Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Kopřivnice - 15. dubna 2018   17:00

Lovosice
Lovosice
2' Klimt  • 6' J. Motl  • 11' Malý  • 14' Malý  • 16' Malý  • 16' Bouček  • 17' Bouček  • 18' Bouček  • 20' Malý  • 23' Sýkora  • 26' Malý  • 27' J. Motl  • 27' J. Motl  • 29' Jelínek  • 32' Sýkora  • 34' Malý  • 37' Sýkora  • 39' Sýkora  • 41' J. Motl  • 42' Klimt  • 49' J. Motl  • 50' J. Motl  • 52' J. Motl  • 55' Klimt  • 56' Bičiště  • 58' Klimt  • 59' Klimt  • 60' Klimt
30:25
(16:14)
Stav série: (2:0)
Kopřivnice
Kopřivnice
3' Střelec   • 7' Bukovský   • 8' Švébiš   • 8' Hardt   • 15' Rachač   • 16' Holbein   • 17' Rachač   • 22' Bukovský   • 28' Rachač   • 40' Střelec   • 40' Švébiš   • 42' Petřík   • 44' Střelec   • 45' Unger   • 55' Bukovský   • 56' Švébiš   • 57' Hanus   • 58' Jan Gřes   • 60' Hanus
Lovosice
Valášek, Vychodil.Delegát: Štrebl
SH Chemik
721 diváků
Kopřivnice

