Házená - Extraliga muži - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Kopřivnice - 16. září 2018   17:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
7' Klaban  • 10' Stržínek  • 13' Gřešek  • 15' Petrovský  • 18' Petrovský  • 21' Musálek  • 22' Musálek  • 25' Musálek  • 26' Kocich  • 27' Petrovský  • 28' Kocich  • 29' Bosák  • 30' Musálek  • 31' Klaban  • 32' Kocich  • 33' Musálek  • 34' Petrovský  • 35' Klaban  • 37' Petrovský  • 38' Musálek  • 40' Petrovský  • 41' Gřešek  • 42' Musálek  • 44' Stržínek  • 45' Gřešek  • 46' Mynář  • 47' Kocich  • 53' Kocich  • 56' Kocich  • 60' Bosák
30:32
(13:15)
Kopřivnice
Kopřivnice
3' Čadra   • 6' Hanus   • 6' Jan Gřes   • 10' Bukovský   • 11' Jan Gřes   • 15' Jan Gřes   • 16' Bukovský   • 17' Bukovský   • 20' Čadra   • 23' Čadra   • 25' Jan Gřes   • 25' Holbein   • 27' Hanus   • 30' Čadra   • 30' Fulnek   • 34' Hanus   • 37' Petřík   • 39' Hanus   • 41' Střelec   • 42' Čadra   • 44' Jan Gřes   • 46' Jan Gřes   • 48' Fulnek   • 49' Střelec   • 52' Hanus   • 54' Čadra   • 55' Hanus   • 56' Hanus   • 59' Čadra   • 60' Bukovský
Frýdek-M.
Pyško, Cáb, Coch – Stržínek, Šimek, Hečko, Petrovský, Klaban, Gřešek, Bureš, Kocich, Strack, Horáček, Žvak, Mazur, Musálek, Mynář, Pomichálek, Bosák.
Kozler, Zych
Kopřivnice
Kuba, Žingor, Chalupa – R. Brůna, Rachač, Střelec, Veřmiřovský, D. Zima, Jan Gřes, Čadra, Mička, Petřík, Holbein, Hardt, Unger, Fulnek, Jonák, Antes, Očkovič, Krpelík, Mráz, Hanus, Bukovský.

Děkujeme za pozornost, mějte se hezky.
Frýdek je ve složité pozici, bez bodu. Příští neděli hraje doma s Plzní. Kopřivnici čeká v sobotu derby se Zubří.
Házenkáři Kopřivnice urvali krajské derby o dvě branky a mají v kapse první výhru v sezoně. Naopak Frýdek (opět) těsně prohrál. V úvodním duelu podlehl Novému Veselí od dva góly.

Hosté si dnešní klání velice dobře rozehráli a vedli po poločase 15:13. Jenže začátek úvodního dějství patřil domácím. Ti vyhnali Žingora z branky a ještě ve 47. minutě byli o čtyři góly blíže dvěma bodům. Avšak trenér Veřmiřovský poslal Chalupu mezi tři tyče. A ten si podmanil své brankoviště. Také na druhé straně chytal Pyško famózně.

Nicméně, v 56. minutě inkasoval z trháku a navíc všemu předcházel faul Petrovského za dvě minuty. Po dlouhé době se Kopřivnice dostala do vedení. Emoce se stupňovaly na obou stranách a závěr zápasu připomínal play-off.

