Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Hranice - 22. února 2020   17:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
9' Musálek  • 10' Brožek  • 13' Ondrušík  • 14' Petrovský  • 18' Ondrušík  • 20' Petrovský  • 22' Petrovský  • 25' Petrovský  • 29' Brožek  • 30' Gřešek  • 36' Musálek  • 38' Petrovský  • 39' Pomichálek  • 40' Petrovský  • 42' Gřešek  • 44' Gřešek  • 46' Petrovský  • 52' Gřešek  • 56' Pomichálek  • 58' Strack  • 58' Hardt
25:28
(12:15)
Hranice
Hranice
7' Andrš   • 7' Magrla   • 9' Bechný   • 11' Indrák   • 17' Brož   • 19' Andrš   • 20' Brož   • 21' Brož   • 24' T. Mlotek   • 25' Andrš   • 28'    • 29' Andrš   • 30' Piwko   • 37' T. Mlotek   • 39' T. Mlotek   • 40' Indrák   • 44' Brož   • 45' Magrla   • 46' Magrla   • 50' Indrák   • 55' Andrš   • 56' Piwko   • 57' Bechný   • 58' Andrš   • 60' Piwko
Frýdek-M.
Fritz, Pyško – Hrachovec, Petrovský, Gřešek, Unger, Brožek, Hardt, Strack, Žvak, Musálek, Skřehot, D. Lefan, Pomichálek, Ondrušík, Hustopecký.
Fukala, Mohyla
Sportovní hala 6. ZŠ, Frýdek-Místek
180 diváků
Hranice
Klement, Kučerka – Mucha, Magrla, Brož, T. Mlotek, Bechný, Andrš, Piwko, Indrák, Cabák, Pernička, Hub.

Díky za pozornost, házené zdar.
Pepino bude dnešní prohra hodně mrzet. Hráči předvedli ve druhém poločase velké nasazení, navíc se chytli diváci. Jenže nestačilo to. Každopádně na tomhle utkání najde jistě domácí mužstvo spoustu pozitiv.
Zápas Brna s Jičínem skončil tím nejméně očekávaným výsledkem, a sice remízou. Cement má tak nyní na osmé pozici stejně bodů jako Královo Pole. V příštím kole se Hranice v sobotu dopoledne představí doma s Karvinou. Frýdek čeká výzva v podobě utkání v Plzni.
Hranice slaví! S Frýdkem bojovaly o výhru až do poslední minuty, ale nakonec přece jen splnily roli favorita. Domácím hodně pomohl návrat Petrovského na spojku a to samozřejmě pozitivně ovlivnilo psychiku dalších hráčů. Pepino podalo jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu. Pokud bude takhle pokračovat, tak se zachrání. Dnes však bude smutné.
60'
Je hotovo! Piwko se prosadil z levé spojky a zároveň druhé vlny.
60'
Hosté si tak dlouho nahrávali až došlo k faulu.
60'
Oddechový čas pro hosty v čase 59:26.
60'
Strack vyskočil na střední spojce, ale přes blok minul branku.
60'
Kučerka zapsal důležitý zákrok u zadní tyče proti Petrovskému z pravé spojky.
59'
Cement mohl jít do přečíslení, ale Brož udělal na levé straně kroky.
59'
Hosté byli zablokování z pravé spojky a poté přisoudili rozhodčí balón domácím.
59'
Mlotek si všiml, že sudí mají ruku nahoře, posléze byl faulovaný na levé spojce.
58'
Jeden z hostů nyní kulhá a odchází z hrací plochy.
58'
A Hardt hned vzápětí z devítky.
58'
Andrš skóruje zleva.
58'
Strack se protáhl zleva na střed a brankář Klement byl proti jeho bombě bez šance.
57'
Domácí zaváhali na spojce, Bechný poté naznačil střelu při samostatném úniku a překonal Pyška.
56'
Piwko byl na levé spojce po převzetí balónu důraznější než domácí házenkáři a hosté vedou o dva góly.
56'
Frýdek posouval balón až do pravého křídla na přesného Pomichálka.
56'
Hosté faulovali Stracka na spojce.
55'
Andrš vypálil přesně k pravé tyči.
54'
Hráčům Frýdku byl odpískaný útočný faul, Bechný poté pustí do hry pivota Brože.
