Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Lovosice - 18. února 2018   10:30

Plzeň
Plzeň
1' M. Ivancev  • 2' Šindelář  • 5' Jonáš  • 6' M. Ivancev  • 8' Chmelík  • 10' Poloz  • 15' Šíra  • 18' Šafránek  • 23' Cvikl  • 27' M. Ivancev  • 30' Šafránek  • 33' M. Ivancev  • 34' Šindelář  • 35' Cvikl  • 39' Šafránek  • 41' Šindelář  • 42' Šafránek  • 43' Poloz  • 47' M. Ivancev  • 48' M. Ivancev  • 57' Cvikl  • 58' Šindelář
23:30
(11:14)
Lovosice
Lovosice
3' Landa   • 4' Bouček   • 7' Landa   • 12' Klimt   • 15' Bičiště   • 16' Malý   • 17' J. Motl   • 19' J. Motl   • 20' Malý   • 23' Bičiště   • 26' Malý   • 30' Bouček   • 33' Klimt   • 34' J. Motl   • 38' J. Motl   • 40' Bouček   • 40' J. Motl   • 41' Bičiště   • 47' Sýkora   • 49' Bouček   • 51' Sýkora   • 53' J. Motl   • 55' Klimt   • 57' Klimt   • 58' Sýkora   • 59' Malý
Plzeň
Horáček, Novotný
SH Lokomotiva Plzeň
Lovosice