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním vítězství Lovosic vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
Dnešní utkání sledovalo 721 diváků.
Máme za sebou druhé čtvrtfinálové střetnutí mezi Lovosicemi a Kopřivnicí. Po celý druhý poločas si dokázaly Lovosice držet potřebný brankový odstup od svého čtvrtfinálového soupeře, který především dnes nedal výhru "zadarmo". Oba celky dnes hodně podrželi brankáři, kteří si připsali nespočet úspěšných zákroků. Lovci, jak si domácí říkají, vedou v sérii 2:0 a k postupu do semifinále jim stačí udělat poslední krok, který bývá někdy nejtěžší. Na půdě Kopřivnice tak budeme mít možnost sledovat určitě další velmi vyrovnaná utkání.
HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice 30:25 (16:14)
Nejvíce branek: Motl 9/2, Malý 6, Klimt 6 – Hanus 4, Švébiš 4, Petřík 4/4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/4. Vyloučení: 5:2. ČK: Franc – Holbein. Diváci: 721.
60'
Posledním střelcem zápasu byl ale nakonec Václav Klimt, který sekundu před závěrečnou sirénou poslal míč za záda Žingora.
60'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Petr Unger).
60'
Jan Hanus ještě v závěru upravuje kosmeticky výsledek.
60'
Domácí se snažili o pohlednou nahazovačku z Motla na Malého. Druhý jmenovaný ale nedokázal zpracovat míč před dopadem do brankoviště.
60'
Probíhá poslední minuta druhého poločasu.
59'
Hanus z nadějné pozice po seběhu z pravého křídla na pravou spojku netrefuje trestuhodně domácí bránu.
59'
Hardt je v pořádku, odkulhal po svých na střídačku a hra pokračuje.
59'
Po této akci zůstává ležet na hrací ploše Filip Hardt. Rozhodčí přerušují hru.
59'
Ale to by nesměli mít Lovosice ale Klimta, který podruhé v krátkém sledu dokázal propasírovat z brankoviště míč do brány soupeře.
58'
Jan Gřes ale velmi rychle snižuje za hosty.
58'
Klimt si s míčem doběhl netradičně až na brankoviště, odkud prudkou střelou orazítkoval tyč, od níž se míč odrazil do sítě Kopřivnice.
57'
Dalším hráčem, který dnes nedohraje utkání, se stává Jan Holbein (Kopřivnice). Jeho zákrok na Jelínka je rozhodčími odměněn červenou kartou.
57'
Hanusův oblouček z pravého křídla skončil pouze na tyči. Tato branka jde ale na vrub Adamíka, který mohl míč zachytit, neboť se míč pomaličku kutálel po brankové čáře, dokud ji nepřekonal. Adamík pouze přihlížet.
56'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Kopřivnice.
56'
Lubomír Vermiřovský sahá po posledním oddechovém času, který má k dispozici.
56'
Bičiště se poprvé v zápase prezentuje úspěšnou dělovou ranou, která se zastavila až v horním rohu hostující brány!
56'
A nakonec ze závěru zápasu může být pořádná zápletka. Švébis snižuje na rozdíl pouhých 4 branek.
55'
To už ale neplatí. Bukovskému se povedlo tuto nelichotivou bilanci přerušit.
55'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Václav Klimt).
54'
Na straně Kopřivnice se nedaří překonat střeleckou nemohoucnost. Rachač je dalším hráčem, který si vylámal zuby na Adamíkovi, který v posledních minutách výrazně zlepšil svůj pohyb v brankovišti.
53'
Bičiště dokázal zblokovat střelu soupeře na sklonku třiadvacáté minuty.
53'
Malý si seběhl z pravého křídla na střed, aby z této pozice vypálil vstříc bráně Kopřivnice. Žingor byl připraven se zákrokem.
52'
To už ale neplatí po pohledném technickém zakončení Motla, jehož střela znamená navýšení vedení na rozdíl pěti branek.
52'
Před Bukovského dopadl odražený míč, kterého se ihned ujal a zkoušel překonat Adamíka. Domácímu brankáři pomohla konstrukce brány a rozdíl ve skóre je tak nadále čtyřbrankový.
51'
Pro útočný faul na brankovišti v podání pivota Lovosic se na útočnou polovinu mohou vydat hráči Kopřivnice.
50'
Klimt si všiml prázdné brány Kopřivnice. Tato informace ihned putovala k Motlovi, který neváhal a vyslal střelu přes celé hřiště do opuštěné klece Kopřivnice.
50'
Rachač už měl napřaženo ke střele, v tom mu ale zabránil Bičiště, který k němu velmi rychle přistoupil a znemožnil zakončit.
49'
49'
Oddechový čas pro Kopřivnici.
49'
Ne! Po nepřesné rozehrávce skončil míč pouze v autu, čehož Lovci využili v trhák Motla. Domácí kanonýr se v této pozici mýlí málokdy.
49'
Už necelých pět minut se hraje bez vstřelené branky. Přetrhnou tuto sérii hosté?
48'
A navíc si zahrají Lovosice přesilovou hru. Hanus (Kopřivnice) přehnal důraz při bránění Sýkory a rozhodčí ho vyloučili na dvě minuty.
48'
Pro kroky ale domácí o míč přichází. To je ale nemusí mrzet, jelikož Hanus nedokázal střelou po zemi překonat Adamíka.
47'
Žingor dokázal zlikvidovat střelu Jelínka z deseti metrů. Ale jelikož jeho spoluhráč sáhl pro míč do brankoviště, je míč přiřčen zpět domácím, kteří se tak mohou pokusit o vstřelení branky, která by znamenala vedení o tři branky.
46'
Hardt se dožaduje odpískání sedmimetrového hodu po svém zakončení. Rozhodčí ale v souboji s Landou neviděli zákrok za hranicí pravidel. A jelikož skončil oblouček Hardta pouze na tyči, hrát budou Lovosice.
46'
Adamík dvakrát po sobě v krátkém sledu zlikvidovat střelecké pokusy soupeře. Přesto zůstává Kopřivnice u míče.
45'
