Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Plzeň - 24. dubna 2019   19:00

Jičín
Jičín
3' Kubík  • 4' Kovařík  • 5' Horut  • 6' Kubík  • 11' Miľko  • 16' Šulc  • 18' Šulc  • 19' Miľko  • 20' Kubík  • 22' Šulc  • 24' Kubík  • 26' Kovařík  • 29' Šulc  • 30' Kubík  • 34' Šulc  • 36' Horut  • 36' Šulc  • 40' Bareš  • 41' Kubík  • 42' Šulc  • 45' J. Drbohlav  • 47' Dolejší  • 47' Kovařík  • 48' Dolejší  • 56' Kubík  • 57' Dolejší  • 58' Horut
37:38
(16:17, 32:32)
Stav série: (0:2)

0:0

Plzeň
Plzeň
1' Vinkelhöfer   • 3' Chmelík   • 6' M. Tonar   • 11' Chmelík   • 12' M. Ivančev   • 15' M. Tonar   • 17' Vinkelhöfer   • 18' M. Ivančev   • 20' Chmelík   • 24' Šindelář   • 25' M. Tonar   • 26' Douda   • 27' Douda   • 28' Vinkelhöfer   • 29' Stehlík   • 30' M. Tonar   • 35' Chmelík   • 39' Šindelář   • 40' Šindelář   • 44' Šindelář   • 46' Douda   • 48' Stehlík   • 49' Stehlík   • 50' Šíra   • 50' Chmelík   • 51' Chmelík   • 54' Šafránek   • 58' J. Tonar   • 60' M. Tonar   • 60' Douda
Jičín
Opava, Válek
Městská sportovní hala Jičín
890 diváků
Plzeň

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera, házené zdar!
Západočeši tak vedou v sérii 2:0 a do finále mohou postoupit už v neděli, kdy se v Plzni od 10:30 odehraje třetí duel.
Ondřej Šulc doposud uspěl ve všech svých sedmimetrových hodech v celém semifinále. Devětkrát překonal plzeňské brankáře, až jeho desátou střelu Karel Šmíd vystihl a v sedmé sérii sedmimetrových hodů tento zákrok rozhodl. Již předtím byl Ronal krok od prohry, utnout duel mohl Jakub Tonar, ale jeho sedmička skončila na tyči. V šesté sérii uspěli oba střelci, v sedmé Jakub Douda vypálil mezi nohy Veverky a následně duel po Šulcově sedmičce skončil.

Šulc je smutným hrdinou utkání. Po celou dobu Jičín táhl, v ofenzivě zářil, své si odmakal i v obraně, na střídačce snad ani nebyl. V základní hrací době se trefil sedmkrát ze hry a pětkrát ze sedmičky, Západočeši na něj museli vysunout osobní obranu. I první sedmičku v rozstřelu proměnil, druhou však Šmíd vystihl.
Tak tohle byl skutečně nevídaný zápas v jičínské městské sportovní hale, zejména koncovka stála za to. Plzeň dokázala srovnat ze stavu 24:27 a následně i z 29:32, v poslední minutě se trefila po chybách domácích dvakrát a dotáhla duel až do rozstřelu. V něm byli šťastnější Západočeši.
HBC Ronal Jičín – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 37:38 (16:17, 32:32) po 7m hodech
Nejvíce branek (včetně rozstřelu): Šulc 13/6, Kubík 8/1, Horut 5/2 – Douda 6/2, M. Tonar 6/1, Chmelík 6.
Rozhodčí: Opava, Válek.
Sedmimetrové hody (včetně rozstřelu): 12/10 – 9/8.
Vyloučení: 6:5.
Diváci: 890.
7'
Duel končí, KAREL ŠMÍD levačkou vychytal ránu Ondřeje Šulce a Plzeň vítězí ve druhém utkání!
7'
Jakub Douda vystřelil drze Veverkovi mezi nohy, vyšlo mu to!
6'
Horut vypálil k pravé tyči, pokračujeme!
6'
Ivančev zamířil k levé tyčce, na druhé straně Horut proti Herajtovi.
5'
Jakub Tonar napálil jen tyč a v rozstřelu budeme pokračovat, pět sérii nerozhodlo! Následovat bude náhlá smrt.
