Házená - Extraliga muži - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Plzeň - 16. září 2017   17:00

Nové Veselí
Nové Veselí
3' Chosik  • 4' Melichar  • 9' Štohanzl  • 11' Melichar  • 16' Skalický  • 17' Ptáčník  • 18' Ptáčník  • 19' Ptáčník  • 25' Bartůněk  • 30' Ptáčník  • 31' Nedvěd  • 39' Chosik  • 40' Ptáčník  • 45' Burnazovič  • 47' Bartůněk  • 54' Skalický  • 59' Melichar  • 60' Skalický
22:23
(12:14)
Plzeň
Plzeň
1' Stehlík   • 2' Šafránek   • 4' Šíra   • 7' M. Tonar   • 8' Šíra   • 10' Stehlík   • 14' Šíra   • 16' Šafránek   • 21' Stehlík   • 22' J. Tonar   • 27' Stehlík   • 29' M. Tonar   • 30' J. Tonar   • 33' Kačín   • 34' Šíra   • 37' Šíra   • 48' J. Tonar   • 49' M. Tonar   • 52' J. Tonar   • 56' J. Tonar   • 58' J. Tonar
Nové Veselí
Šimovček, Schams, Pleva, Studený – Burnazovič, O. Kalík, Valoušek, Veselý, Suchánek, Džolić, Bartůněk, Dolejší, Melichar, Přibyl, Skalický, Sekulić, Krčál, Štohanzl, Nedvěd, Štěrba, Najman, Chosik, Ptáčník.
Bubeníček, Petruška
Plzeň
Štochl, Herajt, K. Šmíd – Fořt, Wildt, Jonáš, Šafránek, M. Ivancev, Rom, J. Tonar, Mandaus, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Poloz, Kačín, Chmelík, Mitić, Šindelář, Stojanović, Šíra.

TJ Sokol Nové Veselí – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 22:23 (12:14)
Nejvíce branek: Ptáčník 5, Skalický 3, Melichar 3 – Tonar 6, Šíra 5, Tonar 5/2. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/2. Vyloučení: 0:0.
60'
Jeden z hostujících hráčů vyhodil míč a poté si Talent pohlídal posledních pět vteřin zápasu.
60'
Skalický dostal míč silou vůle z levého křídla do sítě. Plzeň si bere timeout.
60'
Jakub Tonar nahrál svému spoluhráči na pravé spojce, poté pravé křídlo hostů udělalo přešlap.
60'
Pivot domácích trefil Herajta! Tohle by měla Plzeň udržet.
59'
Štohanzl na Melichara, tomu nevyšla souhra s pravým křídlem, domácí ceke je u balonu.
59'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Šafránek z levého křídla zrychlil hru, ale Jakubu Tonarovi nevyšla souhra s pivotem. Nové Veselí jde do útoku.
59'
Štěrba s Chosikem dostali Melichara ke střele z levé spojky k pravé tyči.
58'
Kterou zakončila přesná pravá ruka Jakuba Tonara z pravé spojky!
58'
Šafránek a jeden z bratrů Tonarových byli na začátku akce hostujcíího celku.
57'
Štěrba naznačil ze sedmičky střelu levou rukou a pak do pravé poloviny hostující branky snížil!
57'
Chosik na Melichara na levou spojku, ten je faulovaný Stehlíkem. Domácí celek bude mít asi sedmičku!
56'
Michal Tonar z pravé spojky dostal míč na Jakuba Tonara, ten schoval svojí střelu, krásně povolil pravou ruku.
56'
Stehlík neuspěl po přihrávce Jakuba Tonara důrazem z pravé spojky.
56'
Šafránek na levém křídle, Jakub Tonar na levé spojce, jeho bratr Michal na středu, Stehlík na pravém křídle.
56'
Domácí celek se neprosadil z pravé spojky, poté ještě Šindelář debatuje s rozhodčím,a le míč bude mít Herajt.
55'
Zápas pokračuje rozehrávkou Chosika ze střední spojky, na pravé spojce je připraven Burnazovič.
55'
55'
Domácím nevyšla nahrávka Melichara ze středu do druhé vlny na pravou spojku Burnazoviče.
55'
Michal Tonar nahrál na levou spojku Ivančeva, poté byl aktivní také Šafránek.
54'
Burnazovič na pravé spojce, ale podstatnější je, že z levého křídla snižuje Bartůněk.
53'
Štěrba, pak Ptáčník, pak Chosik ze střední spojky na levé křídlo, ale Herajt svým zákrokem dostal Plzeň ještě blíže k výhře!
53'
Po výhozu Šindeláře z pivota byla střela Michala Tonara ze střední spojky sražená!
