Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Dukla - 21. dubna 2019   10:30

Karviná
Karviná
2'   • 3'   • 8'   • 10'   • 10'   • 11'   • 12'   • 13'   • 15'   • 18'   • 18'   • 20'   • 22'   • 23'   • 27'   • 30'   • 35'   • 36'   • 37'   • 40'   • 45'   • 46'   • 46'   • 47'   • 48'   • 49'   • 50'   • 54'   • 55'   • 57'   • 57'   • 58'   • 59'
33:29
(16:9)
Stav série: (1:0)
Dukla
Dukla
1'    • 4'    • 5'    • 10'    • 13'    • 17'    • 24'    • 25'    • 29'    • 31'    • 34'    • 35'    • 36'    • 36'    • 38'    • 40'    • 42'    • 44'    • 46'    • 48'    • 49'    • 51'    • 52'    • 52'    • 55'    • 56'    • 57'    • 59'    • 60'
Karviná
N. Marjanović, Tabara – M. Brůna, Monczka, Piątek, Noworyta, Plaček, Chudoba, Jan Užek, Solák, Mucha, Nantl, Zbránek, Nedoma, Chosik, Ji. Užek.
Horáček, Novotný
1355 diváků
Dukla
Zavázal, Petržala – Zelenka, Režnický, Šimůnek, Sviták, Klíma, Patzel, Křístek, Jeníček, Harabiš, Syřínek, Hlavatý, Kastner, Šůstek, Blecha.

Vedení v semifinálové sérii se tedy ujímá HCB Karviná. Druhý duel se bude hrát na půdě Dukly ve středu od 19:00. Dnes startuje také druhá série, v 19:00 sledujte on-line přenos z utkání Talent Plzeň – Ronal Jičín. Na počtenou, hezké Velikonoce.
HCB Karviná – HC Dukla Praha 33:29 (16:9)
Nejvíce branek: Jan Užek 7, Brůna 5, Monczka 4, Zbránek 4. Plaček 4 – Patzel 11/2, Sviták 8/1, Jeníček 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 6:6. Diváci: 1355.
Jako rozhodující se nakonec ukázal první poločas. V něm si Karviná vypracovala sedmigóový náskok. Dukla sice ve druhé půli rapidně zlepšila hru a nasázela dvacet gólů, chyběl ovšem lepší výkon v defenzivě. Pražané se za stavu 18:20 naposledy dotáhli na rozdíl dvou gólů, Baník si poté vzal šestigólový náskok zpět. Hosté se ještě nevzdali a bojovali i ve dvojnásobném oslabení, to ještě stáhli ztrátu na tři branky, ovšem závěr utkání si už Karviná pohlídala.
60'
Poslední gól utkání střílí Pražané, znamená už však pouze snížení na končených 29:33 z pohledu Dukly.
60'
Vyloučení v týmu HCB Karviná.
59'
Gól vstřelil tým HCB Karviná.
59'
Hosté ještě odpovídají.
58'
V Karviné se slaví! Tato trefa definitivně potvrzuje první bod Slezanů v sérii.
57'
Asi je rozhodnuto, Karviná se znovu prosazuje a tři minuty před koncem vede o čtyři góly.
57'
Znovu je to o tři góly, více se ovšem hosté dotáhnout zatím nedokáží.
57'
56'
Dukla však ještě bojuje a na začátku 26. minuty opět snižuje.
55'
A jelikož Karviná se znovu prosazuje, stává se situace pro hosty téměř neřešitelná.
55'
Opět je to jen o tři góly, čas Dukle na srovnání se ale velmi krátí.
54'
Avšak Baník dává velmi důležitý gól.
53'
52'
A vzápětí dává Dukla další branku! Slezané ještě připouštějí drama.
52'
Pražané alespoň v pěti.
52'
Nevídané! Domácí výhodu dvou mužů v poli nevyužili, přišli o balon a vzápětí skóruje Dukla!
51'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha, dokonce dvojnásobná přesilovka pro Baník!
51'
Ovšem hosté se ještě nevzdávají.
50'
Tak tohle už budou mít Pražané těžké, Karviná totiž hraje přesilovku, kterou využívá a její náskok činí šest gólů.
50'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha.
49'
Gól střídá gól, Slezané odpovídají.
49'
Dukla ještě bude bojovat a v ofenzivě se rovněž nemýlí.
48'
Ovšem Baník je v útoku nyní dominantní.
48'
Pražané brzy kontrují.
47'
A pozor, Baník třináct minut před koncem znovu odskakuje.
46'
46'
Ale ne na dlouho, Dukla rychle odpovídá.
46'
Náskok Baníku je zpět na čtyřech gólech.
45'
Karviná však bojuje a ještě do těsného kontaktu hosty nepouští.
44'
Dukla ve druhém poločase mocně stahuje ztrátu, už potřebuje jen dvě branky!
42'
Znovu je to o tři góly.
40'
V defenzivě sice Baník ve druhé půli nezáří, ale v útoku to není tak špatné, Karviná dává dvacátý gól.
40'
Poprvé od stavu 9:6 je ztráta Dukly menší než čtyřgólová! Pražané se ve druhé půli zlepšili a ještě budou bojovat.
40'
Domácí hrají v plném počtu.
38'
Pražané přesilovku brzy využívají.
38'
37'
Ovšem Baník zkušeně kontroluje i menší náskok a po špatném úvodu druhé půle se rozstřílel.
36'
S góly se nám roztrhl pytel, Dukla nenechá soupeře vzít si zpět větší náskok.
36'
Ale i Karviná se prosazuje.
36'
Na další trefu hosté nečekali dlouho.
35'
Baník však rychle odpovídá.
35'
Že by nás ještě čekalo drama? Pražané znovu skórují, už je to jen o čtyři.
34'
Karviná ve druhé poločase zatím nenašla recept na obranu Dukly a hosté snižují na rozdíl pět branek.
31'
Oba týmy v plném počtu a Dukla skóruje ve druhé půli jako první.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:17.
Skončila první půle, bohužel technické problémy, které nejsou na naší straně, stále přetrvávají, a tak z on-line přenosu můžeme poskytovat jen změny stavu.