Do toho všeho vyjelo několik hostů po Klabanovi, který poslal protihráče k zemi na pravé spojce a vyfasoval přímou červenou kartu. Následně Chalupa v poslední minutě vykopl zakončení Gřeška z pivota a zaznamenal jeden ze svých nejdůležitějších zákroků večera. Domácí snížili Bosákem, ale po timeoutu protivníka už vyrovnat nedokázali.
60'
Domácí úplně přestali hrát. Možná v domnění, že se píská průraz soupeře. Ale těžko říci. Nic jiného člověka nenapadá. Tohle je jenom spekulace. Tak či onak – Bukovský byl najednou sám před brankářem a překonal jej zleva k zadní tyči.
60'
27 vteřin do konce, Bosák snížil z pravého křídla. Domácí prohrávají o gól a hosté si berou timeout.
60'
Petrovský přihrál z levé spojky na pivota a proti Gřeškovi vykopl Chalupa levou nohu.
60'
Tak tohle je derby se vším všudy...
60'
Domácí lavička je teď hodně naštvaná směrem k delegátovi a protestuje...
59'
Útočný faul pravé spojky, Chalupa zvedá ruce nad hlavu, ale vyhráno ještě hosté nemají.
59'
Klaban vidí přímou červenou kartu po zákroku z frustrace a poslání protihráče k zemi z pravé spojky po odpískání, ještě cestou do kabin debatoval s rozhodčím. Do toho se dal do debaty ještě s někým na domácí lavičce.
59'
Tam někdo z domácích hráčů na pravé spojce neunesl závěr a hosté se na něj sesypali. Chalupa vyskočil a hned bránil svého spoluhráče.
59'
Čadra se zbavil protihráče na pravé spojce a hosté už sahají po dvou bodech.
58'
Mynář nahradil Kocicha.
58'
Chalupa nastavil nohu proti střele z pravé spojky na přední tyč a hostující lavička je na nohou.
58'
Stržínek se drží za záda, odchází ze hřiště a míří na střídačku.
58'
Stržínek leží v brankovišti soupeře poté, co se neprosadil z pravé spojky.
57'
Pyško vychytal pivota!
57'
Kocich ztratil míč na pravé spojce a vidíme tak útok hostů.
57'
Teď už si hosté dali pozor na Kocicha na pravé spojce.
56'
Hanus umístil zakončení z pravého křídla k zadní tyči, Pyško mu hodně zmenšil úhel.
56'
Kocich přišpendlil tvrdou střelu z pravé spojky ke vzdálenější tyči.
56'
Navíc Petrovský fauloval před dosažením branky zhruba na sedmi metrech a hosté budou hrát přesilovku šest na pět.
56'
Bukovský proměnil trhák a hosté vedou.
55'
Trenér Veřmiřovský začíná v posledních minutách tohle utkání pořádně prožívat. Hostující lavička dostává žlutou kartu.
55'
Domácí povolili dohrávku do pravého křídla a Hanus je za to vytrestal srovnávací brankou.
54'
Útočný faul Kocicha na levé spojce a hosté můžou vyrovnat.
54'
Čadra vyslal střelu z pravé spojky k zadní tyči.
53'
Ihned po rozehrání devítky končí střela Kocicha ze spojky v síti.
53'
Opět je signalizovaná pasivita při domácím útoku.
53'
Hostující lavička se marně dožadovala odpískání faulu pravé spojky.
53'
Zase se domácí hodně trápí v postupném útoku.
52'
Oddechový čas pro domácí.
52'
Teď už ne, protože Hanus propasíroval míč do sítě z pravého křídla.
52'
Pyško však nohama udržel dvoubrankový rozdíl ve skóre.
52'
Faul na pivota dává hostům sedmičku, navíc budou domácí hrát v pěti.
51'
Také domácí jsou docela dost agresivní v obraně 0:6.
51'
Tentokráte se píská faul na Čadru na pravé spojce.
51'
Zakončení z levého křídla šlo do horní tyče hostující branky.
51'
Sudí už mají ruku nahoře.
51'
Tentokráte faul na Gřeška na pivotu.
50'
Faul na pravou spojku, devítka pro domácí.
49'
Střelec vyhrál z levého křídla souboj s Pyškem.
49'
Domácí nedohráli míč do pravého křídla a rozehrává tak Chalupa.
49'
Kocich šel do dvou hráčů na levé spojce a byl faulovaný.
48'
Fulnekův podstřel z pravé spojky si našel cestu do sítě.
47'
Kocich se odpoutal od Fulneka a trefil se z pravé spojky.
47'
Hosté nasadili osobní obranu na Kocicha.
47'
Pyško si věděl rady se zakončením z levé spojky.
47'
Střelec, Čadra, Fulnek či Petřík jsou na hrací ploše.
47'
Oddechový čas pro hosty.
46'
Kocich si vyměnil míč na levé straně s Mynářem a ten ze spojky z šesti metrů poslal balón do branky.
46'
Gřes reaguje trefou z levé spojky z druhé vlny.
46'
Chalupa použil ruce proti pravému křídlu.
45'
Pravá spojka orazítkovala zadní tyč a Pyško poté chytil dorážku z levého křídla.
45'
Gřešek se na pivotu natáhl pro balón, zbavil se hráče a zakončil za záda brankáře.
44'
Gřes snížil z levé spojky.
44'
Stržínek ustál tlak několika hráčů a zakončil přesně z pravé spojky.
44'
Musálek na levém křídle, Mynář na levé spojce. Kocich taktéž v útoku.
