Házená - Extraliga muži - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hranice : Královo Pole - 17. března 2018   10:30

Hranice
Hranice
21'   • 24'   • 26'   • 27'   • 29'   • 33'   • 34'   • 44'   • 54'   • 56'   • 57'
24:24
(14:11)
Královo Pole
24'    • 25'    • 26'    • 31'    • 42'    • 42'    • 44'    • 45'    • 46'    • 49'    • 50'    • 50'    • 54'
Hranice
Bavlnka, Kučerka – Stržínek, Zemánek, Jan Šmíd, Salvet, Bechný, Hub, J. Mičola, Tůma, Indrák, Kozlovský, Pernička, Mičkal.
Bečička, Horák
Koňařík, Pšenica – Adamčík, Burget, Cabá, Cáb, Dostalík, J. Hanták, M. Hanták, Hastík, Havlát, Hlípala, Kučera, Petrović, Stein, Václav.

To je ode mě pro dnešek vše, na počtenou.
Nakonec to bylo drama až do konce! Cement se ve druhém poločase zhoršil, Brno zlepšilo a stáhlo pětibrankovou ztrátu. Dokonce si vypracovalo i menší náskok, ale nakonec to na výhru nestačilo. V posledních vteřinách mohl rozhodnout Mičkal, ale při dorážce přešlápl, a tak oba dva týmy berou bod, což pro ně není vzhledem k vyhlídkám pro play-off ideální.
60'
Zápas skončil.
60'
Domácí se chvíli radovali z rozhodující braky potom, co Tůmovu střelu vyrazil Pšenica jen k Mičkalovi, ale ten z dorážky přešlápl, a tak dnešní duel končí remízou!
60'
Odpískána pasivita, posledních 17 vteřin a Hranice si berou oddechový čas.
60'
Brno se stále nemůže dostat ke střele, posledních 25 vteřin!
60'
Pasivita hostů.
59'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Hosté kombinují, ale nemohou se dostat ke střele.
59'
Stržínek při proskoku přešlápl a dvě minuty před koncem může jít do vedení Brno.
58'
Havlát vypálil k pravé tyči a je znovu srovnáno. Máme zaděláno na pořádné drama.
58'
Další sedmička pro Brno!
57'
Magrla dává další branku Hranic.
56'
Opět skvělý Kučerka, který pokryl zakončení z křídla mezi nohy a kombinuje Cement.
56'
Kučerka kryje sedmičku Josefa Hantáka! Avšak Brno je u míče, domácí v pěti.
56'
Avšak domácí jdou dokonce do čtyř, navíc Kučerka čelí další sedmičce.
56'
Znovu Tůma a je srovnáno!
55'
V oslabení je to těžké pro Cement, pasivita.
55'
Hranice se zatím nemohou dostat ke střele.
54'
Kučerka znovu překonán Josefem Hantákem.
54'
Ale domácí ihned srovnávají, Tůma pěkně vypálil ze spojky.
54'
Josef Hanták bez problémů zakončuje k tyči technickou střelou.
54'
Zemánek udělal to nejhorší, co mohl. Zatáhl hostujícího střelce a kromě vyloučení je tu i sedmička pro Brno.
54'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Zemánek).
53'
Mičkal zakončil k levé tyči a je opět srovnáno.
53'
Ještě jedna sedmička pro Hranice! Házet bude Mičkal.
52'
Magrla neproměnil sedmičku! Pšenica vyráží nohou, avšak Cement zůstává u míče.
52'
Stržínek vybojoval pro domácí sedmičku.
52'
Kučerka si poradil se střelou z křídla a dopředu jde Cement.
51'
Magrla dává ze sedmičky gól.
51'
Sedmička pro Cement, navíc počet hráčů na palubovce se srovná.
50'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice.
50'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno.
50'
Hostující spojka se dokázala probít přes obránce a i když byla faulována, zakončila v pádu přesně.
50'
Další pěkný průnik Stržínka, ale domácí spojka nedokázala zakončit.
50'
Stržínek se sice probil přes obránce, ale zakončil až po odpískání.
49'
Brno se neprotlačilo středem k zakončení, dopustilo se prorážení.
49'
Ani tento útok se Hranicím nepovedl a Hastík lobem z proskoku srovnává!
48'
Avšak hosté se dopustili prorážení, a tak Cement může znovu odskočit.
48'
Kozlovský netrefil bránu a Brno může srovnat.
47'
Oddechový čas pro domácí.
47'
Tak ještě ne! Opět laciná ztráta Hranic a hosté vyrazili dopředu, rychlý brejk ale vychytal Kučerka.
46'
Hosté definitivně odčarovali Kučerkovo kouzlo a dávají branku opět z levé spojky!
46'
Pšenica kryje střelu ze spojky a u míče je znovu Brno.
45'
Stržínek vysoko přestřelil a z brejku hosté znovu snižují!
44'
Brno ihned snižuje z proskoku.
44'
