Házená - Extraliga muži - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Plzeň - 22. února 2020   19:00

Lovosice
Lovosice
1' J. Motl  • 2' Malý  • 3' Nový  • 6' Nový  • 8' Jonáš  • 11' Malý  • 13' J. Motl  • 14' Jelínek  • 20' Malý  • 22' Malý  • 22' J. Motl  • 24' Jelínek  • 30' Kupa  • 37' Malý  • 38' Malý  • 39' Jelínek  • 40' Malý  • 41' J. Motl  • 43' Malý  • 46' Jonáš  • 48' J. Motl  • 49' Malý  • 51' Jonáš  • 59' Malý  • 59' Kupa
28:33
(13:16)
Plzeň
Plzeň
2' Šindelář   • 3' S. Terzić   • 5' Režnický   • 8' S. Terzić   • 11' Chmelík   • 13' Šindelář   • 16' Douda   • 17' Režnický   • 20' Režnický   • 21' Režnický   • 23' M. Škvařil   • 24' Bogdanić   • 27' M. Škvařil   • 27' Režnický   • 31' J. Tonar   • 32' Šafránek   • 34' Chmelík   • 36' S. Terzić   • 37' S. Terzić   • 40' Šindelář   • 41' Šafránek   • 42' Douda   • 44' Macháč   • 45' S. Terzić   • 46' Douda   • 50' S. Terzić   • 51' M. Tonar   • 53' M. Škvařil   • 55' Šafránek   • 59' Režnický   • 60' M. Škvařil
Lovosice
Hájek, Nezbeda
SH Chemik
Plzeň

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.
Plzni už stačí pouze bod ve zbývajících třech zápasech, aby ovládla základní část. Za Lovosicemi naopak body sebraly vítězné Hranice a s remízou se rozešly Jičín s Brnem.
Plzeň potvrdila roli favorita a vítězí 33:28. Hosté si po většinu zápasu drželi tříbrankový a větší náskok a Lovci už nedokázali duel více zdramatizovat. A to měli ve svém týmu Lukáše Malého, který vsítil třínáct gólů ze čtrnácti střel! Ani to však nestačilo Lovosicím na body, Talent využil silnou šířku kádru a došla si pro vítězství.
HK FCC Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň 28:33 (13:16)
Nejvíce branek: Malý 13/3, Motl 5, Jelínek 3 – Režnický 6, Terzić 6, Škvařil 4. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 7/3 – 3/2. Vyloučení: 3:3.
60'
Dvojitá nahazovačka Plzně na závěr! Michal Tonar na Šafránnka na levém křídle, Šafránek ještě na střed Škvařila a nádherný gól je na světě!
60'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Kupův podstřel z levé spojky skončil až v síti.
59'
Daniel Režnický rychle odpovídá z pivota.
59'
Lukáš Malý z pravého křídla krásně do vzdálenějšího horního rohu.
58'
Milan Ivančev se po dlouhém zranění vrátil na palubovku, ovšem neproměnil sedmičku. Střídající Jiří Günl vyrazil ránu na tyč.
58'
Michal Tonar a jeho parádní zadovka na Režnického, ten byl zastaven za cenu sedmičky.
57'
Poprvé v zápase Lukáš Malý nedává gól! Rangl nejprve vychytal Škvařila a do brejku vyrazili Lovci, Malý měl skvělý úhel, jenže nevyzrál na Richarda Křesťana! Je rozhodnuto.
56'
Šafránek při zakončení přešlápl a Rangl se pokusil trefit přes celé hřiště prázdnou branku, jenže minul. Tohle už budou mít Lovosice hodně těžké.
56'
Lukáš Malý střílí dvanáctý gól z dvanácti střel! Proměnil i třetí sedmičku, suverénní rána pod horní tyčku.
56'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Tim Jenko Bogdanić).
56'
Sedmimetrový hod pro Lovosice.
55'
Michal Tonar pěknou přihrávkou uvolnil na levém křídle Šafránka, který vypálil nad ruce Rangla.
55'
Jonáš proskočil na pravé straně, jenže nepřekonal Křesťana!