53'
Hosté vystřelili ze spojky mimo domácí branku a Frýdek může srovnat.
53'
Faul při hostujícím zakončení ze střední spojky v podání Indráka.
52'
Strack a Petrovský posunuli balón do pivota a Gřešek skóroval o zem.
52'
Oddechový čas pro domácí.
52'
Pyško se raduje po vychytaném trháku proti Petru Magrlovi.
51'
Frýdek ví, že dnes může uhrát minimálně bod, který by mu hodně pomohl k záchraně.
50'
Hranice vyčerpaly maximální možný počet nahrávek, načež Indrák už nemohl přihrávat, ale zakončil z pravé spojky na zadní tyč do protipohybu Pyška.
50'
Tomáš Mlotek byl ztrojený na střední spojce, sudí nařídili devítimetrový hod pro hostující celek.
49'
Brož srazil nahrávku z levé spojky na pivota ke svému brankáři Klementovi.
49'
Jenže následovaly kroky Petrovského na levé straně.
48'
Pyško snad ani nemůže nechytit tečovanou střelu.
47'
Musálek i tak uklízel do levého dolního rohu a domácí se dostali zase na kontakt.
47'
Kučerka se vrací do brány.
47'
Ondrušík faulovaný na pravé spojce po nahrávce Petrovského ze středu, bude se házet sedmička.
46'
Petr Magrla zpracoval dlouhou nahrávku na pravém křídle a nad pravou nohou Pyška zakončil tam, kam chtěl.
46'
Petrovský zamířil z pravé spojky k přední tyči za záda Klementa.
45'
Pyško se docela vzteká a není se čemu divit. Petr Magrla si sám dorazil sedmičku poslanou do levé tyče.
45'
Musálek odchází ze hřiště kvůli faulu na pivota Brože.
45'
Útočný faul z pravé spojky na Mlotka je přesně to, co Pepino nepotřebovalo.
44'
Ačkoliv byl držený Hardtem a ten fasuje dvojku.
44'
Cement dostal míč až na pivota Brože a ten narval balón do pravé poloviny brány.
44'
Hranice jsou v postupném útoku.
44'
Gřešek byl na konci kombinace na šestce. Diváci se chytli a Hranice si berou timeout.
43'
Frýdek hraje výborně, psychice hráčů určitě pomohl příchod Petrovského, resp. jeho návrat na plac.
42'
Gřešek dorazil neúspěšný brejk trefou z šestky a hosté vedou pouze o branku.
42'
Hala aplauduje Pyškovi, který čapl trhák soupeře.
42'
To by měla být druhá dvojka pro Andrše v zápase.
42'
Emoce stoupají, jsou čím dál větší. Frýdek má dnes rozhodně šanci na body.
41'
Pyško šel proti levé spojce k bližší tyče a vyrazil balón do bezpečí.
41'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Radim Brož).
40'
Petrovský ukazuje, že je stěžejní pro Pepino, nyní skóroval v ponechané výhodě a Brož bude pykat.
40'
Pepino se marně dožadovalo přešlapu soupeře do brankoviště, v pokračující hře skóroval Indrák z levé spojky.
39'
Pomichálek poslal míč z pravého křídla na zadní tyč.
39'
Mlotek se rozeběhl na levé spojce a jeho střela skončila až u vzdálenější tyčky.
38'
Musálek nedokázal přehodit z levého křídla gólmana Klementa a hostující celek vyráží na zteč.
38'
Také Petrovský skóroval při krátkém útoku Pepina do levé části brány.
37'
Sudí opět zvedli ruku, ale Mlotek vystřelil při souboji s bránícím hráčem k levé tyči.
36'
Teď už to bylo z Musálkova pohledu z levého křídla lepší a domácí jsou pouze o dvě branky pozadu.
36'
V signalizované pasivitě došlo k faulu na levou spojku hostů a poté následovalo zakončení vedle branky Pyška.
36'
Klement drží Cement a nyní lapil i vyloženou příležitost z levého křídla na začátku oslabení Hranic.
35'
Právě kvůli faulu na Petrovského oslabil Andrš svůj tým a Kučerka mu ještě něco vysvětluje.
35'
Gřešek na pivotu, Petrovský na spojce.