53'
Šafránek byl asi faulovaný, posléze se do hry dostal Jakub Tonar, sudí mají ruku nahoře.
52'
Ivančev se objevuje na levé spojce, zatímco mu nahrává Jonáš.
52'
Dolejší naznačil střelu a poté poslal míč nohy Herajta!
52'
Po faulu Jakuba Tonara by měl domácí celek házet sedmičku proti Herajtovi!
52'
Pravá ruka J. Tonara z levé strany dostala míč z šesti metrů v pádu do sítě.
51'
Michal Tonar si vyměnil balon s Jonášem, nakonec byla střední spojka hostů faulovaná.
51'
Plzeň jde do útoku na pravé spojce s Jonášem a na pivotu se Šindelářem.
51'
Štěrba byl vynikající, ale Melichar nezakončil přesně ze střední spojky. Poté už si Herajt pokryl dorážku již zmiňovaného Štěrby.
50'
Zřejmě Michal Tonar udělal kroky, takže domácí celek může kontrovat postupným útokem se Štěrbou či Melicharem.
50'
Melichar byl držený na pravé spojce, domácím poté nevyšla souhra s pivotem.
49'
Následně dorážka Michala Tonara z šesti metrů se již ujala!
49'
Domácí vyměnili brankáře, Michal Tonar ze sedmičky narval míč do břevna!
49'
Jakub Tonar a Michal Tonar pracovali v útoku hostů, nakonec Josef Jonáš vybojoval faulem z pozice pravé spojky sedmičku!
48'
Chosik si vyměnil míč se spoluhráčem, ale poté pálil do nohy Herajta. Stejně jako Šafránek při trháku.
48'
Jakub Tonar z falešného pivota z šesti metrů vrací hostům vedení!
47'
Je srovnáno po dohrávce levé spojky do levého křídla na ruku Bartůňka.
47'
Chosik zůstal stát na pravé spojce, poté se do hry zapojil z pravého křídla Kalík.
46'
Michal Tonar klasicky po náznaku poslal míč mezi nohama brankáře domácích do sítě ze sedmičky!
46'
Hosté rozpohybovali třeba Šafránkem obranu soupeře, nakonec je faulovaný Šíra na pivotu, takže sedmička!
46'
Oddechový čas pro hosty.
45'
Chosik s Melicharem tvořili hru, nakonec důrazem z levé spojky srovnává Burnazovič.
45'
Dvě chyby z kategorie technických na obou stranách...Těch chyb je strašně moc na obou stranách ve druhém poločase...
44'
Hostující celek se neprosadil po ztrátě a domácí mužstvo může srovnat třeba Melicharem.
44'
Kačín je posléze střídaný Šafránkem, na spojkách zůstává trojice Stehlík – M Tonar – J. Tonar.
43'
Nedvěd vyhodil míč z pivota, rozhodčí měli ruku nahoře ale spojka domácích neuspěla střelou k pravé tyči. Stejně jako Kačín z trháku!
43'
Šíra vystoupil z obrany hostů a fauloval protihráče na střední spojce.
43'
Chosik na pravou spojku Štohanzla, ale jeho křižné zakončení pravou rukou se nedostalo do sítě Herajta.
42'
Chosik nahrál levé spojce, ale ta byla zablokovaná. Domácí zůstanou u balonu.
42'
Zřejmě Stehlík technickou chybou na pravé spojce daruje domácím hráčům balon, takže je tady útok vedený Chosikem či Štohanzlem.
41'
Stehlík si vyměnil balon s Jakubem Tonarem, následně byl Stehlík faulovaný.
41'
Jakub Tonar hledal křížem pravé křídlo Poloze, ale ten nezpracoval balon. Posléze ale i domácí udělali chybu při svém útoku.
40'
Po přihrávce Chosika uspěl Ptáčník střelou z levé spojky po ruce, hostující brankář celkem bez šance.
40'
Kuba Tonar a Stehlík tvořili hru, ale Šindelář nemohl zakončovat z pivota po technické chybě jednoho z hostů.
39'
Následně střela Chosika z levé spojky z výskoku už šla do pravé poloviny hostující branky.
39'
Melichar přihrál Chosikovi na levou stranu,a ten to nemyslel špatně dohrávkou na levé křídlo.
38'
Šindelář byl aktivní při útoku hostů, ten ovšem zastavil jeden z hostujících hráčů technickou chybou.
38'
Hosté dobře bránili Melichara, ale Chosik neuspěl křížem z výskoku z pravé spojky.
37'
Kačín to celé začal na levém křídle, následně Kuba Tonar a Michal Tonar dostali míč na pivota Šíru, který střelou o zem zklidnil hosty.