Lovosice poráží Plzeň 30:23. Domácí vstoupili velice dobře do zápasu, jenže většinu utkání dotahovali. Ve druhém poločase už hosté dominovali a berou z tohoto střetnutí dva body. Velice dobrý výkon podalo hostující pravé křídlo Malý. Za Talent neodehrál vůbec špatný zápas Cvikl. Západočeši udělali ve druhém dějství hodně ztrát. A tak Milan Berka a jeho mužstvo vítězí v Plzni.
60'
Ještě si Šíra a Poloz vyměnili míč.
60'
Po nahrávce Jelínka trefil Klimt z výskoku z levé spojky nohu brankáře.
60'
Za faul na levou spojku je dnes podruhé vyloučen Šafránek (PLZ).
60'
Jenže domácí ihned darují míč hostům a ti už tohle utkání pouze dohrávají.
60'
Šindelář nezpracoval balon na pivotu, ale Motl prohrál souboj se Štochlem při trháku.
59'
Malý dává gól z pravého křídla, když brankář chtěl vykopnout míč nohou.
59'
Po nahrávce Klimta byl faulovaný hostující pivot.
58'
Ivancev přihrával z levé spojky na pivota Šindeláře, který překonal brankáře.
58'
Stejně tak byl úspěšný z levého křídla Sýkora.
57'
Cvikl dostal míč do sítě z pravé spojky z výskoku.
57'
Talent dělá v posledních minutách chybu za chybou a hosté tenhle zápas vyhrají.
57'
Oddechový čas pro domácí.
57'
Šindelář se vracel po vyloučení a právě před jeho zraky udeřil ze spojky pravačkou Klimt.
56'
Poloz, Cvikl a Ivancev stáli za chybou Plzně na pravé straně a je asi hotovo. Míč bude mít totiž hostující celek.
56'
O pár chvil později hosté minuli domácí prázdnou branku a útočit bude znovu Talent.
55'
Ivancevovi nevyšla dohrávka z pravé spojky do pivota a Lovosice trefily prázdnou branku soupeře.
55'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
55'
Pravoruká spojka Klimt zapisuje šestadvacátou hostující trefu.
53'
Motl se prosadil ze střední spojky podstřelem po nahrávce Bičištěho z pravé spojky a donutil tím domácí k timeoutu.
52'
Domácí spojka mířila výrazně mimo tři tyče a do útoku půjde na levé spojce Landa například s Boučkem či Motlem.
52'
Sudí už mají ruku nahoře v době, kdy je Ivancev faulovaný na středu na devítce zřejmě Bičištěm.
51'
Talent má výhodu útoku s Ivancevem či Šafářem na spojce.
51'
Sýkora dává branku z levého křídla po nahrávce Landy z levé spojky.
51'
Po nahrávce Landy z levé spojky přišel faul na hráče hostů na středu.
51'
Šafránek bude potrestán dvojkou za faul na Boučka, který kulhá.
50'
Chmelík bude osobně bránit Motla při útoku Lovosic.
50'
Oddechový čas pro hosty.
50'
Motl opět zablokovaný z pravé spojky, ale míč má nadále hostující celek.
49'
Adamík zasáhl rukou proti zakončení ze střední spojky a jeho spoluhráči následně budou útočit.
49'
Už to vypadalo na ztrátu hostů, ale Landa nakonec nahrával na šest metrů Boučkovi a ten uspěl.
48'
Ivancevova pravačka ze spojky byla přesná.
47'
Bičiště napálil z výskoku zřejmě z pravé spojky brankovou konstrukci, Sýkora dorážel z levého křídla.
47'
Ivancev sice pravačkou ze sedmičky trefil nohy Adamíka, ale následně dorážel pravačkou z šestky.
46'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivancev).
46'
Ivancev nahrával z levé spojky do pivota a Šindelář byl faulovaný, takže sedmička i na druhé straně.
46'
Motl po náznaku střely pálil pravačkou nahoru ze sedmičky proti Herajtovi.
46'
Bouček faulovaný na levé spojce, sedmička proti Plzni.
46'
Hosté mají postupný útok s Boučkem na levé spojce a Sýkorou na levém křídle.
45'
Ivancev snížil pravačkou ze sedmičky do levé poloviny branky proti Adamíkovi.
45'
Šafář poslán k zemi z postu levé spojky. Tohle bude dvojka pro Semeráda.
45'
Hostující celek nasadil osobku na Ivanceva a Plzeň tak musí útočit například z Polozem na pravé spojce.
44'
Po výhozu z devítky nebyla povedená hostující přihrávka do levého křídla a tím je útok ukončen.
44'
Lovosicím nevyšla dohrávka do pravého křídla, ale jejich útok bude pokračovat.
43'
Poté, co byl Motl zablokovaný na levé spojce, tak snížil ze samostatného úniku zprava levačkou Poloz.
42'
Po nahrávce Motla byla střela Bičištěho z levé spojky tečovaná vedle delší tyče jedním z domácích hráčů.
42'
Šafránek odpověděl z levého křídla.
41'
Bičiště vypálil tvrdou střelou z devítky z pravé spojky svojí levačkou.
41'
Poloz a Ivancev dostali míč na pivota Šindeláře, který zakončil do sítě z šestky.
40'
Cvikl pokazil nahrávku pod sebe na Poloze, což trestá brankou z trháku Motl svojí pravačkou do dolní části branky.
40'
Bouček přidává trefu ze střední spojky.
40'