35'
Piwko mířil z pravé spojky vedle zadní tyče a Frýdek tak může zaútočit.
34'
Lavička Hranic vyskočila, když Klement vychytal rozběhnutého Klementa, respektive jeho střelu z levé strany.
33'
Brož už nahrával zleva na střed Andršovi, ale tou dobou odpískali sudí nedovolený zákrok na hranického pivota.
32'
Petr Magrla také úspěšný ze sedmičky, a sice podél pravé vykopnuté nohy gólmana Pyška.
31'
Musálek byl lepší než brankář Klement.
31'
Sedmička proti Klementovi, jelikož Brožek byl stržený na pravém křídle.
31'
Frýdek má výhodu prvního útoku druhého poločasu.
31'
Ačkoliv Frýdek prohrává v poločase o tři branky, tak jeho výkon není špatný. Určitě mu pomohl návrat Petrovského na spojku. Domácí drží Pyško, na druhé straně chytá taktéž velice dobře Klement, který nahradil Kučerku. Frýdek ještě může nabudit trefa po čase z devítky v podání Gřeška. Jedná se doslova o gól do šatny. Přece jen by byl rozdíl, kdyby Hranice vedly o čtyři branky.
30'
30'
A docela překvapivě Gřešek propálil zeď a i přes zásah levé nohy Klementa se stal posledním střelcem prvního poločasu.
30'
Hraničtí čelí ještě devítce po čase, hází ji Pyško.
30'
To Piwko si vedl lépe a nasměroval balón do levé poloviny brány.
30'
Ondrušík se prodal na levou stranu, vyskočil, ale minul přední tyč.
30'
Vystupující hráč Cementu fauloval Ondrušíka.
29'
Pyška překvapila střela Andrše ze střední spojky pod víko domácí branky.
29'
Brožek byl na konci kombinace a trefil se křížem z pravého křídla.
28'
Pyško vyběhl z branky, ale na zakončení Huba z levého křídla byl krátký.
28'
Domácí mužstvo zamezilo dohrávce hostů na pivota Brože.
27'
Hranice se ubránily protiútoku soupeře a postupují znovu na Pyška.
26'
Už se opět hraje a Hraničtí si přihrávají.
26'
Oddechový čas pro hosty.
25'
Ale než stihl Frýdek vystřídat, tak se prosadila ruka Andrše.
25'
Dva hráči nezastavili Petrovského na levé spojce.
24'
Tomáš Mlotek vyhrál jeden na jednoho a jeho střela z levé spojky propadla do dolních pater brány.
23'
Klement šel ke své levé tyči a poradil si se zakončením z výskoku ze spojky.
22'
Petrovský skóruje do pravého dolního rohu.
22'
Gřešek poslal sedmičku do levé nohy brankáře Klementa.
22'
Sedmička pro domácího Gřeška po faulu na levé křídlo.
21'
Faul na Petrovského, devítka.
21'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Erik Žvak).
21'
Brož běžel do samostatného úniku po levé straně, dostal se přes protihráče na střed a donutil domácí mužstvo k timeoutu.
20'
Pyško se docela zlobí na své spoluhráče po přesném zásahu Brože.
20'
Klement se ani nepohnul proti bombě Petrovského do pravé poloviny branky.
19'
Trhákem se Hranice vrací do vedení, Andrš zpracoval delší nahrávku a z šestky udeřil.
19'
A Hraničtí poté nedali sedmičku, když Pyško potvrdil, že dnes se vyspal velice dobře.
19'
Gřešek jde na dvě minuty na trestnou lavici za faul na pivota Brože.
18'
Ondrušík viděl kartu za nedovolený zákrok zprava.
18'
Ondrušík přetlačil na pravé spojce dva soupeře po spoluhráčově pasu.
17'
Tomáš Mlotek a ještě jeden hráč hostů propasírovali balón na pivota Brože a ten se do horní části brány nemýlil.
17'
Domácí dohrávka na pivota postrádala přesnost a na míči jsou tak hostující házenkáři.
16'
Pyško zasáhl u své pravé tyče a zatím chytá velice dobře, Frýdek se na něj dnes může spolehnout.
16'
Rozhodčí odpískali faul na Andrše na pravé spojce, následuje hranický výhoz z devíti metrů.