54'
Stefan Terzić při signalizované pasivitě přestřelil.
54'
Jiří Motl se dopustil útočného faulu.
53'
Plzeň zvládla ubránit nahazovačku při poslední možné přihrávce, Bogdanić vyslal do úniku Milana Škvařila, který s velkým štěstím proměnil únik! Rangl míč téměř měl, ale balon končí v síti. Oba házenkáři lehce kuriózní situaci vzali s úsměvem.
53'
Další zablokovaná střela, už je dlouho signalizována pasivita Lovosic.
52'
Šindelář zablokoval ránu z levé spojky, domácí však stále v útoku.
52'
Jonášova krkolomná nahazovačka na Malého nevyšla, lovosický křídelník byl ale faulován, devítka pro Lovce.
Oddechový čas pro domácí.
51'
Michal Tonar si zaběhl na pivota, dostal přihrávku a prosazuje se poprvé v utkání.
51'
Josef Jonáš z pravé spojky se štěstím propasíroval míč za Křesťana!
50'
Západočeši rychle rozehráli a šestý gól střílí Stefan Terzić, aktuálně je nejlepším plzeňským střelcem zápasu.
49'
Terzićovu přihrávku Macháč nezpracoval a z brejku udeřil Lukáš Malý!
49'
Škvařil naznačil střelu, ještě si klepl míč o zem a rázem byl sám před Ranglem, který ho však vychytal! Plzeň pokračuje v útoku.
48'
48'
Jiří Motl z levé spojky propálil Křesťana při signalizované pasivitě.
47'
Lovosicím nevyšla dohrávka na pivota, Křesťan našel dlouhou přihrávkou Jakuba Tonara, který však z úniku nepřekonal Rangla!
46'
Jakub Douda si dorazil vlastní střelu, kterou Rangl vyrazil. Z dorážky už zakončil pod horní tyč.
46'
Josef Jonáš parádně vypálil z kroku z pravé spojky kolem obránce přesně ke vzdálenější tyči.
45'
Stefan Terzić přidává svůj pátý gól, Rangl na jeho ránu ze střední spojky nedosáhl.
45'
Křesťan si poradil se střelou z levé spojky.
44'
Terzić se štěstím propasíroval míč na Macháče, který se trefuje poprvé v zápase.
43'
Po ztrátě míče se Západočeši nestihli dobře vrátit do obrany a Malý mohl přidat další gól z pravého křídla. Trefuje se podesáté v utkání!
42'
Jelínek nahodil míč na levé křídlo, ve výskoku zpracoval míč Jiří Motl, ale nevyzrál na Richarda Křesťana, který vystřídal Herajta!
42'
Jakub Douda si seběhl na pravou spojku a zamířil ke vzdálenější tyči.
42'
Jakub Tonar zablokován, Macháč následně faulován na pivotu, ale jen devítka pro Západočechy.
41'
Jiří Motl snižuje brzy po rozehrávce Lovců.
41'
Nepřesná přihrávka domácích a Ondřej Šafránek si spravil chuť z úniku.
40'
Šafránek navíc z levého křídla Rangla nepřekonal Rangla.
40'
Lukáš Malý a devátý gól z devíti střel! Z pravého křídla vypálil přesně do vzdálenějšího horního rohu.
40'
Šindelář se na pivotu s obtížemi obtočil kolem obránce a dává pěkný gól.
39'
Talent v plném počtu.
39'
Třígólová šňůra Lovců a domácí ztrácejí tři góly stejně jako v poločase! Laciná ztráta Šafránka a Jelínek se trefuje přes celé hřiště.
38'
Malý s obtížemi zpracoval Ranglovu přihrávku přes celé hřiště a v pádu zakončil pod nohy Herajta! Krásná akce Lovců.
38'
Douda při signalizované pasivitě prorážel.
37'
Lukáš Malý znovu úspěšný, zamířil mezi nohy Herajta.
37'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Šimon Macháč).
37'
Bouček průnikem vybojoval sedmičku a přesilovku pro Lovce.