37'
Ve druhém poločase je na levém křídle hostů spíše Kačín než Šafránek.
36'
Valoušek z druhé vlny nedostal míč z výskoku z pravé spojky k pravé tyči, tam čekal brankář hostů.
36'
Jeden z hostujících hráčů neuspěl v pádu z šesti metrů a domácí celek kontruje postupným útokem.
36'
Štěrba našel na pravé spojce Chosika, ale ten křížem zakončil vedle levé tyče.
35'
Chosik opět parádní, ale domácí celek se neprosadil přes střelu z výskoku levé spojky vedle levé tyče.
34'
Šíra z pivota našel prostor v pravé polovině domácí branky a favorit zápasu vede o dvě branky!
34'
Jeden z domácích hráčů trefil roh branky protivníka.
34'
Honza Stehlík byl zablokovaný střelou z devíti metrů.
33'
Chosik našel na levé spojce zřejmě Melichara, ale ten donutil Herajta k zákroku střelou doprostřed branky.
33'
Kačín naskočil na levém křídle a vymetl levý roh branky soupeře.
32'
Kuba Tonar to vzal z levé spojky na sebe, ale při snaze trefit levý rohd domácí branky se neprosadil.
32'
Kačín poprvé v zápase na levém křídle, Stehlík nahrál pivotovi Šírovi, ale ten trefil nohu domácího brankáře.
31'
Chosik hodně pomohl domácím na spojce, takže Nedvěd snižuje z pivota v pádu.
31'
Fořt zachytil dohrávku Štohanzla do pravého křídla.
31'
To znamená, že obhájce ligového stříbra vede na půdě loňského nováčka po poločase o dvě branky. David Melichar je vynikající na spojce, ale snad ještě více zaujala jiná spojka domácích, a sice Ptáčník. Ten je opravdu dnes parádní a dělá Plzni obrovské problémy na levé spojce. Talent nehraje špatně, ale Michal Tonar starší asi nebude spokojen o poločasové pauze. Jeho syn proměnil dvě sedmičky. Do hostující branky se dostal Štochl a Herajt. Jinak nás asi čeká zajímavý druhý poločas, ale přece jen by měla Plzeň ukázat zkušenosti a vyhrát třeba i díky dalším vynikajícímu výkonu Stehlíka.
30'
30'
V posledních sekundách prvního poločasu nevyšla hostům souhra Stehlíka s pravým křídlem.
30'
Tak pokolikáté vyšel Ptáčníkovi proskok na levé spojce?
30'
Nejprve nevyšla domácím dohrávka do levého křídla, následně z pohybu se trefil Jakub Tonar z levé spojky ze střední vzdálenosti pod břevno.
29'
Snad tisíckrát naznačil Michal Tonar střelu pravou rukou a poté zakončil o zem do levé poloviny domácí branky.
29'
Šíra nahrál Stehlíkovi a ten poté nahazovačkou se Šafránkem na brankovišti získal sedmičku.
28'
Možná Šíra fauloval, ale poté hostující brankář vychytal levou spojku domácích.
28'
Opět výhoz Štohanzla z pivota na spojku. Poté Ptáčník nahrál na pravou stranu, ale tam byla jedna ze spojek domácích faulovaná.
28'
Šíra fauloval, následně může domácí celek srovnat přes pivota Štohanzla či levou spojku Ptáčníka.
27'
Stehlík překvapil všechny střelou z pravé spojky levou rukou do levé poloviny domácí branky!
27'
Po přihrávce Stehlíka je na střední spojce faulovaný Michal Tonar.
26'
Střela Chosika z výskoku na pravé spojce nešla do branky. A tak reaguje Plzeň Polozem na pravém křídle či Stehlíkem na pravé spojce.
26'
Štohanzl vyhodil míč z pivota, poté útočé Ptáčník či Chosik proti Šírovi.
26'
Chosik šel ze střední spojky do souboje jeden na jednoho se Šírou, sudí viděli faul jednoho z hostů.
25'
Plzeň kombinuje bratry Tonary, ale nakonec Stehlík kazí útok hostujícího celku.
25'
Ptáčník s Chosikem výborní, takže Bartůněk srovnává z levého křídla!
24'
Ptáčník nahrál Chosikovi, Plzeň se brání 1:5 se Šírou.
24'
Michal Tonar a Jakub Tonar a ještě také Stehlík vytvořili pozici pro pivota Šindeláře, ale ten trefil nohu domácího brankáře.
23'
Melichar vynikající na středu, takže domácí celek se prosazuje přes pravé křídlo.
