Házená - Extraliga muži - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Jičín - 9. prosince 2017   18:00

Zubří
Zubří
2' Douda  • 5' Šustáček  • 6' Dokoupil  • 8' Dokoupil  • 10' Douda  • 11' Douda  • 14' Hrstka  • 17' Přikryl  • 25' Válek  • 27' Přikryl  • 27' Douda  • 28' Šustáček  • 29' Dokoupil  • 34' Reček  • 36' Dořičák  • 37' Dokoupil  • 37' Přikryl  • 40' Reček  • 42' Hrstka  • 44' Hrstka  • 52' Polášek  • 53' Přikryl  • 56' Reček  • 57' Polášek  • 59' Přikryl
28:22
(14:8)
Jičín
Jičín
2' Šulc   • 7' Wolski   • 8' Rychna   • 12' Král   • 18' Šulc   • 22' J. Drbohlav   • 53' J. Drbohlav   • 30' Krahulec   • 32' Šulc   • 32' Bareš   • 34' Wolski   • 35' Bareš   • 38' Šulc   • 39' Wolski   • 41' Král   • 48' J. Drbohlav   • 49' Král   • 60' Rychna   • 60' Rychna
Zubří
Malina, Orság, Š. Krupa – Dokoupil, Douda, Přikryl, Holiš, Válek, Šustáček, Říha, Hrstka, Václav, Janíček, Reček, Pich, Klíma, Dořičák, Polášek, Durković, Š. Zeman, Padalík.
Bubeníček, Petruška
Jičín
Veverka, Machalický, R. Soukup – Rychna, Krahulec, Burda, Král, Bareš, Horut, Hlava, Kubík, Vítek, Wolski, Bíšek, Miľko, Šulc, J. Drbohlav, Groh, Kolc, Čurda, Šebek, Š. Drbohlav, Herzán.

Je konec! Zubří si celkem bez problémů došlo pro dva body a splnilo roli velkého předzápasového favorita. Jičín nekladl větší odpor. Zejména v prvním poločase jsme viděli na obou stranách hodně technických chyb. I tak má tým trenéra Titkova výhru v kapse.
60'
A další gól Rychny z pravé spojky!
60'
Rychna ze spojky poslal míč do pravého horního rohu branky.
60'
Rychna faulovaný hráčem hrotu proti obraně 1:5.
59'
Janíček z pravé spojky dohrával do pravého křídla na Přikryla, jenž umístil míč na zadní tyč.
58'
Král zakončil ze sedmičky pravačkou k levé tyči, ačkoliv se balon otřel o pravou ruku Krupy.
58'
Jičín rozpohyboval obranu soupeře až získal faulem na levé spojce sedmičku!
Oddechový čas pro hosty.
58'
Čurda byl na středu až byl faulovaný Drbohlav na pivotu.
57'
Po souhře spojek zakončil z levého křídla do pravého horního rohu branky Polášek.
57'
Střední spojka hostů se neprosadila a útočit bude domácí celek se Šustáčkem.
56'
Čurda a Hlava tvořili hru na spojce, ale byla z toho pouze zablokovaná střela.
56'
Reček vyřešil souhru se Šustáčkem tvrdou střelou z výskoku na pravé spojce.
55'
Oddechový čas pro domácí.
55'
Pasivita domácích, ale hosté byli zbrklí směrem dopředu.
55'
Aktivní Reček a Šustáček nevystřelili a při držení balonu Hrstkou už je ruka sudích nahoře.
54'
Brankář domácích chytil střelu ze střední spojky po ruce a kontr začíná Šustáček s Hrstkou.
54'
Hlava hraje na středu, na balonu ovšem Wolski proti Rečkovi.
53'
Jednoduchá dohrávka do pravého křídla a Přikryl narval míč pod víko.
53'
Šulc napálil míč z levé spojky z výskoku nad branku.
53'
Taktický faul domácích a sudí už mají ruku nahoře.