5'
Šulc uspěl i v rozstřelu a je stále stoprocentní.
4'
Michal Tonar vypálil nad ruku padajícího Machalického k levé tyči!
4'
Radek Král zkoušel lob, ale Herajt na míč dosáhl a lapil ho!
3'
Stehlík také pálí pod břevno.
3'
Dolejší zamířil suverénně pod břevno, neuspěl ani střídající Herajt.
2'
Veverka si sáhl na Doudovu střelu, míč však doskákal do sítě!
2'
Kubík nacpal míč opět k levé tyčce, Šmíd těsně nedosáhl!
1'
Stejné řešení, rána k levé tyči.
Ivančev versus Machalický.
1'
Horut zamířil k levé tyčce.
Začnou domácí, v brance Plzně Karel Šmíd. Házet bude Libor Horut.
Sedmimetrové hody začínají.
Plzeň dvakrát dokázala stáhnout tříbrankové manko, to druhé dokonce až v poslední minutě, a dotáhla duel až do sedmimetrových hodů! Čekají nás tak ještě pořádné nervy...
60'
Druhý poločas skončil.
60'
Filip Herajt vychytal ránu Horuta z deseti metrů, tento duel základní hrací doba nerozhodla!
60'
Tak to je neskutečné! Jičín promarnil dvoubrankový náskok v poslední minutě! Trestuhodně přišel o balon Libor Horut a Jakub Douda sám proti Veverkovi neměl problém srovnat! Ovšem Ronal má ještě šest sekund na zakončení.
60'
Tak ještě malá naděje pro domácí! Martin Miľko sám proti Herajtovi neuspěl a Michal Tonar propálil Veverku!
60'
Oddechový čas pro domácí, 48 sekund do konce zápasu.
60'
Minutu před koncem Jičín o balon přišel, ovšem Šafránek z křídla vůbec nezakončil, míč nezpracoval, a tak je rozhodnuto!
59'
Horut zablokován, ale Jičín pokračuje u balonu, už jen něco přes minutu do konce zápasu, tohle domácím stačí.
59'
Signalizovaná pasivita Ronalu.
58'
Jakub Tonar drží malou naději hostů na úspěch, na ránu ze spojky si Veverka sáhl, ale míč před brankovou čárou neudržel.
58'
Oddechový čas pro hosty.
58'
Libor Horut z levé spojky propasíroval míč za Herajta, Jičín vede necelé tři minuty před koncem už o tři góly!
57'
Filip Veverka vychytal ránu Michala Tonara a tohle už budou mít hosté hodně těžké!
57'
Jiří Dolejší proskočil plzeňskou obranou a dává jednoduchý, avšak veledůležitý gól!
56'
Zkušený Jan Stehlík předvedl další zkrat, nepřesnou přihrávkou připravil Západočechy o balon. Jičín se může výrazně přiblížit k vítězství!
56'
Jan Stehlík ale pokazil útočnou akci, domácí jeho pokus zablokovali, Veverka našel unikajícího Kubíka, jenž z úhlu prostřelil Herajta!
55'
Ondřej Šulc se vysmýkl z bránění Vinkelhöfera, dostal pas a z levé spojky z výskoku vypálil, Herajt zvládl jeho dělovku vytěsnit na tyč a udržel míč přes čárou!
55'
Jičín v plném počtu a útočí.
54'
Ondřej Šafránek však odpovídá v pádu z levého křídla střelou mezi nohama Filipa Veverky.
54'
Herajt vystihl směr, ale Šulc přesto vypálil přesně k pravé tyči a Jičín znovu vede!
54'
Dolejší zastaven Jakubem Tonarem až v brankovišti, další sedmička pro Ondřeje Šulce!
53'
Milan Ivančev uspěl střelou k pravé tyčce.
53'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Bareš).
53'
Michal Tonar zastaven při proskoku nedovoleně, sedmička a přesilovka pro Plzeň pět na čtyři!
53'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava).
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
52'
Ondřej Šulc zůstává stoprocentní, vypálil k levé tyčce.
52'
Dolejší nyní nejaktivnější a jeho další odvážný průnik znamená sedmičku.
51'
Jiří Dolejší při signalizované pasivitě zablokován, domácí se vůbec nestihli vrátit do obrany a Jan Chmelík dává další jednoduchý gól, už máme srovnáno!