Ale domácí se nakonec zvládli prosadit tvrdou ranou ze spojky.
43'
Domácí kombinace teď drhnou. Brno zřejmě našlo recept na svého soupeře a ještě se hodlá porvat o body.
42'
Laciná ztráta Hranic a Brno znovu snižuje, z brejku se trefuje Hastík!
42'
Václav se probil přes obránce a zakončil k tyči.
41'
41'
Pšenica si připisuje dobrý zákrok a Brno se bude snažit o snížení.
40'
Kučerka opět podržel domácí, ti se však připravili o míč nepřesnou přihrávkou.
39'
Technická chyba Hranic.
38'
Hosté sice snížili, ale za domácí se ihned prosadil Bechný a je to opět o pět.
37'
Z levého křídla nyní však domácí zakončili jen do tyče.
36'
Střela Hantáka sražena ke Kučerkovi a dopředu jde opět Cement, domácí kontrolují vypracovaný náskok.
35'
Magrla sedmičku znovu proměňuje střelou k pravé tyči.
35'
Znovu skvělý Kučerka a domácí následně vybojovali sedmičku!
34'
Tůma dává další branku Cementu.
33'
Kučerka si připisuje dobrý zákrok a dopředu jdou znovu Hranice.
33'
Na sedmičku si Pšenica sáhl, ale vytěsnit ji nedokázal.
32'
Hostující brankář si poradil se střelou z křídla i s dorážkou, ale je z toho sedmička pro Hranice.
31'
Hosté snižují střelou ze spojky.
31'
Signalizovaná pasivita Hranic a Indrák přestřelil.
31'
V úvodu druhé půle kombinuje Cement.
31'
První půli zvládly lépe Hranice, které si vypracovaly náskok a držely ho po celý poločas. V jednu chvíli se sice Brno dotáhlo na rozdíl jediné branky, ale Cement opět odskočil. Domácí excelují zejména v obraně, a to díky skvělému Josefu Kučerkovi, který dělá značné problémy hostujícím střelcům.
30'
30'
Tůma ze spojky nepřekonal brankáře, dopředu ještě šli hosté, ale obrana Cementu už branku neobdržela.
30'
Jeden z hráčů Brna je vyloučen za faul při průniku Perničky.
30'
Hanták technickou střelou o zem uspěl a snižuje v závěru, posledních 30 vteřin první půle.
30'
Dostalík faulován na pivotu, hosté mají k dispozici přesilovku i sedmimetrový hod!
29'
Pěkně sehraná přesilovková akce a Stržínek měl volné místo na proskok a zakončení.
28'
Hosté nakonec nezakončili a musejí se bránit.
28'
Pasivita Brna.
27'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno.
27'
Hezká akce Hranic na pivota, který byl ještě při zakončení faulován, ale přesto proměnil.
27'
Petrovićovi nesedla střela ze střední spojky av vysoko přestřelil.
26'
Domácí zakončovali úspěšně ze spojky.
26'
Jan Šmíd neprostřelil brankáře a z brejku snižuje už na rozdíl jediné branky Stein!
25'
Rychlá akce hostí z křídla a je opět sníženo.
24'
Tomáš Pernička vypálil ze spojky přesně k tyči.
24'
Zákrok si připsal i hostující brankář a následně snížil z brejku Hanták.
23'
Václav vypálil ze střední spojky, ale Kučerka opět natáhl svou nohu a výborně zasáhl. Hosté nevědí kudy na brankáře Hranic.
22'
Znovu skvělý Kučerka! Burget se utrhl do brejku, ale domácí brankář zatím chytá výtečně.
21'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice.
21'
Krásná kombinace Brna a Cáb zakončil křídla střelou o zem k tyči.
20'
Václav proskočil obranou, ale narazil opět na připraveného Kučerku!
19'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Salvet).
19'
Domácí se sice dopustili technické chyby, ale rychlý brejk pokryl Kučerka.
18'
Kučerka si poradil se střelou ze spojky a Cement míří dopředu.
17'
Brno u míče a kombinuje, domácí brankář už si připsal několik dobrých zákroků, ale Hranice se nemohou dostat k míči.
15'
Opět jsme viděli dvě rychlé akce a po jednom golu na obou stranách.
15'
To už neplatí, protože Brnu vyšla střela z dálky k tyči.
14'
Rychlá akce domácích končí osmou branku. Domácí si tak stále hlídají čtyřbrankový náskok.
13'
Střela z dálky končí v domácí brance. Opět je to tak jen o tři branky.
13'
Přesnou střelou k tyči domácí navyšují svůj náskok už na čtyři body.
12'
Domácí hráči teď přidávají šestý gól. Brno ale hnev vzápětí odpovídá.
11'
Omlouváme se za menší technické problémy. Aktuální stav v jedenácté minutě je 5:2.
1'

