Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Královo Pole - 22. září 2018   17:00

Nové Veselí
Nové Veselí
1' Skalický  • 4' Živojinović  • 8' Štěrba  • 8' Štěrba  • 13' Ptáčník  • 16' Štěrba  • 18' Sekulić  • 18' Bartůněk  • 23' Mir. Štohanzl  • 26' Bartůněk  • 28' Štěrba  • 29' Štěrba  • 32' Skalický  • 33' Kezić  • 36' Sekulić  • 37' Kezić  • 38' Sekulić  • 42' Štěrba  • 43' Štěrba  • 51' Štěrba  • 54' Živojinović  • 56' Živojinović  • 57' Sekulić  • 58' Ptáčník  • 59' Štěrba
28:25
(13:12)
Královo Pole
3' Václav   • 4' Václav   • 6' Hlípala   • 9' Václav   • 10' Petrović   • 12' Hlípala   • 14' Kučera   • 19' T. Mičola   • 21' Havlát   • 27' Hlípala   • 30' T. Mičola   • 34' Hlípala   • 35' Petrović   • 36' Havlát   • 37' Hlípala   • 48' Kučera   • 53' Stein   • 54' Hlípala   • 56' Kučera   • 58' Stein   • 59' Koubek   • 60' Hlípala
Nové Veselí
Fukala, Mohyla
ZDT Aréna