Karviná v první půli dominovala, po nevýrazném úvodu si začala rychle vypracovávat náskok, který narostl v závěru poločasu až na sedm gólů! Baník byl favoritem, ale tak jednoznačná záležitost se neočekávala. Ovšem ještě není konec, uvidíme, co Dukla předvede ve druhém poločase.
30'
30'
Dukla v pěti, ale skórovat se jí už nepovedlo.
30'
V poslední minutě první půle se trefuje Baník.
29'
Karviná hraje netradiční přesilovku pět na čtyři, avšak nyní inkasuje.
29'
29'
28'
27'
Při rovnovážném počtu hráčů na palubovce už Karviná skóruje.
26'
25'
Tato početní výhoda Dukle vychází lépe, střílí další gól.
24'
Nyní už se však Pražané prosazují, dávají gól po dlouhých sedmi minutách!
24'
Vyloučení v týmu HCB Karviná. Další přesilovková šance pro Duklu, ta první nedopadla dobře.
23'
Série Karviné se natahuje už na pět gólů. Udělá Baník z prvního semifinále exhibici?
22'
Domácí už jsou v plném počtu.
22'
Hostům se nedaří ani početní výhoda, neprosadili se a naopak Karviná odskakuje na sedm gólů.
20'
Vyloučení v týmu HCB Karviná, šance pro Pražany na zkorigování stavu.
20'
Začíná to vypadat na jednoznačnou záležitost, třetí branka Baníku v krátkém sledu a Slezané si vypracovali náskok už šesti gólů.
18'
A vzápětí přichází další trefa a už je to o pět gólů!
18'
Toto skóre nevydrželo dlouho, Karviná v útoku úspěšná.
17'
Po čtyřech minutách se prosazují Pražané a je sníženo.
15'
Baník nadále navyšuje vedení a začíná si vytvářet výrazný náskok.
14'
Pražané v plném počtu.
13'
Ale Karviná hned vzápětí dává další gól.
13'
Dukla v oslabení snižuje.
12'
Ale bude to mít těžší, jelikož Pražané hrají oslabení.
12'
Tři góly domácích v řadě a už je to 7:4! Dukla musí rychle zareagovat.
11'
Poprvé v utkání jeden z týmů vede o dvě branky, Baník odskakuje svému soupeři!
10'
Karviná v útoku znovu úspěšná.
10'
Hosté ovšem zareagovali bleskurychle a je opět srovnáno.
10'
Dukla se neprosadila už pět minut, naopak Baník otáčí skóre a vede 4:3!
8'
Na další gól se dlouho čekalo, nyní se však domácím povedlo prostřelil gólmana Petržalu.
5'
Pražané se svého soupeře nezalekli a jdou dokonce do vedení!
4'
Úvod utkání je velmi vyrovnané, Dukle se podařilo srovnat.
3'
Slezané se ve třetí minutě dostávají do vedení!
Omlouváme se, ale z technických důvodů vám zatím přinášíme jen změny stavu.
2'
Karviná rychle odpovídá.
1'
Pražané brzy otevírají skóre!
1'
Dukla Slezany ani jednou ze čtyř pokusů v sezóně neporazila, nepovedlo se jí to ve finále Českého poháru ani v základní části extraligy. Překvapí favorita a pojede domů s vítězství, nebo si pro úvodní bod dojde Karviná?
Vzájemné zápasy v sezóně:
Karviná – Dukla 38:31
Dukla – Karviná 27:28
Karviná – Dukla 32:27 (finále ČP)
Dukla – Karviná 26:29 (finále ČP)
HCB Karviná
Slezané touží po obhajobě titulu a letos poskládali znovu ohromně silný tým. Triumf v základní části jim unikl až v posledním kole, do play-off tak vstupovali z druhé pozice a prvním soupeřem jim byl Frýdek-Místek. Ten však nekladl žádný větší odpor a Baník po třech jednoznačných výhrách postoupil do semifinále.