53'
Vidíme domácí obranu 0:6, kdy na balonu je Šulc.
52'
Nejprve se dotkl balonu na spojce Dokoupil až přišla branka z levého křídla pro Poláška.
52'
Šulc a Rychna na spojce, proti nim Říha, Reček či Dokoupil.
51'
Souhra Šustáčka a Rečka je zakončena kroky a na tahu bude hostující celek.
51'
Zubří bude hrát na spojce s Rečkem, Hrstkou a Šustáčkem.
51'
Šulc rozdával balony až pokazil nahrávku ze středu na levou spojku.
50'
50'
Rychna na spojce, stejně tak Šulc, na pivotu je poté připraven Bareš.
49'
Technická chyba domácích dává hostům šanci od Machalického.
49'
Král se trefuje z levého křídla.
48'
Hosté procpali míč na šest metrů na pivota Drbohlava a proti němu pozdě reagoval vybíhající brankář.
48'
Rychna aktivní na spojce, ale obrana Zubří je pohyblivá.
47'
Hrstka uspěl ze sedmičky pravačkou do pravé poloviny branky proti Machalickému.
47'
Jičín udeřil ze šesti metrů.
47'
Přikryl mohl po nahrávce z pravé spojky zakončovat z pravého křídla. Nestalo se. Posléze pálil Hrstka k pravé tyči do rukou brankáře.
46'
Hrstkova dohrávka ze středu na pivota Dokoupila nebyla dobrá, ale Zubří je nadále na balonu.
46'
Douda na spojce, na pivotu Dokoupil, v útoku také Hrstka.
46'
Šulc to zkusil sám ze středu z devíti metrů k levé tyči, ale tam byl připravený brankář. V obraně byl agilní Říha.
45'
Jičín rozpohyboval obranu soupeře, ale brankář chytil střelu směřující z pohledu střelce z levé spojky na zadní tyč rukama.
45'
Hrstka poslal balon pravačkou k pravé tyči ze sedmičky!
44'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava).
14'
Dokoupil se zbavil Hlavy jeden na jednoho na pravé straně při brejku a získal sedmičku. Hlava bude i vyloučen.
44'
Na spojce Hlava a také pochopitelně Wolski.
44'
Hrstka zakončil z pravé spojky na delší tyč.
43'
Říha vystoupil z obrany až hostující střední spojka napálila balon nad branku z devíti metrů.
42'
Hrstka umístil míč ze spojky do horních pater branky poté, co hosté neudeřili z levého křídla.
42'
Dokoupil dohrával z pravé spojky do pravého křídla na Přikryla, ale zasáhl Veverka rukama.
42'
Spolupráce Hrstky se Šustáčkem nakonec skončila tím, že na pravé spojce byl faulovaný Dokoupil.
41'
Král díky dobré rychlosti zakončuje přesně z levé spojky.
41'
Špatný útok domácích končí Dokoupilem v brankovišti.
40'
Reček zakončil z levé spojky z deseti metrů na přední tyč.
40'
Jičín brání klasicky 0:6 v brance s Veverkou.
39'
Dokoupil vystoupil pozdě proti Wolskému, který narval míč pod víko ze spojky.
39'
Wolski na středu proti němu v obraně Dokoupil, Říha, Reček...
39'
Pískána pasivita domácím a od Veverky začne kontr hostů.
38'
Vytažená obrana Jičína a domácí celek má tak dvě přihrávky na zakončení při ruce sudích nahoře.
38'
Šulc spolupracoval s Krahulcem až napálil míč ze středu levačkou do levého horního rohu branky z devíti metrů.
37'
Hrstka ze středu na pravou spojku Šustáčka, ten do pravého křídla na Přikryla, jenž technicky umístil balon na delší tyč.
37'
Dokoupil poslal míč při trháku k levé tyči.
37'
Šulc nahrál zprava na střed, kde Čurda nezakončil ideálně.