Ten ale do teď úspěšný Motl nedokázal proměnit, proti jeho zakončení zakročil Chalupa, který přišel do brankoviště pouze na sedmimetrový hod.
45'
Jeden z domácích hráčů si došel do brankoviště pro faul. Následuje sedmimetrový hod.
45'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Lovosic.
45'
Kopřivnice stáhla za posledních 3 minuty náskok soupeře z 6 branek na pouhé dva. Trenér Lovosice, Milan Berka, reaguje oddechovým časem.
45'
Unger si všiml zcela prázdné brány Lovosic při oslabení, a nebyl už pro něj problém poslat míč do sítě soupeře.
44'
Při dalším pokusu se to povedlo až Martinu Střelcovi, který upravuje skóre na snížení o tři branky.
44'
Ani jeden celek nedokázal prostřelit muže hájící své svatyně.
43'
Kopřivnice přidává další branku a rázem je skóre z pohledu Kopřivnice zase o něco veselejší.
42'
Společně se vstřelenou brankou je vyloučen Jiří Motl (Lovosice).
42'
Petřík dokázal zakončit velmi rychlý protiútok svého týmu i přes tři bránící hráče a snížit na rozdíl pěti branek.
42'
Proti Klimtovi se sice postavila hned trojice bloků, i přesto dokázal domácí hráč poslat míč mezi nohama Žingora do sítě Kopřivnice.
41'
Za domácí na obdrženou branku ale odpovídá nejlepší střelec Strabag Rail extraligy Jiří Motl. I díky němu vedou Lovci stále o 5 branek.
40'
Situace 2 na Adamíka nemohla skončit jinak, než brankou v podání hostů, za které byl úspěšný Švébis.
40'
Střelec ale kontruje rychlým protiútokem, při kterém propasíroval míč za záda Adamíka.
39'
Hrdina posledních sekund v dresu Lovosic, Miloslav Sýkora, přidává další jubilejní dvacátou branku Lovosic.
39'
Žingor si všiml zcela opuštěné brány Lovosic a pokusil se obloučkem přes celé hřiště skórovat. Míč skončil těsně vedle!
38'
Motlovo zakončení končí vysoko nad bránou kopřivnické brány.
38'
Hosté nepřesnou hrou přichází o míč. Lovosice mohou ušetřit drahocenné sekundy na útočné polovině.
37'
Václav Franc (Lovosice) dnes utkání do konce nedohraje. Od rozhodčích po konzultaci s delegátem utkání obdržel třetí dvouminutové vyloučení, a tedy následně červenou kartu po kolizi s Bukovským a musel předčasně do sprch.
37'
Sýkora si našel na levém křídle místo pro náskok do brankoviště, aby vypustil míč těsně před dopadem na vzdálenější tyč. Míč končí v síti.
36'
Adamík si ale poradil s nepříliš prudkou střelou Bukovského z brankoviště. Následně zachytil míč Malý, který se nechal raději faulovat, aby mohl v klidu rozehrát na své spoluhráče.
35'
Velmi tvrdý souboj s Holbeinem podstoupil na brankovišti Bouček, přesto je vyloučen Václav Franc (Lovosice). Lovosice budou hrát minimálně dvě minuty v oslabení.
34'
Velmi dlouhou vzdálenost překonal Malý ve vzduchu, aby v konečném důsledku poslal míč do sítě Kopřivnice. Domácí vedou o čtyři branky.
34'
Sýkora se ocitl v další velké šanci na skórování, tentokrát ale poslal míč příliš daleko vedle brány.
33'
Hostující hráči nedokázali i přes pasivitu nalézt recept na domácí obranu. Míč tak pro pasivitu získávají Lovosice.
32'
Za to Sýkora na levém křídle dokázal nalézt volné místo mezi tělem brankáře a levou tyčí.
32'
Adamík si na úvod druhého poločasu připisuje dvojzákrok. Ze středu nejprve neuspěl Bukovský, aby vzápětí z dorážky neuspěl ani Střelec.
31'
Jelínkova střela, která mířila Žingorovi mezi nohy, byla reflexivně lapena. O míč se následně postarali obránci hostujícího celku.
31'
Do druhého poločasu vstupují na rozehrávce Lovosice.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:48.
Od začátku zápasu byli ve vedení hráči Kopřivnice, kteří si dvakrát vytvořili náskok pěti branek. Pokaždé ale o tento náskok přišli, aby si nakonec domácí Lovosice vybudovali poločasový dvoubrankový náskok, se kterým odchází do šaten.
30'
30'
Stejně tak Adamík na druhé straně.
30'
Do pole naskočil Václav Klimt, který ihned vyzkoušel svou pověstnou dalekonosnou střelu. Žingor byl připraven se zákrokem.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Hosté ztratili po nepřesné přihrávce na útočné polovině míč. Ten putuje do útoku až z rukou Adamíka.
29'
Tentokrát se dalekonosnou střelou prezentoval domácí Roman Jelínek, který vrací Lovcům dvoubrankové vedení.
28'
Rachač na devíti metrech naznačil střelu, na kterou reagovala domácí obrana výskokem, následný výskok už nedokázala zachytit blokem, ale ani Adamík v bráně.
27'
Vzápětí přišlo vypíchnutí míče obranou domácích. Střelcem se stal stejný hráč jako v předchozím případě, tedy Jiří Motl, ikona domácího celku.
27'
Motlova střela po ruce z devíti metrů si našla cestu do kopřivnické brány.
27'
Útočný faul v podání pivota hostů za držení. Domácí se dostávají velmi snadno k míči.
26'
Hanus se na pravém křídle dožadoval po návratu Landy dalšího vyloučení domácího hráče. Tentokrát rozhodčí nevylučují a naznačují, že do hráče naběhl sám.
26'
Ujala se až střela Lukáše Malého v oslabení, který zamířil na hlavu brankáře. Žingor hlavou raději uhnul a nechal tak místo pro míč.
25'
Stejně tak na druhé straně hrací plochy neuspěl se zakončení Bukovský.
25'
Sýkora nedokázal proměnit svou šanci po náskoku do brankoviště z levého křídla.
24'