51'
Dolejší po dalším průniku Šmída nepropálil, ale situaci předcházel faul, Ronal pokračuje v kombinaci.
50'
Jičín trestuhodně přišel o míč a Jan Chmelík trefuje prázdnou branku! Už je to jen o jeden gól!
50'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Drbohlav).
50'
Je tu další zvrat a dramatizace utkání, Šíra proměňuje rychlý brejk a navíc byl faulován, je to opět o dva góly, navíc přesilovka pro Talent!
49'
V brance nyní Machalický a Šmíd, ten si připsal zákrok proti Kubíkovi z křídla!
49'
Stehlík odpovídá přesnou ranou z výskoku, Plzeň se stále drží ve hře.
48'
Jiří Dolejší nabral sebevědomí a z kroku vypálil přesně k levé tyčce.
48'
Jan Stehlík proskočil na pravé straně a ranou o tyč snižuje.
47'
Navíc Jičín pokryl pas na pivota a do rozhozené obrany skóruje jednoduše Martin Kovařík! Důležité dva góly Ronalu v krátkém sledu.
47'
Jiří Dolejší to musel vzít na sebe, ale dokázal přejít přes obránce a skóruje ranou pod břevno!
47'
Už se zdálo, že domácí přijdou o míč, nakonec ho udrželi.
46'
Šulc stále bráněn osobně Petrem Vinkelhöferem, přesto se snaží zapojit do kombinace.
46'
Oddechový čas pro domácí.
46'
Jakub Douda se prohnal po levé straně a na hraně prorážení se dostal přes obránce, z úhlu poté prostřelil Machalického.
46'
Ronal v plném počtu, ovšem Horut z pravé spojky střelou mezi nohy Herajta nepřekonal.
45'
Ondřej Šulc obral o balon Šafránka a Jičín se může přiblížit k výhře.
45'
Ovšem domácí parádně dohráli akci na Jiřího Drbohlava, který využil pasu Dolejšího a skóruje z pivota.
44'
Hosté vysunuli obranu na Šulce, signalizovaná pasivita Jičína.
44'
Jakub Šindelář dostal přihrávku na pivota a vypálil pod břevno. Následně však padl k zemi a musí být ošetřen, a jelikož nebyl odpískán faul, měl by svému týmu chybět tři útoky a tři obrany. Jelikož však kulhá ze hřiště a vypadá to na problém se stehenním svalem, uvidíme, jestli vůbec zasáhne do zbytku duelu.
43'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Miľko). Domácí pivot zastavil nohou úmyslně pas Michala Tonara, Plzeň má možnost přesilovky.
43'
Signalizovaná pasivita Talentu.
43'
Tečovanou střelu Michala Tonara ze spojky Machalický vyškrábl na břevno! Domácí následně odpravili míč do zámezí.
42'
42'
Ondřej Šulc přešel přes obránce a zavěsil k levé tyči, poprvé v zápase jeden z týmů vede o tři branky, je to Jičín!
42'
Šindelář nezpracoval pas na pivota a domácí mají možnost odskočit.
41'
Parádní Horutova zadovka na zaběhnutého Zdeňka Kubíka, který se sám proti plzeňskému gólmanovu nemýlil!
40'
Jakub Šindelář odpovídá rovněž z pivota, ovšem pálil ostře.
40'
Jeden z hostů při bránění upadl, ale pokračovalo se ve hře, Martin Bareš byl volný na pivotu a přehodil Herajta.
39'
Stehlík našel na pivotu Šindeláře, ten vypálil přes bránícího Kubíka k levé tyči.
38'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Miľko), za faul na Michala Tonara.
38'
Horutův podstřel skončil vysoko nad brankou.
37'
Machalický vychytal Ivančeva a Ronal může jít do trháku!
36'
Jičín je v ráži! Šafránek z levého křídla zakončoval lobem jen do tyče a Ondřej Šulc další parádní ranou z výskoku dává domácím dvoubrankové vedení!
36'
Na Horutovu střelu kolem obránce si Herajt sáhl, míč přesto zapadl pod břevno.
35'
Jan Chmelík měl na pravém křídle hodně prostoru a propálil Machalického, znovu srovnáno!
35'
Horut vybídl k zakončení z levého křídla Horuta, ten na Herajta nevyzrál.