37'
Bareš vyhodil míč z pivota, v obraně Dokoupil, Říha či Reček.
36'
Hra stála na Rečkovi se Šustáčkem až z levého křídla zakončil Dořičák.
35'
Při signalizované pasivitě vyskočil na levé spojce Bareš a přidal na razanci při střele po pravé ruce brankáře.
35'
Wolski na středu, na pivotu Bareš. V obraně poté Reček či Dokoupil a Douda.
35'
Špatná souhra s pivotem hostů, ale Douda při kontru prorážel.
34'
Reček narval míč z levé spojky z devíti metrů na přední tyč.
34'
Wolski se z levé spojky dostal jeden na jednoho proti Doudovi ke střele na delší tyč.
33'
Zubří brání 1:5 na hrotu se Šustáčkem a v obraně s Dokoupilem či Rečkem.
33'
Tak dlouho Šustáček dirigoval hru až umístil míč z pravé spojky vedle zadní tyče.
32'
Bareš zpracoval dlouhý míč Veverky a zakončil z pravé strany z trháku.
32'
Šulc z trháku uspěl!
31'
Reček se Šustáčkem nedohráli situaci do pivota Dokoupila, ale Šulc byl následně v brankovišti soupeře.
31'
Wolski byl na spojce až jeho spoluhráč zakončil z levé spojky vedle zadní tyče.
31'
Zubří vede po poločase o šest branek. Na obou stranách bylo k vidění několik technických chyb. Jičín vyrukoval s obranou 0:6. To domácí celek sáhl někdy k obraně 1:5 se Šustáčkem na hrotu. Právě na Šustáčkovi stojí cela hra domácích, hosté spoléhají zase na Wolského.

Hosty zatím trápí hlavně hloupé technické chyby. To obhájce bronzu se může opřít o celkem dobrý výkon Přikryla, který si čas od času seběhne i z pravého křídla na pivota. Za zmínku stojí dobrá hra Dokoupila.
30'
30'
Aktivní Šustáček neuspěl z pravé spojky z úhlu.
30'
30'
Krahulec snižuje z pravého křídla o zem do levé poloviny branky.
30'
Čurda s Rychnou pomohli hostům chybou domácím chybou na levé straně.
29'
Dokoupil zakončuje ze středu do levé poloviny branky ze střední vzdálenosti do protipohybu Veverky.
29'
Šulc s Rychnou spolupracovali až brankář Zubří vychytal nohou levé křídlo.
28'
Rychlý kontr vyřešil z levé spojky z druhé vlny Šustáček.
28'
Kostrbatý útok hostů končí střelou Šulce z levé spojky z šesti metrů do rukou brankáře.
27'
Po technické chybě hostů na levé spojce zakončil Douda z devítky z pravé spojky pod víko.
27'
Přikryl přidává branku z trháku ze středu zřejmě k pravé tyči, kdy dobře povolil levačku.
26'
Válek agilní na středu až při signalizované pasivitě dohrával Šustáček z levé spojky do levého křídla, které zakončovalo technicky vedle zadní tyče.
26'
Reček na levé spojce jeden na jednoho faulovaný a uvidíme devítku.
25'
Válek uspěl ze středu z devíti metrů pravačkou.
25'
Po špatném výhozu Veverky hraje Zubří na pivotu s Říhou na balonu s Válkem.
25'
Šustáček si seběhl na pivota až levá spojka pálila výrazně vedle přední tyče.
24'
Pohyb hostů v obraně není vůbec špatný, Douda zakončovat nemohl až přišel faul na Hrstku na levé spojce.
53'
Drbohlav se zbavil na pivotu bránícího Dokoupila a po nahrávce Čurdy z levé strany udeřil zase z šesti metrů o zem.
23'
Šustáček se z levé spojky dostal individuálně na střed na šest metrů, ale nezakončil přesně tvrdou střelou.
22'
A právě Drbohlav využil souhry se spojkou ke gólu z pivota z šesti metrů o zem.