Karviná je známa svou častou hrou bez brankáře v sedmi, na kterou soupeři v mnohých momentech nemohou najít recept. Slezané umí rychle kombinovat přes spojky a hledají na pivota Jana Užeka, který je ve skvělé střelecké formě a vybojoval si i místo v reprezentaci stejně jako spojka Dominik Solák. Nejlepším střelcem týmu je však jiná spojka, Marek Monczka nasázel už 127 gólů. Následuje zmiňovaný Jan Užek (102 branek) a křídla Jan Zbránek a Miroslav Nedoma (oba 95 gólů). V brance zase září srbský bouřlivák Nemanja Marjanović.

Čtvrtfinálová série:
3.ČF Frýdek-Místek – Karviná 21:28
2.ČF Karviná – Frýdek-Místek 34:23
1.ČF Karviná – Frýdek-Místek 30:21
HC Dukla Praha
Pražané se v průběhu sezóny na své poměry dost trápili a pohybovali se až kolem osmého místa, útěchou jim byl postup až do finále Českého poháru, kde však padli s Karvinou. Na jaře se jejich výkony rapidně zvedli a poskočili až do klidného středu tabulky na pátou pozici. Ve čtvrtfinále Duklu čekalo Nové Veselí, jedno z překvapení základní části dokázalo vybojovat úvodní výhru, ale ve druhém zápase výtečně zachytal Tomáš Petržala, obdržel jen patnáct branek a Dukla si odvezla domů bod. Na své palubovce pak vybojovala dvě vítězství a oslavila postup do semifinále.

Kromě zmiňovaného Petržaly jsou klíčovými postavami Dukly spojka Vojtěch Patzel, se 124 trefami nejlepší střelec Pražanů, dále Matěj Klíma (95 gólů) nebo Jakub Kastner (86). Důležitým hráčem je rovněž levé křídlo, které ale dokáže zaskočit i na spojce, Jan Blecha.

4.ČF Dukla – Veselí 28:23
3.ČF Dukla – Veselí 24:21
2.ČF Veselí – Dukla 15:23
1.ČF Veselí – Dukla 28:23
Delegace:
Řídit dnešní utkání budou sudí Václav Horáček a Jiří Novotný, delegátem Českého svazu házené je pan Jiří Ondráš.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u prvního semifinálového duelu série mezi obhájcem titulu HCB Karviná a HC Dukla Praha. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.