35'
Západočeši na pravé straně proráželi a o balon přišli.
34'
Ondřej Šulc naopak zamířil přesně do pravého horního rohu!
34'
Machalický vystihl Stehlíkovu střelu ze spojky a nohou vyráží.
33'
Šulc ranou z kroku kolem obránce při signalizované pasivitě branku netrefil.
32'
Ivančev dohrával akci na Šíru, ten ovšem přešlápl. Plzeň v plném počtu, ale musí se bránit.
32'
Hostům nahazovačka na Šafránka nevyšla, avšak střídající Machalický trefil přes celé hřiště jen tyč!
31'
Talent alespoň v pěti.
31'
Ondřej Šulc uspěl i při své třetí sedmičce, přeloboval střídajícího Šmída.
31'
Horut proskokem vybojoval sedmičku!
31'
Jičín v útoku a hraje dvojnásobnou přesilovku.
31'
Vše je nachystáno ke startu druhé půle.
Druhý poločas začne přibližně v 19:50.
Jičínu se sice povedla závěrečná akce, snížil na rozdíl jedné branky a bude hrát v úvodu druhé půle dokonce dvojnásobnou přesilovku, ovšem po průběhu prvního poločasu by asi chtěl víc. Ronal byl totiž po většinu času ve vedení, v útoku zářili zejména Ondřej Šulc a Zdeněk Kubík a defenzivu táhl brankář Veverka. Ovšem Talent postupně skóre otočil, dostával se do rychlých brejků a často pálil ze spojek Michal Tonar nebo Jakub Douda.
30'
30'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
30'
Situace dopadla pro Jičín nejlépe, jak mohla! Kubík z levého křídla šikovně přeloboval Šmída, navíc předtím se snažil pas zachytit nohou Šindelář a za úmyslné hraní nepovolenou končetinou bude vyloučen.
30'
Oddechový čas pro Ronal, do konce poločasu zbývá 24 sekund.
30'
Michal Tonar z kroku vystřelil přesně pod břevno a Talent vede znovu o dvě branky, zřejmě poslední slovo však budou mít domácí.
29'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Douda).
29'
Ondřej Šulc však rychle odpovídá ranou do nezformované obrany Plzně, navíc to bylo s faulem.
29'
Jan Stehlík se poprvé v zápase odhodlal vypálil, z výskoku z pravé spojky zamířil ke vzdálenější tyči!
28'
Šmíd vyrazil střelu ze spojky jen zpět k domácím, ale ti následně kombinaci pokazili a musejí se vracet zpět do defenzivy!
28'
Horutovu přihrávku do křídla hosté pokryli a rychlý brejk proměňuje Petr Vinkelhöfer, poprvé od stavu 1:2 se dostává do vedení Plzeň!
27'
Jakub Douda získal sebevědomý, tentokrát z výskoku vypálil o zem a opět překonal Filipa Veverku.
26'
Martin Kovařík vystřelil ze spojky přes blok, střela zapadla k pravé tyči.
26'
Jakub Douda udělal kličku domácímu obránci na hraně kroků a vypálil k pravé tyči, Jičín se rozčiluje marně, je srovnáno!
26'
Útočný faul Ronalu.
25'
Michal Tonar proskočil volnou pravou stranu a zamířil pod břevno.
25'
24'
Zdeněk Kubík dostal pas na levé křídlo a ačkoliv zakončoval z velkého úhlu, nacpal míč k bližší tyči, jeho čtvrtý gól.
24'
Jičín nestihl zformovat defenzivu a Šindelář zůstal na brankovišti osamocen, příležitostí nepohrdl.
23'
Jiří Dolejší střelou o zem přes blok neuspěl, vypálil mimo.
23'
Michal Tonar to vzal ze spojky na sebe, nastřelil pouze Veverkovu ruku.
22'
Ondřej Šulc má dnes parádní formu, opět se pověsil do vzduchu a zamířil přesně k tyči!
22'
Martin Hlava vybojoval míč pro Ronal.
21'
Talent v plném počtu, avšak je signalizována pasivita.
21'
Plzeň navíc následně zachytila jičínský pas a získává balon.
20'
Západočeši rychle rozehráli, Chmelík zaútočil po pravé straně a sám proti Veverkovi tentokrát uspěl.