37'
Stefan Terzić dává druhý gól v krátkém sledu, celkově svůj čtvrtá. Plzeň rychle rozehrála a hned se prosadila.
37'
Lukáš Malý drží Lovce ve hře, z pravého křídla je stoprocentní.
36'
Terzić proměňuje rychlý brejk střelou z pravé strany a Talent dává dvacátý gól.
36'
Terzićovu přihrávku na pivota Macháč nezpracoval, na druhé straně Herajt chytá střelu Jelínka.
35'
Pátou sedmičku už Lovosice dávají. Lukáš Malý zůstává stoprocentní, vystřelil k pravé tyčce.
35'
Sedmička pro Lovosice, pátá. Přijde z ní první gól?
34'
Západočeši se ubránili, Herajt dlouhou přihrávkou našel unikajícího Chmelíka, který vypálil k pravé tyči.
34'
Josef Jonáš zablokován, domácí pokračují v ofenzivě.
34'
Terzićovu střelu při signalizované pasivitě chytá Rangl.
33'
Bouček se dopustil technické chyby, Lovcům se v úvodu druhého poločasu nedaří.
32'
Lovosice se neprosadily, naopak Plzeň z rychlého brejku ano. Z levého křídla se Šafránek trefil pod nohy Rangla.
31'
Jakub Tonar se poprvé prosazuje ze hry, ranou z kroku zamířil k pravé tyčce.
31'
Dělovku Jakuba Tonara vytěsnil na břevno Rangl. K teči se přiznal, v útoku tak pokračuje Plzeň.
31'
Plzeň začíná druhou půli v útoku.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:52.
Lovosice ztrácejí po prvním poločase tři góly. Skóre by mohlo být o dost jiné, kdyby Lovci proměňovali sedmičky. Měli k dispozici čtyři, nedali ani jednu! Všechny pochytal Filip Herajt. Zatímco Plzeň dvě proměnila a hlavně skvěle hraje přes pivota. Nejlepším střelcem je pětigólový Daniel Režnický.
30'
30'
Terzićova rána v posledních sekundách končí hodně nad brankou.
30'
Škvařil se neprosadil, Malý však nezpracoval dlouhou přihrávku přes celé hřiště.
30'
Kupův podstřel kolem obránce propadl mezi nohama Herajta do sítě.
29'
Rangl si počíhal na střelu Milana Škvařila ze střední spojky.
28'
Ani čtvrtou sedmičku Lovosice nevyužily! Jelínkovu ránu vyráží Herajt a lovosická spojka nedala ani dorážku.
28'
Jan Kupa svým průnikem vybojoval sedmičku, faulovali ho Režnický se Škvařilem.
27'
Jelínek zablokován a Západočeši vyrazili do brejku, čtyřgólový náskok zařizuje hostům Daniel Režnický!
27'
Milan Škvařil se pověsil do vzduchu na levé spojce a zamířil přesně pod břevno!
26'
Technická chyba Lovosic.
26'
Rangl chytá Terzićovu střelu ze spojky.
25'
To jsou věci, domácí neproměnili ani třetí sedmičku! Filip Herajt zůstává stoprocentní, pokryl i střelu Kupy.
24'
Bogdanić si z pravého křídla zaběhl na pivota a skóruje.
24'
Vinkelhöfer šel sám na branku, ale přestřelil. Na druhé straně zakončil ze střední spojky přesně Roman Jelínek!
23'
Milan Škvařil drze proskočil na pravé straně a zakončil k bližší tyči.
23'
22'
Rázem je to o gól! Dohrávka na pivota tentokrát hostům nevyšla a po dlouhé přihrávce Rangla se prosazuje Jiří Motl.
22'
Jelínkův skvělý pas na pravé křídlo a Malý dává čtvrtý gól ze čtvrté střely.
21'
Z pravého křídla to zatím hostům nepadá, Bogdanić zakončil jen do tyčky.
21'
Hodně laciná ztráta Lovosic, které pokazily přihrávku.
21'
Plzeň rychle rozehrála a opět se prosazuje Daniel Režnický, počtvrté v zápase.