Petřík poslal nekompromisně míč k pravé tyči. Kopřivnice vede o jednu branku a navíc bude hrát přesilovou hru.
24'
Jan Landa je vyloučen na dvě minuty za vražení do naskakujícího protihráče. Navíc Kopřivnice bude zahrávat sedmimetrový hod.
23'
Pěkná akce v podání Miloslava Sýkory značí opět vyrovnání skóre.
23'
Žingor dokázal pravou rukou vyrazit střelu Lukáše Hrdličky, zakončujícího z brankoviště. Míč ale poputoval zpět do rukou domácích, kteří mohou pokračovat v akci.
22'
Nakonec to zkusil Marek Bukovský z kroku po rozehrávce volného hodu a Kopřivnice je zpět ve vedení.
22'
Domácí již poněkolikáté přerušují akci Kopřivnice. Hosté se ne a ne dostat na dostřel brány na vzdálenost aspoň sedmi metrů.
21'
Skvěle ale zafungovala obrana hostů, která nepustila Lovosice do zakončení. Jelínek sice zakončoval, ale s jeho střelou si Žingor poradil.
21'
Domácí přišli o míč, ale na půlící čáře přišel faul od Jana Holbeina (Kopřivnice), který vidí žlutou kartu. Lovosice zůstávají u míče.
20'
A je srovnáno! Franc na brankovišti uzmul míč a vyslal do trháku Malého, který srovnává stav na 11:11.
19'
Ten s přehledem proměňuje Jiří Motl a rázem je rozdíl ve skóre pouze jeden jediný gól.
19'
Ondřej Švébiš (Kopřivnice) stáhl k zemi Václava France a uviděl od rozhodčích žlutou kartu, se kterou přichází pro Lovosice navíc sedmimetrový hod.
19'
Hosté se nepřesnou rozehrávkou připravili o míč. Lovosice mohou snížit na rozdíl jediné branky, k tomu ale potřebují uspět v útoční fázi.
18'
Společně se vstřelenou brankou obdržel Miroslav Rachač (Kopřivnice) žlutou kartu za faul na proskakujícího Jiřího Boučka.
18'
Bouček se dokázal s míčem v ruce prokličkovat do zakončení, při kterém poslal Žingorovi míč mezi nohama do brány.
17'
Rachač se s míčem příliš nepáral, po zpracování šel do výskoku a zamířil milimetrově k levé tyči. Hrdlička byl na tuto ránu krátký.
17'
17'
Lubomír Vermiřovský nemůže jinak, než reagovat oddechovým časem.
17'
Tak to byla neuvěřitelná střelecká série v podání obou celků! Bouček dokázal v nestřeženou chvíli lapit míč, který si soupeř hodil o zem a pláchnout do osamoceného úniku, který s přehledem proměnil.
16'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček).
16'
Gól vstřelil tým KH Kopřivnice (Jan Holbein).
16'
Malý proměňuje trhák do levé části brány.
15'
Na devíti metrech napřáhl Rachač k dělovce, která se zastavila až v levém horním rohu domácí svatyně.
15'
S Motlovou střelou z kroku neměl Žingor v bráně Kopřivnice sebemenší problém.
14'
I tentokrát se k exekuci sedmimetrového hodu postavil Petřík a jako v předchozích dvou případech, byl úspěšný i tentokrát.
14'
Kopřivničtí mají k dispozici další sedmimetrový hod, tentokrát se faulem na brankovišti provinil Jan Landa.
14'
Malý si seběhl z rohu hrací plochy na pozici pravé spojky, odkud nečekaně vypálil vstříc bráně Kopřivnice. Míč si našel cestu až do sítě.
13'
Míč ze sedmimetrového hodu putoval do dolní části brány, kterou nedokázal Hrdlička pokrýt.
13'
Franc při střele soupeře fauloval a je vyloučen na dvě minuty. Navíc mají hosté k dispozici sedmimetrový hod.
12'
Ale neděje se tak, jedna z přihrávek letěla přímo do náruče protihráče. Do útoku se tak postupně vydává Kopřivnice.
12'
Navíc hosté při útočení proráží, míč tak putuje zpět do rukou Lovosických, kteří mohou snížit na rozdíl jediné branky.
11'
Malý na druhé straně hrací plochy předvedl rychle nohy a velmi slušný náskok do brankoviště. Rázem je rozdíl ve skóre pouhé dvě branky.
11'
Do brány se mezitím postavil Jan Hrdlička, který likviduje šanci Bukovského ze střední vzdálenosti.
10'
Rozhodčí přerušili hru pro nepovolené souboje na brankovišti mezi pivoty obou celků. Kopřivnice zůstává u míče.
10'
Lovosický kanonýr Motl nepohrdl sedmimetrovým hodem a snižuje vedení Kopřivnice na rozdíl tří branek.
9'
8'
Berka na vývoj reaguje oddechovým časem.
8'
Lovosice inkasují po gólu Hardta z trháku do dolní části branky.
8'
Přesunutí hry na pravou spojku, odkud napálil míč tvrdou střelou z šestky Švébiš za bezmocného Adamíka.
7'
Bukovský udeřil seběhem z pravé spojky na šesti metrech z druhé vlny.
7'
Hosté mají výhodu postupného útoku s Gřesem a Bukovským na spojce.
6'
Motl dostal míč z levé spojky za Žingora.
6'
Žingor vyhazoval míč do trháku, ale balón skončil až u Adamíka.
5'
Po chybě Klimta na levé spojce šli hosté do přečíslení, ale byly odpískané kroky na pravé straně.
5'
Petřík poslal nařízenou sedmičku k pravé tyči.
5'
Při rychlém brejku fauloval zprava Landa (LOV) za cenu žluté karty.
4'
Motl nahrával z pravé spojky na pravé křídlo, ale Malý neuspěl proti Žingorovi.
4'
Hosté vedou po trefě z levé spojky.
3'
Adamík inkasuje po zakončení z levého křídla na bližší tyč v podání Střelce.
3'
Domácí ani nevystřelili a Žingor vyhodil míč zpět do hry, v obraně domácích je hned připraven Landa.
2'
Po chybě hostů bude opět útočit domácí celek s Klimtem a proti obraně 1:5.
2'
Klimt z výskoku z levé spojky vsadil na razanci střelou k bližší tyči.
1'
Po nahrávce Bukovského vypálil jeden z hostů z levé spojky vedle kratší tyče podstřelem.
1'
Hosté měli výhoz zápasu.
1'