Hosté mají na pivotu Landu při postupném útoku a na levém křídle Sýkoru.
39'
Motl z pravé spojky z výskoku minul zadní tyč, ale hosté zůstanou na balonu.
39'
Poloz vymyslel dlouhý kříž ze středu do levého křídla, odkud umístil míč do sítě Šafránek.
38'
Talent poslal na hřiště Poloz, Chmelíka či Ivanceva a také Cvikla.
38'
Po nahrávce Boučka se prosazuje ze střední spojky z devítky z výskoku dolů Motl.
37'
Poloz orazítkoval levačkou ze sedmičky brankovou konstrukci proti Hrdličkovi.
37'
Ivancev poslal míč z pravé spojky do pravého křídla a Poloz získal faulem na vlastní osobu dvojku Klimta.
36'
Chmelík neumožnil dohrávat Klimtovi z levé spojky do levého křídla a Talent může snížit z postupného útoku.
36'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Chmelík).
35'
Talent se musí bránit s Ivancevem, Šindelářem a Chmelíkem. Hosté mají v útoku Klimta či Jelínka.
35'
Cvikl střelou po ruce ze střední spojky snížil.
35'
Talent nedohrál akci z levé spojky do levého křídla na Šafránka.
35'
Klimt byl vychytán z levé spojky a do útoku míří Talent s Polozem, Ivancevem a Šindelářem.
34'
Na programu dne je postupný útok hostů s Jelínkem a Klimtem.
34'
Stejně tak Šindelářova ruka z pivota z šestky.
34'
Motlova pravačka napálila míč z levé spojky do sítě.
33'
Chmelík neuspěl z trháku ze středu levačkou a hrát tak bude mužstvo v bílém.
33'
Ivancev kontruje ze spojky pravačkou.
33'
Klimt poslal míč z levé spojky na přední tyč z výskoku proti Štochlovi.
32'
Na střední spojce bude hrát Jelínek, na levé spojce Klimt. Plzeň má v brance i nadále Štochl a v obraně Poloze či Chmelíka.
12'
Ivancev udělal chybu na střední spojce při snaze o přihrávku na pravou spojku Poloze a útočit budou opět hosté.
31'
Sudí zvedli ruku a Motl pokazil nahrávku ze středu na pravou stranu, míč pro Talent.
31'
Jako první bude útočit hostující celek s Landou na pivotu a Klimtem na levé spojce.
31'
A tak vedou Lovosice v Plzni po poločase 14:11. Zatím střelecky potentní je Malý. Avšak to nic nemění na tom, že Talent šel v úvodu do vedení o tři trefy a rozhodně se mu start do duelu povedl. Jenže hosté následně nerozchytali Štochla, který zatím nemá nějakou světovou úspěšnost zákroků. V hostující brance si nepočíná špatně Hrdlička, jenž nahradil startujícího Adamíka.
30'
30'
V posledních sekundách zřejmě Bouček z levé spojky dolů uzavřel prvín poločas.
30'
Motl nedohrál akci z pravé spojky do pravého křídla Malého.
30'
Tentokráte je ovšem Šafránek z levého křídla přesný.
29'
Po nahrávce Ivanceva z levé spojky zakončoval Šafránek z levého křídla do levé nohy brankáře Hrdličky.
29'
Za faul na Ivanceva bude vyloučen Bičiště.
29'
Motl překonal Štochla ze sedmičky pravačkou do levé poloviny branky.
28'
Šindelář dostane žlutou kartu za stržení pivota, navíc sedmička proti Štochlovi.
28'
Klimt nevystřelil z pravé spojky a následně nedohrál akci do pivota.
28'
Lovosice postupují na Štochla s Boučkem, Bičištěm či Malým, Talent má v obraně Cvikl a Šírou a také Šafránka či Ivanceva. Stejně tak Chmelíka.
27'
Nakonec ovšem snižuje Ivancevova pravačka z levé spojky z šestky. Přitom se domácí hodně trápili v postupném útoku.
27'
Lovosice jsou agresivní v obraně s Landou a Plzeň se nemůže dostat k zakončení.
27'
Při souhře spojek byl na pravé spojce na devítce faulovaný Poloz.
26'
Po nahrávce Ivanceva ze středu mířil Poloz podstřelem z pravé spojky levačkou pouze do Hrdličky, ale útok trvá.
26'
Budeme svědky domácího útoku proti obraně 0:6, v brance hostů je připraven Hrdlička.
26'
Zablokovanou střelu dorazil do sítě z pravého křídla Malý a Talent si bere timeout.
25'
Motl se chtěl zbavit na levém křídle Chmelíka, to se mu nepovedlo, ale ani nyní Talent nezastavil útok soupeře.
25'
Boučkovi nebylo umožněno dohrát akci z pravé spojky do pravého křídla na Malého, ale Plzeň se nadále musí bránit.
24'
Cvikl a Chmelík dostali míč na levou spojku, odkud byla levačka Poloze zablokovaná a tím útok Talentu končí.
24'
Talent může postupovat na brankáře Hrdličku s Cviklem na spojce a Šindelářem na pivotu.
23'
Po nahrávce Klimta udeřil tvrdou levačkou z levé spojky Bičiště do dolních pater branky.
23'
Cvikl dopravil míč do sítě z pivota po souhře se spojkou.
22'
Jonáš, Cvikl, Šafránek, Ivancev a Chmelík jsou v útoku.
22'
To se jim ovšem nepovede po zakončení spojky mimo branku.
22'
Jako první se po timeoutu dotkl míče Bičiště a Lovosice by chtěly překonat Štochla v plzeňské brance.