22'
Jičín útočí na spojce s Rychnou a Wolskim. na hřišti dle všeho také Drbohlav.
21'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Dominik Čurda).
51'
Šustáček se objevuje na středu proti obraně 0:6.
21'
Čurda prorážel na devíti metrech na středu a míč bude mít domácí celek.
21'
Wolski zpomalil hru na spojce po nahrávce Rychny a poté neuspěl z pravé spojky Šulc.
20'
Hrstka narval míč pravačkou k pravé tyči proti Veverkovi.
20'
Šustáček se po zbavení se soupeře dostal na šest metrů a protože jej Wolski fauloval, tak je tady sedmička Hrstky.
20'
Přikryl získal faulem na levé spojce devítku!
19'
Jičín ovšem ani nevystřelil a Zubří jde do postupného útoku.
19'
Veverka chytá Doudovu střelu mířící do pravé poloviny branky z pohledu střelce.
18'
Rychna pod sebe na Šulce, ten vyskočil na devítce na pravé spojce a zakončil tvrdou střelou do levého horního rohu branky svojí levačkou.
18'
Trhák Zubří končí střelou vedle pravé tyče.
18'
Čurda udělal technickou chybu ze střední spojky, když si hosté vyměňovali balon na spojkách.
17'
17'
Přikryl si nejprve seběhl na pivota a pak udeřil po dohrávce Doudy z pravé spojky z pravého křídla do levého horního rohu branky.
16'
Po střele hostující spojky výrazně mimo tři tyče má balon Šustáček na středu.
16'
Hra byla založena na Hrstkovi až Doudova střela z pravé spojky byla zablokovaná.
15'
Ale branka z pravé spojky na přední tyč to nebyla, takže útočí Zubří na spojce se Šustáčkem.
15'
Šulc sehrál akci z levé spojky s pivotem, následně zůstane hostující celek na balonu.
15'
Wolski a Šulc na spojce, následně se přidal Čurda.
14'
Hrstka poslal balon ze sedmičky pravačkou k pravé tyči.
14'
Po faulu na šesti metrech má Zubří sedmičku!
14'
Zubří hraje proti obraně 0:6 na spojce se Šustáčkem a na pivotu s Dokoupilem.
13'
Střela hostující levé spojky zablokovaná. Následně získal míč snadno Král, ale Jičín se provinil technickou chybou.
13'
Zubří hraje obranu 1:5 na hrotu se Šustáčkem proti Wolskému.
12'
Zase celá hra domácích postavená na Šustáčkovi s Dudou, ale byla z toho špatná dohrávka do pravého křídla.
12'
Král snižuje z levého křídla.
12'
Čurda pálil z pravé spojky vedle přední tyče, ale Zubří nezakončilo přesně, když Šustáček dohrával do levého křídla z levé spojky a jeho spoluhráč střílel na delší tyč.
11'
Šustáček byl aktivní na spojce a z pravé strany z šesti metrů zakončil Douda na přední tyč.
10'
Wolski se neprosadil střelou ze střední vzdálenosti a u míče Dokoupil či Douda.
10'
Šulc na spojce s Wolskim, na balonu tím pádem Jičín.
10'
Souhru domácích spojek zakončil Douda tak z deseti metrů z pravé spojky do pravého horního rohu branky.
9'
Wolski udělal kroky na středu a balon bude mít Douda při útoku Zubří se Šustáčkem.
9'
Šustáček na levé spojce prolétl na šest metrů a faulovaný nebyl.
8'
Reček po nahrávce Šustáček z levé spojky střílel ze středu doprostřed branky.
8'
Dokoupil z levého křídla přeloboval Veverku na zadní tyč.
8'
Krátký útok hostů končí Rychna.
7'
Jičín vytáhl obranu 0:6, Zubří se neprosadilo z levé spojky.