TJ Cement Hranice: Bavlnka, Kučerka – Stržínek, Zemánek, Jan Šmíd, Salvet, Bechný, Hub, J. Mičola, Tůma, Indrák, Kozlovský, Pernička.

SKKP Handball Brno: Chalupa, Žingor – Bukovský, Fulnek, Jan Gřes, Hanus, Hardt, Holbein, Mráz, Mynář, Petřík, Rachač, Střelec, Švébiš, Unger, Zima.

Rozhodčí: Bečička, Horák.
Vzájemné souboje, to je to, co pasuje v dnešním duelu Hranice do role favorita, Cement totiž ovládl posledních pět střetnutí těchto soupeřů. V této sezóně dokázal v Brně zvítězit 28:26. Dokáží Brňané tuto nelichotivou sérii zlomit? Kdo udrží naději na postup do play-off? Šanci probojovat se do čtvrtfinále už bude mít jen vítěz.
Hranice po minulé nevydařené sezóně opět budou mít co dělat, aby se probojovali do čtvrtfinále. Aktuálně jsou na devátém místě s tříbodovou ztrátou na osmý Frýdek-Místek, na kontě mají 14 bodů (7 výher, 12 proher) a skóre 498:517. Cementu se poslední zápasy příliš nepodařily. Nejprve schytal sérii čtyř porážek v řadě, navíc vypadl v domácím poháru, na konci února se však začal zvedat, když v důležitém souboji porazil 28:22 Jičín, následně nestačil vedoucímu Zubří 28:34, poté dokázal vyzrát nad posledními Strakonicemi 40:28, ale naposledy mu nedala šanci pražská Dukla, která doma zvítězila 30:20.
Hranice nemají v týmu žádného střelce z elitní třicítky nejlepších zakončovatelů. Nejvíce gólů tohoto celku vsítil Marek Tůma (61), 54krát se trefili Michal Indrák a Tomáš Pernička.

Brno rovněž nezažívá úplně povedenou sezónu a čtvrtfinále má hodně daleko, v posledních třech kolech by muselo získat plný počet bodů a doufat v zaváhání Jičína nebo Frýdku-Místku, na osmičku totiž ztrácí ještě o bod více než Cement. Celek z moravské metropole totiž vyhrál jen šestkrát a jednou remizoval, má záporné skóre 530:559, horší obranu mají pouze Strakonice. Z posledních pěti zápasů SSKP vyhrálo jediný. Nejprve nestačilo 25:30 na Jičín, doma podlehlo 24:27 Zubří, dokázalo doma udolat 33:32 Strakonice, ale následně prohrálo 30:32 s Duklou a naposledy 29:34 s Kopřivnicí.
Nejlepším střelcem Brna je spojka Jozef Hanták, který zaznamenal už 103 gólů. O osm branek méně vsítil Viktor Hastík.
Přeji krásné sobotní dopoledne, vítejte u prvního zápasu 20. kola Strabag Rail extraligy házené mužů, ve kterém v boji o play-off TJ Cement Hranice vyzve SSKP Handball Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.