44'
Jeden z hostů si ublížil na pravé straně, drží se za ruku...Sám odchází na střídačku.
44'
A poté chytil také střelu z pravé strany, kdy protihráč byl před ním úplně sám.
43'
Po dohrávce z pivota podržel Pyško svůj celek a lapil střelu z pravého křídla.
43'
Petrovský střílel z levé spojky na zadní tyč a vypadalo to, že se míč otřel o brankovou konstrukci.
43'
Hosté zkouší obranu 1:5 s vytaženým Gřesem.
42'
Čadra pálil z pravé spojky křížem pod horní tyč.
42'
Kocich na sebe na levé spojce natáhl dva hráče a poté zakončil Musálek lobem z levého křídla.
41'
Střelec snížil z levého křídla.
41'
Gřešek upláchl po pravé straně do kontru a překonal Chalupu.
40'
Kterou proměnil Petrovský pravačkou proti Chalupovi.
40'
V signalizované pasivitě svedl Gřešek na šesti metrech souboj se soupeřem a píská se sedmička.
40'
Kocich přiletěl ze střídačky a jeho zakončení z devítky bylo tečované hostujícím hráčem vedle levé tyče.
39'
Domácí byli v obraně hodně aktivní, ale následně se prosadil Hanus lobem z pravého křídla přes nataženou levou ruku Pyška.
39'
Chalupa přečetl střelu Petrovského z levé spojky na krátkou tyč.
38'
Čadra poslal sedmičku do Pyška a od domácího brankáře skončil míč na pravé tyči z pohledu střelce.
38'
Faul na levé křídlo, dvojka pro domácí celek a sedmička pro hosty.
38'
Hosté nezachytili přesného Musálka z levého křídla.
37'
Čadra propasíroval míč z pravé spojky na pivota a tam už si Petřík věděl rady.
37'
Někdo z hostů ještě dostal dvě minuty, což rozzlobilo kouče Veřmiřovského.
37'
Zakončení Petrovského z pravé spojky končí za Chalupou.
37'
Pyško neinkasoval po střele z levé spojky vedle přední tyče.
36'
Chalupa vychytal zakončení z levé spojky poté, co nahradil Žingora.
36'
Hosté si pomohli faulem na levou spojku Kocicha.
35'
Průraz levé spojky hostů, víc už se toho při útoku nestane.
35'
Klaban se však nemýlil ze stejné pozice.
34'
Hanus srovnal z pravého křídla.
34'
Brankář neviděl vůbec nic a pak nestihl vyrazit zakončení Petrovského z levé spojky na zadní tyč přes jednoho z hostů.
33'
Čadra uklidil sedmičku levačkou za položeného Pyška po náznaku střely.
33'
Faul na pravou spojku, sedmička proti Pyškovi.
33'
Nahrávky Kocicha z levé spojky využil Musálek na levém křídle a skóroval na zadní tyč.
32'
K tomu technická chyba hostů na levé straně.
32'
Kocich vyrovnal bombou ze střední spojky na devíti metrech.
32'
Domácí obrana zablokovala pravou spojku a míč drží Pyško.
31'
Žingor natahoval pravou nohu proti zakončení Klabana z pravého křídla, ale míč i tak končí u vzdálenější tyče.
31'
Musálek vybojoval faul na vlastní osobu, devítka.
31'
Po domácím výhozu jdeme do druhého poločasu.
31'
Kopřivnice vede v krajském derby 15:13. Ani na vteřinu neprohrávala v úvodním poločase. Navíc dělala Frýdku velké problémy vytaženou obranou na devíti metrech. Domácí se tak prosadili především z křídel. Do toho ještě na začátku rozchytali Žingora, který kryl dvě sedmičky a z hranice sedmimetrového hodu v první půli neinkasoval. Hosty ještě určitě potěšila proměněná devítka Fulneka po čase. Zápas probíhá zatím celkem bez větších emocí.
30'
30'
Kopřivnice slaví, protože Patrik Fulnek propasíroval míč z devítky po čase svým podstřelem až do sítě. Všichni hráči domácích postavili zeď. Tak tohle se skutečně povedlo!
30'
Další faul, hosté ještě budou házet devítku po čase.
30'
Taktický faul domácích, devítka.
30'
Musálek kontruje z levého křídla.
30'
Pyško natahoval ruce marně proti střele Čadry z pravého křídla na dlouhou tyč.
29'
Stržínek na sebe na pravé spojce natáhl hráče a Bosák přeloboval z pravého křídla brankáře.
29'
Domácí chtěli další dvojku po faulu na Stržínka na pravé spojce.
28'
Holbein (KOP) fauloval střední spojku a hosté budou hrát v pěti.
28'
Něco nebylo v pořádku při působení Petříka na šesti metrech a hosté přišli o míč.
28'
Zakončení Kocicha z levé spojky dopadlo u dlouhé tyče.
27'
Hanus se při brejku na pravé straně zbavil Stržínka a pokořil Pyška.
27'
Petrovský skóroval z pravé strany.
27'
Gřes posunul míč z levé spojky do levého křídla, ale Pyško si kryl bližší tyč.
26'
Brankář hostů nedosáhl na podstřel Kocicha z levé spojky.
25'
Holbein navíc z trháku z pravé strany prostřelil brankáře.
25'
Gřes mířil ze střední spojky na devítce k pravé tyči.
25'
Kocich a Mynář připravili míč pro zakončujícího Musálka z levého křídla.