22'
21'
Šíra nezpracoval na pivotu nahrávku spojky Cvikla a Lovosice budou útočit s Malým, Bičištěm a Boučkem.
21'
Cvikl faulovaný na střední spojce, následně se chce prosadit Ivancev jeden na jednoho.
20'
Rychlý brejk zakončila levačka Malého zprava.
20'
Bičiště rozdával balony zprava, ale Bouček z levé spojky minul branku.
20'
Motl zrychlil hru nahrávkou na pravou spojku, ale míč se následně nedostal do pravého křídla na Malého.
19'
Ivancev směrem do pravé poloviny branky poslal míč pouze do rukou brankáře a útočit budou hosté.
19'
Rychlá dohrávka hostů do levého křídla a Motl zapsal branku lobem na zadní tyč.
18'
Pod tlakem pasivity zakončil nahazovačku křídel zleva Šafránek do značně odkryté branky.
18'
Poloz faulovaný na devítce zřejmě Landou, volný hod pro Šíru.
17'
Na levé spojce se poprvé v zápase objevuje na hrací ploše Cvikl.
17'
Jonáš nedohrál akci do pivota a Motl dostal hosty do vedení brankou z trháku svojí pravačkou.
17'
A tak je tady další postupný útok Talentu s Ivancevem a proti Bičištěmu či Malému.
16'
Technická domácí chyba dostala hosty do kontru, ale byl z toho pouze útočný faul levé spojky.
16'
A Malý levačkou z trháku vyrovnal.
15'
Bičiště snížil tvrdou levačkou z pravé spojky z devítky.
15'
Po nahrávce levé spojky dopravil míč do sítě Šíra v pádu z pivota do dolní části branky.
14'
Klimt z devítky z výskoku nesrovnal a Talent opět postupuje na branku Adamíka s Ivancevem, Polozem či Šírou.
14'
Plzeňská střela byla zablokovaná a naopak výhodu postupného útoku mají hosté s Bičištěm na pravé spojce a proti obraně 0:6 a Štochlovi.
13'
Talent může reagovat postupným útokem s Polozem, Ivancevem, Chmelíkem či Šírou a Šafránkem a Jonášem.
13'
Po výhozu Adamíka neuspěl z trháku Malý proti Štochlovi.
13'
Po souhře Ivanceva s Jonášem byl na pivotu pokrytý Poloz.
12'
Klimt vyskočil z levé spojky a zakončil na zadní tyč.
12'
Zatím nemá Štochl moc zákroků, ale Plzeň hraje nesmírně koncentrovaně.
11'
Lovosice ovšem ihned krátce na to snižují na rozdíl dvou branek.
10'
Po sražené střele překonal brankáře zprava z trháku levačkou Poloz.
9'
Motl přihrával na pravou spojku Boučka, který byl faulovaný, hosté mají výhoz z devítky.
9'
Hosté můžou kontrovat Boučkem, Bičištěm či Landou na spojce, na pravém křídle je připraven Malý.
8'
Chmelíkova levačka zpracovala dlouhý míč a sama před Adamíkem dostala balon do branky.
8'
Hosté se neprosadili z první vlny.
8'
Sudí už mají ruku nahoře v době, kdy útočí Plzeň s Ivancevem a Polozem na spojce.
7'
Štochl inkasuje, když nejprve zasáhl proti spojce, ale poté pustil do své sítě dorážku z šesti metrů do levé poloviny branky z postu pivota.
7'
Levá hostující spojka byla faulovaná, uvidíme ovšem pouze devítku.
6'
Landa málem po nahrávce Bičištěho poslal Plzeň do trháku, ale Šíra mu nakonec nesebral balon.
6'
Chmelík si seběhl z pravého křídla na falešného pivota na šest metrů, načež vypálil z levé spojky z výskoku na přední tyč Ivancev.
5'
Navíc hosté nebyli přesní a hraje tak Poloz na spojce s Ivancevem, na levém křídle je Šafránek.
5'
Ivancev ze středu nahrával na pravou spojku a Jonáš se přetlačením soupeře dostal k zakončení levačkou do sítě.
4'
Bičiště s Landou vymysleli nahrávku na levou spojku Boučka, který z šestky vyrovnal, když chytil rychlost.
4'
Domácí postavili obranu 0:6 se Šírou, Ivancevem, v brance je Štochl.
4'
Po nahrávce Poloze z pravé spojky mířil Chmelík z pravého křídla mimo branku.
3'
Landa napálil míč z devítky do pravé poloviny branky z výskoku.
3'
Bičiště vyskočil na středu na devítce, ale nebyl přesný, hosté i tak neskončili svůj útok s Boučkem a Landou.
2'
Rychlá souhra spojky s pivotem Šindelářem, který dává branku z otočky na šestce pravačkou.
2'
Landa vypálil z pravé spojky přes Ivanceva vedle delší tyče a míč má Plzeň.
1'
Ivancev vyskočil na středu a mířil do pravé poloviny branky, míč šel od břevna do sítě po zásahu pravačkou.
1'
Následně udělal faul Bičiště proti Ivančevovi.
1'
Jonáš faulovaný na pravé spojce, takže devítka.
1'
Talent začal se Šindelářem na pivotu, Ivancevem a Polozem na spojce, Lovosice mají v obraně Malého a v brance Adamíka.
1'
Ještě minuta ticha za v tomto týdnu zesnulého Zdeňka Moulise. Trenéra, který vychoval například Filipa Jíchu.
1'
Plzeňské absence před tímto zápasem: Fořt, Vinkelhöfer, J. Tonar, M. Tonar, Rom, Stehlík