60'
Jakub Flajsar mířil ze sedmičky pravačkou do levé poloviny branky.
60'
Rozčílená hostující lavička dostává žlutou kartu.
60'
Štěrba si na pravé spojce došel pro sedmičku.
60'
Hlípala se prosadil ze spojky a střední vzdálenosti.
59'
Živojinovič nachystal míč z pravé spojky pro Štěrbu na pravém křídle a ten dává důležitou branku.
59'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Kezič nedostal míč z pravé spojky na pivota, protože Sekulič byl faulovaný.
59'
Sníženo Koubkem z levé spojky.
58'
Ptáčník poslal míč do sítě ze spojky.
58'
Brno zkouší obranu 1:5 s vytaženým Koubkem.
58'
Steinova střela z pravé spojky končí v brance.
57'
Sekulič si zpracoval míč na pivotu po brance z šestky už jsou domácí blízko dvěma bodům.
57'
Faul hostů na levou spojku, devítka.
56'
Kučera uklidil balón z levého křídla ke kratší tyčce.
56'
Živojinovič vypálil z pravé spojky přes protihráče k bližší tyči.
55'
Štěrba na pravém křídle, Živojinovič na pravé spojce, na hřišti je tak Kezič.
55'
Hosté vůbec nezakončili a znovu se budou bránit.
54'
Rozpohybovanou obranu soupeře překonal Živojinovič z druhé vlny na pravé spojce k zadní tyči.
54'
Hlípala snížil z pravé spojky kolem dvou soupeřů.
53'
J. Flajsar poslal balón do pravé části branky.
53'
Bránění v brankovišti proti levé spojce znamená sedmičku pro domácí celek.
53'
Stein zakončil z levé spojky k druhé tyči střelou, která celkem postrádala razanci.
52'
Štěrba neuspěl po výměně Brna mezi třemi tyčemi.
52'
Snad do tří hráčů šel Štěrba na pravé spojce a vynutil si dvojku pro Václava a ještě k tomu sedmičku.
51'
Ztráta hostů na pravé spojce a do útoku tak míří domácí celek.
51'
Štěrba následně přetlačil Václava na střední spojce a domácí vedou o dvě branky.
50'
Václav fauloval Štěrbu na pravé spojce.
50'
49'
Koubek narval míč k pravé tyči a hosté prohrávají už pouze o branku.
49'
Sedmička pro hosty.
49'
Za stržení Hlípaly na levé spojce dostává Veselý dvě minuty.
49'
Koňařík kryl zakončení z pravého křídla po nahrávce z devítky.
48'
Nepřesnou střelu Živojinoviče z levé spojky trestá Kučera ze samostatného úniku.
48'
Jednu takovou přidali hostující hráči.
47'
Sledujeme zápas s velkým množstvím ztrát na obou stranách.
47'
Jenže domácí neproměnili trhák.
47'
Hlípala zakončil z levé spojky vedle zadní tyče.
46'
Domácí se neprosadili a na tahu jsou tak hosté s Hlípalou na levé spojce.
46'
Jenže také hosté ztrácejí balón a nyní postupuje domácí celek na branku Brna.
45'
Následně faul Sekuliče na šesti metrech.
45'
Faul na levou spojku domácích.
44'
Vynikající Schams rukama proti střele Koubka ze střední spojky do pravé šibenice.
44'
Oddechový čas pro hosty.
44'
Domácí si vůbec nerozuměli na levé straně a přišli o míč.
43'
Štěrba si naskočil na pravém křídle na pas Živojinoviče z pravého křídla a mířil k zadní tyči.
42'
Průraz hostující pravé spojky.
42'
Štěrba umístil sedmičku levačkou k levé tyči.
42'
Sedmička po faulu na Živojinoviče na pravé spojce.
42'
Štěrba nedosáhl na pravém křídle na sražený balón.
41'
Zablokovaná střela hostující pravé spojky.
40'
Kučera šel na levé spojce do dvou hráčů a získal volný hod.
40'
Štěrba poté zahodil vyloženou šanci, když po dlouhém pasu byl osamocený před brankářem.
40'
Sudí postřehli útočný faul hostů na šestce.
39'
Faul na Václava na devítce na konto Ptáčníka.
39'
Melichar dohrál z pravé spojky do pravého křídla na Štěrbu, ale ten nepřekonal Koňaříka.
38'
Brno snižuje z levé spojky.
38'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Luboš Hlípala).
38'
Melichar poslal míč na pivota Sekuliče, ten se odpoutal od Hlípaly a mířil k levé tyči z šestky.
37'
Střela ze země v podání Hlípaly na levé spojce už končí v síti.
37'
Domácí obrana zablokovala podstřel z pravé spojky.
37'
Melichar nahrál na levou spojku Kezičovi a ten procedil míč ke vzdálenější tyči.
36'
Havlát kontroval z pravé spojky na druhou tyčku.
36'
Nahrávku Keziče z pravé spojky přetavil v přesné zakončení Sekulič na pivotu.
35'
Petrovič utekl všem a poslal balón ze středu k pravé tyči za brankáře.
35'
Hosté si pomohli faulem, devítka.
34'
Koňařík si stoupl k přední tyči proti zakončení z levé spojky.
34'
Hlípala z výskoku na střední spojce přes blok uklidil míč k levé tyči.
33'
Kezič poslal z pravé spojky na zadní tyč brankáře na druhou stranu.
33'
Hosté ani nevystřelili při svém útoku a už se znovu brání.
32'
Po nepřesném zakončení z levé spojky se balón odrazil na levé křídlo a Skalický dostal balón za Koňaříka.
31'
Útočný faul Živojinoviče na levé spojce, ale hosté ihned ztratili balón.
31'
Po výhozu Sekuliče jdeme do druhého poločasu.
31'
Nové Veselí vede o gól po poločase. Vstřelilo hodně branek z brejků. Drží jej velice dobrý Schams. Největší problémy mu dělá zatím Václav na spojce. K vidění je celkem dost ztrát na obou stranách. Utkání chybí i větší emoce. Domácí budou ve druhém poločase útočit na svojí třetí výhru v sezoně. To hosté nebudou chtít připustit druhou prohru v ligovém ročníku.