20'
Lukáš Malý ukazuje na pravém křídle velkou kvalitu, po pasu Jonáše neměl ideální úhel, technicky však zakončil pod nohy Herajta.
20'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Martin Nový).
20'
Karlovec nezakončil, Škvařil z protiakce přihrál na pivota Režnickému, který znovu vybojoval faul na svou osobu a navíc se prosadil!
19'
Severočeši v plném počtu.
19'
19'
Chmelík podruhé z pravého křídla neúspěšný, trefil jen stojnou nohu Rangla.
18'
Terzićova dělovka rozvlnila jen břevno lovosické branky. Odražený míč pro Talent.
18'
Motlovu tvrdou přihrávku na pravé křídlo zpracovával Malý až v zámezí.
17'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Patrik Stach).
17'
Západočechům znovu vyšla dohrávka na pivota, Režnický s obtížemi zpracoval těžký pas, navíc byl faulován a přesto zakončil pod horní tyčku.
17'
Herajt vyráží ránu domácích ze spojky.
16'
Douda mohl střílet ze střední spojky z kroku a na pokus k pravé tyči neměl Rangl nárok.
16'
Terzićovu ránu ze střední spojky vystihl Rangl. Jenže následovala laciná ztráta Lovců, kroky.
15'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Douda).
15'
Po ztrátě míče domácích Chmelík pokazil rychlý brejk špatným pasem a pro střelu si došel Jiří Motl, napálil však pouze pravou tyč.
14'
V závěru plzeňské přesilovky zakončil Chmelík z pravého křídla jen do ruky Rangla a Lovosice mohou v plném počtu útočit.
14'
Lovosický útok zatím funguje, Jelínek překvapivě vypálil z levé spojky kolem Macháče a Herajt nereagoval.
13'
Chmelík by měl střelu z pravého křídla komplikovanou, tak ještě posunul míč na pivota, kde byl naprosto volný Jakub Šindelář.
13'
Pěkná předávka Jelínka s Motlem, který z levé spojky zamířil k bližší tyči do protipohybu Herajta.
12'
Jakub Tonar proměnil i druhou sedmičku, vypálil pod horní tyčku.
12'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček).
12'
Jakub Šindelář faulován na pivotu, sedmička a přesilovka pro Západočechy.
12'
Jakub Douda špatně došlápl a spadl na zem, s kotníkem to ale nebude nic vážného, pokračuje ve hře a Plzeň v útoku.
11'
Lukáš Malý měl těžký úhel na pravém křídle, ale natlačil míč ke vzdálenější tyči.
11'
Bouček zablokován a do úniku vyrazil Jan Chmelík, proměnil a Talent poprvé vede!
10'
Souboj Herajta s Motlem i podruhé vyzněl pro plzeňského gólmana! Ten vykopl střelu domácí hvězdy levou nohou. Lovci pokračují v útoku.
10'
Roman Jelínek odvážným proskokem vybojoval sedmičku, jelikož byl bráněn v brankovišti.
9'
Jakub Tonar sedmičku proměňuje střelou nad nohu Rangla.
9'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Lukáš Malý).
9'
Západočeši se ubránili a z protiakce vybojovali sedmičku, Douda faulován.
8'
Tečovaná střela Stefana Terziće z pravé spojky zapadla za Rangla.
8'
Josef Jonáš se prezentoval přesnou ranou z pravé spojky a Lovosice vedou o dvě branky!
7'
Domácí se k zakončení nedostali a na druhé straně mohl po pasu Terziće srovnat Šindelář, ale napálil jen břevno.
6'
Plzeň v plném počtu.
6'
Terzićovu ránu při signalizované pasivitě vyráží Rangl.
6'
Martin Nový se dostal k odraženému míči na pivotu a dává už svůj druhý gól.
5'
Přesná přihrávka Jakuba Tonara na pivota, kde se nachází místo vyloučeného Šindeláře Daniel Režnický a máme znovu srovnáno.
5'
Herajt rukou vystihl Motlovu střelu ze sedmičky!