24'
Průraz Gřese na levé spojce.
23'
Čadra měl velkou rychlost na pravé straně z úhlu dává na rozdíl tří branek.
23'
Tentokráte držení na Petříka na šesti metrech.
23'
Petřík nejprve vyhodil míč z devítky a poté byl postrčený na pivotu, volný hod.
23'
Čadra a Gřes jsou na spojce při postupném útoku.
22'
22'
Stržínek procpal míč na levé křídlo, ale pálil Musálek k zadní tyči.
22'
Gřes si pomohl útočným faulem na levé spojce.
21'
Mynář nahrál na levou stranu Musálkovi a ten sám proti Žingorovi posílal k míč k druhé tyči.
21'
Stržínek z pravé spojky zazvonil na vzdálenější tyč.
20'
Čadra zůstal ležet na hrací ploše a ačkoliv to na první pohled nevypadalo nejlépe, tak vše je v pořádku.
20'
Čadra využil na pravé spojce náběhu do druhé vlny a zakončoval k delší tyči.
49'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Stržínek).
18'
Petrovský dostal míč do sítě z levé spojky.
18'
Nepřesnou nahrávkou na levé straně pomohl domácí celek soupeři.
18'
Gřešek měl proti sobě na pivotu dva hráče a vybojoval devítku.
18'
Hosté brání 1:5.
17'
V ponechané výhodě se dostal míč z levé spojky na levé křídlo a Bukovský usměrnil balón k přední tyči.
17'
Vytažená obrana hostů na devíti metrech získala míč.
16'
Faul na Mynáře na levé spojce a rozehrávka z takových čtrnácti metrů pro domácí celek.
16'
Bukovský odpověděl ze střední spojky do horních pater branky.
15'
Petrovský snižuje z levé spojky a devítky k bližší tyči.
15'
Gřes povolil ruku na levé spojce a střelou s falší pod víko překonal brankáře.
15'
Fulnek nemůže došlápnout na levou nohu a tohle nevypadá vůbec dobře...
15'
Jeden z hostů zůstává ležet na hrací ploše po faulu zhruba na sedmi metrech a měla by se házet sedmička.
14'
Tvrdou střelu z pravé spojky na bližší tyč udržel Žingor těsně před čárou.
14'
Průrazem pravé spojky skončil hostující útok.
13'
Střelec si z levého křídla nepřišel na Pyška, ten zasáhl nohou.
13'
Gřes se nedostal k zakončení z levé spojky.
13'
Mynář dohrál akci z pravé spojky na pivota a Gřešek se o zem prosadil.
13'
Podstřel Gřese ze střední spojky vyrazil Pyško.
12'
Pyško vyhrál souboj s pravým křídlem, ale útok hostů pokračuje.
12'
Stržínek minul z pravé spojky levou tyč.
11'
Konec oddychového času.
11'
Gřes obstřelil Pyška při úniku zleva na dlouho tyč a domácí už si berou timeout.
10'
Mynářovi vypadl míč, ale ten ještě zpracoval rozběhnutý Stržínek, jenž poslal balón k druhé tyči z pravé spojky.
10'
Bukovský proskočil na levé spojce a hosté vedou o tři branky.
10'
Žingor vychytal Klabana z pravého křídla a zatím chytá parádně.
9'
Nepřesná hostující dohrávka z pravé spojky do pivota.
9'
To vypadalo na útočný faul Kocicha na pravé straně a míč tak mají opět hosté.
8'
Gřes neuspěl z levé spojky na přední tyč přes blok.
8'
Domácí postavili obranu 0:6 s Klabanem na pravé straně.
7'
Dohrávka ze spojky připravila první domácí gól pro Klabana z pravého křídla.
7'
Jako kdyby neběžel čas, trenér Veřmiřovský ještě debatuje s delegátem a rozhodčím.
7'
Petřík dostává dvojku po faulu na levou spojku.
6'
Gřes propálil Pyška seběhem na levou spojku do druhé vlny a střelou z výskoku.
6'
Strack poslal sedmičku do levé ruky Žingora a ten drží stále čisté konto. Už si poradil dvakrát se sedmimetrovým hodem.
6'
Druhá sedmička v zápase proti Žingorovi.
6'
Hanus přeloboval Pyška z pravého křídla k zadní tyči.
6'
Ztráta Stracka na pravé spojce znamená konec útoku.
5'
Pyško chytil střelu z pravé spojky z šesti metrů.
5'
Vynikající Žingor proti Kocichovi z levé spojky na přední tyč.
4'
Rozhodčí už signalizují pasivitu.
4'
Kopřivnice si navíc pomohla faulem na Stracka na pravé spojce.
4'
Domácí celek se trápí v postupném útoku.
4'
Došlo k faulu na Kocicha na levé spojce.
3'
Žingor kryje také zakončení z levé spojky na druhou tyč.
3'
Pyško vychytal pivota a hosté se tak musí bránit.
3'
Čadra z pravé spojky zakončuje přesně.
2'
Kocich trefil Žingora.
2'
Sedmička pro Kocicha.
2'
Domácí míří do postupného útoku s Kocichem a Strackem na spojce.
1'
V době, kdy držel míč Petřík na levé spojce, tak se píská proti hostům.
1'
Gřes byl faulovaný na levé spojce, devítka.
1'
Hosté měli výhoz zápasu.
1'
Frýdek-Místek podlehl minulý pátek Novému Veselí 22:23. Na konečném výsledku se nepochybně podepsalo zranění Adama Gřeška v průběhu zápasu. Gřešek musel z duelu odstoupit poté, co měl roztržené obočí.