30'
30'
Mičola reagoval trefou z brejku k levé tyči.
30'
Melichar pálil ze střední spojky vedle levé tyče.
30'
Navíc Schams vykopl pravou nohu proti střední spojce.
29'
Štěrba poslal svůj únik k levé tyči.
29'
Stein míjí levou tyč ze střední spojky.
28'
Kezič dostal kartu za držení dresu na devíti metrech.
28'
Kezič začal dohrávku do pravého křídla, kde si Štěrba vyskočil pro zakončení o zem.
27'
Kroky Mičoly ihned po zisku míče a snaze o poslání Burgeta na pravé straně do brejku.
27'
A Hlípala z levé spojky.
26'
Bartůněk skóroval z trháku.
26'
Steinovu střelu z pravé spojky lapil Schams na přední tyči.
25'
Živojinovič prorážel na pravé spojce po nahrávce Melichara.
25'
Burget si naskočil na pravém křídle na pas Koubka z pravé spojky, ale Schams byl připravený.
24'
Vynikající Koňařík proti zakončení z pravé strany a souboji tváří v tvář.
24'
Schams si poradil s podstřelem ze střední spojky.
23'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Vít Kučera).
23'
Veselí se hodně trápilo v postupném útoku, Brno bylo agresivní, ale nakonec vše ukončil zásah Mir. Štohanzla z pivota.
23'
Ještě když hostující levá spojka mine první tyč.
22'
Zaváhání Ptáčníka nepotrestal Burget únikem po pravé straně, Schams teď podržel svůj celek.
22'
21'
Havlát překvapil všechny gólem ze spojky pod víko, brankář jen máchl rukama.
20'
Melichar posunul míč na levou spojku, ale rozběhnutý Živojinovič trefil nohu brankáře.
20'
Steinova levačka byla lepší než Schams.
20'
Po faulu na levé straně se hází sedmička proti domácím.
19'
Prakticky ihned poté mají hosté šanci dokonce na vyrovnání.
19'
Stein si k sobě přitáhl protihráče a Mičola byl poté na šestce sám před brankářem.
18'
Stein je na hrací ploše, na pravé spojce by měl být Kučera. Na pravém křídle poté Burget.
18'
L. Bartůněk ještě utekl po levé straně Václavovi a poslal balón do horní části branky. Brno si vezme timeout.
18'
Melichar s Ptáčníkem dohráli akci ze spojky na pivota Sekuliče a domácí vedou.
17'
Schams si hlídal zakončení Hlípaly z levé spojky u dlouhé tyče.
17'
Hlípala byl držený zhruba na devíti metrech.
16'
Ale pak byl na dorážku z šestky úplně sám na hranici brankoviště.
16'
Štěrba poslal sedmičku do nohy brankáře.
15'
Jeden z domácích hráčů byl faulovaný Hlípalou na šestce a bude z toho další sedmička.
15'
Živojinovič ještě dostává dvojku.
14'
Kučera i přes faul Živojinoviče propálil brankáře ze střední spojky mezi nohama.
14'
Štěrba vyrovnal levačkou do levé poloviny branky.
14'
Ptáčník šel na levé spojce do souboje s Václavem a získal sedmičku.
13'
Pivot hostů fauloval na šestce a balón tak drží rozehrávající Schams.
13'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
13'
Po přihrávce Živojinoviče pověsil Ptáčník míč z levé spojky do kratší šibenice.
12'
Hlípala nezaváhal při brejku tři na jednoho z levé strany k tyči po velké chybě soupeře na spojce.
12'
Další podstřel Václava z pravé spojky chytil Schams na bližší tyči.
11'
Podstřel Václava ze střední spojky byl tečovaný bránícím hráčem vedle levé tyče.
11'
Brno jde do postupného útoku s Václavem či Koubkem.
11'
Útočný domácí faul na pravé straně.
10'
Koubek viděl kartu za faul na pivota.
10'
Petrovič přidává branku z pivota.
9'
Ptáčník pálil z devítky k pravé tyči, ale tam skočil brankář.
9'
Václav se protáhl na pravou spojku do druhé vlny při přihrávce Hlípaly a je srovnáno.
8'
A opět trhák Štěrby končí brankou.
8'
Václav pokazil nahrávku na pravé straně.
8'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
8'
Schams poslal na pravou stranu do trháku zakončujícího Štěrbu.
7'
Píská se faul na Hlípalu na devítce.
7'
Koňařík se činil proti zakončení ze spojky k levé tyči z pohledu střelce i následné dorážce Skalického z levého křídla.
6'
Faul na Živojinoviče na pravé spojce, devítka.
6'
Hlípala poslal míč z levé spojky na vzdálenější tyčku.
5'
Živojinovič minul tři tyče levačkou na pravé spojce.
4'
Václav pokořil Schamse ze střední spojky k pravé tyči do protipohybu.
4'
Živojinovič si naběhl na pravou spojku do druhé vlny, byl důrazný a zakončil k druhé tyči.
3'
Václav měl na pravé spojce proti sobě tři hráče, přesto srovnal.
3'
Na druhé straně zazvonila branková konstrukce hostující svatyně.
3'
Schams kryje střelu z levé spojky na zadní tyč.
1'
Skalický skóroval z levého křídla.
2'
Domácím nefungovala dohrávka z levé spojky na pivota Sekuliče.
2'
Domácím pomohla tyč proti zakončení z výskoku na levé spojce, útok Brna končí.
1'
Ptáčník vystoupil proti střední spojce a fauloval ji.
1'
Domácí postavili obranu 0:6.
1'
Petrovič obstaral výhoz, hosté útočí z levé strany.
1'