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, Sýkora, J. Motl, Stach, Bouček, Jelínek, Bičiště, Klimt, Konárik, Semerád, Karlovec, L. Hrdlička, Malý.

KH Kopřivnice: Kuba, Žingor, Chalupa – Střelec, Rachač, Jan Gřes, Petřík, Holbein, Unger, Hardt, Jonák, Švébiš, Očkovič, Hanus, Bukovský.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
Delegát: Štrebl.
Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Mojmír Valášek a Jaroslav Vychodil. V roli delegáta ČSH je přítomný Stanislav Štrebl.
První čtvrtfinálový zápas:

HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice 31:28 (12:9)

První zápas play-off mají za sebou i házenkáři Lovosic a Kopřivnice. Oba týmy se rvaly o první výhru a od prvního poločasu k ní měli blíže Lovci. Ani jejich vystoupení však na začátku nebylo přesvědčivé, o vedení 10:6 přišli nepřesnostmi v závěru poločasu, kdy Kopřivnice korigovala na 9:10, do druhé půle si ale přece jen domácí nesli tříbrankovou výhodu. Vyšel jim navíc vstup do druhé třicetiminutovky, rychle zvýšili náskok na osm branek 18:10 a přesto, že Kopřivnice opět manko stáhla na tři góly, Lovci si výhru pohlídali.

Nejvíce branek: Motl 8/2, Klimt 8, Sýkora 7 – Gřes 6, Bukovský 5, Holbein 4, Hanus 4. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/0. Vyloučení: 7:9 (ČK Mynář).
Vzájemné zápasy v základní části:

7. kolo
HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice 34:32

18. kolo
KH Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice 28:29
Přeji příjemné odpoledne všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu 2. zápas čtvrtfinálové série, ve které se střetává celek HK FCC Město Lovosice proti celku KH Kopřivnice. Utkání se odehraje od 17:00 hod. ve sportovní hale Chemik.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.