22'
Michal Tonar nahrál svému bratru Jakubu Tonarovi a ten z výskoku k pravé tyči udělal hostující fanoušky šťastnějšimi.
22'
Nedvěd ale trefil nohu Herajta a Plzeň může jít do vedení o dvě branky!
21'
Herajt poprvé v brance hostů! Zatímco Poloz fauloval levé křídlo Skalického, takže sedmička!
21'
Kuba Tonar na tom nebyl špatně při útoku, nakonec Stehlík schoval střelu ze střední spojky z devíti metrů, ještě dal míči razanci a je z toho branka k pravé tyči.
20'
Zápas pokračuje útokem Talentu se Šindelářem na pivotu, Polozem na pravém křídle, Stehlíkem na pravé spojce, Šafránkem na levém křídle.
20'
Timeout pro Plzeň.
20'
Technická chyba tuhle variantu odmítla, ale Poloz z trháku trefil domácího brankáře.
19'
Michal Tonar umísti svojí střelu doprostřed domácí branky, a tak může Nové Veselí jít dokonce do vedení při kombinaci Chosika a Ptáčníka.
19'
Ptáčník z proskoku na levé spojce k pravé tyči, kdy dostal strašně místa k první fázi útoku, překonává Štochla.
19'
Jeden z hostujících hráčů na pravé spojce byl vychytán domácím brankářem při střele z šesti metrů.
18'
Ptáčník krásně vystřelil z výskoku a do pravé poloviny hostující branky spadl balon, Štochl šel ze svého pohledu na pravou stranu.
18'
Stehlík se neprosadil ze spojky, domácí celek tak může zvolit postupný útok s Ptáčníkem či Štohanzlem.
17'
Obrana hostů aktiv ní, ale Melichar nahrál na levou spojku Ptáčníkovi a ten z výskoku překonal Štochla k levé tyči do protipohybu hostujícího brankáře.
16'
Šafránek z pozice falešné pravé spojky přidává branku v pádu z šesti metrů k pravé tyči svou pravou rukou.
16'
Domácí byli pod tlakem pasivity, ale Skalický dostal míč k pravé tyči, Štochl mohl klidně míč vyrazit, ale balon skončil těsně v síti.
15'
Stehlík asi chyboval v obraně, Ptáčník měl hodně místa na střelu z výkoku z pravé spojky, ale rána byla zablokovaná.
15'
Střela spojky domácích zablokovaná. Talent v obraně se Stehlíkem, Polozem či Šafránkem. Soupeř v útoku s Ptáčníkem či Melicharem.
14'
Šíra uspěl z trháku brankou za obranou soupeře a celkem i razantní střelou pravou rukou.
14'
Ptáčník nahrál na levou stranu spoluhráči Chosikovi, ale sudí viděli technickou chybu domácích.
14'
Štochl vyhodil míč na Šíru na střed, ale ten nepřihrál přesně na levou stranu. U míče domácí celek.
13'
Snad poprvé nehraje Melichar, ale na levé spojce je připravený Ptáčník.
13'
Pravá spojka domácích prorážela, kontr začal Jakub Tonar, ale Plzeň neuspěla z levé spojky do břevna.
12'
Michal Tonar naznačil ze sedmičky střelu pravou rukou a poté poslal míč mezi nohama mezi brankáře soupeře do sítě.
12'
Michal Tonar našel Jakuba Tonara na levé spojce, ten naznačil pohyb a poté získal sedmičku důrazem!
11'
Melichar překonal Štochla z proskoku na levé spojce k pravé tyči mezi Stehlíkem a Polozem.
11'
Talent brání 1:5 s vysunutým Šírou a samozřejmě Polozem a Stehlíkem.
11'
Stehlík spolupracoval s Kubou Tonarem, ale vše přerušil Šíra faulem na pozici pivota!
10'
Zápas pokračuje po ošetření jednoho z domácích hráčů rozehrávkou Michala Tonara a prací Jakuba Tonara na levé spojce.
10'
Domácí rozpohybovali obranu soupeře Melicharem na levé spojky, jeden z hostů nezachytil přihrávku na pravou spojku, ale pravé křídlo domácích zakončilo v pádu vedle levé tyče.
10'
Krásná rána levou rukou Jana Stehlíka snad z dvanácti metrů ze střední spojky. Stehlík hraje s lehkostí!
10'
Skalický si za faul na Šafránka na pravé spojce prohlédl kartu.
9'
Chosik s Melicharem vynikající na spojkách, takže z pravé spojky vyšla Chosikovi nahrávka na pivota Štohanzla!