15'
Výborný Klement vytáhl loženku Ondrušíka z pravé spojky u svojí bližší tyče a nyní hodně podržel Cement.
15'
Kučerka poslal na sedmičku Klementa a ten vykopl pravou nohou pokus Petrovského.
15'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Luděk Piwko).
15'
Pyško si pohlídal zakončení z úhlu na pravém křídle.
14'
Frýdku určitě pomohl návrat Petrovského a zatím nehraje vůbec špatně.
14'
Petrovský obešel bránícího hráče na levé spojce a vyrovnal trefou k bližší tyči.
13'
Pyško přečetl zakončení Indráka přes blok ke své levé tyči a domácí vyráží za srovnáním.
13'
Ondrušík snížil rozběhem na pravé spojce, když se dostal na šestku před Kučerku.
11'
Domácí nechali dost místa Indrákovi, ten vyskočil na levé spojce a napálil míč k zadní tyči do Pyškova protipohybu.
11'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
10'
Brožek stál na konci souhry a z pravého křídla pokořil Kučerku na dlouhou tyč.
10'
Pyško kryl bez problémů zakončení z osy hřiště uprostřed své branky a s tímto zákrokem neměl sebevětší potíže.
9'
Frýdek reagoval pasem do levého křídla a Musálek se trefil do vzdálenějšího spodního rohu brány.
9'
Sehrávka do pivota a Bechný z šestky sám před Pyškem nezaváhal.
9'
Frýdek takticky fauloval z levé strany a přerušil postupný útok Hranic.
8'
Petrovský zatočil míč po pravé ruce Kučerky do hranické branky.
8'
Brož je vyloučený, Pepino hází sedmičku.
8'
Hosté postavili obranu 0:6. Frýdek kombinuje s Hrachovcem na pravé spojce.
7'
Petr Magrla přelstil při trháku Pyška z pravé strany směrem k přední tyči.
7'
Andrš vypálil prudce z pravé spojky na delší tyč.
6'
Kučerka vystihl zakončení z levé spojky na zadní tyč a rozehrává protiútok Hranic.
6'
Frýdek překazil hostům nahrávku do levého křídla na Cabáka a může vyrovnat.
5'
Hostující celek jde do postupného útoku s Andršem na levé spojce.
4'
Indrák fauloval z pravé strany, dostal kartu.
4'
Frýdek hraje ve žlutím ,soupeř v modrobílém.
1'
Oba celky se už pochopitelně jednou utkaly v letošní sezoně. Hranice doma porazily svého dnešního soupeře poměrem 29:24. Loni se naopak v obou případech radoval Frýdek-Místek.
Zápas odpíská mezinárodní dvojice rozhodčích Přemysl Fukala – Radek Mohyla. Na jejich výkon bude dohlížet delegátka Zuzana Füleová.
Na rozdíl od Hranic si Frýdek-Místek loni zahrál play-off, ale ve čtvrtfinále nestačil v nejkratším možném čase na pozdějšího finalistu z Karviné. Letos však Pepino zažívá diametrálně odlišnou sezonu. Chybí mu Petrovský na spojce. Frýdek dosud zvítězil pouze ve dvou případech, když před vlastními fanoušky porazil nováčka z Maloměřic a Královo Pole. Bojuje tak o udržení v české nejvyšší soutěži. Ve svém prvním soutěžním klání v tomto kalendářním roce prohrál záchranářský souboj právě na palubovce Maloměřic. Ten ještě může být z pohledu celé sezony hodně zásadní.
Cement v posledním zápase překvapivě vyloupil Lovosice, kde vyhrál o branku. Přitom Lovosice loni doma v základní části neprohrály. Hosté spoléhají na fenomenálního Josefa Kučerku (ročník narození 1971). V tabulce STRABAG RAIL Extraligy jsou momentálně na osmé pozici. Na devátý Jičín mají náskok bodu, před desátým Brnem jsou poté o dva body. A právě Královo Pole si to dnes taktéž od 17:00 rozdá s Jičínem.
STRABAG RAIL Extraliga pokračuje svým 19. kolem, ve kterém se Frýdek-Místek utká s Hranicemi. Hostům hrozí, že by mohli po tomto kole vypadnout z první osmičky a nutně potřebují vyhrát. A v zápase jsou papírovými favority.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.