7'
Tak dlouho rozdával Wolski balony až vyskočil na levé spojce na devítce a poslal míč na zadní tyč.
6'
Rychlou souhru domácích zakončil z šesti metrů do dolních pater branky Dokoupil.
6'
Hra hostů stojí na Wolském až střelu ze středu z devíti metrů v podání Čurdy vyrazil brankář.
5'
Wolski na středu proti obraně soupeře, ve které je připraven Dokoupil.
5'
Šustáček dirigoval hru až mezi nohama Veverky uspěl z devítky z pravé spojky.
4'
Reček zpomalil útok na středu dvanáct metrů od branky, ale Zubří zůstane na balonu Šustáčkem.
4'
Jičín v útoku opět proti obraně 0:6 s Wolskim na středu a také s Králem.
4'
Stejně tak trhák Zubří zakončený z pravé strany!
3'
Dokoupil dohrával z levé spojky do levého křídla, jehož tvrdou střelu chytá Veverka.
3'
Souhra Hrstky se Šustáčkem znamená devítku, v brance hostů Veverka.
2'
Šulc srovnává z devíti metrů.
2'
Jičín na spojce s Wolskim, Zubří brání 0:6.
2'
Douda překvapil hosty ze středu z devítky pravačkou k levé tyči.
1'
Jičínu nevyšla dohrávka z levé spojky Wolského do levého křídla.
1'
HC ROBE Zubří
Domácí tým je na tom podstatně lépe. Zase by měl hrát o extraligovou medaili, ačkoliv play-off je fáze roku, se kterou si Zubří moc netyká. Na jaře se zase ukázalo, jak moc jí nesedí vyřazovací boje v sérii s Duklou. Tam platili Šustáček a spol. za favorita a ačkoliv začínali semifinále dvěma domácími zápasy (a třeba je v házené výhoda domácího prostředí v play-off větší výhodou než v hokeji i protože házenkáři musí chodit do práce), tak po výsledku 3:0 na zápasy postoupil soupeř do finále, ve kterém poté porazil Plzeň.

Svěřenci trenéra Titkova i tak zvládli sérii o bronz s Lovosicemi, kdy disponovali velkou sílou na pivotu v podobě Petra Šlachty. Toho na této nedoceněné házenkářské pozici nahradil robustní Štěpán Zeman. Mladík v dresu ROBE se prezentuje výborně a může pomýšlet i na nominaci na EURO 2018 do Chorvatska. Na svojí výšku má vynikající pohyb a souhru s pivotem tak má Zubří nadále velice silnou.

Zubřané těží také ze síly spojky Adama Rečka, jehož pravačka je nesmírně tvrdá. Opomenout nemůžeme ani myšlenku Matěje Šustáčka na středu.
HBC Ronal Jičín
Hosté dnes nemají co ztratit. V posledních zápasech se jim vůbec nedařilo. V domácím prostředí schytali debakl od Lovosic, následně neuspěli o sedm branek ani v Karviné. A tak si spravili chuť až vydřenou výhrou doma s Kopřivnicí, kdy Bukovský (Kopřivnice) vyfasoval velice přísnou červenou kartu a v závěru si to samé ocenění prohlédl trenér Veřmiřovský (Kopřivnice).

Jičín je známý tím, že jeho výkony doma – venku jsou velice rozdílné. Na spojce by dnes v jeho dresu měl být připravený Horut, což je bývalý hráč Hranic. Chybět by neměl ani Filip Veverka. To je zase gólman s atypickým stylem chytání.

Tak či onak – hostující celek je jasným outsiderem dnešního zápasu. Venku prohrál v letošní sezoně například o devět branek ve Frýdku.
Vzájemné zápasy
JIC – ZUB 23:24
ZUB - JIC 30:25
JIC – ZUB 25:26
ZUB - JIC 30:28
JIC – ZUB 21:30
Hezký večer! Zubří si to v rámci házenkářské extraligy rozdá od 18:00 s Jičínem.