týmy se v letošní sezóně potkali už třikrát. Zatímco v domácím zápase a ve finále futsalového poháru byla úspěšnější Chrudim, když zvítězila dvakrát 3:2. Ve velmi důležitém předposledním to byla ale naopak Sparta, která se radovala z těsného vítězství 3:2.

Páteční utkání bude řídit Karel Henych, Vladimír Melničuk a Miroslav Chládek.

VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ V LETOŠNÍ SEZÓNĚ:

11.12.2018 Sparta – Chrudim 2:3
22.12.2018 Chrudim – Sparta 3:2
15.03.2019 Sparta – Chrudim 3:2
Krásný večer všem futsalovým nadšencům! Vítáme vás u on-line přenosu z utkání mezi AC Sparta Praha a FK ERA-PACK Chrudim. Utkání začíná v 20:15 a bude vás jím provázet Libor Kokoška.
Články odjinud