20'
Zdeněk Kubík z levého křídla nemohl jít do zakončení, ale nakonec vypálil z úhlu přes obránce, otřel balon o tyč a míč nakonec skončil těsně za čárou!
19'
Doudův podstřel v klidu pokryl Veverka.
19'
19'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík). Nejzkušenější plzeňský hráč je vyloučen už podruhé a bude mu hrozit červená karta!
19'
Domácí dohráli akci na Kovaříka, který byl na pozici falešného pivota faulován, ale přesto uspěl!
18'
Milan Ivančev naznačil podstřel, poté vyskočil kolem obránce a se štěstím propálil Veverku, ten si totiž na balon sáhl.
18'
Ondřej Šulc nechytatelnou ranou, tentokrát z výskoku, vymetl levou šibenici! Je to už jeho čtvrtá trefa.
17'
Ovšem střela Kovařííka z protiakce byla sražena a Vinkelhöfer z úniku srovnává.
17'
Ivančev prostrčil míč na Šíru, toho nohou vychytal Veverka!
16'
Ondřej Šulc překvapivě vypálil z pravé spojky z kroku a střelou k bližší tyči překonal Herajta, jehož následně střídá Karel Šmíd.
16'
Dolejší dvakrát zastaven, jen devítimetrové hody pro Ronal.
15'
Michal Tonar srovnává ranou ze spojky!
15'
Následná střela jičínské spojky sražena, Plzeň u balonu.
15'
Pas Horuta do křídla zastavil Chmelík neúmyslně nohou.
14'
Šikovná technická práce rukou Milana Ivančeva, který naznačil střelu a poté přeloboval Veverku.
14'
Sedmička také na druhé straně, hosté vykombinovali akci na Šíru, kterého domácí házenkáři faulovali.
13'
Ondřej Šulc úspěšný střelou do stejného místa k levé tyči.
13'
Miľko faulován na brankovišti po pasu Šulce, sedmička pro Ronal.
12'
Skvělá práce Chmelíka a následoval jeho další samostatný únik, Veverka ho však rukou vychytal!
12'
Ivančev na levé spojce vyskočil a zamířil k levé tyči.
11'
Šulcovu ránu vyrazil Herajt jen k Martinu Miľkovi, který měl z dorážky jednoduchou práci a vypálil pod břevno.
11'
Šulc nezpracoval pas a Vinkelhöfer vyslal do brejku Chmelíka, který se tentokrát nemýlil a snižuje.
10'
Ivančev přihrál do křídla Chmelíkovi, toho skvěle vychytal Veverka a Jičín už je v plném počtu!
10'
Jičínu nevyšla dohrávka do pivota a přichází o balon.
9'
Šindelář zastavil přihrávku Horuta nohou, míč mu tak byl odebrán.
9'
Talent v plném počtu, ale musí se bránit. Domácí v oslabení hrají v útoku bez gólmana.
9'
Plzeň neví kudy, signalizovaná pasivita, nakonec přišla nepřesná přihrávka.
8'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava). Hlava nohou podrazil Michala Tonara a síly na palubovce se na okamžik srovnají.
8'
Ondřej Šulc uspěl střelou o zem a Ronal vede o dvě branky!
7'
Horut našel na pivotu Miľka, který je faulován, sedmička pro Jičín!
7'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík). Hostům nevyšla dohrávka na pivota a rychlý brejk zastavil Stehlík za cenu dvou minut.
6'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
6'
Zdeněk Kubík vrací vedení Jičínu z levého křídla.
6'
Michal Tonar při signalizované pasivitě musel pálit a zamířil ze spojky k levé tyči.
5'
Libor Horut vypálil překvapivě z kroku z levého křídla a zaskočil Herajta.
4'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev).
4'
Vinkelhöfer z levého křídla Veverku nepřekonal.
4'
Šulc přihrál na střed Kovaříkovi, jenž ze spojky zamířil k pravé tyčce, Herajt se natahoval marně.
3'
Jan Chmelík rychle odpovídá po souhře do pravého křídla, zakončil k levé tyči.
3'
Zdeněk Kubík z levého křídla vymetl vzdálenější šibenici!
2'
Kovařík vypálil mimo, ale situaci předcházel faul, devítka pro Ronal.
