Házená - Extraliga muži - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Dukla - 2. října 2019   18:00

Lovosice
Lovosice
3' Malý  • 3' Bouček  • 7' Jelínek  • 10' Malý  • 12' Bouček  • 15' Bouček  • 16' Trkovský  • 17' Malý  • 20' Jelínek  • 26' Trkovský  • 28' J. Motl  • 28' J. Motl  • 33' Trkovský  • 35' Bouček  • 38' J. Motl  • 41' Malý  • 43' Bouček  • 44' Malý  • 49' Kupa  • 51' Holubec  • 52' Malý  • 55' J. Motl  • 57' Trkovský  • 58' Bouček
26:31
(13:16)
Dukla
Dukla
2' Reichl   • 3' Sviták   • 4' Patzel   • 7' Grištšuk   • 11' Blecha   • 12' Sviták   • 15' Patzel   • 17' Patzel   • 18' Blecha   • 22' Patzel   • 26' Patzel   • 27' Reichl   • 31'    • 33' Blecha   • 37' Patzel   • 39' Patzel   • 41' Harabiš   • 44' Patzel   • 49' Klíma   • 52'    • 53' Reichl   • 54' Harabiš   • 55' Klíma   • 57' Křístek   • 59' Patzel   • 60' Klíma   • 60'
Lovosice
Hájek, Nezbeda.Delegát: Novák
SH Chemik
Dukla

To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním vítězství Dukly Praha vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase někdy příště, na počtenou!
Ačkoli vypadalo, že Dukla má zápas pevně ve svých rukách, Lovci z Lovosic vyrovnali v 52. minutě a vypadalo to ještě na pořádné drama. To ale nakonec Pražané nepřipustili a trestali nepřesnosti domácích přesnými zásahy. V konečném sčítání branek tak zvítězila pražská Dukla nad svým hostitelem o 5 branek.
60'
Tak nakonec hosté ještě v poslední vteřině zápasu dokázali skórovat. Kuriózné branka padla z více než z poloviny hrací plochy, Rangl už byl mimo brankoviště a měl domněnku, že stejně jako domácí už zápas v posledních 3 sekundách dohrávat nebudou. Bylo tomu právě naopak.
60'
Klíma proměnil jednu ze svých posledních šancí a tohle už nemůže pro Pražany dopadnout špatně!
60'
Petržala si dokázal poradit se slabším zakončením Jelínka.
60'
Probíhá poslední minuta utkání.
59'
Takhle se prosazuje Patzel a minutu a deset sekund před koncem střetnutí už má Dukla luxusní náskok.
59'
Trkovský dnes již několikrát zklamal v zakončení. Kdyby svůj rychlý kontr proměnil a nasměřoval míč mezi tři tyče, bylo na drama zaděláno.
58'
Bouček přebral míč v rychlosti, přehodil si ho z levačky na pravačku a následně už proměnil svůj náskok do brankoviště.
57'
To by ale nyní nesměla mít Dukla Křístka, který se až velmi jednoduše probil obranou Lovosic. Poté poslal míč do protipohybu Rangla a jeho celek tak vede už o čtyři branky.
57'
Trkovský předvedl parádní přetah, kterým dává Lovosicím stále naději na body.
56'
Patzelova střela v rychlosti z levé spojky končí vedle brány.
55'
Předchozí střela Jiřímu Motlovi nevyšla, svůj reparát složil zhruba o dvacet sekund později.
55'
Rangl vyběhl až příliš vysoko na vrchol svého brankoviště. Dostal se svým pohybem až na úroveň Klímy, díky čemuž měl hostující hráč volnou celou bránu.
54'
Harabiš se na pravém křídle dostal k odraženému míči od Rangla a napodruhé už domácího brankáře překonat Pražané dokázali.
54'
Trkovský měl k dispozici sedmimetrový hod. Pokoušel se o umístění střely doprostřed brány, při zakončení ale trefil hlavu přesouvajícího se Petržaly. Rozhodčí raději přerušili hru, neboť se jim zdál hostující brankář lehce omráčen.
53'
Reichl zůstal na brankovišti zcela osamocen a svou snadnou úlohu zvládl na jedničku.
53'
Trkovský se chtěl vžít do role kata, ale nesrovnal dostatečně mířidla a míč tak skončil vysoko nad bránou.
52'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Lovosic.
52'
Oddechový čas pro Lovosice.
52'
Dukla ale bleskurychle odpovídá a je znovu v jednobrankovém vedení. Závěr zápasu bude hodně dramatický.