Domácí posílili před novou sezonu o Martina Stržínka z Hranic. Z Kopřivnice se poté vrátil Dalibor Mynář. Jinak osa týmy zůstala pohromadě. Kariéru ukončili Jaroslav Dyba či Petr Kichner, kteří se chtějí věnovat rozhodování zápasů.

Frýdek není pasovaný k hlavním favoritům ligy. V posledních dvou sezonách vypadl pokaždé se Zubří, které vzápětí vybojovalo bronz.
.
Kopřivnice nevstoupila ideálně do ligy a v domácím prostředí prohrála s Plzní 29:38. Přitom před rokem svého soupeře před vlastními fanoušky o gól porazila. Jenže domácí rozchytali Filipa Herajta a do toho se rozstřílel Michal Tonar na spojce.

Kopřivnici chyběla posila Čadra, která odehrála kompletní přípravu. Klub se tuto informaci dozvěděl ve čtvrtek (dva dny před zápasem). Rostislav Brůna poté doplatil podle slov trenéra Veřmiřovského na zranění a pouhý týden přípravy s mančaftem. Valnou část přípravy nebyl k dispozici mládežnický reprezentant Očkovič a ještě k tomu měl Marek Bukovský nařízená antibiotika.

Hosté navazují na sezonu, ve které překvapili postupem až do čtvrtfinále s Lovosicemi, které potrápili ve čtyřech duelech. Zejména výkony brankáře Žingora měly stoupající tendenci s blížícími se vyřazovacími boji.

Ty jsou cílem hostů i pro tento ligový ročník a cokoliv navíc je poté údajně už jenom bonusem.
Delegát ČSH = Libor Skružný
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu druhého kola házenkářské extraligy mezi Frýdkem-Místkem a Kopřivnicí. Začínáme v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.