1'
Ivančev přihrál zadovkou na Vinkelhöfera, jenž se z levého křídla nemýlí.
1'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík).
1'
V domácí brance Veverka, v hostující Herajt.
1'
Plzeň táhne první útok, na palubovce Šindelář, Ivančev, Michal Tonar, Stehlík, Vinkelhöfer a Chmelík.
1'
Úvodní výhoz obstaral Luděk Zelenka, bývalý fotbalista a nyní expert České televize.
Sestavy obou celků jsou identické jako v prvním duelu, Jičínu tak stále chybí důležité křídlo David Krahulec, který má zraněný prst.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Král, Rychna, Dolejší, Bareš, Horut, Hlava, Kovařík, Miľko, Šulc, J. Drbohlav, Groh, Kolc, Kubík, Kostelecký.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Šafránek, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra, Wildt.

Dokáže Jičín potřetí v této sezóně porazit Talent na domácí palubovce, nebo Plzeň naváže na nedělní vítězství a výrazně se přiblíží k postupu do finále? To se dozvíme již brzy, duel startuje v 19:00.
Nedělní zápas:
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HBC Ronal Jičín 31:29 (17:14)
Nejvíce branek:
J. Tonar 7, Chmelík 6, Šindelář 5 – Kovařík 6, Šulc 4/3, Kubík 4.
Rozhodčí: Bečička, Horák.
Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3.
Vyloučení: 2:5.
Diváci: 710.

Jičín neodehrál vůbec špatný zápas. Zejména v úvodu nepříjemně kousal a vypracoval si náskok, Plzeň ovšem následně našla recept na gólmana Veverku, rozstřílela ze spojek a z pivota a o poločase vedla o tři branky. Ronal se už ve druhé půli nedostal ani do remízového stavu, jednou se dotáhl na jednobrankový rozdíl, v závěru na dvougólový, ale Talent si už úvodní duel pohlídal a vede v sérii 1:0.
Vzájemné zápasy v sezóně:
Jičín je jediným týmem, který dokázal Západočechy dvakrát porazit. Měl na to však tři pokusy. Poprvé mu to vyšlo na začátku listopadu, v extralize proti Talentu předvedl dominantní výkon a zvítězil 29:20. Ani ne o dva týdny později narazil na Plzeň znovu doma, tentokrát v poháru, a opět z toho bylo vítězství, tentokrát ale mnohem těsnější 32:31. Výhodu domácí palubovky využila ovšem v únoru také Plzeň, jež naprosto opanovala a slavila dva body za vítězství 36:23.
HBC Ronal Jičín
Východočeši obsadili v tabulce po základní části šestou pozici, načež ve čtvrtfinále narazili na třetí Kopřivnici, příjemné překvapení soutěže. Překvapení však nastalo také v této sérii. Jičín na Moravě zabodoval hned v prvním duelu a vybojoval klíčovou výhru na palubovce soupeře. Poté sice padl, ale na domácí půdě zvládl s přehledem oba zápasy a mohl slavit postup po vítězství 3:1 v sérii.

Čtvrtfinálová série:
4.ČF Jičín – Kopřivnice 30:25
3.ČF Jičín – Kopřivnice 28:24
2.ČF Kopřivnice – Jičín 36:24
1.ČF Kopřivnice – Jičín 29:33
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Západočeši dlouho soupeřili o prvenství v tabulce s Karvinou, až v posledním kole se dostali zpět do čela a do play-off vstoupili z nejvýhodnější pozice. Na úvod je čekaly Lovosice, které naopak čtvrtfinále vybojovaly za pět minut dvanáct. Severočechům se po celou sezónu nedařilo venku a bylo to znát i proti Plzni. Ta si doma došla pro dvě hladké výhry a sérii ukončila již ve třetím duelu, dominovala i na půdě Lovců a vybojovala postup do semifinále.

3.ČF Lovosice – Plzeň 25:32
2.ČF Plzeň – Lovosice 33:22
1.ČF Plzeň – Lovosice 34:24
Delegace:
Řídit dnešní utkání budou sudí Jiří Opava a Pavel Válek, delegátem Českého svazu házené je pan Petr Pešek.
Přeji krásný středeční večer, vítejte u druhého semifinálového duelu série mezi HBC Ronal Jičín a SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.