52'
Semerád ihned po rozehrávce soupeře na půlící čáře vypíchl míč soupeři a poté v další souhře se spoluhráči pomohl prostrčit míč na Malého, který zakončoval sám na brankovišti. Je vyrovnáno!
51'
Holubec si seběhl na brankoviště pro míč a po otočce zamířil k levé tyči hostující svatyně. Petržela bez šance.
50'
Domácí byli vystaveni pasivní hře, takže byli nuceni vystřelit po rozehrávce volného úderu. Toho se ujal Kupa, jehož dělovka skončila na tyči.
49'
Klíma se lovosickému publiku publikoval úspěšnou střelou ze střední vzdálenosti do pravého horního rohu.
49'
Tuto šňůru bez branek nakonec uťal Jan Kupa, který dostal více prostoru na prostoru střední spojky. Jeho zakončení o zem skončilo za zády Petržely.
48'
Hluchá pasáž bez branek pokračuje. Lovosická obrana dokázala zblokovat zakončení Reichla.
47'
Máme tu další technickou chybu, tentokrát z rukou domácích hráčů.
47'
Grištšuk nepřenechal míč v pomezí v klidu a posunul ho směrem mimo hráče Lovosic. Rozhodčí byli pozorní a všimli si jeho přestupku, za což si jde na dvě minuty povinně odpočinout na střídačku.
46'
Trkovský i přes blok tří hráčů zkoušel střílet. Zblokovanou střelu ještě na poslední chvíli tečoval Petržala, takže se mohou Pražané pokusit o útok, který by mohl skončit brankou.
45'
... nakonec tomu tak není, hosté produkují technickou chybu.
45'
A když k tomu přičteme útočné prorážení Trkovského, může být s Lovosicemi ještě hůře...
44'
Ale Pražané mají dnes nezastavitelného Patzela, který vrací hosty do dvoubrankového vedení.
44'
Domácí toho ale bleskově využívají. Malý se dostal do rychlého protiútoku, který bez větších problémů proměňuje a rozdíl branek je po delší době jen o branku.
43'
Sviták poslal ve výskoku k zemi Semeráda, kterého zasáhl nechtěně do hlavy.
43'
Bouček protáhl tah své ruky a krásným zakončením poslal míč do sítě soupeře.
42'
Místo branky ale přichází útočný faul. Do útoku se tak mohou přesunout domácí.
42'
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Dukly Praha.
42'
Oddechový čas pro Duklu Praha.
42'
Lovosice kouskují hru a Dukla momentálně nedokázala najít recept na zlepšený pohyb domácích hráčů.
41'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Lukáš Malý).
41'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Denis Harabiš).
40'
Na druhé straně čaruje Petržala, který v další jasné situaci vychytal Trkovského.
40'
Trkovský se snažil dorazit střelu Motla, která skončila na tyči, ale ještě předtím přešlápl šestimetrovou hranici brankoviště a je pískáno.
39'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha.
39'
Patzel našel neuvěřitelným způsobem skulinku mezi tyčí, rukou a nohou Rangla. Dukla díky tomu vede o 3 branky.
38'
Hostům byla odpískána pasivita a toho využil Jiří Motl, který si vzal míč na starost, přeběhl celou délku hrací plochy a při zakončení se nemýlil.
37'
Dnešní zápas Patzelovi vychází náramně. Přidal už osmou branku. Ani čtyřčlenná obrana nedokázala zabránit přihrávce obloučkem do jeho rukou.
35'
A Blecha je dodatečně vyloučen na dvě minuty za svůj zákrok na Boučka, který byl za hranicí pravidel.
35'
Bouček se vysmýkl z rukou Blechy a svou nadějnou střeleckou pozici proměnil v branku.
33'
Tentokrát už to ale Pražanům vyšlo. Rangl Blechovu střelu k pravé tyči lehce tečoval, ale vytěsnit úplně ji nedokázal.
33'
Dukla ale možnost skórování nevyužívá, dopustila se totiž přešlapu.
33'
Trkovského nečekaný podstřel skončil v síti. V cestě do brány musel proletět mezi nohama hostujícího brankáře.
32'
Harabiš vypíchl domácím míč a hnal se osamocen na Rangla, ten mu zavřel spodní část brány a poté pravačkou zasáhl proti střele hostujícího hráče.
31'
Hosté hned z kraje druhého poločasu míří do černého. Rangl bez šance na zákrok.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:51.
Vyrovnané skóre platilo pouze do konce deváté minuty, ve které se Dukla Praha ujala vedení o tři branky a s většími či menšími problémy podobný brankový rozdíl dokázala udržet až do konce první třicetiminutovky. Domácí často naráželi na vlastní nedisciplinovanost a především v první části první půle skončilo hodně jejich střel v konstrukci brány.