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Štochl, Herajt – Jonáš, Sedlák, Šafránek, M. Ivancev, Poloz, M. Říha, Chmelík, Cvikl, Šindelář, Šíra, Šafář.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Adamík – Landa, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Klimt, Semerád, Prokop, Karlovec, L. Hrdlička, Malý.

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Špičkoví rozhodčí
Utkání bude probíhat pod dohledem rozhodčích Václava Horáčka a Jiřího Novotného. Ti si zapískali na nedávném EURO mužů v Chorvatsku a například také ve finále MS 2015 Katar – Francie.
Vzájemné zápasy
Lovosice v lize porazily Plzeň naposledy 5. listopadu 2014. Svého soupeře ovšem zdolaly ve finále Českého poháru před rokem. Jenže bolestivá pro ně byla prohra v jarním semifinále poměrem 0:3 na zápasy. Následně dnes hostující celek podlehl v souboji o bronz Zubří a skončil tak čtvrtý.
SSK Talent Robstav-M. A. T. Plzeň
Domácí počítají body a také ztráty po souboji v Karviné. Tam sice parádně vstoupili do utkání a vedli až o osm branek. Jenže stejně Baník zápas překlopil na svojí stranu.

Mezi důvody plzeňské prohry musíme počítat Jakuba Tonara a Jana Stehlíka. Západočeši přišli o dvě spojky, které jinak patří do základní šestice. Jako kdyby nestačil fakt, že Talent odjel na nedělní střetnutí bez Michala Tonara.

Na trénincích už můžete v Plzni zahlédnout Petra Vinkhelhöfera. Kapitán Talentu hlásí velký návrat k házené. Takřka jeden rok nehrál. To ovšem nemůžeme říct o srbském pravákovi Ivancevovi. Ten našel na západě Čech svůj druhý domov.

Krajan Novaka Djokoviče by neměl scházet dnes v hale na Lokomotivě. V té prohrála Plzeň v poslední sezoně pouze jednou. A sice v prvním finále s Duklou.
HK FCC Město Lovosice
Hosté budou v Plzni outsiderem. Jenže sebevědomí jim chybět nebude. Naposledy doma totiž deklasovali Nové Veselí o osmnáct branek a donutili přiznat trenéra loňského extraligového nováčka ke skutečnosti, že Sokol už bojuje o ligovou záchranu.

To ovšem neplatí pro Lovosice. Ti mají na své střídačce Milana Berku mladšího. To je jedna z nejsympatičtějších postav české ligy. Mluví na rovinu. Je upřímný. Ale zároveň dle dostupných informací férový. A to je snad to nejvíc, co se o sobě může kouč dozvědět.

Berka je borcem, pod kterým nemá ani Jiří Motl jisté místo v sestavě. A pokud nebude hrát podle představ lovosického lodivoda, tak se v zápasech neukáže. Berka zkrátka působí dojmem, že opravdu nekouká na jméno a zásluhy...

To by (možná) mohl potvrdit Jan Landa. Lepší rozlučku s národním týmem si snad nemohl ani přát. V Chorvatsku dosáhl na šestou příčku. Obrovský srdcař. A borec, který by se pro národní tým roztrhal. Z jeho rozhovorů na ME to bylo jednoznačně poznat.

Avšak pro Landu to je poslední sezona kariéry. Už loni na jaře si stěžoval, že mu doma brečí děti a tehdy chtěl, i přes úspěšnou kvalifikaci o ME, skončit. Jenže manželka jej přemluvila. Jednoduše řečeno – Landa doplatí na fakt, že se házenou v českých podmínkách nedá uživit. Liga je amatérskou soutěží. A proto pracuje lovosický pivot jakožto bankéř.
Hezké dopoledne všem, kteří se chtějí bavit házenou! Český házenkářský fanoušek se je po světovém šampionátu žen a mistrovství Evropy mužů namlsaný. Tuzemská nejvyšší soutěž mu nabízí od 10:30 zajímavou konfrontaci Plzeň – Lovosice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.