TJ Sokol Nové Veselí: Schams (C), Šimovček, Studený – Skalický, J. Flajsar, Veselý, Strejček, Živojinović, Bartůněk, Melichar, Sekulić, Mir. Štohanzl, Štěrba, Kezić, Najman, Ptáčník.

SKKP Handball Brno: Koňařík, B. Pšenica – Hlípala, Václav, T. Mičola, Havlát, Koubek, Petrović, Drápela, Burget, Kučera, Popelka, Vaněk, Stein, Havránek.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Brno je po dvou kolech na osmém místě, když v Hranicích prohrálo 24:31 a doma poté porazilo Litovel 22:20. Domácí před sezonou vyměnili trenéra a nově mužstvo vede Andrej Titkov, rodák z Krasnodaru a bývalý kouč Zubří. V brance sází Titkov na Pšenicu a Koňaříka. Pšenica oblékal dříve dres Litovle před jejím sestupem z extraligy. Koňařík působí v Brně druhou sezonu po příchodu z Lovosic. Tým poté spoléhá na Hastíka na spojce. To je hráč, který dříve patřil Hranicím. Co se týče pohybů v kádru, tak zmínit můžeme ještě příchod Vaňka z Karviné.
Nové Veselí má za sebou úspěšnou extraligovou premiéru. V domácím prostředí přemohlo 23:22 Frýdek-Místek. Trenér Hladík uznal, že mužstvu chyběla hodně spojka David Melichar. Ve druhém kole však dokázalo vyhrát překvapivě v Zubří 27:25.

Jednou z hlavních postav týmu byl Vít Schams. Kapitán a člověk, který by mohl chytat i za reprezentaci. Avšak Tomáš Mrkva, Martin Galia či Artur Adamík jsou těžkou konkurencí pro jedničku Nového Veselí.

Co se týče pohybů v týmu po poslední sezoně, tak odešel Kupa do Lovosic, Nové Veselí už nemá právo na spojku Chosika. Citelnou ztrátou je poté přesun Dolejšího do Jičína.

Nové Veselí tak nepatří k favoritům tohoto ligového ročníku. Uvidíme, jestli se dostane do play-off. K němu mělo blízko před dvěma lety ve své nováčkovské soutěži. Jenže pokazilo konec základní části a zahrálo si tak jen play-out. Poslední sezona se hostům úplně moc nepovedla a trenér Hladík chvílemi přiznával, že jeho družina bojuje o záchranu.
Delegát ČSH = Petr Novák
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola házenkářské extraligy mezi Novým Veselím a Brnem. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.