4'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
4'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
4'
Šindelář pas na pivota nezpracoval, na druhé straně dostal pas opět Nový, právě Šindelář ho fauloval a Lovci budou házet sedmičku.
3'
Martin Nový, kmenový hráč Plzně, dostal pas na pivotu a prosazuje se v pádu.
3'
Stefan Terzić podstřelem zamířil mimo dosah Rangla.
2'
Křídla zatím Lovosicím funguje, Jonáš uvolnil na pravém křídle Malého, který posílá domácí zpět do vedení.
2'
Po Doudově pasu skóruje z pivota Jakub Šindelář.
1'
Domácí se ujímají vedení, Jiří Motl z levého křídla zakončil k bližší.
1'
Do prvního útoku vyrážejí Lovci, v jejich brance Daniel Rangl. Branku hostů stráží Filip Herajt.
1'
Lovosicím dnes chybí jeden z velmi důležitých hráčů, mimo sestavu je totiž druhý nejlepší střelec Jaroslav Trkovský. Na včerejším tréninku se navíc zranil také brankář Jan Hrdlička. Lovci jen v patnácti hráčích.

Plzeň naopak oproti poslednímu zápasu výrazně posílila. Po dlouhodobém zranění se vrací Milan Ivančev, uzdravil se navíc Milan Škvařil a Ondřej Šafránek. Na marodce zůstává pouze gólman Karel Šmíd.

HK FCC Město Lovosice: Günl, Rangl – Kupa, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, V. Kovář, Jonáš, Karlovec, Stach, Heřmanovský, P. Jahn, Nový, Malý.

Talent M.A.T. Plzeň: Křesťan, Herajt – Douda, S. Terzić, Macháč, T. Nejdl, Šafránek, M. Škvařil, M. Ivančev, Bogdanić, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Chmelík, Šindelář, Režnický.

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda.
Potvrdí Plzeň roli favorita, nebo Lovosice, které jsou silné obzvlášť na domácí palubovce, dokáží překvapit a výrazně se přiblíží k postupu do play-off? To se dozvíme již brzy, duel startuje v 19:00.
Vzájemné zápasy:
Plzeň s Lovosicemi na sebe narazily loni ve čtvrtfinále, po jasných výsledcích postoupili Západočeši. Letos se doma ovšem na vítězství dost nadřeli, Lovci předvedli velmi kvalitní výkon, Talent ovšem zvítězil 31:29.
Talent M.A.T. Plzeň
Obhájci titulu patří i letos mezi hlavní aspiranty na prvenství. A základní část mají rozehranou na jedničku. Vyhráli posledních sedm extraligových zápasů a osamostatnili se na prvním místě, aktuálně mají náskok pěti bodů na Duku, šesti na Zubří a sedmi na Karvinou.

Při dlouhodobém zranění Jana Stehlíka a Milana Ivančeva Talent musel posilovat na spojce. Srbská levoruká spojka Stefan Terzić se jeví jako správná volba, během prvních dvou zápasů totiž nasázel deset gólů! Na západ Čech se navíc vrátili Michal Tonar a Milan Škvařil, kterého ovšem také trápí zdravotní problémy.
HK FCC Město Lovosice
Lovci se loni probojovali do čtvrtfinále na poslední chvíli, letos mají základní část rozehranou lépe. Aktuálně jsou na sedmém místě tabulky se 17 body. Čtyři zápasy před koncem drží tříbodový náskok před Hranicemi a čtyřbodový před devátým Jičínem. Posledním zápasem si Lovosice situaci zkomplikovaly, jelikož prohrály doma právě s Hranicemi 24:25.

Severočeši disponují nejlepším střelcem celé soutěže Jiřím Motlem, který je schopný zahrát na levém křídle i na spojce. Nasázel už 115 branek. Dalším tahounem je jeden z objevů sezóny Jaroslav Trkovský s 88 góly, avšak momentálně zraněný.
Přeji krásný sobotní večer, vítejte u duelu 19. kola STRABAG Rail Extraligy, ve kterém HK FCC Město Lovosice vyzve Talent M.A.T. Plzeň. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.