8'
Talent vyřešil útok souhrou spojky s pivotem Šírou, který zakončil pravou rukou k pravé tyči z šesti metrů.
8'
Melichar nahrál Chosikovi, ale jeho střela byla sražena, poté byl faulovaný Poloz.
7'
Stehlík nahrál na střed Michalu Tonarovi a ten ze spojky krásnou svižnou střelou po ruce udeřil.
7'
Opět Poloz na pozici falešného pivota, ale zatím se nemůžou prosadit spojky Michal Tonar a Stehlík.
7'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Roman Chosik).
6'
Chosik ze středu na levou stranu na Melichara, ale proti střele z výskoku zasahuje rukama Štochl.
6'
Šafránka krásně vychytal z levého křídla Studený!
6'
Nejprve Stehlík fauloval Chosika, poté se nevešla mezi tři tyče střela pravé spojky domácích.
5'
Jakub Tonar vyskočil na levé spojce, ale jeho střela po ruce přistála vedle levé tyče. Domácí kontrují Melihcarem na levé spojce.
5'
Jeden z domácích hráčů neuspěl náskokem z levé spojky a technickou střelou vedle pravé tyče.
4'
Domácí brankář házel míč do trháku na levou stranu na Bartůňka, ale tohle Novému Veselí nevyšlo.
4'
Melicharova střela z levé spojky po ruce do vinglu znamená vedení domácích.
4'
Šíra vrací hostům vedení po dobré práci Stehlíka na pravé spojce střelou v pádu z šesti metrů.
3'
Přibyl dostává kartu za faul na spojku.
3'
Chosikova střela ze spojky skončila v síti, ačkoliv Štochl si na balon celkem hodně sáhl.
2'
Hostům vyšla dohrávka z levé spojky do levého křídla na Šafránka!
1'
Jeden z domácích hráčů uspěl ze spojky do pravé poloviny branky Jana Štochla!
1'
Sudí měli ruku nahoře, ale zřejmě Šíra vyhodil míč z pivota na Stehlíka, ten vyskočil na střední spojce a míč skončil z devíti metrů u pravé tyče.
1'
Poloz chtěl zkusit seběh na pivota z křídla, ale sudí viděli faul. Následně nezakončil Šafránek.
1'
Hosté na palubovce s Kubou a Michalem Tonarem, Polozem, Šafránkem, Stehlíkem a Šírou.
1'
Výhozem Šíry začal zápas, Talent zleva doprava.
1'
Utkání budou rozhodovat jakožto rozhodčí Tomáš Bubeníček a Tomáš Petruška. Delegátem Českého svazu házené je jmenovaný Zdeněk Vaněček.
Nové Veselí se loni vůbec poprvé dostalo do české házenkářské extraligy a nevedlo si vůbec špatně. Nováček soutěže bojoval do posledního kola o postup do vyřazovací fáze zvané play-off. Ale možná trošku nezkušenost Nového Veselí se podepsala na tom, že Sokol nakonec hrál pouze o udržení, ale bez problémů zůstal v nejvyšší české házenkářské soutěži.

V prvním zápase tohoto ligového ročníku zapsali domácí házenkáři lacinou prohru s Kopřivnicí vypsanou poměrem 23:25. Svěřenci trenéra Hladíka byli favoritem, dnes jsou outsiderem. Uvidíme, jak jim bude fungovat střelba ze spojek, protože to byla hlavní zbraň v podání Dolejšího či Melichara v loňské sezoně. I v té letošní by Nové Veselí měli podporovat skvělí fanoušci. V aréně Nového Veselí panuje vždy skvělá atmosféra!
Plzeň je favoritem zápasu. O tom netřeba pochybovat. Ale na půdě Nového Veselí ji čeká těžký zápas. Západočechy před sezonou opustilo levé křídlo Jan Blecha, který odešel do pražské Dukly. Pražané tím získali vynikajícího hráče, který má nesmírně šikovnou pravou ruku a v loňské sezoně krásně nahradil Petra Vinkhelofera.

Západočeši se dostali v loňské sezoně do finále, kde nebyli tak hladoví jako právě Dukla. Plzeň prohrála finálovou sérii poměrem 1:3 na zápasy, přičemž jediný zápas vyhrála v domácím prostředí ve druhém zápase. Dnes je Talent podle sázkových kanceláří favoritem, ale čeká jej těžká práce. V posledním ligovém ročníku remizoval v Novém Veselí, doma svého soupeře jasně přehrál.

V dresu Plzně se můžeme těšit na Jana Stehlíka či Michala Tonara, což jsou jedni z adeptů na reprezentační dres pro mistrovství Evropy 2018, které se bude konat v Chorvatsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.