30'
Pokus o akci v posledních vteřinách první půle nebyla dotažena ze strany hostů k dokonalosti. Míč skončil mimo hrací plochu a hned na to zazněl klakson.
30'
Reichl při přebíhání po brankovišti narazil do těla Semeráda a domácí hráč náraz ustál. Naopak po střetu skončil na zemi Reichl a rozhodčími je tato situace ohodnocena dvouminutovým trestem pro Jiřího Semeráda.
30'
Hostům je odpískáno prorážení a za pozdější neustálé protesty obdržel žlutou kartu Jakub Sviták.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Dukla Praha dokázala na poslední branku odpovědět hodně rychle a drží tak stále tříbrankové vedení.
28'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Motl).
28'
Oddechový čas pro pražskou Duklu.
28'
Poprvé se dnes zapisuje do střelecké statistiky domácí modla Jiří Motl. Jeho nedokázal uhlídat Krištšuk.
27'
Rangl vytěsnil střelu Svitáka na horní tyč, od které se míč odrazil za bránu.
27'
Hosté dohráli akci až do pivota na Reichla, který se z této pozice mýlí jen málokdy.
26'
Trkovskému se v úvodu zápasu střelecky vůbec nedařilo, v závěru prvního poločasu ale tuto statistiku začíná dohánět.
26'
Patzel efektně, ve výskoku a zády k brance zaznamenal již svojí dnešní sedmou trefu v zápase.
25'
Následný sedmimetrový hod přetavil v branku Jaroslav Trkovský, který střelou o zem překonal Petržalu.
25'
A domácí si dokonce vyzkouší poprvé v zápase početní výhodu. Duklu oslabuje svým obranným zákrokem za hranicí pravidel Jakub Zelenka.
25'
Vít Reichl uviděl žlutou kartu za evidentní zatahání za dres soupeře.
24'
Obrana Dukly fungovala jako jeden muž a dokázala donutit domácí k nepřesné přihrávce. Ale i Dukla o míč nakonec přichází, pivot pražského celku se dostal bez cizího zavinění do brankoviště.
23'
Rozhodčí velmi přísným metrem vyloučili Romana Jelínka, který zakončujícího hráče pouze podběhl a přikrčil se, aby soupeře nezasáhl. Ani po poradě s delegátem zápasu rozhodčí svůj verdikt nemění.
22'
Patzel vstřelil už třináctou branku svého celku, tentokrát těžil z rychlého protiútoku.
22'
Motl dokázal procedit míč přes 3 protihráče na Nového, tomu ale zbrkle vypadl míč z rukou a jen těžko se k němu dostal. Jeho následná střela ze země už byla po přerušení hry.
21'
Malý dostal přihrávku za nic netušící obranu soupeře, ale ve stoprocentní šanci selhal na vynikajícím Petržalovi!
20'
Tentokrát konstrukce brány Lovcům pomohla po střele Patzela, který zamířil do pravé tyče.
20'
Jelínek zakončil nacvičenou akci svého celku. Technické zakončení k pravé tyči slavilo úspěch.
19'
19'
Pavel Farář si vyžádal poprvé v zápase oddechový čas.
19'
Hosté si nevšimli prázdné brány ve chvíli, kdy zachytili nepřesný pas domácích. Raději zvolili přihrávku, kterou zachytil Trkovský a ten stejný hráč se o chvíli později objevil ve stoprocentní šanci, kterou orazítkoval o tyč!
18'
Na druhé straně hrací plochy odpovídá stejným metrem Blecha.
17'
I v početní nevýhodě se dostal k míči na pravém křídle Malý, který dlouho otálel se zakončením. Na poslední chvíli přeci jen vystřelil a míč ještě orazítkoval o tyč, aby následně zapadla do sítě Dukly.
17'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Vojtěch Patzel).
17'
Holubec na brankovišti svedl souboj se soupeřem, který byl rozhodčími vyhodnocen na dvouminutový trest.
16'
Trkovského zakončení přes prsty překvapilo Petržalu, který se pouze ohlédl za míčem, který zapadl přesně k pravé tyči.
16'
Šůstek si vysloužil za zatahání protihráče za dres žlutou kartu.
15'
Patzel má dnes výtečnou střeleckou formu. V rychlosti zkusil podstřel, který zamířil mezi nohy Rangla. Domácí brankář nedokázal sklapnout nohy včas a míč mu prolétl za záda.
15'
Předchozí zaváhání Boučka budiž odpuštěno. Dokázal překonat všechny hráče, včetně brankáře.
14'
A jako potrestání přichází přesná trefa Patzela ze sedmimetrového hodu.
14'
Jenže jeho střela mířila mimo tři tyče a toho využila Dukla k rychlému kontru. Bouček poté přistrčil střílejícího hráče a vidí žlutou kartu.
13'
Trkovský je dvakrát v krátkém sledu zastaven obranou Pražanů. Přesto pokračují domácí v akci.
12'
Také rozehrávač Dukly, Jakub Sviták, ukázal, že dokáže být pro obranu soupeře nebezpečný. Trefil se z hranice devíti metrů přesně pod horní tyč.
12'
Také domácí dokázali zachytit míč a když neměl ke spolupráci svého tradičního parťáka Motla, vzal celou situaci na sebe a v rychlosti zakončoval k levé tyči. Petržala se natahoval k opačné tyči.
11'
Akce sehraná do levého křídla na Blechu, který už si s nadálou situací poradil bez větších potíží.
11'
Přichází ale technická chyba a ztráta míče, do útoku se naopak žene pražská Dukla.
10'
Na druhé straně je odpískáno postavení v brankovišti. Lovci mohou pomýšlet na snížení ztráty.
10'
Podruhé se do střeleckých statistik zapisuje Lukáš Malý, po náskoku do brankoviště zakončoval mezi nohy Petržaly, který nestačil nohy včas sklapnout k sobě.
9'
Dukla velmi rychle využívá početní výhodu a odskakuje Lovosicím na rozdíl tří branek.
9'
Motl se snažil zastavit v rychlostním souboji Reichla, ale škobrtl u toho o nohu protihráče, za což je vyloučen na dvě minuty.
7'
Také Jelínkovi není radno nechávat příliš prostoru. Už si jsou toho po jeho skórování technickým zakončením vědomi i hráči z Prahy.
7'
Vysoký Grištšuk si udělal na brankovišti dostatek prostoru k proskoku, který využil ke skórování. Rangl se snažil vykrýt spodní část branky.
6'
Na druhé straně orazítkoval domácí celek znovu konstrukci brány. A i nyní je to horní tyč.
6'
Patzel hned z prvního nápřahu poslal míč k levé tyči, kde Hrdlička nemohl být.
5'
Nový na vlastním brankovišti zatáhl za dres protihráče a je z toho nejen žlutá karta, ale také sedmimetrový hod pro hosty.
4'
Nechytatelná střela Vojtěcha Patzela z devíti metrů zapadla milimetrově do levého horního rohu domácí svatyně.
3'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček).
3'
Dukla sehrála pohlednou kombinaci, na jejíž konci se ocitl úspěšný Sviták.
3'
Za Lovosice odpovídá Malý, který pláchl po pravém křídle všem svým pronásledovatelům a poté střelou o zem překonal brankáře Pražanů.
2'
To Vít Reichl už byl úspěšnější a tváří v tvář Ranglovi uspěl z pozice pivota.
2'
Na druhé straně se hnal do rychlého kontru Nový, ale Petržala ho dokázal vychytat.
2'
Trkovský orazítkoval střelou ze střední vzdálenosti pouze horní tyč.
1'
První nadějná akce Lovosic přerušena obranou Dukly.
1'
Výhodu úvodního výhozu mají hráči Lovosic.
Hráči již vstupují na hrací plochu z útrob sportovní haly, kde jsou jmenovitě představováni hlasatelkou dnešního utkání.
Dovolte, abych vás ještě jednou přivítal u dnešního textového online přenosu, tentokrát již ze sportovní haly Chemik. Hráči obou celků se momentálně nachází na hrací ploše, kde probíhá předzápasová rozcvička.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Motejl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Trkovský, Semerád, P. Jahn, Nový, Malý.

HC Dukla Praha: Votava, Zavázal, Petržala – Zelenka, Šimůnek, Sviták, Klíma, Patzel, Krušberský, Reichl, Křístek, Harabiš, Grištšuk, A. Zeman, Šůstek, Blecha.

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda.
Delegát: Novák.
Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Milan Hájek a Michal Nezbeda. V roli delegáta ČSH je přítomný Petr Novák.

Lovosice – Kopřivnice 37:33
Přeji příjemný podvečer všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu předehrávka 5. kola STRABAG Rail extraligy, ve které se utká celek HK FCC Město Lovosice proti celku HC Dukla Praha. Utkání se odehraje od 18:00 hod. ve Sportovní hale Chemik.